Kosten onderwijs in Voorschoten in 1976 ruim f 155.600 agenda Zoeterwoudse gidsen en veel te verdienen was verkenners naar Engeland Huurgeschil gemeente rijksgebouwendienst Vrienden vertelden dat er met inbreken PAGINA 2 DONDERDAG 6 NOVEMBER Jazz-café in '"Meerrust" WARMOND Borderij Meer- rust krijgt met ingang van 3 november een Jazz-café, iedere zondagmmiddag vanaf half drie- De man achter dit initiatief is Jan Opgehaeffen, de direc teur van Meerrust en musicus- Dit laatste is eigenlijk de aan leiding tot het oprichten van het "Jazz-café'" Jan Opgehaeffen: ik heb natuurlijk nog veel relaties met mensen uit het vak en het is ook een stuk hobby". In het Warmondse Jazz-café zal in hoofdzaak dixieland mu ziek worden gespeeld omdat Jan Opgehaeffen gelooft daat dit soort jazz het beste in het gehoor ligt. De eerste groep die gaat op treden in Boerderij Meerrust is de "Swing-Society", vroeger heet ten ze "Oud maar Dapper". De groep, besaaande uit oud-musici, Pieters die met Pia Beek heeft opgetreden, verder komen a.s. zon dag naar Warmond Paul Ruys, Robbie Pauwels, Martin Beenen Chris Smildiger, Jan Morks, George Katee. De groep heeft onlangs een langspeelplaat ge maakt en is o-m. opgetreden in de Vuist van Willem Duys. IR. FENNEMA BRIGADE GENERAAL DEN HAAG Met ingang van 1 november is benoemd en aange steld tot brigade-generaal, bij het dienstvak van de technische staf. de kolonel ir- D. Fennema «Wassenaar», benoemd en aangesteld tot kolonel bij het wapen der Infanterie de lui tenant-kolonel G.L.J. Huyser (Was senaar, A-C. de Jonge, van het gar deregiment Grenadiers (Wassenaar), (Voorbburg). /Bij het dienstvak dei- militaire administratie, de luitenant kolonels A.J. Beersma (Wassenaar) en J.A. Hartman. Zes maanden voor inbraken in Oegstgeest en Leiderdorp DEN HAAG Voor de Haagse rechtbank stond een 19-jarige los- arbeider uit Den Haag, die inbra ken en diefstallen in o.m. Oegst geest en Leiderdorp had gepleegd. In een woning aan de Adm. de Ruvterlaan in Oegstgeest verschaf te hij zich toegang en stal er siera den en geld. In Leiderdorp werd bij inbraak in een werkplaats o.a. een tunerversterker tapedeck gestolen. Van de opbrengst van de dief stallen, had verdachte een auto ge kocht. De officier van justitie eiste tegen hem 10 maanden gevangenis straf waarvan 3 maanden voor waardelijk. De rechtbank heeft vonnis gewe zen en verdachte veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf waarvan 2 maanden voorwaardelijk met proeftijd van 2 jaar en aftrek van voorarrest. Twee mannen omgekomen bij bedrijfsongeval ROTTERDAM (ANP) Bij het be drijf Andoc op de Maasvlakte zijn gisteren twee elektro-monteu'rs om het leven gekomen. Het zijn de 42- jarige J.L. Hupkens uit Delft en de 31-jarige H.P. Kleinee uit Rijswijk. De mannen verrichtten werkzaam heden aan een schakelkast op een ponton, dat naast in aanbouw zijnd vooreiland ligt. De heer Hupkens werd geëlectrocuteerd. De heer Klei nee werd aanvankelijk vermist en later door duikers uit het water ge haald. Naar de toedracht van het ongeluk wordt een onderzoek inge steld. VOORSCHOTEN De Voorscho- tense commissie voor welzijn en on derwijs had gisteravond grote moei te met de stijging voor de onder wijskosten met 33 pet., vergeleken bij vorig jaar. Ruim f 155.000 moet genomen worden uit de financiële ruimte voor 1976 om het tekort tot de normale stijging van 16 pet. te rug te brengen. Het onderwijs in Voorschoten is duur, ondermeer komt dit door het teruglopen van het leerlingenaan tal, waardoor lege lokaliteiten ont staan. Door de gelijkschakeling van openbaar en bijzonder onderwijs is het noodzakelijk het openbaar onder wijs zo goed maar ook zo voordelig mogelijk te runnen. Er zijn openba re scholen die weinig leerlingen heb ben, waardoor leegstand in de loka len komt en de exploitatie gelijk blijft. Deze dure school wordt dan een basisgegeven voor het bijzonder onderwijs. Wethouder Marselis gaf de commissie de toezegging nog voor de volgende week bepaalde onderwijsvoorzieningen te analyse- Wat voor beleid op cultureel ge bied gaat Voorschoten in de toe komst volgen? Worden beroepsge zelschappen naar Voorschoten ge haald of niet. Noodzakelijk om dat spoedig te weten in verband met het grote tekort op het Cultureel Cen trum, de spoedige restauratie van het Ambachts- en Baljuwhuis en de verbouwingen aan de aula van het scholencomplex in Noord-Hof land. Voorlopig werd de voorgeno men verbouwing van de aula in Noord-Hofland even opgeschort. Eerst zal een nader onderzoek ge houden worden of er inderdaad be hoefte bestaat aan zaalruimte te meer daar ook "Het Hoflandt Huys" een grote ontmoetingsruimte heeft. Voorschoten is in het bezit van een mobiele muziektent. Deze wordt slechts weinig gebruikt. De kosten voor het opzetten bedragen f 750 per keer en dat is voor het vereni gingsleven schier onbetaalbaar. Wethouder Marselis zal laten uitzoe ken of er een mogelijkheid bestaat om tijdens de zomermaanden de tent een vaste plaats te geven, waardoor deze aan het doel gaat beantwoorden. De commissie kon pas laat in de avond beginnen met de bespreking van de begroting voor 1976 in ver band met de lange agenda. Het hoofd van de Wethouder Schrama- school (scholencomplex Noord-Hof land) de heer J. Tjalkens heeft ont slag gevraagd in verband met zijn benoeming in Winterswijk. Per 1 januari 1976 wordt de de pendance van de openbare kleuter school "De Speeldoos" opgeheven. De commissie vond het een moeilijke zaak, maar er is geen andere weg. Het aantal kleuters is te gering. Meubilair De gemeente Voorschoten heefteen grote hoeveelheid overtollig school- meubilair. Alle overschotten zullen verzameld worden, nadat er een re serve set uitgezocht is voor eventue le nooduitbreidingen in scholen, zal de rest van de hand gedaan worden aan het verenigingsleven en eventu ele belangstellende burgers. Het ver lenen van het woord in openbare vergaderingen van de commissies van advies en bijstand aan toehoorders zal door de commissie welzijn en on derwijs als proef ingevoerd worden. Na die proef moet dan volgens de commissie de commissie bestuursza ken de reglementen voorbereiden. VOORSCHOTEN De de pendance van de Speel doos-kleuterschooldie bij gebrek aan leerlingetjes binnenkort moet worden gesloten. VDEN HAAG Een 22-jarige een woning aan de Veursestraai ZOETERWOUDE Nadat En gelse Verkenners reeds enkele malen hun zomerkamp in Zoeterwoude hebben opgeslagen heeft Scouting Zoeterwoude nu een uitnodiging voor een tegenbezoek ontvangen. Daarmee was men bijzonder ver eerd maar deze is pas aanvaard na dat veel informatie was ingewonnen en ook de ouders waren geraad pleegd. De Engelse verkenners kam peerden achter het raadhuis waar ook gebruik werd gemaakt van de jeugdhuizen. In hun programma waren ook al lerlei aktiviteiten opgenomen zoals spelen en kampvuur welke samen met de Zoeterwoudse Gidsen en Ver kenners werden uitgevoerd. De vriendschap welke hierbij ontstond is nu uitgelopen op een uitnodiging voor het tegenbezoek aan Guildford. Om dit te kunnen realiseren is veel geld nodig dat zelf verdiend moet worden door de jongens en meisjes. Zij zijn bereid allerlei karweitjes op te knappen zoals schuren en garages schoonmaken, auto's wassen, ramen lappen, boodschappen doen, schilde ren, tuin opknappen, baby-sit enz. Inmiddels zijn de eerste verdiensten reeds binnen. Ook maken de verken ners handgemaakte siertegels van 30 by 30 cm en naambordjes in de vorm van een uithangbord met Oud hollandse letters. Men is bereid elk karweitje op te knappen en men kan zich daarvoor in verbindingstel len met Marlies v.d. Poel Weidelaan 9 telefoon 1204 voor de Gidsen en Bazar Weetu dat de bazar van de evange- lisch-Lutherse gemeente 9000 gul den heeft opgebracht? Zo kan het restauratiefonds voor de kerk op de Hooglandse Kerkgracht weer aardig aangevuld worden. EO-presentatie LEIDEN Ds. J.H. Velema, chr gereformeerd predikant te Nunspeet zei in een toespraak op een in de Marekerk gehouden presentatie avond van de Evangelische Omroep, dat het evangelie de enige bestaans grond voor deze omroep is. Hij waar schuwde voor eenzijdige beklemto ning van bepaalde facetten van het evangelie, hetgeen uiteindelijk toch neerkomt op ontkrachting ervan. Het evangelie is de boodschap van God Zelf voor de mens, een kracht en een perspectief. Deze proclamatie moet doorklinken in alle prediking. De Leidse evangelist Th. Dikkes merkte in zijn slotwoord op dat het een ramp is als men aan het evange lie gewend raakt. Dan wordt het een herinnering. De Marekerk was deze avond ge heel bezet. Medewerking verleenden het Rijnlands Chr. Mannenkoor, de sopraan Diny Knetsch en de orga nist Fraais van Tilburg. drie maanden gevangenisstraf, die verdachte al eerder voor andere feiten waren opgelegd. Verdachte had ingebroken in een loods aan de Bonifaciusstraat o.a. boilers gesto len. In Leiden verschafte hij zich toegang tot een garagebedrijf aan de Middelstegracht, waar 12 telma chines werden gestolen, ter waarde van ongeveer 10.000 gulden. In Leidschendam werd ingebroken in Van Dam naar LDM LEIDEN B en W van Leiden zul len de aandeelhouders van de Leid se Duinwatermaatschappij voorstel len wethouder Van Dam (Financiën) te benoemen tot president-commis saris van de LDM. Aanvankelijk lag het in de bedoeling wethouder Van Aken voor te dragen, maar daarte gen rezen ernstige bezwaren gezien de rol die Van Aken heeft gespeeld in de affaire-Welzij nsbron. Unicef Er zijn miljoenen kinderen die in de meest rotte omstandigheden le ven Nou ja, leven? Misschien dat u zich geroepen voelt er iets aan te doen. Het kan ook zijn dat u de wenskaarten en agenda's van Uni cef mooi vindt en graag wil hebben. Hoe dan ook: steun de Unicef en help zo miljoenen kinderen: u kunt dit doen door kaarten en agenda's «echt heel mooie) van de Unicef te kopen. Dat kan op de volgende adressen: Bernardstraat 91, Bach- straat 36, Diamantplein 5, Druiven- straat 39, Rijns bur gerweg 31c, Sta tionsplein 202, en Kennedylaan 140 in Oegstgeest. Alle inlichtingen bij mevr. Stuut-van Zijl, v.d. Sande Bak- huyzenlaan 6, Leiden, telef. 131664. zak steken; of beter: overdenken.) Wat is heerlijker dan zingen in bad, tokkelen op de gitaar, jodelen bij de banjo? Op de streekmuziekschool "Rijnakkoord" in Leiderdorp doen ze dat alles wat geciviliseerder. Vrij dag 7 november, half acht, in de Scheppingskerk aan de Poelgeest laan, kunt u gratis luisteren naar een demonstratie van allerlei instru menten. Misschien is dat zo inspire rend, dat u inschrijft voor het nieu we cursusjaar dat 1 januari begint. Swift Het bestuur van de Leidse wieler vereniging Swift is definitief samen gesteld. Voorzitter is Joop Riethoven, secretaris Wim van Duivenbode, pen ningmeester Wim Roest, vice voor- zittter Koos v.d. Steen, en de overige leden zijn Ab Post, Bert Jansen, Ton van Weeren, Frans Goosen en Henk v.d. Linden. Mist Taal Aktief Aktief bestaat vijf jaar. En dan hebben wij het natuurlijk over die wijkvereniging uit Zuid-West die zo ontzettend veel doet. Om het jubi leum te vieren is er in het bestuurs- huis (Titus Brandsmalaan 76) za terdag de vijftiende een receptie van half drie tot half vijf. Bovendien 's- avonds feest: acht uur in de kantine van Adler. Onze gelukwensen! Akkoord Muzikale mensen zijn gelukkiger mensen. (Zo, dat kan onze onmuzi kale redacteur-economie in zijn Als u in Turkije gaat werken, zouu het, denken we, handig vinden als u snel wat Turks sprak. Het omge keerde is ook het geval. De werk groep buitenlandse arbeiders schrijft: "Sinds enige jaren organiseert de werkgroep buitenlandse arbeiders in Leiden een kursus Nederlands. Op dit moment hebben wij dringend mensen nodig die les willen geven aan buitenlandse werknemers. De kursus is opgezet rond de leèfsitua- tie van de buitenlanders in Leiden Het lesmateriaal richt zich op on derwerpen als: wonen, de fabriek, ziekte, de markt, vakantie enz. Van 14.00 tot 16.00 uur wordt er iedere zaterdagmiddag lesgegeven op de Barbaraschool aan het Levendaal. Voor het lesgeven is geen speciale vaardigheid vereist, maar wel een hoeveelheid inzet. Voor méér informatie: Yvonne Lee man, Oude Vest 63 (144942), Rob Olivier, Havikhorst 45 (125382), of Plaats: stadhuis Leiden. Tijd: vier uur 's middags. Handeling: openbare commissievergadering van de politio nele commissie. Aanwezig: de voor zitter (burgemeester Vis), raadslid Peters en raadslid Driessen. Verder aanwezig: één commissaris, één inspecteur, twee ambtenaren, vijf vertegenwoordigers uit het pu bliek, twee verslaggevers en één bode met een blad frisdrank. Totaal aantal leden van de com missie: elf. Drie waren er dus aan wezig. Dus kon de voorzitter niets anders doen dan de vergadering te verdagen: het minimumaantal van zes was er niet. Zat elders. In an dere vergaderingen of in de mist (letterlijk). Een „breed klankbord" (Driessen) was er niet. Een „financiële strop" (Driessen) wel: er werd geen pre sentiegeld uitgekeerd. En burgemeester Vis: "Dit is voor het eerst in mijn loopbaan in Lei den dat ik deze beslissing moet ne- Maandag in de commissie voor Al gemene en Bestuurlijke Aangelegen heden wordt er een nieuwe datum geprikt. Voorschoten De gemeente Voor schoten wil-de Rijksgebouwendienst door de kantonrechter van Leiden laten dwingen het hoofdgebouw van het voormalige Marine Opkomst Centrum in de kern van Voorscho ten te ontruimen. Het college van B. en W. wil het gebouw gebruiken om er de werkplaatsen van de dienst openbare werken en bedrijven in Voorschoten is tot deze gerechtelijke procedure gedwongen door de Rijksgebouwendienst, die gebruik heeft gemaakt van het recht binnen twee maanden bij de kantonrechter protest aan te tekenen tegen het opzeggen van de huur. De kanton rechter kan, mocht daartoe aanlei ding zijn, de gemeente dwingen het huurcontract met een jaar te verlengen. Dit kan twee maal herhaald worden. Mocht de rechter echter besluiten dat de eis tot ontruiming gegrond is dan moet het archief van het ministerie van landbouw, dat nu in het MOC-gebouw huist, het pand verlaten. De gemeentesecretaris van de gemeente Voorschoten de heer A. Oosterbaan legt uit hoe dit huurgeschil tussen twee overheden is ontstaan. De heer Oosterbaan: „In september 1974 kregen wij bericht van de Rijksgebouwendienst dat er voor het archief een nieuwe behuizing was gevonden en dat de mogelijkheid, dat mn voor 1 januari 1975 zou vertrekken, groot was. Enige tijd later was deze datum niet haalbaar meer, omdat de verbou wing van het nieuwe onderkomen in Den Haag langer duurde dan werd verwacht. Op verzoek hebben we toen de opzegtermijn in het huurcontract verkort van drie maanden naar een maand". In maart 1975 werd door de Rijksgebouwendienst meegedeeld dat het nieuwe pand in verband met ernstige bouwkundige bezwaren was afgekeurd. Hierdoor kwam de gemeente Voor schoten volgens de gemeentesecreca- Burgerlijke stand LEIDEN GEBOREN: J A. van den Berg. G Hilgers (37) GETROUWD Schans (15) M. J. Straathof en ris in een moeilijk parket. „Er -waren al plannen gemaakt voor de verbouwing tot werkplaatsen voor de dienst openbare werken, die nu zijn ondergebracht in enkele nood- gebouwtjes. Hier waren we al zo ver mee dat we, niet terug konden. We hebben toen laten weten dat het archief van het ministerie voor 1 augustus 1975 het. MOC-gebouw zou moeten verlaten. De Rijksgebouwen dienst ging hiermee niet akkoord", aldus de heer Oosterbaan. De raad heeft inmiddels twee kre dieten beschikbaar gesteld voor het opknappen van het gebouw. In de raadsvergadering van mei 1975 baar en tijdens de vorige week telde men 50.000 gulden beschik baar en tijdens de vorige week vrijdagavond gehouden vergadering nog eens 110.000 gulden. Volgens de gemeentesecretaris kan deze affaire nog wel enige tijd duren. „Gisteren heeft onze gemeen teadvocaat ons verweerschrift bij de kantonrechter ingeleverd. Hierop kan de Rijksgebouwendienst weer reageren, waarna ook wij weer een kans krygen een reactie te geven. Dan kan de kon tonrechter nog besluiten beide partijen mondeling le horen, dus voorlopig ziet het er niet naar uit dat het archief het MOC-pand zal verlaten." DONDERDAG V.d. Valkboumanweg 236, Leiderdorp. Bijbelstudie en Gesprekskring Baptls- tengemeente, 8 uur nam Nieuwe Rijn 20a. Theehuis van de Leidse Werkgroep Homofilie/COC, 8- 10.30 uur nam. Steenstraat lb. Wereldwinkel, 12.30-6 Voorschoten 2a, groep Kamerbewoners, 8-10 uur Pieterskerkstraat 11, Advocaten- spreekuur (gratis), 7-8 uur nam. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 31 okt. tot 7 nov., door: Haven Apotheek. Haven 18. tel 120085 en Apotheek Voorscho- Tevens op zaterdag tot 1 tel. 01717-2525. Apotheek Wilhelmina Gespreksavonden Onderwijswinkel. Sopiastraat aandag t/m vrij- Infosentrum Infocentrum Breestraat Donderdag 8.3010.30 uur SOS-dienst SOS - Telefonische hulpdienst: Tel. Dierenhulpdienst Anna Paulownastr. 15, Lelden. Voor hulpverlening verongelukte hónden, katten vogels e.d ln de gemeenten Leiderdorp. Dag en nacht telef 134687 Leidse Rechtswinkel 11—1 uur, do. 6.30—6.30 uur nam., dienstencentrum Van Hogendorpstraat Moederhulp Bureau Moederhulp (nlet-gehuwdp- moederzorg). Terweepark 2. tel. 151068, Weduwe en weduwnaars Veursestraat- t'Uindersknecht uit Leidschendam is weg waar tafelzilver, antiek, zilver door de Haagse politierechter ver- en sieraden werden gestolen. Een oordeeld tot 16 weken gevangenis- deel van die buit, die niet vlot kon straf waarvan 10 weken voorwaar- worden verkocht, werd in het water delijk met proeftijd van 2 jaar, gegooid. In een woning aan Park maar tevens tot het voltrekken van Leeuwenburg in Leidschendam 1 gebroken en geld en sieraden ge stolen. Op 12 maart was verdachte gearresteerd en weer in vrijheid ge steld, maar op 17 junii was hij weer op het inbrekerspad, o.a. in Wasse naar en Pijnacker. "Mijn vriend zei, dat met inbre ken zoveel te verdienen was", aldus de informatie van verdachte. "U zult wel bemerken, dat diefstal niet loom,", gaf de officier van justitie te kennen, die 4 maanden gevange nisstraf waarvan twee maanden voorwaardelijk eiste, waarna de rechter genoemde straf oplegde. Portretten bij AMRO-bank LEIDEN In het filiaal van de AMRO-bank aan de Pelikaanstraat zijn tot 14 november portretten te zien die Wouter Lap van bekende Nederlanders heeft gemaakt. Deze karikaturen zijn bekend van de ach terzijde van Panorama. De exposi tie is vrij toegankelijk. den telefoon (na 18 uur) 761112. Burgerraadsman Bur. Burgerraadsman. Koornbrug- "9eg 7 (zijkant Stadhuis). Openlngs- 11.00—12.00 u. Architecten Op werkdagen telefonisch t Dienstencentrum Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging Lelden hulp bejaarden en lang- en gezinsverzorging. Mare tel. 149441 (ma t/m vrij. 9-10 uur Maatschappelijk Werk Bureau Maatsch. Werk. Oude Rijn 44c. Spreekuur dag. van 23 uur n.m.. Sociale raadsvrouw Spreekuren Sociale Raadsvrouwe. ma. 10.30 -11.30 u v.m, Kool: Drift- straat 49a, dl. 10.30—11.30 uur v.m. Morskwartier: buurthuis Morswük. To paaslaan, tel 761196, woe. 10.00 11.00 uur vm. Tuinstadwijk: Heren straat 45. vrij. 10.30—11.30 uur vm. trekkingen. Geopend i Kinderopvang Stichting werkgemeenschap Klnder- 4, tel. —12 ui Kerkgrai Geopend dl. t/m en van 2—5 i Huize St.-Maarten Opvanghuis voor crlslsgevallen van ln nood verkerende moeders evt met kin deren Sint. Jacobsgracht 1 dag en nacht bereikbaar Tel 1S2187 Adviesbureau Leiden en Omstreken van de Ned Bond van Weduwen en ('s avonds en in het weekeinde) Moeders voor moeders Mevr Zr E lansen—Nlem^ver Hof- dijck 32 Oegstgeest. tel 071-153652. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leidsch Dagblad B.V Witte SingeJ 1 Lelden. Postbus 54 Giro 57055 Telefoon: 071—144941 Nabezorging van 18 00—2000 u. Zaterdag van 16 00—18.00 uur Te'efoon 071—130500 Indien in gesprek 071—134539 Hoofdredacteur Ban Mulder. Kwartaalabonnement I 35,90 Pc post t 40,30 Jaarabonnement f 132,10 Jaarabonnement p. post t 149,70 Losse nummers f 0,50 Abonnementsgelden DIJ vooruit betaling te voldoen By automa tische overschryvlng geen ad ministratie- en incassokosten.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2