ROODENBURG: MOEIZAAM 0-0 Gesprek I 1 Iprikkelt UVS: 2-1 Lugdunum der by-winnaar: 0-1 LFC op valreep achterhaald: 2-2 Eerste zege op EDO ns-pr? f rnaruit de per- «r Angst voor verlies wordt LDWS fataal Katwijk-jeugd langs Quick Boys Zege ontglipt DOCOS: 2-2 PAGINA 13 BB3tësmdl AMSTERDAM Roodenburg heeft met karak tervoetbal DCG op afstand kunnen houden. De Leidenaars moesten na de rust vrijwel steeds ge noegen nemen met de helft van het veld, maar slaagden er ondanks de voortdurende pressie in de 00 score onveranderd te laten. Trainer Ver- steegh moest later wel bekennen dat de druk, waaronder zijn ploeg had gestaan bepaald niet bevorderlijk was geweest voor het normaal func tioneren van zijn hart. Zijn achterhoede was door een van de behendigste ploegen in de eerste klasse onderworpen aan een zware test, die, zij het met de nodige problemen, met succes werd afgelegd. In dat voor Roodenburg zo benauwde tweede be drijf bleek weer eens dat de club over een te kleine spelersgroep voor het eerste team beschikt. Versteegh zag vorige week Piet Mieremet al met een blessure afhaken en kon afgelopen dinsdag ook de naam van Rob Brittijn schrappen. Tijdens de training hield Brittijn aan een botsing met Henk Prins een gebroken duim over. Het gevolg was niet alleen dat Prins promoveerde van de re serves naar het hoofdteam, maar ook dat Sam den Os (tobbend met een dijbeenblessure) moest opdraven. Bovendien was George Pinas, die 's morgens al in actie was gekomen, genoodzaakt om in de tweede helft John de Wetering (trap tegen de enkel) af te lossen. In de eerste 45 mi nuten kon Roodenburg nog wel voor die oppositie zorgen, die van een koploper mag worden ver wacht. Het in die periode te solistisch ingestelde DCG kon toen meestal op het middenveld worden tegengehouden. Alleen in de beginfase en in de 40ste minuut had DCG de openingstreffer binnen bereik. Tijdens de ouverture zagen Broekhof en Nobbe de lengte van doelman Van Berge Hene gouwen (2.02 m) echter over het hoofd: met hoge inzetten dachten zij te kunnen toeslaan. Vijf mi nuten voor rust kreeg DCG de fraaiste kans tot dan toe. Nobbe passeerde Aad de Groot, maar schoof de bal te zacht in, terwijl Rob Rement in nog betere positie mocht toekijken. Roodenburg, dat eindelijk weer een tegenstander trof, die geen hardheid nodig had, kreeg in die eerste helft nog gelegenheid om te combineren en bleef zelf ter nauwernood van een doelpunt verwijderd toen Reinier Verkuylen na een pass van Den Os voor doelman Verbruggen werd „gezet". Op de rand Van buitenspel schoot Verkuylen tegen Verbrug gen op. Veel bewegingsvrijheid kreeg Roodenburg na rust niet meer. Nadat Verbruggen al in de vijfde minuut ten koste van een hoekschop Den Os van scoren had weten af te houden werd een zijdigheid troef in dit duel. Roodenburg moest veel terrein prijs geven en zag zich gedwongen veel spelers in het eigen strafschopgebied te verzame len. De afweer was mede door de extra steun van het middenveldtrio- redelijk verzorgd. Aan tegen aanvallen kwam Roodenburg echter nog maar zelden toe. Veel spelers lipten zich aftroeven door de beweeglijke en felle (zij het sportieve) Am sterdammers, die de passes van hun tegenstanders nogal eens doorzagen. De DCG'ers, die, ook ge makkelijk passeerden, maakten evenwel de fout de combinaties bij wijze van spreken tot de doel lijn te willen doorvoeren. Geschoten werd slechts bij hoge uitzondering. Vooral ook door de over bezetting in de laatste linie van de Leidenaars wist DCG in die tweede helft slechts enkele kan sen te creëren. Zo schoot Rement de bal juist over, nadat hij Maarten van Kooperen met een schijn beweging achter zich had gelaten en zocht in valler Roger Krone het doel tussen de bomen na een voorzet van Nobbe. Voor het overige kon DCG de voer steeds op tijd worden dwars gezet. Trainer Jan van Veen (ex-prof van AZ „Roodenburg was erg moeilijk te bestrijden. Wij hebben een groot deel van de wedstrijd het spel gemaakt, maar veel kansen hebben we niet gehad". Pas in de slotfase wist Roodenburg een einde te maken aan het eenrichtingsverkeer, waarvoor DCG ver antwoordelijk was geweest. Biina leken de Leide naars op de valreep zelfs nog de winst op te eisen. Zover kwam het niet, omdat ondermeer doelman Verbruggen zich eenmaal op weg naar de hoek- vlag begaf om Peter Dubbeldeman af te stop pen JAN PREENEN •ry Jt LEIDEN De eerste overwinning van UVS is precies op tijd gekomen. Nieuw verlies zou de situatie vrijwel hopeloos hebben ie gemaakt nu de Leidse amateur-hoofdklasser midden in de moei- n lijke periode zulk hoog spel had gespeeld. In een „hard" groeps gesprek op de vrijdagavond waren voor het duel tegen EDO de - heersende problemen doorgesproken, waarbij het individu niet was gespaard. - POELDIJK LFC heeft in een spannende wedstrijd tegen het tech nisch zwakke- Verburch tot een mi nuut voor tijd een verdiende 1-2 voorsprong in bezit gehad. In de laatste minuut kwam Verburch via een houdbaar afstandsschot van Hans Groot echter alsnog langszij: 2-2. In dit tweedeklasse duel moest de Leidse voorstopper Frank Jansen na vijf minuten uitvallen. Jansen kreeg een bal in de maagstreek en werd naar het ziekenhuis vervoerd. Daar werd geconstateerd dat een paar adertjes waren gesprongen. Het incident wierp een schaduw over de sportieve strijd, die gistermiddag in Poeldijk net zo sensationeel eindig de als hij was begonnen. Al bij één 10. John Verschoor, maker van het tweede doelpunt, kijkt Door Paul de Tombe Het openhartige overleg liet geen ruimte voor een middenweg, maar Ikon slechts twee gevolgen hebben. \Een nieuwe nederlaag zou ver moedelijk erg nadelig werken op Ide persoonlijke relaties in de e groep; winst zou een basis schep- a pen om op voort te bouwen. Het - risico dat UVS beioust had geno- s men, iverd beloond. Middenmoter - EDO werd moeizaam, maar ver- i diend met 21 verslagen. "Dit kan een begin zijn", hoopte i trainer Gérard Désar naderhand. - "Als UVS zó vecht is het niet zo i gemakkelijk meer te kloppen. Alle i" elf spelers hebben heel wat voor el- kaar over moeten hebben, knapten voor elkaar veel vuil werk op. Dat i kan een goede basis zijn". De posi tieve prikkel die van de gespreks-ron- s de was uitgegaan was dudelijk merk- I baai-. UVS was gistermiddag in de I Kikkerpolder bereid te vechten als nooit tevoren, overwon zelfs een die- pe inzinking na een gelijkmakende tegentreffer (1-1 toen) en kon zich i tenslotte triomferend naar de finish worstelen dankzij een doelpunt van John Verschoor. Dat was opmerke- liik omdat juist die middenvelder, herhaaldelijk onderwerp van kritiek was geweest. Verschoor was een ne gatieve houding verweten op de mo menten dat hij niet aan de bal was. Verschoor was erop gewezen dat hij niet het maximale rendement plukte i van zijn talenten. De oud-LFC'er had zich die ook volgens hemzelf ge- rechtvaardigde, kritiek aangetrokken. I Toonde vooral in de tweede helft I meer arbeidslust dan in vorige duels. Zoals heel UVS (zonder de voor de ze wedstrijd gepasseerde Van Seg- gelen - met de teruggekomen, goe- i de verdediger Cor Pennenburg) trou- t wens een brok herwonnen karakter I demonstreerde op de momenten dat het echt nodig was. - Het was af te lezen aan de wijze waarop in de slot fase de 2-1 werd verdedigd. Met een soort kamikaze-voetbal, in die zin I dat niemand schroomde zich in de I baan van een schot te werpen en IJshockey De uitslagen van de ijshockey wedstrijden, die zater dagavond werden gespeeld in het toernooi om de NN-beker zijn: Den Bosch- Heerenveen 7-3; Gronirigen- CPL Luik 2-4; Hunters- Amsterdam 5-2. Schaken Hans Böhm heeft za terdag in de tiende ronde van het Aljecbin-herdenkingstoernooi in Mos kou verloren van Boris Spasski. Na veertig zetten gaf Böhm zich ge wonnen. Na tien ronden wordt het klassement aangevoerd door de Rus sische grootmeesters Geiler, Spasski en Vaganian met 6% punt. dat geen enkele duel werd geschuwd. Daar lag ook het grootste winstpunt van de strijd tegen EDO. Vooral in de eerste helft kwamen de Leidese spe- soonlijke duels. In niet germge ma te geholpen door het feit dat EDO vijf van de vaste eerste teamspelers al een tijdlang mist (trainer Pe ters: "De vervangers zijn wel niet veel minder, maar zoiets werkt toch door") had het felle UVS lange tijd een overwicht. Terwijl de twee Haarlemse spitsen Headley en Lensen in de persoon lijke mandekking lang werden uit geschakeld, maakten de Leidse aan vallers goed gebruik van de gebrek kige organisatie in de Haarlemse defensie. Het leidde al snel tot de de veertiende minuut werd gescoord door Jan Ver ver op aangeven van rechterspits slotte weg van d Van der Heiden. Wel kreeg Headley UVS stond. Door daarna twee aardige mogelijkheden op 1-1, maar toen die moeilijk te zeker vanaf het moment dat Evers s de gelijkmaker had gescoord (aange ver Headley, 50ste minuut). UVS was aangeslagen, voetbalde angstig, maar hield stand - al was vooral Head ley eenmaal erg dicht bij 1-2. John Verschoor trok de Leidse ploeg ten- e aanvallers Berends en Van der Lubbe, voor de gewaarschuwde voor stopper Koster en Kluyskens. De Leidse 2-1 haalde toch het einde, mede dankzij Koos Hannaart die in de laatste minuut nog reddend werk verrichtte op de doellijn. De reac tie van Désar was begrijpelijk: "Dat het niet mooi was, interes seert me op dit moment niet. Als je zoveel wedstrijden door allerlei oorzaken hebt verloren speel je niet Na de EDO het slotoffensief kracht bijzette ^^^ust, vooi zelf vei trouwen heb te gaan door het inzetten van de twee fris- knappe com binatie met Verver voor doelman Tent gezet, scoorde hij fraai 2-1 (68 tasie werden opgezet. LFC was in de tegenstoten veel gevaarlijker. Na dat Kruyff en Neuteboom eerder al goede pogingen hadden ondernomen (de bal ging steeds rakelings over of naast) resulteerde een van de aanvallen in de gelijkmaker. Wim Gubler rondde drie minuten voor de rust op knappe wijze een combinatie met Wim van Dijk af: 1-1. Na de pauze drong LFC sterk aan. Verburch kon zich niet losrukken uit de straffe mandekking die de Leidenaars hanteerdenen moest toe staan dat Hans Kruyff in de» 48ste minuut doelman v. Leeuwen met een kopbal kansloos versloeg na een fraaie lob van Neuteboom: 1-2. Met het accent op de verdediging pro beerde LFC daarna die voorsprong vast te houden. Dat lukte tot aan de de eerste aanvallen van LFC iaatste minuut. Hans Groot joeg de Week dat de defensie van Verburch bal toen van xier 25 meter de niet waterdicht was. Hans Kruyff kwam via een één-twee combinatie met Aad Neuteboom alleen voor doel man Van Leeuwen, passeerde hem, maar zag de bal toen nog op de paal belanden. Hans Groot had in een zelfde situatie aan de andere kant meer "geluk". Groot zette eerst René Holswilder op het "verkeerde" been, passeerde vervolgens ook de uit zijn doel gestormde Peter Boom en liet 1-0 aantekenen. Het overwicht dat Verburch na die treffer had, leverde voor LFC geen werkelijk gevaar op omdat de Poel- dijkse aanvallen met erg weinig fan- LEIDEN De angst om te verliezen werd LDWS tenslotte fa taal. De tweede klasse koploper weigerde het initiatief te nemen in de Leidse derby tegen Lugdunum, dat daarvan goed gebruik naakte. De Kikkers wonnen met 01 en kregen zelfs nog beste kansen om het duel met grotere cijfer^s te winnen hoewel LDWS vooral in de tweede helft het beste van het spel had. De Vlietbewoners kwamen gistermiddag echter niet aan scoren toe. Trainer Melbi Raboen schreef dat toe aan de heersende angst, zei: "De jongens wilden vooral niet verliezen van Lugdunum, omdat ze die ploeg van haver tot gort kennen". Dat gold natuurlijk ook in de omge keerde riching, vandaar dat ook Lugdunum aanvankelijk nogal bang voetbalde en weigerde aan te vallen, omdat daarmee de tegenstander in de kaart zou worden gespeeld. Daardoor kregen de duizend kijkers een tarn potje voetbal voorgescho teld, met aanvankelijk als enige hoogtepunt de treffer van Jaap Schildthuizen. Na zeventien minu ten zette die spits- in de buurt van 6611 de middencirkel een combinatie op nuir met de uitblinkende Lugdunummer den Koos Bekooy. Schildthuizen mocht vervolgens niet gehinderd door een LDWS-verdediger twintig meter op rukken en stuurde de bal ten slotte naar het doel van Wim Visser, die zich op dat voorwerp verkeek: 0-1 LDWS schrok nauwelijks van die achterstand. De thuisclub ging wel agressiever voetballen, maar dat re sulteerde in niet meer dan één goede kans (Paul Wetselaar kon vrij voor doelman Eradus de bal niet onder controle krijgen) omdat Lugdunum voor het overige goed verdedigde. Pas in de tweede helft kwam de zo lang verwachte opleving. Koos Be kooy soleerde direct na de aftrap langs twee verdedigers en bood Jan Pijnakker een goede kans aan. Pijnakker schoot echter finaal over de bal heen. Seconden later schoot Paul Wetselaar aan de andere kant tegen de paal. Het was voor LDWS het sein om massaal ten aanval te trekken, zelfs vrije verdediger Leo de Jong werd enige malen naar het front gedirigeerd. Dat had evenwel een averechtse uitwerkingLugdu num kon vele malen gevaarlijk wor- in de tegenstoot. Het dichtst bij treffer was nog Jan Pijnakker, die vijf minuten voor het einde van de goed leidende a bit et Van Tol (die Cees de Roode een officiële waarschuwing gaf) door doelman Visser van scoren moest worden af gehouden. Zelf gevaarlijk worden kon LDWS daarna niet meer, waardoor de eerste nederlaag van het seizoen een feit werd. ROB ONDERWATER. JIJJ' Jaap Schildthuizen (Lugdunum) wordt zwaar gehinderd bij het wegkoppen van de bal door zijn eigen doelman Eradus. Öp de voorgrond kijken Van Weerlee. Wetselaar en Ger de Roode (v.l.n.r.) van LDWS toe. Terugspeelbal kost Randstad de zege 1-1 DELFT Randstad Sport heeft bij het sterk spelende DHC de kans op een zege laten liggen. Nadafc Henk van der Zwan de Voorscho- tense tweedeklasser halverwege de tweede helft op 0—1 had gezet, kreeg Randstad nog enige uitste kende mogelijkheden. Toen die niet werden benut deed de ploeg zichzelf de das om. In de laatste minuut schoot Henk van der Zwan vanaf de middellijn(l) in eigen doel: 11. Een uitslag die overigens wel "rechtvaardig" was, omdat DHC 't heft lange tijd in handen had ge had. Randstad Sport was lang de verdedigende rol opgedrongen, had defensief ook handen vol werk ge had aan het afstoppen van de snel le Delftse spitsen Vonk en Dame. De ploeg van trainer Tonnie Kante - been was echter steeds overeind ge bleven, mede dankzij het werk van doelman Van Rheenen. Die sluitpost stopte in de 25ste minuut bijvoorbeeld een hard schot van middenvelder Hannie de Ruyter en voorkwam ook treffers tijdens het felle offensief dat DHC na de pau ze startte. Toen de Delftse ploeg bleef weigeren de meest riante mo gelijkheden te benutten (Vonk en Dame) sloeg Randstad Sport toe. Bij een snelle tegenaanval werd Henk van der Zwan in de 67ste mi nuut in een uitstekende positie ge manoeuvreerd en tegen zijn harde schot had doelman Van der Krogt geen verweer: 01. DHC startte onmiddellijk een felle jacht op de gelijkmaker die tot chaotische tafe relen voor het doel van toen onze kere Van Rheenen leidden. Het ge luk bleek echter op de hand van Randstad, dat zich via tegenaan vallen nog een aantal goede kan sen wist te scheppen. Het noodlot sloeg pas in de laatste minuut toe. Henk van der Zwan leverde toen vanaf de middellijn een terugspeel bal af die tot verbijstering van de Voorschotenaren over doelman Van Rheenen heen doel trof: 1L De goed leidende scheidsrechter Gaanderse liet niet meer aftrap pen. LEIDEN De regionale jeugd van Katwijk heeft ook Quick Boys verrast. Op Nieuw Zuid won Katwijk de derby met 0—1, waardoor de ploeg aan de kop van de ranglijst blijft meedraaien. UVS is nu duidelijk teruggeval len. Tegen Feyenoord werden de Leidenaars zaterdag wel erg hard met de neus op de feiten ge drukt: UVS verloor met 06. Quick BoysKatwijk 01 Het met veel inzet spelende Kat wijk triomfeerde zaterdag op Quick Boys fel Nieuw Zuid verrassend over Quick Boys. Katwijk trok al di rect fel van leer, wat al in de be ginfase resulteerde in een schot op de paal van Wim Guyt. Naar- kwam Katwijk aan een voor sprong. Jan van Dijk onderschep te de bal, betrok Kees van der Niet in het spel en die speler liet het offensief, nadat Dick Vooys een maal alleen voor de doelman had gemist, kreeg ook Katwijk nog een goede mogelijkheid. Kees van der Niet kreeg de bal in riante UVSFeyenoord 06 - den de tegenstander tot aan de 28- ste minuut nog wel aardig bijbe nen, maar toen libero Hans Kruit onnodig hands had gemaakt (Feyenoord scoorde uit de straf- Klein, die eenmaal gevaarlijk in kopte, kregen de jeugdige UVS'- ers nog maar weinig kansen van het professioneel spelende Feye noord, dat nog vijf maal doel trof: 06. DEN HAAG DOCOS heeft in Den Haag een gelijkspel be haald tegen het altijd moeilijk te overwinnen HVV, dat een van de sterkere ploegen in de derde klasse a is, De Leidenaars kwa men tot 2-2, een uitslag, die de verhouding in het veld goed weer geeft, al had er voor DOCOS meer in moeten zitten. De Leidenaars stonden al na vier minuten op 0-2, door twee doelpunten van Sjaak Rietbergen. Het eerste doelpunt viel al in de openingsminuut. Rietbergen kwam alleen voor het Haagse doel en schoot. De Haagse keeper beoor deelde de situatie verkeerd en gaf door zijn verkeerde reactie de bal nog een "extra" duwtje de voor DOCOS goede richting: 0-1. Drie minuten later herhaalde Sjaak Rietbergen zijn actie, dit maal zonder de hulp van de Ha genaar: 0-2. Door het vroege succes verslap te de concentratie bdj DOCOS en de ploeg van trainer Linkerhof liet in de verdediging enkele ste ken vallen. Uit een van de acties voor het Leidse doel scoorde Lex van der Gun 1-2. Ook hier was van "geluk" sprake, want in eer ste instantie had de DOCOS-kee- per het leer gestopt, maar de bal sprong uit zijn handen en in de herkansing'faalde Van der Gun niet. Uit een penalty bracht Lex van der Gun ook het tweede doel punt van de Hagenaars op zijn naam. Ruud van der Meel haal de in een poging om de bal voor de voeten van een doorgebroken HW'er weg te halen, de speler onderuit waarop een strafschop volgde. Daarna was het met het doelpuntenfeest "(vier goals m 25 minuten) afgelopen. Zowel voor als na de rust hielden beide ploe gen elkaar daarna aardig in even wicht en hielden beide verdedi gingen stand. DOCOS probeerde nog een beslissing te forceren, kreeg nog enkele kansen, maar benutte zei niet. De wedstrijd bleef overigens ook zonder ver dere doelpunten nog 't aankijken

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 13