SPEL ROODENBURG OP NIVEAU UVS laat punt gaan: 2-3 LFC VERRAST TEXAS MET 1-2 Koploper LDWS deelt winst met Randstad Sport Tegen Elinkwijk Over bonden ge/proken MAANDAG 6 OKTOBER PAGINA ljf DEN HAAG LFC heeft met een verdiende 12 zege bij het hoog- genoteerde Texas DHB van zich doen spreken. De Leidse ploeg gaf in Den Haag in ieder geval te kennen niet lang meer met een mid- denmootplaats in de tweede klasse genoegen te willen nemen. Het herstel van de Leidenaren na de nederlaag tegen LDWS was opval lend. Aanvankelijk nog aftastend, maar later sterk spelend ver overde het team een 20 voorsprong, voordat Texas wat terug kon doen. Een wissel in de 32ste minuut leidde een fase met beter voetbal in. Op aanwijzing van de geschorste trainer Piet van der Kuil (hem is het recht ontzegd zijn functie als trainer uit te oefenen voor de tijd van één maand na het incident tegen Lugdunum) verving elf talbegeleider Flip Massaar de geblesseerde Zuma door Ton Brakho ven. Het bleek een gouden greep. Brakhoven gaf de Leidse aanval meer stootkracht en bewees dat al na enige minuten. Belaagd door drie tegenstanders brak hij door. Nadat Brakhoven was neergelegd op de rand van het strafschopgebied, gebruikte René Hols wilder de vrije trap om (op aangeven van Brakhoven) 01 te scoren. LFC leek door die voorsprong vleugels te hebben gekregen en domineerde een periode lang op alle fronten. Het resultaat liet niet lang op zich wachten. Aad Neuteboom kon nog eenmaal door doelman Petersen van scoren worden afgehouden, maar in de laatste seconden voor de pauze was het toch raak. Dankzij diezelfde Aad Neuteboom, die achter een foutief verzonden bal van Wim van Dijk aansprintte, de bal net binnenhield en met een schitterend schot van zeker dertig meter 02 liet aantekenen. In de tweede helft liet LFC zich in de verdediging drukken om ruimte te scheppen voor de eigen tegen stoten. Een gevaarlijke tactiek; al na een paar minuten verraste Van Diggelen de totaal niet reagerende Peter Boom. De paal stond een Haags doelpunt toen echter nog in de weg. In de 60ste minuut was het wél raak. Cees van Veen scoorde 12. Dat was het sein voor LFC om van tactiek te veranderen. De ploeg kwam wat meer uit de defensie en slaagde er in de voorsprong vast te houden. PETER DE WEKKER Sjaak Matters, Rob van Zijp. Wouter van Zaanen (Randstad in wit shirt) en Bram de Roode v.l.nj. strij den om de bal. Samen met het publiek bekijken Wim Mugge en aanvoerder Cees de Roode van LDWS, die later nog geboekt zou worden ioor de scheidsrechter, de situatie. LEIDEN Halverwege het duel tussen LDWS en Randstad Sport werd het hier en daar al naar voren gebracht: de 1-1 ruststand gaf de veldverhouding uitstekend weer. Na afloop mocht die tus- sen-anaiyse andermaal .eventi- leerd worden. De 1-1 die uitein delijk aan het wedstrijdformulier werd toevertrouwd, was gister middag aan de Vliet 't enig Juiste produkt van het duel d»\t eigen lijk weinig spectaculaire momen ten had geboden. Rands ad Sport mocht tenslotte nog het meest tevreden zijn met het resultaat. De ongelukkige compt:Mt»e-start van de Voorschotense ploeg (ne derlagen ondanks goed voetbal) lijkt sinds verleden w?eK beëin digd via een 1-0 overwinning op Teylingen. Het gelijkspel tegen WARMENHUIZEN Roodenburg heeft het gis termiddag tegen VIOS in Warmenhuizen een kwartier geprobeerd zonder Sam den Os, de man die zich via een „ontwenningskuur" geleidelijk wil terugtrekken uit het eerste team. Den Os, die op de reservebank plaats neemt „als elf andere fitte spelers kunnen worden opgesteld", moest na dit introotje echter al weer opdraven als vervanger van de geblesseerde Hans Tisseur. Evenals tegen DOS twee weken geleden betekende de komst van Den Os de basis voor beter voetbal. Tegen VIOS raakte Roodenburg zelfs zo geïnspireerd dat het voor de eerste maal een redelijk werkstuk aflever de. De grote man in de afwerking was ditmaal Peter Dubbeldeman, die de totale produktie voor zijn rekening nam; 03. Dat Roodenburg einde lijk het spel afleverde dat in overeenstemming is met de hoge positie is voor een deel toe te schrij ven aan het simplistische voetbal van VIOS. De ploeg toonde gistermiddag vrijwel uitsluitend wils kracht. Die inzet heeft ongetwijfeld te maken met de opvallende positie, die VIOS in Noord-Holland inneemt. Deze eersteklasser speelt in een dorpje van nauwelijks 3000 inwoners, van wie een groot deel heeft meegeholpen aan de bouw van een overdekte tribune. De wilskracht, die VIOS op het veld demonstreert mag overigens niet zonder meer worden vertaald met ontoelaatbare hard heid, die een tegenstander bij voorbaat dwingt in een harnas te kruipen, zoals Den Os zijn team genoten vorige week adviseerde. Roodenburg maakte met VIOS enkele maanden geleden al kennis tijdens het toernooi van SDW. Toen zou door de Noordhollanders „naar alles zijn geschopt wat maar bewoog". Gistermiddag was VIOS ver geleken met dat optreden een vrij rustige tegen stander, die een kwartier de evenknie kon zijn van Roodenburg, maar daarna snel terrein moest prijsgeven. Na de vervanging van Tisseur (hij ver rekte een spier in de lies) door Den Os kwam het voetbal van Roodenburg wat beter tot zijn recht. De aanvallers speelden wat teruggetrokken en gaven halfspelers en verdedigers Peter Ciere voorop) de gelegenheid om op te komen. Die op rukkende spelers werden meestal gelanceerd door Den Os, die als vrije middenvelder het spel goed verdeelde. Den Os leek zelf de score te openen toen hij in de 36ste minuut het aanvallende werk op zich nam. Uit een voorzet van Reinier Verkuy- len kopte hij de bal echter eerst tegen de paai en in de herkansing werd hij afgetroefd door doel man Cees van Bergen. In de 40ste minuut distan- cieerde Roodenburg zich wel van VIOS toen Peter Dubbeldeman voorbereiden werk van Rob Brit- tijn en John van de Wetering afrondde; 01. Roodenburg verdedigde die voorsprong beheerst. Het hield de bal gemakkelijker in de ploeg dan tijdens voorgaande optredens. Er werd beter po sitie gekozen, waardoor de man aan de bal meest al wel een afspeelmogelijkheid had. Alleen het centrum van de Leidse defensie bleek ondanks de verbeterde samenwerking tussen Maarten van Kooperen en Aad de Groot nog kwetsbaar. Mede daardoor kon Cees Roozendaal vlak voor rust nog dichtbij de gelijkmaker komen. Uit een voorzet nam hij de bal ineens op de schoen mee en glipte langs doelman Frits van Berge Henegouwen. De 01 stand bleef echter intact, omdat Roozendaal de toegang tot het doel aan de verkeerde kant van de paal waande. Roozendaal verschafte zich na rust nog zo'n ideale kans. Hij passeerde andermaal Vdn Berge Henegouwen, maar week daarbij te veel uit naar links om nog te kunnen scoren. Daarna werd VIOS min of meer weggetikt. Alleen Wim Nieuwland stelde zich nog eenmaal voor dooi de bal van afstand op de paal te deponeren, maar toen had Peter Dubbeldeman al voor 0—3 gezorgd. In de 34ste minuut ging Piet Hoogenboom in de fout bij een voorzet van Brittijn en in de 35ste minuut bood Den Os Dubbeldeman de derde goal aan. Onbegrijpelijk is het dat Piet Mieremet nog een officiële waarschuwing opliep, nadat hij een speler fors van zich had afgeworpen. JAN PREENEN LEIDEN De ontdekte positieve punten werkten de veront rusting nog meer in de hand. UVS toonde zich tegen Elinkwijk opmerkelijk veerkrachtig voor een ploeg die al zoveel klappen heeft gehad en werkte bovendien keihard. Desondanks lag er gistermiddag op de eindstreep in de Kikkerpolder opnieuw ver lies (2-3) klaar tegen een opponent die zichzelf bij monde van trainer Hans Hol met de kwalificatie „verschrikkelijk slecht" bedacht. Door Paul de Tombe Een opmerking die dan weliswaar zijn basis vond op een geheel ander uitgangspunt dan het gekwelde UVS in deze zwarte periode kan hanteren gerelateerd aan enige vorige duels speelde de Leidse ploeg zo slecht nog niet maar die de ne derlaag wel extra pijhlijk maakte. Achteraf valt natuurlijk gemakke lijk te stellen dat het allemaal niet nodig was geweest. Dat zeker twee Utrechtse goals hadden kunnen wor den voorkomen. Onherroepelijk stuit je dan echter op de persoonlijke fou ten die andermaal werden gemaakt. Misstappen en vooral misgrepen die sommige van de betrokken spe lers niet eens al te kwalijk zijn te nemen. Enige consideratie is zeker in het geval van de jeugdige doel man Chris Dillenburg wel op zijn plaats. Gedwongen door de uitscha keling van Sloos moet de 17-jarige regionaal waarschijnlijk nog tot de cember mee in het eerste team en van hem is moeilijk te verwachten dat hij nu al kwaliteiten ontplooit die hij (nog) niet heeft. Hoe kostbaar die ook zijn, zijn fouten dienen te worden aanvaard nu UVS geen bete re sluitpost voor handen heeft. Gis teren "verwerkte" de Leidse hoofd klasser de misgrepen op opvallende wijze. Van de doffe berusting die zich zou kunnen meester maken van een ploeg, waarin inherent aan de- la ge positie toch al weinig lukt, was geen sprake. Integendeel. UVS toon de voldoende karakter om tweemaal een achterstand goed te maken (0-1 en 1-2) en miste op het nippertje de derde gelijkmakende treffer aan het slot van een partij die het Dé- sar-team om meer redenen gehan dicapt was begonnen. In de defensie moest de voorstoppersplek van de afwezige Filippo worden bezet. Cor Pennenburg die daarvoor de meest geschikte man leek, had geen in teresse. Bert Kort die nu de rol was toebedacht was qua lengte sterk in het nadeel bij de lange spits Her man Schreurs. Die Elinkwijker doel puntte ook tweemaal, nadat mid denvelder Hans Zorge al voor 01 had gezorgd. De bal leek na zijn vrije trap van zeker 25 meter houd- Henskens schuift 1-1 in, nadat de bal voor zijn voeten is getikt door Elinkwijk-doelman Stroom- berg. baar, ondanks de "knik" die in de loop zat maar UVS moeset zich na twintig minuten toch gaan opmaken voor een eerste jacht op een gelijk maker. Een gang waarin veel mislukte met uitzondering van die acte van vijf minuten voor de pauze. Voorberei der van 1-1 was John Verschoor, die de bal zo verraderlijk op doelman Stroomberg afstuurde dat Henskens een herkansing werd geboden. Di rect na de pauze kreeg UVS een nieuwe aanslag op het moreel te ver werken: 1-2 kwam tot stand na een defensieve aarzeling, een voorzetje van Nijdam en een knappe goal van Schreurs. De doelpunten die daarna vielen konden worden on dergebracht in de categorie "ca deautjes". Laatste man Van Tame- len trapte na 71 minuten volledig mis en bood de hardwerkende Ver ver en vervolgens Van Putten de kans op 2-2, Drillenburg voldeed een tiental minuten later ook 'zelf aan zijn geschreeuwde opdracht „Laat gaan". Na een vrije trap van Vogelzang werd de bal over de han den van de onterecht uitgelopen UVS-doelman heen naar 't net ge transporteerd door Schreurs2-3. Omdat Henskens even later in ideale positie (aangever Verschoor) voorlangs mikte, kon Elinkwijk de eerste winst in een uitwedstrijd in. nen. Met een beetje geluk", bekende Hans Hol. "Want bij 2-3 gingen we pas voetballen, wat was dit ver schrikkelijk slecht". Gerard Désar die Van Putten en Van Seggelen nog had vervangen door Visser en Zandbergen kon al leen maar hopen "dat wij vanuit deze hel, waarin alles ondanks hard werken misgaat, deze veerkracht kunnen blijven tonen". Atletiek De Noordkoreaanse lo pers hebben zich gisteren in Kosice (Tsj) in de internationale marathon oppermachtig getoond. Als eerste ging over de streep Tsjei Tsjang, op de tweede en derde plaats gevolgd door zijn landgenoten Go Tsjoeng Son en Kim Tsjang Son. Henk Kalf werd 31ste op 11 minuten van de winnaar. Honkbal Haarlem Nicols heeft zaterdagmiddag in Utrecht de Ne derlandse honkbalbeker gewonnen. In de finale werd het Utrechtse UVV moeizaam verslagen met 2-1. Het betekende de' derde grote triomf in dit seizoen voor de Nicols, want eer der ging ook de landstitel en de Eu ropa Cup naar Haarlem. ADVERTENTIE Regen en nattigheid vergro ten de kans op slippen. Laat ons even Uw banden bekij ken voor Uw veiligheid. volgende week MICHELIN meer. ^radiaal over veiligheid èn zuinigheid gesproken!. L. BERK ZN. b.v. kaasmarkt 2-7 - leiden (aan de Cityting Tel. 071-125341 DEN HAAG Een spelend Docos heeft tegen Cele- ritas een nederlaag geladen. De Hagenaars hielden aan Je sportie ve wedstrijd onder leiding van de goed fluitende scheidsrechter Van der Boor uit Dordrecht een 1-0 zege over. De absentie van Hans van Zijp (wegens een bles sure) in de achterhoede bezorgde Docos problemen. Nerveus spel in 'de defensie van de Leidenaa'rs veroorzaakten in de ee helft een aantal mogelijkheden voor Celeritas, maar goed werk van doelman Hans Burghoiwc voor kwam in die fase treffers. Zelf kreeg Docos voor rust via Rob Nerveus Docos naar nederlaag ter de lat. Nadat Celeritas in de tweede helft (17e minuut) de sco re had geopend (Charles Struik rondde een voorzet van Peter Jansen af), zakten de Hagenaars plotseling erg diep weg. Docos probeerde toen driftig de score in evenwicht te brengen, maar door te gehaast spel en ongecontroleer de schoten bleef de 1-0 voorsprong van Celeritas in tact. In ae laat ste minuut was de geiukmaker bijna toch nog geproduceerd. Na een vrije trap van Ton /an Din- ten schoot Rob Aniba goea in, maar verdediger Simon Brands wist de bal tot tweemail toe van de doellijn weg te werken. koploper LDWS bevestigde die in druk. in de eerste helft veroverde de formatie van trainer Tonnie Kantebeen 'n veld-overwicht. Kon dat ook veroveren omdit LDWS in zijn geliefde 4-4-2 opstelling startte. Het "lokken" van de te genstander om daarna zetf toe te slaan (tegen LFC verleden week de succesformule) sorteerde ook gisteren effect. Nadat Randstad Sport via Henk v.d. Zwan (kop bal juist over en een schot naast het doel) de kansen onbenut had .gelaten, sloeg LDWS via die be proefde manier toe. Een solo van Gé Duobeldeman werd afgerond met een pass je naar Cxncie van Weerlee, die uit een schijnbaar ongevaarlijke situatie van zo'n 25 meter afstand ineens raak schoot: 1-0. Toch hield de strijd V'jze van LDWS ook gevaar in. Randstad hield via Gerrit Schipper er. Fred Sieval de verdediging verder goed gesloten maar wilde in front linie gretig de ruimte opvullen, die LDWS zo welwillend aanbood. H. I. Zwan kogelde van grote afstand in buitenspelpositie hard i ook de schoten uit de twee de linie van Albert Lambeits (in de tweede helft ingeruild voor Hans Lenz) waren voortekenen de gelijkmaker. Die treffer kon nog Juist voor de pauze in gehaald worden. Loek Helder mocht toen vlak voor het doel van Wim Visser inschieten t-1. In het tweede bedrijf waarin aanvoerder Cees de Roode genoteerd werd door scheidsrechter Armas (het overigens De Roode's eerste wedstrijd na een schors'ïg van één duel...) na een overtreding n Henk v. d. Zwan, vervlakten de patronen erg snel naar enthou siast, maar weinig effectief mid- denveldspel. Toch kreeg Randstad nog twee uitstekende mogelijk heden. John Schoenmaker schoot dichtbij tegen doelman Visser op Rob van Zijp verprutste een uitstekende kans. toen hij met vrij veld voor zich een mis lukte voorzet afleverde in plaats zelf te schieten. Aan d<e ande- kant kwam de 1-1 ook bijna in gevaar, toen Ger de Roode mocht inschieten nadat doelman Pothof de bal niet onder controle had kunen krijgen. Het. schot de Roode ketste echter af op de doellat. Simon van We'ngaarden. Lugduiiiim op valreep gelijk bij Velo1-1 LEIDEN Dankzij Kuos Be- kooy is Lugdunum er op de val reep nog in geslaa td een vrij snel opgelopen achterstand tegen Velo weg te werken. Vier min. voor tijd zorgde de ster ke middenvelder ervoor dat de Wateringse doelman C^s van Hage.i toch nog werd gr klopt: 11. In Wateringen is het ove rigens bepaald geen hoogstaan de wedstrijd geworden. Het duel zakte ai snel naar een beaenke- lijk peil. Lugdunum jrobeerde er aanvankelijk nog iets van te maken. In het eerste kwartier waren de Leidenaars auidelijk beter en kregen zij ook enkele goede kansen, die echter niets op leverden. Velo, dat m die ope ningsfase heel weinig liet zien, zou aan 'n uitval in de 16de mi nuut de openingsgoal overhou den. In eerste instantie kon de uitblinkende doelman Wim Era dus de bal nog stoppen. In de "rebound" knalde de ver opge rukte rechtervleugelverdtdiger Zuiderwijk de bal in het Leidse doel: 1—0. Velo probe^-de daar na door te drukken, maar tip pelde bij zijn pogingen om ver der afstand te nemen nogal eens in de buitenspeival. 8ij de te genbezoeken van Lugdunum bleek dat de Wateringse defen sie snel in paniek raakte. De aanval van de Leidenaars bleek evenwel niet alert genoeg om de gelijkmaker te forceren, ook niet toen Lugdunum in het laat ste gedeelte van de eerste helft eên veldoverwicht kreeg tn Ve lo onder druk zette. Het offen sief werd na de rust voortgezet. Met Piet Wérk op de plaats van Van der Linden scoorde Lugdu num ook. In de 60ste minuut werkte Jaap Schiidhuizen de bal na ee.) onoverzichtelijke situa tie in het Velo-doel, maar de goed leidende scheidsrechter Koenen keurde de treffer af. Lugdunum bleef aandringen, maar kwam vooralsnog niet verder dan een reeks hoekschop pen. Omdat de gelij ernaar uit bleef durfde Velo naarmate de wedstrijd verstreek weei wat meer te ondernemen. De snelle uitvallen leverden dankzij het goede ingrijpen van doel man Eradus echter niets op. Vier minuten voor ijd zorgde Koos Bekooy er tenslotte voor dat de verdiende geh'smaker toch Dog een feit werd. Vrii spel

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 13