'KVP tegen ombouwen van de ondernemingsraden' i 98,- 98, hetmerktapijtvan Schnitzler Wxmtextiel, ll,5 LEZERS SCHRIJVEN brengt het voordeel bij u thuis. rOENSDAG 29 OKTOBER Kamerlid J an Amelsvoort in Leiderdorp: LEIDERDORP De KVP-fractie 6 de Tweede Kamer zal dezer da- fen stelling nemen tegen het voor tel de ondernemingsraad om te bou- ren tot een personeelsraad waarin e directie geen zitting heeft. "Dit is e klok terug draaien. Dit gaat in egen ons idee van het bedrijf als ieelgenootschap, het is gewoon de lassestrijd verplaatsen". Dit zei het R Nveede Kamerlid drs. M. J. J. van pnelsvoort gisteravond tijdens een (penbare vergadering van de KVP Cring Leiden, in de Leiderdorp.se jcheppingskerk. Wel zei Van Amels- foort dat bekeken moet worden of |e huidige ondernemingsraad wel |oed functioneert. "Een punt van Iverweging is", zo zei hij "of een lid fan de directie ook voorzitter van de Indernemingsraad moet zijn". De werkloosheid in Nederland en lok elders in Europa vormde de loofdmoot van 't openingswoord van Tan Amelsvoort "Ons grootste pro- leem op het ogenblik, is de werke- posheid. Het is sinds de oorlog niet neer voorgekomen dat. in alle regio's p Nederland (en daarbuiten) werke- Bataven boekt in Alphen viermaal winst LEIDEN Vier Bataven-over winningen kwamen er zaterdag tij dens de Alphen-Noord-Cross uit de bus. Jeugdleden van de Leidse at- (etiekclub zorgden voor deze suc- fcessen. Wybo Lelieveld was de snel- [te bij de jongens A: 5 km in 16 binuten 25 seconden, waarbij Paul Grimbergen uit Lisse (Spartaan) Overigens weinig achterbleef: twee- Se in 16.304. Bij de jongens B was Sde in 16.30.4. Bij de jongens B was Bataaf Koen Gijsbers op de 3 kilo- Ineter de beste in 10.08.0 terwijl tlubgenote Tineke de Groot hot snelste uit de voeten kwam op de 1500 m. meisjes A in 5.57.7. De vier de Bataven-zege werd in de wacht gesleept door Heieen Haverkort bij Se meisjes B die voor de 1 kilome ter 4.45.4 nodig had. Mirjam v.d. Balm maakte hier het succes com pleet met een tweede plaats in 5.57.7 Eveneens een tweede plaats was er poor Bataven-atlete Corrie v. d. bleer bij de dames: 1500 m. in 5.43.5. NIEUWE UITGAVEN De geschiedenis in affiches, door Ma> Gallo. Uitgeverij Het Spectrum, Utrecht/Antwerpen, f 69,50. Ze kunnen het niet laten, door A. Lourens-Koop. Politieverhaal. Zwart Beertje. Uitgeverij A. W. Bruna en Boon, Amsterdam, f 4.25. Knutselen met elektronica, met bouwschema's voor de beginner en de hobbyist. Het Spectrum, f 7.50. Als ik nee zeg voel ik me schuldig, door Manuel J. Smith. Uitgevery Am bol, Blithoven. f 19,50. Doka receptengids. door Daan Helf- ferich. Uitgeverij Elsevier Nederland, Amsterdam, f 8,90, •200 dokatips kleur, door Jan van Weizen, Elsevier, f 8,90. Perfecte foto trucs door Klaus Un- pehaun. Elsevier, f 35, Hoe Tom won van kapitein Na- fiork en zijn gehuurde cportlingen, floor R. Hoban en Q. Blake. Jeugd boek. Uitgeverij De Bezige Bij, Am sterdam. f 14.90. Kleine verhaltn van Monique Thijssen. Uitgeverij Van Holkema en Warendorf/Unieboek. Bussum. i 9,90. Strijd om Fort Pease, door Chr. S. Hagen. Waargebeurde episodes uit het Amerika' van de vorige eeuw. Uitgeverij Het Spectrum, Utrecht. i 13.90. Inleiding tot de demografie, door R Pressat. Het Spectrum, f 9.90. Codenaam Ultra, door F.W. Win- Iterbotham. Het Spectrum, f 17.50., Tietje Prik, van harte beterschap! door Lea Smulders. Uitgeverij Malm- berg, Den Bosch, f 3.30. De grote wijnen van Bordeaux, door jHubrecht Duijker. Uitgeverij Het (Spectrum, Utrecht. Sprookjes en legenden van de zee. tVerzinsels van de wereldzeeën, door Arne Zuidhoek. Uitgeverij De Fon tein/Uitgeversgroep Combo, Baarn. Een boom in de vlakte, door Maartje van Tijn. Uitgeverij H. Nelissen, Bloenvendaal f 14.90. De jaren der verleugening. Inter nationale politiek sinds 1945, door Dr A.L. Constandse Uitgeverij Con tact, Amsterdam, f 26.50. Anamorfosen. Een spel met waar neming, schijn en werkelijkheid, door F Leeman. J Elffers en M. Schuyt. Uitgeverij Landshoff. Amsterdam, f 34,50. Terug van weggeweest, door Mar- nix Gijsen. Uitgeverij Manteau, Brussel, f 13,90. Er was eens een Belg en andere Belgenmoppen, door Wim Hazeu. Uit geverij Manteau. f 3.90. Sprookjes en vertellingen ,door Hans Christian Andersen. Volledige uitga ve, Geïllustreerd door Lidia Postma. Uitgeverij Van Holkema en Waren- dor f, Bussum. f 69,50. Na 1 decem ber 1975: f 79.50. loosheid voorkomt. Tevens hebben we te maken met inflatie. De maat regelen die de regering heeft geno men voor de bestrijding van de wer keloosheid vond hij goed, tenminste op korte termijn. Op langere termijn wil de KVP een drastische beperking van overheidsuitgaven zien. Op lan gere termijn noemt de KVP 1976, ter wijl het kabinet al heeft verklaard dat dit wel onmogelijk zal zijn. In antwoord op vragen van aanwezigen zei v. Amelsvoort: "We hebben de in- DODEN BIJ ONTPLOFFING IN BRESCIA BRESCIA (Reuter) Ze onder wie drie jonge kinderen, zijn gisteren om het leven gekomen bij een ontploffing in een flatgebouw in de Italiaanse stad Brescia. De explosie is vermoedelijk ver oorzaakt door een gaslek. Grote de len van het flatgebouw zijn inge stort. druk dat er arbeidsbureaus zijn die de werkeloosheid bestendigen. Er zijn mensen die aan het werk willen en niet kunnen en zijn er ook die mis schien wel werk zouden kunnen krij gen, maar genoegen nemen met hun uitkering". Hij wees er in dit ver band op dat iedereen die een werke loze voor een zacht prijsje klusjes laat opknappen meewerkt aan het voort duren van deze ongewenste situatie. Verder zei hij "Er moet iets worden gedaan aan het begrip passende ar beid. Dit moet nader worden om schreven en de regels moeten stren ger worden toegepast". Natuurlijk ken gisteravond ook een Een onbekend gebleven vandaal heeft met een schroevedraaier of een mesje een bekend op hout geschil derd surrealistisch schilderij van de Belgische schilder Paul Delvaux be schadigd dat hing op een tentoon stelling in St. Truiden in België. Deskundigen zijn van mening dat het kunstwerk, dat "IJzeren eeuw" heet en honderdduizenden guldens waard is, vermoedelijk zonder veel moeite zal kunnen worden gerestau reerd. Het vertoont een diepe kras van een centimeter of acht in de lin kerhelft. discussie over de auto niet uitblijven. De KVP ziet geen verband tussen het hoge inkomen en de zware auto. Toen dan ook van uit de zaal werd gepleit de "gewone man zijn autoot je, dat hij nodig heeft voor recreatie niet te ontnemen", kon Van Amels voort alleen maar instemmend knik ken. Op de vraag of de grondpo- litiek ook de KVP ex kabinetscri sis waard is, was het antwoord een volmondig ja. Walter Goddijn in studentenecclesia LEIDEN Donderdagavond om 8 uur spreekt prof. dr. Walter God dijn, hoogleraar in de kerkelijke so ciologie te Tilburg en oud-secretaris van het Pastoraal Concilie, in het ge bouw van de Leidse studentenac- clesia, Rapenbux-g 100, over de hui dige ontwikkelingen binnen de ka tholieke kerk. Ieder die hiervoor be langstelling heeft is welkom. Heos verbrand De Europese kunst maan "Heos 1", die op 5 december 1968 werd gelanceerd, is gistermid dag omstreeks zes uur in de atmos feer verbrand, zo heeft de Europese ruimtevaartorganisatie EAS in Pa rijs meegedeeld. De Heos-1, een pro- dukt van de Westduitse firma's Mes- serschmitt-Blowkow-Blohm, heeft daarmee het duurrecord van de acht Europese wetenschappelijke kunstmanen die tussen 1968 en 1975 zijn gelanceerd op zijn naam ge bracht. De kunstmaan heeft het bij na zes jaar langer uitgehouden dan was voorzien en heeft daardoor een buitengewoon rijke oogst aan we tenschappelijke g'egevens kunnen le veren aan Duitse, Belgische, Franse, Italiaanse en Britse universiteiten en instituten. Schmidt naar Peking Bondskan selier Schmidt van West-Duitsland is gisteren naar Peking vertrokken vooi een bezoek van vijf dagen aan China op uitnodiging van de regering aldaar. In tegenstelling tot andere Westelijke staatslieden zal Schmidt het gebied van Sinkiang bezoeken dat. op een enkele uitzondering na, al 26 jaar verboden gebied is voor buitenlanders. In dit uitgebreide ge bied in het hart van Azië ligt het atoomproefcentrum van Lop Nor. Veroordeeld Vijf Chileense politie agenten zijn veroordeeld wegens het folteren van geVangenen en tegen acht agenten is nog een rechtszaak gaande, zo heeft de Chileense minis ter van Justitie Miguel Schweitzer op een persconferentie in New York verklaard. Hij reageerde daarmee op in de VN geuite beschuldigingen dat het folteren van gevangenen tot de officiële politiek behoort. Kernproef De Verenigde Staten hebben gisteren in het proefgebied in de Nevada-woestijn een onder grondse kernproef gehouden, hun dertiende dit iaar. De kracht van de explosie lag tussen 200 kiloton en eer megaton, aldus het Bureau voor onderzoek en ontwikkeling van ener giebronnen. Vietnam-actie De kiesvereniging van het Gerefor meerd Politiek Verbond (GPV) Lei den, Leiderdorp en Oegstgeest heeft bezwaren tegen de zogenaamde na- tionale-Vietnamactie. Deze actie wordt gehouden in de eer ste week van november en gaat ge heel voorbij aan een aantal bestaan de nationale instellingen welke hulp beogen aan het Vietnamese volk. Gestreefd wordt naar plaatselijke co- mité's in elke gemeente, waarvan de samenstelling, politiek, bij voorbaat reeds is geregeld n.l. alleen uit verte genwoordigers van de regeringspar tijen, eventueel aangevuld met leden en/of sympathisanten van de CPN en de PSP Het nationale karakter van deze Vietnam-actie is dus od ziin minst dubieus. Er wordt gedacht aan een opbrengst van 4,3 miljoen gulden. Voor medi sche bestemming is twee ton gecal culeerd. Het restbedrag zal worden bestemd voor middelbare scholen, lees herop voeding, derhalve communistische in doctrinatie v. d. schooljeugd en dit is zeker niet in het belang van het Vietnamese volk. A. BIJL, voorzitter. J. L. VAtf DER WEY, secretaris Zonnebloemgala Na de T.V.-uitzending van 25 ok tober van de K.R.O. van uit de Groenoordhal in Leiden, moeten \iij tot onze spijt constateren, dat er gehandicapten terug gestuurd werden omdat er geen plaats meer was! De- Super T 100. Slaapkamertapijt, 360 breed, foam rug in de modekleuren: beige, bruin, groen en oranje. Van fJTC- nu Gratis geplaatst. Super T 200. 100% polyamide huiskamertapijt kroll dessin, 400 breed, foam rug, poolgewicht 530 gram, in de kleuren: berber, bruin/berber en herfst. Van fMtff,— nu Gratis geplaatst. Super T tapijt zowel qua kwaliteit als prijs het beste dat er te koop is. Super T 500. 100% acrilon geweven axminster bloemtapijt, 400 breed, jute rug, poolgewicht 920 gram, in de kleuren: beige, groen en goud. Van fJZZF- i Gratis geplaatst. Super T 300. Du Pont nylon space dyed, zeer zware kwaliteit tapijt, 400 breed, foam rug, poolgewicht 610 gram, in de kleuren: groen/beige, donker beige/licht beige, bruin/beige pas;-. bij ons L™ Gratis geplaatst.^sf kleuren: beige, groen en goud. inn 9 i Deige. Super T 600. 100% zuiver scheerwol shag tapijt, poolhoogte 25 mm, poolgewicht 1200 gram, in de kleur: berber. Van f-225T- nu Gratis geplaatst. Super T tapijt een lagere prijs in tapijt zult u nergens vinden. Schnitzler Woontextiel bindt met het merk Super T de strijd aan tegen alle tapijtspeciaalzaken. Bij Schnitzler vindt u niet alleen tapijt maar alles op het gebied van woontextiel. Vraag naar het poolgewicht dan pas kunt u de prijzen vergelijken. Zelflegkorting Super T 400. Prachtige bedrukte nylon tapijt, bloemdessin, 400 breed, foam rug, in de kleuren: groen, cognac en beige. Géén f To rnaar Gratis geplaatst, 00 SO per meter. 's Maandags de gehele dag gesloten. 's-Gravenhage, Schoolstraat 18-25-27-29, tel. 070-46 93 41; Leyweg 709, tel. 070-66 32 41; Voorburg, Kon. Julianaplein 11-12, tel. 070-86 08 97; Delft, Binnenwatersloot 14, tel. 015-12 38 24; 9 Vlaardingen, Korte Hoogstraat 20 A, tel. 010-34 56 85; Leiden, Haarlemmerstraat 54, tel. 071-13 43 87. ze mensen waren in het bezit van een geldig toegangsbewijs, en hadden ver waren die f23 taxikosten hadden. De waren dit f23 taxikosten hadden. ~)e A.N.I.B. had 45 plaatsbewijzen ge kregen voor ernstig gehandica^ en en begeleider. De Zonnebloem die deze avond verzorgde, schoot in ernstige mate tekort wat de organisatie betrof! Het was voor deze mensen, ernstig gehandicapten een diepe teleurstel ling om terug gestuurd te worden, men had zich er zeer op verheugd nu eens een avond er echt uit te zijn. Zij kregen ook het gevoel, waarom worden wij als lid van de A.N.I.B. nu geweerd, dit is niet de schuld van het A.N.I.B. afd. bestuur die zelf op korte termijn een hoop werk ver zette en veel kosten maakte om uit ruim 850 leden in Leiden, die 45 ge handicapten te benaderen die zelden of nooit er eens uit kunnen gaan, en hun een onvergetelijke avond te bezorgen! wy hopen dan ook, dat de Zonnebloem deze mtnsen toch op een of andere manier hun diepe te leurstelling wil vergoeden, en laten voelen dat zij er ook echt bij horen! Hoogachtend, J. CHOUFOER, seer. ANIB afd. Leiden en omstreken. Warmond naar kamercommissie WARMOND De vaste kamercom missie voor Verkeer en Waterstaat ontvangt vanavond een deputatie uit Warmond om geïnformeerd te wor den over de alternatieve plannen die door het actiecomité Schiphollijn naar voren zyn gebracht. Zoals be kend stelde het Warmondse actie comité voor de nieuwe spoorlijn langs de ryksweg 4 te leggen lopend via Leiderdorp. Voorburg naar Rotter dam, en heeft de minister gekozen voor een trace langs Sassenheim, Warmond en Leiden. Van de deputatie zullen onder meer deel uitmaken vergenwoordigers van het Warmondse actiecomité, de Ver eniging tot Behoud Open Karakter Meerlanden, het hoogheemraadschap van Rynland, watersportvereniging „De Kaag" en de Werkgroep Milieu beheer aan de Leidse universiteit. LEIDEN De leden van de post duivenvereniging "De Reisduif" be haalden dit jaar de volgende kam pioenschappen: Generaal: 1. P. Mooten, 2. W v.d. Nieuwendijk, 3. W. Kop. W. d. Roode, 5. W. v.d. Kooy, Vitesse: 1. W. Kop, 2. W. v.d. Nieu wendijk, 3. P. Mooten, Fond: 1. W. v.d. Nieuwendijk, 2. P. Mooten, 3. W. Kop, Oude duiven: 1. w. v.d. Nieu wendijk, 2. P. Mooten, 3. W. Kop, jonge duiven: 1. P. Mooten, 2. W. Kop. 3. W. d. Roode, navluchten: 1. W. Kop, 2. P. Mooten, 3. F. Bouw- Van Aken opent Korti-markt in De Kopermolen LEIDEN Op 5 november wordt door wethouder M. van Aken de Korti Discount Supermarkt in het geheel overdekte winkelcentrum ..De Kopermolen" in de Merenwyk te Leiden officieel geopend. Daarmede wordt een periode van by na twee Jaren pionieren van de Kortimarkt, ondergebracht in een tydelyk gebouw aan de Merendonk, afgesloten. De nieuwe Discount Supermarkt is ongeveer viermaal zo groot van opzet als de bestaande winkelvestiging. Dat bood mogeiykheden voor een presen tatie van het gehele assortiment. Ook zyn er nieuwe afdelingen in opgeno men, zoals o.m. een hypermoderne ambachtelyke slagery en een slij terij. HENGELSPORT LEIDEN Visvereniging "De Brasem" hield de vijfde wedstrijd van het seizoen in het Oegstgeest er Kanaal. Er werd zeer goed gevan gen. Met 21 vissers werden er in to taal 834 visjes gevangen met een to taal gewicht van 56.965 gram. De uitslag was: 1. J. p. v. d. Hulst 96 stuks (5925 gr.) 2. B. Eradus 57 st. (4975). 3. A. v d. Hulst 78(4940),4. Th. Boot 62 (4125), 5. K. v. d. Berg 68 (4050). 6. J. Smit 62 (3900), 7. W. Westbroek 55 (3775), 8. P. Eradus 53 (3525), 9. H. v. Strien 43 (3325), 10. S. den Dubbelden 33 (3015). Viscollege O.A.SJ3. viste even eens in het Oegstgeester Kanaal. De ze 6de wedstrijd eindigde als volgt: 1. J. Solleveld 19 (1570), 2. J. Leue- ring 23 (1285), 3. v. Vliet 11 (1030). 4. Tegelaar sr 11 (875), 5. Tegelaar jr 6 (870), 6. Kastanja 10 (770), 7. A. Disseveld 14 (750), 8. Schoutens 8 (500), 9. v. Apeldoorn 9 (410), 10. H. Meyvogel 4 (300). Eindstand 1975 I. Tegelaar sr., 2. v. Vliet. 3. J. Leuering, 4. Solleveld, 5. Tegelaar jr. 6. J. Gommans, 7. Kastanja. 8. A. Disseveld, 9. v. Apeldoorn, 10. Schoutens. Viscollege HSV viste een wedstrijd in de Ringvaart bij Sassenheim. De vangst was matig en de uitslag luid de: 1. G. C. Bontje 17 (2555), 2. A. Doesburg 8 (1325), 3. M. Lefebre 6 (1275), 4. J. Leueriqg 7 (1255), 5. B. v. Went 7 (1165), 6. K. Laterveer 4 (680), 7. B. Laterveer 4 (675), 8. P. Wondergem 4 (600), 9. Laterveer Osr. 4 (505), 10. P. Bontje 4 (505). Zuid-West viste een wedstrijd ln de "Vliet". De uitslag was: 1. W. Moenen 49 (4340), 2. H. Moenen 47 (3970), 3. De Bezemer 52 (3870), 4. E. Schreuder 46 (3580), 5. J. v. d. Lucht 39 (3240 6. A. Ruis 32 (2930) 7. I. Jansen 27 (2100), 8. A. v. d. Hulst 25 (1960), 9. R. v. d. Laan 27 (1920), 10. J. den Os 24 (1880).

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 23