Onderzoek nodig voor overdekt zwembad Zaak woonvergunning weer in behandeling azaam Willibrord eert voorzitter Van der Ploeg MIES-ANTIEK" Mes gaat er diep in VVD in Oegstgeest: DINSDAG 21 OKTOBER Grote waardering voor activiteiten in Zoeterwoude ZOETERWOUDE De rk. Wo ningbouwvereniging ,St. Willibrord is gisteravond op de jaarvergade ring door aanvaarding van de nieu we statuten omgezet in een algeme ne vereniging. Zij draagt voortaan 'de naam Willibrord. "De omscha keling is in feite een continuering •van de bestaande gang van zaken •want we hebben ons altijd algemeen ^opgesteld" aldus voorzitter J. H. van .der Ploeg. "Ons eerste en voor naamste doel blijft het werken voor "de volkshuisvesting in Zoeterwou de". Centraal op deze vergadering stond het afscheid van voorzitter van der Ploeg, sinds de oprichting, 'nu 29 jaar geleden, onafgebroken voorzitter, en dat van bestuurslid P. Bakker. Deze kwam enkele jaren later in het bestuur toen St. Willi- hrord ook aan de Hoge Rijndijk ging bouwen. Vice-voorzitter J. A. v.d. Meer vertolkte de dank van de vereniging nadat van der Ploeg af scheid had genomen van zijn me debestuurslid Bakker. "Nooit was hem iets te veel als het om het be lang van de woningbouwvereniging ging. Nog loopt hij stad en land af om de plannen in H. R. Oost en Westeinde 11 rond te krijgen. Als de inzet van Van der Ploeg niet zo groot was geweest dan zou het wo- ningbezit van Willibrord niet zo omvangrijk zijn als op dit moment". Het bestuur had zich dit afscheid veel grootser voorgesteld maar heeft wens van Van der Ploeg gerespec- teert om het doen zonder veel poes pas in intimieme kring. De heer v.d. Meer bood een kleuren tv aan en voor de heer Bakker was er een en veloppe met inhoud. De scheidende praeses was er "onderste boven van", zo zei hij in een dankwoord. Hij droeg de toegezwaaide lof voor een deel over aan zijn mede-be stuursleden met de opmerking: "Het hangt van je medewerkers af of je een goed voorzitter bent". Hij bracht dank voor de vriendschap en de prettige sfeer binnen het be stuur en verklaarde deze o.m. uit het feit dat het in al die jaren nog nooit to stemming is gekomen. Hij had ook nog een verzoek tot de leden: "Geeft u mij nog een paar weken want ik lever de lopende plan nen zo graag klokgaaf af". Bij de presentatie van de plan nen 36 woningwetqoningen in West einde 11 en 31 in H.R. Oost - zei Debet daaraan zijn vooral de ho- de heer van den Ploeg dat ook het ge kosten bij het vernieuwen van bestuur verrast was door de hoge hu- rioleringen maar voorzitter" van dei- ren. De individuele huursubsidie die Ploeg verheelde niet dat er door de er gekomen is i.v.p. subsidie op de lage curveprijs bij de bouw destijds bouw maakt het voor iedereen mo- z0 moest worden bezuinigd dat de gelijk deze huizen te gaan bewonen, zich snej openbarende gebreken niet Zeer spoedig, en mogelijk nog dit konden uitblijven. De mogelijkheden jaar. hoopt men met de bouw te voor een renovatieprojekt waarvan starten. Alle betrokkenen is er alles de woningen in de 5-Meilaan, Wil- aan gelegen maar er moeten in 'Den librordusstraat en de 36 flatwoningen Haag' nog 19 instanties gepasseerd deel van zouden uitmaken worden worden. "De beruchte molen is^n onderzocht Doorgang hiervan zou van gunstige invloed zijn op de on derhoudskosten. Het bestuur was wei nig gelukkig met de actiegroep die Uit het openingswoord en later pogingen heeft ondernomen om de ook uit het jaarverslag bleek dat de beplanting achter de flats te vervan- onderhoudskosten een grote zorg zijn gei door cen trapveldj. Het tege- voor de vereniging. Het onderhouds- meentobestuur heeft zich inmiddels fonds staat voor f 90.000,- in "rood", afwijzend opgesteld. Scheidend voorzitter Van der Ploeg iverd ere-voorzit- ter van Willibrord. pJLJiv r f 'f- V~ XIcMi MeacNfctNaw. OEGSTGEEST De afdeling Oegstgeest van de WD wil dat er een uitvoerig onderzoek wordt in gesteld naar de behoefte aan en de mogelijkheden van een over dekt zwembad in Oegstgeest. In een rapport getiteld „Kantteke ningen" bij de nota „Waarom eigenlijk een overdekt zwembad in Oegstgeest?" betoogt de WD dat daarover nog weinig bekend is. Het rapport van de WD was aan vankelijk bedoeld om door de VVD- fractie in de gemeenteraad te wor den gebruikt bij de behandeling van het voorstel van B. en W. over eert overdekt zwembad. Aangezien de behandeling van dit voorstel niet deze maand maar pas over een half jaar aan de orde zal komen, heeft de WD haar rapport beschikbaar gesteld aan B. en W. en de overige fracties in de gemeentéraad. Bij B. en W. heeft de WD erop aange drongen met de kanttekeningen re kening te houden als 'het voor stel voor de bouw van een overdekt zwembad opnieuw aan de orde komt. In het rapport komen diverse as pecten van de bouw van een over dekt zwembad ter sprake: behoef tebepaling bepaling van het type bad, bedrijfsvoering en exploitatie-op zet. Aan het rapport ligt een uitge breide literatuurstudie ten grondslag. Overigens geeft het rapport geen antwoord op de vraag of een overdekt zwembad voor Oegstgeest wel een haalbare kaart is. Volgens de sa menstellers van het rapport was dit niet mogelijk gezien een aantal nog die onzekere of onbekende factore bij de opzet van een bad een be langrijke rol kunnen spelen. Tot die factoren zouden bijvoorbeeld gere kend kunnen worden de nieuwe technieken waarvan gebruik wordt gemaakt om 't open bad te "overhui ven". Ook volgens B. en W. zijn er nieuwe mogelijkheden "in de markt" die een nader onderzoek noodzakelijk maken. Dat is ook de reden waarom het college niet eerder dan maart 1976 met een rapport op tafel kan komen. In het rapport van de WD wordt o.m. opgemerkt dat de meningen over de meest gewenste prioriteit v. een overdekt zwembad in de ge meenteraad uiteenliepen. Bij het CDA stond een dergelijk bad boven aan de verlanglijst, maar bij de WD stond het bad, vanwege de te ver wachten exploitatietekorten, lager genoteerd. De WD vond de recon structie van de' hockeyvelden en tennisbanen van groter belang. De WD meent dat de indertijd ge noemde, hoge kosten nü misschien ge drukt zouden kunnen worden als de gemeente erin zou slagen subsidie te krijgen in de bouwkosten door in aanmerking te komen voor een pro ject in het kader van de werkloos heidsbestrijding. De werkgroep die het rapport heeft samengesteld en die bestaat uit drs. Anema, mevrouw Kolff- Malherbe, jhr. Repelaer Van Driel en mr. P. J. Smink vraagt zich overigens ook af welke invloed er van de concurrerende baden in de omgeving uitgaat en in hoeverre daar door inwoners van Oegstgeest gébruik van wordt gemaakt. Opknapbeurt Herensingel LEIDEN De bewoners van de Herensingel tussen de Kooïlaan en de Lage Rijn dijk hebben van de ge meente Leiden een briefje in de bus gekregen waarin na der wordt ingegaan op de werkzaamheden die afgelo pen week zijn begonnen op een stukje grond langs een deel van de Herensingel. Het is de bedoeling dat er op het strookje grond (zoals af gebeeld op bovenstaande te kening) een plantsoen loordt aangelegd. Het trottoir langs de westzijde van de Heren singel zal komen te vervallen In plaats daarvan komt er in de groenstrook een voetpad tussen dit voetpad en de rij weg zal op een aantal plaat sen beplanting worden aan gebracht. Bovendien zal ook de oever waar dat nodig is worden hersteld. Het. héle plan loordt uitgevoerd met subsidie van het ministerie van CRM en zal ongeveer 3 weken in beslag nemen. Als het plan klaar is, zal er een route zijn ontstaan die loopt van de Zijlpoort via de He- rensinael en het Kooipark naar de Atjehstraat. Touwtrekken om woning in Leiden LEIDEN B vraag woonvergunning De Mey W zullen de aan- Benes voor een voor het pand in Streefkerkstraat 27 Vietnam Van 3 tot 8 november wordt in Lei den voor de vijfde keer de collecte gehouden ten bate van het Neder lands Comité Nederland Vietnam. Sinds 1968 werkt het MC NV aan de medische hulpverlening en heeft ze al voor meer dan tien miljoen gul den aan medicijnen en apparatuur gestuurd naar Zuid- en Noord Viet nam. Voor de opbouw van een land, dat 35 J. oorlog heeft gekend is nog veel geld nodig. Voor medicijnen ter beschrijding van voornamelijk t.b.v. en malaria en ook voor medische in strumenten die vaak volkomen ont breken. Een groot hulpproject van het MCNV is het ziekenhuis Binh Vien Ha Lan (Holland Ziekenhuis). Dat is een compleet ziekenhuis met 250 bedden kant en klaar en grotendeels verscheept naar Vietnam Met de bouw ervan is deze zomer begonnen. Binnenkort zal een deel van de ap paratuur worden verscheept- Dit jaar is de collecte bedoeld voor de apotheek in het eerder ge noemde ziekenhuis. Zo'n apotheek is niet alleen van belang voor het zie kenhuis zelf, maar eveneens voorde omliggende hulpposten in de dorp jes en de mobiele medische eenhe den. Voor die apotheek is ongeveer f. 100.000.- nodig. Uiteraard is er in Leiden behoefte aan collectanten voor de straatcol lecte op 8 november. Men kan zich opgeven via de telefoonnummers 123928 of (tussen 6 en 8) 144124. telefoon 125260 Ver, Naties COC De open-huis-avonden van de Leidse werkgroep Homofilie/COC, worden niet, zoals we van de week te goeder trouw vermeldden, elke vrij dagavond, maar iedere derde vrijdag avond van de maand op het adres Oude Singel 14a Telefoon 142076. Ter gelegenheid van het dertigjarig bestaan van de Verenigde Naties organiseert de "VIRO", afdeling Leiden, voor de leden en belangstel lenden van de vrouwenverenigingen in Leiden en omstreken aanstaan de vrijdagmiddag om kwart over twee een bijeenkomst in het Rijks museum voor Volkenkunde. Op de ze bijeenkomst zal dr. G. van Wen- gen een lezing houden met kleuren dia's over het onderwerp "De Ver enigde Naties en het Volkenkundig hebben ze met elkaar te maken?" Herinnering De katholieke bond van bejaarden en gepensioneerden in het bisdom Rotterdam, afdeling Leiden, worden eraan herinnerd dat voor hen en de parochianen van de Petrusparo chie morgenochtend can half tien een eucharistieviering wordt gehou den in de dagkapel van de Petrus- kerk. Na de dienst is er gelegenheid om een praatje te maken bij een kopje koffie. Lezen Leuk, herfstvakantie en kinderboe kenweek. Clubhuis het Mierennest aan de Morsweg organiseert deze week bibliotheekbezoekjes. Morgen, donderdag, vrijdag en zaterdag trekt er een groepje naar de biblio theek aan de Steenschuur en wel op de volgende tijden: Morgen: om twee tot vfer ma woor de kinderen van 6—12. Dan is er een gratis groot boekenfeest met leu-j ke boekenspelletjes. Donderdag, half drie tot vier voor kinderen van 48: boekjesmiddag met veel handenarbeid. Toegang twee kwartjes. Vrijdag, half drie tot vier voor kinderen van 912 jaar: De wereld i-rcn 1Q om je heen en wat voor leuke din- v^UIöUO gen je daarover al niet kunt maken. Toegang: twee kwartjes. Zaterdag, twee tot vier voor kinde voor de groep 89-jarigen en 1012- jarigen. In de pauze is er een film en daarna worden prijzen -uitgereikt aan de beste voorlezers. Ook dan is de toegang gratis. opnieuw in behandeling nemen. Zij delen dit mee in hun antwoord op vragen van de raadsleden Lange rak en Kuijers (beiden WD). Me vrouw Benes had eerder eén kort geding tegen de gemeente gewonnen nadat het college haar woonvergun ning had geweigerd omdat de wo ning aan de De Mey van Streef kerkstraat voor haar allèen te gróót zou zijn. Bovendien wilde mevrouw Benes in het pand haar massage praktijk, die zü nu op een etagewo ning uitoefent, voortzetten. Ook om die reden weigerden B en W een woonvergunning af te geven. De kantonrechter stelde B en W op grond van de Huurwet, in het onge lijk desondanks kon het college een woonvergunning blijven weigeren op grond van de Woonruimtewet van 1947. Dit verschil in bevoegdheden was voor het kamerlid Aantjes aan leiding vragen te stellen aan de mi nister van Volkshuisvesting en Ruim telijke Ordening. Mevrouw Benes die de woning aan de De Mey van Streefkerkstraat in eigendom heeft, zou intussen be reid zijn een mediisch advies bij de GG en GD aan te vragen en een verzoek in te dienen om een gedeelte van het pand een woonbestemming te geven. Voor B. en W. is dit aan leiding om de zaak opnieuw te be kijken. '55 VOORSCHOTEN Het Nut- Voorschoten organiseert dit jaar voor de vijfde maal de traditio nele antiekbeurs. Om dit lustrum niet helemaal ongemerkt voorbij te laten gaan, heeft het Nut-be- stuur besloten de opening van deze beurs op een andere wijze gestalte te geven dan in voor gaande jaren. Ieder die in Voor schoten op huisnummer 5 woont, wordt uitgenodigd voor de ope ning, die op 23 oktober zal wor den verricht door Mies Bouw- De opbrengst van de antiek beurs komt ten goede aan het vormings- en ontwikkelingswerk in Voorschoten, een gebied waar op het Nut de laatste jaren ac tief is. Enkele voorbeelden: di verse cursussen, gespreksgroepen, discussie-avonden over bijv. landschapsparken en aspecten van de samenleving en de ar chitectenwinkel. Naast de 22 an tiquairs os er op de beurs ook een Nutsstand te zien, waar antiek en curiosa worden verkocht. De beurs wordt in het Cultureel Centrum gehouden en is geopend op donderdag van 20.30 tot 22.30 uur, op vrijdag van 14.00 tot 22.30 uur, op zaterdag van 10.00 tot 18.00 uur en op zondag van 11.00 tot 18.00 uur. Inleveren voor de Nutsstand kan morgen van 10.00 tot 22.00. ker. Wél tevoren opgeven. Vrijdag middag gaan er maskers gemaakt worden en ook dat kost 65 cent. Ieder een van 3 jaar en ouder is welkom. Dus, nou ja zie maar. Herfst Ook "De Klinker", Berlagestraat 2 in Leiden, heeft de nodige activi teiten deze week. Zo is er morgen middag van half twee tot drie een herfstinstuif voor de 6—9-jarigen. Van half vier tot vijf is hetzelfde evenement voor de 9—12-jarigen te beleven. Er wordt gewerkt met bla deren, eikels, kastanjes, beukenoot- jes enz.65 cent meenemen. Voor de ouderen s er van half vier tot vijf een theesoos. Tafeltennissen, flipperen en zo. Ook 65 cent. Op donderdagmiddag vanaf half twee is er een musical-film. Kosten tot 10 jaar f 1.50; daarboven f2.- per persoon. Ook geschikt voor moeders en vaders, als ze meewillen. Op vrijdag is er een film in het mu seum voor Volkenkunde over mas kers. Kinderen tussen 9—12 jaar kun nen mee. Kosten 65 cent. Om half tien per flets vertrekken bij De Kim- Op 5 november gaat er in het kader van de politieke scholingscursussen voor de vrouw weer de cursus "Ver enigde Naties" van start. Een werk groep, samengesteld uit de bestu ren van het katholiek vrouwengilde, de Nederlandse vereniging van huis vrouwen, de Nederlandse bond van se Christen Vrouwenbond, de Neder landse vereniging van vrouwen met een academische opleiding en de Ne derlandse vereniging voor vrouwen- belangen organiseert op 5, 12, 19 en 26 november in een van de zalen van de Zuiderkerk aan de Lammen- schansweg die cursus, die van half tien tot half twaalf wordt gehouden. De cursus bevat vier onderdelen: in ternationale zaken, met als inleider mr. Kist van het ministerie van Bui tenlandse Zaken, die et gaat hebben over de buitenlandse dienst; Euro pese integratie, met als inleider mr. Portheine, lid van de Tweede Ka mer en lid van het Europees parle ment; de Verenigde Naties, met als inleider drs. Bartels van de voorlich tingsdienst van de Verenigde Naties in Den Haag en tenslotte de NAVO met als inleider de heer Gosens van het ministerie van Defensie. Inlichtingen en aanmeldingen via de telefoonnummers: 892963 152773 en 131336. VOORSCHOTEN Het Vernèdepark in Voorschoten biedt de zer dagen een trieste aanblik. Enige tijd geleden is er een be gin^ gemaakt met de sloop van de bijna antiek lijkende huis jes. Het mes ging er flink diep in. Er is één troost: er komen i huizen voor in de plaats. JINSDAG W Ut-NSOAG 11, Oegstgeest, infor- ua Gemeenschap, o uur jk 33, Volkhuls, inform. b. Wereldwinkel, 12.30- tleceuurum "Rijiuana", v.ju-9.30 uur gen i32ól8. rraeunuys, Vrouwenkerkkoorscraat 9 Napraatcursus, 8 uur nam. ontmoetingscentrum, noek Boshui- zerlaan, Bejaarüensoos Zuid-West, 2.30 gebedssamenkomst Begijnhof 2. 'T Begijntje', praathuis uur nam. en 7.30- 9.30 uur nam., tel. DONDERDAG Van der Valkboumanweg 236, Leider dorp, Bijbelstudie en uesprekskrlng Baptistengemeente, 8 i Unified Family, 8.30 gebedsamenikomst Dienstweigeren. 8-li Volkenkunde. Stsenstr. Apotheken De avond-, na der apotheken in de regio Lelden, wordt waargenomen 8. tel. 153274. Burgerraadsman Bur. Burgerraadsman, Koornbrug- *^eeg 7 (zijkant Stadhuis). Openings- ten ma., di en woe 11.00—12.00 u. en do.avond 18.30—20.00 uur Teler, dagelijks tijdens kantooruren: 143171. Architecten Middelweg 4 (bit Hoogl Kerk) Architecten-informatiecentrum Rijn land. Op werkdagen telefonisch bereik- 126385. Zitting op Dienstencentrum Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp bejaarden 45. tel. 149441 <n gezinsverzorging Maatschappelijk Werk Sociale raadsvrouw Spreekuren Sociale Raadsvrouwe. Binnenstad. Gerecht 10. woe 56 uur nam. Noord: v Hogendorpstraat 36, ma 10.30 -11.30 u v.m Kool. Drift straat 49a. dl 10.30—11.30 uur vm. buurthuis Morswük. To- —11.00 uur vm. Tuinstadwijk: Heren straat 45. vrij. 10.3011.30 uux vm. Koordstudio Centrum voor Intermenselijke be trekkingen. Geopend ma. t/m vrij. van 16.00—18.00 en van 19.30—23.00 uur. Oude Rijn 88. tel 144000 Gemeenschap Zuidwest HUlpv gemeeni 133921 Kinderopvang Stichting werkgemeenschap en tra l, tel. 130360. Geope —12 uur vm en van 2—5 t Moeders voor moeders Mevr Zr E Janspn—N!em«»ver Hof- dijck 32 Oegstgpest. tel. 071-153652. Huize St.-Maarten Opvanghuis voor crlslsgevallen i nood met kin- LEIDSCH DAGBLAD Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Witte Singel 1 Leiden. Postbus 54 Giro 57055 Nabezorging van 18.0020.00 u. Zaterdag van 16 00-18.00 uur. Te'efoon 071—130500. Indien in gesprek 071—134539 Telefoon: 071—144941. Hoofdredacteur Öan Mulder. Kwartaalabonnement 1 35,90 Per post f 40.30 Jaarabonnement f 132,10 Jaarabonnement p. post f 149,70 Losse nummers f 0,50 Abonnementsgelden bi) vooruit betaling te voldoen. By automa tische overschrijving geen ad ministratie- en incassokosten.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2