Kerk moet partner worden strijd voor bevrijding Een beetje warrig verhaal van Thomas Koningin ging niet vooraan zitten mammam Moslims vragen begrip van him werkgevers 5Huil niet met je mond voV 'Mandingo' walgelijke prul film VRIJDAG 3 OKTOBER LEIDEN Omdat de heer J. den Hoed 45 jaar vrijwilliger in de Leidse hervormde ge meente is, krijgt de dienst van zondagmorgen in de Hoogland se kerk een bijzonder accent. Vrijwilligers hebben de taak, de koster in allerlei werkjes bij te staan en de kerkgangers te ontvangen en in hun mogelijke loensen tegemoet te komen. Ze zijn elke zondag op hun post. Deze Junctie vraagt behalve toewijding en betrokkenheid bij de eredienst een meer dan gewone trouw, zeker als iemand na 45 jaar nog steeds niet het ogenblik gekomen acht, er een punt achter te zetten. Zo'n man is de heer Den Hoed. Hij is al die tijd de Hooglandse kerk trouw geble ven en heeft er verscheidene kosters overleefd. Den Hoed is gesneden uit het echte vrijwillig ershout. Toen hij al klokkeluider van de Pan- cras loas, deed hij ook kar weitjes voor de diensten in het Javalokaal in de Kooi. de voor loper van de Kooikapel, later Bethlehemkerk, waar elke za terdagmorgen driehonderd stoelen moesten worden neer gezet die op zondagavond al weer weg moesten omdat de schooljeugd er de volgende morgen gymnastiek had. Met z'n drieën, vrijwilligers, moesten ze 's zondags, vaak zes keer, de zware klok van de Hooglandse kerk luiden. Een vierde vrijwilliger bediende het touw van de lichtere dak- ruiterklok. Vroeger was de Hooglandse een drukke kerk. Vaak waren er drie diensten: half 9. half 11 en 's avonds. Het was meer re gel dan uitzondering dat er op de zerken en naast de banken stoelen moesten worden bijc/e- zet. Een bezetting van 1200 mensen was normaal. Den Hoed denkt niet zonder weemoed aan die tiid terug. „Je had aan zo'n volle dienst een hoon werk, maar het deed je aoed". In het begin was hij er elke zondag, ook op tweede feest dagen en Hemelvaartsdag en Goede Vrijdag. Later, toen er meer vrijwilligers kwamen, werd dat om de maand. Bij concerten liet vrijwilliger Den Hoed evenmin verstek gaan. Men moet daar niet ge ring over denken. Na een za terdag avondconcert zijn ze vo rig jaar een keer tot 2 uur in de nacht bezig geweest om de boel aan kant te krijgen. Ook dan is het de volgende morgen uiterlijk 9 uur appèl. Immers, om half 10 gaan de deuren open en daarvóór moet er nog wel een en ander gebeuren. Een leuke herinnering heeft Den Hoed aan de dienst waar in Pieter van Vollenhovende man van prinses Margriet, be lijdenis deed. Ineens zag hij de koningin en de prins in het kerkportaal staan. Hij heeft hen toen begroet en naar hun plaatsen gebracht. Er waren een paar plaatsen méér gere serveerd. opdat het koninklijk paar zou kunnen kiezen. Zij ivilden liever niet vooraan zit ten. Hulpkoster Den Hoed doet met animo wat zijn ..baas", de koster, hem vraagt. Zo heeft hij vandaag, bij de 3-oktober- dienst. ook geassisteerd in de Pieterskerk, die. uiteraard, geen eigen koster en vrijwil ligers meer heeft. ..Het trekt me aan om iemand goed te doen. Er komt in de Hoogland se kerk altijd een oudere vrouw, die weet dat ze van mij haar voetenbankje, haar boek je en haar eigen kussen krijgt. Een kerkganger vindt, als het nodig is, een versoonlijke be nadering prettig. Het moet in de kerk amicaal toenaan. Bui ten de kerk lijkt alles steeds nwnersonnbiker te worden. Dot. i" dan juist een reden om het binnen de kerk anders te doen". dG Rapport oecumenische werkgroep over verantwoordelijkheid in Zuidelijk Afrika Wanneer de kerken in West-Europa werkelijk ernst willen maken met de Bijbelse opdracht tot gerechtigheid en bevrijding in Zuidelijk Afrika, dan zullen zij in de eerste plaats moeten luiste ren naar de authentieke stem van de zwarte christenen en hun partners moeten worden in de strijd tegen onderdrukking. Aldus een conclusie uit een 105 pagina's tellend rapport over betrek kingen tussen Westeuropese landen en Zuidelijk Afrikt en de verantwoordelijkheid der kerken in de strijd van de zwarte bevolking voor gerechtigheid en bevrijding. Het rapport is samenge steld door E.R.E. (Ecumenical Research Exchange), de in Rotterdam gevestigde werkgroep voor oecumenische uitwisseling van onderzoekingen. Andere conclusies, die de werk groep aan de kerken vooTegt, zeg gen onder meer, dat de kerken hun betrekkingen met de blanke christen heid van Afrika aan een grondige 1 erziening moeten onderwerpen. Maar ook de kei ken van West-Eu ropa zullen zich moeten vrijmaken. Zij moeten zich ontworstelen aan onchristelijke motivaties en gioeps- belangen in de eigen maatschappij, die hen ervan weerhouden duidelijk voor gerechtigheid in Zuid-Afrika partij te kitïon. Want - zo verklaart E.R.E. West- Europa is door zijn nauwe banden met Zuid-Afrika en de wederzijdse verstrengeling van economische en militaire belangen mede verantwoor delijk voor de instandhoud ng van het onderdrukkingsstelsel in Zuid- Afrika. Tegen de politieke, maat schappelijke en economische mach- ten, die in West-Europa het apart heidssysteem steunen, moeten de Westeuropese kerken de stnj l aan binden. Daardoor zouden de belem meringen uit de weg kunnen worden geruimt, die de bevrijding van de zwarte bevolking in politiek, sociaal en economisch opzicht in de weg De werkgroep ER.E. werd in 1971 opgericht cm op Westeuropees ni veau de oecumenische samen werking ''oor activiteiten voor vrede en ont wikkelingshulp te bevorderen Het initiatief, financieel drjveid op ker kelijke subsidies uit West-Duitsland t n Nederland, werd geno nen door de Evangelische Studiengemeinschaft in Heideloerg. het 'Visser t Hooft- centrum' in Rotterdam, het centrum voor sociaal kerkelijk onderzoek in Leuven en de internationale katho- leke vredesbeweging Pax Christi. De groep werd in Rotterdam gevestigd, vooral omdat in Ne derland veel initiatieven jn akties v orden ondernomen die voor kerken in andere landen interessant kun nen zijn. Via zijn 15 leden 'tellende begeleidingscommissie heeft E.R.E. persoonlijke verbindingen met tal van al dan niet kerkelijke ins.anties in zeven landen van Europa, waar onder ook Tsjechoslowakije en Po len. Het zijn alle ins'.i nties, die •verkzaam zijn op het oerrein van ontwikkeling en vrede. Partij kiezen Uitgangspunt van het E.R.E -rap port is de discussie over de betekenis van de rechten van de mens en over de bevrijdingsstrijd, zoals o.e t< gen- vvoordig in de oekumene en in de Ver. Naties wordt gevoerd, juist dit punt is volgens ER.E. voor de ker ken moeilijk. In die discuss'es wordt erkend, dat de internationale be scherming van de rechten van de n ens een duidelijk partij ruezen eist voor de individuele, maatschappelijke cn economische rechten van de on derdrukten. Kernpunt van het E.R.E.-rapport is. dat West-Europa in feite de kant der onderdrukkers kiest. Het rapport wijst in dit verband op de enorme economische ontwikkeling van Zuid- Afrika. waar de industriële pmauktie \an 3 miljard gulden in .9*6 tot 1:0 miljard in 1971 steeg. Doo'dat de ze industrialisatie meer Kapitaalin tensief was dan arbeidsintensief, en vooral was gericht op export en niet cp de binnenlandse markt, werd de positie van de zwarte bevolking nog slechter. Dit proces werd - aldus E.R.E. - zeer efficiënt ondersteund aoor de apartheidswegeving. Maar' Zuid-Afrika had dit niet ge kund zonder intensieve economische famenwerking met de W steur opese landen, in eerste instantie met En- peland, maar in toenemende mate ook met Frankrijk en West-Duits land. West-Europa leverde de blan ken van Zuid-Afrika, het vereiste kapitaal en de technische vadsighe den (onder meer door emigratie van technisch hoog geschoold per^'.neel). Het werd bovendien afzetmarKt voor l gTond- „Een blanke christenheid die zelf scheiding praktizeert, geeft godsdienstig tintje aan de apartheidspolitiek" Handlanger Omgekeerd heeft de Westeurope.se economie geprofiteerd van Int gun stig investeringsklimaat, dat Zuid- frika dank zij de apartheid tot dus ver heeft geboden (veilige beleggin gen en hoge winsten). Vol^ ns een Zuidaftikaanse ba.nk een rendement, '■an 19 procent na aftrek van de be lastingen. J&ovendien is de Westeuro pese economie geïnteresseerd in de r uidafrika .use bodemschatten, zoals uranium, platina, mangaan en chroom. Op dzze wijze - aldus het E.R.E. rapport - heeft West-Europa zien, gewild of ongewild, ontw kkeld tot profiteur van de apartheid en tot handlanger bij de instandhouding va.n een onrechtvaardig systeem. De politionele en militaire macht van Zuid-Afriika is. volgens E.R.E., de sluitsteen van het onderdrukkings systeem. Doordat dit systeem steeds grotere spanningen veroorzaak*., leidt 1 et tot een escalatie van gewo1d De christenheid van West-Europa heeft op de kerkelijke ontwikkeling di ZuidelijK Afrika grote in 'loed uit geoefend, aldus ER.E.. enerzijds via dc emigratie van honderdduizenden blanken, anderzijds door de Zending onder de zwarte bevolking. De ker ken van West-Europa zijn f mede t rantwoor.lelijk voor, dat ii Zuid- Afrika en in Namibië de kerken bij na altijd zijn opgebouwd langs de lijnen van de rassengrenzen. Een blanke christenheid die zelf een s heiding op ethnische gronden prak- t zeert, geeft een godsdienstig gele galiseerd tintje aan de apartheidspo litiek. Daardoor wordt de kerk ^our wat betreft haar bijbelse taa.c van be vrijding en gerechtigheid ongeloof waardig. Daardoor ook bieden niet de gevestigde kerken van de blanke minderheid, maar oecumenische in stellingen aan de door 'zwart zelfbe wustzijn gekenmerkte Afrkaanse christenhcl een laatste mogelijkheid een gemeenschap van zwarten en blanken te realiseren, de solidair is met de onderdrukten en gn.«isrrimi- ueerden. De werkgroep doet een beroep op alle kerken voor een ernstig giweten- onderzoek, niet alleen voor wat be treft hun eigen opstelling, iraai ook met betrekking tot de polirieK van let land, waarin zij geves igd zijn. Met name dienen de kerken te luis teren naar wa>t de zwarte bevolking \an Zuid-Airika te zegpn heeft, Loals via de Black Renaissance Con vention en de Panafrikaaa.e K erken- conferentie. E.RIE. besluit, dat de 'jjd bijzonder kort is. In Zuidelijk Afrika waait o» wind eer veranderingen. Hoe lang'r West- Europa treuzelt, des *e groter zal het geweld zijn, waarmee de zwarte be volking van Zuidelijk Afrik? zich bevrijdt uit de situatie van geweld dadige onderdrukking. LEIDEN "De werkgroep bui tenlandse werknemers in Nederland vraagt begrip en medewerking van de werkgevers voor de godsdienstige beleving van de moslims. Ramadan is voor de moslimse bevolkingsgroep een maand van boetedoening. Dat betekent, dat zy van zonsopgang tot zonsondergang niet mogen eten of drinken, kortom niets gebruiken dat een remming voor hun geestelijke beleving zou kunnen zijn. De rama dan is dit jaar begonnen op 7 sep tember Hij eindigt op 5 oktober en daarna is er nog een feestdag. Dan wordt in een moskee een viering ge houden. Maar vele moslims, die de boetedoening wel hebben gedaan, kunnen daaraan niet deelnemen, om dat zij, zelfs niet zonder uitbetaling van loon, van hun werkgevers geen verlof krijgen". Daarom vraagt Boukrim Ahmed aandacht van de werkgevers hier- Hij i op redactie om dit toe te lichten. Bou krim Ahmed werd in 1940 in Casa blanca geboren. Sinds 1966 woont hij in ons land. Hij is werkzaam op de afdeling woonvoorziening van een psychiatrisch-pedagogisch instituut in Den Haag en Is voorzitter van de groep Leiden van de Federatie van Moslim organisaties in Nederland (Otterstraat 82, Utrecht). Zijn adres in Leiden ispostbus 2167. Moslims tillen zwaar aan hun godsdienstige vormen. Boukrim Ah med: "Voor hen is het geloof veel meer een levenswijze met bindende verplichtingen dan bijv. het christe lijk geloof voor een westerling is. Er zijn jaarlijks drie feesten waar op de moslims zich in hun godsdien stig leven richten: de ramadan, het feest rond Abraham en dag van Mohammed". DAG VAN DE KORTE FILM: T WORDT ME HE T DAGJE WEE Zondagochtend komt op Schiphol de gryze eminentie van de Nederlandse film Joris Ivens aan. De 77-jarige cineast zal 's mid dags om één uur in het Nederlandse Congresgebouw een groot evene ment, „De dag van de korte film" inluiden. Ivens, die een groot deel van de dag zal bijwonen, zal ondermeer een filmcamera uitreiken aan Annelore Bouillet en Frans de Haan uit Oegstgeest, twee van de vijf prijswinnaars van de scenario- wedstryd „Groei". Het filmresultaat, dat met professionele mede werking tot stand is gekomen, zal direct daarna in de grote zaal te i zijn. In het eerste programmablok zullen ook vertoond worden „Brain wash", een tekenfilm van Ronald Bijlsma, „Bronbeek bijvoorbeeld" van René van Nie en „Don't move baby", een film van Rob Eer hart met Willeke van Ammelrooy in een van de hoofdrollen. Het is de bedoeling dat er een ongedwongen contact ontstaat tussen de makers van de films en het publiek. Ondermeer zal men kunnen ontmoeten Paul Verhoeven, Adriaan Ditvoorst, Bert Haan stra en Louis van Gasteren. Buiten het strikte filmgebeuren treft men stands en velerlei exposities. De bedoeling van de „Dag" is ook dat het publiek de weg leert kennen naar het huren van films by instellingen, welke men vaak niet kent en die een interessant repertoire te bieden hebben. De presentatie van het Nederlandse Filmmuseum zal zeker velen kunnen vertederen. Te zien zal zyn Ivens' Jongensfilm „Wigwam" en de documentaire „Den Haag" die Piet van der Ham in 1935 draaide. De televisie zorgt voor een onmiskenbaar deel van de korte film. Daarom komt de NOS met een uitgebreide presentatie zoals die in grote lynen met een diaserie en expositie op de Firato in Am sterdam heeft gefunctioneerd. De animatiefilm maakt Een expositie toont hoe ee: zelf te gaan doen. Wie zondag de weg naar het Nederlandse Congresgebouw niet heeft kunnen vinden om zich tussen de duizenden filmliefhebbers te voegen, kan woensdagavond in een vijfentwintig minuten duren de reportage van Charles Boost en Fred Anhalt van de NOS alsnog ervaren wat hij gemist heeft. Beter is om zelf zondag bijna tien uur lang uit talloze mogelijkheden te ervaren dat de Nederlandse film leeft. PIET RUIVENKAMP „Huil niet met je mond vol" Hoofdroten: Annie Cole, Frederic Du- ru en Bernard Menez Regie: Pas cal Thomas Theater: Camera. En dit is 'm dan: de nieuwe film van Pascal Thomas, een Fransman die al aardig beroemd schijnt te we zen. Waarom,is my vooralsnog een groot mysterie. De titel alleen al: „Huil niet met je mond vol". Of, om het in meneer z'n taal te zeggen: „Pleure pas la bouche pleine". Je zou je hierbij heel gemakkelijk kunnen vergissen in de inhoud van de film en dat is net zo vals als recla me over een anti-hoofdpijnmiddel waar je mooi een maagzweer aan overhoudt. Huil niet met je mond vol. Dat doet denken aan een psycho- CLINT KLIMT IN OPDRACHT VAN DE DRAAK Titel: In opdracht van de draak; regie: Clint Eastwood; hoofdrollen: Clint Eastwood, George Kennedy en Vonetta McGee. Theater: Lilo; leeftijd: boven 18 jaar. Jonathan Hemlock is. naast een verwoed kunstverzamelaar en enthou siast bergbeklimmer, akelig goed in het uitschakelen van vyandelyke agenten. Hij had dat gevaarlijke leventje er al lang aan gegeven, maar zijn ex-chef van de Amerikaanse In lichtingendienst C-2 (CIA?) heeft hem weer hard nodig. Gedurende de beklimming van de Eiger in Zwitser land moet een agent worden geliqui deerd. En Hemlock laat zich over halen. Clint Eastwood is Hemlock en hy speelt weer dezelfde, routineuze rol die hy al jaren speelt, niet slecht maar het lijkt wel of hij niets anders kan. Als regisseur gaat het hem beter af, een bergbeklimming biedt moge lijkheden voor spannende en sensa tionele scènes en hij levert ze in rui me mate. BART JUNGMAN logische verhandeling, aan Spock, in elk geval aan iets dat min of meer serieus is. En ik kan me, terwijl ik toch in het gelukkige bezit ben van een levendige fantasie, me geen mo gelijkheid voorstelen dat Pascal Tho mas dit in ale ernst zo bedoeld heeft. De hele film is trouwens net als de titel (daarin zit het enige verband tussen die twee)een beetje warrig, als u begrijpt wat ik bedoel. Voor mij had de film beter „Een lange opwin dende zomer" kunnen heten, of „An nie groeit op". Het gaat namelijk over een meisje dat de kinderschoenen nog maar net ontgroeid is, thuis een beetje overhoop ligt met pappie en 's avonds uitgaat met eerst één, en later twee vriendjes. Met de serieuze fietsenmaker gaat ze niet naar bed. met de vrolijke lapswans die in een witte sportwagen de show probeert te stelen, wèl. Het meisje is het prototype van een nogal leeghoofdig, dwarskoppig vlindertje, giechelig, gillerig en zel den vriendelijk. Misschien maakt dat de hele film wel zo oninteressant, want er lopen miljoenen van die meisjes op hun kokette plateauzolen Pascal Thomas had wel in de ga ten dat dit poppekind alléén de film niet kon vullen en daarom vertoont de film hier en daar een opge smukt toneel uit het Franse platte landsleven, waarbij de snurkende grandmère (grootmoeder, dus) niet wordt overgeslagen. Een Nederlandse regisseur (geen namen) had van dit verhaal zeker een forse pornofilm ge maakt. Niet Pascal Thomas. Alles draait om het bed, maar de slaap kamerdeuren gaan op slot en er is nauwelijks een stukkie bloot te be kennen. Misschien is „Huil niet met je mond vol" eigenlijk wel een stichte lijke (hoewel?) opvoedingsfilm voor Oudere Meisjes op een Katholieke Kostschool. Dan weten ze nog niet hoe 't moet, maar ze leren wel hoe obsceen de boze wereld Is die straks hun Onschuld zal belagen. En dat is, voor Katholieke Kostschoolmeisjes, al heel wat. ELISABETH TQLENAAR Titel: „Mandingo"; hoofdrollen: James Mason en Susan George; regie: Richard Fleischer; theater: In één woord walgelijk is het pro- dukt „Mandingo", het verhaal van een jonge negerslaaf, die door zijn bazin wordt gedwongen tot een ver houding. Dat slavernij heeft bestaan, is een kwaad op zich. Dit te verdoezelen zou je kop in het zand steken zyn. .Bovendien is teveel mensen te groot onrecht daardoor aangedaan. Wordt nog gedaan, want slavernij is iets, wat in sommige landen clandestien (of niet?) nog steeds wordt bedre- Het feit. dat een film de wantoe standen tydens die slavernij laat zien, is op zich niet slecht. De ma nier waarop het in deze film gebeur de is dat wel. Niemand heeft een boodschap aan een gevecht tussen twee negerslaven, daartoe aangezet door hun bazen. Een gevecht tot de dood. In de meest bloederige close- ups wordt de haat tussen de twee mannen weergegeven. Zij bijten, druk ken eikaars ogen uit en op het laatst bijt de een de halsslagader van de ander door. Weinig verheffend om naar te kijken. De slotscène is ook al zo mooi. De Jonge Mandingo wordt door zijn baas afgemaakt als een hond. Een pan met kokend water en een hooivork maken ook dit tot een afschuwelijke ANNEMIEK RUYGROK Blijvers STUDIO "Young Franken stein", de aardige griezel, die voor zoveel opschudding zorgt. Mar ty Feldman met zijn beweegbare bochel, jolige assistentes en gekke grapjes maken dit produkt erg aardig om te zien. TRIANON "Het jaar van de Kreeft" naar de roman van Hu- go Claus laat Willeke van Am melrooy en Rutger Hauer zien als twee gelieven die niet met elkaar kunnen leven. Een boeiend gege ven, wat vlak uitgewerkt door regisseur Herbert Curiël. Kindermatinee CAMERA "Oom Ferdinand ?n de toverdrank". REX "100 jaar films van CAMERA: „De Peetvader, deel II'. dag. 2.00 en 7.30 uur, 14 jr. CINEAC: 'Turks Fruit", dag 7.00 en 9.30 uur. 18 jaar. Kindermatinee"De avonturen van Speedy Gonzales", dag. 9.30, 11.30. 1 30 en 3.30 uur. zo. vanaf 11.30 uur. AL. CORSO: "In opdracht van de draak", dag 2 00. 7.00 en 9.30 uur. zo. 1.45, 4.15, 7.00 en 9.30 uur. DU MIDI: "Heb medelij Jet", ïr. vr., za. en zo.7.00 14 jaar. idag. 8.00 uur, vr.. za. en zo. 7.00 en 9.30 uur. 14 jaar. Kindermatinee: "101 Dalmatiërs za., zo. en woe. 2.00 uur AL. dag. Nachtfilms Rex "Meisjes op de bekende toer" Als er al wat te raden valt in een sexfilm, dan toch niet in deze. Al les wat gebeurd wordt als bekend verondersteld, naar de titel doet vermoeden. Dat er voor de lief hebbers toch weer wat te genie ten valt, hoeft niet betwyfeld te worden. Goede films in andere steden "Belle de jour" (regie: Luis Bu- 2.30, 7.00 nuel: hoofdrollen: Michel Piccoli 1.30. 4 00, en Catherine Deneuve), Leidse- jaar. pleintheater. Amsterdam. EURO: "Quo Vadis", dag. 1.30 FLORA: "Losse zeden in Zwe den". dag. 2.00, 7.00 en 9*15 uur, zo. ook 4.30 uur. 18 jaar. KRITERION"Wet dreams", dag. 7.00 en 9.30 uur, za. en zo. ook 3.00 uur. 18 jaar. METROPOLE: "Scenes uit een huwelijk", dag. 2.00 en 8.00 uur. 18 jaar ODEON I: "Heb medelij Jet", dag. 2.00, 6.45 en 9.15 uur, zo. 1.45, 4.15, 6.45 en 9.15 uur. 14 jaar. ODEON II: "Inpikken en weg wezen", dag. 215, 7.00 en 9.30 uur, zo. 2 00, 4.30, 7 00 en 9.30 uur. 14 OLYMPIA: "Diamonds are for ever". dag. 2.00 en 8.00 uur, 14 Jaar. PASSAGE: "Rollerball". dag. ).30 9.30 "Les enfants du Paradis" (Mar cel Carné), Studio K, Amsterdam. „The conversation" (Gene Hack- man), Lijnbaantheater, Rotterdam "Macbeth" "Roman Polanski), 't Vd'.- Rotterdam. Haagse bioscopen REX: "de verboden stad", dag. 9 30, 11.30, 1.30, 3.30, 5.30, 7.30 en 9.30 uur. zo. vanaf 1.30 uur 18 jaar. ROYAL '70: 'Three the hard way", do. t/m. zo. 2.15. 7.00 en 9.30 uur. ma. cn di. 2.15 en 800 uur, woe. 2.15 uur. 18 jaar. APOLLO I: "De nachtportier", dag. 230, 7.00 en 9.30 uur. zo. 2.00, 4.30, 7.00 en 9.30. 18 jaar. APOLLO II. ,,'n Si ad .n ...cds- angst", dag. 2.00. 7.30 en 9.45 uur, zo. 2.30, 5.00, 7.30 en 9.45 uur. 18 jaar. ASTA: "Royal Flash", dag. 2.30 7.15 en 9 30 uur, zo. 1.30, 4.00.7.15 7.15 en 9.30 uur. zo. 1.30. 4.00, 7.15 en 9.30 uur. 14 jaar. BIJOU: "Het jaar van de kreeft", dag. 2.00, 7.15 en 9.30 uur, zo. ook 4.15 uur. 18 jaar. ROYAL ry", do. 9.30 uur. The Bruce Lee st t/m. zo. 2.15, 7.00 ma. t/m woe. 2.15 STUDIO'Als Tirolers stoeien gaan de Alpen gloeien", dag. 2.15 7.15 en 9.30 uur, zo. 1.30, 400. 7 15 en 9.30 uur. 18 jaar. STUDIO 2000: "Once upon a time in the West", dag. 2 00 (be halve zondag) en 8.00 uur. 14 jaar DE UITKIJK: "Het jaar van de kreeft", dag. 2.00, 7.00 en 9.15 uur. 18 jaar.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 17