agenda BELEIDSPLAN VAN B EN W VOORSCHOTEN Bibliotheek kost Wassenaar tot 1977 vier ton Grote lijnen voor Warmond- Zuid worden vastgelegd Uitbreiding van 2 Zoeterwoudse zaken PAGINA 2 STAD EN RAND WOENSDAG 5 NOVEMBER Burgers voorlichten over rechten en plichten VOORSCHOTEN Het Voorscho- tense college van B. en W. heeft de programmatische vertrekpunten, die vorig jaar werden ingediend door de drie grootste fracties in de gemeen teraad, tot uitgangspunten en toets steen van zijn beleid genomen. Voor zover die programmatische vertrek punten zich daartoe lenen worden deze in het beleidsplan teruggevon den als uitgangspunten, doelstellin gen of beleidsmaatregelen. De voornemens van B. en W. blij ken uit het beleidsplan, waarin drie elementen naar voren worden ge haald: het welzijn van de mens: de schaarste van de financiële midde len en'de evenwichtige verdeling. Wat de overheid kan en mag doen, wordt door deze en gene anders be oordeeld. Daar de drie grootste groe peringen in de gemeenteraad CDA, VVD en PPV) ook in het college van B. en W. vertegenwoordigd zijn, draagt veel van het voorgestane be leid het karakter van een compro mis. In het Beleidsplan hebben b. en w. gekozen voor een betrekkelijk schematische presentatie. In het be leidsplan richten b. en w. zich in eer ste instantie tot de gemeenteraad, maar over de raad heen tot de hele bevolking. Door de doelstellingen te formuleren hopen b. en w. te voor komen dat buitenstaanders de indruk krijgen van willekeur en plotselin ge besluiten. Het beleidsplan is vol gens b. en w. in zo eenvoudig moge lijke taal geschreven„Stadhuis taal hebben wij geprobeerd te ver mijden". Het beleidsplan verschilt van vroe gere investeringsplannen ook in dit opzicht, dat aktiviteiten, die weinig of geen geld kosten vermeld zijn. De raad zal meer bij de beleidsvoorbereiding worden betrokken. Voorop staat de openheid van het bestuur. In princi pe zullen alle vergaderingen van commissies van advies en bijstand en de funktionele commissies in de openbaarheid plaats vinden. Bij het maken van plannen en voorstellen wordt steeds gestreefd naar een tij dige, zinvolle - doch niet vertragen de - inspraak van de burgers. In studie is de wenselijkheid van het vervangen van leden van het col lege van B en W in geval van ongesteldheid, afwezigheid of ont stentenis. Bij de doelstelling het scheppen van een toestand van optimate vei ligheid voor mens, dier en goed wordt o.a voorgesteld in 1976 over te gaan tot aanschaffing van een ladderwa gen voor de brandweer ad f 250.000,- en een alarmsysteem ad. f 12.000,-. In voorbereiding is tevens een zgn. rampenplan. De voorlichting wordt uitgebreid o.a. door het meer laten verschenen van "Raadhuisklamken", het gemeentelijk voorlichtingsblad. De voorlichtings- aktiviteiten zullen verder worden ver breed en uitgediept. Tal van immateriële voorzieningen staan voor 1976 op het programma zoals bevolkingsonderzoek op het ge bied van hart- en vaatziekten, sa menwerking instelingen van gezond heidszorg en maatschappelijke dienst verlening; het vestigingsbeleid van tandartsen en para-medische ver zorgers. Een heel hoofdstuk in het beleidsplan is gewijd aan het voor lichten van de burgers over zijn rech ten en plichten. Vooral het bejaar- denwerk krijgt extra aandacht. Ten aanzien van het verbeteren of scheppen van sportvoorzieningen staat voor 1976 op het plan halfver- harde velden in het Burg. Van der Hoeven-sportpark voor een bedrag van f 260.000,—; daarnaast zal in 1976 het tenniscomplex worden uit gebreid met de aanleg van 2 a 3 vel den voor een maximaal bedrag van f 150.000. De sporthal zal een aantal voorzieningen krijgen tot een totaal bedrag van f 60.000,—. Het sport park Adegeest zal eerst uitgebreid worden in de jaren 1978 en 1979. De uniforme subsidieregeling voor het georganiseerde jeugdwerk komt in 1976 tot stand, aan kosten voor kadervorming wordt f 20.000,-- uit getrokken. Het dorp zal verfraaid worden in 1976 met "enige kunst uitingen" voor een totaalbedrag van f 39.000,-. Aanleg nieuw volkstuinencomplex staat op het programma van het jaar 1977. De Stichting van een zwem bad blijft een vraagstuk. Er zijn geen gelden voor uitgetrokken de eerste jaren. Wel zal nog een koste loze studie gemaakt worden. Voor speelgelegenheden voor de jeugd wordt in het vervolg jaarlijks een bedrag van f 50.000,— besteed. In het Burgemeester Berkhoutpark en het Burgemeester Van der Hoeven- sportpark komen speelwerktuigen voor de jeugd. Voorschoten beschikt thans over ruim 100 ha groen oftewel 50 m2 per inwoners. Grote investeringen voor het openbaar groen worden niet verwacht. In 1976 zullen de bomen op de Voorstraat weer voor een be drag van f 32.000,— chirurgisch her steld worden. Een eerste aanzet ad f 150.000,— wordt in 1976 gemaakt met het schooladvies- en begeleidingswerk. Schoolgebouwen zullen zoveel moge lijk een multi-funktioneel gebruik gaan krijgen. Verwacht wordt dat volgend jaar de restauratie van Ambachts- en Baljuwhuis ter hand genomen kan worden. De kosten worden geraamd op bijna f 2,— miljoen. Op Rijnsburgerweg Werkgroepen: bromfiets van fietspad af LEIDEN De Werkgroep Milieu beheer en de Werkgroep Fiets heb ben aan de gemeente het verzoek ge daan om te bevorderen, dat de brom fiets zo veel mogelijk van het fiets pad op de Rijnsburgerweg wordt ver wijderd. Ze wijzen er in dit verband o.m. op, dat ook de gemeente Oegst- geest hiernaar streeft. De werkgroe pen willen het bromfietsen niet lan ger verplicht stellen van het fietspad gebruik te maken maar ze een keuze bieden: de snelbrommers op de au- tostrook en degenen, die het wat kal mer aan willen doen op het fiets pad. Een andere verbetering, die de werkgroepen ten behoeve van de fietsers wil aangebracht zien, is het aanleggen van een fietspad waar het nu onderbroken is: ter hoogte van de Wassenaarseweg. Het links- afslaan voor fietsers, komend uit de richting van het station zou daar door minder problemen opleveren. Nu moeten ze voorsorteren temidden van het veelal hardrijdende verkeer. De werkgroepen wijzen erop dat bij de vorige reconstructie van de Rijns burgerweg de situatie voor fietsers is verslechterd: het fietspad werd ver smald, bromfietsers moesten er toen op gaan rijden en het genoemde pro bleem van het voorsorteren naar de Wassenaarseweg ging zich voordoen. Ook ter bevordering van het opqji baar vervoer bij de komende recon structie van de Rijnsburgerweg doen de werkgroepen suggesties. Om te voorkomen, dat de eventuele tijd winst die een aparte busbaan de bus op kan leveren voor een groot deel teniet wordt gedaan op het kruis punt bij het Stationsplein, stellen de werkgroepen het volgende voor. De bussen gaan al vóór het stoplicht rechtsaf en kruisen dan het fietspad. Deze kruising zou dan beveiligd moe ten worden met een verkeerslicht, dat altijd groen aangeeft, wan neer er geen bus aankomt. Uit over leg met de NZH is gebleken dat de ze verbetering technisch goed uit voerbaar is, aldus de werkgroepen. De bus zou ter hoogte van de Boer- haavelaan al naar rechts moeten worden geleid. Tweede suggestiehandhaving (zo veel mogelijk) van het bestaan de profiel op de kruising Rijnsbur- gerweg/Wassenaarseweg, waarbij de meest zuidelijke bustrook autostrook moet worden en alle bussen in het midden gaan rijden. De halteplaats bij de busstrook zou naar de Wasse naarseweg verplaatst moeten worden. NIEUWE UITGAVEN rie Lichamelijke opvoeding en sport in de praktijk, deel 1. Uitgeverij Hollandia, Baarn. Lopen, springen en rollen op en over toestellen, door Karl Koch. Li chamelijke opvoeding en sport in de praktijk, deel 3. Hollandia. Elementair toestelturnen, door Karl Koch. Lichamelijke opvoeding en sport in de praktijk, deel 5. Hol landia. De mini-tramp. Hechten en rol len met de mini-tramp, door Karl Koch. Lichamelijke opvoeding en sport in de praktijk, deel 7. Hol landia. Het werken met touw en staal draad voor de beroeps- en pleiier- vaart, door Kaj Lund. Hollandia. Nieuwe functie voor landbouwgebied WASSENAAR In de over gangsfase, waarin (tot 1978) de subsidiëring van de plaatselijke bi bliotheken overgaat in een rijksre geling, kost de Wassenaarse biblio theek de gemeente nog vier ton. De raadscommissie van financiën is gisteravond akkoord gegaan met de begrotingen van de stichting openbare leeszaal en bibliotheekfe deratie voor het tweede halfjaar van 1975 en voor het jaar 1976. In de nieuwe regeling vergoedt het rijk 100 procent van de personeels kosten en 20 procent van de overi ge kosten, een en ander na aftrek van de inkomsten. Bij de op 1 juli dit jaar in werking getreden wet op het bibliotheekwezen is pincipieel verandering gebracht in de situatie dat voorheen de nadruk lag op par ticulier initiatief in de bibliotheken. Thans is de rijksoverheid verant woordelijk. Tegenover de rijkssubsi die staan echter verplichtingen in- Zonder vergunning drank verkocht LEIDEN De Leidse politie heeft gistermiddag op het terrein van de Groenoordhal een 33-jarige groot handelaar uit Zoetermeer bekeurd, wegens het zonder vergunning afleve ren van alcoholhoudende dranken. De handelaar verkocht de drank vanuit een vrachtauto aan bezoe kers van de veemarkt- Er werden bijna duizend flessen drank in be slag genomen. Herbestrating Piet Heynlaan VOORSCHOTEN Met de her bestrating van de Piet Heynlaan in Voorschoten zal een dezer dagen worden begonnen. Het gedeelte van de Piet Heynlaan dat tussen de Adriaan Banckertlaan en de Aert van Neslaan ligt zal gedurende de werkzaamheden v oor alle verkeer zijn afgesloten. Direct na deze werkzaamheden zal worden begonnen met de herbe strating van het gedeelte tussen de Adriaen Banckertlaan en de Leid- seweg. Dit weggedeelte zal per straat helft worden afgesloten. J. A. SMIT GERIDDERD OEGSTGEEST Als ridder in de orde van Oranje-Nassau is gis teren benoemd J.A. Smit uit Oegst geest, secretaris van het Verbond van de Nederl. Groothandel, welk verbond 25 jaar bestaat; hij is te vens secretaris van de landelijke vereniging Philadelphia. ZOETERWOUDE Zes jaar ge leden maakte Foto Van Bemmelen een overstapje van de Zuidbuurt naar het centrum van het dorp en vestigde zich in een dagwinkel aan de Kerklaan. Door uitbreiding van de aktiviteiten werd daaraan later 'n naastliggende garage toegevoegd. Gis teren werd een volgende periode in geluid door de ingebruikname van de vernieuwde winkel welke door de gewijzigde opstelling en het speelse interieur veel aan ruimte heeft ge en relaties verricht door de vader van de huidige eiggenaar die de grond legger was van het bedrijf. Velen kwamen de heer en mevrouw Van Bemmelen- v.d. Zijden hun geluk wensen aanbieden. Enkele dagen geleden heeft het Technisch Bureau Deutekom, dat zich enkele jaren geleden in Zoeter - woude vestigde, een showroom aan de Schenkeiweg geopend. In het pand was voorheen een snackbar onder gebracht. Na een grondige verbou wing beschikt men nu over een fraaie ruimte waar veel technische appara tuur te bewonderen is. WARMOND Het totale gebied zoals dat betrokken moet worden in het bestemmingsplan Zuid en dat nu nog voornamelijk in gebruik is voor landbouw, krijgt in de toekomst een nieuwe functie. Op dit moment wordt gedacht aan een gedeeltelijk gebruik voor woningbouw, voor re creatie en sport en als industrieter rein. Tevens moet grond beschik baar blijven voor de in de toekomst aan te leggen secundaire weg 6, die het Oost-West verkeer, dat nu voor een groot gedeelte de Hoge Rijndijk kiest, moet gaan verwerken. In op dracht van de gemeente Warmond heeft het Rotterdamse adviesbureau voor ruimtelijke ordening "Stad en Landschap" een voor-ontwerp be stemmingsplan opgesteld, dat in de gemeente Warmond als discussiestuk en als basis voor het definitieve be stemmingsplan gaat dienen. Het plan heeft betrekking op de gronden ge legen tussen Haarlemmertrekvaart, Warmonder Leede, Groote Sloot, de Bak, de Zijl en de gemeentegren zen met Leiden en Oegstgeest. Een gedeelte van dit gebied was voorheen betrokken in het bestem^ mingsplan Zwanburg. Een door de Kroon bekrachtigde aanwijzing van Gedeputeerde Staten heeft Warmond verplicht binnen zes maanden met een bestemmingsplan te komen voor' het gebied dat betrokken is bij de aanleg van secundaire weg 6. Veel meer dan een grote lijn is nog niet uitgezet. Voor de hand ligt dat de in de onlangs uitgekomen deelnota's ruimtelijke ordening geformuleerde uitgangspunten, ook in dit bestem mingsplan zullen worden betrokken. Vooralsnog bestaat weinig zekerheid met betrekking tot het tijdstip waarop de nieuwe functie in het plangebied zullen worden gereali seerd. Op de foto boven: het gebied van het bestemmingsplan Zuid. Film Wilt u weten hoe het met Nieuw- Guinea gaat? De SJJO in Oegst geest organiseert morgen een ge- spreksavond met film met het the ma: Nieuw-Guinea nu. Aan de hand van de film "Nayaklaock" (dat bete kent "welkom") zal Amapon Jos Marey, papoea van geboorte, iets vertellen over zijn land. Morgenavond om 19.45 uur in Taberna, Juliana- laan 1, kunt u iets meer te weten k men over dit onbekende land. Dia's Het Creatief Centrum in Voorscho- wil u helpen om uw foto's en dia's wat interessanter te maken. Een korte cursus met als hoofd-onder- werp "dia's maken" zal gegeven worden door Albert-Jan Swierstra: 6 donderdagavonden voor 40 gulden als u volwassen bent, en 30 gulden als u nog jong bent. Morgenavond is al de eerste les. Als u meer wilt weten: bel dan morgenavond het Centrum, Molenlaan 32, telefoon 4448. Of bel nu meteen 2970 of 4973 of 3210 of 5627 en dat alles in Voor schoten. Blazen Als enige se Harmoniekapel deel aan het con cours dat op 1 en 2 november in de Stadsgehoorzaal gehouden werd. In de afdeling A konden ze zich hand haven. Komende zaterdag en zondag wordt dit concours voortgezet, ook weer in de Stadsgehoorzaal om half twee 's middags en half zeven 's a- vonds. De liefhebbers van blaasmu ziek mogen dit niet zomaar voorbij laten gaan. Agenda 1 l de Katholieke Leid- De lezing over de Leidse politie die vanavond in Koord gehouden zou worden, is verschoven naar 24 nov. Schrijft u dat maar even in uw agenda, anders vergeet u het. Die maandagavond zal inspecteur la Rivière iets vertellen over het werk van de politie. In de Koord-studio aan de Oude Rijn 88 kunt u gratis terecht. 20 Nu u toch uw agenda getrokken heeft: donderdag de twintigste opent burgemeester Van der Haar het nieuwe kantoorgebouw voor vrije beroepen in Voorschoten. Aan de Beethovenlaan is dat, en wel om twee uur. 19 En de negentiende is er een gram- WOENSDAG Geversstraat 65. Oegstgeest, eociët Apothekersdljk 33, Volkshuis, infor matie en inschrijving kinderclubs 2- 2.30 uur nam. Steenstraat lb. Wereldwinkel, 12.30-6 i-informatle- 30 uur nam. tel. 071-122493, overige dagen 132618. Ontmoetingscentrum, hoek Boshui- zerlaan. Bejaardensoos Zuid-West. 2.30 Haarlemmerstraat, gehandicapten, 8-9 u Jeugdidorp Zuid-West, 1-5 uur nam., toegang f 1 Begijnhof 2, 't Begijntje", praathuls voor relaties en sexualitelt, do. van 1- 5 uur nam. en 7.30-9.30 uur nam. de vrouw "Ver enig de Naties". 9.30-11.30 uur vm. Voorschoten, spreekuur maatsch. wer- DONDERDAG V.d. Valkboumanweg 236. Leiderdorp. Bijbelstudie en Gesprekskring Baptis tengemeente. 8 uur nam. Nieuwe Rijn 20a. Theehuis van de Leidse Werkgroep Homofilie/COC. 8- 0.30 uur nam. Steenstraat lb. Wereldwinkel, 12.30-6 Pieterskerkstraat 1, Werkgroep Dienst- weigeren. 8-10 uur nam. Voorschoten, spreekuur maatsch. wer- Gemeentehuis, Warmond, Financiën. 8 uur nam. Vormingscentrum Troef. Noordeinde 2 a, groep Kamerbewc Apotheken De avond-, nacht- zake de voorzieningen en ten aan zien van het gemeentelijke subsi die-minimum. Apotheek. Haven Apotheek Voorscho- In Zoetenvoude Derde inbraak bij tv-zaak ZOETERWOUDE Voor de derde keer binnen twee jaar is er gister nacht ingebroken in een radio- en t.v.zaak aan de Kerklaan. Er wer den drie kleuren t.v.-toestellen mee genomen. Na de vorige inbraak had de eigenaar een alarminstallatie la ten aanleggen. Het laat zich aanzien, dat er waarschijnlijk geroutineerde daders aan het werk zijn geweest die na het forceren van de deur zeer snel hun slag hebben geslagen. Voordat het tot de omwonenden, na het in werking treden van het aJann was doorgedrongen wat er aan de hand was, waren de dieven reeds verdwe nen. Een surveillanceauto van de rijkspolitie was snel ter plaatse. La ter werd ook de technische recher che ingeschakeld waarbij sporen werden gevonden die enig houvast bieden. Voorschoten COMMISSIE VERGADERT VOORSCHOTEN De commissie voor Welzijn en Onderwijs in Voor schoten komt vanavond om 8 uur biieen in het gemeentehuis. De pun ten die tijdens de vergadering on dermeer aan de orde komen zijn: het verlenen van een aanvullende subsidie voor het restaureren van het rieten dak Kniplaan 3, wijziging van de statuten van de stichting Prinsenhof, de garantiesubsidie 1976 voor de Stichting Duivenvoorde, de mogelijkheid om in de commissie van advies en bijstand aan toehoor ders het woord te verlenen, het ge ven van een krediet voor de aan schaf van een beeldhouwwerk van beeldhouwer G.J. Adema uit Leeu warden, alsmede de behandeling van de gemeentebegroting voor 1976. Gespreksavonden schap Wo 8 uur nam. Kennedvlaan 11. Oegstgeeft. vr 8.15 uur nam Pr»rl. Henrlrik-n'qnvcopn 25 ;.f>1rt*rdorp Onderwijswinkel, Sopiastraat 36, tel. 126325. Geopend maandag t/m vrij dag van 12-6 uur nam. Infosentrum Infocentrum Breestraat 66. Lelden. Donderdag 8.3010.30 uur nam en SOS-dienst SOS - Telefonische hulpdienst: Tel. 1 die in moeilijk en nacht te be- Dierenhulpdienst Anna Paulownastr. 15. Lelden. Voor hulpverlening verongelukte honden, katten vogels e.d. In de gemeenten Lelden en Leiderd'orp. Dag en nacht bereikbaar: telef 134687 Leidse Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau. Noordeinae 2a (voormalig marinecomplex): ma Mierennest Willy Lievense geeft toelichting op viool en vioolmuziek. Kaarten en inlichtingen bij de Openbare Bi bliotheek aan de Luifelbaan. 18 Andere muziek wordt de achttien de in de Ned. Herv. Kerk in Zoe- terwoude gemaakt. "Zingt den Hee- re" geeft dan om kwart over acht van enkele solisten Haydn, Bach en Mendelssohn zijn bekende na men op het programma. Agenda 2 Zo, bergt u nu uw agenda op. De rest onthoudt u zo wel. Want volgende week woensdag al, 12 no vember, is er weer de jaarlijkse ba zar van de Parelvissers aan het Bi- zetpad in Zuid-West. Van tien tot twaalf en van twee tot negen kunt u koopjes wegslepen, prachtige handwerken bijvoorbeeld, en uw geluk beproeven op het rad van avontuur. Geologie Op maandag 10 november om 8 uur 's avonds is er een gratis avond in het museum van geologieen mi neralogie, die gaat over paleontolo gie. Dat is de studie van de fossie len. Op 12 november kan de jeugd van 1016 jaar vanaf half drie. ook gratis, horen en zien, want er wordt ook een film vertoond, hoe Nederland is ontstaan. In het museum is niet al te veel plaats, dus wel op tijd aanwezig zijn graag. Moederhulp Bureau Moederhulp (nlet-gehuwrip- moederzorg), Terweepark 2, tel. 151068, mei .1 Schrama (maatsch werkster» 133921 en 761944. Weduwe en weduwnaars Burgerraadsman Bur. Burgerraadsman. Koorntirug- ?eeg 7 (zijkant Stadhuis). Openings- len ma., dl en woe. 11.00—12 00 u. Architecten Middelweg 4 (bil Hoogl Kerk) Architecten - hif ormatl ecentr um Rij n - land. Op werkdagen telefonisch bereik baar onder nr. 126385 Zitting op woensdagavond van 7.309.30 uur op Dienstencentrum Noordelndspleln 2b, tel. 140483. Al gemene informatie dag. van 910 uur Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging Lelden. Aanvragen hulp bejaarden en lang durig zieken en gezinsverzorging. Mare 45. tel 149441 (ma t/m vrij. 9-10 uur voorrn!) Maatschappelijk Werk Sociale raadsvrouw Sociale Raadsvrouwe. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leidsch Dagblad B.V Witte Singel 1 Leidea Postbus 54 Giro 67055 Nabezorging van 18.0020.00 u. Zaterdag van 16.0018.00 uur Te'efoon 071—130500 Indien In gesprek 071134539 Telefoon: 071—144941 Hoofdredacteur HaD Mulder. Kwartaalabonnement t 35,90 Per post f 40,30 Jaarabonnement f 132,10 Jaarabonnement p. post f 149,70 Losse nummers f 0.50 Abonnementsgelden bij vooruit betaling te voldoen Bij automa tische overschrijving geen ad ministratie- en incassokosten.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2