Feestelijk weekeinde bij Scouting Zoeterwoude Hans Twee Dulfer in Spieghels Herrie in De Sitterlaan Bezwaren Groenoord tegen hinder-onderzoek AFSCHEIDSDIENST DS. J. P. HONNEF ZOETERWOUDE De viering van het 30-jarig bestaan van Scouting Zoeterwoude onder het motto „Zestrum" heeft in de afgelopen dagen met veel enthousiasme plaats gehad. MAANDAG 6 OKTOBER Enthousiasme bij de staf en de le den van de verschillende groepen Gidsen, Kabouters, Verkenners en Welpen maar ook bij de overheid In het eerste deel traden de diver se groepen afzonderlijk op. Daarbij toonde de Verkenners hun grote vaardigheid met een knap stuk pio- de massaal opgekomen ouders op de nierswerk dat bij velen wat ouderavond waarmede zaterdagavond vergeetboek is geraakt, in de pauze LEIDERDORP De Waalwijkse country- en westerngroep The Tumble Weeds traden zondagavond op in een bomvolle zaal in Op Dreef, waar de badmintonvereniging De Spotvogels feestvierde. Voorlopig liun laatste optreden in Nederland, want woensdag vertrekken ze weer naar Amerika voor een tournee. de viering werd ingezet. Dat gebeur de in de trappenfabriek Van Crom- voirt die spontaan beschikbaar wa: gesteld. Zestrum was speciaal enkele sprak burgemeester Detmers woor den van waardering en felicitatie en onderstreepte deze met het aanbie- bedrag onder couvert. weken verschoven omdat het werk in het tweede deel van de avond op vrijdag 3 oktober stil lag in de stond de musical "Kunt U ons de deze kon worden uitge- weg naar Zoeterwoude vertellen" cen- ruimd en ingericht als feestzaal. Na de opening door aalmoezenier pater P. Peeters Weem, die ook vele oud- traal. Een geweldig stuk werk aan de leidsters Ans v.d. Krogt, Mar- greet van Slingerland Anny stafleden mocht begroeten, ontrolde Teijlingen en Joannette de Boer, die zich een 4% uur durend programma waaraan de ruim 300 genodigden veel genoegen beleefden. Vierde fase riolering yroken in vue. Nadat de staf nog met een "spe ciaal" was opgetreden werd er af gesloten met het zingen van de di verse groepsliederen. Zondagmorgen had in dezelfde ruimte een Eucharistieviering plaats Café ontruimd LEIDEN De politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag in een etablissement aan de Tweede Binnenvestgracht een einde mee ten maken aan de drie-oktcberpret. Er bleken, om kwart vóór vier, onge veer drie kwartier na sluitingstijd, nog ongeveer zeventig bezoekers zaar) is volgens de politie redelijk geruisloos verlopen, "voornamelijk dank zij het incasseringsvermogen van de agenten". De actie werd door ongeveer tien agenten uitgevoerd. LEIDEN Een 28-jarige Oegst- gevolgd door een gemeenschappelijk geestenaar is ln de afgelopen nacht bespi commissies 5°^ ;de clubgebouwen^ achter gebQtst Door de klap van de aanrij ding is de geparkeerde auto te wa ter geraakt. De Oegstgeestenaar, die ermoedelijk onder invloed van ster- het raadhuis. Aan de vele bezoekers werd hier het scala van mogelijkhe den getoond wat Scouting Zoeterwou- de de jeugd te bieden heelt. Pater ke drank verkeerde. WARMOND De Warmondse commissie voor Openbare Werken vergadert morgenavond f19.00 uur) in het gemeentehuis. Aan de or de komen dan: Lozingsverordening riolering; Overdracht zuiveringstaak aan Hoogheemraadschap Rijnland. Krediet vierde fase riolering. De commissie Financiële en Eco nomische aangelegenheden komt op donderdag 9 oktober bijeen. Dan zal o.m. worden gesproken over Over dracht zuiveringstaak aan Hoogheem raadschap Rijnland, Verhoging subsi diepercentage maatschappelijk werk. Verkoop grond in Endepoel II. Ver hoging vleeskeuringstarieven Krediet vierde fase riolering. Garantie geld lening Stichting Dienstverlening Bejaarden Warmond. Bij concours in Oud Zevenaar Eerste prijs voor VIOS ZOETERWOUDE De jeugd drumband VIOS heeft gisteren, voor het eerst vergezeld van de majoret- ten, deelgenomen aan het concours dat door de Aartsdiocesane Bond in het Gelderse Oud Zevenaar werd georganiseerd. Het goede optreden werd beloond met 180 punten gelij kelijk verdeeld over het lopende en staande nummer dat werd gebracht. Dit resulteerde in een 1ste prijs. Een fraai resultaat waarmede het vele werk van de instructeurs Rijnsbur ger en Van der Merwe en van me vrouw Arendts-Zandvliet als leidster van de majorettes een passende be loning kreeg. Van het optreden van de 57 jongelui was een dertigtal sup porters uit Zoeterwoude getuige. Schooltijden ter discussie in Oegstgeest Benschop, één van de oprichters gaf hier blijk van zijn belangstel ling terwijl zijn confrater pater van Beurden zaterdagavond aanwezig was Nadat de laatste mensen waren vertrokken toonde de staf zijn gro te veerkracht door met enkele ande re behulpzame handen de trappen fabriek te ontruimen en in de oude staat terug te brengen om deze weer gereed te hebben voor het werk van vanochtend. De goede onderlinge sfeer waarin dit gebeurde is een waarborg voor het verdere voortbestaan van de immer aktieve Scouting Zoeter woude dat in groepsleidster Ans v.d. Krogt en groepsleider Gerard van Cromvoirt een voortreffelijke top heeft. WRAAKACTIE de bot- met gedoofde lichten doorgere den. Hij kon later in de nacht dcor de rijkspolitie in Oegstgeest worden aangehouden. De te water geraakte auto is door de brandweer op de kant Drie gewonden bij familieruzie in Suriname- straat ZOETERWOUDE Een van Zoeterwoude luchtte dit week einde zijn grieven tegen de gemeen telijke sociale dienst door het ingooi en van enkele ruiten van het ge meentehuis. De ruiten van de ka mer van de ambtenaar van sociale zaken (die inmiddels door reorgani satie binnen het gemeentehuis is ver huisd sneuvelden en ook enkele ruiten van de raadzaal moesten het ontgelden. De politie heeft gister avond een inwoner aangehouden, die i ding bekende de ruiten te hebben nield. Over zijn motieven liet hij zich niet uit. De politie meent ech LEIDEN Drie gewonden zijn er zaterdagochtend gevallen bij een burenruzie in de Surinamesbraat. De politie heeft de ruzie, die tussen twee families was ontstaan, moeten be slechten. Bij de ruzie waren twee vrouwen en het 14-jarige dochtertje van één van de dames, die elkaar heftig om de oren sloegen, betrok ken. Een van de vrouwen kreeg een bloedende wond boven het linkeroog, de andere vrouw een bloedende wond boven de neus en haar dochtertje een wond op 't hoofd' en een hersen- Zoeterwoude schudding. De EHD heeft, nadat de zijn aanhou- politie tussenbeide was gekomen, het drietal behandeld. De ruzie tus sen de vrouwen, die volgens de poli- al geruime tijd niet met elkaar trof. dat het hier een "wraakactie" be- konden opschieten, ging schrobben van de galerij. het LEIDEN De buurtvereniging gevo Groenoord heeft bezwaar tegen het Gro< onderzoek dat de werkgroep Hinder alte: LEIDEN De naam Hans Dulfer heeft een bekende klank voor iedereisn die een heel klein beetje thuis is in onze vaderlandse jazzwereld. Hans Dulfer is saxofonist, ac tivist, schrijvermaar voor al les musicus in hart en nieren. De jazzliefhebber kan dit dins dagavond 7 oktober zelf con stateren tijdens het concert dat Hans Dulfer met zijn groep in de Leidse jazzsociëteit De Twee Spieghels geeft. Hans Dulfer zou naar Neder landse jazzbegrippen een le gende genoemd kunnen wor den, net als Rita Reys en Pim Jacobs de Diamond Five of Willem Breuker. Met een bij tende pen schreef hij jaren lang niemand en niets ont ziende stukken in het opgehe ven jazzblad Jazzwereld. Hij was het die als eerste jazz concerten organiseerde in de Amsterdamse poptemvel Para- diso. Onder zijn bezielende lei ding ontstonden happenings als het grote feest ter gelegen heid van de zestigste verjaar dag van tenorsaxofonist Ben Webster. Maar ook giganten van de moderne jazz, zoals on der meer Archie Shepp. kwa men via Dulfers bemiddeling naar Paradiso. Daarnaast is en zoas Dulfer een van de drijfve ren van de Bond van Improvi serende Musici en het Amster damse BIM-huis. Als uitvoerend musicus is Hans Dulfer een druk bezet man. Hij speelde met talloze eigen groe pen, met de big band van Boy Edgar, met de Amerikaanse avant garde-trombonist Ros- well Rudd. met de Perikels, met het Theo Loevendie Con sort enz., enz. De muziek die Hans Dulfer in De Twee Spieghels gaat bren gen zal als hechte basis swin gende Caraïbische ritmen heb benDe slagwerkgroep is daarom zeer uitgebreid: Mar tin van Duynhoven op drums, Groentje on conga's en mr. Slim ov steeldrums. Verder be staat de groep uit gitarist. Joap Scholten en bassist Wim Es- sed. Als sveciale gaste treedt saxo- foniste Rosa King op. Met haar Upside Doivn Band maakte zij de afaeloven winter vooral fu rore in West-Duitsland. Zii is één van de weinige vrouwelijke nazzmusici. Het concert van Hans Duller en 37.771 groep dinsdagavond in De Twee Spieghels begint om 21.00 uur. LAK-Theai LEZERS SCHRIJVEN Vrouw in het spel Naar onze progressieve Leidse dames beweren, bestaat het 3-oktober be stuur uit verkalkte heren. Wan; zij hebben de vrouw aan haar progres sie ontrukt, en haar wederom in haar biologische rol gedrukt. Aldus ont stond krakeel en frutselig gezemel, en stegen protesten tegen de optoch ten hemel. "Men plaatst de vrouw op een voetstuk als monument, "daaraan zijn wij allang niet meer gewend". Zelfs feestvieren ontlokte Apotheken op deze wijze gedonder, hemeltje lief, gaat de wereld toch aan vlijt ten onder? Doodserieus moeten wij zijn. wie durft er nog te "zweven", want "fantasie" is een vies woord in het huidige leven. Zullen wij ons ooit nog plezierig kunnen vertreden, als wij ieder feest op protest moeten gaan ontleden? Och lieve, progressieve dames, ik ben een gewone vent, en ik voel mij maa'r al te vaak miskend. In Archie Bunker wordt ik als een prul ten tonele gevoerd, maar ik heb hem nog nimmer de mond gesnoerd. Op het toneel is de man vaak een pantoffeldier, of een sullige proleet, het doet mij echter geen zier. Ik kan een brok fantasie nog best waarde ren, daarom hoef ik mij ook voor 3-oktober niet te generen. Zelfs zijn echtgenote werd niet physiek onwel, bij het zien van de stoet: "De vrouw in het spel". Ze zei: "Een monument is toch iets uit het verleden? "Nou dat is dan leuk. maar ik leef gelukkig in het HEDEN!" A. KOCH, Ridderspoorlaan 11, Oegstgeest. MAANDAG Steenstraat lb, Wereldwinkel 12.30. Herengracht 51. gebedssamenkomst Unified Family. 8 30 uur nam, tel 144853. Ontmoetingscentrum, hoek Boshui- zerlaan, BejaardensoosZuid-West, 2.30 ;-hardop pre 'Liefde is het enige". Raadsvergadering. De dagdienst op 3 okt. ï.15 Apotheek Leiden Zuid- wordt waargenomen 17.30 uur tot 10 okt. dóór: Doeza Apotheek, Doezastraat 31. tel. 121313 en Apotheek v Breest Smallenburg, Loevestein 6, Leiderdorp, tel 890000. Tevens op zaterdag tot 1 uur nam.: Apotheek. Wilhelmin SOS-dienst SOS - Telefonische hulpdienst: Tel 071-125202 Voor allen die in moeilijk heden verkeren Dag en nacht te be- Burgerraadsman Bur. Burgerraadsman. Koornbrug- steeg 7 (zijkant Stadhuis). Openings- dag&lijks tijdens Dierenhulpdienst Burgerlijke Stand van Leiden LEIDEN Geboren; Richard: A- drianus Johannes, z. v. J. N. West elijk en W- C. den Hollander, Ara- chet, z. v. O. Benissaid en F. Benis- said. Maarten Cornells Johannes, z. v. M. van der Niet en M. J. Vogels, Dennis, z. v. P. I. Boom en E. Mul der, Esther, d. v. G. de Best en J. van der Vijver, Stephany Rodney z. v. P. van Duijl en J. van Houten, Heieen Berendina d. v. K. F. W. Smink en G. Vos, Jorrit Onno, z. v. J. A. Steinz en L. M. Schellekens. Overleden: C. Bras 69 jr. geh. gew. met J. Oudwater. Getrouwd: F. W. H. Piket en J. F. Beens, T. J. H. Krispijn en A. A. de Baan, P. J. Wolthers en M. Gong grijp, J. G- L. Brudet en C. L. M. Wickel, W. J. Brugman en J. Ouwer- kerk, F. Dijkstra en J. M. Ouwer- kerk, M. D. Lecluese en K. Lancel. Ondertrouwd: F. J. Borst en A. Vooijs, H. J. F. Daalwijk en W. van Dijkum. J. M. van den Broek en A. M. T. Lindner, H. B. Huitema en A. M. H. A. de Wit. A. Hansen en M. Polane, P. J. J. Rooijakkers en M. R. Collé, J. A. M. van Egmond en J. Nievaart, M. J. van der Kuil en A. J. Drok. C- V/. Harmsen en H. N. van Zanten, J. D. Goosen en M. M. W. Dol, P. J. van Krieken en S. L. E. Vriesendorp, R. van der Linden en E. J. van der Leer, P. H. Losa en I. Soegiarto. R. N. M. Maas en Y. P. H. Lignac. W. P. Steenhoven en C. M. B. Batenburg. R. J. W. van Trooyen en C. W. Bronk, W. J. S. Vriesendorp en H. E. de Haas, J. Zoons en J. P. Swagers, L. Gijsman en E. M. Eijck, C. Lepelaar en A. Blok. Zoeterwoude Geboren: Maaike M., d. v. C. C. M. de Jong en M. A. C. van Hofwegen, Cindy, d- v- J van Weeren en M. M. J. H. Ken nis, Maria J.. d. v. J. W. M. van der Sa lm en J. C. M. Lourier. Patrick R J-, z- v. J. P. C. de Jong en M. W. de Jong, Douke J., d. v. J. Blom- mers en D. J. Scheltes, Cynthia C. W. J.. d. v. G. J. M. van der Krogt en A. M. van der Laan. Overleden: H. J. Jansen 85 jr., A. van Vliet 77 jr.. P. M. van Niekerk 81 jr. Ondertrouwd: J. H. Thiel en M. M. H. de Groot. W. Th. C. Rietveld en M P. Veldhuijzen, N. P. Kaptein en M. Th A. M. van Diemen, J. L M. van Es en T. B. M. van der Salm. Getrouwd: G. W. P. Pouw en E. C. Berg, C. J. van Grieken en P. J. den Hollander, A. Vosselman en C. Groen. i de Raad i wil instellen OEGSTGEEST De schooltijden hinder en overlast In Oegstgeest zullen centraal staan tijdens een discussieavond op 14 ok tober in de aula van het Rijnlands Lyceum aan de Apollolaan in Oegst geest f20.00 uur). Deze avond wordt georganiseerd door de gemeente Oegstgeest. Die avond zal er wor den gesproken over gelijke school tijden voor het kleuter- en lager-on- Milieuliygiëne Lei- ten zoeken, bijvoorbeeld op het de mogelijke dustrieterrein de Waard, een eventue- vlees- Neergestoken le vestiging van de vlees- t warenfabriek v^n Teekens in het voormalige Olga-complex aan de Hansenstraat. In een brief aan het college van B en W wordt dit onder zoek betiteld als een "typisch staal tje van struisvogelpolitiek". In de kwam in de nacht brief wordt eraan herinnerd dat zondag de melding binnen dat bij owethouder Van Aken had beloofd dat Turks restaurant aan de Nieuwe derwijs. Het overblijven tijdens de de buurtbewoners zouden worden be- Beestenmarkt trokkep bij eventuele verdere stap pen van de gemeentelijke overheid. VOORSCHOTEN Het grofvuil wordt woensdag. 15 oktober, opge haald in de wijk Adegeest (met uit zondering van het gedeelte Oude LEIDEN Bij de Leidse politie Adegeesterlaan tussen de Prins Bern- middagpauze en continu-rooster. Aan deze avond wordt medewer king verleent door wethouder Tem- minck (financien en onderwijs) dr. E. Pelosie, directeur aan het bureau WPRO. mevrouw E. J. Nagel, schoolarts in Noordwijk, de Aktie- groep Tijd voor School en de Werk groep Schooltijden in Overblijven Oegstgeest. zaterdag op an met een mes neergestoken. Het slachtoffer bleek een 34-jarige, in Leiden woon- "Het ondanks de formele bezwaren, achtige Turk te zijn, die vermoede- het Academisoh Zieken- hardlaan en de Nassaukad'et Leidseweg (het gedeelte tussen Raad huislaan en Voorsohoterweg)Voor- schoterweg, Hofweg (het gedeelte ten oosten van de Voorschoterweg), Prof. Boerhaaveweg, Krimkade, J. P. Coen- straat, Vondelstraat, Marnixstraat en Bereste nstraat zullen van de grof- vuilophaaldienst gebruik kunnen maken. enig ander schepsel ons zal kunnen op het kruis is zij sterker gebleken vereniging. "Het komt op ons nogal EHD vreemd over dat ondanks de wettige huis bezwaren dit onderzoek wordt uit- de zaak in onderzoek. En op donderdag, 16 oktober Nassauwyk, KLM-wyk, de te te Leiderdorp, die hij bijna der tig jaar heeft gediend. De kerk was overvol; er waren ook veel genodig den, onder wie prof. dr. Geense uit Groningen. Het kerkkoor Hart tuigen niet tevergeefs. de Pa- Stem verleende in deze dienst mede- Ds. Honnef zei in zijn preek, dat LEIDEN De politie heeft i: nacht van zaterdag op zondag een schot gelost tijdens een rel in de De Sitterlaan. Het tumult ontstond nadat bij de politie de melding was binnengekomen dat er in de De Sit terlaan een auto was vernield. De eigenaar van de auto, ruiten waren ingeslagen den lek gestoken, verklaarde dat hij gegooid eajge tijd geleden moeilijkheden had de gehad in een café in Leiderdorp. De :en gedupeerde Leidenaar (27) was er derhalve van overtuigd, dat het hier om een wraakoefening ging. Toen de politie-agenten de woning var aangever verlieten verschenen er plotseling vijf mannen in het nach telijk duister. Er ontstond een vecht- de ban- partij, waarbij met flessen werd op de vuist werd gegaan. overgetoacht^De politie heeft pelaan (van het station tot de grens werking met het zingen met de gemeente Wassenaar). Dob- tal Duitse lieder beweg, Donklaan, Industrieweg, Wijngaardenlaan (noordzijde), Eist- het leven van de gemeente laan, Oude Adegeesterlaan, (het ge- tus niet afhangt deelte tussen de Prins Bernhardlaan en Nassaukade), Erasmusstraat, Bak- kersteeg, Schoolstraat, Kon. Marine laan, Bloklaan, Voorstraat, Kerk- dusdanig uit de hand te lopen, dat plein. Treubstraat, Willibrordus- ar- straat, Leidseweg, (tussen School- sen straat en Raadhuislaan), Oranje- De boomstraat, Molenlaan, (het gedeelte tussen Prof. Asserlaan en Kerkplein) Huygensstraat, Van Heuven der agenten, die tussen dó tijen stond, genoodzaakt was waarschuwingsschot te lossen, de vijf mannen, onder wie ook bekenden de politie, namen daarop de be- Chr. maar van Gods liefde. Dat is en blijft een zekerheid die niet onder de voet ge- Bernardus- school geopend De Leidenaar, i i het Goedhartstraat, Prof. Asserlaan, ZOETERWOUDE De had gemunt, was door al het tumult Raadhuislaan, (het gedeelte tussen Bernardusschool katten vogels e.d. in de gemeenten Leiden en Leiderdorp Dag en nacht bereikbaar: telef 134687 Dienstencentrum Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp bejaarden en lang durig zieken en gezinsverzorging Mare 45. tel 149441 (ma t/m vrij 9-10 uur voorm.) Maatschappelijk Werk Bureau Maatsch Werk Oude Rijn i Telefoon 44c. Spreekuur dag ma. en di. van 7—8 uur n. 071-142144 Sociale raadsvrouw Spreekuren Sociale ;ad. Gerecht 1 10.30--11.30 Hogendorpstraat 36, Kooi: Drift- 45. vrij 10.30—11.3 Koordstudio Tuinstad wijk: H* Centrum trekkingen. Geopend i 16.00—18,00 Intermenselijke be- Cemeenschap Zuidwest Hulpverlenlnes- ïnformatlpritpnst. gemeenschap Zuidwest- tel. 764115 133921 en 761944. Kinderopvang Stichting werkgemeenschap Kinder- Moeders voor moeders dijck 32 Oegstgeest tel 071-153652. Huize St.-Maarten nood verkerende moedei Leidse Rechtswinkel di 6.30—8 30 i Onderwijswlnkel. Sopiastraat 36. tel. 126325. Geopend maandag t/m vrij- Oonderdae 8.3010 30 Gespreksavonden Breestraat 66. Lelden. 11. Oegstgeeft, i 25 Leiderdorp Moederhulp Bureau Moederhulp (nlet-gehuwde- moederzorg), Terweepark 2, tel. 151068, mei J Schrama (maatsch werkster). Architecten baar' onder nr. 126385. Zitting op Voetbal Malmö FF is gisteren voor de elfde keer zweeds voetbal kampioen geworden. In het huidige toernooi om de Europa Cup voor landskampioenen speelt Malmö FF in de tweede ronde tegen titelverde diger Bayern Münc.hen. In de eer ste ronde werd FC Magdeburg ge ëlimineerd. Brand bij Fa. Stokkermans LEIDEN Bij een brand in een van de afdelingen van de firma Stok. kermans (chroombedrijf) aan de Rooseveltlaan is voor f 100.000 scha de aan machines aangericht terwijl de schade aan het fabrieksgebouw f 30.000 bedraagt. De brand ontstond zondagnacht. De nachtwaker die dit ontdekte alarmeerde om half vijf de brandweer, die een kwartier nodig had het vuur. dat met een rookontwikkeling gepaard onder de knie te krijgen. moest worden overgebracht. De po- De zaak dreigde volgens de politie litie heeft de zaak nog in onderzoek. zijn boeren geraakt dat hij Leidseweg en Prof. Asserlaan), Vre- de Hoge Rijndijk wordt 16 oktober of- brand is vermoedelijk ontstaan door het politiebureau denhoeffstraat, Langenhorststraat, ficieel geopend. Van 17.00—18.00 uur de oververhitting van een elektrische LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leldscb Dagblad B.V. Witte Singel 1 Leiden. Postbus 54 Giro 57055 Telefoon: 071—144941. Hoofdredacteur Han Mulder. Kwartaalabonnement t 35,90 Per post f 40,30 Jaarabonnement f 132,10 Jaarabonnement p. post f 149,70 Losse nummers t 0,50 Abonnementsgelden bij vooruit betaling te voldoen. Bi) automa tische overschrijving geeD ad ministratie- en incassokosten Nahezorglng van 18.0020.00 u Zaterdag van 16.0018.00 uur Telefoon 071—130500. Indien in gesprek 071—134539.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2