Cor Coster: Met Johnny wordt het een drama... Gijs Colle: „Zo hoeft het niet meer" u mkm Franchi (UEFA) Spaans voetbal in isolement Rep moet terug naar Valencia Club 101 plus kan geen nieuw leven worden ingeblazen Lotto/toto Woningverbetering? VRIJDAG 10 OKTOBER AMSTERDAM Johnny Rep is vandaag teruggevlogen naar Valencia, zijn vrouw en de beide kinderen bleven achter in het vriendelijke Noordhollandse dorp Jisp. Johnny móést terug van de Spaanse club, op straffe van een zeer hoge geldboete. De club houdt Johnny aan zijn contract. Ajax, Feyenoord en AZ'67 kunnen het vergeten. Door Ger Stolk het verre Spanje verkopen. „Dat heb ik ook", beweert hij somber. vut vcwca o iiij hoiuuer. „zie rj 1 wierpen echter onmiddellijk tegen rrmcipezaafc Cor Coster, Neerlands beroemdste zonder mIjn schoonvader, net teruggekeerd i een speciale missie naar Valencia, jjaar .f maakt een verslagen indruk. „Het is datJ mislukt", flapt hij er uit, „ze verkopen Rep niet. En wat veel erger is, het wordt met Johnny hulp. Weten die het' trainingskamp te vervoegen. Michels coster: „Ze kunnen moeilijk anders, Johnny Rep, die zich onmiddellijk in het trainingskamp Valencia dient te vervoegen. drama. Johnny is nog een blaag, net voetbal geïnteresseerde Nederlandse 24, ik heb hem moeten aanraden het tweede consul. Zonder dat alles bevel belangrijke rol in speelde; V00ral' onder de druk r nooit over zou hebben Spaanse pers. Het is allemaal niet zo akelig groots geannonceerd. Johnny Rep, de blonde Nederlander van de wereldkampioenschappen, een miljoentransfer. Je kunt moei lijk na een paar weken bekennen gepiekerd om te bemiddelen, neer Michels daar al niet hebben gezeten de club op te volgen. Ik ,??£Chft'fbea dat stunt 15 mislukt. Ik heb gezegd dat Johnny fee jong heb uiteraard eerst advies ingewon- eered- zonder Johan nen, Juridisch advies, maar Johnny lk er 00k niet heeft geen poot om-op te staan. Hij heeft een contract voor beide partijen hebben nog een optie voor een vierde jaar, het veel eerder is afgelopen met Michels hebben meegewerkt om Neeskens daar aan drie" jaar, de slaS te krijgen. Nog altijd echter rëaitaeren,' moet ik ontzettend veel doen ik"zegKj<T, Nees> sta hem biJ> heb net ziJn te zich de zijn besluit te zij stellen dat een miljoenenspeler van de wereldkam- draag wijdte auto naar Nederland gebracht Johnnv daar. Het berust'allemaal op verkopen, heb net weer zijn rijbewijs moeten laten verlengen. In Barcelona heb je een min of meer Nederlandse kolonie. Valencia is daarentegen veel Spaanser, veel harder. Johnny Rep had daar nooit aan moeten beginnen. Ik zou het hem hebben ontraden. Maar niet msverstfl nt j helemaal niet uit de selectie v°rwi1derd. heeft met veertig graden I koorts op bed gelegen en dat zou j zijn conditie dermate hebben aangetast dat hij niet werd opgesteld. Toevallig speelde zijn J vervanger nog erg goed ook. Die brengt »>veel begrip op. Weer invitaties voor Corver en Van der Kroft pioenschappen behoort te weten wat hij doet. Daarna heb ik mijn truckendoos verder opengetrokken, heb ik een aantal moeilijkheden van Johnny's vrouw aangesneden, ach, ik geloof dat ik met tien of twaalf argumenten ben gekomen, maar ze wilden Johnny gewoon terug en verder basta. Ik heb me uitgebreid laten voorlichten. Wanneer Johnny geen gehoor aan het Spaanse bevel zou geven is zijn carrière geëindigd. Schorsing van de Spaanse bond, FIFA, UEFA Johnny zou nergens meer aan de' slag komen. Ik hoop °ruH> dat ik het mis heb voor Rep en PrUs: 2 wumaars, die elk bruto Valencia, maar volgens mij LEIDEN Op korte termijn zal e vergadering worden uitgescheven, met als agendapunt de definitieve ophef fing van de Leidse club van 101 plus. Nog voor de oktobermaand voorbij is zal er een punt worden gezet acnter het bestaan van die vereniging, zo kondigde voorzitter Piet Weduwer aan. "Derden" zijn niet geslaagd in hun poging de sport-promotion club nieuw leven in te blazen. Ook de Leidse jurist Ham enige maanden geleden nog vol vertrouwen, zag ten slotte geen basis voor voortbestaan. Dat althans, schreef hij twee da gen geleden aan 101 plus-secretaris André de Jong. Die zegt: "Er was niet voldoende weerklank DEN HAAG De uitslag van de lotto en toto van het afgelopen week- 'einde is: Lotto no. 40: deelnemers: 905.441. Bruto inleg 3516.038,-; prijzenbe- door te gaan. Jammer, want drag 1.816769,-. echt wel wat in. De club had een be- Eerste prijs2 winnaars, die elk langrijke rol in het Leidse sportleven bruto 365.596,- ontvangen; tweede kunnen vervullen." In het twee-jarig bestaan van de 83.505,- ontvangen; derde prijs: vereniging bleven de activiteiten ^"•tocir^deTTSi £2 dS h£fmk bepejkt tot het orga- Dat laatste zullen we op die verga dering voorstellen. Wanneer die is, is nog niet zeker. Vast staat wèl dat hij nog voor het einde van deze maand wordt gehouden." Weer winst GSG in promotieklas volleybal ontvangen; vierde prijs: 7.576 win- -xinter naars, die elk per kolom 44,- ont- FÖótbair"is iwg~aitï]d 'Snder de vangenvijfde prijs'. 9.712wmmars indruk. „Wat moet zo'n jongen zonder vrouw en kinderen alleen in l miljoenenstad? Maar ,zij begrij- die elk per kolom 34,- ontvangen. Toto no. 40 aantal deelnepiers: 250.025. Bruto-inleg f 746.670,-; pry- maakte verscheidene doelpun- I ten. Ja, toen konden ze Johnny moeilijk onmiddellijk de pkt&ts van zijn vervanger teruggeven. Aardige mensen die Spanjaarden, daar niet van. Ze praten over een verkeerde interpretatie, over een taalbarrière I en over een communicatiestoornis. Maar dat van Johnny begrijpen ze niet". Sommige denken alleen i Den Haag Leo van der Kroft en Charles Corver krijgen in de tweede ronde van de diverse Europa Cup toernooien opnieuw een belangrijke wedstrijd te leiden. Van der Kroft fluit op 22 oktober de wedstrijd St. Etienne-Glasgow Rangers voor het LEIDEN - Waterpolo-hoofdklasser C"p-t°!r,"°°i,voor Waterpolonieuws pen daar niet dat hij onbezonnen zenbedrag 414,928,-. heeft gehandeld, dat hij heimwee Eerste prijs: 10 wi heeft en op deze manier mooi naar bruto 20.212,- ont\ de knoppen gaat. We hebben hem prijs: 270 winnaars, die elk per ko lom f 328,- ontvangen; derde prijs: 138 Z1J1/LGB zaterda* in hrtDÊpfcupLT^VHTmbZ- Hi.1 toont zich opnieuw bezorgd, zegt zwembad De Does landskampioen ^ovembfr dat het bij hem - Cor Coster - niet HZC/De Robben. De Hilversum- mers zijn -t.o.v. vorig seizoen ver zwakt door het vertrek tional Güze Stroboer Voorts heeft Corver de eervolle in- vltetie ontvangen als scheidsrechter jxzq op te treden bij de interland Portu- met alles geholpen, zeggen Valencia. Dit huis was niet goed, dat was te ver Weg, uiteindelijk 35,- ontvangen, accepteerde Johnnie een bungalow op nauwelijks een paar minuten van het stadion en van de zee. Maar of Johnny er zich alleen gelukkig ln voelt, ik betwijfel het". voetbalduel (Haïti- Leids elftal), het aantrekken van het worstelcircus met Anton Geesink en het "plannen" van een rugby- interland die te elfder ure in een andere stad moest worden gespeeld. De 60 a 70 leden, die 250 gulden con tributie per jaar bijdroegen, zullen op de opheffingsvergadering moeten beslissen, wat er met het overgeble- geld gaat gebeuren. Weduwer: .501 winnaars, die elk per kolom "Of dat wordt terugbetaald, óf wordt bestemd goed doel. Veelbelovend ASSEN Het bestuur van FC Assen heeft een c-juniorenelftal uit de competitie moeten terug trekken. 7 spelers van twaalf en dertien jaar zijn door de af deling Drenthe van de KNVB voor een jaar geschorst. Een werd zelfs voor twee jaar uitge sloten. De acht jeugdspelers hadden zich ernstig misdragen tijdens en na afloop van de op 13 sep tember te Smilde gespeelde wed strijd van hun elftal tegen SSSV. Kort voor het einde waren zij het niet eéns met een beslissing van scheidsrechter mevrouw IJ zerman (Assen). Er ontstond een felle discussie van de acht spe lers met de wedstrijdleidster. Deze staakte de wedstrijd nadat de jongens niet waren te bewe gen verder te voetballen. Uit wraak heeft het achttal de doelnetten vernield, bovendien werden er op het veld en in de kleedkamer nog andere bescha digingen aangericht. veroverden desondanks de pl'^Jecho Slowakije op 12 het Europees landenkam- volle Pioenschap. Voor datzelfde toer- beker en haalden uit de eerste twee competitiewedstrijden winst. Aanvang van de wedstrijd: 19.15 uur. Eerste klasser LZ'86 speelt zondag in Den Haag tegen DSZ. Tegen de in de eerste klasse debuterende Ha genaars, die nog geen puntenwinst Wielrennen De Deen Ole Ritter konden boeken, moet de Leidse ploeg, is gisteren op de eerste dag nooit komt Van der Kroft zondag in Zürich in actie bij Zwitserland-Rus land. die zelf tweemaal gelijk speelde, pro beren de eerste overwinning behalen. wielerzesdaagse van Berlijn Euro pees kampioen geworden achter der- ny's. Schaken Corry Vreeken heeft, in tweede zitting, remise gespeeld te gen de Poolse Anne Jurczynska in de derde ronde van het dames-zone- schaaktoernooi in het Tsjechische Karlovy Vary. Corry Vreeken heeft punt. De Nederlandse kampioene Kathy van der Mije-Nicolau bezet na de derde ronde van het zonetoer- nooi in Pula (Joe) de elfde plaats. Zij behaalde één punt uit twee par tijen en brak haar partij voor de der de ronde af. ADVERTENTIE De NMB helpt u snel aan geld om nü uw plannen te verwezenlijken. Vraag naar het Speciale Woningkrediet Leningen vanaf f 2.000,-. Looptijden van 3 tot 8 jaar. Voor alle andere doeleinden is er de PI. Inlichtingen bij alle NMB-kantoren. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Voor het 'grote onderhoud' uwinbouwkeuken uw open haard uw badkamer uw parketvloer ROME Dr. Artemio Franchi, president van de Europese Voet balunie (UEFA), heeft opgeroepen tot een actie om het Spaanse voetbal te isoleren als protest tegen het regime-Franco. In een in terview in het Romeinse dagblad 'Paese Sera' zegt hij dat hij Dynamo Kiew en het Bulgaarse jeugdteam toestemming heeft ge geven vastgestelde vriendschappelijke wedstrijden in Spanje te annuleren. "Ik probeer een hecht front te vormen van Europese voetbalbonden waardoor het voetbal in Spanje kan worden geïso leerd", verklaarde de president van de UEFA in het vraaggesprek". Hij noemde het voorts een moeilijke zaak om zijn plan te ver wezenlijken aangezien nog vier Spaanse clubs uitkomen in de toer nooien om de drie Europese bekers en de wedstrijden voor de tweede ronde op korte termijn worden gespeeld. Franchi heeft nog hoop de boycot te kunnen realiseren, hoewel de Engelse en Westduitse tegen standers van de Spaanse verenigingen hebben aangekondigd de wedstrijden te zullen spelen op de data die daarvoor zijn aange wezen. Dr. Franchi, die ook voorzitter van de Italiaanse Voetbalbond is, is voorts van mening dat Lazio Rome niet zonder meer zal worden gediskwalificeerd als de club weigert uit te komen tegen FC Bar celona voor de UEFA-cup. De voorzitter van Lazio heeft onlangs verklaard dat hij liever niet tegen Barcelona speelt. Omdat hij bang is voor demonstraties tegen het Spaanse regime. VERVANGEN SPELER WIL NIET MEER TERUG NAAR EERSTE VAN LUGDUNUM Door Paul de Tombe LEIDEN In twee weten tijd is Gijs Collé exact drie jaar ouder ge- worden. De Lugdunummer die on langs als 29-jarige werd opgevoerd blijkt niet alleen in werkelijkheid al 32 ("Ik heb mezelf in de maling genomen om een geintje met een medespeler"), maar ook figuurlijijk heeft de plotselinge "tijdsprong" spo ren achtergelaten. "Ik heb geen am bitie meer om -voor het eerste van Lugdunum te voetballen", zegt hij, "want op deze manier wil ik niet meer onder Lenz trainen". Aan de basis van die uitspraak ligt Collé in de drie oktoberweek zonder enige mededeling voor- of achteraf naar het 2de elftal van de Leidse amateur tweedeklasser werd verwezen. Zonder dat hem uitleg was of werd gegeven van het waar om van zijn vervanging. Dat stak Collé bovenmatig. "Als het tegen me gezegd was, zou het wat anders zijn geweest. Dan had ik het ook niet leuk gevonden, maar dan was de klap minder hard aangekomen. Nu kon ik het niet begrijpen. Vooral niet omdat de trainer veertien dagen geleden nog tegen me zei: jouw in- ze<- is een voorbeeld voor de ande- mb. En de dinsdag; voor de wed strijd tegen VELO liepen we na de training nog samen over dat duel te praten. Zei hij nog - door dat drie oktober feest ligt mijn hele schema in de war. Hij had het er met geen woord over dat ik niet mee zou doen. Dat was om half elf terwijl hij toen vanaf half tien al wist dat ik een kaart voor het twee de zou krijgen. Goed, ik had erg zwak gespeeld in de eerste helft van de wedstrijd tegen ONA, maar het hele elftal voetbalt nog niet best. Moet hij me dan maar zo, zonder een woord, laten vallen? Het minste wat ik had verwacht, was toch wel dat hij het uit zou leggen. Dat is niet gebeurd". Een kwestie van omstandigheden, beweert Lenz die er aanvankelijk niet over wil praten "over deze klein zielige toestand". Later zegt hijCol lé is er gewoon naast gezet omdat hij vier wedstrijden lang niet vol daan heeft. Mag je dan wat anders proberen? Ja, hij heeft een goede wedstrijdmentaliteit. Dat zei ik toen en dat zeg ik nu nog. Maar als je hard werkt en hst brengt maar wei nig rendement op, moet er wat ge beuren. Dat dat wat ongelukkig is overgekomen is overmacht geweest. Ik kan het ook niet helpen dat er die week in Leiden werd gefeest. Het betekende dat er een training min der we en ik liep te zoeken .ar Rus verwijst Pronk naar tweede plaats CAEN De tweede dag van de Ster der Beloften heeft de Russische ploeg het succes gebracht, dat woens dag ondanks vele inspanningen ach terwege bleef. Na de dubbele rit gis teren kwam de leiderstrui bij Gore- lov terecht, die Bert Pronk naar de tweede plaats verwees. De tij den van de beide renners zijn iden tiek, maar de Rus kwam in de der de etappe eerder over de streep dan de Schevenlnger en dat was voor de wedstrijdleiding voldoende om de Rus aan de top van het klassement te plaatsen. Ook gisteren was er weer een suc ces voor de Ti Raleighploeg. Na Pronk op woensdag won Etienne van der Helst gistermorgen een rit. De Belg, eind september in de forma tie van Peter Post opgenomen, was in de spurt de snelste. De derde e- tappe werd gistermiddag gewonnen door de Fransman Bertin. Jan Raas werd vierde. daardoor is het geval met Collé me door het hoofd geschoten. Toen ik hem die avond zag dacht ik ik zie hem deze week nog wel, pas toen ik in de auto zat realiseerde ik me dat dat niet meer het geval zou zijn. Ook niet in het weekeinde toen ik zelf snel weg moest. Jammer, want ik geef iedereen graag uitleg over het waarom van een wissel. Gijs geeft me daartoe nu zelf de kans niet meer. Als hij gewoon op de training zou zijn gekomen deze week, zou hij zondag zijn kans al weer hebben gehad. Nu gooit hij zijn kop, in de wind, maakt hij een hoop poespas. Dat vind ik een slech te mentaliteit. Ik persoonlijk zou me doodvechten om terug te komen en zeker niet van de training wegblij ven". Gijs Collé, die het geval een week heeft laten bezinken, doet dat wel. Hij heeft de weg terug afgesloten met uitspraken als: "Ik wil het best met hem uitpraten en ik wil ook best nog in het tweede of derde spe len, maar pertinent niet meer in het eerste team. Ik zou niet meer we ten hoe ik me zou moeten gedragen of hoe ik zou moeten spelen voor de ze trainer. Vroeger wist ik dat ik inzet moest tonen, nu weet ik niet meer waar ik aan toe ben. En zo hoeft het voor my niet meer. Nog een paar van die voorvallen en hij zou oud zijn voor zijn tijd. Gijs Collé (r): "Ik heb geen ambitie meer om in van Lugdunum te "oetbaUm** Leiden De grote strijd in de pro motieklasse volleybal was die tussen de heren van Groen Stereo C-ntnm en LUSV in sporthal Opdreef in Leiderdorp. Het spel van beide ploe gen lag op een niveau dat in de re gionale derde klasse stellig ook met veel waardering zou zijn ontvangen. Groen Stereo Centrum wist zijn der de achtereenvolgende zege te boe ken en als debutant in deze klasse mag dat zeker als een uitstekende prestatie worden aangemerkt. LUSV gaf zich natuurlijk niet zonder slag of stoot gewonnen. Na het verlies van de eerste set kwamen de studen ten sterk terug en pakten de tweede set met niet minder dan 15-4! Aan voerder Henk van Klaveren inspi- r-eend Groen Stereo Centrum met ziin sterke spel tot een even imponerend antwoord in de derde set; 15-8. De vierde set bracht van weerszijden het beste volleybal en, omdat beide formaties elkaar in deze fase van de strijd niets toegaven, de meeste spanning. Groen Stereo Centrum won met de veelzeggende score 16- 14! De dames van Groen Stereo Centrum 2 kwamen in Voorschoten binnen de lijnen tegen de reserves van Gemini/Kangeroes. Het leverde een 3-1 zege op voor Gemini/Kange- roes met de setstanden 15-4, 15-8, 9- 15 en 15-10. Het derde team van Groen Stereo Centrum, dat debu teert in de promotieklasse bleef me de dankzij de steun van een enthou siast meelevend publiek DOSKO ver rassend de baas met de score 10-15, 15-8, 11-15, 15-13 en 15-3! In de af- delings eerste klasse werd1 het uit de promotieklasse gedegradeerde de Val ken door het vierde team van Groen Steroe Centrum weggespeeld: 3-0. Kemperman en v. d. Wiel favoriet voor jeugdtitel LEIDEN Morgenochtend om 11 uur zal de strijd om het persoon lijk jeugdkampioenschap tot 20 jaar van de Leidse schaakbond worden gehouden in de Leidse jeugdschaak- sociëteit, Morsweg 114, Leiden. Op 11 en 25 oktober, 8, 15, 22 en 29 no vember en 6 december zullen zeven ronden volgens het Zwitserse sy steem wordenafgewerkt, met een speeltempo van 40 zetten in 2 uur. Opgave is nog mogelijk bij wedstrijd leider C. J. Verbiest (lid Jeugdcom missie LSB), Aarstraat 12, Leiden, telefoon 071-126045. Aangezien Leon Konings en Joan Baart niet zullen meedoen en een aantal gerenom meerde jeugdspelers, onder wie ti telhouder Dobbelaar, de leaf tijdsli miet hebben overschreden, zal de strijd om het kampioenschap ver moedelijk gaan tussen John van der Wiel en oud kampioen Hans Kem perman. De nieuwe kampioen ls ge rechtigd tot deelname aan het Ne derlands jeugdkampioenschap te Rotterdam (waarvoor Leon Konings zich al plaatste), nr. 2 in de eind rangschikking mag naar 't kandida<- ten-toernooi te Doetinchem, terwijl de derde plaats recht geeft op deel name aan het open Nederlands jeugdkampioenschap. Aad Kila krijgt vier wedstrijden voor kopstoot Zeist Aad Klla van FC Den Haag is gisteren door de tuchtcommlssie van de KNVB voor vier wedstrijden geschorst naar aanleiding van zijn rode kaart in de wedstrijd tegen Ro- da JC. De middenvelder gaf Ver meulen toen een kopstoot op het mo ment dat het spel stil lag. Kila krees ook een boete van 9nn n.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 13