Gordijnafdeling: Wij maken en plaatsen o.a. Ploeg-gordijnen en Cordima-vitrages (uniek in Nederland). Tapijtafdeling: Vloerbedekking, o.a. Weston-tapijt (op maat gelegd, dus géén verlies) en alle andere merken wol en nylon. Zonwering: Luxaflex, markiezen e.d. kompleet geplaatst. Mededelingen het gemeentebestuur voor de periode maandag 13 oktober tot en met vrijdag 17 oktober Commissievergaderingen Commissie voor de algemene en bestuurlijke aangelegenheden. Maandag 13 oktober a.s. om 20.00 uur in de kamer van b. en w. Agenda Investeringsplan 1976 t/m 1979. Benoeming van de heer drs. C. C. Beelaerts van Emmichoven tot ambtenaar van de burgerlijke stand. Raadsvergaderingen vanaf januari as. eenmaal per drie weken? Aanmelding Leiden als gegadigde voor een casino. Klacht bij de Officier van Justitie over schending geheimhoudings plicht. Stand van zaken m.b.t. de behandeling van het reglement van orde. Recreatieschap Noord- en Zuid-Hollandse plassengebied. Overzicht van vragen van de heer Driessen. Commissie voor de Volkshuisvesting. Dinsdag 14 oktober 1975 om 20 00 in kamer 204 van het stadhuis. Agenda Slopen van de panden Noorderstraat 46 en van de panden Lange- gracht 192 t/m 200. Krediet t.b.v. de uitvoering van de eerste fase van het plan voor de verbetering van de rioleringen, rioolwaterafvoer, verhardingen en openbare verlichting in het westelijk deel van het Noorderkwartier (Van Hogendorpstraat e.o.). Bouw van 266 flatwoningen in het gebied nabij het winkelcentrum „De Kopermolen" in de Meren wijk door de woningbouwvereniging „De Goede Woning". Bouw van 24 wisselwoningen op een terrein van de N.V. Nederlandse Spoorwegen nabij de Hoflaan. Vaststelling van het rehabiljtatieplan voor het Haagwegkwartier. Vaststelling nieuwe verordening voor het verstrekken van premies aan bejaarden bij verhuizing en aan bewoners bij woningverbetering en krotopruiming. Voorbereidingsbesluit voor gronden gelegen tussen de Sumatrastraat en de Zijl. Periodiek overzicht voortgang van werken. Commissie voor interne organisatie en beheer. Dinsdag 14 oktober a.s. om 20.30 uur in de koffiekamer van het Stadhuis. In deze vergadering zullen de voorstellen worden besproken, die onlangs in de verschillende raadscommissies aan de orde zijn gesteld en waarvan nu in hoofdzaak de financiële aspecten zullen worden bezien. Voorts worden nog de volgende punten aan de orde gesteld Overzicht van de verslagen van kasopneming, opgemaakt door de ge meentelijke Accountantsdienst. Begrotingswijzigingen n.a.v. een tweetal circulaires in het kader van de bevordering werkgelegenheid. Garantie geldlening Stichting Huisvesting Werkende Jongeren aan het Utrechtse Jaagpad. Commissie voor onderwijs, recreatie, sport en samenlevingsopbouw en de Commissie voor sociale zorg, maatschappelijke aangelegenheden, gezond heidszorg en cultuur. Donderdag 16 oktober a.s. in kamer 204 van het Stadhuis. Agenda: Begroting 1976. Daarna vergadert de eerstgenoemde commissie over de volgende agenda punten: O Mutaties onderwijzend personeel. Verzoek van een schoolbestuur om medewerking. Voorlopige vaststelling exploitatiekosten van het openbaar gewoon lager onderwijs over 1973. Vaststelling extra vergoeding, bedoeld in artikel 73, lid 3 van de Kleuteronderwijswet over het vijfjarig tijdvak 1966 tot en met 1970. Aankoop houten opstal in de Meren wijk. Subsidie onderwijswinkel (mededeling). Projekt '75. Start projekt Noord. Bovengenoemde vergaderingen zijn alle openbaar. Wie meer wil weten over de te behandelen agendapunten, kan daarover informatie vragen bij het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis, dagelijks van 912 en van 25 uur. Het Leidse woonhuis door de eeuwen heen. In de hal van het Stadhuis 'ingang Vismarkt) is momenteel de tentoon stelling „Het Leidse Woonhuis door de eeuwen heen" te zien. Men kan er elke werkdag terecht van 's ochtends 3 uur tot 's avonds 17 uur. De toegang is gratis. Deze expositie wordt gehouden in het kader van het Monumentenjaar en geeft een indruk van de talrijke monumentale panden in Leiden. Door middel van fotopanelen en een diaserie wordt de aandacht gevestigd op de vaak rijk versierde gevel onderdelen en interieurs van Leidse monu menten, terwijl voorts enkele fraaie stadsgezichten te bekijken zijn. Onderdeel van de tentoonstelling zijn ook de twee wanelingen langs monumentale panden, die in de binnenstad zijn uitgestippeld en waarvan een omschrijving gratis verkrijgbaar is. Ook het diaklankbeeld toont de monumenten, waarlangs de rondwan deling voert. Deze tentoonstelling, die al eerder te zien was in het museum De Laken hal, blijft tot en met vrijdag 7 november a.s. in de hal van het Stadhuis. kuur wethouder volkshuisvesting Spreel Op donderdagavond 16 oktober a.s. houdt de wethouder van volkshuisves ting A. Verboom zijn maandelijkse spreekuur. Het spreekuur, dat wordt gehouden van 19.30 tot 20.30 uur vindt ditmaal plaats in het clubhuis De Tamboerijn in de Valeriusstraat 73. Het spreek uur is bedoeld voor bewoners in Zuid-West, die huisvestingszaken met de wethouder willen bespreken. De wijken, die vervolgens aan de beurt komen zijn respectievelijk Noorder kwartier en De Kooi (in november), de Professorenwijk en de Rivieren buurt (in december) en de Merenwijk (in januari 1976). Plaats, datum en tijdstip van deze spreekuren worden te zijner tijd via de gemeentelijke advertentie bekend gemaakt. Dit zijn mededelingen van het gemeentebestuur

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 8