Eerste exemplaar boekwerk Leidse historie uitgereikt Pelikaanhof-flat mé geopend agenda PAGINA 2 fi^3Z!il^D229B ZATERDAG 11 OKTOBER Goed spel van Aan Commissaris der Koningin Gees Linnebank Vechtpaar in LEIDEN Bijna een jaar ge leden, op 30 oktober om precies te zijn, speelde Gees Linnebank, in een laatste artistieke stuip trekking van „The Family" de stukken „Krapp's Laatste Band" en „Niet Ik" van Samuel Beckett in het LAK-theater. Ik was daar nauwelijks van onder de indruk, maar verzuimde niet de artistieke begaafdheid van Lin nebank te registreren. Ik kon mij overigens destijds niet voor stellen, dat Linnebank zijn naam aan deze stukken van Be ckett wilde verbinden. Gister avond speelde Linnebank weer in Leiden. Ditmaal in het Rijn lands Lyceum, waar hij, samen met Martine Crefcoeur, Huib Broos en Mijanou v. Baarzei het stuk „Vechtpaar" (Colla borators) van John Mortimer gestalte gaf. Paul Steenbergen had op een professionele manier voor de regie zorggedragen, zo dat een speelbaar gegeven leek te ontstaan. Hierin zijn de be zoekers van het Rijnlands Ly ceum bepaald niet teleurgesteld. Vooral Gees Linnebank en Mar tine Crefcoeur blijken enorm goed op elkaar ingespeeld. Dit werd mede veroorzaakt door het belang van de verhouding van Henry Winter (Gees) en Kathe rine Winter (Martine), die door het hele spelgebeuren heen als een soort katalysator werkt. De invloed van Sam Brown (Huib Broos) is voor de persoonsont wikkeling vanzelfsprekend ook van veel belang. Het stuk, dat in Engeland veel bijval oogstte, lijkt ook in Nederland een artis tiek succes te gaan worden. In Leiden hadden de spelers in ieder gevaJl weinig moeite met het publiek, dat aan het' einde van de voorstelling ter waarde ring een staande ovatie bracht. De inbreng van Mijanou van Baarzei is helaas minimaal. Enige passages uit het stuk die nen apart genoemd. De passage, waarin de consternatie van Sam Brown tot uitdrukking wordt gebracht, wanneer Katherine Winter, zo meent Brown, van plan is zelfmoord te plegen, spreekt erg aan. Ook de haast stylistische beschrijving van een rechtzaak door Henry Winter is knap in het totale beeld ver werkt. De woede-explosie van Sain Brown (Broos), waarin hij de beperktheid en de afhanke lijkheid van de verhouding tus sen Henry en Katherine aan de kaak stelt, is vol emotie. De ver taling uit het Engels door Loek Schaarman is moeilijk te be oordelen, omdat ik de oorspron kelijke tekst niet ken. Toch wekt de tekst regelmatig de in druk, dat nauwlettend de oor spronkelijke intenties van Mor timer zijn gevolgd. Resumerend: een goede voorstelling met een (vooral) uitstekend spelende Martine Crefcoeur en Gees Lin nebank. A. C. KOEKEBAKKER JR. ZATERDAG De Burcht-, Antiekmarkt, 9.30 uur Geversstraat 65. Oegstgeest. socië- kamer bewoners Toegangsprijs f LEIDEN In aanwezigheid van twee voorgangers, de he ren Van Kinschot en Van der Willigen, heeft de Leidse burgemeester Vis gistermiddag het eerste exemplaar van het omvangrijke boekwerk „Leiden binnen en buiten de stadsvesten" overhandigd aan de Commissaris der Konin gin in Zuid-Holland mr. M. Vrolijk. Dat gebeurde tijdens een drukbezochte bijeenkomst in de burgerzaal van het Leidse stadhuis, waar ook de „geestelijke vader" en auteur van het boek, dr. ir. H. A. van Oerle mét zijn echtgenote aanwezig waren. f 10,. per luauna per persoon. Ons. Huis, Kosterpad Zoeterwoude, Boeken- en platenmarkt van de Her vormde Jeugdraad vanaf 2 uur nam. LAK-theater. Theater Tardleu met "Echo's" 8.15 uur nam. ZONDAG Antonius Clubhuis, dansen, 8-11 uur kamerbewoners Leidse Werkgroep Homofilie/COC, 1-3 MAANDAG Dé heer Visser, lector j rH Vo-lgens burgemeester Vis geeft het Delft, sprak in zijn „voorwoord" lezen van het boek een betere kijk van een qua opzet en uitvoering op de situatie in Leiden van dit uniek werk. „Van Oerle heeft een ogenblik. „L'eiden is trots op zijn dimensie toegevoegd aan de historie, Schrijver Van Oerle overhandigt mr. Vrolijk het eerste exemplaar meester Vis (links) toekijkt. zijn hoek, terwijl burge- geschiedschrijving over Leiden", al dus de heer Visser, die in het werk hij begrip Koningin, -gelijk nieuwe" s rie van Leiden. Gouden Eeuw. lijdt i ook wel i onder". Voor dat laatste punt vroeg de commissaris der Vrolijk, voordat hij de histo- hem het boek aanbood. Ter gelegenheid van de aanbieding van het boek, dat uit tlwee delen be- Ook burgemeester Vis toonde zich staat, was in de burgerzaal een enthousiast over het door dr. Van kleine tentoonstelling ingericht van Oerle verrichte werk. „En niet alleen illustraties uit het boek. Het werk omdat het over Leiden gaat. Vaar- dat door de uitgeverij Brill wordt digheid van pen, hart en hoofd; dat uitgegeven, behandelt de Leidse ge- moest meer gebeuren", aldus de bur- schiedenis vanaf het ontstaan van de gemeester die de hoop uitsprak dat nederzetting tot het einde het boek het begin zou zijn van nog J- meer werk op dit terrein. Koffieconcert Sted. Gymnasium pakt 3x winst LEIDEN Ongeveer 350 meisjes en jongens namen gistermiddag deel aan de jaarlijkse, door de gemeente lijke schoolsportcommissie van Lei den georganiseerde bosloop. De bos- loop vond plaats in de Leidse Hout waar parcoursen van verschillende lengten waren uitgezet. Zowel bij de meisjes als bij de jongens werd in 3 leeftijdsgroepen gestart. Ondanks de 350 deelnemers was het aantal scholen dat op de bosloop was ver? tegenwoordigd vrij beperkt. Het - Stedelijk Gymnasium en de Louise de Colignyscholèhgemeensch. spron gen er qua deelname duidelijk in gunstige Zin uit. TDeze scholen namen trouwens ook de meeste prijzen mee naar'huis. Het Stedelijk Gymna sium won'drie van de zes races ter wijl de Louise de Coligny Scholen gemeenschap eenmaal zegevierde maar daarnaast nog vier tweede prijzen in de wacht sleepte. De voornaamste uitslagen luiden: Meisjes (14 jaar of jonger)600m: 1. Sted. Gymn.; 2. Louise de Col.; 3. Rembrandt SG v.d. Brandelerka- de; Jongens (14 jaar óf jonger); M. PlatteelDe Jongh, Diepenbrock? tel. 5417. WARMOND Nassaulaan 10, tel. 01711—10834. LEIDEN K en O organiseert m» - - gen een koffieconcert in de foyer 800m; sted- 2' Lomse de Co1' van de Stadsgehoorzaal. Door het 3' Bonaventura; Meisjes 15, 16 jaar) Concertgebouw Pianokwartet zullen L St!d' 2'JL™ise ,de werken worden uitgevoerd van Rom- J berg (1767-1821), Martinu (1890-1959) en Brahms (1833-1897). Het kwartet bestaat uit Ina Overkamp, piano, Nobuyuki Shioda, viool, Klaas Boon, altviool en Fred Pot, cello- De toegang is 4,- en 1,75. De zaal is open vanaf elf uur; het con cert begint om half twaalf. Col; 3. Rembrandt SG v.d. Brande- lerkade; Jongens (15,16 jaar) 1100m: 1. Louise de Col. 2. Sted. Gymn. Meisjes (17 jaar of ouder) 800m: 1. Chr. Pedagogische Academie; 2. Loui se de Col.; Jongens (17 jaar of ou der), 1500m: 1. Rijnlands Lyceum; 2. MTS/MSG; 3. Louise de Col. ZOETERWOXJDE Toen gisteravond, tijdens de viering van het 30-jarig bestaan van SJZ, een grote lorrie werd binnengereden in het vernieuiode (groter geworden) clubhuis, dacht iedereen aan een standbeeld. Gelukkig had niemand zijn geld daaraan uitgegeven. Op de lorrie, die werd getrokken door de heren Hoogeveen en Belt (financiële commissie)zat de voltallige bouwploeg. De mensen die zich voor de uitbreiding van het clubgebouw verdienstelijk hadden gemaakt werden na hun nogal ongewone entree uitvoerig in het zonnetje gezet. A. Dusee, voorzitter van de NKS en vertegenwoordiger van de KNVB afdeling Leiden, bood SJZ namens de KNVB een barometer- klok aan (zie foto). Dr. Schonhagen sprak namens de "concurrent Meerburg" en burgemeester Detmers, die een pupillenbal kwam aan- bieden namens het gemeentebestuur, meende dat 't met die rivaliteit wel niet zo'n vaart zou lopen. P. v. a. Geer (COVS) bood 'n bloemstuk aan namens de scheidsrechters met daarbij de wens dat de terrein knecht die mee naar huis zou mogen nemen. „De terreinknecht is voor de scheidsrechter een belangrijke man". Daar ging SJZ-voor- zitter Cees Verzaal wel mee akkoord, maar hij maakte v. d. Geer er op attent dat SJZ zich nu in het bezit van twee terreinknechten mag verheugen De zes leden van het eerste uur boden het bestuur een beker aan, waarvoor nog een bestemming gevonden moet worden. Maandag Herensingel (van Medusastraat tot Lage Rijndijk), Hambroeklaan. Kooilaan, Celebesstraat, Decima- straat, Sieboldstraat, Floresstraat. Bloemstraat, Forinosastraat, Bor- neostraat, Driftstraat, Lombokstraat, Javastraat, Medusastraat, Park straat, Kooipark, Atjehstraat (van Kooilaan tot Sumatrastraat), Am- bonstraat, Madoerastraat. Lage Rijndijk, Voorstraat, Sumatra straat, Atjehstraat (var. Sumatra straat tot Soembastraat)Soemba- straat, Balistraat, Timorstraat. Ringkade, Bonairestraat, Aruba- straat, Surinamestraat, Antillen- straat, Curacaostraat, St. Maarten straat, St. Eustatiusstraat, Saba- straat, Bankastraat. Bilitonstraat. Kooihof. Woensdag Jacq. Urlusplaritsoen. A. Noorde- Leiderdorp,140141 wierlaan, C. Schuytlaan, Diepen- brocklaan, Joh. VerhuLststraat, Ri chard Holstraat, Obrechtstraat. Churchilllaan, Willeon Pijperstraat, Peter van Anrooystraat, Joh. Wage- naarlaan, Valeriusstraat, Van Blan kenburgstraat, Julius Röntgen- SOS-dienst straat,Mozartstraat, Bernard Sweerstraat, Sweelincklaan, Eduard Beinumstraat, Brücknerstraat. i' Gijzel, Oranje Apotheken der apotheken in de régio Leiden waargënom, in vrijdag 17 okt. door: Apotheek Her- dingh en Blanken, Hogewoerd 171, tel. """"">2; Apotheek Voorschoten, Leidse- W ij kverplegi ng LEIDEN Stichting Interkruis, Mid delweg 38, tel. 121753. LEIDERDORP Gezondheidszorg ïiderdorp, tel. 140141. OEGSTGEEST Stichting Inter- Liitweg Gezondheidscen- tuslaan 25a, Sassenheim. Zr. J. den Haan, Hor- v SOS - Telefonische/hulpdienst: Tel 071-125202. Voor allen die in moeilijk- gisteravond het zilveren jubileum Debussystraat, Ravelstraat, Chopin- met een feestavond in 't Kabinet, straat, Moesorgskistraat. Caesar Aan deze avond verleende medewer- Franckstraat, Verdistraat. king de Muziekgroep De Sleutels. Schubertlaan, Mahlerstraat, Handel de wandelaars gezellige muizekjes laan, voor zoals Wandelschoenen, vrolijke Lisztpad, marsen eh potpouries. Rossinistraat. Mendelssohnkade, Wag- nerplein, Brahmslaan. Tsjaikowski- kade, Sibeliusstraat. Bartokstraat. Kennedylaan, Max Regerlaan. J Haydnlaan, Apollolaan, Smétana- Burgerraadsman Bur. Burgerraadsman, Koornbrug- lteeg 7 (zijkant Stadhuis). Openings- ien ma., di en woe. 11.00—12.00 u. $n dó.avond 18.3020.00 uur Telef. dagelijks tijdens kantooruren: 143171. Dierenhulpdienst HAZERSWOUDE - De welfare- 6traat, Paganinllaan, Scarlattistraaf. LeidIS en ïiderdorp Sae en nacht vrijwilligsters van de Hazerswouds/ Koudekerkse afdeling van het Neder landse Rode Kruis organiseren op dinsdag 11 november een bazaar in de recreatiezaal van het bejaarden- Griegstraat, Donizettilaan, Bizetpad. flü -* LEIDEN De Nederlandse gaat in diénst van het ministerie centTum" Driehof""té "Ha^rswoude- vereniging van ex-politieke ge- van CRM voor drie jaar naar In- dorp. vangenen uit de bezettingtijd 'Ex- donesië. Tevens werd gisteravond pogé' nam gisteravond afscheid af scheidgenomen van het 'pete van bestuurslid Hans Beekman, kindvan de afdeling mejuf- die bijna 22 jaar deel heeft uit- frouw Hendrika Tol, die gemaakt van het bestuur. derlandse afkomst is, Amerika woont en werkt. Op de zijn." Vanaf twee Beekman, gepensioneerd U. ko- foto links Hans Beekman, rechts Driehof dan ook lonel van het Nederlandse leger, Hendrika Tol. gehóuden. Burgerlijke stand Franchimont Dienstencentrum Noordeindsplein 2b, tel. 140483. Al gemene Informatie dag. van 910 uur Gezinsverzorging va Stichting Gezinsverzorging Leiden. ian- C V A Aanvragen hulp bejaarden en lang- pégeris i 89 i £ri,!,zlgoe£1,en,sï1r^ei;ïï;gls rommelmarkt i Maatschappelijk Werk Bureau Maatsch, Werk. Oude Rijn 44c. Spreekuur dag. van 23 uur n.m., ma. en^dL van 7—8 uur n.m Telefoon Sociale raadsvrouw Spreekuren Sociale Raadsvrouwe. LEIDEN De studentenflat "Pe likaanhof" is gistermiddag door pro fessor Taconis, waarnemend voor- ziitter van de stichting Leidse stu- denhuisvestingi, officieel geopend. Het gebouw wordt al dinds decem ber 1973 bewoond, maar met de offi ciële opening ervan is gewacht tot ook de tuin in de binnenplaats, de ontmoetingsruimte en de verdere af werking gereed was. In die ontmoe tingsruimte verrichte professor Taco nis de opening door een lint door midden te knippen. Even later bleek dat de professor een studengrap wel ko waarderen. Het "lint" betrof dik staaldraad. Onder de vele aan wezigen waren vertegenwoordiegers van de Stichting Huisv. Werkende Jongeren, vele mensen uit de uni versitaire wereld en wethouder Ver boom. Taconis zei in zijn openingstoe spraak onder meer, dat deze ont moetingsruimte wel de laatste zou zijn die ooit gemaakt wordt: "onder staatssecretaris Van Dam is het uit met de gezelligheid". De voorzitter Professor Taconis had enige moeite het lint door te knippen, waarom bleek al heel snel. van de Stichting Pelikaanhof. André moetingsruimte. echtparenflats. Ook zijn er dokters- maakbedrijf "De Blinker", waar- Stek zei het verbazend te vinden dat De Stichting Pelikaanhof is enke- praktijken en, zoals professor Taco- van directeur Vermond op zijn beurt de architect twee Jaar geleden zo- ie maanden geleden op touw gezet nis al zei: "die studenten die op kre- een cadeau kreeg van het stichtings- veel mensen op zo'n klein stukje om de ontmoetingsruimte - waar diet kunnen studeren kunnen dat: bestuur "Als dank voor het nooit moe grond bijeen had weten te krijgen, onder meer een biljart, televisie en de bank is er ook". Tijdens de re- worden van iedere dag weer een on- Hü meende dat de 'agressiviteit' die bar zijn, te exploiteren.. In het ge- ceptie werden verschillende cadeau's menselijke troep", 's Avonds was er in zo'n situatie vaak ontstaat opge- bouw wonnen momenteel ruim aangeboden, onder meer een biljart- voor alle bewoners een openingsfeest lost zou kunnen worden door dt ont- vijfhonderd, studenten in units of klok door het Pelikaanhof-schoon- in de ontmoetingsruimte. ma. 10.30-11.30' u v.m. Kooi: Drift- straat 49a, dl 10.30—11.30 uur v.m. Morskwartierbuurthuis Morswijk, To paaslaan, tel 761196, Koordstudio 19.30—23.00 1 LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Witte Singe) 1 Leiden. Postbus 54 - Giro 57055 Nabezorging van 18.00—20.00 u. Zaterdag van 16.00—18.00 uur. Te'efoon 071—130500. Indien in gesprek 071—134539 Telefoon: 071—144941. Hoofdredacteur Han Mulder. Kwartaalabonnement t 35,90 Pe* post f 40,30 Jaarabonnement f 132,10 Jaarabonnement p. post f 149,70 Losse nummers f 0,50 Abonnementsgelden bi) vooruit betaling te voldoen. Bi) automa tische overschrijving geen ad ministratie- en incassokosten.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2