Kabel-tv in wijk „Voorhof agenda Verhoging gemeentelijke belastingen Inspraakgroep Noord-Hofland en de wethouder LEIDERDORPSE RAAD BESLIST 55 Janson in hoger beroep VOORSCHOTENSE BEGROTING 1976 SLUITEND Graag een reactie mijnerzijds op het artikel in het Leidsch Dagblad van 20 oktober j.l. over de voors hans vastgelopen inspraak bij de vormgeving van een gedeelte van 't bestemmingsplan Noord-Hofland In voetbaltermen sprekend is de via de commissievergadering van open bare werken aan de inspraakgroep getoonde gele kaart thans gevolgd door een rode(!) voor de wethouder wegens spelbederf. Gele en rode kaart/en worden ge trokken zodra spelregels worden overtreden. Om die spelregels draait nu in feite de hele zaak. De redac tie van het LD wijst hier in een noot trouwens ook al op. Wat is nl. het geval? Htet in de raadsvergadering van 18 oktober '74 vastgestelde bestemmingsplan Noord-Hofland (waaraan een uit voerige bezwaarschriftenprocedure was voorafgegaan) geeft voor het bewuste gebied e'en aantal algeme ne regels, waaronder 'n in acht te nemen rooilijn van 100 meter uit de as van de geprojecteerde voor mij niet-acceptabel'e Rijksweg 11, een aantal woningen per ha, en een financieël kader, waarbij kosten en opbrengsten met elkaar in even wicht zijn gebracht. Bij de behan deling in de Raad is van bezwaren tegen de rooilijn van 100 meter niet gebleken en, waarom ook. nu die grens al sinds jaren ook aan cfc Adegeestkant een gegeven is. Dit plan met zijn algemene regels wacht thans op de goedkeuring van de Provincie (op 6 novembera^. is hierover op het Provinciehuis een hoorzitting bij Gedeputeerde Sta ten). Vooruitlopend op deze goed keuring (indien ook de Kroon er nog aan te pas moet komen kan de definitieve goedkeuring zelfs nog enkele jaren duren) is ter wille van de nodige continuïteit in de wo ningbouw in het eerste half jaar '75 begonnen met de voorbereiding voor de detaillering (invulling) van het desbetreffende gebied. In het be lang van het creëren van een zo goed mogelijk woon- en leefmilieu is hierbij o.a. de medewerking ge vraagd van de wijkcontactraad. In de openbare hoorzitting van 2 Juni 1975 heeft de wijk hierop spon taan gereageerd: een inspraakgroep met een aantal sub-groepen is geformeerd en men is aan het werk gegaan. Op 21 augustus jl. bleek uit een gesprek tussen een delegatie van de inspraakgroep en de wet houder, dat de groep bijzonder veel moeite had met één van de uit gangspunten van het door de Ge meenteraad vastgestelde plan, nl. de rooilijn van 100 meter uit de as van de rijksweg, welke rooilijn in een directe relatie staat tot het aantal te bouwen woningen en de kosten van de infrastructuur van de gehele wijk Noord-Hofland. Uiteraard had de wethouder en dit geldt ook voor een wethouder van progressieve huize, daar deze eveneens de besluiten van de Raad heeft te eerbiedigen en uit te voe ren geen enkele vrijheid van de door de Raad vastgestelde algeme ne (spel)regels af te wijken. De ver wijten aan zijn adres zijn dan ook niet terecht. De inspraakgroep wil de de door de Gemeenteraad goedge keurde uitgangspunten opnieuw in discussie brengen en daarmee ver der spring'an dan haar polsstok lang was. En daarop kon de wethouder vanzelfsprekend niet ingaan. In ver band hiermede heeft de i groep schriftelijk aan burgemeester en wethouders medegedeeld, dat zij zolang haar geen ruimere marge wordt toegestaan haar inspraak- we rkzaamh'aden voorlopig opschort. Dit wordt dezerzijds betreurd. De groep heeft inmiddels alsnog een be zwaarschrift tegen het bestem mingsplan ingediend bij de Provin cie. Daargelaten dat betwijfeld moet worden of zij daarvoor nu werd in gesteld heeft zij het daarmede zich zelf in feite onmogelijk gemaakt om haar inspraakwerkzaamheden voort te zetten. Die werkzaamheden betreffen nu eenmaal invuloefeningen rekening houdend met die 100 metergrens. ongeacht of de rijksweg er ooit al of niet komt, wat zich niet ver draagt met een standpunt dat als die weg er zou komen meer dan 100 meter in acht zou moeten worden genomen. Klachten Tenslotte nog een opmerking over de klacht van de inspraakgroep dat "ondanks herhaald aandringen de gemeente niet over de brug is geko men met exploitatiecijfers". Deze klacht is voor mij onbegrijpelijk en misschien het gevolg van een com municatiestoornis tussen de ver schillende subgroepen van de in spraakgroep van de wijkcontact raad Noord-Hofland en de opsteller van het artikel. De wethouder heeft nl. tegenover de financiële subgroep van de inspraakgroep op 16 septem ber jl. in aanwezigheid van een ambtelijk medewerker opening van de financiële zaken gegeven met verstrekking van de voor de invul ling van het gebied relevante kos ten, oppervlakten, aantallen wonin gen e.d. A. EVELEENS, Wethouder Openbare Werlten, Voorschoten. LEIDERDORP De .gemeente raad van Leiderdorp besloot gister avond zich garant te stellen voor de betaling van rente en aflossing van geldlening (en) ten bedrage van ten hoogste tien miljoen gulden aan te gaan door de stichting medisch kleuterdagverblijf Margriet, geves tigd in Leiden, ter financiering van een in de gemeente Leiderdorp nieuw te bouwen medisch kleuterdagver blijf. i Het gebouw zou in de buurt van Leythenrod© kamen te staan. VOORSCHOTEN Voorschoten heeft een sluitende gemeentebegro ting voor 1976. De begrotingstota len van inkomsten en uitgaven zijn in evenwicht op een bedrag van 34,- miljoen, vorig jaar was dat f29,- miljoen. De staging van 16% wordt voor een belangrijk deel ver oorzaakt door de personeelslasten en de proportionele groei van on derwijskosten, subsidie bibliotheek en sociale zorg. Voor 1976 is er nog een budget ruimte van 700.000,-. Omdat eni ge onderdelen van de uitgavenkant te sterk stegen, is hiervoor noodza kelijk een grotere inbreng van de burgerij De reinigingsdienst laat een tekort zien van meer dan één miljoen, wat ten opzichte van 1975 een stijging betekent van 26%. De kosten van de reiniging zijn toege nomen o.a. door de stijging van de salariskosten en de kosten vuilaf voer. Ter gedeeltelijke dekking van de kostenstijging wordt een verho ging van de reinigingsrechten en het rioolrecht voorgesteld. Voor het rei nigingsrecht bedraagt dit ongeveer 15% en voor het rioolrecht ruim 10%. Het dekkingspercentage (kosten minus ontvangsten) wordt dan 60% voor de reiniging en 83% voor het rioolrecht. Ondanks deze verhoging zal het tekort in 1976 nog f 122.000,- meer bedragen dan in 1975. ok de straatbelasting wordt met 15% ver hoogd, hetgeen een meer opbrengst van 144.000 betekent en een dek kingspercentage van 53%, vorig jaar was dat 52%. sluit van 20 juni van dit jaar zijn de gewijzigde investerings- en exploi tatiebegroting' van de openbare bi bliotheek als subsidiegrondslag aan vaard. Op grond hiervan dient voor 1976 rekening gehouden te worden met een extra uitgavengroei van 75.000,- voor de bibliotheek. Voor onderwijs is extra nodig 155.000,- en voor de sociale zorg 20.000,- Beleidspla De budgetruimte van 700.000,- voor 1976 wordt op voorhand alvast voor 250.000,- besteed aan extra stijgingen in onderwijs en subsidie openbare bibliotheek. Bij raadsbe- Het beleid voor het jaar 1976 wordt in Voorschoten uitgestippeld door het zgn. beleidsplan. Dit plan is op gesteld door de drie grote fracties in de gemeenteraad direkt na de laatst gehouden gemeenteraadsverkiezin gen. Tot nu toe is dit beleidsplan alleen grondslag geweest voor de vor ming van het dagelijks bestuur. Het college van B en W dat zich wel in principe akkoord verklaard heeft met het summiere beleidsplan, maar dit nog steeds niet praktisch had uit gewerkt en ter discussie gesteld, heeft zich intern beraden en getracht zal worden nog voor de behandeling van de gemeentebegroting het beleidsplan openbaar te maken. Dat is ook wel nodig omdat anders de burger niet begrijpen kan waarom sommige wensen weer niet gerealiseerd kunnen worden. Wet houder Oosterbaan (WD) deelde tijdens de persconferentie mee dat o.a. dit begrotingsjaar geen verwe zenlijk van een zwembad mogelijk is. De drie grote fracties (samen 18 van de 19 zetels) hebben zich ge bonden aan het gegeven dat de be groting sluitend moet zijn en ge tracht moet worden deze voor de toekomst zoveel mogelijk sluitend te houden. Natuurlijk zou de verwezen lijking van een zwembad voor Voor schoten mogelijk zijn, maar daarme de worden tal van andere zaken on mogelijk gemaakt en krijgt het nageslacht een volgens de huidige gemeenteraad onverantwoordelijke financiële druk. Wethouder Ooster baan toonde zich erg gelukkig met het gegeven van de sluitende begro ting, daardoor behoudt Voorschoten zijn financiële zelfstandigheid. Bij de samenstelling is uitgegaan van een inwonertal van 21.500,. het zelfde aantal als vorig Jaar. Dat is reëel omdat Voorschoten weer een langzame groei doormaakt. Bij de begroting is geen prioriteitenlijst ge voegd. De. gemeenteraad zal aan de hand van het beleidsplan de priori teiten bepalen. Op het oog hebben B en W van Voorschoten een begroting ingediend waar de gemeenteraad alleen maar "ja" tegen kan zeggen. Het overleg tuss enB. en W. en de gemeen teraad is zo intensief, dat ver- schil van mening praktisch op het gebied van het begrotingsbeleid uit gesloten is. DINSDAG 28 OKTOBER 1975! DINSDAG Rijnsburgerweg 163, spreekuur Alg.| spreekuur Stichting We eten zelfs brood en dat geloven veel mensen niet" LEIDERDORP »nc kom net uit het ziekenhuis waar een van mijn mannen ligt met een schot wond in zijn voet. Het schot ging af in de werkplaats van de politie, ik begrijp niet dat daar zoveel ophef over gemaakt moet wor den. Als een timmerman op zijn duim slaat komt dat toch ook niet in de krant". Aan het woord is adjudant C. Versluis die 1 novem ber met pensioen gaat als post- commandant van de Rijkspolitie in het rayon Leiderdorp, Wou- brugge en Koudekerk, een woon gebied van ongeveer 26.000 men sen. Hij is een zeer rustige man, aan wiens manier van doen je kunt merken dat "opzienbare optre dens" hem vreemd zijn. Hij is zijn loopbaan in 1935 als beroeps militair begonnen. Met de komst van de Duitsers in 1940 kwamen de militairen op wachtgeld te staan. Velen kozen toen een baan bij de toenmalige "Rijkswacht", dat nu alweer vele jaren Rijkspo litie heet. Dat was een bewogen tijd, aldus Versluis. In 1955 kwam hij van Leimuiden naar Leider-, dorp als opvolger van Van der Ster. De in Leerdam geboren Versluis heeft toen nog een paar jaar dienst gedaan in Poortugaal en kwam in 1969 definitief terug in Leiderdorp, alwaar hij nu, na 17 jaar dienst, functioneel leef tijdsontslag krijgt, zoals dat bij de Rijkspolitie heet. In deze 17 jaar heeft hij Leiderdorp op z'n duimpje leren kennen. Ofschoon dat later moeilijker werd omdat er jaren waren dat er 2000 men sen bijkwamen. De woningbouw is in "zijn" periode enorm toe genomen: "waar nu de huizen staan hebben wij nog met een bootje visserijconttrole gehou den!" Versluis zegt: "Wij hebben bij de politie een sterk maatschap pelijke functie. De structuur van een gemeente maakt groot ver schil uit van de wijze van wer ken. Ik heb in Zeeland anders ge werkt dan in Leiderdorp, waar b. v. een groot gedeelte van de be volking gestudeerd heeft. Als je eigens wel de harteklop voelt van de maatschappij, dan is dat wel bij de politie. Dat klinkt gek, maar is waar. Wij, aldus de scheidende postcommandant, heb ben niet zoveel moeilijkheden ge had. Beroepsmatig doen we din gen die het publiek niet zo aan staan. Ik heb in Leiderdorp pret tig gewerkt. Als het publiek ons belt gaan we op pad. Onze eer ste taak is een hulpverstrekken- de. Je kunt nuttiger werk doen dan waarvoor het publiek je vaak laat komen. Men schildert de politie een situatie voor, die bij aankomst van de surveillancewa gen, of gewijzigd of anders is voor gesteld. In zijn algemeenheid denkt het publiek positief over de poli tie. "Wij eten zelfsbrood", en dat geloven veel mensen niet". Waarmee de adjudant bedoelt dat politiemensen ook maar gewo ne mensen zijn. Jammer vindt Versluis het dat de organieke be zetting in zijn rayon 38 man moet zijn en hij maar de beschikking heeft over 25 "sterke armen". Leiderdorp doet mee aan het lan delijk verschijnsel van politiete- kort. Er blijft daarom veel werk lig gen. Er zouden b.v. meer snel heidscontroles gehouden kunnen worden en controles op het milieu. Je zou weer een man op de fiets en te voet door het dorp kunnen laten gaan. Daardoor zou weer méér contact met de bevolking gelegd worden. De scheidende commandant blijft in Leiderdorp wonen: "waar weet ik niet". Aanstaan de donderdag tussen 16.00 en 1700 uur neemt hij afscheid in het Dorpshuis. Vele vrienden en be kenden zullen zich die gelegen heid niet laten ontnemen de "chef" de hand te drukken. RONALD VEEREN Bureau tel.. O.OÜ Hooigracht Oude Rijn 20a, VrcAiwencafé, 91 Breehuys, Breestraat Steenstraat lb. Wereldwinkel, 12.30 Stadhuis, Commissie Interne Orga nisatie en Beheer en Commissie Volks- l Huisvesting, 8 uur nam. Schepplngskerk, Leiderdorp. Twee- ie-Kamerlld drs. M. J. J. van Amels- (KVP), pelljk Werkers. 2—3 Gemeentehuis Leiderdorp, Com- j Zuiderkerk, Lammenschansweg. avond over "Politiek ei onafhankelijk Afrika", De Burcht, Burgsteeg Rozekruisers Genootschap "Wat is ziel in gnostieke zin"? 8 WOENSDAG Geverstraat 65, Oegstgeest, alleenstaan- j a'l Gemeenschap. lb. Wereldwinkel, 12.3 Middelweg 4, Architecten-Infor- Rijnland, 7.30—9.30 u. '1122493, overige dagen LEIDERDORP Er komt kabeltelevisie in het Leider- dorpse „Voorhof". Deze kabeltelevisie is geschikt voor doorgeven van zes televisie en tien F.M. radio-program ma's. Na langdurige debatten, waarin vooral wethouder Reugebrink zich gisteravond een gloedvol tegenstander toonde: „Kabeltelevisie leidt tot vertrossing". Mijn menszijn zal worden inge- moeten alleen beslissen „wie of wat" perkt als ik elke avond voor de t.v. installeert. H« wilde de taken van zal zitten Grotere keuze van t.v. ka- de beheerscommissie In regionaal nalen is beperking van vrijheid. Wat overleg goed vastgelegd zien. Wij baadt het de mens als hij zes kana- moeten streven, aldus Bezemer naar len bezit maar het schaadt zijn een democratisch beheer van 'deze rel— 'luxe handel'. Jo Nievaart (DS 70) Een opponent vindt hij in de fractie- vond dat ook met 2 of 3 zenders de leider van de WD, Brainich: "Juist kans op vertrossing aanwezig was degenen die aan televisie verslaafd De mensen moeten zelf kiezen, aldus zijn moet men meer keuze geven. Nievaart. Wethouder Drenth (PvdA) Zijn er maar twee kanalen, is dat toonde zich een goed verdediger van wel degelijk een beperking van vrij- het voorstel en wist alle bedenkingen d. Het doet afbreuk aan de vrij- met zwier te pareren. Bij stemming heid wanneer de overheid moet be- haalde het voorstel dan ook met 12 slissen waarnaar wij kijken." PCG- tegen 4 stemmen royaal de eind er Hekkelman vond de vrijheid van streep. Het benodigde krediet be- deelname een beetje dwangmatig. De draagt 600.000,-. toekomstige bewoner van Voorhof is Unaniem besloot de raad gisteren- verplicht mee te betalen aan deze avond ook de bezwaren van 24 bewo- voorziening. Immers in de bouwkos- ners rond het Voordorpterrein tegen ten van de woningen is een stelpost het bestemmingsplan ongegrond te van 500,- opgenomen als stlch- verklaren en stelde tevens het be- tingskosten van een dergelijk sys- stenuningsplan Voordorp vast. teem. PPR-raadsUd Jan Gordijn voor 1 november kan aan de pro- sprak zich voor het voorstel uit: Ver- vinde het standpunt van de gemeen- broedering met andere volkerendoor te Leiderdorp meegedeeld worden deze 6 kanalen, waarvan 4 buiten- over de reorganisatie van het bin- landse. nenlands bestuur (mini provincie laan Bezemer fraetieleider var, rte Leiden)- Opvolger van fractieleider p°P e? Brainich «te VVD, die, zoals be- Sc de GA.I Tc^nteale AntenSe ï£d 9, Napraaitcursus, 8 i Unified Family. 8.3 gebedssamenkomst Jeugddorp Zuid-West 15 uur nam,, ^Begijnhof 2. 't Begijntje, praat- rnls v. relaties en sexuallteit, do. van Leiderdorp. Commis- Middenstandsaangelegenheden. 8 filmavond Bo; ïS weg. 8 i reconstructie Rijnsburger- DONDERDAG Bap tlstengemeente, 8 x Nieuwe Rijn 20a, Theehuls van de Leldse Werkgroep Homofilie/COC, 8 —10.30 uur nam. Herengracht 51. gebedssamei Unified Family. 8.30 uur nac 144853. Systeem) wordt ingevoerd. Wij Dop, was blij met het stuk waarin de regering gekozen had voor 'n con ceptie zonder een 4de bestuurslaag. Het gaf ruimte aan een provincie agglomeratie Den Haag. lb, Wereldwinkel, 12.30 Pieterskerkstraat 1. Werkgroep Dienstwelgeren, 810 uur nam. Volkshuls. Apothekersdijk 33. Ve- luwse jaarmarkt van De Ratel, 1012 vm. en 2—5 en 7—10 uur nam. Stadhuis, Commissie Onderwijs, Recreatie en Sport, 8 uur nam. Stationsweg 28. vergadering overleg wijkorganen. 8 uur nam. Voorschoten. spreekuur maat schappelijk werkers, 23 uur nam. Gemeentehuis Warmond, Raadsver- .«■SSW Zoeterwoude, Raadsver gadering. 8 uur nam. Vormingscentrum Troef. Noord einde 2a. groep Kamerbewoners, 810 Apotheken De avond-, nacht, en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordit waargenomen Thema Hulp f 15 per jaar is eigenlijk erg weinig, maar zeer welkom op giro 1936486, of op het adres Anna Pau- lownastraat 15 in Leiden (tel. De Dierenhulpdienst, een van de niet-commerciële instellingen, die op de Leidato een plekje kregen toege wezen, heeft het aldaar goed ge- f^rrrn rrurr 1 daan, zo lezen we in hun informa- vAIIllUVUi tie'blad. "Procentsgewijs heeft het ons een grote winst in ledenaantal opgeleverd. Op de eerste dag begon men met 274 leden en aan het ein de van de beurs konden we in onze stand het aantal leden zien, dat we op dat moment hadden: 372". Op dit moment meldt de hulp dienst, zijn er ongeveer 400 leden in totaal. Maar er zijn er duizend no dig om door te.kunnen blijven draai en. Een minimumcontributie van Heden is er weer een thema-avond in het vrouwenkafé, Nieuwe Rijn 20a. Ditmaal is het onderwerp: "De positie van de vrouw in arme en rijke landen". Els Postel en Joke Schrijvers, twee deelneemsters aan dde conferentie van Mexico zullen iets vertellen over hun ervaringen tijdens de conferentie. Ze zullen ook dieper ingaan op vrouwenemancipatie in arme en rijke landen. Vanaf 8 uur is iedereen welkom. De toegang is gratis. ZOETERWOUDE De kas de drumband VIOS, beheert door de raadslid Van Diggelë wilde dat Lei- nieuwe penningmeester S. Blijleven derdorp zich akkoord verklaard met telt sinds gisteravond f2.500,- meer. deze regeling zoals die voor hen lag. Dat is de netto opbrengst van de zij het met een door wethouder fancy-fair die zaterdagavond offi- Drenth voorgestelde kleine wijziging cieel door burgemeester Detmers zal G.S. conform het voorliggende, werd geopend en ook zondag in het sobere late stuk, zoals burgemeester Cenitrum plaats vond. van der Have het noemde, ingelicht Ocnrphavonrlpn De opbrengst is speciaal bestemd worden wat de wensen van Leider- spreKsavonuen voor de aanschaf van instrumenten dorp waren. I 123553; Apotheek Van Breest Smallenburg, Loevestein 6. Leiderdorp, tel 890000. Tevens op zaterdag tot 1 uur nam.: Apotheek Noord-Hofland. Thorbecke- weg 3. tel. 071-762877 en Oegstgeestse Aootheek, Wilhelminapark 8 telef. Gesp re kaa vonden De Wassenaarse carnavalsvereni ging De Deylknotsen is het nieuwe seizoen alvast begonnen, als is het nog niet de elfde van de elfde ge weest. Op 15 november heeft de prins installatie plaats in het Praethuys op Duinrell. In januari volgen drie feestavonden: het nieuwjaarsbal, het prinsenbal en het Oranjebal. Op 14 februari is het burgemeestersbal, al lemaal in het Jeroenhuis en in de Bazar "Komt u allen naar de bazar? Er is van alles". Aldus een mededeling van de hervormde wijkgemeente Morskwartier. Woensdag vanaf tien uur in de morgen in de Maranatha- en uniformen waaraan met de vele nieuwe leden steeds behoefte be staat. kerk. Er is een kledingbeurs, er zijn bloemen, planten, boeken nou ja van alles eigenlijk. U kunt ook kijken Hubentus Maria naar poppen in klederdracht en 's middags naar twee poppenkastvoor stellingen. Klapstuk: het rad van avontuur met prachtige prijzen. De opbrengst komt geheel ten goe de aan het werk van de wijkge meente. «chap Wo 8 Kennedylaan ZOETERWOUDE. De heer H. J. Janson uit Zoetermeer heeft hoger beroep aangetekend tegen de uit spraak van de Arrondissements rechtbank met betrekking tot zijn levensmiddelenbedrij f dat onder de naam "Bron's Voordeelmarkt" ge vestigd is aan de Zoeterwoudse Westeindseweg. In mei '73 werd dit bedrijf ge opend in een betonnen (agrarische) bedrijfsloods. Dit werd door B. en W. in strijd geacht met de in 1966 vastgestelde gemeentelijke bouwver ordening. Op 14 Juni 1973 ontving Janson een aanschrijving inhouden de een waarschuwing dat indien het bedrijf niet binnen één maand de verkoop, niet zou zijn gestaakt dit) door middel van politiedwang zou worden belet. Hieraan werd geen ge volg gegeven. Op 15 oktober '74 is burgemeester Detmers daadwerke lijk tot verzegeling van het bedrijf overgegaan. Nadien heeft Janson de gemeente gedaagd voor de Arrondis sementsrechtbank 's Gravenhage vorderde dat de gemeente zou wor den veroordeeld zich te onthoud'en van iedere handeling waardoor in breuk zou worden gemaakt op de vrije uitoefening van het betrokken levensmiddelenbedrijf. Hangende de procedure is de sluiting van het be drijf geschorst. Op 25 juni l.l.w ees de rechtbank de vordering van Janson af. Op de valreep heeft deze hierte gen hoger beroep aangetekend bij het Gerechtshof in Den Haag. LEIDEN De militairen van de Doelenkazerne konden van ochtend weer tivee blindegeleidehonden overdragen. Het geld hebben de militairen bijeen gebracht met het drinken van flesjes limonade enz. Het statiegeld van deze flesjes ivordt in een potje gestopt voor de aankoop van een blindegeleide hond. Al eerder brachten de militairen 12 honden bij elkaar Burgerlijke stand LEIDEN Geboren: Robert zn v G A Brandt en K van Haarlem; Alexander Cornelis C A P van Abswoude en A M Cozijn; Richard zn v J K Ouwehand en H Geiten beek; Chantal dr v C Scheffer en D Le Febre; Susanna Gijsberbha dr v J S Wierenga en L Schoe; Diane dr v LP NUkamp en J M Berkhout Overleden: W Kist 63 J m; H Dieben 80 j geh. gew. met W J Meskers; A van der Poel 70 j m; A Hoogervorst 76 j m; W A Westgeest 78 j. m; J van der Zeeuw 77 J m; J jonker 94 j geh. gew. m. W ve^JUet; A M van Amsterdam 92 j echtg v J van der Heijden. Getrouwd: E L Hoffman en A E van dei- Meer; J P Ouwerkerk en M H G Fransen; C Lepelaar en A Blok; W A Binnendijk en C L J Binnendijk. VOORSCHOTEN Het grofvuil wordt 5 november opgehaald in de wijk Boschgeest, aan de Papelaan (tussen Rouboslaan en Veurseweg), John. F. Kennedyplantsoeri, Oranje kade Narcisstraat, Tulpstraat, Hya- cinthstraat, Van Kempenstraat, Bij dorpstraat, Willem de Zwijgerlaan, Burgemeester de Kempenaerstraat, Pauwenstraat, Crocusstraat, Wijn- gaarde nlaan, (zuidzijde), Veurseweg, Essenlaan, Rouwkooplaan, Peppel laan, Wilgenlaan, Kniplaan, Laan van Duivenvoorde en Haagwijk. En op 6 november in de wijk Noord- Hofland, aan de Hofweg (het ge deelte tussen Voorschoterweg en de Leidseweg), Leidseweg (tussen Voor schoterweg en OukwegL ïnfoseutrum Infocentrum Bi Donderdag 8.30—10.30 SOS-dienst SOS - Telefonische hulpdienst: Tel 071-125202. Voor allen die In moeilijk heden verkeren Dag en nacht te be reiken Dierenhulpdienst i Paulownastr. 15, Lelden. Voor Leiderdorp Dag bereikbaar: telef 134687 LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Witte Singel 1 - Leiden. Postbus 54 - Giro 57055 Nabezorglng van 18.00—20.00 u. Zaterdag vaD 16.00—18.00 uur Te'efoon 071—130500 Indien in gesprek 071—134539 Telefoon: 071—144941 Hoofdredacteur Han Mulder. Kwartaalabonnement t 35,90 Pe* post f 40.30 Jaarabonnement f 132,10 Jaarabonnement p. post f 149,70 Losse nummers f 0.50 Abonnementsgelden bij vooruit betaling te voldoen Bij automa tische overschrijving geen ad ministratie- en incassokosten.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2