„BEHOUDEND" AJAX WINT vf I r Gezapig Feyenoord op routine langs Telstar: 3-1 Publiek boos op v. d Kroft W&MumuëBIMA! RODA HOUDT UITGESPEELD PSV OP 0-0 ftul sijiuiri Van der Kuijlen nog niet gemotiveerd apart MAANDAG 27 OKTOBER ■H MWNAC 2—0 NECEindhoven00 Go Ahead E.FC Twente afg. FeyenoordTelstar 31 FC AmsterdamAjax 02 FC Utrecht—Sparta.4—2 AZ'67—Excelsior 2—0 De GraafschapDen Haag 22 PSV—Roda JC 0—0 Feyenoord AJax Twente i PSV NEC AZ'67 Roda JC Amsterdam Sparta MW Eindhov. Telstar Gr .schap D. Haag NAC G.A. Eagels i Utrecht Ecelsior 1 1 13 19- 7 2 2 12 26- 9 5 1 11 15-11 4 2 10 11- 7 2 3 10 13-10 3 3 9 14-13 5 2 9 12-12 3 3 9 14-16 3 3 9 13-20 4 3 8 18-19 4 3 8 14-25 3 4 7 12-14 4 4 6 4-12 4 4 4 11-19 2 6 4 13-25 17 3 5-20 EERSTE DIVISIE Helmond SportSW HeerenveenFC D. Bosch WageningenFC Groningen Willem 2Volendam FC VlaardingenFort. SC FC WV-FC Dordrecht HaarlemVitesse VeendamSC Cambuur HeraclesPEC Zwolle FC VVV 10 Haarlem 11 Fort. SC 11 Groningen 10 Cambuur 11 Veendam 11 Wagening. 10 Vlaarding. 10 Heerenv. 10 Vitesse 11 PEC Zw. 11 D. Bosch 10 Willem 2 10 Volendam 10 Helm. Sp. 10 Amersf. 10 Heracles 11 Dordrecht 11 SVV 10 1 17 14- 5 1 17 22-10 2 16 20-11 2 12 15- 9 3 12 19-14 3 12 11-12 3 11 21- 8 2 11 17-12 3 11 12- 7 4 11 21-15 5 10 12-12 5 9 7-11 4 9 11-21 3 8 8-13 6 7 7-14 6 7 14-27 1 7 9-16 7 6 14-23 6 5 9-23 ,Als ik hier §ta kan ik geen grensrechter meer zien", gebaart scheidsrechter Léo van der Krojt. Hij gelastte zaterdagavond wegens mist de wedstrijd Go Ahead E. FC Twente af. Tot groot ongenoegen van de 15.000 toeschouwers. DEVENTER Scheidsrechter Leo van der Kroft heeft zaterdag avond de wedstrijd Go Ahead Eagles FC Twente afgelast wegens mist. Hoewel van de tribune beide doelen zichtbaar waren in het goed gevulde stadion, meende de scheidsrechter dat de mist een goed contact tussen hem en zijn grensrechters onmogelijk maakte. Een belangrijk gedeelte van de 15.000 toeschouwers was niet content met de beslissing van Van der Kroft. Er waren wat oostooties van het morrende voetbalvolk, waarbij de kreet „mijn geld terug" bij ve len vóór in de mond lag. Hoewel de situatie verre van dreigend was, besloot het bestuur van de Adelaars, in samenwerking met de Deventer politie, scheidsrech ter Van der Kroft via de ..achterdeur" buiten het stadion te brengen. Om dezelfde reden werd de heer Van der Kroft ook niet op het sta tion van Deventer, maar op dat van Apeldoorn ln de trein gezet. Twente en de Eagles hebben overleg gepleegd over een mogelijke an dere datum. Zou Twente geen spelers behoeven af te staan voor het Nederlands elftal, dat op 23 november in Rome speelt en zouden bei de verenigingen geen spelers hebben in Jong Oranje, dan acht men 23 november ideaal als uitwijkdatum. AMSTERDAM De trainer rilde een kwartier na de wedstrijd nog van de kou, schoot bij het verlaten van de kleedkamer zijn winterjas aan, sprak dat een griep in een klein hoekje kan zit ten. Mooi aanknopingspunt: koud vandaag. Bovendien, meneer Michels, aan een wedstrijd als FC Amsterdam-Ajax hebt u zich ook niet al te zeer kunnen verwarmen. Maar daarin bleek de trai ner niet te willen meegaan, „het is me niet tegengevallen" bromde hij joviaal. „Vergeet niet he ren, zo'n zwar wedstrijd, als van de week in Berlijn, gaat je ook niet in de koude kleren zitten'. FC Amsterdam-doelman Jan Jongbloed staart verbaasd de bal na, die na een voorzetvan Steffenhagen het doel indraait. Brokamp hoeft er niets meer aan te doen EINDHOVEN Tegen Roda JC heeft PSV zijn eerste ver- liespunt op eigen terrein in de ze competitie geleden. Het was niet eens onverdiend. De hard werkende Limburgers konden in Eindhoven aanspraak maken op de halve winst door het toe passen van een even simpele als doeltreffende taktiek. Ten koste van heel veel overtredin gen, waartegen scheidsrechter Corver vaak zeer lankmoedig optrad alleen Van der Lem (Roda JC) en Poortvliet (PSV) werden genoteerd werd de befaamde snelle PSV-aanvals- machine tot staan gebracht. Het doelpunt dat de Eindhovenaren per traditie altijd in het eerste half uur scoren, bleef daardoor uit en dat maakte de thuisclub duidelijk nerveus. Met nog gro tere energie werd het doel van Geilman onder druk gezet, maar de aanvalsstoten waren zo wei nig gevarieerd, dat de centrale verdedigers Pfeiffer, de sterke bewaker van Edström en Dijk stra zelden in ernstig gevaar kwamen. Het gaf de Limbur gers zoveel moed dat zij ook aan tegenaanvallen durfden te den ken. Deze liepen veelal via de slimme Advocaat en Ehlen, tot dat deze laatste bij een veel te fanatieke sliding zichzelf bles seerde en een beenwond opliep. Met name in de laatste twintig minuten waren de PSV-ers uit gespeeld. In die periode kreeg Roda ook de beste kansen maar Körver, die het na een langdu rige blessure één helft mocht proberen en Nanninga mikten niet zuiver genoeg. Daarvóór waren de kansen van PSV uitsluitend bij doelworstelingen ontstaan. Met enig geluk hield Geilman zijn doel schoon. De enige keer dat hij werd gepas seerd door Lubse keurde Corver 't doelpunt af wegens een over treding van Willy van de Kerk hof. Trainer Rijvers haalde na afloop het wat belegen excuus aan dat zijn ploeg drie wedstrij den in één week had gespeeld en dat iedereen desondanks karak ter had getoond. Door Ger Stolk Of hij zich met het kommentaar van Georg Kessler in gedachten niet had afgevraagd, wilde iemand wrten, of het publiek waar had gehad voor zijn geld. De trainer zei het antwoord te moeten schuldig blijven, kon zoiets erg moeilijk beoordelen, veranderde opvallend haastig van onderwerp. "Om Geels te laten spelen was te riskant", riep hij opgewekt, "maar Steffenhagen was ook geen slechte greep." Dankzij Arno Steffenhagen werd FC Amsterdam-Ajax (uitslag 02) gis- teren nog met doelpunten versierd maar dat was wel zo ongeveer alles waarmee 25-000 kijkers het moesten doen. Dat en het feit dat Pim van der Meent voor de geblesseerde Dries Boszhardt een speler inzette jdie niemand bij naam bleek te kennen. De wisselspeler met het lange piekerige haar bleek uiteinde- lijk Wil van Bommelen te heten, zijn 'bijnaam „de Stengel", die [gedurende de tweede helft van FC Amsterdam-Ajax weer veranderd [moest worden in Hakkie". Kortom, een aardige voetballer die Wil van EINDHOVEN In het elftal van PSV ontbrak zaterdagavond Willy van der Kuijlen, die daarmee na zijn voortijdig vertrék uit Zeist en zijn vervanging woensdag in Chor- zow tegen Ruch in het nieuws bleef. Trainer Rijvers hierover: "Van der Kuijlen durft de verantwoording met aan ongemotiveerd in het veld te verschijnen en dan doe ik dat ook niet". Van zulke wedstrijden als tegen Telstar valt maar weinig te ver tellen. Het zijn eigenlijk de van te I voren vaststaande overwinningen die er op regelmatige wijze ook uitkomen. Daarvoor hoeft Feyen oord ook geen grandioze ivedstrijd te spelen. Erg best ivas dit duel dan ook niet, al vond ik wel op vallend dat bij ons de bereidheid werd getoond om te lopen, dat er maar zo weinig kritiek te horen ivas in het veld. Dat was wel een goede stap vooruit, een pluspunt zo vlak voor de wedstrijd tegen Ajax. Een ander pluspunt is dat Nico Jansen misschien door Feyenoord wordt aangetrokken. Als dat nou snel gebeurt en hij wordt nog voor het oefenduel te gen FC Lille dinsdagavond ingelijfd, dan kan hij wellicht al meedoen tegen Ajax. Want die wedstrijd tegen Lille zou dan de laatste officiële ivedstrijd zijn die hij aan de kant moet blijven door zijn schorsing. Het zou wel leuk zijn als Jansen kwam. We kunnen hem in ieder geval erg goed ge bruiken als spits die bereid is de beuk erin te gooien. Daar man keert het bij ons nog weieens ao* Bommelen, een serieuze kandidaat ook bij de wereldkampioenschappen 'hakballen', maar ook hij was niet bij machte om de derby van Amster dam uit de sfeer der verveling te kunnen tillen. Misschien was Arno Steffenhagen daaraan wel de hoofdschuldige. Uit Steffie's' treffer na amper drie minuten ontleende Michels zich achteraf het recht om Ajax' puur behoudende manier van werken nadien goed te praten. En FC Amsterdam kon niet beter, kwam nooit verder dan een poging om het spel te maken, modderde met een gelegenheidsvoorhoede aan, zonder dat Schrijvers echt moeilijk werk kreeg. Behoudens een schot van Boszhardt (voor rust) en op houtwerk afketsende inzetten van Chris Dekkers jongste broer Tom en libero Husers (na rust) was Ajax tegen FC Amsterdam negentig minuten zorgenvrij. Dit zeker toen Steffenhagen zijn als voorzet bedoelde inzet achter Jongbloed zag wegdraaien: 02. FC Amsterdam had daarnaast nog het geluk dat Suurbiers kogel van de lat terugsprong. Maar Michels had het over professioneel voetbal en Van der Meent sprak zelfs als zijn mening in de aanval en vooral tegen Ajax zal de beuk er toch echt in moe ten. Want het is een sleutelwed strijd. Wie verliest raakt de aan sluiting kwijt. Verder spelen in de AjaxFeyenoord wedstrijden al tijd veel sentimenten mee. Zelfs al zou je helemaal geen zin meer hebben in voetballen, dan nog wil je altijd van Ajax winnen. Als die wedstrijd dichterbij komt krijg je er eenvoudig meer zin in. Ik ook, zeker nu ik weer eens heb gevoet bald zonder pijn. Ik had alleen nog last van mijn voeten, maar voor de rest ging het prima. uit dat het volk op de tribune zich had geamuseerd. Pas toen iemand ze', dat er van het heerlijk opportunistische FC Amsterdam van vorig seizoen geen schim meer over was, klaagde Van der Meent over zijïi wekelijks veranderende ploeg: "Van der Lem weg, Meyer weg, die heb je zo een, twee, drie niet terug." Ergens anders liet de geschorste Nico Jansen weten dat Cor Coster er alles van af wist en FC Amsterdam van zijn salariseisen op de hoogte is. Jansen: „Maar 't zal er wel op neerkomen dat ik van baas verander." Feyenoord heeft met 31 gewonnen", riep prompt iemand baldadig. 1. Geels (Ajax) 9; 2. Edström (PSV), Smeets (MVV), Van Kooten (Telstar) 8; 5. Nanninga (Roda JC) 7; 6. Vreijsen (Fey enoord), Van der Kuijlen (PSV) 6. Door Piet Ocks Een tegenstander als Telstar calcu leert bij voorbaat zo'n nederlaag in, maar hoopt tegen beter weten in op een klein wonder. Zoals Telstar trainer Joop Castenmiller dat deed. „Als het bij Feyenoord niet meezit, verkrampt de zaak. De spelers gaan elkaar verwijten maken en daar zinspeel je dan op. Maar als Je dan op zo'n eenvoudige manier op een 10 achterstand komt, ben Je snel uitgepraat". Het is praktisch zeker, dat Nico Jansen, op de foto ge zeten op de tribune van het Olympisch Stadion naast voetbalmakelaar Cor Coster, Feyenoorder wordt. Het con tract van Jansen met de FC Amsterdam loopt 1 november af en zowel Cor Coster als Guus Brox verwachten dat de onderhandelingen met de spits van de „lievertjes" zul len uitmonden in een transfer naar de Kuip. Jansen zat gis teren de eerste van zijn twee wedstrijden schorsing uit en zijn afwezigheid bleek een ge voelige aderlating voor de aanval van Amsterdam. Een voorsprong, die Feyenoord pas na een half uur bereikte ondanks de onzekerheid die er in de Telstar-af weer heerste. Gemakzuchtig Feyen oord had er geen ogo voor. Met gezapig voetbal hield het Telstar onder druk. Het wachtte geduldig op het moment, waarop de 10 zonder al te veel inspanning tot stand zou komen. Zo'n mogelijkheid deed zich voor toen een aantal spelers te hoog naar een bal trapte in het Telstar-strafschopgebied, waarna ar biter Weerink Co Stout beschuldig de. De indirecte vrije trap van de opnieuw lakonieke Jörgen Kris- tensen op Dick Schneider (als vrije verdediger voor de gepasseerde Joop van Daele) hield. 10 in. Vijf minuten later leidde een combinatie tussen Kristensen en Theo de Jong tot 20 (door laatstgenoemde), waarna Feyenoord het karwei weer leek te hebben geklaard. Castenmil ler: „Dat was weer zo'n moment waarop het even loopt by Feyen oord. En dan ben Je weg". Een minuut daarna deed Kees van Kooten de valse hoop weer herleven, toen hy een voorzet van Collin Ayre achter de traag reagerende Eddy Trey tel kopte: 21. Castenmiller: „Dat gaf ons het nodige vertrouwen in de rust. We zagen echt wel weer mogelijkheden". Die Feyenoords verdediging met Mladen Ramljak als grote uitblinker echter niet meer weggaf. Telstar slaagde er niet meer in Feyenoord ernstig te verontrusten, waardoor na rust (met Arie van der Linden voor de met een verdraaide knie uitgevallen Willy Kreuz) de gezapig heid groeide. Die Jörg enKristensen na négentien minuten even onder brak toen hij een pass van Willem van Hanegem (zijn vorm komt terug) met een schuiver tot 31 verlengde. Feyenoord vond het welletjes. Het droeg de 31 plichtmatig naar het einde. Zoals het dit seizoen al vaker deed en zoals het in de toekomst ook nog wel eens zal voorkomen. „Het resultaat is goed", mompelde 3rze- zanczyk naderhand. Wat hij deze competitie nóg wel eens zal opmerken ROTTERDAM FeyenoordTelstar, een wedstrijd die al va ker te aanschouwen viel in de Kuip en die dit seizoen nog wel een aantal malen te zien zal zijn. Een nagenoeg ongeïnspireerd Feyenoord, dat louter steunend op kwaliteit en routine bijkans moeiteloos een verbeten strijdende tegenstander in de hoek zet. Zoals dat tegen driekwart van de bezoekende opponenten ge beurt, niets bijzonder dus. Vandaar dat de 23.000 kijkers zich vergaapten aan de 31, waarbij Telstar zich tenslotte gewillig neerlegde.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 9