Nico Jansen is 3en groot kind, lie kan niet ronder adviseur' Engeland bij Tsjechen 'mist' in Nico Jansen: Allemaal onzin Stoop: KNVB moet oppassen' Brox: afwachten Verontwaardigde Cor Coster: Martin Snoeck: „orde op zaken stellen... VRIJSPRAAK ONDERDAG 30 OKTOBER SPORT Stoel )EN HAAG Dé Stoop, voorzit- van FC Amsterdam en lid van sectiebestuur betaald voetbal geerde bijzonder heftig over de It Jansen. Stoop: "Het sectiebe- or moet zich niet laten opjutten ir Karei Jansen, want die lijdt een jaloezie de metier met i sportpromotion BV. Als die zegt selyk te worden van ons hui- llachtig gedoe, dan kan ik alleen ar zeggen dat ik al lang misse ben van meneer Jansen. Dat neer Tripels van het sectiebe stuur nu via de kranten zegt dat wij geen licentie zullen geven is al vreemd. Hij sprak volgens mij niet namens het voltallige sectiebestuur. Meneer Tripels heeft daar in het verre zuiden weer eens de klok ho ren luiden, maar is nog naarstig op zoek naar de klepel." Stoop liet een waarschuwend ge luid horen aan zijn medebestuursle den en aan de KNVB. "Ik zou mijn medebestuursleden van het sectie bestuur willen adviseren niet plotse ling flink te gaan doen in zaken die ze niet kunnen overzien. Laat ze niet handelen zoals onze rege ring die zich blijft bemoeien met zaken in het buitenland, terwijl we In het binnenland naar de bliksem gaan. De KNVB moet oppassen met het weigeren van de overschrijving. Dat kan centjes kosten. Stel dat Feyenoord Jansen niet op mag stellen in de wedstrijd tegen Spar ta. Stel dat Feyenoord die pot ver liest en die twee punten zijn straks bepalend voor de landstitel. Dan kon Feyenoord de KNVB wel eens aansprakelijk gaan stellen". Over de rol van Inter Football: "Ik heb alleen onderhandeld met Feyenoord. Coster was adviseur van Jansen, meer niet. Dat mag in Nederland, daar heb je recht op volgens de rechten van de mens. Als blijkt dat er wel sprake is van ar beidsbemiddeling dan is dat een zaak voor justitie, want dat mag niet. Ik neem het Cor Coster wel kwalijk dat hij, toen alles giregeld was, zo hoog van de toren is gaan blazen om publiciteit voor zijn han del te krijgen. Hij had nooit de pers bij zich mogen uitnodigen toen. Dat is koren op de molen van al zijn tegenstanders". De transfer van Nico Jansen is, hoewel Stoop het bedrag niet wil noemen, de grootste coupe dit sei zoen van FC Amsterdam. De voor zitter liet doorschemeren dat met de "vergoeding" van Feyenoord een hoger bedr'ag gemoeid was dan in dertijd Ajax kwijt was om Geert Meyer te krijgen (acht ton). ROTTERDAM Feyenoord-ma- nager Guus Brox heeft het berioht dat het sectiebestuur betaald voet bal de transfer van Nico Jansen niet zou goedkeuren uit de mond van journalisten vernomen. "En", zegt Brox, "zo lang wij officieel niet van het een en ander op de hoogte zijn, is het zinloos om er iets over te zeg gen. In elk geval hebben wij niets on dernomen om aan de weet te komen volgens welk artikel wij dan wel niet goed zouden hebben gehandeld. We waohten dus maar af, maken ons er echt niet druk om. We hebben met Cor Coster alleen gesproken als de persoonlijke adviseur van Nico Jan sen en waar staat geschreven dat dat niet zou mogen". WSTERDAM Van deze krant kreeg Cor Coster gisterochtend het nieuws te horen t de KNVB dwars ligt bij de transfer van Nico Jansen naar Feyenoord. De sectie be- dd voetbal van de KNVB wil de 22-jarige spits een licentie weigeren, omdat bij de msfer Inter Football in het geding was. Inter Football, het bureau van Cor Coster, :t Keizer en Maarten de Vos, waarover het betaalde voetbal in zijn algemene vergade- ig van 10 mei van dit jaar de banvloek uitsprak. oot was de verontwaardiging bij Cor Coster, toen deze krant hem mededeelde dat de *JVB op aandringen van de Vereniging van Contractspelers, de VVCS de licentie 1 weigeren en dat, indien FC Amsterdam en Feyenoord zouden tegenstribbelen, een Ficieel onderzoek zal worden ingesteld. Komende zaterdag, het sectiebestuur betaald etbal vergadert dan, zouden er daaromtrent spijkers met koppen moeten worden gesla- ib Vente grijze directeur van Inter itball, emotioneel: „En dan zullen bij de KNVB wel uitroepen dat reglementen moeten worden ,'eleefd. Jaja, maar mooie regie- Inter Football ontstond, zag hij in ons meteen een concurrent. Dus zag hij ons ook graag van het tapijt verdwijnen". „Dan zit er in de clan nog een stelletje journalisten. Een Joop Nico geadviseerd. En dat mag. FC Amsterdam en Feyenoord hebben zelf hun zaakjes geregeld. Daar stonden we helemaal buiten. Trou wens, van de zomer, toen het contract van Jansen bij FC Rotterdam Nic0 Jansen is ii Kuip en hij laat zich er niet i uit wegjagen. Omgeven door meer trainde, heeft Jansen, alvorens onder Brzezanczyk aan de slag te gaan, zelf nog wat aan zichzelf wsgierigen spi uk bij die geschaafd. Hoewel Van de Meent zich dinsdag op het standpunt stelde dat Nico Jansen geen speler van FC Amsterdam meer was en hem het trainen met de groep verbood, liep Jansen in zijn eentje allemaal, nog wat rond, alvorens zijn oud-collega's slagrocmgebak aan te bieden. Nico: ..Voor de laatste keer hebben we gein getrapt. Ze hadden o'o mouwen uit miin overhemd geknipt en gebak in mijn schoenen gestopt. En op mijn oude plaatsje !n df kleedkamer hadden ze een Maar dat mag stapeltje hout gelegd, want zeiden ze, je hebt hier de laatste tijd toch maar als brandhout lopen voetbal mening gisteren uit als de zijne klein halfuur voor hij zich voor eerst door Antoni Brzezanczyk ir voetbal liet onderrichten. Terwijl fotografen elkaar verdron gen zei Nico: „Onzin, onzin die bemiddeling van Inter Football. Geloof me echt. mijn transfer is zonder tussenkomst van Inter Football door Feyenoord en FC Amsterdam zelf geregeld. Ik heb me alleen wat mijn persoonlijke belangen betreft door Cor Coster laten voorlichten, toch? Ik maak me dan ook nerg druk om, logisch niet, laten ze zaak maar uitzoeken. Dan zullen ze len". tot de conclusie komen dat het „Ik zal dat sfeertje natuurlijk wel zonde van hun tijd is geweest." Nico Jansen is in Rotterdam blijft er. De middagtraining ik ook hij Feyenoords keurkorps mocht zich Desnoods doe ik het alleen. Komt d» rest ook wel over de brug. En wat mijn nieuwe huisvesting betreft, binnen een maand woon ik ln Rotterdam en zowel mijn vrouw als ik zijn erg gemakkelijk, dus meer mij is gekomen. Die hele dan normale aanpassingsmoeilijkhe- zullen er wel niet zijn." 3 Jansen is in de Kuip en hij laat zich er niet meer uit wegjagen. „Natuurlijk niet", zegt hij. „Op de hele gang van zaken kan immers gisteren in een uitgebreider belang stelling verheugen dan zelfs Rotterdam Zuid gebruikelijk Jansen: „Wat een drukte hè? geloof echt dat een aantal alleen zaak zal alleen daarom al niet van invloed zijn op de manier waarop ik N: hier ga werken. Ze doen maar, doe mijn werk alsof er niets gebeurd. Omdat hij al een paar dagen niet niets worden aangemerkt." Niezen, een John Linse, een Dick Amsterdam was afgelopen, zijn er van de Polder, mannen die vrezen gesprekken tussen Guus Brox dat Inter Football te machtig wordt Nico geweest. Daarna is Pim van aten zijn -ekikng op de spelers, den over de hoofden i voetballers heen in elkaar hebben Hogewoning zich kennelijk weer maar eens waarmaken en daarom roept /an de ineens „ho" nu Nic® Jansen naar Feyenoord gaat' het nog anders zien. Het is in feite een prestigezaak voor Hogewoning en zijn clan geworden. Ze vechten niet tegen het instituut makelaar om het zo maar eens uit te drukken Meent nog eens met Jansen bij Feyenoord geweest en heeft Theo van Duivenbode zich er ook nog mee bemoeid. Allemaal buiten ons immerd. Die moeten maar braaf eigenlijk moet ;n amen knikken. Dadelijk beslist bond verdomme nog dat voor een Istrijd de aanvoerders hun broek ïten laten zakken. En dat hebben dan maar te doen, want Schiphol lementen zijn reglementen, zullen maar louter tegen Tegen lan bij de bond beweren", t wie draaien die reglementen nu in elkaar? Je heb dus het iiebestuur. De voorzitter, mijn- r Hogewoning. Doet iets bij ta Lloyd, he? Dan die Henk van Zon, of hoe heet-ie. Werkt in iterdam in de brandstoffen, niet? ifessionals zijn het dus niet", ti dat sectiebestuur heen heb je I een hele clan, die druk >efent, die kennelijk bang is voor ïr Football en ons daarom graag verdwijnen. Waaruit die clan taat? Allereerst heb je natuurlijk bestuursleden van de clubs. Je t ze wel, het glas sherry losjes in hand. Dat zijn marionetten in spel. Tenminste de meesten", in heb je Karei Jansen met zijn CS. Luister, Karei Jansen is aald geen vriend van me, maar Oogkleppen „Kijk, als Bekeffi, die internationale makelaar, Jan Boskamp van Feye noord naar RWDM brengt, zegt de KNVB er niets van. Grijpen ze niet in. Als die Donald Speelman en Bekeffi er in slagen om Johnny Rep bij Valencia te brengen, doen ze bij de bond ook haastig oogkleppen voor. Maar als Rep dan in de puree zit en ik wil hem eruit halen en proberen hem weer bij een Nederlandse club onder te brengen, dan hoor ik plotseling: „Als Coster dat lukt, steken we daar een stokje voor". Ja, dat zou gebeurd zijn. Omdat het Inter Football betreft, he. Dan willen ze er een zogenaamde testcase van maken. „We waren er ook niet bij toen De Stoop en Feyenoord het over de transfer eens zijn geworden. Die hebben vorige week op Schiphol met elkaar gekletst. Voordat Stoop naar Barcelona vloog om er te trachten Cruijff en Neeskens voor die interland tegen Italië vrij te krijgen". „En neem nu Nico Jansen. Nico is een kind, een groot kind. Die wil geadviseerd worden. Logisch. Hij kan zelf niet eens rekenen. Nou, ik Ondanks alle opwinding rond zijn persoon trainde Nico Jan sen gisteren rustig bij zijn nieuwe club Feyenoord. Daarbij werd hij terzijde gestaan door Wirn van Hanegem. heb hem geholpen. Natuurlijk! En als ze bij de bond nu eens een beetje reèel zijn, zullen ze moeten gehanteerd worden erkennen, dat praktisch geen enkele voetbaljungle", transfer rond zou komen, zonder dat er een tussenpersoon noem hem maar zo bij is betrokken. Als het uitdraaien op in een huwelijk niet botert en man en vrouw willen scheiden, hebben ze ook een advocaat, een adviseur dus, nodig. Logisch. Want de mensen kennen de materie niet. In de testcase in de zaak Nico Jansen. Cor Coster is er niet bang voor. „Ieder mens mag 1975 de adviseur Schoonhoven Drs. Martin Snoeck, voorzitter van de VVCS, de spelers vakbond die "de zaak Jansen" aan hangig maakte, zegt het: "Wij wllen niet per sé Cor Coster aan de schandpaal nagelen. We willen al leen dat de KNVB eens orde op za ken stelt; zijn eigen reglementen na leeft. In de algemene vergadering van de KNVB hebben de clubs una niem besloten om Inter Football in de ban te doen. Terecht, want het bureau handelt in strijd met de wet. Maar wat gebeurde er daarna? Niets. Inter Football ging rustig zijn gang, bewerkstelligde de ene trans actie na de andere". "Op een gegeven moment ging ons dat echt te ver. Teen Inter Football Rep in Nederland trachtte onder te kiezen die hij wil?", zegt hij. „Ik heb brengen, hebben we dan ook de bond weg. Wij betalen bij Feyenoord Van Hanegem, voetballerij is het precies eender. De Schneider, Rijsbergen, De Jong te i adviseur. Tenminste, het allemaal. Precies dezelfde rol heb ik de telegram gestuurd zaak rond, dan eisen wij een onder zoek", telegrafeerden we Hogewo ning". "Nu heeft de VVCS in de transfer van Nico Jansen telefonisch bij Ho gewoning geëist dat hij de zaak on derzoekt. Wij willen de zaak nu eindelijk eens oP de spits drijven. Het wordt immers hoog tijd dat de KNVB zijn eigen reglementen gaat respecteren. Alle clubs hebben z;ch destijds tegen Iinter Football uitge sproken. Maar als het de verenigingen uitkomt, gaan ze wél met het bu reau in zee. Dat moet maar eens af gelopen zijn, vinden we". Waarom pakt de VVCS wél Inter Football aan en laat het andere ma kelaars zijn gang gaan? Martin Snoeck: "Als bijvoorbeeld een Bekeffi ook in strijd met de reglementen handelt, wel. dan be staat de kans dat we bij hem ook graan inerijpen. Maar Inter Football loopt natuurlijk het meest in de ga- Het timmert constant aan de met eigen munt. Zij provoceren immers ook constant?" "En laat Cor Coster nu maar met beweren dat hij alleen in dit geval Nico Jansen adviseei-t. Jansen staat bij Inter Football onder contract. Dat heeft Nico me zelf verteld". Toernooi om Europees voetbalkampioenschap de Nederlandse voetballer heeft wooi-d testcase heb ik al i natuurli/S: zonder meer veel ds gedaan. Geef ik grif toe. Maar isen had vroeger zelf zijn Sport motion, waarbij hij van de osfei's van spelers nog een pstuiver meepikte. Dus toen MAASTRICHT Omdat hij ond dat de scheidsrechter de redstrijd M.V-V. - FC Utrecht P 13 april niet behooi-lijk leid ie, gooide een 54-jarige suppor- er van M.V.V. van de tribune f een leeg biei-flesje naar het oofd van de scheidsrechter, die verigens niet werd getroffen. >e politie arresteerde de suppor- £>r en maakte proces-verbaal Jgen hem op. Gisteren stond de man voor e politierechter in Maastricht ïi-echt op beschuldiging van oging tot zware mishandeling, ie de officier van justitie be- 'ezen achtte en waarvoor hij en geldboete van f 500 eiste en tvee weken vooi-waai-delijke ge- angenisstraf. De politierechter sprak de ver acht echter vrij, omdat niet aststond dat de scheidsrechter waar gewond zou zijn geraakt ranneer het bierflesje doel had etroffen en poging tot gewone lishandeling niet sti'afbaar is ij de wet. Destijds om Gerry Muhren naar Club Brugge te brengen. Toen hoorde ik het al in de wandelgangen: „Gaat het door dan maken we er onmiddellijk een testcase van". „Maar nogmaals, de zaken staan er zo voor: andere makelaars mogen hun gang gaan, wij zijn besmet en dat komt alleen omdat men bij de KNVB iets heeft tegen de bezetting van het bureau Inter Football. Het gaat hen niet om het principe mogen makelaars wel of niet werken maar om ons. Pietje, Maarten en ik". „Wat nu de zaak Nico Jansen betreft, ze kunnen kletsen wat ze willen, maar in die kwestie hebben we helemaal geen arbeidsbemidde ling gepleegd. Wij hebben alleen Voetbal Het Nederlandse amateur- voetbalelftal zal op dinsdag 4 no vember in Zeist tegen PEC Zwolle de laatste oefenwedstrijd spelen ter voorbereiding van de wedstrijd Ne derland - Frankrijk in de tweede ronde van het kwalificatietoernooi voor de Olympische spelen, die op woensdag 12 november in Veendam gehouden wordt. Bridgen Na twee van de vijf tien ronden in het grootmeester-invi- tatiebridgetoernooi in Den Haag heeft de Nederlandse combinatie van Besouw/Kreijns de leiding met 31 uit 40 punten. Op de tweede plaats staat het Nederlands/Oostenrijkse duo Slavenbui-g/Manhardt met 27 punten. DEN HAAG Voor het toernooi het Europees voetbalkampioenschap 30 voor landenteams zijn gisteren een aantal wedstrijden gespeeld. Noord- Ierland greep in groep 3 de laatste, kleine kans op kwalificatie bij de laatste acht door winst (30) op Noorwegen, het duel Tsjecho-Slowa- kijeEngeland werd bij de stand 00 wegens mist gestaakt (groep I) en de Ierse Republiek nam de leiding in groep 6 door 40 winst op Turkije. Schotland versloeg Denemarken met 3—1. Noord-Ierland greep in Belfast zijn laatste, kleine, kans om zich te scha ren by de laatste acht. Door doelpun ten van Sammy Morgan, Sammy Mcllroy en Bryan Hamilton werd met Na 17 minuten Noorwegen gewonnen. Bij de rust was de stand 20. Slechts 8.000 toeschouwers woonden de wedstrijd bij. Door dit resultaat is Noord-Ierland, met alleen de wedstrijd Joegoslavië Noord-Ierland nog te spelen, de Joe- goslaven tot op twee punten gena- De stand in groep 3 is: Joegoslavië 5 4 0 1 8 114 Noord-Ierland 5 3 0 2 6 84 Zweden 6 3 0 3 6 89 Noorwegen 6 1 0 5 2 515 In Bratislava werd voor groep 1 van de voorronden de ontmoeting Tsje- cho-SlowakijeEngeland gespeeld. De ploegen zullen vandaag opnieuw in actie komen. De Ierse Republiek nam de leiding in groep 6 door met 40 te winnen van Turkije. De i-uststand van de ontmoe ting in Dublin was 30. Ierland, dat Ierland is uitgespeeld, heeft een punt voor- Sowjet-Unie sprong op de Sowjet-Unie, die ech- Turkije ter nog Zwitserland en Turkije moet Zwitsei'land ontmoeten en vrijwel zeker is van een plaats bij de laatste acht. Alle vier treffers kwamen op naam van Don Givens. Er waren 25.000 toe schouwers. De ontmoeting werd gekenmerkt door een groot aantal incidenten. De Ier Mick Martin en de Turkse midden velder Aratli Alpaslan werden negen r het einde van het veld De Schotten zijn door dit resultaat gezonden. Enkele malen heeft de nog niet uitgeschakeld, maar hebben Spaanse arbiter Martinez de ting onderbroken. De stand in groep 6 6 3 1 2 7 11- 5 1 1 3 3 4— Schotland versloeg 31 Denemarken ii voor groep 4. Bij de rust leidden de Denen met 10 door een goal van weinig kans door te dringen tot de kwartfinales. Zij moeten dan op 17 december van Roemenië winnen en de Roemenen op hun beurt moe ten op 16 november de Spanjaarden verslaan. Stand in groep 4 Denemarken 6 0 15 1 3—14

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 13