Nieuwe burgemeester van WINKELCENTRUM „AARHOF" JARIG Alkemade is geïnstalleerd „Sollasi" ook volgend jaar onder het zand Kritiek op Haarlemmermeerse wethouder Kort burgemeesterloos tijdperk Schooladviesdienst Alphen heeft nu complete bezetting PAGINA 4 VRIJDAG 3 OKTOBER VI De loco-burgemeester vergeleek Alkemade met Schipluiden: „de twee gemeenten hebben eenzelfde soort structuur: weiland, kassen. De nieuwe burgemeester kan zich dus niet als een kat in 'n vreemd pak huis voelen". Of de Alkemadese be volking blij moest zijn met deze be noeming, moest nog worden bezien. „We zijn hier nu eenmaal wat af wachtend", aldus loco-burgemeester Rietbroek. Voorts verzekerde hij, dat burgemeester Bolten niet bang hoef de te zijn dat zijn voorgangers de afgelopen twintig jaar al het gras voor de voeten hadden weggemaaid: „er is veel tot stand gekomen, neem het sportpark, de ruilverkaveling, woningbouw, scholen, maar het we melt hier nog van de activiteiten". Hiermee doelde de loco-burgemees ter op de beschoeiing bij Oude Wete ring, waarvoor drie miljoen gulden is uitgetrokken, het geschil met GS over de woningbouw en het voor komen van uitwassen. „Ik hoop dat u tot uw pensionering, want solli citeren zal er nu wel niet meer btf zijn, voldoening zult hebben in uw ambt." Burgemeester Bolten is acht envijftig jaar. Hierna kon de nieuwe burgemees ter zijn ambt meteen tot uitvoering brengen. Hij mocht de leiding van de vergadering overnemen. In zijn „openings"-toespraak zei hij, van Alkemade niet meer te weten dan een gemiddeld Zuidhollander, toen de benoeming afkwam. „Door de aard van de bevolking van Alkemade ben ik blij, dit ambt te mogen vervul len. Ik wist al dat hier een goed nummertje muziek werd gespeeld, en ik ben altijd al wat gematigd ge weest wat benoemingen betreft". Ten slotte wenste bil de Alkemadese be volking, de raad, zijn vrouw en alle anderen „hoewel het gek zal klinken" geluk met deze nieuwe burgemeester. CDA-woordvoerder Van der Meer zei kort en bondig, dat de fractie Honderdduizenden eotoneasters vernietigd BOSKOOP In Boskoup en om geving zijn vooruitlopend op de Ministeriële beschikking die thans is i itgevaardigd de laatste weken 1 onderdduizenden cotone asters ver nietigd. Deze planten waren besmet oi werden ervan verdacht besmet te zijn door perevuur. Van c»e onge veer 1100 boomkwekersbedrii"'en had oen 530 bedrijven de voor oeicvuur extra gevoelige soorten in voorraad. Df schade die de kwekers hierdoor kregen, loopt in de honde cauizen- dcn. die ten dele zal worden ver goed. De getroffen bedrijven liggen in Boskoop, Alphen aan den lino. Ha- Bed'swoude, Reeuwijk en Waddinx- Met de thans in werking getreden beschikking „bestrijding oerevuur 1P75" wordt uitbreiding gegeven aan de verplichting om te gedogen dat voor perevuur gevoelige planten van staatswege worden afgezaagd of ge looid. indien zij door die ziekte zijn aangetast of ervan worden veroacht. Deze gedoogplicht zal nu i prin cipe voor het gehele land geiden, met uitzondering van het geo'ed ten noorden van de spoorlijn Har'ingen- niet vroeg om ee nsuperman, maar iemand die de plattelandsbevolking zou kunnen verstaan. „Als je veer tien jaar burgemeester van een soort gelijke gemeente bent geweest zit dat wel goed. We willen best een goed partijtje meespelen, maar dan wel met dezelfde partituur en daar heb je een goede dirigent voor nodig". Groot alann voor gaslek in Abbenes ABBENES Groot was de consternatie toen gistermiddag rond half vier groot alarm werd gegeven in Abbenes. Bij draina- gewerkzaamheden was een aardgas-pijpleiding geraakt. Er ontstond een groot lek, waar het aardgas uitspoot. Het bleek latetr mee te vallen. De lekkage bevond zich mid den in bouwland aan het Turf- spoor. Onder toezicht van de brandweer werd het gat ge dicht door het gemeentelijk gas bedrijf van Haarlemmermeer. De lekkage betekende dat in Abbenes de bevolking vanaf vier uur *s middags niet over aard gas kon beschikken. Twee uur later kwam ook Buitenkaag zonder aardgas te zitten. Om streeks half negen konden ze in beide dorpen de gaspitjes weer aansteken. PSV loot Ruch Chorzow ZÜRICH PSV heeft het Poolse Ruch Chorzow geloot in de tweede ronde van het toernooi om de Euro pa Cup I. PSV begint met een uit wedstrijd. In het toernooi voor de bekerwinnaars zal FC Den Haag de Franse club CR Lens treffen. Ook Den Haag begint met een uit-duel, evenals Ajax dat in de tweede ronde van de UEFA Cup eerst naar het Duitse Hertha BSC moet, op 22 ok tober. De returns worden gespeeld op 5 november. Leeuwarden-Groningen-Delfzijl. De bepaalde voor perevuur extra gevoe lige soorten moeten voor 10 oktober zijn gerooid en vernietigd, zo heeft het Ministerie van Landbouw en Visserij bekend gemaakt. Perevuur is een uit Amjr'ka af komstige bacterie-ziekte. Acht Jaar geleden bereikte de ziekte Engeland, vijf tot zes jaar geleden o^eft de ziekte het vasteland van Europa be rt ikt. Toen werd perevuur geconsta teerd in Zeeland en in de kop van Noord-Holland. Dit voor ja ,r werd Boskoop en omgeving zwaar geïn fecteerd. De wijze waarop de ziekte zich verspreid, is nog niet bekend. HAARLEMMERMEER De PvdA en PPR, die in de Haar lemmermeerse gemeenteraad als één fraktie optreden, ur.con gis termiddag tijdens de ra^dsvrrga- dering zeer veel kritiek op wet houder Houtsma. Twje belang rijke voorstellen, namelijk de wo- ningbouwnota 1975 en de nota „uitgangspunten een doeleinden voor een herziening van het struktmrplan 1964 Haarlemmer meer" konden de goedkeuring van de oppositie binnen de ge meenteraad, niet halen. Beide voorstellen werden met 22 tegen 8 stemmen verworpen. In het eerste geval oetiontte de heer J. Brouwer (PvdA) de wet houder van een onjuiste weer gave van mededelingen van de minister van volkshuisvesting en bouwnijverheid. Hij vond de kri tiek op Den Haag niet juist en was van mening dat als iren de bewindslieden benadert, alle mede werking wordt verkregen. De hele sfeer van de discussie en de ant woorden van de wethouder op principiële kwesties, vond de heer Brouwer teleurstellend. In het tweede geval speelde de luchthaven Schiphol een bt lang rijke rol. Namens de progressie- ven zei de heer G. GoïI iPPR) dat B en W moeten ait-aan van een afleiding van de uitoreiding van de luchtvaartaktiviteiten. „U kunt dat helaas niet en caarom stemmen wij niet met do nota in. De overige frakies waren het in grote lijnen wel met Ben >V eens. Bij de mededeling van burge meester C. van Stam. dal» het raadslid F. Brouwer, dis cmangs in opspraak kwam door finan ciële moeilijkheden bij de aan koop van een snackbar in Bui tenkaag, als raadslid bedankte, zei CDA-fraktievoorzitter P. J. Rijpstra dat het de fraluie niet was gelukt kontakt met dp heer Brouwer te krijgen. Niettemin hoopte hij dat het de heer Brou-, wer en zijn gezin in de verdere toekomst goed zou gaan „Wij hebben behoefte hem te bedan ken voor alles wat hij vooi de gemeente, met de hele inze van zijn persoon, deed", aldus de heer Rijpstra tot de (afwezige) Brou- DEN HAAG De ontspanning zoekende bewoners van het park Sollasi te Noordwijkerhout moeten er rekening mee houden, dat ook volgend jaar de zandwinning uit het Oosterduinse meer nog door gaat en dat zij dan ook weer te maken krijgen met de tijdelijke zandberging op de westelijke oe ver van het meer, zoals die hen de afgelopen zomer zo veel over last heeft bezorgd. Het dagelijks bestuur van de provincie, dat de vereiste vergun ning voor de zandwinning en - berging heeft afgegeven, gaat ech ter wel streng toezien op naleving van de /oorwaarde, dóe aan ver gunning verbonden was, nl. dat het werk geen overlast mag ver oorzaken. Om aan deze voorwaar de te vodoen zal de kalkzand- s*eenfabr. v. Herwaarden uit Hil- legom, die het zand voor zijn fa bricageproces gebruikt, vermoede lijk een beregeningsinstallatie moe ten plaatsen, die het opgeslagen zand nat houdt en zodoende ver stuiving voorkomt. Dit bleek in een vergadering van de provinciale adviescommis sie voor recreatie, waar het sta tenlid drs Van Kuijen de zaak aansneed naar aanleiding van brieven van de Vereniging van bungalow- en stacaravaneigenaars Uit het antwoord van voorzitter Borgman bleek, dat GS zich al intensief bezig houden met de pro blemen rond het Oosterduinse meer, de zandwinning en de ont wikkeling van de recreatie. Het bungalowpark Sollasi kreeg, na °en illegaal bestaan, de vereiste vergunning, maar voldeed nog niet aan de verplichting een groen strook langs de oever van het meer te maken. Was die er al ge weest, dan zou de overlast door he stuivende zand wellicht iets klei ner zijn uitgevallen. Van Herwaar den kreeg vergunning voor tijde lijke opslag van het gewonnen tand op de enig bruikbare plaats tussen het meer en Sollasi. Er zijn echter nog meer problemea Overwogen m0et worden of er na 1976 nog verder zand gewonnen kan worden en er ligt ook de wens van het provinciale bestuur om een stuk meeroever over te ne men, teneinde die in te richten voor openbare recreatie. Via de z.g. artikel 19-procedure van de wet ruimtelijke ordening wordt ge werkt aan een plan voor nog 200 bungalows, maar GS willen, dat het gemeentebestuur een bestem- mïncsDlpn maakt voor dit. cebied. waarin het bbouwplan dan kan passen. Er is tenslotte langs de meeroevers nog sprake van een wilde recreatie-ontwikkeling, die "niet helemaal plezierig" is vol gens de gedeputeerde Borgman. Samen met het gemeentebestuur hebben GS inmiddels een werk groep gevormd, die alle problemen op een rijtje heeft gezet, zodat nu bezien kan worden hoe ze kun nen worden opgelost. NOORDWIJKERHOUT De af deling Noordwijkerhout van het Ka tholiek Vrouwengilde houdt haar eerstvolgende bijeenkomst op maan dag 13 oktober in het parochiehuis aan de Kerkstraat. Het provinciaal bestuur komt dan een "alternatief ganzenbordspel" verzorgen met als thema: Vrouw, wat doe Je nou? Hier bij hoort zinvol discussiëren. De bij eenkomst begint om 8 uur 's avonds en is ook toegankelijk voor introdu- cees. Deze betalen dan wel twee gul den. LEIDEN Mr. R. J. in 't Veld is gisteren aan de Leidse univer siteit gepromoveerd tot doctor in de rechtsgeleerdheid op een proef schrift getiteld „Meerderheids stelsel en welvaartstheorie". Pro motors waren prof. dr. W. Eizen- ga en prof. dr. Th. A. Stevers. Mr. In 't Veld is aan de universiteit verhonden als hoofd van de afde ling Planning, Informatie, Syste men en Allocatie (P.I.S.A.). In de vorige periode van de Leidse gemeenteraad was hij leider van het PAK. Hij is o.m. de geestelijke vader van de Begeleidingscom missie Organisatie Ontwikkeling (B.O.O.) die de bestuurlijke en ambtelijke reorganisatie van de gemeente Leiden voorbereidt. Op de foto reikt mr. C. P. C. M. Oomen, lector, aan de promoven dus de bul uit. "De verwachtingen zijn overtroffen in het afgelopen jaar" ROELOFARENDSVEEN Als eerste en enige punt tijdens de buitengewone raadsvergadering, gistermiddag in het gemeentehuis van Roelofare ndsveen, stond de installatie van burgemeester P. J. Bolten op de agenda. Loco-burgemeester Rietbroek zei in zijn openingstoespraak, verbaasd te zijn geweest over de snelle ontwikkelingen rond het burgemeestersschap. „Het is is nog maar een maand geleden, dat burgemeester Smolders afscheid nam en de gemeenteraad van Alkemade een profielschets moest maken over het „gezicht" van de nieuwe burgemeester. Niemand had kunnen denken, dat het burgemeesterloos tijdperk maar één maand zou duren". ALPHEN AAN DEN RIJN Gisteren precies een jaar geleden gingen met veel vertoon van feestvreugde de poorten van Alphens winkelcentrum nummer één, De Aarhof, open. Nu, een jaar later blijkt er nog steeds reden tot vreugde. „Ik geloof dat dit eerste jaar in De Aarhof in veel gevallen de verwachtingen heeft overtroffen. Het is eigenlijk alleen maar positief verlopen. En met de in het begin zo gevreesde baldadigheid valt het toch wel erg mee", aldus W. Allart, voorzitter van de belangenvereniging De Aarhof. Ook de firma Van Keeken, zowel in dc Aarhof als in de Van Man- dersloostraat vertegenwoordigd met een schoenenzaak toont zich erg po sitief over de gang van zaken het afgelopen Jaar. „In november/de cember is het niet best geweest. Toen moest het allemaal nog echt van de grond komen. Maar nu geloof ik dat het wel goed zit", aldus N. van Keeken sr. Vergelijking Een vergelijking tussen beide za ken gaat niet op, vindt de heer Van Keeken, omdat alleen het assor timent is gesplitst (in de Aarhof het wat goedkopere schoeisel, in de Van Mandersloostraat de kinder schoenen en het echte kwaliteits schoeisel). "Wij blijven de twee za ken als één geheel beschouwen. Het zijn gewoon onze twee gezichten". Wat betreft de feestvreugde rond de opening vorig jaar; de Aarhof doet het allemaal nog eens dunne tjes over. Zo deelde gisteren de ac- .teur Harry Keuls, vermomd als ka bouter, in totaal zo'n duizend waar debonnen uit. Tot vreugde van de verzamelde huisvrouwen en hun - kroost, die rond de acteur draaiden als vliegen rond de pot met honing. Con Brio Sneltekenares Nellie Soeters - geen onbekende in Alphen - is drie dagen lang in het winkelcentrum gestatio neerd om een ieder die maar wil te vereeuwigen. Verder speelden van daag enkele combo's, terwijl morgen middag "Con Brio" voor een vro lijke noot zorgt. Voorts gaf de heer Van der Meer, z\j het wat aarzelend, toe dat men in het begin wat bezwaard was ge weest tegen deze benoeming gezien de leeftijd van burgemeester Bolten. „Maar het zit wel goed d edyna- miek straalt er nog vanaf'. Veel lovende woorden verder van gemeentesecretaris Brama: „Hope lijk is uw vraag en ons aanbod met elkaar in evenwicht", loco-burger meester Brunink van Schipluiden „hij trekt er aan, t is een harde werker" en collega-burgemeester Gal las van Alphen, als voorzitter van de Burgemeesterskring Rijnstreek, maar ook als lid van een actie groep: „Wij zijn niet gekend in deze benoeming. Maar wel zijn we blij, u in onze kring op te nemen". De nieuwe burgemeester van Alke made waaronder zes verschillen de dorpen ressorteren - sprak tenslot te de hoop uit, hoewel het moei lijk was van Schipluiden los te ko men, in Alkemade een goed eind station te vinden. Loco-burgemeester Rietbroek van Alkemade hangt de nieuwe burgemeester, de heer P. J. Bolten, de ambtsketen om. Brief naar de nog weifelende gemeenten ALPHEN AAN DEN RIJN De medewerkersstaf van de in de regio's Alphen en Gouda werkzame schoolbegeleidingsdienst is thans vrijwel compleet. Dat deelde de directeur van de dienst, W. van Dongen, gisteravond mee tijdens een bestuursvergade ring van de schoolbegeleidingsdienst in het stadhuis van Gouda. Er wordt nu dan ook dru«c gewerkt ben: Hazerswoude, Nieuwkoop en concreet werkplan. De zevenhoven. De gemeente Ter Aar projec- neemt binnenkort een beslis -ing. e over- Het bestuur van de dienst besloot lager gisteravond een brief te sturen naar de nog niet aangesloten gemeenten, te beraden over een meedoen. De kosten bedra gen voor een gemeente 2,2b per in- De dienst bestaat nu uit 7 onder- lm VaS'' iiccnooioiieion /„.„„„KJ; .„.„„i- ot en met 1978. Gemeenten die m.i.v. schooladviesdienst heeft tw ten op het oog: helpen met bragging van kleuter- naa- onderwijs en een taaiproject gere scholieren. Met de uitvoering n-et het verzoek "zich c aarvan wordt direct kerstvakantie begonnen. wijsspecialisten (waarbij sterk is ge let op een praktische inslag) en 2 administratieve medewerksters. Er vordt nog gezocht naar een peda- goog-didacicus. De adver^mi^s over i. st-assistenten en remedial tea chers (hulponderwijzers) heef4 een erorme respons opgeleverd. Er kwa men 130 sollicitaties oinn-a. Deze week zijn de benodigde 8 krachten ••itgekozen. Van deze groep zijn er 3 afkomstig uit Alphen. Het merendeel van de gementen in te regio's Alphen en Gouda heeft zich T-u aangesloten bij de schoo oegelei- riingsdienst. De deelnemende ge meenten hebben bij eikair 230.000 inwoners (400 kleuter- en lagere scholen); de twee regio's samen tel len 280.000 man. Uit de Alphense regio zijn opgeno men in de schooladviesdienst: Al phen, Woubrugge, Rijnsate. woude, Ieimuiden, Nieuwveen en Koude kerk. Afgezien van aansluiting heb- januari a.s. alsnog toe tred-" talen over 1975 nog een bedre f 1,75 per inwoner weg sis i maakte kosten. be- LEIDENOp het kruispunt van de Haagweg en de Churchilllaan heeft zich vanmorgen rond elf uur een ernstig ongeval voorgedaan, waarbij een echtpaar uit Hilversum gewond raakte. Voor het leven van de vrouw werd vanochtend gevreesd. De man kreeg een diepe hoofdwond. Het on geluk gebeurde toen een vrachtwagen met oplegger uit Lisse, komend vanaf de Churchilllaan, geen voorrang verleende aan een over de Haagweg in de richting van de stad rijdende personenauto. De vrachtauto greep de personenauto in de flank. Door de ambulances van de EHD werden de verkeersslachtoffers met grote spoed naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 4