LEIDSCH A DAGBLAD Kritieke fase nabij in beleg-Herrema Consul in Rotterdam volgende slachtoffer" Gentleman-bokser Carpentier (81) overleden vandaag Toestand van Franco is stabiel Provinciaal bestuur is boos op Gruyters Oplichter van bank in Leiden: twee jaar DINSDAG 28 OKTOBER 1975 OPGERICHT I MAART I860 34768 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Madrid (AFP) Sinds het laat ste bulletin van gisteravond is de toestand van generaal Franco niet veranderd, zo heet het in een com muniqué van het Pardopaleis van vanochtend. De patiënt heeft een 1-ustige nacht gehad, nadat hij met zijn kinderen en kleinkinderen jhad gesproken. De Spaanse regering overweegt een I tijdelijke overdracht van de macht van Franco aan zijn aangewezen I opvolger, prins Juan Carlos de Bourbon, zo wordt van regerings zijde meegedeeld. Dat zou dezelf de procedure zijn als in juli 1974, toen Franco ook ernstig ziek was en zijn bevoegdheden voor zes we- ken aan Juan Carlos werden over- DEN HAAG (SP) - Het provin ciaal bestuur van Zuid-Holland is boos op minister Gruijters (Volks huisvesting en Ruimtelijke Orde ning). In een brief aan deze bewinds man neemt het provinciaal bestuur scherp stelling tegen uitlatingen van Gruijters in de Kamer. De bewindsman zei daar verbijs terd te zijn over de verklaring van het provinciaal bestuur dat er in de provincie nog wel ruimte is, ter wijl de woningbouw in deze provin cie het verst achterloopt en bouw plaatsen moeilijk te vinden zijn. "Daardoor worden twijfels opgeroe- ^nsan Ford ',n het nndden), de de competentie dochter van de Amerikaanse pre sident Ford ging met de kinderen Prins Juan Carlos, de toekomstige koning van Spanje, is voorstander van een brede coalitie van nationa le eenheid waarin alle richting'en die niet extremistisch zijn, zouden moeten zijn opgenomen, zo schrijft het Amerikaanse tijdschrift News week deze week in een artikel. De prins zou er de voorkeur aan ge- van symbool van nationale eenheid en verzoening te zijn boven de partijpolitiek. Hij ziet zichzelf niet als een man van links of rechts en zelfs niet van het centrum, aldus Newsweek. De prins is van oordeel dat hij van het begin af duidelijk moet maken dat hij niet de regeerder van i Spanje zal zijn. Dat zal hij aan de regering overlaten. D- Spaanse socialistische arbeiders- MONASTEREVIN - 'Nonsens'. Dat aangebracht op het dak. In de van plan zitting te was de reactie van de Ierse politie nacht van zondag op maandag zijn voorlopige regering, vanmorgen óp het televisie-interview twee rechercheurs op het dak De Amerikaanse actrice Lisa Minelli, samen met haar vader Vincent Minelli en de actrice Ingrid Bergman tijdens een in Rome gehouden persconferentie, Waarin de film "Nina" onder regie van Vincent Minelli werd aangekondigd. pen ten aanzien en op zijn minst ten aanzien van nee inzicht van het provinciaal be stuur", aldus Gruijters. Het provinciaal bestuur zegt dat de beperktheid van de Zuidhollandse mogelijkheden mede zijn oorzaak vindt in het beleid om het open mid dengebied niet te laten dichtslibben. Het achterblijven van de woning bouw is vooral veroorzaakt door het uitblijven van voldoende initiatieven tot realisering van bestemmings plannen. Vertraging in de uitvoe ring van bouwplannen wordt niet of nauwelijks bepaald door procedures, die door de provincie worden gecon troleerd. Gebrek aan overeenstemming tus sen de betrokken overheden is de oorzaak van de moeilijkheden voor het vinden van bouwplaatsen, zoals het afwijzen door Gruijters van de bouw in Wateringen van een woon wijk voor Den Haag. Het provinciaal bestuur eist van Gruijters dat hïj zijn uitlatingen, die niet houdbaar worden geoordeeld, Drempelvrees terugneemt. partij is niet van plan zitting te in een voorlopige regering, generaal Franco overlijdt maar zal een afwachtende houding aannemen. i TROS-Aktua gisteravond, waarin geklommen via een gat in het dak aangrenzend huis. Zij Dit heeft Carlos Pardo, vertegen- i onbekende Ier beweerde de zeven kidnappers te zijn geweest hebben toen dr. Herrema. De mysterieuze gebruikt, zei dat de legerraad, het woordiger van de Partido Socialis- hoogste orgaan van de IRA, op de ta Espagnol, in een telefoongesprek hoogte was van de ontvoering, maar vanuit Dortmund gezegd. Hij zei niet geweten had dat het dr. dat de standpunten van zijn par- Herrema zou zijn. Toen dit bekend huizen verder woont, zou i de Spaanse commu- werd zou de IRA zich tegen ontvoerders nisten nogal uiteenlopen. Weinig verandering Gallagher en Coyle hebben gekeerd. Êen regeringswoordvoerder in Du blin heeft na lang aarzelen toegegeven dat er in het belegerde huis een kleine stoorzender is gelegenheid hebben geschoten. De politie heeft dit later ontkend. Wel gaf zij toe dat er een „ongewoon hard' geluid was gehoord". De politie heeft de ontvoerders Overwegend droog bewolking. Zwakke tot nia- llit zuidelijke rielH in-en. en rond 3 graden, ongeveer 6 graden. Min. temperaturen rond om de ontvoerders te beloofd dat zij niet zullen worden beletten naar de radio te luisteren, neergeschoten als zij dr. Herrema Het is overigens nog niet bekend of vrijlaten. Zij vindt het risico dr. zij inderdaad over een radio Herrema te verwonden te groot. Ook beschikken. Aangenomen wordt dat Zal de politie geen overhaaste ,15 tiur) de Ierse politie de stoorzender heeft poging ondernemen de Nederlander met geweld te bevrijden, tenzij er zich speciale omstandigheden zullen voordoen. The WorV midlife Fund Wereld Natuur Foods LEIDSCH DAGBLAD Grootste krant In Leiden ALS U NU EEN NEUWE ABONNEE WERFT STEUNT U VANZELF ONZE AKTE DRIE-NIJFTIG l/OOR 'T NN.N.F abonnee betaalt het Leidsch Dagblad aan het /an 3.50 ter ondersteuning van hun werk. U ontvangt dan gratis het boekje "Het oerwoud verdwsstof niet?" plus een W.N.F Panda sticker en van het Wereld Natuur Fond^"^. persoonlijke bedank brief. voor uw medewerking aan deze aktie. Leidsch Dagblao Naanv- Adres' "V''':v «or» abonm» OMegeva"*** ^,'oewoud M'e,Ln9 O'*»9 N.F -a®1"" Psychologen spelen bij de belegering een belangrijke rol. Via speciale elektronische apparatuur zijn zij precies op de hoogte van het doen en laten van de ontvoerders. Zij adviseren de politie wanneer zij de kidnappers de gelegenheid moeten geven om te slapen, om te voorkomen, dat zij door overver moeidheid onverwacht gewelddadig worden. Hoewel zij toegeven uitslui tend met theorieën te werken nemen de psychologen aan dat donderdag en vrijdag kritieke dagen zullen zijn, wat de geestelijke toestand van de ontvoerders betreft. Herfst 1975. De afgevallen bladeren zijn voor de jeugd door de jaren heen een uitdaging om er eens lekker mee; te voetballen In open envelop (zonder postzegel) sturen antwoordnummer 214, Leiden. i Leidsch Dagblad, ROTTERDAM (SP) "De Turkse consul-generaal in Rotterdam wordt pns volgende slachtoffer". Dit staat in een dreigbrief, die vorige week is bezorgd op het Turkse consulaat in het Westduitse Frankfurt, waarin ook een actie tegen de consul daar werd aangekondigd. De brief is on dertekend door een ondergrondse be weging vaq Armeniërs, die de moor den op de ambassadeurs in Wenen en Parijs voor zich opeist. In verband met de brief hebben Nederlandse politie-instanties een verbeten jacht geopend op de daders van de aanslagen. Men neemt aan dat de mannen al in Nederland zijn om hun nieuwe gewelddadige actie voor te bereiden. Het Turkse consulaat in Rotter dam en de ambassade in Den Haag worden zwaar bewaakt. Een bewa king, die overigens vorige week vrij dag al werd ingesteld. Ook de wo ningen van de consul-generaal en van de vice-consul in de Rotter damse wijk Kralingen staan onder voortdurende politie-bewaking. De twee functionarissen mogen zich nog maar in bepaalde vertrekken van hun woning bevinden. Binnen zijn voortdurend enkele agenten aan wezig. Personeel van alle Turkse ambas sades heeft instructies gekregen om onmiddellijk te schieten wanneer het wordt aangevallen. „Schoonmaak" in Japan Tokio (AFP) - De Japanse politie heeft vandaag bij een grote ac tie in 47 prefecturen 1285 ben deleiders gearresteerd. In Tokio werden ongeveer duizend arres taties verricht en 32 revolvers in beslag genomen. De actie maakt deel uit van een plan tegen geweldpleging enbanditisme willen Japanse politie-autoriteiten. De daarmee de misdadigersbenden onschade lijk maken. In twee maanden heeft de Ja panse politie met een serie van deze acties in het hele land 6350 bendeleiders gearresteerd. de Egyptische president Sadat eten in een oosters restaurant in New York, terwijl hun vaders aan zaten aan een staatsbanket in het Witte Huis. Sadat waarschuwde bij deze gelegenheid, dat in het Midden Oosten nog steeds de dreiging van een ernstige crisis hangt PAGINA 13 Twintig landen sturen begin april zangers en zangeressen naar Den Haag voor het zoveelste Eurovisie Songfestival PAGINA 5 Nico Jansen droomde altijd al van Feyenoord. En volgens zijn zeggen past hü best in het sfeertje: geen woorden maar daden PAGINA 9 Nog steeds geen „geneesmiddel" gevonden voor de brute Engelse ziekte, die de voetbalvelden en hun omgeving teistert PAGINA II DEN HAAG (ANP) De recht bank in Den Haag heeft vandaag de 28-jarige monteur F. A. C. B. uit Den Haag wegens oplichtingen ver oordeeld tot twee jaar en zes maan den gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. De officier van justitie had twee jaar gevangenisstraf met af trek van voorarrest geëist. Door middel van een ingewikkeld systeem, valse handtekeningen en gestolen en daarna vervalste pas poorten wist de man bij een bank in Leiden ruim 20.000 gulden te incas seren van een rekeninghouder. Bij banken in Delft. Rotterdam en an dere plaatsen wist hij op dezelfde manier 30.000 gulden te krijgen. Een poging een bank in Den Haag voor 30.000 gulden op te lichten mis lukte, omdat een bediende wantrou wen kreeg. Verdachte ontkende vrij wel alle ten laste gelegde feiten. Van de 50.000 gulden is vrijwel niets meer terug gevonden. VON THADDEN VITDENPD HANNOVER (AP) - De voorma lige leider van de ultra-rechtse Na tional Partei Deutschland (NPD), Adolf von Thadden, heeft zijn lid maatschap van deze partij opge zegd. Dit is vandaag in Hannover bekend gemaakt. In november 1967 werd Von Thad den tot voorzitter van deze splin terpartij gekozen en bekleedde deze functie tot november 1971. Von Thad den heeft de partij verlaten, omdat hij weigerde zich te identificeren met beslissingen die eerder deze maand op de partijconventie werden genomen. Laatste straffen Zuidmolukkers (APA) - Arnhemse rechtbank heeft vanmorgen de laat ste vonnissen uitgesproken in de zaak tegen de Zuidmolukkers die gijzelen11 hödden om de koningin te De beide broers E. en Mn zoons van een predikant uit Eist die ook I^La01 in het SÜzelingsplan speelde werdén veroordeeld tot respectieve lijk twee jaar en v«f maanden cel. J?? zitten was weggelegd voor D.L. (22) uit Eist, conform de eis. Een jaar was ook geëist tegen E. D. De officier had tegen MD. acht maande geëist, evenals tegen vier andere Zuidmolukse 'soldaten-, die echter wegens gebrek aan bewijs werd vrijgesproken De zeven verdachten lieten van ochtend tijdens de uitspraken ver stek gaan. De voorzorgsmaatregel rondom en in het paleis van justi tie was dan ook (weer) overbodig. PARIJS Georges Carpentier, fle meest vermaarde Franse bokser klier tijden, is gisteravond in de (voning van zijn dochter Jacqueli ne in Parijs op 81-jarige leeftijd aan een hartinfarct overleden. Op &3 oktober 1911 veroverde Carpen tier als eerste Fransman een Euro pese titel, in het weltergewicht. Op juni 1913 slaagde de inmiddels 19 jaar oude en menig kilo meer we gende Carpentier er in het Euro pees kampioenschap van de Britse kolos Wells af te nemen door knock out in de vierde ronde. Enige maan den later ging Wells in de revan chepartij zelfs al in de eerste ronde knock out. Op 12 oktober 1920 werd Carpentier wereldkampioen half- zwaargewicht na een overwinning op Battling Levinski. Heel Frankrijk leefde mee toen Carpentier op 2 ju li 1921 in Jersey City voor 120.000 toeschouwers om de hoogste kroon «streed tegen zwaargewichöheerser Jack Dempsey. In de tweede ronde brak Carpentier zijn rechterduim, maar hij bracht Dempsey toch op de rand van de afgrond. Dempsey, die momenteel -in New York op zijn ziekbed ligt, wist zich voornamelijk dankzij het gewichtsverschil (12 kilogram) te herstellen en zegevier de in de vierde ronde na een vernie tigende rechtse hoek. Er heerste na tionale rouw in Frankrijk om deze nederlaag van de zich immer in of buiten de ring elegant bewegende Carpentier, ook wel genoemd "de gentleman-bokser". Op 24 septem ber 1922 verloor hij zijn wereldti tel in het half zwaargewicht in een geruchtmakend gevecht tegen Batt ling SikL Carpentier trok zich in 1927 uit de actieve wedstrijdsport terug na 106 gevechten, waarin hij 51 knock-out overwinningen behaalde. Daarna trad Carpentier op in ver scheidene films en werd ook caba retier. In 1938 kreeg Carpentier de onderscheiding van officiër in het legioen van eer. Van 1950 tot 1968 bezat hij een eigen restaurant. Susan Ford dineert met Sadats zonen

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 1