Bax Foreholte: "overgeleverd aan willekeur scheidsrechters" BS Leiden tegen Kinzo na de rust „onderuit" Vrouw ernstig gewond na ontploffing limonadefles RIJNSBURGSE BOYS MENTAAL STERKER' goedkeuring 'opgeknapt' veld vrijdag 3 Oktober VOORHOUT Informaties bij het Nederlands Handbalverbond en het Haagse afde lingsbureau leveren weinig op. De op dat gebied kennelijk verantwoordelijke man Ten Have is vanwege organisatorische bemoeienissen met een interland niet bereikbaar op het bondsbureau, de secretaresse van de afdeling meldt geen zinnig woord over de zaak te kunnen zeggen „voor ik zaterdag met de andere bestuursleden heb gesproken". De handballende dames van Bax Foreholte zullen dus in onzekerheid moeten blijven ver keren tot zondag I uur. Rond dat tijdstip zal pas bekend zijn of het onlangs afgekeurde veld in Voorhout nu wel speelklaar is bevonden door de scheidsrechter, of dat hij het we derom niet verantwoord acht op het terrein te laten handballen (tegen Ancora) Door Paul de Tombe Het zal voor Foreholte een indi catie zijn van het gegeven of di scheidsrechters ingaan tegen het het gesteld Verbond - dat gisteravond een cir culaire deed uitgaan dat de eerder doorgestreepte partij Foreholte-V. twee punten in mindering en moest terug naar Voorhout daardoor afhaken in de strijd om de gende week titel. Nu wij zo goed draaien in de eerste klasse en bovenaan staan, prikt dat extra". Wim Jansen veegt die gedachten onmiddellijk van de tafel. De Haagse coach zegt: "Zoals vol- PAOINA 15 Hecker weer weggestuurd J7~ 1 Door Hans Jacobs archieffotowas dclig dan voordelig voor ons. Want we zijn bezig met de voorbereiding voor de zaal en daarin komt 12 ok tober ons niet best uit. Op die dag zullen we moeten schipperen en het beslist niet melken met het materiaal, twee we- alleen geconsta- ken geleden hadden we dat voldoen- lde. We wilden dan ook graag spe len. Dat Voort Quintus op 12 oktober toch zal Dat heb ik op het formulier laten niet meegespeeld, >rdt is het geval. Ik heb teerd dat het levensgevaarlijk daar te spelen met die kuilen. worden gespeeld... Op het veld Voorhout - omdat het afdelingsbe stuur het speelterrein wèl heeft goed gekeurd. Het zal een aanduiding kun- zetten: de beslissing of er al dan niet tegen Bax. We gaan er volgende wordt gespeeld komt dan van de scheidsrechter. Daar heb ik niet invloed op. Het is ook beslist niet Maar laat ik 0 zijn hoezeer het NHV zichzelf met voorbedachte rade gegaan. Wel- stellen: Is Bax niet blij dat het toen EINDHOVEN (ANP) De 29-ja- De keuringsdienst voor waren rige mevrouw J. de Jong-Wevers uit derzoekt momenteel de scherven Oss. is ernstig gewond geraakt toen tracht op die een limonadefles ontplofte. Dit ge- tourde toen de nes pia"k zal vermoedelijk in dit speciale geval door de regels buitenspel heeft gezet, omdat een scheidsrechter ten alle tijde het recht is verleend een veld af te keu ren als het volgens zijn mening niet aan de eisen voldoet. Een directe re glementaire confrontatie gebaseerd op een bij de vorige thuiswedstrijd van Foreholte gecreeërd 'probleem'. Hoewel er al vier duels waren ge speeld onder dezelfde omstandighe den streepten de arbiters Van dei- Burg en Van Someren de ontmoe ting Bax - V.d. Voort/Quintus toen door na protesten van de Haagse coach Wim Jansen. Het inderdaad niet al te beste veld (het parkeer terrein reholte) voldeed niet aan de hand balvoorwaarden. De oppervlakte was te ruw, de uitloop achter de doelen was te klein. Dat wordt volledig beaamd door Bax zelf. In een brief aan het NHV schreef voorzitter Van der Geest "met de scheidsrechter van mening te zijn dat het veld niet aan alle voorwaarden voldoet", maar te kende hij tevens protest aan tegen de wijze en het tijdstip van afkeuring "Midden in de competitie abdrupt en zonder mededeling vooraf". Monde ling licht hij toe. "We spelen er al vier seizoenen op, dus ze hadden ook voor de competitie kunnen zeggen doe er wat aan anders keuren we het af. Dat is niet gebeurd - het wordt aan de scheidsrechters over gelaten. Volgens de reglémenten kun nen die wekelijks beslissen, maar het is natuurlijk een kwalijke zaak als je afhankelijk moet zijn van de willekeur van de scheidsrechters. Zeker als er van te voren op zo'n man wordt ingepraat door een coach die onmiddellijk na zijn aankomst ging lopen passen en meten. Dat was het eerste wat hij deed. Bewij zen kunnen we niets, maar we kre gen wel sterk de idee dat zijn voor opgezette bedoeling was om niet te spelen". Trainer/coach Frank Bon te gaat nog een stapje verder, zegt dat dat te maken heeft met be staand "oud zeer" tussen Bax Fore- hholte en de Haagse club. Daterend van vorig jaar toen Quietus een keer niet op zondag kon spelen vanwe ge een toernooi. Aan hun verzoek doordeweeks te handballen konden we toen niet voldoen door de ver schillende werktijden van onze speel sters. Dat is ons zeer kwalijk geno men. Quietus speelde niet, kreeg ,rom? Wij moeten geholpen?. Nu hebben ze tenminste een opgeknapt veld. Dan moeten ze verder niet zeuren." Het terrein van Bax-Foreholte is inmiddels inderdaad licht verbterd, (de putjes zijn met asfalt dichtge gooid), maar het gemeentelijke op- knapbeurtje was niet van dien aard dat de vereniging er nu helemaal jaar heeft" zeker gerust op is. Voorzitter Van der Geest hebben niks "Het is best mogelijk dat er weer protest tegen komt, dat er wordt ge zegd: spelen is niet verantwoord. Wij blijven gewoon in onzekerheid verkeren. Tenzij de scheidsrechters één lijn trekken. Als ze het veld al lemaal afkeuren, hebben we niets toch Zij is opge nomen in een ziekenhuis in Oss. De ontplofte fles bevatte vermoe delijk Londen Tonic. Helemaal zeker is dit nog niet omdat door de rond vliegende scherven nog drie andere zyn het gebeurde te reconstrueren. Raak-Nederland B.V. de producent van London Tonic, wil na dit onder zoek de scherven door TNO in Delft nogmaals laten onderzoeken. Een woordvoerder van dit bedrijf zei gis teren door het gebeuren uiteindelijke vulling slechts een druk heeft van 2 atmosfeer. Tot slot wordt elke duizendste fles in een laborato rium nauwkeurig onderzocht. Man keert daar iets aan, dan wordt de hele partij flessen teruggenomen. Raak-Nederland B.V. heeft inmid dels contact opgenomen met de fa milie van het slachtoffer. De geza- limonadeflessen werden beschadigd. •ompeld te zyn. „De afgelopen jaren menlijke frisdrankenproducenten groot aantal maatregelen hebben enige jaren geleden een het exploderen van lectieve verzekering afgesloten Fiscus laat zich niet dresseren FRANKFORT De Olym pische kampioene dressuur, de 47-jarige Duitse amazone Lise- lotite Linisenhof is gedwongen haar stal van 34 paarden te verkopen, teneinde haar belas tingschuld te kunnen voldoen. De Duitse fiscus heeft een eis lopen Van 30 miljoen gulden. Liseloittp Lindenhof, die eigena res is van een van de grootste en kostbaarste stallen in West- Duitsland, trachtte aan de greep van de fiscus te ontkomen en emigreerde in februari 1973 naar Zwitserland. Zij kreeg echter heimwee naar „die Hei mat" en keerde begin 1974 naar West-Duiitsland terug zonder echter de autoriteiten in Zwit serland en West-Duitsland hier van in kennis te stellen De Duitse fiscus kwam haar echter op het spoor en dwong Liselotte af te stijgen getroffen flessen te voorkomen. De koolzuur- dit soort gevallen, druk is teruggebracht, de ruimte tussen het vloeistofoppervlak en de dop is zo klein mogelijk gehouden en de gevulde flessen worden vervoerd in plastic kratten waardoor de fles sen niet tegen elkaar kunnen ram melen". Bovendien wordt, volgens de woordvoerder, elke fles getest op een druk van 12 atmosfeer, terwijl de Nastase is nog ongeslagen in tennis-zesdaagse GRONINGEN Op de derde dag van de proftennis-zesdaagse staat de Roemeen Ilie Nastase nog steeds ongeslagen aan de kop met drie ge wonnen partijen. Gisteravond in de uitverkochte Martini-hal in Gronin gen moest Nastase de eerste set wel iswaar afstaan (6-7) aan zijn land genoot en invaller Ion Tiriac, maar daarna drukte hij door naar de winst: 6-2, 6-2. Dat gebeurde in een ontmoeting waarin het spelpeil van veel lager niveau was, dan eerder was gede monstreerd in de partij tussen Björn Borg en Marty Riessen. Borg pakte zijn tweede overwinning met 7-6, 7-6 in een ware titanenstrijd. Bij Borg was vooral de service indruk wekkend. De Zweed sloeg ritsen services aces. In de beide tie-breaks toonde hij zich superieur. In het dubbelspel versloegen Tiriac en Borg met 7-6, 6-4 Nastase en Riessen. De orga nisatoren van het Amro-proftoer- nooi, Roffel en Steur willen overigens volgend jaar proberen de Amerikaan Jim Connors naar Nederland te ha len, daartoe aangemoedigd door het grote succes dat de zesdaagse boekt. AMSTELVEEN Hoewel de basket balcompetitie nu al weer acht wed strijden oud is, valt er nog steeds geen peil te trekken op het spel van B.S. Leiden, dat aan het meest grillige en het moeilijkste seizoen in de eredivisie bezig is. Gister avond toonde BS Leiden in- de volle Bankrashal in Amstelveen tegen de gelijknamige, door Kinzo gespon sorde, ploeg twee geheel verschil lende gezichten. In de eerste helft speelde Leiden op niveau en zorgde de ploeg voor een boeiend en op windend spektakel, na de hervatting bleef er van de goede indruk niets over en kon de formatie van Theo Kinsbergen moeiteloos de zege grij pen: 100-64. De strijd van David ('het "arme" BS Leiden) tegen Goliath (het "rij ke" Kinzo-Amstelveen) startte zo als gezegd veelbelovend. BS Leiden wist na een 6-0 achterstand al gauw aansluiting te krijgen met Amstel veen. In de tiende minuut bracht de redelijk spelende Hans van Roo- den zijn team naast het Amstelveen- se vijftal: 18-18. De thuisploeg her stelde zich nog even (22-18 door snelle akties van Dan Cramer en Joe Walace), maar zag Leiden weer gelijk komen door de uitblin kende Walker Banks (26-26) en door Benjamin Ruijsenaars (28-28). In de veertiende minuut voerde Allen Wil liams de spanning nog verder op door BS aan een voorsprong te hel pen (31-32), die slechts een halve minuut stand hield (35-32) maar daarna toch weer werd ingeruild te gen een "betere" stand 35-38. De koek was nog steeds niet op, Am stelveen nam wederom de leiding, die Williams op zijn beurt weer afpakte. Bij het rustsignaal moest die voorsprong evenwel definitief worden afgestaan: 41-40. BS Leiden had zich tot dat moment tegen alle verwachtingen in volle dig weten te handhaven tegen het Amerikaanse geweld van Kinzo. Eén echte Amerikaan (Joe Wallace) en vier zogenaamde Nederlandse A- merikanen (de internationals Dan Cramer en Herman Pluim en ver der Everett Fcpma en Mark Ten Hoeve) wisten geen raad met het goed en consequent verdedigen van BS. Peter Kop, die zich tijdens een aktie onder het Amstelveense bord aan zijn knie blesseerde, hervond Sangzaam zijn vorm, terwijl ook Hans van Rooden goed werk ver zette. De inbreng van het duo Banks- Willeams was goed te noemen. De stevige center van Leiden Banks groeide in zijn rol en oogstte alom bewondering door zijn formidabele rebounding, gekoppeld aan een re gelmatig opgebouwde score en een volledige inzet. De laatste wedstrijden heeft Walker Banks dan ook de lei dende positie van de aan vormver lies leidende Williams overgenomen. In plaats van de nog slecht schie tende Williams is het nu Banks, die Leiden boven water probeert te hou den. Dat BS na de rust toch „onder uit" ging was dan ook niet te wij ten aan de rustige Amerikaan. De oorzaak van het falen van de Leid- ?e formatie moet veeleer worden toe geschreven aan de te kle' ie spelers kern. Peter de Jong en Aad van den Nieuwendijk bleven om studie-rede- r en thuis, waardoor trainer-coach Barry Hecker slechts de beschik king had over acht spelers. Van die acht waren er dan ook *xOg twee rrin of meer geblesseerd, namelijk tanks (verrekking in de knie) en Peter Kop. Hecker kon niet onbelem merd wisselen, in tegenstelling tot collega Kinsbergen, zodat de Leidse spelers één voor één door ''ermoeid-r Leid moesten afhaken. Leiden sta pelde fout op fout en kreeg tevens \an het arbitrale duo Hogrtoorn- Passehier een „wagonladi ig"' p.'s „oebedeeld. Dit alles bracht BS vol ledig uit balans en Amstelveen rea geerde „instinctief", via 5248 en f8-48 was Leiden door axles van Wallace en Cramer bij 7154 een geslagen ploeg. Hans van Rooden had toen al zijn vijfde persoonlijke fout te pakken en kort daarna volg- ct Walker Banks. Bij het uitvallen van de excelle- lende Amerikaan viel het doek defi nitief voor Leiden. Trainer-coach Barry Hecker zette dat moment op nogal onstuimige en on;oiwassen wijze „luister" bij door in discussie te willen tieden met scheidsrechter Passchier. Hecker had r.eliik niets geleerd van de westrijd tegen Gerard de Lange vorige w.ek woens dag, want ook ditmaal kon de Ame- nkaan naar de kleedkamer vertrek ken. Voor de tweede maal in hegen dagen blameerde Hecker z'nïzelf en zijn team. De consequentie (maxi maal acht wedstrijden sch' ïsing) zal het bestuur en de jpen-rsraad van Leiden toch eens aan Ltc den ken moeten zetten, men zou er ver standig aan doen Hecker eens oo zijn verantwoordelijkheid jegens de ploeg te wijzen. Na het incident was er voor Lei den geen eer meer te halen en kon Kinzo doorstomen naar de honderd- nuntengrens, die op e n nogal vreemde manier werd behaaVJ. Aan vankelijk werd het 100ste uurafge keurd (het schot van Heimig viel na het eindsignaal), maar na afloop had arbiter Hogetoorn het pi nt, zo l.leek bij controle van het veistrijü- formulier toch goedgekeurd: 100—64, Scores BS: Banks 20 (16—4), Wil- ):ams 20 (14—6), Van Roodm (4— 4), Ruijssenaars 8 (26), Moerer 5 (41), Paulides 3 (03). Topsco- :es Kinzo: Wallace 27 (819), Cra mer 26 (10—16), Pluim 16 .8—8), Ten Hoeve 11 (5—6) en Fopma 10 (P—2). ft In de eredivisie werd nog een wedstrijd gespeeld. Sperry Reming ton won „thuis" met 89-35 van NN Donar. advertentie een miljoen gulden aan prijzen Deze FAM VENTURA SWINGTOP, de stofzui ger met roterende slangkoppeling, prijs 290,- met KEMA-KEUR en 2 jaar garantie, is één van de vele prijzen die men voor één gulden kan winnen in onze puzzelaktie, waarvoor de VER ENIGDE FAM FABRIEKEN B.V. te Maarssen er 27 beschikbaar stelde. UVS ZONDER FRED FILIPPO LEIDEN UVS zal het zondag in de thuiswedstrijd tegen Elinkwijk zonder Fred Filippo moeten stel len. De voorstopper is vandaag voor een studiereis met het Stedelijk Gymnasium naar Rome vertrok ken waar hij tot 18 oktober zal blij ven. „Ik weet nog niet of ik de dag daarna speel. Ik heb dan een trein reis van 24 uur achter de rug. De trainer moet het maar beslissen. Ge lukkig is voor volgende week zon dag geen competitiewedstrijd vastge steld, zodat ik maar één of twee .wedstrijden mis". Laconiek stelt Fi lippo vast „dat het zonder hem mis schien wel beter gaat met UVS. Slechter kan het in elk geval niet". Een andere UVS-speler John Ver schoor, vertrekt op maandag 20 ok tober met het Nederlands amateur elftal vermoedelijk naar Oost-Duits- land. Verschoor: „We gaan in elk geval rond die tijd een weekje weg. Zouden we 's zondags nog niet te rug zijn dan zal UVS uitstel aan vragen van de competitiewedstrijd". Trainer Frans v. d. Zeeuw: RIJNSBURG - Vorig seizoen fun geerde Rijnsburgse Boys na vijf competitie-ronden als sluitpost in de derde klasse van het zaterdag- voetbal. Op dit moment neemt de ploeg van trainer Frans v. d. Zeeuw na evenzovele uitvoeringen de eerste plaats in. De opvallende progressie lijkt vooral door Leo Pluimgraaf en Piet Had sn«ót in de hand te zijn gewerkt. Beiden hiel den het bij eersteklasser Quick Boys voor gezien en kwamen en kele maanden geleden over naar Rijnsburgse Boys en omdat ik het wel eens in een andere vere niging v/ilde proberen", licht Leo toe. „Echt niet, omdat ik zou wor den betaald of omdat ik ruzie zou hebben gehad bij Quick Boys. Dat zijn allemaal van die geruchten, waar ik om lach". Met het duo Pluimgraaff/Haasnoot zit v. d. Zeeuw niet alleen wat ruimer in lersmateriaal, maar beschikt hij het spelersmateriaal, maar be schikt hij tevens over extra aan vallers. En dit kon het team, dat de grootste moeite met het sco ren van doelpunten had, best gebruiken. Pluimgraaf: „Ik heb constant twee en drie man om me heen, waardoor anderen wat meer ruimte krijgen. Piet Haasnoot en ik trekken de gaten voor Jac den Heijer, die als halfspeler vaak opkomt en nog wel eens de goals maakt". Van der Zeeuw, die in de vorige voetbal jaargang vaak mrt e°u schotlcze aanval werd geconfronteerd en met zijn ploeg de degradatie moei zaam op één punt afstand wist te houden, kan derhalve meer doel punten verwachten. „Leo Pluim graaff kan een tegenstander weg trekken uit de spits, waardoor anderen profiteren en het ge heel wat gevarieerder wordt. Verdedigend zit het nu trou wens ook goed. Gerrit van Egmond leidt als voorstopper de achterhoede. Zoiets miste je vo rig jaar. Omdat het duidelijk be ter gaat gelooft de ploeg er ook in. Als de jongens een achterstand hebben laten ze het hoofd niet zo snel hangen. Mentaal zijn ze ster ker. Er wordt wat vrijer gesoeeld. De druk, die je vorig seizoen had, is gelukkig verdwenen. Kwaliteit was er vorig seizoen ook genoeg, maar het zat ons toen eenvoudig niet mee". Van der Zeeuw wil op de gang van zaken overigens niet al te zeer vooruitlopen: "Ik denk nog niet aan een kampioenschap. We beginnen pas. Alleen wil ik dit zeggen, de eerste 7 a 8 wedstrij den zijn erg belangrijk. Daarin tasten de clubs elkaar nog af. Als je dan niet teveel punten ver speelt is dat mooi meegenomen". Leo Pluimgraaff ziet het in ieder geval wel zitten in Rijnsburgse Boys: "Het elftal is me honderd procent meegevallen. Tot nu toe heb ik het best naar miin zin. Ik ben nu 31 jaar. Ik probeer het nog een paar jaartjes vol te hou den. Bij Rijnsburgse Boys. Het

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 15