Bracke: 'Schuiten kan het Toeristjeva in Londen de "turnkoningin4 Winst voor Timman Zaterdagvoetbal protest tegen uitzending interland "\foor ons ondernemers is1980gisteren al begonnen? "De NMB ontwikkelde een financieringsplan gericht op onze mogelijkheden van morgen? De NMB denkt met u mee. Probeer't. kONDERDAG 30 OKTOBER Morgen aanval op unrrecord flEXICO STAD Roy Schuiten, die morgenochtend in Mexico Stad een aanval zal doen. op het werelduurrecord van de profs leeft gisteren slechts kort op de Olympische wielerbaan ge tarnd. De harde wind maakte dat de wereldkampioen al na en- tele rondjes afstapte. Peter Post heeft daarna zijn pupil mee- tenomen naar het autodrome van de Mexicaanse hoofdstad Jaar heeft" Schuiten een 100 kilometers getraind. [vandaag zal de Nederlander als zijn een halt uur op de wielerbaan je weersomstandigheden gunstiger rijden om vergelijkingsmateriaal te verkrijgen. Studententeam wint (0-3) bij Blauw Zwart Adriaan Gevers zal maandag 3 november op dezelfde baan een po ging ondernemen - het werelduurre cord bij de amateurs scherper te stellen. Dat is met een afstand van 47,553 km in bezit van de Colum- biaan "Cochise" Rodriguez. Oud-werelduurrecordhouder Fer- ASSENAAR Het Nederlands dinand Bracke (Bel), verwacht dat lidenten voetbalteam heeft gister- Schuiten het record van Eddy fond bij het WassenaarseBlauw Merckx gaat verbeteren. Bracke, die part een oefenduel met 3-0 gewon- als adviseur een ka/iner met Schui- n. Bij de -pust was destand nog ten deelt"als ik met hem aan het 10, daarna Otoen Blauw Zwatrt eni- trainen ben dan voel ik dat hij het A-junioren had ingezet) liepen kan. Hij is boordevol zelfvertrou- stuidenten snel weg naar een wen en in topconditie". Schuiten yaie voorsprong." Vijf minuten na zelf over zijn kansen en of hij het j pauze scoorde Den Hartog van record ruim gaat verbeteren- "Al iax 0-1, in de 55ste minuut nrodu- is het maar met een paar meter ierde Noordwijk-speler SjoerdBoot dat is al voldoende. Makkelijk zal 2 en kort daarop zorgde Brand het niet zijn", in zijn poging het re- ^n Jonge Kradhit) v'oor 0-3. cord te breken zal Roy Schui lt ten hetzelfde verzet (52x14) ge- bruiken als Merckx destijds. Dit be- Jd.aJVeilJdJZ/C'LC tekent dat bij elke pedaalomwente- ling 7 meter en 93 centimer wordt oor Transol Otterdam Het zou onverstandig Rn om na een wedstrijd te zeggen lt Transol nu weer een topbasket- ftlploeg is, maar een feit is het Wider meer dat het vertrek van aul McCracken en de komst van |oger Morningstar de ploeg veel ped heeft gedaan. iet aanstekelijke enthousiasme van e Amerikaan sloeg i over op zijn iamgenoten en dat, natuurlijk met e 92-67-zege over Nationale Neder - |nd/Donar zorgde ervoor dat de jesohouwers in De Enk sinds lange jd weer eens een plezierige avond lidden. Ome Cor De na-oorlogse historie van het uurrecord in cijfers: 1942: Coppi, afstand 45,798, gew, fiets: 8025 gr., verzet: 52x15 (7.40 m.), 1956 Anquetil 46,159, 6800 gr, 52x15, 1956 Baldini, 46,393, 6450 gr, 52x15, 1957 Rivière, 46,923, 6690 gr, 52x15, 1958 Rivière, 47,346, 6690 gr, 53x15 (7,54 m.), 1967 Anquetil, 47,493 6400 gr, 52x13 (8,54 m.), niet er kend, 1967 Bracke, 48,093, 5960 gr, 53x15, 1968 Ritter 48,653, 7300 gr, 54x15 (7,69 m.), 1972 Merckx, 49,431, 5500 gr, 52x14 (7,93 m.). MOSKOU De Nederlander Hans Böhm heeft zijn partij in de twaalfde ronde van het Aljechin- schaaktoernooi tegen de Rus Korts- noi verloren. Böhm, die met wit speelde, kreeg na de twaalfde zet van Kortsnoi winstkansen, maar zag de mogelijkheid om dezwarte loper te veroveren niet. De Rus, die al min of meer op verlies had gere kend, nam daarna het initiatief. In de 39e zet kwam Böhm in (tijdnood en moest opgeven. De overige uitslagen van de twaalfde ronde zijn: Stean (Gbr)Spassky (Sov) 0-— 1, Tal (Sov)—Byrne (VS) Vaganijan (Sov)Fortintos (Hon) 1—0. Hans Ree speelde in- zijn partij voor de zesde ronde van het zone- schaaktoernooi in "Sofia remise te gen de Bulgaar Radoulov. De stand na de vijfde ronde: 1. Ermenkov, Sirgurjonsson en Gheorghiu 4 pnt., 4. Matanovic 3V& pnt. en 1 afg. partij, 5. Ree en Ra doulov 3% pnt. Jan Timman heeft in de zesde ronde van het zone-schaaktoernooi in Reykjavik gewonnen van de Belg van der Broeok. Na zes ronden staat de Israëli Li- berzon op de eerste plaats met 4Vs pnt. De Noor Zwaig bezet de twee de plaats met 4 punten en een af gebroken partij. Timman deelt met de IJslander Olafsson de derde plaats met vier punten. De transfer van Nico Jansen van FC Amsterdam naar Feyenoord heeft meer pennen en monden in beweging gebracht dan ooit de voetbalprestaties van de Amster dammer hebben gedaan. Mag Jansen nu wel of niet naar Feyenoord? Nee, zegt de sectie be taald voetbal van de KNVB, zo als de zaken nu liggen, zal er voor de transfer geen licentie worden gegeven. Er is in deze zaak be middeld door Inter Football (Cor Coster) en het voetbalparlement heeft een tijd terug een regle mentswijziging ingevoerd die luidt: „Het is spelers verboden de behartiging van de belangen toe te vertrouwen aan andere perso nen of rechtspersonen dan als zodanig door de KNVB zijn goed gekeurd". En commerciële bemid delingsbureaus als Inter Football hebben die goedkeuring uitdruk kelijk niet gekregen. Ja, roepen FC Amsterdam en Feyenoord om het hardst, maar wij hebben he lemaal geen zaken met Inter Football gedaan. Coster is alleen opgetreden als persoonlijk advi seur voor Jansen en daar is niets op t.eo-en. FC Amsterdams voorzit ter-Dé Stoop zei het gisteravond met de stem van een eroot ac teur: ..Voor Nico is Coster gewoon ome Cor". Wanneer adviseert ome Cor en wanneer bemiddelt hij? Waar em- dio-t adderen en begint bemid delen? Wanneer zet ome Cor ziin nrivé-net op en wanneer die van Inter Football? Het is mooi viooi- werk voor juristen en de KNVB heeft ze gelukkig te kust en te keur. Als de KNVB de transfer werke lijk ongedaan maakt, dreigt er iets absurds te gebeuren, ook al zou -men kunnen bewijzen (wat maar zeer de vraag is) dat er is ,.hp~iddeld" en aldus een overtreding tegen het reglement heeft plaatsgevonden. Want wat zal er plaatsoriioen? Een andere, wèl door de KNVB toeepstane be middelaar (bijv. de Vpreniging van Contractspelers, VVCS) mag het werkie opknapnen en zai. ui teraard onder dezelfde condities, de verbintenis Jansen-Fpvenoord tot stand brengen. Mooie boel, hoor. Hoe men het ook wendt of keert: gezien de grote hoeveelheid con tacten waarover Inter Football beschikt, bestaat er bij de voet balprofs kennelijk grote behoefte aan een dergelijk- bemiddelings- en adviesbureau. De KNVB en de organisaties die zich aan haar vastklampen als mosselen aan een scheepswand, hebben dat veel te laat onderkend. De WCS is dan eindelijk bezig zo'n bemiddelingsbureau op te richten, nadat het Inter Football ruimschoots aan de slag had ge zien. De vraag is nu maar of dat officiële bemiddelingsbureau, waarover zich ook het ministerie van Sociale Zaken gaat buigen, het vertrouwen krijgt van de wat beter in de markt liggende voet balprofs. Of dat die tóch maar liever de bemiddeling inroepen, pardon, het advies Montreal Zelfs die eigengereide burgemees ter van Montreal zal zich nu lang zamerhand wel afvragen waarom hij in 1970 op de vergadering van het Internationaal Olympisch Co mité in Amsterdam niet het punt je van zijn tong heeft afgebeten inplaats van met grote beslistheid de kandidatuur van Montreal voor de Spelen van 1976 op tafel te de poneren. Het aantal berichten uit Canada over stakingen en langzaam-aan- acties bij de totstandkoming van de Olympische bouwwerken is zo groot dat je er een zwaarmoedige roman over zou kunnen s'chrijven. Goed, als puntje bij paaltje komt, zal 't allemaal wel meevallen. Die accommodaties komen natuur lijk op tijd gereed. Maar intussen zijn ze wel heel wat duurder uit gevallen dan de burgemeester ze in zijn wildste nachtmerries had begroot. En de Canadese regering vestigt bepaald geen Olympisch record waar het subsidies betreft, die houdt mooi zijn mond en denkt: wie zijn billetjes brandt, moet maar op de. blaren plaatsne men. Terwijl in Montreal de zoveelste staking liep, meldde Moskou (plaats van samenkomst voor de Spelen van 1980) heel fijntjes dat op dit moment 65% van de beno digde Olympische bouwwerken ge reed is. Vijf jaar voor uur U dus. Je kunt er rustig een respectabel aantal roebels onder verwedden dat Moskou al in 1978 kant en klaar is. De staat zet zich er ach ter en het is zo gepiept. En de mensen die daar aan de Olym pische gebouwen arbeiden, halen het niet in hun hersens om te- staken, voor zover ze al weten wat dat woord betekent. Dat is het verschil tussen Montreal en Mos kou. Je kunt nu al voorspellen dat het in 1980 keurige-nette, uiterst ordelijke Spelen zullen zijn. Hoe welmet die CIA weet je het natuurlijk nóóit. Poen, poen Ze waren er allemaal, vorige week in Wenen bij de wereldkampioen schappen judo: de brave, goed willende amateurs die het bestuur van de Nederlandse Budo Bond uitmaken. De Methorsten, de Bon tjes, de Schilders en meldt ons de Leidse judoleraar Leo de Vries (die er ook was) nóg wat onge regeld goed. De heren zagen er fantastisch uit: blauwe blazer, grijze broek, wit overhemd, blauwe stippeltjes stropdas, opvallend grote emble men, alles d'r op en d'r an, aan alles was gedacht. Nederland mocht gezien worden Slechts één schoonheidsfoutje: de heren hadden zich niet doen vergezellen door een acceptabele, goed voor bereide en dito gemotiveerde Ne derlandse judoploeg. Die ging in Wenen af als een gieter. Het sprookje is uit. De gouden tijden met een Anton Geesink, een Wim Ruska zijn voorbijDat verdriet Leo de Vries, die in zijn wedstrijd jaren ook eens kampioen van Ne derland was. Hij wil de schuld van het volledige falen van de Neder landse judoploeg slechts de Amsterdamse veteraan Jan Bos man kwam tot een acceptabele verrichting niet in de fraai ge poetste schoenen van de Budo Bond-bestuurders schuiven. Even min wil hij de schuld zoeken (dat zou nóg oneerlijker zijn) bij de nieuwbakken trainer-coach Peter Snijders, een judoka die in zijn goede jaren grossierde in natio nale en internationale titels en die nu zijn kennis en technisch vernuft in dienst stelt van de Ne derlandse Budo Bond tegen een 'salaris" waar Arie Groenevelt als hij ervan hoorde onmiddel- Door Ruud Paauw en René Vos lijk buikloop zou krijgen. Ook de judoka's zelf en om die is het uiteindelijk begonnen wassen volgens Leo de Vries hun handen in onschuld, 'want waar voor zou een goede wedstrijd] u- doka (in Holland) zich zes dagen per week 'uit de naad' trainen, per week honderden kilometers afleg gen om goede trainingspartners te vinden, zijn studie of zijn gezin verwaarlozen? Soms voor een me daille die er af en toe te behalen valt?' De Vries windt er geen doekjes om: ook de judoka's willen gaarne het bekende lied 'Poen, poen, poen, poen aanheffen. Maar in deze cóntreien valt met wed- strijdjudo geen dubbeltje te ver dienen. De commercie heeft geen interesse, want judo is een 'doe- sport', geen kijk-sport en geef de zakenman dan eens ongelijk. En zolang er bij het wedstrijdjudo geen enkele sociale begeleiding' (een nette vertaling voor beta ling) is, zullen wij ons met de af grijselijke gedachte vertrouwd moeten maken, dat het Neder landse judo een enkele uit schieter daargelaten op één lijn komt te staan met landen als Bel gië, Luxemburg en Liechten stein Met zijn wedstrijdjudo is Neder land in Wenen met een enorme smak de afgrond ingegaan ADVERTENTIE ROTTERDAM Fokke Rem mers, voorzitter van het zater- dagamateurvoetbal, heeft bij het bondsb'astuur van de KNVB ge protesteerd tegen het geven van toestemming aan de NOS voor een directe tv-reportage van de voetbalwedstrijd Italië—Ne derland op zaterdag 22 november. Deze laatste wedstrijd voor groep 5 van de voorronden van het toernooi om het Europees voet balkampioenschap waarin Ne derland zich hoogstwaarschijnlijk zal plaatsen voor de kwartfina les vangt aan om half dri<3. Op dat tijdstrip begint ook een groot aantal wedstrijden van de zater dagcompetitie van de KNVB. Een directe tv-uitzending zou de pu blieke belangstelling uiteraard ongunstig beïnvloeden. Fokke Remmers heeft voorgesteld de tv-uitzending pas om vijf uur te laten beginnen. Het sectiebestuur zaterdagvoet bal komt vandaag bijeen. De mo gelijkheid bestaat dat het pro gramma voor 22 november er zijn dan inhaalwedstrijden vast gesteld in zijn geheel zal wor den verschoven naar een' latere datum. LONDEN Ljoedmilla Toerist- jeva heeft na een jaar afwezigheid een grandioze rentree gemaakt in de internationale turnwereld tijdens de wereldbekerwedstrijden in Londen. De 23-jarige turnster uit de Sowjet Unie werd eerste op de vier onder delen tijdens de krachtmeting waar voor de twaalf sterkste turnsters van de wereld waren uitgenodigd. Op de volmaakte triomf van Toe- ristjeva kleefde slechts een smetje, haar landgenote Olga Korboet moest zich terugtrekken voor de slotavond. Tijdens het inturnen op woensdag avond liep Korboet een enkelblessu re op, waardoor zij van verdere deel neming moest afzien. Bij'de heren ontbrak een alles over heersende figuur. Japan won drie van de zes onderdelen, met Tsukaha- ra als meest prominente vertegen woordiger met eerste plaatsen aan rek en ringen. Kajiyama kreeg de hoogste waardering bij de vrije oefeningen. De Sowjet Unie verover de twee eerste plaatsen door Sjamoe- gia (sprong) en Andrianov (brug). De Hongaar Magyar werd winnaar op het paard. Okker in Parijs in derde ronde PARIJS Tom Okker heeft zich gisteren geplaatst voor de derde ron de van het tennistoernooi in Parijs. De Nederlander versloeg de Pool Wojciech Fibak met 7-5, 7-5. In de derde ronde speelt Tom Ok ker tegen de Chileen Jaime Fillol. Als hij ook deze partij wint komt hij in de halve finale uit tegen de als eerste geplaatste Argentijn Guil- lermo Vilas. Met het oog op de toekomst bouwen we nu een nieuw pand, waarin wij jaren vooruit kunnen en de noodzakelijke schaalvergroting kunnen realiseren. De middelen die we nodig hebben voor onze toekomstplannen hebben wij samen met de NMB afgestemd op de te verwachten rentabiliteit. Daardoor werd het een haalbare kaart. De NMB kent onze bedrijfstak. Ze bestudeer den niet alleen onze huidige situatie maar ook de mogelijkheden van morgen. Dat is belangrijk voor de continuïteit van het bedrijf. Bij het overleg over onze lange-termijn-lening wees men ons en passant op mogelijke kostenbesparing bij de loonadministratie en het wagenpark. Kijk, dat doen ze bij de NMB. Zé begeleiden je in je ondernemerschap. Als kreatieve bankiers zijn ze echte gesprekspartners, die inbreng hebben bij het bespreken van plannen, waar je mee bezig bent. Dat komt omdat ze meedenken. En dat is voor ons heel wat meer waard dan alleen geld. Praat ook NEDERLANDSCHE eens met de NMB. MIDDENSTANDSBANK

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 15