Moser 'gebruikt9 rivaliteit tussen Belgen... Grieken bedwingen Westduitsers weer DOCOS is al uitgebekerd Ook NMB veegt Scylla van tafel Winst en verlies VNL in afdeling Krappe zege Russen op Zwitsers MAANDAG 13 OKTOBER COMO Pas in de laatste wielerklassieker van het seizoen is de overmacht van de Bel gen doorbroken.. Francésco Moser won zaterdag de Ronde van Lombardije, bijge naamd de ronde van de vallende bladeren, die dit keer in de 69ste uitgave een ronde van de stromende regen en de ijzige kou was. Dat, gevoegd bij de moeilijke hellingen in de slotfase, verklaart waarom slechts zestien van de meer dan honderd gestarte renners aan de streep in Como kwamen. De Italiaan was daar de triomfator. Moser zal samen met Roy Schuiten een koppel vormen in de strijd om de Trofeo Baracchi, een tijdrit die het Italiaans-Nederlandse duo vorig jaar wo n. Schuiten deed zaterdag van zich spreken door zijn zege in de vijfde etappe (een tijdrit) van de Ster der Beloften, een ronde waarin Aad van den Hoek gisteren de eind zege voor zich opeiste. Ook Joop Zoetemelk biekte winst. Hij won gisteren de wedstrijd,.Dwars door Lausanne". Blindelings vindenVNL-aanvaller Jan Ubink en VVOA-doelman Joop Straver elkaar, slagen door verdediger Paul van der Geest. Een doelpunt werd het overigens niet Moser mocht dan de Ronde van Lombardije op zijn naam brengen, de als vijfde geëindigde Eddy Merckx was al winnaar van het klassement van de super-prestige - pemod. Merckx scoorde 415 punten, 150 meer dan zijn naaste concur renten Roger de Vlaeminck en Mo- der. Het levert Merckx voor de ze vende keer in successie een regel- matigheidsprijs op van 20,000 gulden. Joop Zoetemelk werd zesde met 190 punt achter Thevenet en Maer- tens. Gedurfd' Maertens behoorde zaterdag tot het groepje renners dat door de Ita lianen Moser, Palini en Chinetti in de Ronde van Lombardije op 1.17 was gefietst. Dat gebeurde in een race, waarin Moser gedurfd reed en profiteerde van de rivaliteit tussen Merckx, Maertens en De Vlaeminck. Een verhouding die de Nederlanders al tijdens het wereldkampioenschap optimaal hadden uitgebuit en die nu werd gebruikt door Moser. Een lange solovlucht van de Ita liaan Faveri, die meer dan honderd kilometer eenzaam voor het veld uitreed, was geen aanleiding tot pa niek in het veld dat geleidelijk uit dunde tot een geselecteerd eerste groepje met drie Belgen en vier Ita lianen. De Belgische grote drie had den het erg druk met het bewaken en bespionneren van elkaar en daar van maakte Moser een goede dertig kilometer voor de eindsstreep een slim gebruik. "Nonsens", stelde Roger de Vlae minck na afloop. "Moser heeft er niet van geprofiteerd dat wij elkaar In de gaten hielden, hij is naar voren gesleept door een auto van de Italiaanse televisie. Alleen daardoor kon hij het gat slaan, dat hem ten slotte de overwinning heeft gebracht. Een schande dat zo iets in een wed strijd als de Ronde van Lombardije kan gebeuren". Hoe het ook zij, niet alleen Moser kwam weg, ook Paolini en de nieu we professional Chinetti. Paolini pro beerde enkele honderden meters voor de streep weg te springen maar hij speelde daarmee volledig in de kaart van Moser. die gelanceerd ge makkelijk over zijn landgenoot ging en daarmee zijn eerste klassieke overwinning op zijn naam schreef. Het uitgebluste groepje van Maer tens, Merckx en De Vlaeminck gaf in de laatste dertig kilometer meer dan een minuut prijs op de Italiaan se weg kampioen. UITSLAG 1. Moser (Ita) 266 kilometer in 7 uur en 24 minuten, 2. Paolini (Ita) z.t., 3. Chinetti (Ita) zX., 4. De Vlae minck (Bel) op 1.17, 5. Merckx (Bel) z.t,, 6. Maertens (Bel) z.t., 7. Baron- chelli (Ita) z.t., 8. Panizza (Ita) op 5.58, 9. Hontneekts (Bel) op 8.54, 10. Jacobs (Bel) op 9.34. Aad van den Hoek heeft gisteren de ster der Beloften gewonnen. De Fransen Vallet en Perret werden tweede en derde. In de zesde etap pe eindigde Van den Hoek op de der de plaats na de Fransen Laurent en Perret. De Ster der Beloften die dit Jaar open stond voor amateurs en (voornamelijk) Jonge rofs werd in 1974 gewonnen door de ploeggenoot van Van den Hoek, Roy Schuiten. De wereldkampioen achtervolging had zaterdag de vijfde etappe, een tijdrit over bijna dertig kilometer, gewon nen. V. d. Hoek werd daarin derde. EINDKLASSEMENT 1. Van den Hoek (Ned) 16 uur, 20 minuten en 2 seconden, 2. Vallet (Fra) op 5 seconden, 3. Perret (Fra) op 1.04 min., 4. Gorelov (Rus) op 1.42. 5. Pronk (Ned) op 1.48. Zoetemelk Joop Zoetemelk is gisteren win naar geworden van de wedstrijd "Dwars door Lausanne" bestaande ui een race over 5,1 kilometer waarin 265 meter hoogteverschil moest wor- denn overwonnen en een tijdrit op het zelfde parkoers. De Fransman Bernard Thevenet, die het snelste was in de rit tegen het horloge werd in het tweede onderdeel door een lek ke band kansloos. Zoetemelk eiste de wedstrijd in lijn op. De Nederlander had op de streep drie seconden winst op de Zwitser Josef Fuchs en vijf op de Belg Roger en Vlaeminck. In de tijdrit was Zoetemelk tweede. Hij was tien seconden minder snel dan Thevenet. Zoetemelk bleek op zijn beurt tien seconden rapper dan Ed dy Merckx, die derde werd. Eindklassement 1. Zoetemelk (Ned) 23.45.7, 2. Merckx (Bel) 24.01,9 3. Perlotto (Ita- 2..05,3 4. Fuchs (Zwi) 24.10.9 5. Ro ger de Vlaeminck (Bel) 24.13.2 6. Gi- mondi (Ita) 2413.9 7. Panizza (Ita) 25.15.1 8. Moser (Ita) 24.15.8 9 Bru- yere (Bel) 2418.7 10. Galdos (spa). 24.22.0. Nederlandse en Belgische ama teurs hebben gisterochtend in het sportpaleis Ahoy een omnium ach ter Javanti's geredden Nederland won de strijd. De meest opvallende prestatie leverde wereldkampioen Ga by Minneboo, die de 5 km reed in 4 minuten 56,34 seconden, slechts f, rI Juichend één seconde boven zijn eigen baan- ontluisterd. record. ...rlliMï - ïtfiéT'Afc* finish. Paolini en Chinetti volgen Het Roelofarendsveense De Treffers gaat sombere tijden tegemoet. Ook tegen Jasski-Quick moesten de „Veenders" het onderspit delven: 82. Van der Zwet en Jacques van Ruiten wonnen ieder slechts een keer en lijken aan kracht te hebben ingeboet; derde man Van Beek is duidelijk te zwak voor dit niveau. Avanti maakte een misstap tegen Noad. Theo Louwers won twee partijen, maar Peter de Groot en Jan van Wetten kwamen maar eenmaal tot winst. Het dubbel werd verloren: 46. Het derde team van Scylla deed het wat dat betreft beter. De Lei- denaars kwamen door een 64 overwinning op gelijke hoogte met tegenstander Ravestein. Joly Sojinu won driémaal, Karei van Schie twee keer en Theo Bakker bracht één punt binnen. Het Leidse DOCOS kreeg geen kans van Diveko, dat alleen Gerard van der Klaauw (twee maal) en Ton L'Ami liet scoren: 3—7. Tegen Heerlen behaalde Ssylla 4 het eerste winstpuntje. Dankzij Rini Hansen en Erik Noest werd het 55. Scylla 5 behield zijn titelkansen door over winningen van Blansjaar en Hollander en één zege van De Wekker* tegen AMVJ: 82. SCO-Edek tenslotte won dankzij de inbreng van de gebroeders Thung van Victory (6—4). Avanti 2 versloeg met 8—2 Wibats 5. De grote man was hier Straathof, die ook nu weer onge slagen bleef, evenals Peter de Groot. Leon van der Werff verloor zijn beide partijen. In de dames ereklasse verloor het Hazerswoudse Avanti met 37 van Tanaka, alle punten kwamen van de hand van Bettine Vrise- koop. In de hoofdklasse blijft Scylla door een 82 zege op Interlance kanshebster voor de titel. Liesbeth van Winsen won al haar partijen, Marian Zoetemelk en Sandra de Kruijff verloren ieder één keer. De tafeltennissers van Scylla hebben ook aan het sfeer loze duel tegen de Middenstandsbank geen punt kunnen overhouden. De Leidenaars leden een 19 nederlaag. Ed Fallaux toonde een goede inzet, maar speelde met een technisch te zwak concept om tot sco ren te kunnen komen. Ploeggenoot Bert van Schie kwam tegen de Amsterdammers vooral veel snelheid tekort. Bovendien toonde hij een te zwakke mentale instelling om uit de duels lering te trekken voor de toekomst. De eer werd gered door Gerard Bakker, die voor het enige tegenpunt zorgde. Het tweede team van Scylla had meer succes, al kon men niet de volle winst binnenhalen. Hein Chrispijn en Wibo van Gennip verloren alleen van Van Spanje van SKF. Rob Regeer bracht het vijfde punt voor de Leidenaars binnen: 5—5. TOV leed een nederlaag tegen Blue Stars: 82. Jacques van Veen handhaafde zich met twee zeges uitstekend, maar Alkemade en Van der Ploeg lieten het erbij zitten hetgeen het verlies tot gevolg had. LEIDEN/GOUDA In het inhaalweekeinde kwamen slechts twee wedstrijden voor on -t nrog-mma van de Leids/ Goudse afdelingscompetitie. In de B-afdeling versloeg VNL het bezoekende VVOA met 3—1. DOSR wrong zich thuis langs Nieuwerkerk, dat in de laatste minuut nog een strafschop on benut liet: 1—0. VNLWO A 3—1 (2—1) VNL heeft gisteren de achter stallige wedstrijd tegen VVOA benut om twee punten aan het totaal toe te voegen. Aan de Bos- huizerkade nam de ploeg uit Oud Ade aanvankelijk een ver rassende 0—1 voorsprong, door een doelpunt van Kees van der Geest. De Leidenaars, die voor rust. toch het beste van het spel hadden, scoorden nog in de eer ste vijfenveertig minuten twee maal tegen. Hans van Weeren en Lucas van der Heijden (bui tenspel?) zorgden voor 21. Christoffer Bos gaf de zege na de thee nog wat meer allure: 3 1. Tweede klasse VNL—Abbencs 1—2 (1—2) De enige wedstrijd in de zater dagafdeling leverde een geflat teerde 2—1 overwinning op voor Abbenes. VNL nam al direct een voorsprong, toen de Abbenes-de fensie wegens vermeend buiten spel bleef staan. Koos Faas scoorde 1—0. Direct daarop viel de gelijkmaker, die Henk Rede- ker voor zijn rekening nam. VNL trof daarna enkele malen het houtwerk van het Abbenes- doel, maar (weer) Redeker sloeg aan de andere zijde onver wacht toe: 12. Een voorsprong die ook door e'èn fel Leids offen sief niet meer kon worden aan getast. Gentleman dood van de fiets ELSPEET (ANP) Aalt van de Weg uit Kampen is zaterdag op 33- jarige leeftijd overleden tijdens een gentlemen wielerwedstrijd, die werd georganiseerd door de vereniging de IJsselstreek uit Wezep. Van de Weg een van de vooraanstaande juryle den van de KNWU viel ongeveer hal verwege de wedstrijd van 16 kilome ter van zijn fiets zonder aanwijsba re oorzaak. Een arts kon slechts de dood constateren. De IJsselstreek had de wedstrijd voor gentlemen op het programma geplaatst als afsluiting van het sei- sK>en. Gekoppeld aan een licentiehou der uit de club was Van de Weg een van de "gentlemen" die in deze koers startte. Vrij spel Queen's Park imponeert: 5-0 winst op Everton Londen West Ham United, Queen's Park Rangers en Manches ter United delen nog steeds de eer ste plaats in de Engelse league met zeventien punten. West Ham staat er het best voor. De ploeg speelde slechts elf keer, de andere twee kop lopers hadden één wedstrijd meer nodig om op zeventien punten te komen. Queen's Park stootte Everton uit de rij van de concurrenten door een indrukwekkende overwinning van 5-0, West Ham United won thuis met 2-1 van Newcastle en Manches ter United bereikte eenzelfde score bij Leeds United. Tijdens en nadat duel had de politie weer handen vol werk met de supporters. Er werden 33 fans gearresteerd van de United, die op dat ^gebied de slechtste naam in Engeland heeft, terwijl ook een aantal supporters van Leeds, dat we gens het wangedrag van zijn aan hang in Parijs voor drie jaar uitge sloten werd van Europees voetbal, achter de tralies belandde. DUSSELDORP West Duitsland, Europees- en wereld kampioen voetbal heeft 67.000 toeschouwers teleurgesteld in het Rheinstadion van Dusseldorp. De Duitsers, die door Griekenland op 1-1 werden gehouden, bleven zaterdag in hun eerste thuiswedstrijd voor groep 8 uit de kwalificatie ronde voor het Europees kampioenschap beneden de ver wachting. Tussen het middenveld, ther Netzer de hoofdrol voor zich op- eiste en de voorhoede klopte het niet. Desondanks ontstonden er mogelijk- Gün- Kostedde lieten echter een aantal kansen ongebruikt, mede doordat het fortuin hen op de beslissende mo menten in de steek liet. Aan de heden tijdens het voordurende Duitse dere kant moest Sepp Maier de bal overwicht. De Berlijners Beer van de schoen van Koudas duiken LEIDEN Van de "Leidse" derde en vierdeklassers is er niet één ge slaagd in de volgende ronde van het bekertoernooi te bereiken. DOCOS legde het loodje by tweedeklasser VELO (2-1). Wassenaar verloor van Waddinxveen met 4-2, SJZ werd met dezelfde cijfers verslagen in het tref fen met Leonidas. Foreholte liet zich inpakken door VIOS: 2-6. Velo Docos 2-1 (2-1). Stan van der Meel opende in dit duel de sco re door attent te reageren op een misser van VELO-verdediger Peter Zuidewij k, die gehinderd door de zon onder de bal door kopte: 0-1. Na 'n half uur trok Aad Ruygt de stand met een kopbal weer recht en nog voor rust keek DOCOS, dat een drie tal invallers had, tegen een achter stand aan .De snel mee opgekomen Peter Zuidewijk speelde Ruygt aan, die rich van zijn directe tegenstander ontdeed en inschoot: 2-1. Waddinxveen - Wassenaar 4-2 (1-2). Een gehandicapt Wassenaar heeft in Waddinxveen tegen de club van die naam een volle helft uitzicht ge had op een goed resultaat. Tegen de behoudend spelende gastheren namen de Wassenaarders, na een aanvanke lijke achterstand door een doelpunt van Cas Looi je, een 1-2 voorsprong. Eerst soleerde John Vlekker tot voorbij de Waddinxveense doelman en vervolgens knalde Bert Bekooy een door Albert Wiezen voor het doel gebrachte bal hard in: 1-2. Na rust trok de thuisclub echter verdiend de winst naar zich toe. De betere conditie rechtvaardigde de 4-2 zege, die door doelpunten van Cas Looije (2x) en Adriaan Hoogervorst een feit werd. Leonidas - SJZ 4-2 (3-1, Het Rotter damse Leonidas wipte gisteren via een regelmatige overwinning SJZ uit het bekertoernooi. De thuisclub, spe lend in de derde klasse, verzorgde de aanvallen beter en vergat daar bij niet te scoren. Peter van Zun- dert en Peter Dierckx zorgden bin nen twintig minuten voor 2-0. Bij een van de weinige goed lopende aanval len van SJZ deed Gerard Lelieveld wel wat terug (2-1), maar de rust ging toch met een marge van twee doelpunten door een tref fer van v. Zundert. Weer kroop SJZ door Lelieveld dichterbij (3-2) maar opnieuw bracht Van Zundert het ver schil op twee doelpunten: 4-2. Foreholte - VIOS 2-6 1-2). Fore holte mocht, gezien het aantal kan sen dat VIOS voor rust onbenut liet, niet eens klagen over de ruime ne derlaag. Aanvankelijk ging het nog. Karei Waanders schoot tweemaal raak, maar John van Dijk halveerde de achterstand: 1-2. De Voorhoutse verdediger Hans Datema stelae na rust Waanders in staat 1-3 te sco ren, maar hij herstelde zijn fout zelf: 2-3 Via doelpunten van Peter Koers (2x) en Wim van Laar liep VIOS daarna tot 2-6 weg. om een Griekse openingstreffer te voorkomen en een blunder van Beckenbauer te corrigeren. Na de hervatting duurde het nog ruim twintig minuten voor Heyn- ckes het overwicht van de Duitsers gestalte gaf. Twee minuten later had Beer het duel moeten beslissen, maar de schutter van Hert ha BSC liet het weer afweten. Een volgende fout van Franz Beckenbauer (goed- voor 93 interlandwedstrijden, waar van dit de vüftigste in een niet onderbroken reeks was) en Körbel, bood Delikaris de gelegenheid op het doel van Maier af te gaan. Terwyi Beckenbauer en Körbel protesteer den wegens buitenspel (de treffer van Heynckes leek trouwens ook niet brandschoon op dit punt), liep Delikaris ongehinderd door tot - en zelfs voorbij - Maier. In de ruim tien minuten, die Duitsland nog test te hield Griekenland zyn verdedi ging dicht. Net als in Athene eindig de de krachtmeting tegen de wereld kampioen onbeslist. Griekenland, voorgegaan door trainer Altegas Pa- nagoulias, was dolgelukkig. Stand: Griekenland 6-7; West Duitsland 4-5; Bulgarije 4-4; Malta 4-2. In de groepen 4, 6 en 7 van het Europees kampioenschap voor lan denteams werden eveneens wedstrij den gespeeld. In groep 4 versloeg Spanje Denemarken met 2—0, dank zy Pirri en Capon. Door dit resul taat heeft Spanje aan een gelukspel tegen Roemenië voldoende om zich te kwalificeren. In groep 7 nam Frankryk via Batheney verrassend een voorsprong tegen Oost-Duits- land. Streich en Vogel (penalty) zorgden toch nog voor een zege van de Oostduitsers: 2—1. In deze groep leidt België met 7 punten uit 5 wed- zü een treffer van Moentyan. De strijden. Oost-Duitsland, dat even- Sowjet-Unie leidt in deze afdeling veel punten heeft is uitgespeeld. In met 6 punten uit 4 wedstrqden vóór groep 6 won Rusland moeizaam met Ierland (5—5), Turküe (5—5) en 1—0 van Zwitserland in Zurich dank Zwitserland (5—3).

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 12