Zomermode: sportief silhouet In lappen, als piraat of balerina SCHERRER KENZO UNGARO CHLQE MIYAKE KLEUREN LENGTE WOENSDAG 12 NOVEMBER EXTRA PAGINA 19 mmgm De visie van Jean Louis Scher- rer op de komende voorjaars- en zomermode. Een marine met wit gestreepte blazer, eeri witte plooi rok en een hoed van stro. Voor 's avonds kun je het bij Sonja Rykiel wel alleen met een geplooide rok doen, als je daar tenminste een los gestrikte jas over draagt met een losse cein tuur, die naargelang de stemming wat vast aangehaald kan worden. De jas is bedrukt met zeilboot- motieven. Onder alle kleding, en dus ook hier, laat Sonja Rykiel hooggehakte sandalen dragen. SAMENSTEIUNG HENRtETTE V.D. HOEVEN Deze avondjurk van Kenzo (Jap) is een kopie van de jurken die bij de ceremonie van de dans op de Fidji-eïlanden wordt gedra gen. De taille zit laag en wordt geaccentueerd door een sjaal. De etage, van losse draden, zijn in sprekende kleuren. Van Ungaro zijn deze rood, wit en zioarte avondpyjama's met daaroverheen tunieks. PARIJS Het sportieve, toch 'rouwelijke silhouet, overheerste tijdens de modebeurs die enige weken geleden in Parijs is gehou den. Alle ontwerpers hebben voor het komend zomerseizoen geko- voor variaties op de tube- Tijn, met o.m. rechtvallende jur ken met geaccentueerde schou ders door ingezette brede mou- Vaak hebben deze japonnen opgestikte zakken. De mantels zijn ruim gesneden en hebben capuchons. De tunieks zijn, onder invloed vooral van de Ja panse ontwerpers, dit voorjaar erg belangrijk. De rokken zijn vrij recht, hebben loopsplitten meestal aan de zijkant) en tun nelceintuurtjes. De pakjes heb ben rechte of plooirokken, ge combineerd met een blazertje zo- >.m. bij Jean Louis Scherrer. De pantalons zijn wat rechter en korter dan we zijn gewend, soms beetje poffend en met een bandje om de enkel sluitend. De Japanners zijn nog steeds de ■meest populaire confectie ont werpers van dit moment. Kenzo lanceerde een "lappenmode". Creaties die alleen maar lijken te bestaan uit stukken om het lichaam gewikkelde stof en waar bij de ene lap door de andere op z'n plaats schijnt te worden ge houden. Bij een nadere kennis making blijkt dan dat al die lappen keurig aan elkaar zijn gestikt. Suzuya laat „Kung Pu" hessen dragen op zijn wijde rok en broeken. Ook hij wikkel de zijn modellen in lappen zodat een „voller" aanzien kregen. De derde Japanner die in Frankrijk furore maakt is Mi- 'afce. Ook hij werkt met lappen, naar zijn silhouet is wat slan ker dan van Suzuya. Onder de vele modestijlen zoals de safari stijl, de tennisstijl, de werkmans stijl, is de piratenstijl een nieuw- komertje. Het zijn lange vrij strakke broeken (lang of bermu da) met een hoge taille en ve tersluiting. Ze worden gecombi- d met vrij wijdvallende blou- en truien. Nieuw is ook de door de Fransen geïntroduceerde 'ballerinastijl" voor jurken en rokken. De rok is strak in de taille en staat wat bol. De bo- ■enstukken zijn meestal voorzien an smockwerk. De lange, japon 'oor zomerse avonden wordt steeds meer vervangen door de Noordafrikaanse kaftan, of af leidingen daarvan. Bij de verwerkte stoffen, vooral veel katoen zijden jer- en materialen als linnen, jute wilde zijde. De piqué-struc tuur is bij veel ontwerpers favo riet. Wat de dessins betreft kunt veel kanten uit, kleine bloe metjes, streepjes en ruitjes ge- echter wel de toon aan. Uit de collectie van Patou een half-lange gestreepte rok in rood en beige met daarboven een t- shirt en om de schouder heel sportief een trui geknoopt. Ook van Chloe een middag- en avondjurkje in „nachtkleding- stijl''. Een avondjurkje uit de collectie Chloe (Karl Lagerfeld)Het bont bedrukte jurkje geeft het idee dat de draagster een vlindertje DAMESMODE in exclusief jonge stijl... ^©«15 BREESTRAATI08CMI2 LEIDEN De bleke kleuren van de afge lopen zomer hebben voor voorjaar van 1976 plaats moeten maken voor felle kleuren en ste vige pasteltinten. Rood, wit blauw, nemen in veel collecties een belangrijke plaats in. Meest al worden de kleuren met elkaar gecombineerd. Verder komen dui delijk in beeld eigeel, methol, groen en erg veel wit en naturel- kleuren. De komende zomer zullen de rok ken weer wat korter zijn. Ze val len royaal over de knie, m tot op de kuit vallende modellen waren nog maar weinig te zien. Bij die lange rokken is de terug keer naar de hoge hak onvermij delijk geworden maar wie van ge makkelijk houdt mag ook gerust °en heel plat sandaaltje dragen.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 19