Mgr. Simonis preekte voor gouden parochie Faviers breiden weer uit ECHTPAAR OPNIEUW IN MOEILIJKHEDEN Duizenden op liet jubileum van ds. G. Toornvliet Vragen raadsleden over Riemersmafonds feestavond' „de ratel" f y n Philips Hgogtezon zorgt o.a. voorvitamineD en energie MAANDAG 3 NOVEMBER LEIDEN LEIDEN De gemeenteraadsle den Bosch iCDA) en Houtman <SGP GPV) vragen zich af of B. en W. van Leiden verplicht zijn elk jaar verantwoording af te leggen over het beheer van het Riemers mafonds en, zo ja, waarom dat tot op heden niet gedaan is. Verleden Naar Oegstgeesterweg Auto Bierman verdwijnt van Stationsweg LEI DEIN De vestiging van Auto Bierman aan de Stationsweg in Leiden verdwijnt met ingang van vrijdag 7 november. De direc tie heeft daartoe besloten in ver band met de verkeersafneming, het moeilijk bereiken van de Stations weg en het feit dat er geen par keergelegenheid voor klanten is Om de klanten toch te kunnen opvan gen is het bestaande pand aan de Oegstgeesterweg verbouwd en uitge breid De verhuizing wordt begeleid met een feestelijke heropeningsshow die op 7. 8 en 10 november wordt ge houden Officiële opening vormingscentrum werkende jongeren LEIDEN Op woensdag 12 no vember vindt de officiële opening plaats van het nieuwe Vormingscen- trum voor Werkende Jongeren aan het Lammenschanspark in Leiden. Bij die gelegenheid zal door de heer A H Koelink, directeur van de di rectie onderwijs en vorming van het ministerie van O. en W. een inleiding worden gehouden over het participatie-onderwijs Aansluitend daarop is er een gedachtenwisseling over dit onderwerp, en is er tevens een zogenaamd 'Open huis Het Vormingscentrum behoort tot het scholencomplex in het Lammen schanspark en is al geruime tijd in gebruik. week werd in de onderwijscommis sie door wethouder Tesselaar mee gedeeld dat het Riemersmafonds ge bruikt wordt om het teveel aan leerkrachten Nederlands aan de Rembrandt-scholengemeenschap, een gevolg van de kwestie-Marijnis. te betalen. Nu hebben de twee boven genoemde commissieleden enkele schriftelijke vragen over dit fonds gesteld aan B. en W. Allereerst willen zij weten wat de herkomst en de bedoeling van het fonds is, hoe groot het fonds is, en op welke wijze het* fonds beheerd wordt en uitkeringen gedaan wor den. Vervolgens vragen zij waarom B. en W. tot nu toe nooit verant woording heeft afgelegd over dit fonds, waaraan de vraag gekoppeld wordt of er nog meer van dergelij-* ke fondsen zijn. Al tijdens de com missievergadering vroegen beidé raadsleden zich af of het Riemers mafonds niet verkeerd gebruikt werd: het fonds schijnt bedoeld te zijn voor noodlijdende onderwijzers. HAARLEMMERSTRAAT 181 Zoekt U een goed Ankerhorloge reeds vanaf f 40. of Electronic horloge De beste merken brengen wy U. SEIKO - ETERNA - CERTINA - PRISMA - CITIZEN - JUNG- HANS - EWE - ANKER Horloger v. d. Water LEIDEN Ter afsluiting van de Veluwse jaarmarkt, georgani seerd in het kader van het 25- jarig jubileum, was er zaterdag avond in het Leidse Volkshuis een feestavond voor de leden van "De Ratel". Voor de onge veer driehonderd aanwezigen tra den achtereenvolgens op de boe- renkapel van "Concordia", het marionettentheater van Henk Walters uit Arnhem, het poppen- bewegingsspel .Circus Waldini' en het Leidse majorettekorps '"The Golden Green Stars" onder lei ding van Marjo Janssens. Het „officiële gedeelte" van de avond werd begonnen met het voorlezen van een brief van de 90-jarige Ratelmoeder mej. J.C. Rosskopf uit Beek (Gld). Vervol gens sprak namens het bestuur de directrice van het Leidse Volks huis mej. Leemans. "Om temid den van gesignaleerde culturele verarming dit soort hartverwar mend werk te kunnen verrichten, kan als voorbeeld voor velen die nen", zo besloot zij haar toe spraak. Mej. Leemans bood het jubilerende Ratel-bestuur een bu tagaskachel aan voor het Ratel- huis in Ernst. Namens de Jubileumcommissie overhandigde mevrouw A. Pesant- De Boer de voorzitter van de Ratel een bedrag van 700 gulden. De bijeenkomst werd besloten met een huldiging van de heren C. Marks en H. Cossee, respectie velijk 25 jaar voorzitter en twee de secretaris, tevens oprichters van de jubilerende vereniging. Eerst woonboot kwijt; nu huisje uit? LEIDEN Wilma en Willem van Duvyenvoorde, het echtpaar dat een maand geleden al z'n be zittingen kwijtraakte toen hun woonboot zonk. zitten opnieuw in de penaire. Ze moeten 't huisje dat hun door jachtwerfeigenaar K. van Dijk aan de Roomburgerweg tijdelijk ter beschikking was ge steld "onverwijld" ontruimen. De eigenaar van de grond waarop het husje staat, de heer B. van Vliet, heeft Willem via zijn advocaat laten weten dat hij geen toestem ming heeft gegeven de woning te betrekken en dat ook niet zal doen. Wilma en Willem hebben intus sen nog steeds geen andere huis vesting. "We willen een woon boot zonder ligplaats kopen. Want een ligplaats hebben we nog", zegt Willem. "Wij kijken al lerlei advertenties na en we doen er echt wel moeite voor. Maar we hebben nog niets gevonden". Ter herinnering: op 2 oktober J.l. ging de woonboot van het echtpaar in het Rijn- en Schieka- naal ten onder toen het schip werd versleept van Leiderdorp naar zijn ligplaats aan de Schel penkade. Het echtpaar was niet verzekerd; raakte alles kwijt; maar kreeg tijdelijk onderdak van de in de buurt wonende jachtwerfeigenaar K. van Dijk. Deze had nog een houten nood woning staan op het terrein van zijn buurman B van Vliet. Het huisje, waarin Van Dijk en zijn gezin 28 jaar hadden gewoond, moest weliswaar worden afgebro ken, maar toen Van Dijk het be schikbaar stelde aan het echtpaar Van Duyvenvoorde, krieep de ge meente een oogje toe. Van Dijk betaalt jaarlijks nog steds huur aan zijn buurman Van Vliet, zowel voor de grond waarop het huisje staat als voor het ter rein dat hij gebruikt voor zijn be drijf. Er is evenwel geen huur contract; de huur wordt voldaan op basis van een jaren geleden gemaakte afspraak. Van Dijk be grijpt daarom niet goed waarom Van Vliet nu opeens het echtpaar Van Duyvenvoorde uit het huisje wil hebben. Hij zegt: "Ik heb 28 jaar in dat huisje gewoond Het stond leeg en ik moest het afbre ken van de gemeente, dat is be grijpelijk. Op een gegeven mo ment vragen ambtenaren van de provincie mij of ik dat huisje be schikbaar wil stellen voor dat echtpaar. Ik zeg: dat ls goed. ze mogen erin tot ze andere huis vesting hebben gevonden. En nu plotseling deze brief van de ad vocaat van Van Vliet. Er is geen beëindiging van een huurcontract of zo, dus dat begrijp ik niet. Kijk. het was fatsoenlijker van Van Vliet geweest als hij naar mij of naar die mensen was toegekomen en hij had gezegd: joh, luister eens, ik wil daar gaan bouwen, dus jullie moeten zien dat je over uiterlijk twee maan den iets anders hebt. Dan zeg ik: goed, dat kan ik begrijpen. Maar dit, nee, dit begrijp ik niet". Volgens Van Dijk zou Van Vliet op het terrein waar nu het huisje staat een kas willen gaan bou wen (Van Vliet is tuinder). Hij gelooft alleen niet dat dat een reëel motief is om het echtpaar Van Duyvenvoorde uit de woning te zetten. "Het is maar een klein stukje grond", zegt hij. "Een kasje van die afmetingen zou niet rendabel zijn". De heer Van Vliet was niet voor commentaar bereik baar. Zijn vrouw verklaarde van ochtend dat zij of haar man niet bereid was telefonisch commen taar te geven. Burgemeester Vis, een van de stamgasten van Nieuw Minerva, heft het glas champagnedaarmee zijn gelukwensen voor het echtpaar Favier onderstrepend. LEIDEN Met een feestelijke eucharistieviering en de bisschop van Rotterdam, mgr. dr. A. J. Simonis, als voorganger heeft de rk parochie Onze Lieve Vrouwe Hemelvaart en Sint Joseph (Herensingel) gisteren haar gouden jubileum gevierd. Voor de pontificale hoogmis liep de kerk helemaal vol. Uit respect voor het verleden had den de pastores van deze kerk, F. Verlaan en J. Saverins, voor een tra- a.tionele liturgie gekozen, waarvart het kerklatyn een wezenlijk onder deel was. Een koor uit Voorburg, een groep solisten en een instrumentaal semble verleenden daartoe hun me dewerking. De bisschop had zijn preek, waarin hij ook stilstond bij de betekenis van deze rooms-katholieke feestdag (Al lerheiligen), ontleend aan de acht zaligsprekingen van Jezus. Hij zei, dat wij allen geroepen zijn tot heilig heid en dat de toekomst van de kerk niet in de eerste plaats afhangt van inspraakorganen en structuurveran deringen, hoe zinrijk die op zichzelf ook kunnen zijn, maar van de ma nier waarop wij "de grondwet van ons christen-zijn" beleven, verwer kelijken en uitdragen. Christus' zaligsprekingen zijn te gelijk opdracht en felicitatie. Ze lij ken dwaas, omdat ze de armen van geest gelukkig prijzen, maar ze zijn Gods grootste wijsheid. De armen zijn niet de onnozele halzen, maar at nederigen die zich bewust zijn van eigen kleinheid, zich afhankelijk we ten van Gods genade en zich laten inzetten voor het koninkrijk van God en voor de naaste in geestelijke en maatschappelijke nood. Burgemeester Vis en vertegenwoor digers van de andere kerken in dit deel van de stad woonden de dienst bij. LEIDEN Ver over de 2000 men sen hebben gisteravond in de Pie terskerk de van half 8 tot half 10 durende dankdienst bijgewoond ter gelegenheid van het 40-jarig ambtsjubileum van ds. G. Toornvliet, Ze waren zelfs uit Friesland en Overijssel gekomen. In wijde omge ving van de kerk was geen parkeer plaats ongebruikt en zelfs de stegen bij de kerk stonden vol. In de kerk waren in de paden en op de zerken honderden stoelen bijgezet en nog moesten er velen blijven staan. Voor sommige collectanten was er geen doorkomen aan, zodat de jubileren de predikant extra aandacht voor de offermand aan de uitgang moest vragen. Elke kerkganger kreeg bij het bin nenkomen een corsage aangereikt. Onder de aanwezigen was ook ds. Bovenberg namens de Geref. Kerk van Leiden. Teke Bijlsma, de vaste organist van ds. Toornvliet, leefde zich hele maal uit op het majesteuze orgel en sleepte de duizenden mee in schallende lofzangen en triomfliede ren. Ook het Rijnlands Chr. Man nenkoor, onder aanvoering van Sander van Marion, vulde de weid se ruimte enkele keren met indruk wekkende zang. Aan het eind van de dienst sprak mevrouw A. Piket- Wagenaar namens het Leidse comi té een gelukwens uit, die gepaard ging met een bloemenhulde. Ds. Toornvliet vergeleek in zijn preek, waarin zijn eigen levensge schiedenis, tegen de achtergrond van Gods leiding, een hoofdbestand deel vormde. God met een vioolbou wer. Hij spant in het leven van een mens de snaren om er de muziek uit te halen die Hij wil. De predikant erkende, geen gewillig hout te zijn geweest. God had hem losgescheurd van veel dingen die hem lief waren, van tradities en bindingen, maar zo alleen mocht hij een koorddanser bij de gratie Gods worden. De Tonnelier en Het Vergulde Haant je Nierstichting LEIDEN De collecte voor de Vereniging tot steun aan de Nier Stichting Nederland heeft in Leiden het bedrag van f 16.300,58 opge bracht. Daarmee is niet gezegd dat er geen geld meer kan worden ge stort. Gïro 2642754 van J. Sleyser, Morsweg 11 of giro 388000 t.n.v. Nier Stichting Nederland staan nog open voor gif la» LEIDEN "Dat u op deze toch niet meer jonge leeftijd, nog twee stablissementen opent in de Leid se binnenstad, noem ik een te ken van wilskracht". Woorden van wethouder Van Aken bij de offi ciële opening, zaterdagochtend, van "De Tonnelier" en "Het Ver gulde Haantje" in de Vrouwen- steeg. Een wijnproeflokaal en een eet- en drinkhuisje die worden gerund door het bekendste horeca echtpaar dat Leiden binnen de stadspoorten heeft: Bram en "En geltje" Favier van hotel J'Nieuw Minerva". Zij is 62, hij is vori ge week 76 geworden. Van Aken zei verder: "Het is merkwaardig, maar als wij bij u binnenkomen merken we de a- parte sfeer en dat is dan een aangenam rustpunt. Door uw con stante aanwezigheid in de zaak zorgt u voor het handhaven van de kwaliteit. En steeds is er ook iets nieuws". Mede namens het gemeentebestuur bood hij de heer en mevrouw Favier een tegelta bleau aan met het wapen en de leeuw van de stad leiden. Er viel meer te vieren; Het 30-jarig jubileum van Nieuw Mi nerva. Dat was voor het personeel aanleiding om de harmonie "Werk mans Wilskracht" op te tromme len voor een show. Verder bood het personeel een glas-in-lood ge brandschilderd ruit-schilderij aan. dat de plaats van Nieuw Minerva twee eeuwen geleden voorstelde. Op de valreep deelde mevrouw Favier nog mee dat ze binnen kort gaat beginnen met het op nieuw bouwen van een pand in de Mandenmakerssteeg, naast de dépendance "Au bord du Rhin" van Nieuw Minerva (zie tekening rechts. 'tHuis zal in oudholland- se stijl worden herbouwd en plaats bieden aan gasten, die voor een langere tijd in Leiden verblijven. Hetgeen een uitbreiding betekent met 65 bedden tot 207 slaapplaat- Raadpleeg vooraf vPHtüPS Willem en Wilma van Duyvenvoorde bij hun tijdelijke behuizing.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 3