r Ook Leiderdorp voor alternatief van Schiphollijn V erbouwingsplan voor St. Liduina Hogere huur voor sportverenigingen Opsporing verzocht Wassenaars meisje Subsidie Rode Kruis Hoogste punt bereikt Warmond: gemeenten te veel uitgekleed WOENSDAG 29 OKTOBER In Zoeterwoude: ZOETERWOUDE Bij de in gebruikname van het sportcom plex Haasbroek in 1970 werden de twee voetbalvelden en de oefen boek verhuurd aan S.J.Z. voor f1700,-. Voor Meerburg gold het zelfde tarief. Later is dit bedrag verhoogd tot f 1.870,--. Door de nog steeds stijgende kosten voor het onderhoud van de sportcom plexen wordt een aanpassing van de huur tot een bedrag van f 2.057 gerechtvaardigd geacht- De Zoeterwoudse Tennisclub is sinds 1972 gebruikster van de ten nisbanen in hetzelfde complex. De huurprijs van f 8.550,- bestaat voor het overgrote deel uit de an nuïteit van de aanlegkosten zo dat naar de mening van B. en W. alleen een kleine verhoging op grond van de gestegen onder houdskosten op zijn plaats is. De ze verhoging van f75,- brengt de huurprijs op f8.625,-. WASSENAAR De ris van politie van Wassenaar ver- •oekt een ieder, die inlichtingen kan geven over de verblijfplaats van de 24-jarige Johanna Louisa Plat uit Wassenaar, kontakt op te nemen met de politie Wasse naar, telefoon 01751—19244. Het meisje werd verpleegd in een psychiatrische kliniek en was het afgelopen weekeinde met ver lof thuis. Op zondag 26 oktober om één uur 's middags verliet zij haar ouderlijke woning en sinds dien is zij spoorloos. Daar zij erg depressief is wordt een ongeluk gevreesd. Het signalement van het meisje is: 1.70 lang, bol, rond, rossig ge laat, rood-bruin enigszins golvend haar, draagt bril met donker montuur en dikke glazen. Zij draagt een bruine tweed panta lon, donkerblauw truitje, blauw grijzen loden jas, donkerbruine schoenen met stompe neus en ho ge hakken. Zij is in het bezit van een donkerblauwe damesfiets met grijze velgen en een zwart lederen schoudertas. VOORSCHOTEN De gemeen teraad van Voorschoten zal zich binnenkort uitspreken over het "trienen van een aantal extra subsidies aan de afdeling Voor schoten van het Roode Kruis De vrijwillige welfare van de af deling is gedurende de afgelopen tien jaar uitgegroeid van twee medewerksters, die vier a vijf ge handicapten begeleidden tot een groep van ongeveer zestig gespe cialiseerd opgeleide vrijwilligsters, die ongeveer honderddertig eenza men, ouderen, invaliden en zie ken, zowel individueel als in groepsverband begeleiden bij een zinvolle tijdsbesteding. Als gevolg van deze groei is ener zijds de uitbreiding van bestaan de voorzieningen noodzakelijk en is anderzijds de aanschaf van doelmatiger meubilair een ver eiste. De noodzaak van het huren van twee lokalen van de oude Lau rentius-school aan de Leidseweg betekent voor het Rode Kruis een verdubbeling van de huur (f 1200,-). Voor het meubilair is een bedrag van f 1500,- gulden nodig. Gezien de groei van de werk zaamheden heeft de afdeling Voorschoten per 1 augustus een leidster voor het welfarewerk aangetrokken. De financiële po sitie van de plaatselijke afdeling laat echter niet toe dat de kos ten daarvan volledig gadragen worden. B en W hebben de raad nu voorgesteld een bedrag van f 3100- beschikbaar te stellen ter dekking van een deel van deze kosten. WOENSDAG Oegstgeest, sociëteid Oegstgeest, lnlor- i Gemeenschap. 8 Apothekersdijk 33. Volkshuls, lid formatie en inschrijving Klnderciubs' 23.30 uur nam. Steenstraat lb. Wereldwinkel. 12.30 Middelweg 4, Archltecten-I: Ontmoetingscentrum, hoek Boshui serlaan. Bejaardensoos Zuid-West, Herengracht 51. gebedssamenkomst i Unified Family. plee i! gin( Krediet voor bejaardenwerk Voorschoten VOORSCHOTEN B. en W. van Voorschoten willen een krediet be schikbaar stellen voor de verbou wing van twee lokalen van de Paulus Johannesschool aan de Molenlaan voor de inrichting van een "voorlo pig dienstencentrum". In een voor stel aan de gemeenteraad wordt een bedrag genoemd van f13.100. Het voorlopig dienstencentrum moet, zo blijkt uit het voorstel, min of meer gezien worden als een bescheiden be gin om de activiteiten van het vrij willige bejaardenwerk te coördineren. De besturen van de sociëteiten in het Ambarhts- en Baljuwhuis en in de Werf zijn bereid gezamenlijk van de twee lokalen gebruik te maken. De verbouwing van de lokalen is trou wens dringend noodzakelijk omdat beide sociëteiten te kampen hebben •met ruimteproblemen. In het voor stel aan de raad wordt verder mee gedeeld dat B en W nog in onderhan deling zijn met de Stichting Dienst verlening Bejaarden om de lokalen aan deze stichting te verhuren. Vol gens het college kan de stichting daar een aanzet maken voor het open be jaardenwerk. Het open bejaarden werk is uitvoerig onderwerp van ge sprek tussen B. en W„ de Stichting Dienstverlening Bejaarden, de Stich ting Huisvesting Bejaarden en de Werkgroep Bejaarden. Verkeerslichten Engelendaal? Jeugddorp Zuid-West 15 i oegang f jijnhof 2. 't Begijntje, praat- «n huls v. relaties en sexualltelt, do. van r r 1—5 uur nam., en 7.30—9.30 uur nam., tel. 126831. SCl Volkshuls, Apothekersdijk 33, Ve- de luwse Jaarmarkt van De Ratel, 35 jic Gemeentehuis Leiderdorp, Gommis- Ui1 sie Middenstandsaangelegenheden. 8 nu Voorschoten. spreekuur Maat- tie schappelijk Werkers. 2—3 uur nam. Kleine Burcht, filmavond Boycot'tic Spanje Komitee en Socialistische Par- nj( tij. 8 uur nam. Kantine Visser 't Hooft-scholenpp- menschap, Kagerstraat DONDERDAG V.d. Valkboumanweg 236, Leider dorp Bijbelstudie en gesprekskrii„g Baptisteaigemeente, 8 uur nam. Nieuwe Rijn 20a, Theehuis van de Leldse Werkgroep Homofilie/COC. 8 Unified Family. 8. gebedssamenkomsl KLUCHT VAN DE GRUNERIE OEGSTGEEST De toneelvereni ging 'De Grünerie" gaat zaterdag avond een klucht in drie bedrijven opvoeren in het Willibrordgebouw in Oegstgeest. Het stuk is getiteld "Pas op de drempel" en werd geschreven door F. Drost. In de pauze is er een verloting en na afloop gelegenheid tot dansen met medewerking van het duo Muusse. LEIDERDORP Dezer er op de bouwplaats van de Leidse Detailhan delschool aan de Leidse - dreef f naast het gebouw van de Leidse Onderwijs Instellingen) het hoogste punt bereikt. Het wachten is nu op toestemming van het mi nisterie van Onderwijs en Weten schappen voor de aanvullende bouw van een complex voor het middel baar detailhandelsonderwijs dat sinds kort op deze school gegeven wordt. Als deze toestemming er is, kan er begonnen worden met de bouw van nog eens aoht lokalen te gen het complex van de lagere af- 'deling (lager detaflhandelsanderi- wijs) aan. Als alles gereed is, telt de school acht lokalen voor het mid delbaar en veertien lökalen voor 't lager detailhandelsonderwijs. Daar naast zijn er nog twee 'gymlokalen en een grote kelder. De bedoeling is dat het nieuwe gebouw voor wat de lagere afdeling betreft volgend jaar augustus betrokken wordt. De Leid se detailhandelschool is nu op vier verschillende plaatsen gehuisvest aan de Bruggestraat en de Splin terlaan in Leiderdorp, in het ge bouw van de LOI en aan de Fran- chimontlaan in Leiden. In totaal telt de school zo'n 350 leerlingen, af komstig uit de gehele regio. Foto: het nieuwe gebouw van de school aan de Leidsedreef. LEIDERDORP De gemeente lijke commissie verkeer en vervoer in Leiderdorp heeft gisteravond be sloten adhesie te betuigen met de alternatieve plannen voor de Schip hollijn zoals die naar voren zijn gebracht door het actiecomité War mond. Het alternatief wil in afwij king van wat minister Westerterp besloten heeft de Schiphollijn aan leggen langs de Rijksweg 4. De Lei- derdorpse commissie stelde alleen als voorwaarde dat het tracé-ge deelte bij Leiderdorp ondergronds wordt aangelegd, zoals in de plan nen is aangegeven. VVD'er Brainich vroeg zioh af of dit alternatieve plan nog wel eens kans heeft nu de minister van Verkeer en Waterstaat het tracé al heeft vastgesteld. "Leveren we geen achterhoede gevechten"? zo vroeg hij zich af. Tijdens de commissie vergaderingen werden de War- mondse plannen toegelicht door en kele léden van het actiecomité. Verschillende commissieleden beke ken, op de grond gezeten, de kaar ten waarop het tracé stond aange geven. In de vergadering van de com missie kwam ook de verkeersproble matiek op de Engelendaal aan de orde. Wethouder Drenth zette de zaken waarom het gaat op een rijtjemen moet de Engelendaal voor een deel als een doorgaande weg zien. Tunnels zijn zaken die relatief veel geld» kosten, en boven dien relatief weinig gebruikt wpr- den. "Op deze twee kilometer lange Engelendaal lijken mij verkeerslich ten de meest efficiënte oplossing", aldus de wethouder. Brainich stelde vast dat er geen definitief plan voor de Engelendaal voor hem lag en wilde weten wan neer er nu beslist wordt of de En gelendaal een één, twee- dan wel driebaansweg wordt. Tieken (KVP). sprekend namens zijn collega's: "Alleen door bewegwij zering zal het verkeer op de Enge lendaal niet afnemen. Maak hem veilig met verkeerslichten en laat de Engelendaal uit vier banen be staan". Hij deed de suggestie op de Engelendaal een zogenaamde "groe ne golf" in te stellen. Conclusie van de meerderheid van de commissie was dat B. en W. geadviseerd zal worden de Engelendaal voorlopig zo te houden, maar dat er wel ver keerslichten dienen te komen. Vol gens een rapport van ir. Slop van de Verkeersdienst voldoet de Enge lendaal aan de eisen die gesteld worden voor plaatsing van ver keerslichten. De totale kosten voor plaatsing op de gehele Engelendaal worden geraamd op een bedrag van één miljoen gulden. Tijdens de commissievergadering kregen de le den nog een film te zien van de Vereniging van Voetgangers, waar in werd getoond hoe met eenvoudi ge middelen een autostraat kan worden omgebouwd tot speelstraat. In memoriam Lida Warnsinck Wereldwinkel. 12.30 Stadhuis. Commissie Onderwijs. Zoeterwoude, Raadsver- Vormingscentrum Troef, einde 2a. groep Apotheken De avond-, nacht, en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 24 oktober tot 31 oktober door: Zuider Apotheek. Lammenschansweg 7. Tevens op zaterdag tot' 1 Apotheek Noord-Hofland. TnorDeeke- weg 3. tel. 071-762877 en Oegstgeestse Artotheek, Wilhelmdnapark 153274. Gespreksavonden Gespreksevonden ichaD Wo 8 uur c Oegstgeest vr 8.16 Kennedvlaan Na een ziekbed van enkele maan- den, overleed zaterdagavond jl. in het Academisch Ziekenhuis te Leiden, Mej. L. Warnsinck. Geboren te Amersfoort in 1898, behaalde zij in 1921 haar akte M.O. Geschiedenis, later gevolgd door de aantekening Hend rl kpianrsoi»D 25 Leiderdorp Infosentrum Infocentrum Breestraat 66. Donderdag 8.30—10 30 uur ni SOS-dienst de bejaarden en vrijwilligsters. Zo is er woensdag 5 november 's mor gens om tien uur een modeshow. •Als men het van tevoren laat we ten, kan men tussen de middag een warme maaltijd nuttigen. De dinsdag ervoor begint een cursus bloemschikken. Daarvoor dient u een gulden mee te nemen (mate riaalkosten en zo). Eveneens om 10 Dierenhulpdienst Leidse Rechtswinkel Orakels Niet ehzeuren Woedend spuugde hij zijn emoties naar buiten: PvdA-wethouder Ver boom van volkshuisvesting, renova tie, rehabilitatie en dat soort zaken. Had hij ervoor gezorgd dat bewoners van de Lusthoflaan en omgeving voldoende te horen hebben gekregen dat hun woningen hoogstwaar schijnlijk worden afgebroken en dat er nieuwbouw voor in de plaats komt? Juist de geestverwanten van "Arie" (zoals hij in de vergadering van zijn fractie wordt genoemd) of van "Me neer de voorzitter" (zoals hij in com missievergaderingen wordt toegespro ken) waren gisteravond niet mals in hun kritiek daarover. En dat werd Arie de voorzitter iets te veel. Met een stem waarvan het volume lang zaam maar zeker het wettelijk toe gestane maximum aantal decibellen overschreed, riep hij zijn jongens (Jan, maar ook Nico; Rinus was al weg) briesend toe, dat ze niet zo moesten, eh.. zeuren. Om maar pven als censor op te treden, want de wethouder bezigde een taal, die ge woonlijk niet uit de mond van nota belen wordt vernomen. Het was wèl duidelijk. Ook een bebaarde vertegenwoordi ger van de Welzij nsraad deed ver geefse pogingen om uit te spreken; de wethouder zag hem liever met een vaandel naar Den Haag afreizen. Maar zo bars bedoelde hij dat na tuurlijk niet. En toen Verboom de steun kreeg van een vrouwelijk lid van de namens de bewoners optre dende planbegeleidingscommissie, hij ik zx Fietsenrek De Leidse politie heeft in september weer het nodige achtergelaten goed binnengekregen. De artikelen zijn uitsluitend op woensdagmiddag tus sen 2 en 5 uur terug te bekomen, zo als dat heet, op het adres Nieuwsteeg 8, ingang poort. Telefonische inlich tingen worden niet verstrekt. Schakelarmband, armband met ster renbeeld, herenportemonnee, dames portemonnee, herenportefeuille, herenhorloge, dameshorloge, kinder jasje, herenregenjas, imitatie bont jasje, skijack, damespantalons, da meszakdoekjes, overall, herenhand schoenen, damesvest, agenda, grote aap, fietsenrek, sleutels, kander- schoenen, sportschoen, vulpen, ken tekenplaat, hondenketting, bebake- ningslampen. plastic tas met in houd, zwembroek en badhanddoek, kindertasje, boodschappentas met inhoud, toilettas met inhoud, school tas met boeken, schooleutui met inhoud, diplomatenkoffertje met inhoud, viskoffer, fototoestel, medail le, manchetknoop, boeken, dia's, postidentiteitskaart, broemfietshelm en een boodschappenwagentje. Over orakelsystemen zullen vier gespreksavonden worden georgani seerd in het Praethuys Vrouwen- kerkkoorstraat 9. Waarom over orakel systemen? Wel en we citeren een mededeling van het Praethuys: "vanaf de oud ste tijden heeft de mens zich be diend van allerlei methodes om in zicht te krijgen over de toekomst en het lot van individuen, landen, vol ken, koningen enz. Iedereen heeft wel eens gtehoord van het orakel van Delphi. De materialistische mens houdt vaai heldere en klare taal en bezit niet meer die intuïtie en het geduld om rustig over de op velerlei manieren te interpeteren uitspraken te mediteren. Toch heeft tot op de dag van vandaag een aantal orakelsystemen zich weten te handhaven en neemt de belangstelling zienderogen toe". Op 4 november komt Gerben Hel- linga praten over de I Tjing, op 11 november is Jan Gieles er die praat over astrologie, 18 november is ge reserveerd voor Jack Chandu die de handlijnkunde behandelt en 25 no vember tenslotte is de dag waarop Naud van den Eerenbeemt naar Lei den komt om iets te vertellen over de Tarot. De toegang is gratis en het aanvangsuur is vastgesteld op Revanche Openbaar WARMOND Nadat de stichting Dienstverlening Bejaarden Warmond in 1974 het bejaardentehuis St. Li duina heeft overgenomen, heeft de stichting nu plannen om het te.ihuis te verbouwen en te renoveren; te vens bestaan er nieuwbouwplannen voor een 25-tal bejaardenwoningen. B en W van Warmond stellen de gemeenteraad voor een garantie te verstrekken aan de stichting voor de lening van f550.000 die de stich ting heeft moeten afsluiten ten be hoeve van de aankoop van het te huis. Van het Rijk zal de stichting een bijdrage ontvangen in de kosten van de renovatie en de nieuwbouw. Een en ander komt morgen in de raadsvergadering ter sprake. Andere punten op de raadagenda zijn: Deelnota's 1 en 2 structuurstu die; Overdracht zuiveringstaak aan het Hoogheemraadschap van Rijn land Garantie geldlening Stichting Dienstverlening Bejaarden Warmond Verkoop bouwgrond in het be stemmingsplan Endepoel II. Krediet vernieuwing riolering 4e fase. Kredieten uitbreiding basisschool "de Leerhoeve". Verhoging subsidiepercentage al gemeen maatschappelijk werk. Vaststelling c.q. intrekking ver ordeningen steun bewoners bij krot- ontruiming, doorstroming en woning^- verbetering. Wijziging bouwverordening. Beroepschrift A.C. de Vroomen van Mathenessestraat 48. tegen wei gering bouwvergunning. Benoeming leden en plv. lid woonruimteadvies-commissie. Vaststelling gebruiksvergoedin- gen 1975/1976 overdekte sportak- kommodaties. Ontlsagverlening directeur ge meentewerken de heer Th. L. Tjeer- de. wet reor- di. 6.30—8.3 do. 6.30—8.30 uur nam., Hogendorpstrant Staatsinrichting. Na enkele jaren les „f gegeven te hebben aan de Rijks HBS. te Goes, 't Kennemer Lyceum te Bloemendaal en de Godelinde School te Hilversum, kreeg zij op 1 september 1928 haar vaste aanstel ling aan de Meisjes H.B.S. te Lei den, toentertijd gevestigd aan de Ga- renmarkt. Zij is daar gebleven tot 1 september 1963, toen haar eervol ont slag werd verleend bij het bereiken van de pensioengerechtigde leef tijd. 35 jaar lang gaf zij aan deze school geschiedenisles en vele oud leerlingen zullen met een glimlach terugdenken aan de lessen van hun Lida Warnsinck. Want niet alleen wist zij boeiend les te geven, maar ook haar markante persoonlijkheid en haar laconieke uitspraken gaven vaak kleur en fleur aan deze lessen. In onze schooljaren nam zij dan ook een unieke plaats in. Met weemoed in onze harten, maar toch ook dankbaar, dat wij haar als lerares mochten kennen, zullen wij donderdag a.s. om één uur op de begraafplaats Rhijnhof af scheid van haar nemen. ULA GROBBE oud-leerlinge M-H.B.S. Morswpg do. 79 Moederhulp Moederhulp st-geho moederzorg), Terweepark 2. tel. 151068, 133921 en 761944 Weduwe en weduwnaars B en W: voor mini-provincie Leiden i telefoon (na 18 uur) 761112. Burgerraadsman Bur. Burgerraadsman. Koornbrug- -eeg 7 (zijkant Stadhuis). Openings- len ma., dl en woe. 11.00—12.00 u. en do.avond 18.30—20.00 uur Telef. flageiyks tijdens kantooruren: 143171. Architecten Middelweg 4 (bil Hoogl Kerk) Dienstencentrum Barber In het nieuwe winkelcentrum "De Kopermolen" in de Merenwijk vol gen de openingen elkaar in snel tem po op. Ditmaal is Wim Schroder aan de beurt. Hij opent morgen zijn he renkapsalon en ter kennisma king geeft hij vanavond van zeven Tot grote vreugde kent dit bedrijf nu ook al een volleybalclub. En thousiaste heren hebben gisteravond gespeeld tegen lieden van OGAV uit Oegstgeest (dikbuikige veertigers schijnen dat te zijn). Het Leidsch Dagblad ging met 3-2 ten onder. Eervol, dat staat natuurlijk vast. Over veertien dagen is er een re vanche. En dan winnen we. Dat is reedsdemocratisch door de Leidse ploeg besloten. Bejaarden In het Oegstgeester gemeentecen trum aan de Lijtweg organiseert het Dienstencentrum werr van alles voor Aanstaande vrijdag is de eerstvol gende openbare vergadering van het gewestelijk aktiecentrum Oude Rijn streek van de PPR in het gebouw van de Welzijnsraad. Iedereen die belangstelling heeft is welkomt. Wijkoverleg In hetzelfde gebouw. Stationsweg 23, vergadert morgenavond het over leg wijkorganen in het openbaar. Een van de belangrijkste agendapun ten zal het overleg zijn tussen re dacteuren van de diverse wijkbladen en die van het infoblad dat het over- leeg zelf uitgeeft. Een belangrijk punt. Alle wijkverenigingen zijn meter dan welkom. Om acht uur. OEGSTGEEST Ophalen grof vuil: 30 oktober. Prins Bernhardlaan - Marelaan - Willinklaan - Hofdijck - Hofbrouckerlaan ged. Emmaplein - L. Voort - Oudenhoflaan - Pr. Ma- rijkelaan - Pr. Beatrixlaan - Pr. Ire- nelaan - Pr. Margrietlaan - Laan van Alkemade - L. v. O. Poelgeest - Laan van Arenstein - Poelgeesterweg - Warmonderweg - Leidsestraatweg - Prinsenlaan - Emmaplein - Regen tessela an. WARMOND "Bij de opsomming van taken en bevoegdheden, die de provincies zullen 'krijgen, worden de gemeenten te veel uitgekleed. Wij zijn van mening dat de verantwoor delijkheid van de verschillende taken zoveel mogelijk bij die bestuurlagen moet worden ondergebracht, waar de uitvoering een maximum aan ef fect, kan hebben. Daarnaast gelo ven we dat zodra kleinere gemeen ten de uitrusting missen om een aantal van haar taken naar behoren te vervullen, aan de gemeentelijke herindeling de voorkeur moet wor den gegeven, boven uitholling van de gemeentelijke taken. Wil de bestuur lijke reorganisatie slagen, dan zal de regering veel meer rijkstaken voor decentralisatie in aanmerking moe ten laten komen". Dit zijn de standpunten van het col lege van B en W van Warmond inzake de door de regering opgestelde nota over de vorming van mini-pro vincies. De opvatting van het college van Warmond zal donderdagavond tijdens de gemeenteraadsvergade ring aan de raad worden voorgelegd. Het college deelt de eerder al door Gedeputeerde Staten en de Vereni ging van Nederlandse Gemeente uit gesproken mening dat de door de re gering voorgestane maohtsopeenho- ping op het gebied van de ruimtelijke ordening en volkshuisvesting bij de provincies in elk geval uit de wet moeten worden verwijderd. Wel acht het college het verheugend dat het de regering duidelijk is ge worden dat 'n oplossing voor de hui dige bestuurlijke problemen niet al leen kan worden gevonden in een versterking van het lokaal bestuur. Met de keuze voor de vorming van 26 mini-provincies stemmen B en W in, waarbij in hun reactie duidelijk gekozen wordt voor een aansluiting bij de te vormen provincie Leiden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leidsch Dagblad B V Witte Singel 1 - Lelden Postbus 54 - Giro 57055 Nabezorglng van 18.00—20 00 u Zaterdag van 16 00-18 00 uur Te'efoon 071—130500 IndleD ln gesprek 071—134539 Telefoon. 071-144941 Hoofdredacteur HaD Mulder Kwartaalabonnement 1 35,91 Pe' post 1 40,30 Jaarabonnement f 132,11 Jaarabonnement p post f 149,70 Losse nummers f 0.50 Abonnementsgelden bi) vooruit betaling te voldoen Bi) automa tlsche overschrijving geen ad ministratie- en Incassokosten.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2