Enquete over verruiming winkelvoor zieningen in Zoeterwoude is begonnen agenda Kerkcentrum Menswording officieel in gebruik Financiële steun woonverbetering Zoeterwoude is zichzelf gebleven Geert Slegtenhorst Nederlands kampioen monopoly-spelen ZOETERWOUDE Vorige week is een begin gemaakt met een consumenten-enquête naar de behoefte aan ver ruiming van de winkelvoorziening in Zoeterwoude-dorp. Daartoe worden 275 adressen bezocht. MAANDAG 3 NOVEMBER VIAANUAC nstraat 1 b. Wereldwinkel. 12 30- noetingscentrum, hk Boshulzer- Troef, Noordeinde 6.30- Onrecht, 8-10 i Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 31 okt tot v., door: Haven Apotheek. Havi Apotheek Voorscho- iseweg oG, tel. 01717-2525. op zaterdag tot 1 stse Apotheek ei. 153274. Naar aanleiding van het bestem mingsplan "Kern" is er in de ge meenteraad, de diverse commissies en het overlegorgaan in midden- Kraakspullen in brand gestoken LEIDEN Onbekenden hebben in de afgelopen nacht in de Burg- steeg een hoeveelheid voor de kraak wagen bestemde goederen, waaron der enkele matrassen, in brand ge stoken. Er ontstond een flink vuur, dat oversloeg naar het magazijn van sociëteit Burgers, waarvan het ge hele raamkozijn verbrandde. Er sneuvelden ook enkele flessen en gla zen. In het magazijn ontstond enige waterschade als gevolg van de blus- singswerkzaamheden door de brand weer. Op vrijwel hetzelfde tijdstip werd ontdekt dat op de Vismarkt twee oude stoelen, eveneens bestemd voor de kraakwagen, in brand waren ge stoken. Er ontstond door deze brand schade aan de etalage van een aan de Vismarkt gevestigde schoenen zaak. Ook in dit geval werd het vuur door de brandweer geblust. Botulisme Warmond Het bergingswerk van dode eenden in het plassengebied rond Warmond is nog steeds niet be ëindigd. De twee extra krachten die in het kader van de Tap-regeling (tijdelijke arbeidsplaatsen) door Warmond zijn aangetrokken vinden wekelijks nog rond de vijftig cada vers. Óndanks de sterke uitdunning van het eendenbestand op de plas ziet de gemeente Warmond nog geen reden om voor het komende seizoen geen jachtvergunningen af te geven. "De afgelopen winters zijn dermate zacht geweest dat het aantal eenden gegeven plaats, zich flink heeft kunnen uitbreiden. We schatten dat er tot nu toe twee duizend cadavers zijn opgevist, een groot aantal, maar het geeft ons vooralsnog geen reden het verstrek ken van jachtvergunningen te be perken," aldus burgemeester De standszaken het gebeuren rond het winkelcentrum tussen Dorpsstraat en Dr. Bouwdijkstraat meer dan eens zeer uitvoerig besproken. In de vergadering van dte gemeen teraad van 20 maart 1975 zijn mo tieven ingebracht en beslissingen ge vallen die uiteindelijk tot de volgen de uitgangspunten (besluiten) heb ben geleid. 1. Het thans braakliggende terrein tegenover de N.H.-kerk behoudt haar eerder gegeven bestemming, dat wil zeggen het blijft bedoeld voor de ves tiging van winkels en/of andere tot de dienstverlenende sektor beho rende vestigingen (waaronder PTT- kantoor en andere). 2. De gemeente houdt de gronduit- giften (verkoop of huur) in eigen handen. Er zal dus niet worden ver kocht aan een belegger-exploitant. 3. Het terrein zal niet zonder m'eer direct, worden volgebouwd, doch al leen en voorzover daar thans of in de toekomst, hetzij vanuit de bestaan de winkelvoorziening, hetzij vanuit de inwonende consumenten behoefte toe bestaat. 4. Toegestaan zullen alleen wor den vestigingen vanuit de "eigen" aanwezige middenstand, evt. aange vuld met thans niet aanwezige soor ten winkels, indien daaraan blijkens een te onderhouden enquête onder de inwoners behoefte bestaat. Met dit onderzoek is nu een begin gemaakt. Het enquêteformulier be vat o.a. de volgende vragen; In welk jaar bent U in Zoeterwoude komen wonen? Hoe is de samenstelling van uw huis houden? Wdar worden de artikelen die men dagelijks nodig heeft gekocht? Daarbij wordt een onderscheid ge maakt tussen boodschappen die men dagelijks doet en die voor meerdere dagen. Er zijn ook een aantal rubrieken in zakt aankopen buiten de voedings sector. Er wordt ook geïnformeerd naar de motieven voor het kopen op de aan- LEIDEN In de Groenoord- hal vond gisteren de inter nationale clubmatch "plaats van oosterse windhonden. Het was tevens een kam- pioenschapsclubmatch: alle deelnemende honden (zo'n 260) zijn ingeschreven in het Nederlandse hondenstamboek of in een buitenlands stam boek. Het was gisteren ook een feestelijke aangelegenheid, omdat tevens het 40-jarig jubileum iverd gevierd van de Nederlandsche Vereeniging van Oosterse Windhonden. Aan de match deden 203 Afghanen, 20 SloeqVs en 55 Saluki's mee, die verdeeld werden in klassen naar leef. tijd en geslacht. In keurrin. gen werden de honden ge keurd, waarna de vier besten werden uitgekozen. De beste twee loerden later herkeurd. De clubmatch was bijzonder, omdat er een kampioenschap was te vergeven dat dubbel meetelt voor de wereldten toonstelling, 22 en 23 novem ber in de RAI in Amsterdam. Ruim. 600 bezoekers waren er getuige van dat Samoens So dom de beste Saluki werd en tevens de beste van de match dat Sirokko von Katwiga de beste Afghaan werd en dat Amira El Cid de best gekwa lificeerde Sloegi werd. LEIDERDORP Afgelopen za terdag, allerheiligen, is het Multi functioneel Kerkcentrum "Menswor ding" officieel in gebruik gesteld. In de Leiderdorpse nieuwbouwwijk Voorhof is dit kerkgebouwtje het eerst bewoonde huis. Daarna komen er nog 1380 gewone woningen. Het "bungalowachtige" kerkje aan het Heelblaadjespad heeft een opval lende daklijn door de zeven licht- Have, namens de gemeente Leider- dom Rotterdam: Het bisdom kan 't voorbereidende werk doen, hier wordt het eigenlijke werk gedaan. De vicaris vond ook dat het "huis" opengesteld moest worden voor an dere kerken en andere functies. Hij hoopte dat de gedachtenis aan God niet alleen tot de zondag beperkt werd maar dat die zich de gehele week voortzette. Burgemeester koepels die er op geplaatst zijn het kleine klokketorentje. Architect Jules Kirch uit Leiden, vertelde dat met 30.000 dreunen 80 palen van 21 meter in de drassige grond zijn ge slagen die samen net zo lang zijn als de Engelendaal. Wij bouwers Kirch, treden nu terug: laat kerk geen huis maar "tehuis" zijn dorp sprekend, sprak zijn te gemeende gelukwensen uit. Hij filosofeerde vooral ook over de bouwpastoor of bouwprofessor? Ham die zelf wel had laten blij- multifunctioneel te zijn. aldus Pastoor Hammerstein was de stu- deze wende figuur achter de dia-avon den, totaalgebeuren en andere de parochie "De Menswording" tiviteiten. Namens de reformatori- Na de Eucharistieviering opende pa- sche kerk sprak ds. ter de Ridder de rij van sprekers pastoor Hammerstein, met een welkomstwoord tot de 400 genodigden. "Wij vinden het fijn Loenen tot die hij de "plaatselijke deken" noemde. Ds. v. Loenen deed bij zijn gelukwensen de Zendingsavond LEIDEN Morgen om kwart voor 8 wordt in de aula van het volken kundig museum aan de Steenstraat een zendingsavond over Kenya ge houden. Deze bijeenkomst gaat uit van de hervormde en gereformeerde zendingscommissies. Zuster H. Staal zal vertellen over haar werk bij de Turkasa-stam. Hengelsport LEIDEN Viscollege "Dr Ruis- voorn" viste een wedstrijd in de Zijl. De vangst was matig en de uitslag was als volgt: 1. Th. J. Voskuil 15 stuks 1500gram), 2. J. de Hoed 14 (1280), 3. H. Dubbeldeman 12 (1070) 4. J. Nieuwenburg jr. 10(880), J. Nieuwenburg sr 10(800) 6. S. Dub beldeman 9(720), 7. P. Dubbelde man 6(450), 8. W. v. Weizen 3(400). 9. N. Dorrepaal 3(380), 10. A. v. Dijk 5(340). Het viscollege "De Zinker" viste een wedstrijd in Zaandam. De uitslag van die wedstrijd was: 1. G. Wagemarker 32(10110 gr), 2. W. Holverda 20(4440) 3. K Kok 20 (4170), 4. D. de Wit 9 (3610), 5. W. v. Gent 7 (3370), 6. P. Pasel 13(3120), .7 H. v. Gent 7(2400), 8. B. Kok 7(2025), 9. D. Wassink 7 <1500), 10. J. v. Gent 3(730). De hengelsportvereniging "Ons Ge noegen" viste de 5de competitiewed strijd in Leidse Vaart. De vangst was goed en bedroeg in totaal 491 stuks. De uitslag was: 1. E. Odijk53 stuks, 2. J. Melse 39 stuks, 3. C. Hooymans 40 stuks, 4. G. Melse 32 stuks, 5. S. Stolk 36 stuks, 6. P. Alblas 27 st. .7 A. Rijgersberg 27 st. 8. L. Waltman 27 st- 9. W. elieveld 26 st. 10 ;N. Segaar 24 st. In de stand om het clubkampioenschap van Voor schoten staat E. Odijk op dit ogen blik op de eerste plaats. Een belangrijke vraag is welke ar tikelen (diensten) men mist in het dorp, die men, indien zij er zouden zijn, daar wel zou kopen. Ook wordt een oordeel gevraagd over de bestaande winkelvoorzienin gen in het dorp en wat men er ver beterd zou willen zien. De slot vraag gaat over het vervoer; "Als U in het dorp boodschappen gaat doen, hoe gaat U daar dan naar toe? Lopend, fiets/bromfiets of met de auto. Vietnamavond in Leiden LEIDEN In het Antoniusclub- huis, Lange Mare 43, wordt morgen avond een Vietnam-avond gehou den ter ondersteuning van de deze week te houden collecte "Apotheek voor Vietnam" ten bate van het Medisch Comité Nederland Viet nam. De secretaris van de afdeling Leiden, de heer Go zal spreken over de medische hulpverlening, Jan Boonstra zal een overzicht geven van de ontwikkelingen dit jaar in Vietnam en namens de ondersteu nende politieke partijen zullen spre ken Michiel van de Kasteele (na mens de afdelingen van de PvdA, PPR, PSP en D'66) en Juri Reiding (namens de CPN). Tevens zullen twee Vietnamese longartsen op de manifestatie aan wezig zijn, dr. Ha en dr. Quang van de respectievelijke diensten voor bestrijding van de tuberculose. Ze verblijven op uitnodiging van het MCNV énkele dagen in ons land, voor ze naar Algerije vertrekken voor een stageperiode. Zij zullen informatie geven over de huidige toestand, in het bijzonder over de gezondheidszorg. Muziek zal worden verzorgd door de ANJV-band en "De Ho Chi Minh Route" een Vietnamese film, zal worden vertoond. Aanvang 8 uur: toegang: f 1.50. u op deze grond te mogen verwelko- mogelijkheden men". Vicaris v. d. Ende van het bis- die bij de ingebruikneming zeer intieme kerkje samenhangen. Hij vond het jammer dat nu geen gebruik meer gemaakt werd van de Scheppingskerk. Maar de banden werden niet doorgesneden, aldus ds. van Loenen, de mogelijkheden blij ven in de toekomst open. Totale bouwkosten waren f 585.000. Het kerkje heeft een vast tapijt van bruine kleur; bruine houten stoeltjes in carré-vorm opgesteld rond een lege plek waar een podium met altaar geplaatst kan worden. Er is een vaste nis, de bezinnings- hoek die met een gordijn afgeslo ten kan worden. Verder is middels bouwwanden de ruimte in drie ge deelten af te scheiden. Er is een ruime koffiebar en een sacristie of spreekkamer voor de pastores. Schitterende bolvormige armaturen aan het plafond geven het interieur een intiem karakter waarin het goed toeven is. De muren zijn niet sterk religieus georiënteerd zodat andere gebeurtenissen, zoals toneel- en muziekavonden bv. er gemakke lijk kunnen plaats vinden. Gespreksa vonden l 12- 6 i Intosentrum SOS-dienst SOS - Telefonische hulpdienst: Tel v», die ln moeil^Jk- Dierenhulpdienst 15, Lelden. Voor hulpverlening verongelukte honden, katten vogels e.d. ln de gemeenten Leiden en Leiderdorp Dag en nacht telef 134687 Leidse Rechtswinkel 2a (voormalig marinecomplex): 11-1 uur, dl 6.30—8 30 uur nam., woe. 11—1 uur, do 6.308.30 uur nam., dienstencentrum Vai^ Hogendorpstraat 36 vrij. 79 uur nam., Mierennest Morswg do 79 uur nam Moederhulp Bureau Moederhulp (niet-gehuwde- moederzorg), Terweepark 2. tel. 151068, me, Schrama imartsch werlcster). 133921 en 761944 Weduwe en weduwnaars Adviesbureau voor weduwen en we duwnaars. Jac. Urlusplantsoen 96 Lei den telefoon (na 18 uur) 761112. Burgerraadsman dagelijks tijdens kantooruren: 143171. Architecten Dienstencentrum Noordelndsplein 2b. tel. 140483. Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging Lelden tnvragen hulp bejaarden en lang durig zieken en gezinsverzorging. Mare Aanvragen hulp bejaarden durlg zieken en gezinsverzor 45, tel. 149441 (ma t/m vrij" 9-10 Maatschappelijk Werk Oude Rijn Telefoon 071-142144 Sociale raadsvrouw Spreekuren Sociale Raadsvrouwe. -11.30 ii. li buurthu: straat 49a, di. 10.30—11.3 'Daaslaan. tel 761196, KooiDrlf t- UTRECHT De 14-jarige Geert Slegtenhorst uit Wassenaar is zaterdag in Utrecht nationaal kampioen van het monopoly - spel geworden. Hij zal Nederland op 19 november in Reykjavik (IJsland) mogen vertegenwoordigen tijdens de Europese kam pioenschappen. De Nederlandse importeur van Monopoly had ter gelegenheid van het 40-jarig jubileum van het spel dit „nationaal kam pioenschap" georganiseerd. Tweede werd Hans Juursema (11) uit Hendrik Ido Ambacht en derde Frans Nelissen (34) uit Hoensbroek. LEIDERDORP Bij de eerste eucharistieviering in het multifunctionale kerkcentrum „De Mens wording" was er zaterdag honderd genodigden een „vol huis". Ruim vier honderd genodigden woon den de openingsplechtig heid in de nieuwe woon wijk Voorhof bij. LEIDEN De Leidse politie heeft vrijdagavond in samenwerking met de opsporingsdienst van de PTT aan twee illegale zenders het zwijgen opgelegd. Op adressen aan de Oude Singel en het Onyxhof werd zendapparatuur in beslag genomen. Deze zendapparatuur vertegenwoor digde een waarde van ongeveer: f 1400,-. WARMOND Met terugwerkende f 10.000 moeten bedrag* de kracht zijn met ingang van 1 juli een aanital nieuwe steunverordeningen in werking getreden op het gebied van krotopruiming, doorstroming en woonverbetering Inwoners van War- mogelijkheid tot het verkrijgen gemeentelijke steun tot van f 3.000. Vereiste is tevens dat de huurprijs van de betrokken wo- met ten minste dertig gulden mond. die verhuizen krot Per maand omhoog gaat. drieduizend gulden bejaarden die verhuis- en herinrichtingskos- len. Ingeval van ingrijpende woon verbetering van woningen, waarbij de verbouwingskosten drieduizend gul platen, de huur niet meer dan f 250 bedraagt en die vertrekken naar een huis met een huurprijs van ten- 'minimaal minste 60% meel' Nota Leefbaarheid plattelandskernen ZOETERWOUDE "Ons col lege meent te mogen constateren, dat Zoeterwoude, dóór de structure le en heen, schrijven B. en W. in him taar op de nota "Leefbaarheid plat- "uiterlijk" nog landelijk zijn. Beter en verenigingen, blijkt dat er een positieve ontwikkeling ten be- zich hoeve van de integratie heeft plaats de vallen in de categorie verstede lijkte plattelandsgemeenten. In Zoe terwoude werkt nog slechts 1/8 deel van de beroepsbevolking in de agra rische sector. Berekeningen Huurders met een inkomen bene den de dertigduizend gulden per jaar, die verhuizen naar een duurdere wo ning komen in aanmerking voor een huurgewennmgsbijdrage van 25 tot 75% van het huurprijsverschil. De bijdrage kan worden verstrekt in de eerste drie jaar. Burgerlijke stand ,i instad wij kHeren - trekkingen. Geopend ma. t/m vrij van 16.0018.00 en van 19.3023.00 uur Oude Rijn 88 tel 144000 Kinderopvang Stichting werkgemeenschap Kinder centra Leldf-n. Hooglandse Kerkgra< ht 4,^tel. 130360. Geopend dl. t/m vr. 9.30 Huize St.-Maarten Plannen Zuid en De Kwaak in Commissie Warmond De raadscommissie Ruimtelijke Ordening vergadert morgenavond om half negen in het raadhuis. Aan de ord'a komen onder meer een schrijven van b en w van Oc-esteeest over hot voórbereidingsbe- sluit "De Kwaak" en de behande ling van het voorontwerp-bestem mingsplan "Zuid". der Meij. Esther uitstrekt dan de grenzen telandskernen" van het Provinciaal woongemeenschap, kan aanzienlijk groter gebied gevonden. De plaatselijke gemeen- P.P.D. leren dat het aantal verste- J. Meeuwenoord Opbouworgaan Zuid-Holland. blik op de ontwikkelingen in het samenstelling verheugen schap mag zich ondanks of moet delijkte plattelandskernen snel toe- ^^^Dudok1 van dit zijn dankzij haar veelsoortige neemt. Veel plattelandsgemeenten Anke Nlcolet- L. A. J. Ghljbej e- groeien procentueel sneller dan de Zij kan zich conformeren met de Dorp worden gegeven, zoals die le onderling sociale contacten. Het Nederlandse bevolking. Deze groei Warmond De commissie open bare werken van Warmond verga dert dinsdagavond 4 november (19.00 uur) in het gemeentehuis. strekking van de nota die een verhel derende bijdrage wordt geacht aan de bestaande problematiek. Bij de be schouwing over de plaatselijke situa tie wordt geconstateerd dat in het Rijndijk gedeelte de verstedelijking min of meer tastbaar (industrial!-» plaats vonden in de laatste vijf jaar Naast het feit dat er sprake is van redelijk verzorgingsgebied college acht het vermeldenswaard, dat zij die zich van buiten in de ge meente hebben gevestigd de afstand beide kernen) bood het verenigings- bestuurde- bestuurden als gemakke- leven in het dorp ook aan de "nieu- lijk overbrugbaar hebben we" mensen uitgebreid mogelijkheden Volgens de door het C.B.S. gemaak- derzijds omdat men het platteland om aktieve recreatie te plegen. Ook te onderscheidingen zou Zoeterwou- wil "open" houden. LEIDEN Eii een diefstal in de Universiteitsbibliotheek zijn vrijdag nacht twee geldkistjes met ruim dui- Enerzijds omdat de sociale zend gulden buitgemaakt. Er verdwe- ook enkele microfilms. Het volgens de politie nog niet duidelijk hoe men het gebouw binnen is ge komen. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave Leidsch Dagblad B.V. Witte Singel 1 Leiden Postbus 54 - Giro 57055 Nabezorging van 18.00—20 00 u. Zaterdag vaD 16 00—18 00 uur Te'efoon 071—130500. Indien ln gesprek 071—134539 Telefoon: 071—144941 Hoofdredacteur HaD Mulder. Kwartaalabonnement l 35,90 Per post f 40.30 Jaarabonnement f 132,10 Jaarabonnement p. post f 149.70 Losse oummers f 0.50 Abonnementsgelden DIJ vooruit betaling te voldoen Bi) automa tische overschrijving geen ad ministratie- en incassokosten.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2