„Ik mag niet meer zo snel tevreden zijn als vroeger" Betaling amateurs bedreiging voor het profvoetbal Sosonko plaatst zich Schenk werkt mee aan boek over Winterspelen BORG KLOPT JAN KODES Tafeltennisser Anton Will van Zoelen: Toestemming voor GP van Macao geweigerd UEFA 'schenkt' Barcelona 3-0 zege ZATERDAG 18 OKTOBER Zomaar een citaat: "het kwam in de publiciteit, dat ik ama teur werd. Toen ik van vakantie terugkwam, stond de hele dag de telefoon roodgloeiend. Clubs uit het noorden, zuiden, oosten en westen des lands. Er werden geen bedragen genoemd, maar ik kreeg het idee dat ik maar iets hoefde te noemen." Voormalig beroeps voetballer André van der Ley, nu actief als speler en jeugdtrainer bij de oostelijke derdeklasser Vaassen, uitspraak gedaan tegenover Bert Nederlof van "Voetbal Inter national". Het voetbal-vakblad is niet het enige medium, dat zich in de afge- 1 lopen maanden heeft bezig gehou den met een onderzoek naar betalin gen aan voetbal-amateurs. Het is trouwens ook niet de eerste keer, dat officials en verslaggevers plot seling intensief op jacht gaan om nu eens een 'betalingsaffaire" écht boven water te krijgen. Het gebeur de al vele malen eerder, maar de hausse van dit moment heeft een grimmiger karakter. De reden is bovendien van minder ethische aard daD vroeger. Waren het eerst de pure amateurs, die hun sport niet bezoedeld wilden zien door dat ver maledijde semi-professionalisme, nu werd de storm voornamelijk ontke tend door een "bedrijfstak", die zich in haar bestaan bedreigd ziet door de omloop van geld in de amateur wereld: het betaalde voetbal. Niet alleen FC Amsterdams Dé Stoop, een handig zakenman, die zijn club drijvende houdt met een slim aan- en verkoopbeleid waarin veel belovende amateurs een voorname rol spelen, maar ook andere officials in het betaalde voetbal heffen de be schuldigende vinger. Nog voordat Dé Stoop óp de persbijeenkomst aan het j begin van het Amsterdam-sei zoen uithaalde met een lijstje namen van amateurclubs "die betalen, maar het is niet te bewijzen" lag er al een reeks uitspraken van bestuur- deren en trainers van (voorname lijk) minder goed florerende betalen de clubs. Oefenmeester René van Eek (nu FC Dordrecht), eerder verbonden aar Helmond Sport zei in zijn Bra bantse periode: "Ik heb de grootste moeite om ons C-elftal te bezetten vanwege de aantrekkingskracht van de amateurverenigingen". Terugko mend op die afspraak: "De keuze werd spelers wel erg gemakkelijk gemaakt: een envelop met geld, twee keer per week trainen. Voor diezelfde centen, zeg vijfduizend gul den, moet je als beroepsvoetballer heel wat meer doen en bovendien wordt het geld dan ook nog eens fiscaal belast". Het mag als algemeen bekend wor den verondersteld dat er betaald wordt in het amateurvoetbal, maar dat is niets nieuws. Dat gebeurde altijd al in de tijd dat in men in ons land nog geen betaald voetbal bedreef werd de voetbalwereld van tijd tot tijd opgeschrikt door opzien barende "overschrijvingen", die wei nig of niets met veranderende "club liefde" te maken konden hebben. De KNVB heeft op dat punt ook wel eern. ingegrepen, maar het was toen al net zo als nu: bewijzen komen niet op tafel. Logisch: de betalingen worden in ieder geval nooit door de penningmeester gedaan. "Ik weet nergens van en wat sup portérs doen moeten zij weten". Die uitspraak staat model voor wat men overal in de amateurwereld kan ho- De hoofdklasser Zilvermeeuwen heeft de spelers en hun vrouwen een vakantie in Spanje aangeboden Dat moet zo'n twintigduizend gul der hebben gekost en die zijn bij eengebracht door "de club van hon- derd". Niet evenwel het volle be drag, - de rest kwam op tafel dank zij activiteiten zoals een oud-papier actie. Inititatiefnemer-zakenman Ie ny Vonk: "Als die spelers zich zo uitsloven, dan is het toch redelijk, dat de aanhangers van de club daar iets tegenover stellen? We zijn trou wens niet de enige club, die zoiets doet. De Spartaan is naar Mallor- ca geweest". Waar de clubs zelf zich niet al te bezwaard voelen als via de achter deur het schijn-amateurisme is bin nengeslopen kan de KNVB al hele maal niets meer uitrichten: men kan het supporters niet verbieden spe lers aan hun club te binden en als dat dan nog in geen enkele boekhou ding of op geen enkele loonstaat is terug te vinden kan geen reglement worden toegepast. Het clubbestuur kan daar natuurlijk BARCELONA De Nederlandse kampioenschap voor dames in Oos- schaker Sosonko heeft zich geplaatst terbeek. Zy won van Fenny Heems voor het interzone-toernooi. Samen kerk, die op de 27e zet "door de met de Spanjaard Diez Del Corrai vlag ging". Erika Bello zal on- legde hij beslag op de bovenste getwijfeld nog op gelijke hoogte met Carla Bruinenberg komen. In twee weinig moeite heb- m Eist op een ne derlaag te zetten. De Nederlandse kandidaat-groot Nederlandse vertegenwoordigster Cor meester Hans Böhm kan zich in het ry Vreeken gewonnen van de Hon- sterk bezette zonetoernooi le-toernooi Barcelona, dat door het ontbreken de termijn zal van Oosteuropese deelnemers ernstig ben om Mieke werd gedevalueerd. 6 In de tiende ronde toernooi van Karlovy Vary heeft de stel met 7,5 pnt. gist Carla Bruinenberg heeft (voor- zwa lopig) alleen de leiding genomen in trosjan. KprtsnoJ de strijd om het Nederlands schaak- Belyavski versloeg Hort. de vierde ronde met oudwereldkampioen Pe- n Planinc, wél iets aan doen: als "verlengstuk" van de KNVB optreden en de spe ler straffen, op welke manier dan ook. Maar het hemd is nader dan de rok, de doelpunten tellen zwaarder dan een onbevlekt blazoen en dat is officials met een onwankelbare club- trouw niet eens zo kwalijk te nemen. Scheef Niettemin is in de afgelopen jaren de zaak ernstig scheef gegroeid. De "aanvoer" van spelers in het'betaal de voetbal wordt ernstig afgeremd (zelfs een eredivisieclub als NAC deed vorig seizoen een vergeefs bod op een aantrekkelijke "spits", die koste wat kost amateur bleef), en bovendien worden de verhoudingen in het amateurvoetbal zélf hoe lan ger hoe troebeler. Niet iedere club namelijk heeft rijke supporters, die bijvoorbeeld spelers op een goed gemeubileerde etage laten wo nen (Hazelzet en Schönherr van het Haagse Lens) of op vakantie sturen (het aantal voorbeelden daèrvan is legio). Maar wat, als de middelen ontbre ken om op die manier het topelftal te versterken? Dan dalen de sportie ve prestaties vanwege de "leegloop", dan daalt het aanzien van de vereni ging voor hen, die behalve gezellig heid toch ook nog een redelijk spor tief niveau bij een club verwachten. Men ziet er zelfs in de laagste re gionen van het voetbal niet tegenop om de eerste elftallen "kunstma tig" te versterken. Het Haagse Val keniers, dat zelfs in de eerste klasse van de afdeling speelt, sloeg aan het begin van dit seizoen meedogenloos toe: Adri de Mos, ex-semiprof (ADO Excelsior) verhuisde als trainer van de Voorburgse eersteklasser Wilhel mus naar die afdelingsclub en ge renommeerde spelers als Jan van der Berg (RVC), Jan Linkerhof (Wilhel mus) en Daan Regeer (ODB) volg den hem. „Daar moet wat aan de hand zyn", concluceerde de buitenwacht en de beschuldigingen waren niet van de lucht. Trainer Frans Schrurs van VIOS, die vast op de komst van Van der Berg had gerekend: „hij pakt daar vierenhalf duizend gulden". Hetgeen uiteraard door het bestuur van De Valkeniers wordt ontkend, want nie mand geeft óóit toe, dat zulke din gen gebeuren. Doorslaan Ja, toch, s Arie Kurver, speler van het Ber- kelse TOGB, uitekomend in de der de klasse, deed een paar stapjes te rug en ging naar de Rotterdamse afdelingsclub Phoenix. Verslaggever Oscar van der Kroon van de Zoeter- meersche Courant tekent uit zijn mond op„Ik zie geen reden om mijn mond te houden. Tenslotte maakt Phoenix er ook geen geheim van dat er veel onder de tafel ge beurt. Het mooiste voorbeeld is wel dat van Gerrit den Butter. Die speel de het afgelopen seizoen nog in het betaalde voetbal bij Excelsnor, maar gaat nu in de afdeling spelen. Ieder een begrijpt dat daar speciale rede nen voor zijn. Zo is het ook met mij gegaan. Het aanbod was zo aan trekkelijk, dat ik niet kon weige- Het bestuur van Phoenix dat natuurlijk ontkent dat er ook maar iets ongerechtigds in de vereniging gebeurt is uiteraard niet blij met de publikatie. Kurvers, die tijdens het interview had gevraagd „niet alles keihard in de krant te zet ten" (de verslaggever meent daar aan voldaan te hebben) evenmin. De voetballer betitelt het relaas als „uit de duim gezogen", Phoenix-bestuurs- leden overwegen tegenmaatregelen, eventueel „zelfs een proces". Maar Maar niemand laat verder meer wat van zich horen. Zoals ook verder niemand meer iets vernam over een affaire uit januari '74 bij de Schiedamse hoofd klasser Hermes/DVS. Henny Muy- laert wil niet meer tot de selectie behoren, omdat andere spelers wél, maar hij nog steeds niet is „uitbe taald". Letterlijk: "Ik heb nog steeds mijn geld niet gehad". Verslagge ver Hans Soeters van de Schiedam se Courant gaat op onderzoek uit en Vrij spel slaat een speler door. krijgt van Muylaert te horen: "ik wil het voor de andere jongens niet vergallen, maar je zou kunnen stel len dat ik de vóór het seizoen over eengekomen vergoeding nog niet heb gehad. Het bedrag is monde ling overeen gekomen en hei is te veel geld om het zomaar op z'n be loop te laten. Alle andere jongens hebben het wel gehad". Hermes- voorzitter Ger Kleinjan kan zioh niet herinneren dat Muylaert nog geld te goed zou hebben: "Niks van be kend". Geconfronteerd met de cita ten van Muylaert komt er dan tooh nog uit: "Oh ja, hij krijgt nog geld van ons omdat'ie een keer voor ons heeft gereden naar een vriendschap pelijke wedstrijd. Die vergoeding kan hij zo bij me komen halen". De kans om eens ooit te vernemen dat er in alle regionen van het ama teurvoetbal wordt betaald ligt vrij wel uitsluitend in affaires als de voorgaande opgesloten: zodra de amateurs 't onderling oneens zijn, als de één zich ten opzichte van de an der tekort gedaan voelt. Voetbal-in ternationals John Linse belandt op zijn kruistocht tegen het schijn-ama teurisme ook bij RVC. Hij belandt bij de zojuist naar (vierdeklasser) PDK vertrokken Leo Kloor. Die ver telt een eind aan de verhouding met RVC gemaakt te hebben toen één van de spelers vertelde wat hij dan wel verdiende, "en toen ging er een lichtje bij me branden". Kloor kreeg nog wel wat extra's maar bij de onderhandelingen over het ko mende seizoen botsten vraag en aanbod. RVC's Hartnack: "Bij zijn vertrek is er nog gepraat. Hij wil het zelfde bedrag hebben dat hij bij PDK zou krijgen en dat zou 1500 gul den zijn. Wij konden dat bedrag met onkostenvergoedingen niet halen en we moesten hem derhalve laten gaan". Kloor dus met een andere PVC- er. Van der Toorn naar PDK. Voor een som gelds en een 'kleurentele visie, volgens nu bij VCS voetballen de oud-clubgenoot Koos van Dulle- men. Bij PDK overigens vertrok mét de komst van Kloor en Van der Toorn trainer Henny den Engelse, want „ze hebben wij weg moeten doen omdat ze anders de spelers niet kon den betalen". Van der Toorn is nu trainer-speler bij PDK, dat oud-prof Jan Teske met een tegenbod weer hield van een overgang naar de Haagse af delings-tweedeklass er Maasstraat. „Goede vriend" In alle regionen van het amateur voetbal (zaterdag én zondag) wordt op alle mogelijke manieren aan spe lers getrokken. Veel gehoorde ver klaringen bij "transfers" zijn dat er "een goede trainer, of fysio-thera- peut" is. Zo is er het "geval' van Slobodan Durina, de geroutineerde ex-semi- prof, die jarenlang bij SVV excelleer de. Hij ging dit seizoen spelen voor RVC, dat altijd al ex-profs binnen haalde als die op de één of andere wijze hun betaalde carrière beëindi gden. Dutina kwam naar RVS'om dat trainer Berry Janse een goede vriend van mij is en ik bij hem op de trainerscursus zit". Janse: "Duti na kan nu mooi he bij mij in Zeist geleerde ook bij mij in de praktijk brengen". Als er wél zou worden betaald op de schaal die door buitenstaanders wordt vermoed, dan zou er erg veel geld in de amateurverenigingen om gaan. En dat kunnen sommige be stuurders zich dan ook weer niet voorstellen. Oetse Stienstra van de vroegere semi-prover. ZFC, die werd "weggesaneerd", zegt: "Wij zijn er na het terugkeren naar de ama teurs regelmatig van beschuldigd spelers te betalen. Maar daar is geen sprake van. Sterker nog: beta ling van je spelers leidt onherroepe lijk tot de ondergang van je vereni ging. Ik kan me ook nauwelijks voor stellen dat er op grote schaal wordt betaald. Als je een eerste elftal een minimale vergoeding van 1500 gul den per man per jaar geeft, dan moet je toch ergens "zwart" twintig duizend gulden vandaan halen. Wel ke penningmeester kan dat zonder dat het opvalt? Als er bij een club wordt betaald, dan moet het dus gebeuren door lé den individueel. En daar nu schuilt het grote gevaar. Want betalen kan alleen maar als er continuïteit in zit, als je over een lange reeks van jaren zeker weet, dat het geld er zal zijn. Want je kunt niet stoppen. Je kunt ook niet een paar spelers betalen en de rest niet, want dat lekt uit en dat geeft trammelant. Op zo'n manier gaat een club kapot. Clubs, die zo snel op de ranglijst omhoog komen en dan weer ineens omlaag duike len, dat zijn volgens mij vaak ver enigingen die op onverantwoorde wijze aan het betalen zijn". "Als je zo'n club te pakken neemt", zegt een KNVB-official, .maak je die vereniging waarschijnlijk kapot. De jeugd en de recreanten, dat wor den de slachtoffers". Toch moet er een oplossing komen. De verhoudingen in het amateur voetbal worden scheefgetrokken, het betaalde voetbal raakt in nood. Een klasse van "onafhankeüjken"? De voorzitter van de sectie amateurvoet bal van de KNVB, Jo van Marle: "Ik vrees dat daarmee niet veel wordt opgelost. Iedereen ln die klas se gaat dan betalen, maar wat er onder zit houdt heus niet met beta len op. Er moet iets anders gebeu ren. We studeren er op". ZONDAG A.S. LFC l-DHC I Aanvang 2 uur terrein Boshuizerkade. INNSBRUCK Karl Schranz, de thans 36-jarige oud-wereldkam pioen skiën in de Alpinenummers, die bij de Olympische Winterspelen 1972 van Sapporo betrokken was bij een van de meest geruchtmakende affaires in de Olympische- en ski wereld - zoals bekend werd hij uit gesloten van deelneming, daar hij geen amateur meer zou zijn, om daarna als de grote held in Oosten rijk te worden ingehaald! - zal sa men met Ard Schenk (drie gouden medailles bij het schaatsenrijden in Sapporo en daarna ook naar de prof rij en overgegaan) en de Oosten rijkse bobsleëer Josef Feistmandl een boek schrijven over de Olympische Winterspelen te Innsbruchk, dat zal verschijnen bij een uitgeverij in Stuttgart. Tijdens de Olympische Winterspe len, die van 4 tot en met 15 febru ari 1976 in Innsbruck en omgeving worden gehouden, zal de Oostenrijk se televisie (O.R.F.) met uitzonde ring van de verplichte figuren kunst- IJshockey De uitslagen van de wedstrijden, die gisteravond zijn ge speeld voor de competitie om de Cou pe NN, zijn: Hijs-Den Bosch 9-2, Nij- megen-Groningen 6-4, Tilburg - Utrecht 8-0. Amsterdam-Brussel 6-7. rijden en de ijshockey wedstrijden in de B-groep, alle evenementen live en in kleur voor de wereld uitzenden. Volgens de huidige planning is de totale televisiezendtijd 6970 minuten, d.w.z. ruim 116 uur, verdeeld over twaalf dagen. BARCELONA Björn Borg heeft voorkomen dat Jan Kodes na zijn overwinning een week geleden in het Grand Prix-toernooi van Madrid ook zijn slag zou slaan in het 75.000 dollar toernooi van Barcelona. De Zweed versloeg de Tsjech met 6-1, 3-6, 6-4. Hij ontmoet nu de Argen tijn Guilermo Vilas. Deze herstelde zich knap van een inzinking in de tweede set en won met 6-0, 3-6, 6-2 van de Amerikaan Eddie Dibbs. De andere halve finale zal gaan tussen de Italiaan Panta en de Chileen Jime Fillol. Uitslagen kwartfinales: Panatta - Orantes 6-1, 6-2, Vilas - Dibbs 6-0, 3-6, 6-2, Borg - Kodes 6-1, 2-6, 6-4, Fillol - Nastase 6-1,2-6, 9-7. MOORDWIJK Anton Will van Zoelen stelt sinds enkele maanden het tafeltennis ten koste van het voetbal weer op de eerste plaats. De Noordwijker heeft bewust de boot gemist naar Engeland waar hij mogelijk op „semi-professionele" basis had kunnen voet ballen en verzekerde zich via een contract bij Delta Lloyd van tafeltennis op hoog (lande lijk) niveau. Voetballen doet Anton Will uitsluitend nog in de Northgohal in Noordwijk. Voor het lidmaatschap van SJC heeft hij bedankt. Door Jan Preenen Anton Will van Zoelen in actie tijdens de vorige week zaterdag gespeelde Europa Cup 2-wedstrijd tegen het Westduitse GV Sommerain Stuttgart. Van Zoelen bleef in deze wedstrijd ongeslagen: De contacten met Engelse clubs zijn verbroken. Van Zoelen, die het Engelse voetbal bewondert, infor meerde het afgelopen seizoen naar werkgelegenheid bij Queens Park Rangers en Tottenham Hotspur. De Rangers vonden het kennelijk aan hun stand verplicht om de Neder lander, die in eigen land niet verder was gekomen dan de vierde klasse amateurs, bij voorbaat de toegang te ontzeggen. Bij de Spurs mocht An ton Will in ieder geval nog veertien dagen méetrainen. 'Toen zei de trainer, Terry Neal, tegen me, joh, je bent een leuke jongen, maar dit is wel wat te hoog gegrepen voor je. Ga eens kijken bij Enfield". Met deze Londense club. die in een mij graag weer wilde zien tafelten nissen en Bert v. d. Helm hebben dat contact tot stand gebracht. In kor te tijd was ik rond". Anton Will van Zoelen had op dat moment een con ditie, die ver heneden "Amster dams" peil was. Hij had in de laatste maanden van de competitie alleen nog wedstrijden gespeeld. Getraind had hij nauwelijks meer "omdat het voetbal in die periode veel meer aan sprak": "In vergelijking met wat ik nu bij Delta Lloyd doe kan je stel len dat ik acht maanden heb stilge staan. In juli werd ik getest. Ik had toen nauwelijks conditie. Twee we ken geleden bleek dat mijn vermo gen was verdubbeld. In de tussentijd heb ik naast de trainingen bij Delta Lloyd aan duurlopen gedaan. Die an dere jongens doen alles voor me. Door keihard te trainen heb ik mijn goede wil willen tonen". Anton Will geeft toe dat het wat te genstrijdig klinkt als hij constateert dat het helemaal niet nadelig is ge weest dat hij tijdelijk minder uren achter de tafel heeft doorgebracht. "Ik ben zelden met zoveel plezier aan een seizoen begonnen. Ik heb een tijd gehad dat ik nauwelijks be hoefte had aan tafeltennis. Dat is nu helemaal veranderd. Ik be schouw het spelen bij Delta Lloyd als een geweldige uitdaging. Ik heb nog nooit zoveel voor mijn sport overge had". Van Zoelen stelt nadrukkelijk dat de breuk met zijn' oude vereniging Scylla niet te wijten is aan een con flict. "Ik was het tafeltennissen vo rig seizoen eenvoudig zat. Ik zou best terug willen naar Scylla, maar dan pas als mijn prestatiedrang niet zo groot meer is. Ik weet nu precies wat het verschil is tussen beide clubs. De trainingsopzet en de begeleiding zijn bij Delta Lloyd veel beter, maar dat lijkt me met zo'n sponsor achter je niet zo vreemd. Daarom heb ik nu des te meer bewondering voor jon gens, die een partij weten te winnen van spelers, die zoveel uren meer trainen. Dat realiseerde ik me ook niet toen ik nog bij Scylla zat. Toen was ik nog zo iemand, die desnoods een gat uit de tafel wilde bijten om toch maar te winnen". Anton Will schat dat hij driemaal zoveel traint als in zyn Scylla-tyd. 's Morgens is hij schade-correspondent bij Delta Lloyd, 's middags laat hij 2ach met de lift naar de trainingszaal bren gen. "Het is nu allemaal veel beter ge regeld. Ik werk minder en tafelten nis meer. Het bevalt me zo prima, ook al is het erg zwaar. Soms heb ben we twee trainingen pal achter el kaar. maar daar kan ik alleen maar voordeel van hebben. Voor myn zelfvertrouwen is 't bijvoorbeeld erg goed. Mentaal ben ik nog niet zo sterk. Dat blijkt wel als ik een ach terstand heb. Als ik een bal mis dan kan ik me daar zo over opwinden dat ik het volgende punt ook onbe wust weggeef. Anton Will v. Zoe len is realist genoeg om te erkennen dat hij meer tekortkomihgen heeft: dat hij tijdens wedstrijden nog wel eens eigenwijs wil zijn en dat ook aan zijn spel nog het een en ander mankeert. Hij vindt zichzelf nog te traag, zyn voetenwerk "is daardoor nog niet geweldig". Tevreden is hij daarom allerminst: "Dat ben ik nooit Daarvoor ben ik te eerzuchtig. Ik mag ook niet zo snel tevreden zijn als vroeger toen ik weken in 'n roes verkeerde als ik in een wedstrijd ongeslagen was gebleven. Dat kan ik me nu niet meer veroorloven. Nu wordt het me nog niet kwalijk ge nomen als ik verlies, maar dat zal straks in de tweede helft van de competitie wel anders worden." Bezoekt zondag a.s. de wedstrijd Lugdumim - Teylingen Aanvang 2 uur. Terrein aan de Oegstgees- terweg. PARIJS De internationale auto sportfederatie (FIA) heeft zijn toe stemming geweigerd voor de grote Prijs van Macao. Vorig jaar kwam een achtjarig Chinees jongetje om het leven toen hij naar de race op het Quia-circuit stond te kijken. Naar aanleiding daarvan heeft de FIA een inspectie van het zes kilometer lange circuit geëist. De organisato ren van de Grote Prijs stuurden een uitnodiging daarvoor uit, maar de federatie heeft nog geen poolshoog te genomen. Volgens FIA-regels dient inspectie van een circuit twee maan den voor de wedstrijd te geschie den. De race op het Quia-circuit staat gepland op 16 november. "We hebben begrepen dat er veel verbe terd moet worden om de veiligheid van rijders en toeschouwers te ver beteren. De werkzaamheden zullen echter niet voor half november klaar kunnen zijn", aldus FIA-officials. iteurafdelingen uitkomt heeft slechts een bescheiden brief wisseling plaatsgevonden. Anton Will: "Neal vertelde me dat Enfield me wellicht werk zou kunnen aan bieden op het complex en dat ik daarnaast zou kunnen voetballen. Ik weet niet of ik een kans had gemaakt, maar op een gegeven moment zag ik er vanaf toen ik hoorde dat ik tot half juli zou moeten wachten. Dat duurde mij te lang". Temeer, omdat het Amsterdamse Delta Lloyd had laten weten belangstelling voor Van Zoelen te hebben. "Mijn vader, die BARCELONA De Europese kortst mogelijke termijn bij de lta voetbalunie (UEFA) heeft de weige- liaanse voetbalbond te weten komt, ring van Lazio om in Rome tegen wat er dient te gebeuren met de Barcelona aan te treden, (gister- tweede wedstrijd in het UEFA-Cup- avond lieten de Italianen de UEFA toernooi tussen Lazio en Barcelona, weten de veiligheid niet te kunnen die voor 5 november in Barcelona is garanderen wegens de anti-Spaanse gepland. De loting van de derde stemming in de Italiaanse hoofd- ronde van het toernooi is overigens stad) uitgelegd als een 3-0 zege voor op vrijdag 7 november. Barcelona. De UEFA heeft verder van Lazio geëist dat de club op de De Newyorkse voetbalclub Cos- heeft. bij monde van publici- tuchtcommissie van de KNVB ge- teitsman John O'Reilly, ontkend dat schorst voor nog een wedstryd. er contacten zouden zijn met Jo- Günter Siebert. de voorzitter han Cruijff. "Wij hebben zojuist on- van Schalke '04, heeft gezegd, dat ze plannen voor het volgende jaar zijn club geen belangstelling heeft besproken en er is geen geld om voor Johnny Rep. de rechterspits van Cruijff aan te trekken aldus O'Reil- Valencia. Bavern München toont iy.# Aad Kila (FC Den Haag), die wel belangstelling. Trainer Dettmar al een schorsing van vier wedstrij- Cramer: "Rep is een gevaarlijke en den had, is gisteravond door de veelzijdige spits, die goed in ons con cept zou passen".

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 11