Michels: Hertha is natuurlijk ^een Feyenoord 'Openen met vreselijk offensief' Vrij Smirbier: „Het draait nu ons' weer bij Interim-bestuur voor de 'Gouwe/Rijnstreek' Alsikzondag mijn slag sla in de Nationale Lotto of Toto ga ik naar de 'Olympische Spelen in Montreal. [AMSTERDAM AjaxFeyenoord 60. Een uitbundig Olympisch stadion. „En nu Hertha", jubelen op het ogenblik de uitgelaten Ajax-fans. Rinus Michels, rustig, relati verend, realistisch: „Die wedstrijd van zaterdag, die 60, zal natuurlijk niet te vergelij- Jken vallen met de partij van morgen. Logisch niet. Feyenoord bleef na een achterstand [aanvallen. Want Feijenoord is gelukkig geen ploeg die dan denkt „we moeten de schade zo klein mogelijk zien te houden", maar het proberen alleen er zélf ook eentje te maken. Omdat het Feyenoord is, een topclub, omdat het ook de competitie betrof". „Maar morgen heb je met de enorme run op kaarten ontstaan, het er nu naar uitziet, raken we ze Europa Cup te maken, met het Zaterdagmiddag zaten we nog met allemaal kwijt, wordt het een volle knock out-systeem. Hertha komt in 60.000 onverkochte kaarten. Zoals bak". principe niet naar Amsterdam om Ier zelf eentje te maken, maar om een 1-0 voorsprong te verdedigen. |dus krijg je morgen heel ander voetbal dan zaterdag. Tenminste, dat verwacht ik. Maar van tevoren kun je overigens moeilijk iets voorspellen. Natuurlijk, je kunt stellen: wij zullen op balbezit 6pelen. Maar als de tegenpartij, I morgen een Hertha dus, ineens een bevlieging krijgt en ons gewoon niet in staat stelt om in het bezit mn de bal te komen, ja, waar blijf je dan... I Je kunt als coach een prachtige taktiek uitstippelen, zeggen van „dat gaan we doen", maat helaas heb je altijd met een tegenpartij te maken, die dan vaak dwars ligt, die al je plannen in de war stuurt. Ik kan nu in feite alleen dit zeggen: met LlNSDAG 4 NOVEMBER tegen Polen toch wel geweldig speelde". Hij hoopt nog minstens twee Jaar bij Ajax te blijven. Suurbier: „M'n contract loopt eind dit seizoen af. Ik ben dus afhankelijk van wat Michels wil. Wil hij me weg hebben dan zie ik nog wel kans om elders een paar jaar vol te maken. Maar ach, als ik speel zoals nu, dan is er weinig reden voor Michels om me van de hand te doen. Als ik op de training kijk, en ik zie met wat een gemak ik met m'n dertig Jaren voorop loop, dan voel ik me nog niets de mindere van de jonge spelers bij ons. En al dat gezeur dat m'n knieën niet meer in orde zouden zijn is ook onzin. Natuurlijk zijn het geen knieën meer van een 18-jarige pas beginnende speler. Dat kan niet. Maar ze kunnen heus nog Jaren Winst regionale jeugdteams van BS en Luba BARENDRECHT De jeugd van BS Leiden heeft haar ongeslagen koppositie in de regionale jeugd- competitie verstevigd door een 77-65 overwinning op het Barendrechtse Binnenland. De Leidenaars, het af gelopen seizoen kampioen van Ne derland, hadden in de eerste helft nogal wat problemen met het ster ke Binnenland, hetgeen de ruststand (33-32 voor de thuisploeg) ook aan geeft. In de tweede helft kwam Lei den onder aanvoering van het trio Berendsen—Maassen—De Wolf op 52-68 in de veertiende minuuut. Be- rendse moest toen het veld gebles seerd verlaten, waardoor de aanvals- machine enigszins stokte zodat Bin nenland de schade beperkt kon hou den tot 65-77 bij het eindsignaal. Topscorers Leiden: Maassen 25, De Wolf 18, Berendsen 17 punten. De regionale jeugd van Luba was eveneens succesvol. In Reeuwijk ver sloegen de Leidenaars het altijd las tige ROS/Porcial met 48-81. Luba nam van meet af aan een voorsprong (2-12,16-24), die bij rust dertien pun ten bedroeg: 20-33. In de tweede helft sorteerde een kort uitgevoerde zone- press veel effect. De score liep van 24-45 op tot 32-61 in vijf minuten. Daarmee speelde Luba de wedstnld rustig uit. Topscorers: Ton Kallen berg 21, René Kallenberg 17 punten. Schaatsen De Stichting Noord nederlandse kunstijsbaan Heerenveen heeft per 1 februari haar baandi- recteur Marius Roeper ontslagen. In een communiqué, dat de stichting gisteren uitgaf, wordt gezegd, dat er tussen personeel en directeur een verhouding is ontstaan, die een slechte werksituatie ten gevolge heeft. Een opgewekte Wim Suurbier gelooft weer in Ajax: „Na de training heb ik weer het gevoel, dat ik wat heb gedaan". Amsterdam Het is weer helemaal terug bij Wim Suurbier, de animo om topprestaties te leveren, het verlangen om te schitteren. De AJacied, krap nadat hij zijn 500ste wedstrijd voor de Amsterdamse club had gespeeld: „Ik heb een moeilijk jaar achter de rug. Het ging gewoon niet bij Hans Kraay. Ik wil niets van die man persoonlijk zeggen, misschien is hij wel heel aardig thuis, maar voor ons deugde hij gewoon niet. Naar buiten via de kranten presenteerde hij zich als keihard èn als hij dan bij ons de kleedkamer binnenkwam was het net een spons. Geen persoonlijkheid, niet iemand waar je ontzag voor had. Daarbij nam hij de verkeerde beslissingen. Haalde spelers uit het veld die per se niet vervangen mochten worden. Dan ga je Je afvragen weet hij er wel genoeg van. Dan is het niet mogelijk meer om je zelf optimaal in te zetten". Wim Suurbier (30) wilde weg begin dit seizoen. De vraagprijs van Ajax lag echter zo hoog 350.000) dat het er niet in zat. Suurbier eerlijk: „nu, nu Michels terug is, heb ik er geen spijt van dat het niet door is gegaan. Nu draait het weer bij ons. Als ik nu getradnd heb dan denk ik, hé ik heb wat gedaan. Zo'n voldaan gevoel, snap je. Er is weer een lijn, je weet weer waar je aan toe bent. Ik zeg helemaal niet dat we morgen Hertha uit de beker wippen. Maar de kans bestaat. Omdat het hele team er weer in geloofd. Dat was vorig jaar anders. Toen had niemand iets voor een ander over. Ongeveer de situatie zoals die nu by Feyenoord is. Daar loopt Wim Jansen ook verloren rond. En dat terwijl hij met ons BERLIJN De vermoedelijke op stelling van Hertha BSC is: Wolter. Sziedat, Brück, Kliemann, Weiner I Hermandung. Sidka, Beer, Grau, Kostedde en Horr. behoudend voetbal proberen we het aanvankelijk te klaren, maar als in I de rust blijkt dat het nog steeds 0-0 staat, ja, dan moet je risico's gaan nemen, met wellicht alle gevolgen van dien". Rinus Michels kijkt overigens "niet op tegen Hertha. „Het is alleen een goed elftal met daarin drie, vier spelers van uitzonderlijke klasse. Wie die drie, vier man dan wel zijn? Wel, allereerst natuurlijk Erich Beer, die tussen haakjes wel net zo scherpe dekking zal krijgen als onze Ruud Geels, en dan Kostedde en Horr. Dat zijn klassespelers. En dan Grau niet te vergeten. Die man scoort weliswaar zelf niet, maar werkt enorm hard en draagt de kansen aan voor zijn medespelers". Over de opstelling van Ajax maakt Rinus Michels geen problemen. „Natuurlijk dezelfde ploeg als tegen Feyenoord. Dit elftal heb ik trouwens een brok zelfvertrouwen gegeven. Ook al was het zaterdag geen 6-0 geworden, dan nog had ik dezelfde ploeg opgesteld". Voor de wedstrijd zijn nog voldoende kaarten beschikbaar. Jaap van Praag: „Maar na die 6-0 is een Hertha BSC is gisteravond in het KNVB-sport centrum in Zeist neergestreken om zich voor te bereiden op de return tegen Ajax. V.l.n.r.: Beer, Divenbach, Sidka en Kostedde. BOSKOOP Zoals was aangekondigd is tijdens de najaarsver gadering van de zwemkring Gouwe-Rijnstreek gisteravond in Bos koop het bestuur van die kring afgetreden. Alleen de heer Van Harskamp (AZC) stelde zich herkiesbaar. Aanleiding voor dat af treden is geweest de gang van zaken rond een protest dat AZC indiende na een adspiranten-waterpolowedstrijd. De waterpolocom- missie van de Gouwe-Rijnstreek kende dat protest toe, maar het bestuur besloot, dat de wedstrijd niet zou worden overgespeeld. AZC zette door, en zocht het hogerop. Uiteindelijk kregen de Alphe- naren van de commissie van beroep van de KNZB gelijk. Die com missie vond n.L, dat, zolang de bepalingen in een kring niet duidelijk anders luiden, de waterpolocommissie de aangewezen instantie is voor het behandelen van een zaak als deze. De uitspraak van het kringbestuur werd vernietigd. Het Gouwe-Rijnstreek-bestuur meende dat het op die manier niets meer te vertellen had en trad af. Districtcommissaris Hal lie (Rotterdam) kwam daardoor op de voorzittersstoel terecht. Omdat de heer Van Harskamp gisteravond bij de bestuursverkiezing nog steeds de enige kandidaat was, moest er tijdens de vergadering een interim-bestuur worden geformeerd. Dat bestuur, bestaande uit de heren Hallie, Pries (Zijl/LGB). Meie rink en Van Harskamp (AZC), Van Lierop en Harms (HZV Hillegom) en mevrouw Jansen v. d. Laak (GZC), blijft aan tot de komende jaarvergadering. Een beleidscommissie bestaande uit de heren Hallie, Meierink en Pries zal trachten voor een komend bestuur voldoende ruime bevoegdheden vast te leggen. Elke zondag uitslag. Welke droom zou u werkelijkheid laten worden? Toch goed om daar nu al over na te denken.Want elke week keren de Nationale Lotto en Toto samen een slordige twee miljoen gulden aan prijzen uit. Hebt u al een idee? Haal meteen een formulier bij uw club of winkelier. f O JA, V VÉR- GPtT IK Moe-TE VEKTELLSJ: D/£ <3£U//C- z&wr u/r strijden alle doelpunten op tv ver tonen. Mansveld, was dat Mansveld?, ja die vrije verdediger, had zelf moeten schieten. Toen jullie Mans veld de bal aan Van Leeuwen gaf, stond die speler buitenspel". La chend: "Maar wie weet, misschien praat straks niemand hier meer over dat buitenspeldoelpunt. Even als niemand het straks nog jammer hoeft te vinden dat Marx niet mee mag doen tegen FC Den Haag. Marx zal dan ons geheime wapen in de kwartfinale zyn". Haastig: "Schrijf dat laatste toch maar niet op". Hij blijkt een bewonderaar van t Nederlandse voetbal, heeft nu het goed gaat met Lens wel eens met de gedachte gespeeld een Hollander te contracteren, maar verwierp dat idee toen hij de prijs hoorde. "Bo vendien", zo stelt hij", een Pool is commercieel beter, er wonen er hier ontzettend veel". Wanneer hij ooit een Nederlander zou contracteren zou dat zeker PSV'er René van de Kerkhof zijn. "Zoals die man tegen Polen speelde met jullie Nederlands elf tal, was groots. Ik hoor altyd alleen maar over Cruijff praten en over Neeskens. Daarmee wordt René van de Kerk hof f onrecht aangedaan. Ongelofeiyk wat die kerel kan. Ik heb ook wel- eens de indruk dat ook in Neder land de fysieke middelen de voor- schreiding van de techniek in de weg staan". RC Lens-FC Den Haag, durft Henri Pruvost een voorspelling te doen? Hij: "FC Den Haag is nog niet in de volgende ronde. Sterker, de door Mansveld gemiste strafschop zou ze wel eens kunnen opbreken. Ik zeg niet dat wij gegarandeerd verder komen, maar let op: het wordt moei lijk voor ze. Het publiek moet dat ook zo hebben aangevoeld. Voor dat eerste duel konden we de kaartjes aan de straatstenen niet kwyt, daar na konden we twee keer een 'stade Bolleart' volproppen. Officieel gaan er hier 23.000 in, voor de wedstrijd tegen FC Den Haag hebben we 3000 kaarten meer verkocht Daar mee pnyzen we ons gelukkig. De mensen hier moeten erg hard wer ken, we zijn nu in een situatie dat we kunnen zeggen dat we goede pas sieve recreatie bieden. Ik denk dat RC Lens-FC Den Haag een erg fij ne wedstrijd wordt. Reken er op dat onze supporters een hoop herrie gaan maken. René van de Kerkhof. Sowinski blijkt de redder van het profvoetbal van Lens te zijn. Dat heeft manager Henri Pruvost ons die middag al laten weten toen So winski op de fiets naar huis bleek te zitten. Pruvost: "Betaald voetbal of niet?, hebben we ons een aantal jaren geleden afgevraagd. De ma nier waarop we toen een aantal ve detten hoge salarissen uitbetaalden was de oorzaak van een dreigend bankroet. Sowinski is toen met het LENS Wij Nederlanders hebben het waarachtig over de grens wel eens moeilijker gehad. Sinds de dadendrang van onze voetbalclubs vormen aannam van verzamelwoede waar het glimmende Europakelken betreft, maar meer nog sinds München vorig jaar, worden We ge acht allen verstand te hebben van voetbal. Als een kind dat de visite zijn speelgoed toont, hebben ze ons deze week bij Lens rondgeleid en wij, op onze beurt, hebben ons met de air dat wè de wijsheid in pacht hebben, beleefd over de toekomst van het Frans e voetbal uit gelaten. Op zo'n moment bedenk je dat het verval in ons eigen voetbalwereldje zich al veel verder uitstrekt dan wat krimpscheurtjes, maar je zet die gedachte ver van je af en je roept uit dat ze in Frankrijk op de goede weg zijn. Want dat is het wel zo ongeveer dat ze uit de mond van iemand uit het voetballand Nederland willen horen. idee gekomen een voetbalschool te stichten, amateurvoetbal te gaan bedrijven en opnieuw tot de rijen der profs toetreden wanneer die school een succes zou blijken te zijn. Inmiddels spelen we weer Europca Cup 2-voetbal". Hij is een wat kleine man, die toen RC Lens zo verrassend voor kwam in het Haagse Zuiderpark ergens in Polen met een transistor radio aan het oor zat. Niettemin roept hij uit dat FC Den Haag erg fortuinlijk door dat eerste duel marcheerde, dat met name het der de doelpunt van FC Den Haag bui tenspel geweest moet zijn. Pruvost: "Ik was dus in Polen om Marx te contracteren, t mooie daar is dat ze op de avond na de Europacupwed Door Ger Stolk Noord-Frankrijk, triest, saai, ar moedig. Vèr voor het provincie plaatsje Lens stapelen de kolenber gen Zich vele meters hoog op, diep onder de grond ploeteren de naza ten van de Polen die zich hier ooit als mijnwerker vestigden tot op de dag van vandaag in 't èweet. Frank rijk dankt een deel van zyn sport roem aan diezelfde Oosteuropese zwoegers. Jean Stablinsky, Roger Walkowiak maar ook Raymond Ko- pa en Michels Jazy zijn Poolse mijnwerkers-kinderen die hier tus sen beroete muren en walmende stank opgroeiden. Evenals Arnold Sowinski. Zijn auto staat nog voor het fraaie stadionnetje, of we maar even willen wachten. Het biedt ons de ge legenheid een bord te ontdekken waarop in onduidelijke hanepoten: 1 0 is zat. Later op de dag in Lille, waar Feyenoord vriendschappelijk te gen Olympique speelt, lopen we trai ner Sowinski pas tegen het lijf. Hij blijkt zich per fiets van en naar zijn werk te verplaatsen, zijn auto laat-ie dan staan. Sowinski bij die gelegenheid: "Wat er op dat bord staat, ja daarop hopen we. Maar het is het werk van supporters, dus denk niet dat we er rotsvast van overtuigd zijn. Het voetbal van jul lie, Nederlanders, is te gedegen om op de voorhand te gaan lopen roe pen, we komen een ronde verder. Maar we zijn. wel gevreesd om ons aanvallende voetbal, dus openen we met een vreselijk offensief.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 9