'Werkgroep Noord-Hofland legt bijltje er bij neer agenda Kabeltelevisie Voorhof99 Commissie Openbare Werken: „Handelswijze onbehoorlijk Flauwe vertoning Engelse theatergroep Dode dreef in water informatieavond Nieuwe Rijn wachten wij", spr. Artsen VOORSCHOTEN De Voorschotense commissie voor openbare werken was met wethouder Eveleens zeer ont stemd over de handelwijze van de werkgroep „Noord-Hof land", die eenzijdig de inspraak over de opvulling van enige gedeelten in het bestemmingsplan stop gezet heeft. In mei van dit jaar werd een zeer druk bezochte hoorzitting gehouden in de wijk Nrd-Hofland. Uit de hon derden aanwezigen werd een werk groep gevormd door de wijkcontact- raad en o.l.v. drs. A. Kok zou het plan van de gemeente besproken gaan worden. Drs. Kok deelde kort geleden de wethouder Eveleens me de dat de werkgroep niet akkoord kon gaan met enige randvoorzieningen zoals het vrijhouden van 100 meter langs het voorlopige tracé van Rijks weg 11. De werkgroep wilde 200 me ter vrijhouden. De wethouder had uiteengezet dat de afstand van 100 meter gekozen was in overleg ö.a. de Provinciale Planologische Commissie, de ge meenteraad van Voorschoten tegen de aanleg van Rijksweg 11 is en daarom zeker geen afstand van 200 meter vrij wilde houden. Zonder ver dere voorkennis heeft de werkgroep namens de wijkcontactraad Noord- Hofland een bezwaarschrift inge diend bij de provincie. Nu zal af gewacht moeten worden of G.S. het bezwaarschrift accepteren omdat het te laat en niet op de juiste plaats werd ingediend. Alle commissieleden vonden de handelwijze van de werk groep uit Noord-Hofland onbehoor lijk en verzochten de wethouder be kendheid te geven aan het besluit van die werkgroep omdat de bewo ners van Noord-Hofland onkundig zijn van het feit dat de door hen afgevaardigde vertegenwoordigers zonder verdere kennis de inspraak eenzijdig gestaakt hebben. De ge meente Voorschoten zal nu de plan nen gaan uitvoeren en alleen ge tracht zal worden de "Voor we tering" niet te dempen. De commissie kon akkoord gaan ln Zoeterwoude Koperensemble ZOETERWOUDE In de dienst van Schrift en Tafel a.s. zondag om 10 uur in de N.H.-dorpskerk komt een koperblazersensemble spelen. De contacten hiervoor zijn destijds nog gelegd door Frits Mehrtens die in augustus bij een auto-ongeluk om het leven is gekomen. In de gezinsdienst zullen de kinderen van de zondags school in een spel het verhaal van de werkers van het elfde uur uitbeel den. Na afloop van de dienst zullen er bloemen e.d. worden rond gebracht aan de zieken en thuiszit tenden. In Ons Huis bestaat dan ge legenheid om elkaar te ontmoeten. .De blazers zullen daar dan nog in strumentaal optreden waarbij hun feider, de heer Van Zalk, enige uit leg zal geven. De eigen blazers- groep van de Hervormde Gemeen te komt zondag ook in actie in de dienst waarin ds. Schoch zal voor gaan. met de verkoop van het gebouw voor Christelijke Belangen op de hoek van de Wijngaardenlaan en de Schoolstr. aan de V'schotense archi tect E.C. Frangenheim. Het gebouw is al jaren eigendom van de gemeen te Voorschoten. Op de plaats van het gebouw komt een kantoorflat, be staande uit drie lagen. De koopprijs van de grond bedraagt f 204.000,- de afbraak komt voor rekening van de koper. De Rijksgebouwendienst is terug gekomen op de toezegging het hoofd gebouw van het voormalige Marine Opkomst Centrum te ontruimen. In dit gebouw wordt ruimte gedacht voor de dienst openbare werken en bedrijven. Het lijkt niet uitgesloten, aldus B en W dat de ontruiming door de Rijksgebouwendienst thans via de rechter zal moeten worden afgedwongen. Wethouder Eveleens meent dat de gemeente Voorschoten een goede kans maakt om deze zaak te winnen. De publieke tribune kreeg de ge legenheid om een "zegje" te doen tij dens de commissievergaderingen. Aan het begin van de vergadering moet dan opgegeven worden bij welk agendapunt iets gezegd wil worden. De publieke-spreker" moet wel di- rekt belanghebbende zijn. Burgerlijke stand LEIDEN Geboren: Sietske Jan- tine Jacoba, dr. v. A. Broekstra en M. H. den Bak, Dionisius, zn v. D. Vijlbrief en M. C. Samson, Marinus Cornelis, zn v. J. M. van der Steen en M. G. Möhlmann, Josephine Char lotte, dr. v. J. N. van Wengerden en C. J. Verweij, Arjanne Carla, dr v G. A. van Egmond en C. I. Kossen, Petro nella Henriëtte Laurence, dr v. A. J. Pranger en R. van Dijk. Ondertrouwd: J. Bekooij en G. Visser, P. H. Berghuis en J. F. w. van der Scheur, H, F. van Bokhoven en J. M. W. F. van den Burg, T. van Duijn en C. C. van Weizen, F. Kals- hoven en E. L. M. van Tijen, A. J. M. Kok en G. M. A. de Winter, B. A. H. E. Luiten en M. J. Dreef, E. W. N. Lüning en C. M. Versnel, J. v. d. Meij en M. M. Ossevoort, J. A. Oost en J. D. F. Schaf f er, C. J. F. v. Schelle en I. W. F. Schmidt, C. G. F. Stenger en C. E. van Kampen, H. van Tol en A. E. M. Jacobs, G. de Vries en A. H. M. Cambier, C. J. A. M. van der Waerden en A. M. van Meurs. Getrouwd: J. W. van der Meulen en C. J. Dekker, R. de Jong en K. de Groot, A. Vermond en E. Rijke, W. H. J. Klaassen en L. M. Klein, W. J. Pakvis en L. M. T. J. van der Laan, W. D. van der Valk en J. C. Brouwer M. T. Verlangen en A. Guldemond. Ovétleden: A. G. Gerritsen 40 J. echtg. v. G. H. J. M. Liebeton, J. de Vries 86 j. geh. gew. m. L. P. Riet veld, N. B. M. Vreeburg 79 j. m. - GLAASJE TE VEEL OP DEN HAAG De officier van jus titie bij de Haagse politierechter hield er rekening mee dat een 53- jarige magazijnbediende uit Leid- schendam nog een blanco strafblad had en legde hem daarom geen ge vangenisstraf op omdat hij onder in- vloed van drank, zijn bromfiets had bereden. De rechter deelde dat standpunt: en veroordeelde verdachte tot 40Ó gulden boete en voorwaardelijk twee weken gevangenisstraf met proeftijd van 2 jaar. Verdachte reed met de brommer over de Leidseweg in Voorschoten en de politie meende re den te zien verdachte te testen op al cohol. Daar kwam een alcoholpromi- lage van 0,96 uit het bloedonderzoek en hoewel dat nog niet aan de forse kant is, was het toch teveel. Gezien echter de omstandigheden, volstond de rechter met genoemde strafmaat. Geen Zaalberg maar Brouwer LEIDEN B en W van Leiden hebben zich vergist in de naam van de aardewerkfabriek aan de Brug- gestraat, die plaats zal maken voor de bouw van nieuwe woningen. In het besluit van het college werd melding gemaakt van de voormali ge aardewerkfabriek "Zaalberg". Dit moet echter zijn de aardewerkfa briek Brouwer die kort na de Tweede Wereldoorlog werd gesloten. De aar- Apotheken dewerfkfabriek „Zaalberg" bestaat nog steeds en is gevestigd aan de Hoge Rijndijk. De heer Zaalberg: "We zijn de eerste honderd jaar niet van plan om de zaak te sluiten". VRIJDAG 10 OKTOBER VRIJDAG Herenstraat 45, jeugdsociëteit Time, Hooglandse Kerkgracht 28, Open-Soos- Ten Katestraat (speeltuiiigebouw), Be jaardensociëteit I Fred. Hendrikplantsoen 25, Leiderdorp, a'i Gemeenschap, weduwnaars. 8 n., tel. lb, Wereldwinkel, 12,30—6 Voor spoedgevallen s weekenddienst van zaterdag 10 vm. tot zondag 24 uur, waargenon door de volgende artsen: Wijk 1 (Mors- wegkwartier, binnenstad tot Cityring) H. C. Jasperse jr.. Witte Singel 72, tel. 124961; Wijk II (Groenoord. Kooi en Meren wijk)R. M. G. Taytelbaum, Ho- gewoerd 138, tel. 120266; W«k III (Waard, Professorenwijk J wijk) de Bruyne, de Laat c 11i<;\vcgkwartie'r 6; Wijk IV (Zuid- E. J. Roelants, Frans Halslaan 10. tel. 153747. Tromp. Lohmanplant- PlatteelDe Jongh, Diepenbrock- Nassaulaan 10, tel. 01711—10834. waargenomen ZOETERWOUDE De Bernardusschool (zie foto) zal donder dag officieel worden geopend. Na de officiële opening, die om vier uur is vastgesteld, zal er een receptie zijn en gelegenheid de nieuwbouw te bewonderen. LEIDEN Wanneer iemand een taart in het gezicht wordt ge gooid zijn de reacties in de zaal vaak verdeeld. Ongeveer de helft van het publiek lacht en de an dere helft toont geeen emotie. Wordt de taart in uw eigen ge zicht gegooid, dan is het gebaar, nl. het 'gooien van de taart' on middellijk veel minder leuk. Kort om: humor is persoongebonden en staat eigenlijk geen' discussie toe. Wanneer we dit als uitgangspunt nemen, dan wordt het optreden van 'Friends' een Engelse, bizarre theatergroep, onmiddellijk gede gradeerd tot een hinderlijke erup tie in het Leidse theaterleven. Het doet me toch wel pijn dit te zeggen, omdat ik de Leidse werk groep "Cultureel Jongeren Pas poort' een warm hart toedraag. Haar na het zien van de 'road show' gisteravond in het Waag-' gebouw blijft mij geen andere mogelijkheid. Terwijl een groot deel van het publiek in het kou de Waaggebouw gezamenlijk dub- belsloeg en vervolgens gezamen lijk. terugveerde, bleef mij, en met mij nog enige anderen, niets anders over dan in opperste ver bazing dit. achterhaald, quasi-ko- misch gestuntel aan te zien. Een horloge kapotslaan van een toe schouwer 'stoeltje verwisselen' en 'een slang uit een mand fluiten' zijn per definitie langbaandige, achterhaalde, provinciaalse grap jes, die zo vaak zijn herhaald in de loop der jaren, dat de humor er aan onttrokken is. Een bij ziende dame, die een ladder met hoed aanziet voor iemand van de andere sexe en derhalve meent allerlei licht-erotische bewegingen te moeten maken om de aan dacht öe trekken is nauweljks leuk te noemen. Nauwelijks in staat het humoristische in te zien van een dame, die een- b.h. met slot trachtte te openen door haar borstomvang oe vergroten (het geen een pijnlijke aanblik kan zijn), werd ik geattaqueerd door een paard, dat zijn weg 1 zocht naar 't podium, maar dat bij na dere beschouwing opvallende over eenkomst vertoonde met respec tievelijk de achterpartij en de voorpartij van twee leden van de groep 'Friends'. Maar niets bleef het publiek bespaard. De berijder van het paard had inmiddels met een 'Engelse Ragebol' enige ferme tikken uitgedeeld. En het publiek maar lachen. Vooral de toeschou wers die niet geraakt werden. Waarmee ik weer ben aangeko men bij het hierboven gestelde 'taartgooien'. Ik vrees, dat dit soort humor nog eeuwen men sen, in haar ban zal houden. Taar ten of geen taarten. Raadsbesluit op 27 oktober 120502; Apotheek Voorschoten, Leidse weg 66. tel. 017172525; Apotheek Be ker. Lijtweg 4. Oegstgeest, tel. 153274. W ijkverpleging LEIDEN Stichting Interkruis, Mld- r Gezondheidscen trum. V. d. Waalslaan. tel. 4641. WARMOND Zr. J. den Haan, Hor tuslaan 25a, Sassenheim, tel. 02522— 12485. SOS-dienst SOS - Telefonische hulpdienst: Tel. 071-125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren Dag en nacht te be- 99 LEIDERDORP De gemeente lijke nota waarin de resultaten van het onderzoek naar de mogelijkhe den van aanleg en exploitatie van een Centraal Antenne Inrichting: (C.A.I.) voor geheel Leiderdorp is gereed gekomen. Woensdagavond 15 oktober gaan vijf Leiderdorpse com missies gezamenlijk het vraagstuk van kabeltelevisie in het Dorpshuis bespreken. Nog bij de raadsverga dering van 27 oktober zal de raad om een uitspraak gevraagd worden over de aanleg van een C.A.I. in de nieuwe woonwijk Voorhof. In de verkoopbesluiten van de grond zijn bepalingen opgenomen die B. en W. voor 1 november verplichten richt lijnen vast te stellen voor de aan leg van C.A.I. in Voorhof. Aangezien niet alle vragen over exploita tie van.zo'n systeem in bestaande wijken voor deze datum konden wor den opgelost, zal een uiteindelijke be slissing over invoering van kabel-te levisie in de gehele gemeente later genomen moeten worden. In Voorhof doen deze problemen zich niet voor omdat in de verkoop- besluiten voor -de grond de aanslui ting op een C.A.I. reeds is geregeld. Daarbij werd tevens* een .stelpost van f 500,— per woning opgenomen als bijdrage in de stichtingskosten. De werkgroep kabeltelevisie komt tot de conclusie dat slechts de in stallatiebedrijven- Retam b.v. en Ge- br, v. d. Berg Reeuwijk b.v., in aan merking komen als installateurs. Bur. Burgerraadsman. Koornhrug- 'eeg 7 (zijkant_Stadhutó)^OF«nings- Poging tot doodslag Leidenaar (20) SLACHTOFFER krijgt een jaar ONGEVAL IN en zes maanden AZ OVERLEDEN In het Academische Zieken huis is gisteren mevrouw C. A. C. Meurer (69) uit Hilversum overleden aan verwondingen die zij op 3 oktober,ji: opliep bij een auto ongeluk. Het ongeval gebeurde op DEN HAAG De rechtbank in Den Haag heeft vandaag de 20-jari- ge straatmaker J. O. uit Leiden we gens poging tot doodslag veroordeeld tot een jaar ën zes maanden gevan genisstraf met aftrek., De officier van justitie had vier jaar geëist. In een bar aan de Beestenmarkt in Lei den ontstond 26 juli een ruzie tussen het kruispunt Haagwg-Churchill-laan enige bezoekers, waarbij verdachte Zij zat in een auto die over de Haag- weg reed in de richting van de stad en the ter hoogte van de Churchill- laan werd gegrepen door een vracht wagen met oplegger die geen voor rang verleende. Ze liep bij de bot sing een schedelbasisfractuur op. Circus Gedupeerd Het zwaar gedupeerde echtpaar Van Duyvenvoorde, waarover u afgelopen woensdag in deze krant heeft kun nen lezen, mag zich verheugen in een warme.steun van een aantal men sen. Het echtpaar verloor have en goed toen hun woonboot onlangs, na een onderhoudsbeurt, plotseling zonk. Nii zijn er mensen die iets willen doen. Aardig is dat. Vandaar 2 num mers: giro en bank. Beide nummers saan op naam van de heer J. Rot man uit Voorschoten, die de schoon vader is van Willem van Duyven voorde. Giro: 285701. Bank: Rabo bank Voorschoten 36.61.32.970. Grünnegers De leden van "Ons Grunneger- laand" kwamen zoals eerder deze week gemeld, dinsdagavond bij el kaar voor de jaarlijkse ledenvergade ring in De Burcht. Herbenoemd in het bestuur werden mevrouw Van Zijl en de heren Helmus en Koster. Na de officiële toestanden en me dedelingen van de Grunneger Kring Randstad over de uitwisseling van onderlinge toneelopvoeringen, kwam dan eindelijk de bingo-geest weer over de alhier neergestreken Gronin gers. En toen werd het weer als van ouds: gezellig dus. Op 15 november komen ze weer bij elkaar. telefoon 125260 gespreksgroepen voor geïnteresseer den. Het is de bedoeling om onge veer tien bijeenkomsten te houden. Inf ormatie en aanmeldingen via post bus 101 en bij Gerard Barendse, tel. 149593 en Rob Dries, tel. 143285. Verder nieuws van het COC-front: iedere donderdagavond van acht tot half elf is er theehuis en iedere zon dagmiddag van één tof drie is er koffiehuis op het adres Nieuwe Rijn 20a. Elke vrijdag van de maand is er een open-huisavond bij Henk van Putten, Oude Singel 140. Volgens een' mededeling van de subgroep opvang van het COC Lei den gaat het er in al deze bijeen komsten niet in de eerste plaats om gezelligheid te bieden aan homofie len uit Leiden en omstreken, maar vooral om diegenen die van hun ho mofilie iets mee willen maken dan een goed bewaard geheim. Een van de mogelijkheden is het deelnemen aan een van de gespreksgroepen die in samenwerking met de Leidse maat schappelijke werkers wordt georgani seerd. Informatie hierover ook via postbus 101. Een persbericht "Een dezer dagen rolt een bonte karavaan van rose en blauwe wa gens Zoeterwoude binnen. Het is de karavaan van het nieuwe Neder landse circus "Charivari". In een tent, waar 1200 mensen in kunnen, treden vervolgens een ge- wichtheffer, een jongleur, een clown en nog een clown, een goochelaar, een gedresseerde poolhond, een par terreacrobate en een vuurvreter op. Daarnaast drommedarissen, lama's, apen, paarden en een bruine beer. Zo, allemaal in Zoeterwoude op het parkeerterrein bij het zwembad. Dinsdag 14 oktober om kwart over vier en om kwart voor acht. Voor een vleugje romantiek en de and en zaagsel. En die laat- ook uit het persbericht, mooi kunnen wij het niet geur var ste zin want verzinnen. Eeuwfeest Gesellig COC Bingo en dansen in een gratis toe gankelijke zaal. Ingewijden weten dat hier over het Vijf Hovenhuis, Hof laan 169 wordt gesproken, The Key Stork Jazz Band zal (dans) muziek verzorgen. Mooie prijzen, een "open bar" gedurende de gehele avond en toegang voor iedereen van 16 jaar en ouder. Om acht uur. En op 20 oktober. Dat duurt dus niet al te lang meer. Kunt u het zich nog herinneren: de universiteit die in mei feestvier de? Het was voor ons ook even den ken geblazen. De voorzitter van het dage lijks bestuur van de eeuwfeestcom missie, prof. Arthur Rörsch en zijn secretaresse, Kiki Douwes, hebben van de week Suzanne van Tongeren verrast. Deze vierjarige schoonheid uit Leiden heeft een schoolbord ge kregen (een educatief geschenk der halve) omdat haar ballon, die ze op 19 mei heeft opgelaten zowaar in Duitsland is gevonden. En dat was het verste weg. Waar de ballon te recht kwam, heeft ze kunnen zien op de kaart van Europa, die ze tussen neus en lippen erbij cadeau kreeg. De vinder van de ballon heeft een tiesjurt van de universiteit gekregen. Ook niet mis. En alle andere deelnemertjes en deelneemstertjes en vinders en vinde- rinnen hebben een exemplaar van het kinderspelenboekje ontvangen. pistool trok en enkele schoten loste. Een bezoeker werd getroffen en verkeerde geruime tijd in le vensgevaar. Verdachte zei niet de bedoeling te hebben gehad iemand te treffen. Het vuurwapen had hij bij zich om konijnen te schieten, maar de officier constateerde dat met verdachte reeds vaker moei lijkheden zijn geweest. Aanbesteding rijksweg 14 binnenkort WASSENAAR Zo. spoedig mo gelijk zal de aanbesteding worden gehouden van de aanleg van rijks weg 14: de verlengde Landscheidings- weg richting Zoetermeer. Dit heeft minister drs. Westerterp meegedeeld in de vaste Tweede Ka mercommissie voor Verkeer en Wa terstaat. De rijksweg krijgt 2x2 rij- stroken zonder vluchtstroken en er wordt een maximumsnelheid van 70 km per uur ingesteld. De weg vormt de verbinding tussen de Landschei- dingsweg bij de Bezuidenhoutseweg en de rijksweg Ypenburg-Amster dam. Over de Westvliet komt een hoge brug. De aansluitingen op de Westvlietweg, de Noordsingel-Prins Bernhardlaan, de Bezuidenhoutse weg, rijksweg 44 (Rijksstraatweg) en de Wittenburgerweg zijn gelijk vloers. LEIDEN Uit het water van het Galgewater nabij de Blauwpoorts brug is gistermiddag het lichaam van een tot dusver onbekende man opgehaald. De man moet ongeveer een week in het water hebben gele gen. Er zijn op het lichaam geen di recte sporen van geweld aangetrof fen, die op een misdrijf zouden kun nen wijzen. De leeftijd Van de man wordt op ongeveer 25 jaar geschat. Om achter de identiteit van de om het leven gekomen man te komen heeft de politie het volgende signa lement verstrekt: ongeveer 1.90 me ter lang, flink postuur half lang zwart haar, blauwe ogen, gaaf gebit, wond aan de onderkant van de kin met drie hechtingen, drie littekens op de linkerarm. Kleding: groene trui met lange mouwen (merk Mens Club) en daaronder een donkerblau we trui (merk Medico), lange bruine broek met riem, bruine sokken, la ge bruine schoenen (maat 43), kor te rode onderbroek (merk Vendex). De man droeg een chroom arm bandhorloge met Arabische cijfers en zwart imitatielederen band (merk Marti).* In zijn kleding werd aange troffen een bruin lederen portemon- naie met drukknopsluiting, inhou dende een geldsbedrag van ongeveer tachtig gulden en een aantal zegels van de winkeliersvereniging "Oegst geest", meer bekend als O.A.-zegels. LEIDEN Leiden heeft weer een Wimpy-bar. In een pand aan de Hoogstraat, waar voorheen een herenconfectiezaak was ge vestigd, worden nu de bekende hamburgers verkocht. Het is het 41ste filiaal, nadat in juli in Sit- tard het veertigste was geopend. De verbouwing en inrichting van het pand is uitgevoerd door Ree- dijk's Betimmeringen uit Schie dam. 'Wimpy' kan plaats bieden aan 56 gasten en de leiding is in handen van de heer Urbanus. Wie inlichtingen over de identiteit van de man kan verschaffen wordt verzocht z'.ch te melden bij de ge meentepolitie Leiden (telefoon 071- 149961) of bij de politie van de eigen woonplaats. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Witte Singel 1 - Lelden. Postbus 54 - Giro 57055 Nabezorging van 18.00—20.00 u. Zaterdag van 16.00—18.00 uur. Te'efoon 071-130500. Indien in gesprek 071—134539 Telefoon: 071—144941. Hoofdredacteur Han Mulder. Kwartaalabonnement f 35,90 Pe* post f 40.30 Jaarabonnement f 132,10 Jaarabonnement p. post f 149,70 Losse nummers f 0,50 Abonnementsgelden bij vooruit betaling te voldoen. Bij automa tische overschrijving geen ad ministratie- en incassokosten.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2