GEELS 'VLOERT' FEYENOORD Stoop: „Transfer Jansen gaat door" Coach Brzezanczyk: 'Het was een bedrijfsongeval' <OOi, Scorebord ercjen apart „Na afloop gaf meneer Michels mij een Baandag 3 november SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT EREDIVISIE EindhovenMVV 10 FC Twente—NEC 0—0 TelstarGo Ahead Eagles 11 AjaxFeyenoord 60 SpartaFC Amsterdam 21 ExcelsiorFC Utrecht 0I FC Den Haag—AZ '67 3—0 Roda JCDe Graafschap 33 NAC—PSV 1—1 Ajax 10 7 2 1 16 27-11 Twente 9 6 2 1 14 19- 7 Feyenoord 10 6 2 2 14 23-14 PSV 10 5 3 2 13 27-10 NEC 10 3 6 1 12 15-11 Roda JC 10 4 3 3 11 16-13 Sparta 10 3 5 2 11 14-13 Eindhoven 10 4 3 3 11 14-20 AZ'67 10 3 4 3 10 11-10 D. Haag 10 3 3 4 9 15-14 Amsterd. 10 3 3 4 9 15-15 Telstar 10 2 5 3 9 19-20 MVV 10 3 3 4 9 14-17 Gr.schap 10 2 5 3 9 17-28 NAC 10 1 5 4 7 5-13 Utrecht 10 2 2 6 6 14-25 G.A. Eagles 9 0 5 4 5 12-20 Excelsior 10 1 1 8 3 5-21 EERSTE DIVISIE FC D. BoschHelm. Sp. 23 FC GroningenHeerenveen 30 VolendamWageningen 0i SC AmersfoortWillem II 01 (gest.) FC DordrechtFC Vlaard. 2—0 Vitesse—FC VVV 1—1 SC CambuurHaarlem 26 PEC ZwolleVeendam 11 SVV— Heracles 1—2 Haarlem 12 VVV 11 Fort. SC 11 Groning. 11 Wagening. 11 Veendam 12 Vitesse 12 Cambuur 12 Vlaarding. 11 Heerenv. 11 PEC Zw. 12 Willem II 10 D. Bosch 11 Helm. Sp. 11 Heracles 12 Volendam 11 Dordrecht 12 Amersf. 10 SVV 11 8 3 16 20-11 14 18- 9 13 22- 8 13 12-13 12 22-16 12 21-20 11 17-14 11 12-10 11 13-13 9 11-21 9 9-14 9 10-16 9 11-17 8 8-14 8 16-23 7 14-27 5 10-25 De gestaakte wedstrijd SC AmersfoortWillem p 01 is niet in de stand opgenomen. AMSTERDAM Arme Brze zanczyk. Minuten lang bleef de Feyenoord-coach als verdoofd op de tafel in de kleedkamer zitten, diep in gedachten verzonken, heftig pogend zijn totale deceptie te verwerken. Pas daarna dorst hij de lange weg naar de uitgang aan. Maakte een hulpeloos handgebaar. Wat moest hij nu zeggen? De coach moeizaam: "M'n gelukwensen voor Ajax. Er valt niets af te dingen op het succes. We zijn afgedroogd. We hebben te weinig disciplinair gespeeld". Hij weigerde directe conclusies te verbinden aan het verlies. Sprak kort: 'Een bedrijfsongeval. Zo moet je het zien. Gewoon een bedrijfson geval. Meer niet. Die dingen gebeu ren. We moe ben proberen de komen de week de tekortkomingen uit te praten en te elimineren. Vooral niet bij de pakken neer gaan zitten. Dat heeft Ajax ook niet gedaan toen het door PSV werd weggespeeld. Ajax is teruggekomen en ik zie niet in waarom wij niet zouden kunnen terugkomen". AMSTERDAM Geen triomf in de voorzichtige oogopslag van veld heer Rinus Michels. De neiging tot het bejubelen van de zegepraal werd vakkundig onderdrukt. "Merkwaar dige wedstrijd" vond de Ajax-coach. "Vanwege die 6—0 uitslag maar ook vanwege het vreemde verloop van de wedstrijd. Typisch een voetbalgebeuren. De ene partij wil al les, en krijgt tenslotte niets". Michels onderstreepte dat Feyen- oo'rd alle risico's genomen had die er maar te nemen vielen. "Een paar keer pakte dat nog goed uit, maar dat kon zo niet doorgaan. Tja en als je dan op drie nul achterkomt is er geen redden meer aan. Dan krijgt de andere partij vleugels en is niet meer te remmen". Michels benadrukte dat zijns in ziens Feyenoord toch niet gedeklas- seerd was. 'Dat mag je niet zeggen. Ze hebben geprobeerd gelijk te ko men. Ze hebben de aanval niet ge meden. Dat ze daardoor verschrik kelijk in het slop zijn geraakt, is nu eenmaal niets bijzonders in het krankzinnige bedrijf dat voet bal heet. En wat Ajax betreft. We blijven met bei'de benen op de grond. Woensdag tegen Hertha BC moet blijken of de stijgende lijn zich doorzet. Want we zijn er nog lang niet Er zijn van die dagen waarop je extra blij kunt zijn dat voetbal een teamsport is. Stel je voor dat je alleen zou staan na zo'n neder laag tegen Ajax, ik moet er niet aan denken. Wat een afgang ivas dit voor ons publiek. Dat moet toch wel de indruk hebben gekre gen dat we nog te beroerd waren om te lopen. En dat was ook wel zo, alleen pas toen het eenmaal 20 was geworden. Daarvoor was het redelijk g jed gegaan, ging de strijd nog gelijk op. We waren dan ivel achter gekomen, maar in de laatste twintig minuten van de AMSTERDAM Zo tuimelde Feyenoord in het tot de ïok gevulde Olympische Stadion dan onstuitbaar naar de lliepste diepten van het mentale bankroet. Niets bleef de Rotterdammers bespaard: het tien tien geroep van de tri bunes niet de hoon van de Ajax-fans bij het verlaten van iet Stadion niet. De schrille 60 betekende de grootste ne- lerlaag ooit geleden sedert de invoering van het betaalde Voetbal. Het zou gemakkelijk zijn zich aan Je sluiten bij de tienduizenden dol geworden voetbalfanaten die het oloed geroken hadden en zich als vampiers volzogen aan de Rotterdam 5e malaise. Maar niet uit toet oog verloren mag worden dat di'e zes tref fers die Ajax als evenzovele hard vochtige knock-outs uitdeelden, voor diezelfde fans de wedstrijd en de avond redden. Dankzij Feyenoord, hoe vreemd dat ook klinkt. Want het was louter en alleen Feyenoord dat het voor rust dankzij een vroege treffer van Ruud Ge'els verdorde spektakel, nieuw leven in blies. Door na rust ne'rgens steunend op endge bezieling, nergens gemotiveerd door een overdacht concept, zielloos in de aanval te gaan tegen een afwach tend Ajax. Het was een koud kunstje voor de Rotterdammers geweest om na di'e 1—0 te blijven hangen. De neder laag zou dan vermoedelijk uiterst miniem gebleven zijn. Gelukkig voor de toekomst deden de Feyenoorders dat niet, en stortten zich in een tot mislukken gedoemd wanhoopsoffen sief. Een gering verlies tegen Ajax in Amsterdam had de barre reali teit nog kunnen versluieren. Nu, nu liggen de kaarten open en bloot op tafel en moeten er op korte termijn beslissingen genomen worden om een verdeeld bestuur, een niet-domi- nerende trainer en een handvol op hel moment uitgebluste vedetten weer tot een-eenheid te smeden. Het geen zeker niet bereikt kan wor de zonder dat er rigoreuze maatre gelen genomen worden in alle linies. a x—Feyenoord. De zoveelste prestige-slag tussen Amsterdam en Rotterdam op voetbalgebied. Maar meer nog deze keer de keihar de confrontatie tussen twee coaches. Met als beklagenswaardige verlie zer de Pool Brzezanczyk. Het krachtsverschil lag deze keer niet od het veld: het zat in de Dug out. Het veelgehoorde verhaal in het Olympisch Stadion na afloop van het dramatische treffen dat ook Ajax enige tijd geleden zijn Water loo had geleden, sloeg in wezen nergens op. De 6—2 nederlaag van Ajax tegen PSV valt nergens te ver gelijken met het Feyenoorddebacle. Ajax werd van het veld gespeeld door een over alle linies superieure tegenstander. Feyenoord verloor op zienbarend van een gelijkwaardige tegenstander. Feyenoord verloor domweg van een hoog boven de Rotterdammers uittorende Ajax-vorm. Middenveld Want waar ligt op papier dan in hemelsnaam het krachtsverschil tussen beide ploegen. Op het in het modern voetbal a,lles bepalende mid denveld zeker niet. Van Hanegem, Jansen en De Jong zijn nergens de minderen van het trio Hulshoff, Not- ten en Gerrie Mühren. Maar waar om was de nog lang niet compleet fitte Hulshoff in zovele sprintduels sneller dan De Kromme, waarom kon Gerrie Mühren, de in het ver leden zo mentaal kwetsbaar geble ken Gerrie Mühren van zijn direc te tegenstander De Jong een figurant maken? Waarom tenslotte legde de felle terrier Jansen, de man die in NederlandPolen had laten zien nog tot de absolute vaderlandse top te behoren, het loodje tegen de fleg- .matiek optredende René Notten? De Ajacieden, maar ook sommi ge Feyenoorders gaven na afloop het antwoord. Ruud Geels bijvoorbeeld, de man, tot op heden gedoodverfd als iemand die in belangrijke wedstrijden nimmer kon schitteren, maar die nu a. Feyenoord vloerde door het ope ningsdoelpunt te realiseren en b. via vier volgende treffers de verne dering completeerde. Geels: "Toen ik de kleedkamer in ging, gaf meneer Michels mij een schouderklopje. Dat lijkt niet veel, maar voor mij was het alles. Hij hoeft mij niet dankbaar te zijn, ik moet hem dankbaar zijn. Ik sta bij hem in het krijt. Hij heeft me het zelfvertrouwen gegeven in die paar maanden, dat me eigenlijk altijd ontbroken heeft. Als ik een jaar terug zoals nu, in die eerste minuut die kans verprutst had na het stomme terugspelen van Van Hanegem, had ik de hele verdere wedstrijd voor gezien kunnen hou den. Nu, nu dacht ik alleen maar, Jammer Ruud, maar er komen er meer". Jürgen Kristensen, de man die Wil lem Suurbier in zijn 500ste wedstrijd een onvergetelijk vrije avond schonk belichtte de andere kant. De Deen: "Wat willen we nou. Normaal hoor je een week lang optimaal toe te leven naar een dergelijk topduel. Maar bij ons was er nimmer spra ke van enige bezieldheid. De stem ming was domweg landerig. Een op lossing? Van coach ruilen. Maar dat zit er helaas niet in Feyenoord verloor de prestigeslag in Amsterdam na chaotisch be gin in de elfde minuut van de eer ste helft. Toen wervelde René Not ten op rechts langs de lijn en zond een kromme bal naar binnen die Treytel toch wel verzuimde te on derscheppen. Geels, pijlsnel gede marreerd van zijn bewaker Everse was tijdig ter plaatse om de Feye- noorddoelman kansloos te laten. Het was in wezen het enige wapen feit in de eerste helft. Ajax trok zich en masse terug, en Feyenoord tuimelde met open ogen in de valkuil van het Michelscon- cept. Botste daarbij op een Italiaans aandoende afweer, waarbij de Aja cieden op twintig meter voor Schrij vers zo verschrikkelijk stoorden dat de Rotterdamse tweede lijn eigen lijk aan geen serieus schot op doel toe kwam. De aanvalsdrift van de Rotterdammers resulteerde derhalve slechts in een gemist kans je van Vreysen, een kopbal van De Jong, door Schrijvers net naast ge tikt, en in een gele kaart voor Van Hanegem die de souverein spelen de Krol meedogenloos vloerde. Schieten, schieten en nog eens schieten, was het advies van Brze zanczyk in de rust. En de geschie denis herhaalde zich. Net zoals tegen FC Twente probeerden de Rotter dammers zonder het geringste beet je overleg de gelijkmaker te force ren. Rinus Michels moet het alle maal vergenoegd knikkend hebben aangezien. Want het was nu nog slechts een kwestie van tijd voor dat het wapen van de counter effec tief zou kunnen worden benut. Le vensgrote kansen van de doorgebro ken Notten en Brokamp moeten de warrige verdedigingslinie van de Rotterdammer, waarin Schneider als libero hopeloos faalde, te denken hebben gegeven. Maar in plaats van de waarschuwingen ter harte te ne men, ging Feyenoord op de oude voet door. Waarna het onvermijdelij ke debacle begon en het kaartenhuis ineen stortte. Steffenhagen werd in de achttiende minuut door Brokamp in staat gesteld 20 te scoren, Mühren liet Geels via een schitte rende kopbal nummer drie aanteke nen en de kalende Ajacied maakte daarna van de volledige mentale val van Feyenoord gebruik om via nog drie puntgave treffers het doel saldo van de Amsterdammers een uiterst gunstige aanblik te geven. Steunde de arme Everse na afloop terecht: "Wat moest ik in gods naam. We hadden afgesproken dat Geels op tijd zou worden overgeno men. a. gebeurde dat niet en b. kwamen er telkens weer drie, vier 1. Geels (Ajax) 14, 2. Ed- ström (PSV), Smeets <MW), Van Kooten (Telstar) 8, 5. Nan- ninga (Ropa JC), 6. Vreysen (Feyenoord), Van der Kuylen en Lubse (beiden PSV), Hazel - hekke (De Graafschap) 6. AMSTERDAM Nico Jans'en dus in eerste instantie niet naar Feyenoord als gevolg van het feit dat het sectiebestuur betaald voet bal geen verklaring tot speelgerech- tigheid verstrekt op grond van ver moedens dat Inter Football een rol zou spelen bij de transfer van 9 ton. FC Amsterdam-voorzitter Dé Stoop was bij het beraad van zijn sectiebestuur niet aanwezig. .Uit eigon vrije wil omdat hij als belang hebbende partij geen invloed wilde hebben. Volgens Stoop zal Nico Jansen op zeer korte termijn alsnog zijn opwachting maken bü Feyen oord "Maandagmorgen (vandaag dus) komen Feyenoord, FC Amster dam en Inter Football bij elkaar. Volgens mij komt er een diplomatie ke oplossing uit de bus. Dat de transfer doorgaat is buiten kijf. Je kan een werknemer in dit land nu eenmaal niet verbieden zich aanmerkelijk te verbeteren". Nico Jansen zelf reageerde met het opzeggen van zijn VVCS-lid- maatschap omdat "ik geen lid wil zijn van een vakbond die me stel selmatig in m'n carrière belem mert". Volgens Inter Football staan vele spelers, onder wie Van Han'e- gem te dringen om het voorbeeld van Jansen inzake de WCS te vol gen. Cor Coster van Inter Football zei Karei Jansen van de WCS als een vijand van de spelers te be schouwen. Caster: "Daar komt het op neer. Karei Jansen is in mijn ogen de Raspoetin van Den Haag". Karei Jansen geconfronteerd met de uitspraken van Coster: "Laat hem maar praten. Ik ga geen juridische stappen tegen hem nemen wegens laster. De hele zaak is heel simpel. Wat iedereen vergeten is, is dat destijds duidelijk is gesteld dat zo wel bemiddeling als uit commercieel oogpunt geleverd advies niet zou worden getolereerd". Maar heeft Coster verdiend aan het adviseursschap. Coster: "Natuurlijk. Onder druk van buitenaf zijn we indertijd afge stapt van dat percentage van zes of zeven procent. In het geval van een belangrijke speler zoeken wij naar een voor beide partijen acceptabel tarief". Nico Jansen tenslotte: "Lo gisch dat iemand Je adviseert. Ik heb m'n contract bij Feyenoord en daar houd ik me aan. Zondag spüel ik, dat staat vast.. Deze week zal Nico Jansen opnieuw zijn opwachting maken bij Feyen oord, nu vermoedelijk vergezeld van een stroman die de officiële repre sentanten van Inter Football ver vangt. Een "onafhankelijke" advi seur van Nico Jansen dus hetgeen wel zal impliceren dat hij op kor te termijn definitef is ingelijfd in de garde van Brezezancsyk. Waarmee de problemen de we reld niet uit zijn. Feyenoord en FC Amsterdam zullen hun recht dus zeer waarschijnlijk niet zoeken in een kort geding. Inter Football ech- eerste helft werden we toch ster ker. Na de tweede goal zakten we als een plumpudding in elkaar, gaf iedereen het op omdat we allemaal dachten dat het doelpunt in buitenspelpositie was gescoord. Dat gaf ons zo'n tik, dat het de meesten niets meer interesseerde. Feyenoord was daarna opgedeeld in twee groepen. Eén groep stond voor, de andere achter. En die achterste groep zag aan alle kan ten Ajacieden voorbij schieten. Er werd totaal niet meer gedekt, de verdedigers stonden voortdurend tegen een overmacht en gingen fout op fout maken. Ik ook, zeker bij die vierde goal. Op een gege ven moment ga je je ook afvragen wat je nu eigenlijk staat te doen. Kijk, je kunt natuurlijk altijd wel een keer verliezen, maar 60 Ik snap ook nog steeds niet dat een man als Geels er vijf kan in- kegelen. Tegen een laag geklas seerd team is het begrijpelijk, maar tegen Feyenoord mag dat toch eigenlijk niet. Dat het toch gebeurde kwam omdat Ramljak hem alleen zou pakken als hij in de spits zou komen. Maar daar kwam hij vaak niet en als hij er wel kwam, was Mladen er net niet.. Geels kon dan ook een paar ballen inkoppen die hij bij wijze van spreken eerst „dood" op zijn hoofd had kunnen leggen. Onbe grijpelijk. Maar misschien is het wel goed, wordt Feyenoord nu eindelijk eens wakker. Gaan we inzien dat het zo niet verder kan, dat we zullen moeten gaan wer ken net zoals Ajax. We lonen tenslotte niet voor twee gulden te voetballen. Dit mag natuurlijk nooit meer gebeuren. Wim van Hanegem (links) kan niet verhinderen dat Ruud Geels met een kopbal zijn mooiste doel punt scoort tegen Feyenoord. Het icas de derde treffer van Ajax. Ajacieden op me af. Ik kon geen kant meer op". Het was een niet uit gesproken maar terecht verwijt aan zijn ploegmakkers, die mu'rw ge beukt het moede hoofd heel diep in de schoot lieten zakken en zelfs de schijn er voor te willen vechten, niet meer op konden houden. Kristensen: "Het verschil tussen Ajax en FC Twente is meer dan vier doelpunten extra tegen ons. Ajax bleef komen. Ajax speelde als een absolute eenheid. Ajax werd door Michels onstuitbaar. Aan ons om de consequenties uit een dergelijke ontwikkeling te trekken ter wel. Geestelijke yader achter het project Maarten de Vos wil in kort geding de burgerrechten vra gen de KNVB te verbieden Inter Football het werken onmogelijk te maken. Een besluit, dat de duide lijkheid binnen het betaalde voet bal inzake de transfers ten goede zal komen. En terug een einde zal maken aan alle leugens om bestwil die gerenommeerde clubs als Feyen- rood en FC Amsterdam moeten ple gen om hun zakelijke transacties met Inter Football te camoufleren. Speler schopt arbiter in buik AMERSFOORT De 30-jarige Amsterdamse scheidsrechter Oe- telmans heeft gistermiddag de eerste divisiewedstr. SC Amers foort - Willem II gestaakt. Na een incident in de 19de minuut De arbiter had Juist een doel punt van Willem n toegekend, zeer tot ongenoegen van de A- mersfoortse verdediger Henk Ramselaar (29) die zei dat er sprake was van buitenspel. De Amersfoorter trok daarna zo hevig aan <k? scheidsrechter dat deze de gele kaart trok. "Toen zei Ramselaar iets als: heb je wel eens een doodstomp gehad", aldus de scheidsrechter. "Dat vond ik een dermate ern stige bedreiging dat ik de rode kaart trok. Voor ik wist wat er gebeurde trapte hij me in de buik". Oetelmans w'ankelde. viel op de grond, floot af en strompel de vervolgens het terrein af. een dokter constateerde later bij hem een paar oppervlakkige verwondingen, maar geen in wendige kneuzingen. De scheids rechter was echter ao ontdaan daan dat hij niet in staat was de strijd verder te leiden. Later heeft Ramselaar zijn verontschuldigingen aan de ar biter aangeboden. Hij zei toten: "Het is als in een film. Alleen een film kun je terugdraaien. Dit niet. Ik vind het vreselijk". De echtgenote van Ramselaar zei later: "Henk had nooit moe ten spelen. Hij heeft moeilijkhe den in het persoonlijke vlak". Ramselaar gaf dat toe, maar wilde er niet over praten. Zwaar letsel voor Knetsch LEIDEN Tijdens de wed strijd Geinoord—Ter Leede (1 —0) afgelopen zaterdag is de 28-jarige Sassenheimse mid denvelder Piet Knetch ernstig gewond geraakt. Knetsch kwam bij eeh sliding in botsing met een speler van Geinoord en liep daarbij een zware hoofdwond op. In bewusteloze toestand werd hij van het veld gedragen. In het academisch ziekenhuis in Utrecht werd 'een zware hersenschudding, een gebroken jukbeen en een barst in het voorhoofdsbeen gecon stateerd. Knetsch werd direct geopereerd. Hij maakt het nu beter.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 9