ROODENBURG: 360 MINUTEN 0-0 Gelijkspel streep door rekening van zwak UYS LFC verrast bijna: 2-2 Rommelig duel tussen LDWS en Teylingen Randstad Sport wint in zeer matig duel met 1-0 van RKAVV MAANDAG 10 NOVEMBER PAGINA 13 Leo Redel bij Lugdunum (3-2) onfortuinlijk DELFT Lugdunum heeft de opgaande lijn niet kunnen voortzetten. In een gelijkop- gaande wedstrijd tegen DHC werd het een 32 nederlaag voor de Leidenaars na een 20 ruststand. De ongelukkigste man van de wedstrijd was on getwijfeld Lugdunums laatste man Lèo Redel, die er voor zorgde dat zijn ploeg al na 25 minuten tegen een 2—0 achter stand aankeek. In de 12e mi nuut doelpuntte DHC voor de eerste keer. Leo Redel passeer de drie man in eigen straf schopgebied, maar struikelde over de vierde tegenstander. Van Straaten liet doelman Era- dus daarna kansloos: 1—0. Drie minuten later ging Redel weer op avontuur, naaar werd onre glementair afgestopt door van der Burg. Scheidsrechter Ploeg, die niet sterk floot, kende ech ter geen strafschop toe. In de 25ste minuut was er opnieuw een hoofdrol weggelegd voor Leo Redel. Bij een te zachte te rugspeelbal van Redel op doel man Eradus was het weer de uitblinkende linksbuiten Van Straaten die ter plaatse was en ongehinderd voor 20 kon zor gen. Kort voor rust verscheen André Pracht alleen voor de Delftse doelman Schiere. Pracht faalde echter. Lugdu num startte in de tweede helft erg fel, speelde beter voetbal en kreeg dan ook erg snel loon naar werken. Al na 5 minuten was het raaki De opgerukte Re del (alweer hij) bediende links buiten Pijnakker op maat, waarna Pijnakker ongehinderd 21 liet aantekenen. Die sti mulans inspireerde Lugdunum tot een nog grotere inzet. En opnieuw bleef het resultaat niet uit. André Pracht werd op de rand van buitenspel gelanceerd en scoorde vanuit die positie erg knap: 22. Na deze tref fer zochten beide ploegen re gelmatig de aanval op, waarbij Jan Pijnakker in die fase ge noteerd werd voor het in de rug lopen van een tegenstan der. DHC bleek uiteindelijk de gelukkigste ploeg. Van Straa ten bezorgde DHC tenslotte de volle winst. Hij kreeg de bal Vanaf het middenveld aange speeld, passeerde vier man en liet met een grandioze schijn beweging doelman Eradus kansloos: 32. In de resteren de fase hield DHC de voor sprong met succes vast. Voor scheidsrechter Ploeg kwam er daarna een abrupt einde aan de wedstrijd. Op het moment dat hij wilde affluiten, kreeg hij de bal zo hard tegen het hoofd dat hij bewusteloos van het veld gedragen moest wor den. ZAANSTAD Roodenburg heeft er tegen ZVV veel aan gedaan om de vierde 00 score in suc cessie te ontlopen. Zowel in aanvallend als in ver dedigend opzicht. Aangezien de wedstrijd bepaald niet arm was aan kansen mag het als een „pres tatie" worden beschouwd dat de ploegen de begin- stand intact hielden. Vooral omdat de defensies nogal eens assistentie verleenden bij aanvallen van de tegenpartij. Roodenburg, dat de openings zetten met veel enthousiasme afleverde, kreeg al in het eerste kwartier de nodige medewerking. ZVV haalde zichzelf door enkele misverstanden in die periode zodanig uit het spel dat Rooden burg verscheidene malen de openingstreffer bin nen bereik kreeg. De aanvankelijk gemakkelijk tikkende Leidse ploeg drong ZVV ver terug, zag Rikus Huisman en Rob Enthoven in de fout gaan, maar wist er via Sam den Os (hij zette de bal in vrije positie voor, waarop John de Wetering miste) en Peter Dubbeldeman niet van te profi teren. Door over te schakelen op de mandekking slaagde ZVV er geleidelijk in het initiatief over te nemen. De overtuigingskracht verdween prompt uit het spel van Roodenburg. De ploeg moest zelfs een dosis hardheid aan de acties toe voegen om ZVV op afstand te houden. Uit de vele vrije trappen wist het team uit de Zaanstad ech ter nauwelijks gevaarlijk te worden. Alleen bij een schuiver van Wolfgang van Lingen moest doel man Frits van Berge Henegouwen bewijzen dat hij zich niet alleen in „luchtige" duels, maar ook in laag bij de grondse situaties thuis voelt. In de tweede helft kreeg de Roodenburg-defensie het aanzienlijk moeilijker. Er werd steeds moeizamer uitverdedigd en gecounterd werd tot het laatste kwartier slechts bij hoge uitzondering. Halver wege dat tweede bedrijf kreeg ZVV volop de kans om toe te slaan. Zeker toen Maarten van Koope ren zich wat gegoochel permitteerde wat trainer Versteegh later inspireerde tot de opmerking: „Zoiets hoort thuis in circus Sarassani, niet op een voetbalveld. Zo vlak bij je eigen doelgebied moet je de bal direct wegwerken, al schiet je die over de zijlijn, dat kan me niet schelen". Van Kooperen deed dat niet en werd tijdens zijn solo actie gestoord door ZVV-spits Leo Tates, die de Leidenaar de bal ontfutselde en richting Van Berge Henegouwen ging. Vrij voor deze keeper verschenen schoot Tates naast. Het was niet de enige keer dat er onnodig risico werd genomen. De Leidenaars kwamen goed weg toen Van Lingen de bal voor langs het doel schoof en Tates juist niet zuiver genoeg mikte, nadat Van Berge Hene gouwen de bal had laten glippen. De moeilijk heden voor Roodenburg werden niet alleen in de hand gewerkt door ZVV, maar ook door het uit vallen van de aan de lies geblesseerde Hans Tis- seur. Vijftien minuten na rust liet hij zich aflos sen door de jeugdspeler Richard Klein. Versteegh: „We moeten nu zelfs al een beroep doen op a- junioren, zo klein is de kern van het eerste elftal momenteel. Ik ben blij dat we over twee weken een rustdag hebben". Het zekere voor het onze kere nemend liet Versteegh Den Os kort daarna terugvallen naar het middenveld. De numerieke meerderheid in de halflinie leidde er toe dat Roo denburg tijdens de finale op het sportcomplex „Poelenberg" nog Serieuze pogingen ondernam om eindelijk weer eens te doelpunten. Dat onderdeel van het voetbalspel werd door Roodenburg echter ook bij deze gelegenheid niet best verzorgd. Peter Dubbeldeman werd na een pass van Den Os af gestopt door doelman Siem Bes en John de Wete ring kwam lengte tekort toen Bes mistastte bij een voorzet van Reinier Verkuylen. 360 minuten improduktief voetbal waren daarmee volgemaakt. /JAN PREENEN LEIDEN De licht opgaande lijn werd abrupt afgebroken. Weliswaar bevocht UVS (mét John Verschoor over wiens af keuring „officieel" nog niets bekend was) gistermiddag een punt op Zilvermeeuwen, maar de manier waarop dat gebeurde was niet bepaald verheffend. De Leidse amateur-hoofdklasser speelde misschien wel de slechtste wedstrijd tot nu toe, ram melde aan alle kanten en schoot ten opzichte van Zilvermeeu wen tenslotte niets op. Twee-twee werd de uitslag van de partij „vechtvoetbal" die alleen nog enigszins aardig was door het kwartet treffers. Voor het overige was voetbal-armoe troef in de Kikkerpolder. „Als dit hoofdklasse-voetbal is, vraag je je af waar je mee bezig bent", ven tileerde Zilvermeeuwen-trainer Bun- ning naderhand zijn bezorgdheid. Waar zijn eigen ploeg mee bezig was, had hij negentig minuten lang be merkt. De bescheiden middenmoter (allesbehalve een hoofdvlieger) was alleen naar Leiden gekomen om een punt op te halen, voetbalde daarom erg behoudend en weigerde bijna voortdurend het initiatief te nemen. Desondanks slaagden de „Meeuwen" erin na een vroege achterstand uit te vliegen naar een voorsprong van 12. Zij finishten uiteindelijk nog „verschrikkelijk blij met het ene punt" (Bunning). Door Paul de Tombe omdat UVS vooral in de eindfase nog een aantal aardige mogelijkheden had gehad. Hoe matig de elf van trainer Désar ook speelde, kansen konden er typerend genoeg nog vol doende worden gecreëerd. Gehaast heid en onrust hielden de winnende 32 echter buiten bereik. Désar: „omdat ze moeten winnen is er in de jongens niet>' de rust om de bal rond te tikken. Ik weet trouwens niet of dat wel de methode is tegen Zilver meeuwen. Dat is een gevaarlijker ploeg dan je op het eerste gezicht zou denken. Met snelle spitsen. Op een moment dat je denkt dat ze rijp zijn om op achterstand te worden gezet, slaan ze onverwacht toe". Onfortuinlijk Vrij spel Een de Zaanstedelingen konden verkeren Hoe onverwacht, bemerkte UVS twee maal. De eerste keer nadat Lagen dijk halverwege de eerste helft sfm- pel 10 had kunnen inschuiven (Zil- vermeeuwen-voorstopper De Jong had het sluiten van de buitenspelval verhinderd), waarop rechterspitsHet- teling een tiental minuten voor rust terugsloeg. Na negentien minuten m de tweede helft nam de Zaanstad- ploeg zelfs een voorsprong. Via een onfortuinlijk hakje van Fred Filippo, die met zijn tegenstander trouwens toch de grootste moeite had, werd Klomp voor doelman Otto gezet.: 1—2. als UVS niet in dezelfde minuut gerechctigheid had laten zegevieren, door via de vrfje trap van Koos Han- naart en de diagonale knal van Henskens op de gelijkmaker aan te sturen, had het brokkelige team het nog uiterst moeilijk gekregen. Nu was 22 het sein tot een periode van Leidse pressie, waarin een schot van Henskens afketste v. d. Heiden naast kopte en de enige solo van Verschoor net gestuit werd. Die middenvelder werd overigens vlak daarop ingeruild voor Van Putten. Al vroeg in de wedstrijd aan de kuit ge raakt was zijn rendement voor de ploeg gedaald tot een absoluut mini mum. reden waarom Désar hem naar de kant riep. „Terecht" bekende Ver schoor, „want ik speelde bar slecht". Er waren meer Leidenaars die zich zelf op die manier hadden kunnen omschrijven, al werden in de slotfase verwoede pogingen gedaan de slechte indruk tenminste nog door de cijfers te verdoezelen. Henskens di'e de beste kans kreeg, zag 32 echter juist over het „hoofd", na een fase waarin de naam van Jan Verver in het boekje van de te lankmoedige arbiter Van Gastel was toegevoegd aan die van Zilvermeeuwen-verdediger Van Luit. Verver wierp de bal kwaad weg om dat hij niet mocht ingooien. Een ge baar, dat de toeschouwers na de par tij gezamenlijk konden maken. Désar: „Het was een echte degradatie-wed strijd. Maar we hadden 'm wél moe ten winnen. Dit is dan ook een aar dige streep door de rekening. We zijn niets opgeschoten". LEIDEN Het topduel in de tweede klasse tussen LDWS en Teylingen is bepaald geen grootse wedstrijd geworden. Ener zijds omdat de harde, dwars over het veld staande, wind de wedstrijd duidelijk negatief beïnvloedde en anderzijds omdat inzet en felheid prevaleerden boven inzicht en techniek. De uitslag 11. was volkomen terecht. Beide teams creërden zich nauwelijks kansen. Koploper Teylingen toonde zich in de eer ste helft de minst slechte ploeg, terwijl LDWS in de tweede fase „iets" beter was. De doelpunten werden daarnaar verdeeld.- Overigens viel de eerste bijzon-dere kant werd LDWS slechts ge- der snel. Er was nauwelijks een vaarlijk via enkele corners. Uit één minuut gespeeld of de Leidenaars keken al tegen een 0-1 achterstand aan. De bal werd door Peet van der Vlught richting Hennie Zoet gespeeld, die onmiddellijk profiteerde van een misverstand tussen de LDWS-ach- terhoede en invaller-doelman Nico i kopte Van Weerlee de bal voor de voeten van Piet Gubler, die even wel doelman Van der Vlugt op zijn weg vond. Voor het overige gebeurde er weinig, bleef het allemaal erg rommelig. In de tweede rondgang werd het Waasdorp. Zoet maakte zijn spel er nauwelijks beter op, al kwam faam als 'goaltjes-dief' direct LDWS had op een dergelijk snelle achterstand niet gerekend. Het team van trainer Raboen, toch al onzeker door het niet opstellen van vaste doelman Wim Visser (gepasseerd) en de afwezigheid van de zieke Cock Slingerland, was wel van plan om Teylingen te laten komen, maar niet zo. De supersnelle 0-1 noopte LDWS tot aanvallen, iets wat de ploeg blijk baar toch niet zo ligt. Men ziet de tegenstander liever komen om vervol gens met afwisselend breed en diep spel de contra-attack te hanteren. Nu moest LDWS wel komen en dat speelde Teylingen behoorlijk in de kaart. De fysiek sterke achterhoe de van de Sassenheimers had wei nig moeite met de rommelige opge zette aanvallen van LDWS, dat het middenveld veelal oversloeg. Peet van der Vlugt profiteerde van de hem geboden ruimte. Zijn soms lis tige passes werden door zijn mede spelers echter meestal verkeerd be oordeeld, zodat Waasdorp nauwelijks in moeilijkheden kwam. Aan de an- LEIDSCHENDAM Een matige ■pot voetbal gistermiddag op sport park "De Heuvel". RKAVV en Rcjtdstad Sport legden daar een steriel spelletje op de grasmat, dat het handjevol koukleumende toescliouioers nauioelijks kon be koren. Het enige hoogtepunt in deze ivedstrijd was de magnifieke goal van Wouter van Zaanen van Randstad, die daarmee de Voorschotense overivimiing (0-1) veilig stelde. De zege van de bezoekers was echter nauioelijks verdiend te noemen, omdat RKAVV vrijwel de gehele wedstrijd, uitgezonderd de beginperiode van de tioeede helft, in de aanval is geweest. Vooral in de eerste helft hadden de Voorschotenaren het moeilijk, want al na 10 minuten kreeg RKAVV'er Frederiksz door Rand stad-goalie Van Reenen een uit stekende scoringskans geboden. met name bij LDWS iets in lijn in. Teylingen, met Aad Wit- teman voor de geblesseerd geraakte Hennie Zoet, gaf vrijwillig het mid denveld prijs en zocht enkel via de vleugels naar openingen. LDWS nam dankbaar het middenveld in bezit en poogde van daaruit pressie uit te oefenen. Het lukte want de gerou tineerde defensie van Teylingen raak te zowaar nog enkele malen in pa niek. Een draaiende voorzet van Piet Gubler was Boekei c.s. zelfs teveel en vallend kon Cock van Weer lee - later opgeschreven wegens in lopen op de keeper - scoren: 1-1. AD VAN KAAM Atletiek Ir. Ad Paulen, voor zitter van de Europese Atletiek As sociatie, heeft tijdens een congres in Rome aan gekondigd, dat er op de Olympische Spelen streng gecon troleerd zal worden op het gebruik van spierversterkende middelen (ana bolica). Behalve in Europa worden deze middelen elders overal getole- réerd. GOUDA LFC 'heeft met het 2 —2. gelijkspel bij het Goudse ONA beslist geen reden tot klagen ge had. Weliswaar namen de kanaries tot twee maal toe een voorsprong, het betere spel en de beste kansen waren toch voor ONA. Die ploeg was van plan de eerste overwin ning van dit seizoen te gaan boe ken en startte de strijd met niet minder dan vijf spitsen. Daardoor en door het nonchalante spel van LFC veroverde ONA al snel een overwicht en moest doelman Peter Boom al zijn talenten etaleren om zijn doel schoon te houden. Toch kwam LFC in deze fase van de strijd het dichtst bij een doelpunt. In de 21ste minuut schoot Wim Gubler de bal uit vrije positie op de paal. Deze acbie stimuleerde zijn ploeg zo danig, dat de Leidenaars een kort stondig offensief konden bewerkstel ligen. Uit een vrijwel identieke si tuatie scoorde Wim Gubler twee mi nuten later wel. Op schitterend aan geven van Hans Kruyff kogelde hij de bal achter de kansloze doelman Van den Heuvel: 01. Na deze toch wel verrassende openingstreffer bleef LFC nog even pressie uitoefenen, maar door nonchalance en de straf fe wind leed de ploeg herhaaldelijk balverlies, waardoor ONA weer meel vat op het spel kreeg. De Gouwe naars braken enkele malen zeer ge vaarlijk door, maar door de soms spectaculaire acties van Peter Boom bleef de stand tot de rust ongewij zigd. Direct na aanvang van de tweede helft trok ONA fel van leer er. werden de Leidsenaars met de rug tegen de muur gezet. Dit felle offensief leverde reeds na zes mi nuten het gewenste resultaat op. Ed dy van den Bosch kwam oog-in-oog met Peter Boom en tekende de ver diende gelijkmaker voor zijn ploeg aan: 11. Ook hierna bleef ONA vinnig aanvallen. Toch was het LFC dat weer een voorsprong nam. Uit een corner van Hans Kruyff in de 59ste minuut kopte Wim Gubler in. De bal leek een gemakkelijke prooi voor Van den Heuvel te worden, maar Lagerwey veranderde het leer van richting en andermaal stond LFC op een verrassende voorsprong 12. ONA toonde karakter, bleef aandringen en sloeg nog geen drie minuten later terug. Piet de GruijU scoorde uit een scrimmage voor het doel 22. Vijf minuten voor tijd maakte de goedleidende scheidsrech ter Achterberg zijn enige fout. Hij floot af. LFC, kennelijk tevreden met deze afloop zocht snel de kleed kamers op. ONA daarentegen pro testeerde bij Achterberg, die zijn fout inzag en de Leidse spelers terug riep. In de resterende tijd eiste ONA nog de beste kansen voor zich op. Gescoord werd er echter niet meer. PETER DE WEKKER De Leidschendammer schoot de bal hoog over. Randstad Sport stelde maar bitter weinig tegen over het Leidschendamse offen sief. Schuldig hieraan icas het middenveld van Randstad Sport (Van Zijp, Van Zaanen en Schoenmaker), dat ontzettend veel balverliesleed. De drievoor- waartsen konden hierdoor wei nig gevaar stichtten in de defen sie van RKAVV. In de 35e minuut iverd Randstad Sport bijna op achterstand gezet. Leidschen dammer Nico Havik mocht on gehinderd oprukken van de niet reagerende Randstad-verdediger en vuurde vervolgens een keihar de schuiver af, die echter op de paal belandde. De terugkaatsen de bal werd door Frederiksz op onbenullige wijze gemist. Het enige wapenfeit van Randstad Sport in die eerste helft was een uitstekende kopbal van routinier Jan Zoetemelk, maar zijn inzet werd echter op de doellijn gekeerd door doelman Mulders. De twee de helft opende Randstad Sport tamelijk aanvallend, wat na een kwartier leidde tot het enige doelpunt van de wedstrijd. Links buiten Ab Achterkamp onder nam een lange rush op de linker flank, zette vervolgens de bal uit stekend voor op de vrij staande Wouter van Zaanen, die het le der ineens op de schoen nam, 0-1. RKAVV schrok wakker en trok direct massaal ten aanval, wat resulteerde in enkele hache lijke momenten voor het Voor schotense doel, maar de thuis club kon er niet van profiteren. Van de door RKAVV geboden ruimte kon Randstad Sport ook geen gebruik maken, hoewel de mogelijkheden daartoe in ruime mate aanwezig waren. Zo was 5 minuten voor tijd Henk van der Zwan dicht bij de tweede goal. Hij miste in kansrijke positie. Beste man van het veld tenslotte was scheidsrechter Slingerberg die Van der Zwan en Baartwijk (ingevallen voor Muggenog een officiële waarschuwing af. ROB ONDERWATER

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 13