verkopen Overzicht van boeiend jaar Filmcamera naar Leiden LEZERS SCHRIJVEN Nationale puzzelactie Tien jaar Hilversum 3 Shepherds houden op VRIJDAG 3 OKTOBER PAGINA 21 Sociaal-economisch jaarboek: Het sociaal-economisch Jaar boek 1974-1975 geschreven door de journalist Nic van Rossuitl is op het juiste moment versche nen. Het boek beschrijft de so ciaal-economische ontwikkelingen in een voor Nederland boeiende en veelbewogen periode. Boeren en vrachtwagenchauf feurs blokkeerden snelwegen, mid denstanders sloten hun winkels om in Den Haag te demonstreren,, PTT-ambtenaren verzetten zich tegen overplaatsing naar 't nooor- den, en de werkloosheid liep snel op. Fijn is anders. Karakteristiek voor 1974-1975 was in de eerste plaats wel de economische achteruitgang, die 'n verscherping van de sociale te genstellingen met zich mee bracht. Vooral omdat het progressieve „Keerpunt"-programma van de regering op steeds meer gespan nen voet met de economische rea liteit kwam te staan. De regering Den Uyl zag zich genoodzaakt te manouvreren tussen het wenselijke en het op dit moment mogelijke. Het eerste hoofdstuk van het boek wordt dan ook besteed aan het zg. "po- litiek-economisohe drieluik van Den Uyl". Deze aanduiding ge bruikt Van Rossum voor de drie redes, die de premier hield in resp. Nijmegen, Amsterdam en Rotter dam. In zijn eerste rede, precies een jaar geledden gehouden voor het Nederlands Christelijk Werk geversverbond, gaf Den Uyl een uiteenzetting over zijn socialis tische visie op de maatschappij. Een golf van heftige en veront waardigde reacties was het ge volg. Op 15 januari 1975 deed Den Uyl zijn best om de misverstan den die zijn Nijmeegse rede had den gewekt, recht te zetten, en hij besloot zijn drieluik op 22 april 1975 op de Erasmus Univer siteit in Rotterdam, waar hij pleit te voor een herwaardering van de volledige werkgelegenheid als doelstelling voor het overheidsbe leid. De twee laatste redes van Den Uyl zijn vaak beschouwd als een "rectificatie" van zijn in Nijme gen ontvouwde visie. Maar wie de speeches van de premier goed leest, aldus .Van Rossum,. herkent daarin niet die salto mortalein zijn denken die eraan werd toege schreven, hoewel er een zeer dui delijk (politiek) verschil tussen de toespraken bestaat. De redes van Den Uyl vor men slechts enkele van de zeer vele voorvallen uit de ontelbare die zich voordeden in 't sociaal- economische jaar 1974-1975. De waarde van het Jaarboek schuilt in het, systematisch weergeven van die gebeurtenissen. Behalve als een stukje geschiedschrijving dient het boek dan ook als een naslagwerk voor diegenen die alle feiten nog eens op een rijtje wil len zien of later willen naslaan. En vooral als serie (dit is het eer ste deel) kunnen de jaarboeken van groot nut zijn. Er wordt onder meer aandacht besteed aan de ontwikkelingen op het gebied van de inkomens, de arbeidsmarkt, de sociale verzeke ringen, de belastingen, de orijzen en de huren. Verder biedt het b en de huren. Verder biedt het boek een chronologische lijst van de belangriikste sociaal-economische gebeurtenissen, en een lijst van afkortingen zoals de sociale eco nomie die zo veel kent. Van Rossum is er vrij goed in geslaagd om zijn boek ook voor de minder economisch geschool de lezer toegankelijk te maken, hoewel hij od sommige plaatsen toch lijkt uit te gaan van een wat grotere achtergrondkennis. Het boek is ook minder geschikt voor mensen die zich laten af schrikken door cijfers, want die. staan er vrii veel in. De (voor Nederland zeer belang rijke) relatie met het buitenland is in 't boek te weinig uitgewerkt. Daarmee bliift het te regionaal be perkt, terwijl de sociaal-economi sche ontwikkelingen in Nederland toch mede in het licht van gebeur tenissen op wereldschaal gezien moeten worden. JOOP MAAT Sociaal-economisch jaarboek 1°74- 1975, door Nic van Rossum. Uit gave Agon Elsevier. Paperback f 24,50. In komende weken DEN HAAG De nationale puzzel actie ten bate van het Nationaal Fonds Sport Gehandicapten heeft een succesvolle start gehad. De op- 1 brengst van de eerste puzzel - van 178.113,10. In de extra prijzenpot zit na de eerste week al een bedrag van 3.892.82. Oplossing puzzel nummer 1: 'Veel geluk bij deze nieuwe serie'. Weekhoo f dprij zen Een VW Golf auto: A. G. Aalbers, Meyjorst 62-64, Nijmegen. Een Phi lips kleurentelevisie: mevrouw W. Brand-Van Gent. Vlierstraat 2 Wijk bij Duurstede. Een AEG-wasauto- maat: mej. E. Biever, Paterswolde- straat 86, Den Haag. Een Olga spring Redaktionele aankleding van interview Naar aanleiding van de redaktio nele aankleding van het op zich uit stekende interview met mijn fraktie- genoot Henk Woelders wil ik het vol gende opmerken. 1. Het leek mij een aardig idee om bij de aankondiging van het vertrek van een PvdA-fraktielid uit Leiden een persbijeenkomst te beleggen •waarop tegelijkertijd de opvolger aan de pers kon worden voorgesteld. Met een aantal mensen heb ik dit planne tje besproken. Vandaar dat een lid van het afdelingsbestuur, toen Woel- de.rs definitief zijn vertrek meldde, hem vroeg eerst met mij kontaikt op te nemen alvorens de pers te woord ite staan. Dat dit niieit is gebeurd, is verder geen ramp. Wel vervelend vind ik het dat de betrokken journalist die een halfbegrepen flard hiervan heeft opgevangen zich door zijn fan tasie op sleeptouw heeft laten nemen. Wanneer het redaktioneel kommen- taar met zoveel woorden stelt dat fraktiegenoten mijn permissie zouden moeten hebben om de pers te woord te mogen staan daalt het realiteits gehalte ver beneden het nulpunt. Dat zou derhalve een verkrachting van grondrechten ook een grove over schatting van de invloed van de pers zijn. Aangezien de feitelijke onder bouw van het kommentaar drijfzand blijkt, zakken de opgeblazen konklu- sies over het demokraties karakter van mijn partij daar ook roemloos in weg. Dit alles nog afgezien van mijn indruk dat die beschuldigingen hoog lijk on-fair zijn t.a.v. de enige grote Leidse raadsfraktie die zeer regelma tig in het openbaar vergadert en niet benauwd blijkt interne meningsver schillen via de pers naar buiten te doen blijken. Minder dan enig ander behoeven wij het pantser van de be slotenheid om met elkaar op één lijn te komen. 2. Dat de vette kop boven het inter view vierkant ingaat tegen de strek king van Woelders' persoonlijke op vattingen is vast wel demokraties maar journalistiek toch niet erg fris. Woelders' mening dat een wethouder op zijn belangrijke beleidsdaden be oordeeld dient te worden is de me ning van de gehele PvdA-fraktie. Zo lang deze fraktie in de Raad zit zul len alle suggesties om een bestuurder op zijn uiterlijk, spreektrant, persoon lijke stijl of privé-leven te beoordelen als niet ter zake in een volwassen partij terzijde worden gelegd. De PvdA-fraktie is geen speeltuinvereni ging maar een politieke groepering: er wordt dan ook niet gewipt, maar geprobeerd op serieuze, hoewel niet vreugdeloze, wijze de stad te besturen. 3. Enkele malen in de afgelopen pe riode heeft Henk Woelders zijn frak- tielidmaatschap zelf ter diskussie ge steld, omdat hij zich door zijn drukke baan als fraktielid tekort voelde schieten. Bij herhaling heeft de PvdA-fraktie unaniem een beroep op hem gedaan aan te blijven, juist ook omdat men zijn soms wat eigenzin nige bijdrage waardeerde. Het jour nalistieke bovenschrift bij het vraag gesprek dat „er binnen de PvdA men sen zijn die het niet zo erg vinden dat hij zijn plaats in de Raad vrij maakt" mist daarom iedere grond. Het zou ook een uiterst kortzichtig oordeel zijn, dat volstrekt verkeerde verwachtingen wekt t.a.v. zijn op volger. Leo Meijer, fractie-voorzitter PvdA, Hogewoerd 83, LEIDEN. Naschrift: 1. Dat Woelders vooraf geen contact heeft opgenomen mag dan volgens PvdA-fractieleider Meijer geen ramp zijn, het wijst er in elk geval op, dat hij het niet zo'n aardig idee vond. 2. De feitelijke onderbouw van het commentaar berust op een verklaring van het gebeurde door de betrokkene en kan derhalve moeilijk als „half begrepen flard" of „drijfzand" wor den betiteld. 3. De PvdA-fractie mag dan zeer regelmatig in het openbaar vergade ren; de laatste maanden wordt toch vrij frequent „het pantser van de be slotenheid" gehanteerd. 4. Dat het de mening van de PvdA- fractie (inclusief Woelders) is dat een wethouder beoordeeld moet wor den op zijn beleidsdaden hebben we nooit bestreden. Het feit dat Woelders de kwestie ter sprake bracht wijst er op dat er in de PvdA kennelijk men sen zijn die daar anders over denken, 5. Wie het interview goed leest en de geïnterviewde heeft dat ook ge daan vóór publicatie zal moeilijk staande kunnen houden dat de vlag (lees: kop) de lading niet dekt. 6. Het is niet onze mening dat er pogingen gedaan worden om Van Aken te wippen. Zoals wel vaker ge beurt presenteert Meijer de mening van de geïnterviewde als dié van de auteur van het artikel. 7. Dat de fractie unaniem een be roep op Woelders heeft gedaan be wijst nog niet dat er geen mensen zijn in de PvdA, die het niet zo erg vinden dat hij vertrekt. Temeer daar Woelders zelf geen bezwaar heeft ge maakt tegen deze passage. Open brief aan verkeers- commissie Tot voor enkele jaren was de Ka naalweg een landelijke, door iepen omzoomde straatweg. Thans is hij één van de meest gevaarlijke, door stank en lawaai, milieuverpestende racebanen in deze stad. Ik heb mij afgevraagd of hierin op korte ter mijn verbetering kan worden ge bracht, en veroorloof mij u de vol gende suggesties aan de hand te doen: een verbod om linksaf te slaan rijdende richting spoorweg naar Ho ge Rijndijk; e een verbod om uit de vele zijwegen de Kanaalweg. op te rijden; liet verkeer van de rijksweg Am sterdam-Den Haag-Rotterdam niet meer bij de afrit naar Leiderdorp of bij de afrit bij de brug over de Oude Rijn, maar bij de afrit bij het voor malige klooster en vervolgens via de Lammenschansweg maar Leiden te dirigeren; 6 het verkeer van de rijksweg Utrecht-Den Haag niet meer via Bo degraven en Alphen, maar langs het verkeersplein Leidschenaam via de rijksweg Den Haag-Rotterdam en vervolgens met gebruikmaking van de afrit bij het voormalige klooster en wederom de Lammenschansweg naar Leiden te voeren. Met deze maatregelen kunnen de vele tientallen ongelukken en bijna honderdtallen bijna-ongelukken wor den teruggebracht en wellicht voor komen. Tevens wordt ermee bereikt dait de verschrikkelijke stanik en la- waai-ove(rlast van knetterende brom fietsen tot en met de karavanen don derende vrachtwagens aanzienlijk wordt teruggebracht. H. VAN RIJSWIJK Kanaalweg 113, Leiden Waddinxveense raad komt bijeen WADDINXVEEN Woensdag, 8 oktober a.s., komt de raad van Waddinxveen in een extra vergade ring bijeen om half acht. In die ver gadering worden de geloofsbrieven behandeld van de heer F. H. de Ruij ter als opvolger van de heer Ph. Kroes. Tevens wordt dan een voor stel behandeld met betrekking tot het concept-ontwerp van wet reorgani satie binnenlands bestuur. De nota van Gedeputeerde Staten is van dien aard dat de grootst mogelijke meer derheid kiest voor het Open Midden gebied met een afzonderlijke provin cie nieuwe stijl» Burgemeester en Wethouders kun nen zich in grote lijnen met de me ning van Gedeputeerde Staten ver enigen ten aanzien van het Open Mid dengebied. Eén lid van burgemeester en wet houders is van mening dat in de te vormen provincie nieuwe stijl voor het open middengebied niet de Al- blasserwaard en de Vijfherenlanden dienen te worden opgenomen, omdat hij deze streek te nauw verbonden 'acht met Dordrecht. Abortus Het Zwitserse parle ment heeft gisteren met 105 tegen 55 stemmen besloten de bepalingen in het wetboek van strafrecht ten aan zien van abortus te verlichten en de ingreep toe te staan "als er voor de vrouw ernstig en blijvend lichamelijk zowel als geestelijk gevaar door de zwangerschap kon ontstaan". boxcombinatie: R.K. Rovers, Agne- tastraat 5, Zandvoort. Een Sankyo ES-44 filmcamera: R. van Iterson, Rijndijkstraat 31, Leiden. Een Pelr grim gasfornuis: A. W. M. Toma, Spinolaweg 4, Venlo. Een Singer naaimachine: B. Pais, Notenstraat 11, Doesburg (Gld.). Een Witteveen waardebon van 500,-: mevr. C.J. van Nispen-De Jong, Hazeldonkse- zandweg 9, Zevenbergen 3818. Een Neveda tapijt: Th. J. van der Vaart Smit, Omloop 70, Stadskanaal. Een hometrainer skiff roeimachine: A. Vloeimans, Silenenstraat 1, Den Bosch. In het verschijningsgebied van het Leidsch/Alphens Dagblad viel voorts één weekprijs: de heer E. Binnen dijk, Formosastraat 34. Leiden, won een Rara Gouden Puzzel woorden boek. De volledige trekkingslijst ligt van af maandag as. ter inzage op onze bureaus te Leiden (Witte Singel 1) en Alphen a.d. Rijn (Julianastraat Concerten in Burgerzaal BODEGRAVEN Het Comité Burgerzaal Concerten is er voor het komend seizoen in geslaagd een aan tal uitstekende musici naar Bodegra ven te laten komen. Het openingsconcert is donder dag 16 oktober om kwart over acht. Het Miranda-Kwartet «vier jonge musici) treedt dan op. Donderdag 20 november wordt een concert verzorgd door Ank Reinders (sopraan), Bas de Jong (klarinet) en Wim Serlie (pia no). Tweede kerstdag (half drie) treedt de jeugdige Poolse pianiste Tamara Pospiszyl op. Donderdag 19 februari is de gambiste Veronika Hampe te gast in Bodegraven en donderdag 8 april is er een avond voor hen, die van goede en ook romanti sche muziek houden. Vera Beths (vi ool) en Anner Bijlsma (cello) tre den dan op in de Burgerzaal. HAZERSWOUDE De bestuursle den van De Rode Wip neoben be- s'oten de speeltuin van deze naam in de Hazerswoudse wijk Rhynenburch ook in het winterseizoen voor de :eugd geopend te houden, lussen z. nsopgang en -ondergang kunnen de kinderen er hun speelhart opna- len, zij het dat er géén toezicht door een oudere zal worden genouden. Dat zou de vereniging voor te grote financiële kosten plaatsen. Drooglegging De Indiase rege ring heeft gisteren een versoberings programma van 12 punten bekendge maakt dat o.m., als stap naar een algehele "drooglegging", het verbod bevat om in het openbaar alcohol houdende dranken te nuttigen .zoals in hotels, eethuizen, bars, club en op ontvangsten. De verkoop van al coholica in winkels is nog toegestaan. Op het landbouwbedrijf van de heer G. Knibbe, de Jacob van Beekhoeve in Hazerswoude (dorp), is gisteren een demon stratie gegeven van de ma chinale aanleg van een be- drijfsweg. De sterk toegenomen mechani satie in de landbouw nood zaakt de boer meer en meer over te gaan tot de aanleg van bedrijfswegen en -verhardin gen. Ook moet de boer tijdens zeer slechte weersomstandigheden zijn percelen kunnen bereiken. In het verleden kon voor de constructie van bedrijfswegen worden volstaan met rijstro ken, maar door het toenemen van het aartial ritten, de gro tere gewiclïfen en de grotere snelheden van de voertuigen op bedrijfswegen, blijkt deze constructie in de praktijk niet meer te voldoen. De aanleg van een betonnen weg wordt des te meer aan trekkelijk, nu de overheid via een zg. bijdrageregeling 33 tot 50 procent van de kosten op zich neemt. Vandaar de demonstratie gis teren in Hazerswoude. Het werk werd uitgevoerd met een aangepaste Vögele wegen- bouwmachine, door B.V. Aan nemingsmaatschappij N.B.M. in samenwerking met Combi natie Maasroute, Goudsche Be- tonmortel Centrale BV. BV Be- toncentrale Koudekerk ,.BCK" en Leidse Betonmortelcentrale BV. DEN HAAG (SP) De slijters rekenen voor de komende weken op forse verkopen van sterke drank, ook al omdat op 1 januari een accijnsverhoging zal leiden tot een prijsstijging van ongeveer f 2,50 voor een liter gedistilleerd. De heer Th. Hooij, waarnemend voorzitter van de Verenigde Nederlandse Slijters, heeft dit gisteren verklaard. Belgische staalbedrijven willen duizenden mensen kwijt BRUSSEL (ANP) De staalbe drijven rond Charleroi in België wil len voor het einde van volgend jaar enige duizenden arbeiders kwijt. Vol gens de werkgevers zouden er, als gevolg van reorganisaties drie tot vierduizend arbeidsplaatsen verloren gaan. De vakbonden houden er ech ter rekening mee dat er wel eens zesduizend van de in totaal acht tienduizend staalarbeiders werkloos zouden kunnen worden. Volgens de werkgevérs is er een grondige reorganisatie en moderni sering van de staalnijverheid rond Charleroi nodig. "Anders kunnen we de concurrentie op Europees niveau niet meer aan", aldus de werkge vers. De vakbonden hebben laten weten dat ze geen genoegen nemen met ontslagen als daar vooraf geen uitvoerige besprekingen over gevoerd zijn. Er wordt een staking overwo gen als deze eis niet wordt inge willigd. Terreur Terroristen, vaai wie de politie nog niet weet of zij tot ex treem-links en radicaal-rechts be horen, hebben gisterochtend in de Argentijnse stad Cordoba met pis tool- en geweerschoten een voorma lige politieman en de vrouw die zich in zijn gezelschap bevond, doodge schoten. Vierentwintig uur eerder had het opperbevel van het leger be kendgemaakt dat in Tucuman vijf linkse guerrilleros tijdens een vuur gevecht met militairen waren ge dood. HILVERSUM Op 11 oktober be staat de radio-zender Hilvers. 3 tien jaar. De zender werd gesticht om te gen de zeezenders te concurreren. Tot 1 oktober 1972 was Hilversum 3 van 9.00 tot 18.00 uur in de lucht, daarna werd de zendtijd uitgebreid van zeven uiur 's avonds tot één urn 's nachts. Op 15 oktober 1973 begon het 24-uurs programma. Pas in 1969 kreeg Hilversum 3 een redelijke luis terdichtheid, die eind 1970 groter was dan die van Veronica. Begin 1972 bleek uit het luisteronderzoek van de NOS dat de lichte muziekzender tweemaal zoveel belangstelling had als de zeezender. De gemiddelde luisterdichtheid bedraagt nu overdag 13,2 pet. Dat betekent 1.300.000 luiste raars. 's Avonds zijn dat er gemiddeld 280.000 en 's nachts 100.000. ROTTERDAM Door ziekte van een van de leden van het gezelschap heeft het zangtrio The Shepherds opgehouden te bestaan. De overige twee arties ten achten het een te moeilijke opgave om met een invaller verder te wer ken. Ze hebben besloten, aangezien de ziekte naar het zich laat aanzien nog al langdurig zal zün, hun artistieke carrière te beëindigen. De slijters, sinds een week gewik keld in een 'drankoorlog' na het los laten van de prijzen, blijven ijveren voor een minimumprijs voor sterke draak. Als alles meezit zou d!ie er per 1 december kunnen zijn. In dat ge val moet de minister van Economi sche Zaken echter wel het produkt- schap voor gedistilleerd de bevoegd heid geven zo'n bodemprijs vast te stellen. De heer Hooij: 'In de huidige drankoorlog moet de slijter vóór alles proberen zijn marktaandeel te be houden. Wanneer men de eerste we ken doorkomt is er al veel gewonnen". De slijters willen op korte termijn praten met de bewindslieden van het ministerie van Volksgezondheid en Milieuhygiëne. Dit naar aanleiding van opmerkingen van minister Vor- rink dat een verdergaande beperking van hef aantal verkooppunten wordt overwogen om het groeiende drank misbruik tegen te gaan. De heer Hooij: "Wij villen we en wat minis ter Vorrink precies wiL" Volgens de heer Hooij denkt men bij Economische Zaken aan een ze gel op de flessen gedistilleerd om te kunnen nagaan of de accijns is be taald. Daardoor zou ook kunnen worden nagegaan of jenever afkom- LEZERS SCHRIJVEN 'Gouden eieren' venvacht van 'scharrelkippen' De reactie van eiergroothandel Er ven J. Treur in de krant van maan dag 29-9-75 is begrijpelijk en vormt mijns inziens een positieve bijdrage in de berichtgeving over de wonder baarlijk plotseling opgedoken "schar relkip". Ongeveer een maand geleden kwam mij een berichtje uit een brabantse krant, onder ogen, dat er weer 'schar relkippen' v/aren, gefokt door ar heer W. Iven te Leende (NB). Deze vogels, resultaat van 8 jaar fokken, zouden op de Brabantse dag (30 en 31-8-75) te Heeze worden getoond, aldus het bericht. De legopbrengst zou 180-200 eieren per jaar zjn. De sportfokkers hebben al veel belang stelling getoond voor deze kip, stond er nog. Nu ben ik ook sportfokker, maar met een speciale richting: een goe de sterke gebruikskip, om niet in batterijen of verlichte hokken maar zo natuurlijk mogelijk te worden gehouden, aldoende tegemoetkomend aan de groeiende vraag naar een meer natuurlijk produkt i.p.v. het bio-industrie-produkt. Daartoe ben ik aan 't kruisen met enkele oudere ras sen en zorg voor ruime hokken met uitloop en voor voer dat grotendeels van biologisch-dynamisch werkende boerderijen afkomstig is. Dus zou deze scharrelkip ook mij bijzonder moeten interesseren. Maar toen ik verleden week in eens advertenties zag waarin bekend werd gemaakt dat de eieren van de "scharrelkippen" nu al in 10 steden van ons land te krijgen zouden zijn, vertrouwde ik het niet meer. Waar schijnlijk hebben wij hier met een aantal slimme handelaren te doen die willen profiteren van de belang stelling voor het ouderwetse, het al ternatieve ook wel genoemd. Daarom zeg ik met Treur: weest op Uw hoede; wie controleert de herkomst en de produfctiegegevens van deze dieren? Overigens ben ik het niet eens met Treur dat de kwalitiet van eieren van batterijkippen gelijk is aan die van loslopende kippen. Velen, die het verschil geproefd hebben kunnen bevestigen, dat er wel verschil is. Om de economische dwangpositie waarin de kippenhouderij (en vele andere agrarische bedrijven) verkeert te doorbreken, moet er eerst een pro dukt op de markt komen, verkregen uit meer natuurlijke produktieme- thoden. Deze eieren zullen dan misschien wel het dubbele kosten van het Bat terij-ei maar dan kan de konsument tenminste kiezen, aan welk produkt en daarmee aan welke soort pluim veehouderij hij de voorkeur geeft! Dit kan echter alleen met behulp van een bonafide organisatie waarbij de produktie terdege gecontroleerd kan worden, zodat de kwalitiet van het produkt gewaarborgd is. kan worden, zodat de kwalitiet van het produkt gewaarborgd is. A. M. WIJGMANS, Joh. Evertsenlaan 22. Oegstgeest. stig is v' ^andestiene jeneversto kerijen. laatste drie Jaar zijn er 19 klandestiene stokerijen opge rold-" aldus de heer Hooij, maar on ze indruk is dat er nog wel een paar zijn". Koningin Elizabeth heeft tot haar nieuwe „master of the queen's mu sic", een soort van hof componist, be noemd de uit Australië afkomstige Malcolm Williamson, als opvolger van Sir Arthur Bliss, die op 27 maart overleed. Williamson, een componist en pia nist, hij is 43 jaar oud en woont in de buurt van Londen. Begrotings debatten op radio en tv HILVERSUM De NOS zal van dinsdag 7 tot en met donderdag 9 oktober de algemene beschouwingen over de begroting 1976 in de Tweede Kamer volgen. Dagelijks worden op de radiozender Hilversum 2 het hele uur korte samenvattingen van de debatten gegeven. Hieraan werken de parlementaire redacteuren van de NOS en de uitzendende omroepen mee. Indien op 9 oktober de debat ten 's nachts nog doorgaan, rappor teert de radionieuwsdienst ANP in de bulletins op Hilversum 3. De NOS-televisierubriek „Den Haag Vandaag" geeft drie extra uitzendin gen met samenvattingen, welke na de programma's van de omroepen op het scherm komen. Deze uitzendin gen, dinsdag op Nederland 2. woens dag en donderdag op Nederland 1 zullen 30 tot 45 minuten duren- Duisenberg komt met dekkingsplan DEN HAAG (ANP) Minister Duisenberg van Financiën heeft sa men met zijn staatssecretaris Van Rooijen aan de Tweede Kamer het dekkingsplan 1976 toegezonden. Dat plan omvat acht wetsontwerpen, die overigens al stonden aangekondigd in de op Prinsjesdag gepubliceer de miljoenennota. Tot de acht wetsontwerpen horen: Een verhoging van de omzet belasting van zestien naar achttien procent, Een verhoging van de accijn zen voor alcohol, wijn en mousse rende dranken, Een verhoging van de assuran tiebelasting en een tijdelijke wijzi ging van de vermogensbelasting 9 Een voorstel tot verlaging van de kapitaalsbelasting van twee naar een procent, Een wijzigng van de loon- en inkomstenbelasting. O Een verhoging van de motor rijtuigenbelasting. met dien verstan de dat naar mate de auto zwaar der is de verhoging groter is. Het is de bedoeling dat het dek kingsplan in de laatste week van november in de Tweede Kamer wordt behandeld. MARKTBERICHTEN Prijzen van de op 2-10-1975 ter vel ling EMM-Roelof arendsveen aange voerde snijbloemen anjers per stuk: rood 17-37; lena 24-38; wit 25-45: keefer 31-38; charmeur 32-42; calipso 40-42; yellow dusty 25-48; carnaval 32-42; le reve 37-39; overige 25-45; rozen: sonla, baccara, ilona. la minn ette super star. mercedes 15-43; be- linda. gemengd, raotrea annabell. gar- ivergold. yellow belinda. ieüe„ ®8"77: gerbera 25-49; strelitzla 200-265; nerine 18-35; st paulia 60- 75; cyclaam 160-225; rhrysanthen per bos: spider 100-160; tros gemengd 40- 100; tros 35-80; iris: Ideal 50-130; prof. blaauw 80-175; overige 80-170; diver sen: llatrls 200-360; freesia 150-295; montbretla 100-140; aster 70-105; or- nlthogalum 120-195; gladiool 200-305. Groentenveiling Katwfjk aan den Rijn 2-10-'75 waspeen AI 330-580; All 260-550; BI 310-790; Bil 340-360; Cl 380-500; CII 380-550; bloemkool 61 183-238; 611 38-184; 81 155-590; 8n 36-156; 101 152-153; 121 97-141; 1211 43: andijvie 22-44; boepeen n 46-78; breekpeen 190-690; uien per kist 370- 730; rode kool 19-30; krulpeterselie 27; selderie 27-34; snijbonen 90-200: SDitskooi 10-57; aanvoer: waspeen 150.000 kilo; bloemkool 5000 «tuks; bospeen 3300 bosjes.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 21