Goed onthaal ruil verkavelingsplan Enquete over winkel-soort in Winkelhof agenda Tien jaar „Tafeltje-Dek-Je Scouting Zoeterwoude viert het „Zestrum1' In de Groote II esteindse Polder DONDERDAG 2 OKTOBER 1975 Apotheken rljclag 3 okt. 17.30 i ZOETERWOUDE Het voorontwerp van de Ruilverkaveling Rijnstreek Zuid heeft gisteravond bij de belanghebbenden van de Groote Westeindse Polder een vrij gunstig onthaal gehad. Vice-voorzitter J. de Wit, die de bijeen komst leidde, stelde in zijn openings woord dat men niet was gekomen om van elkaar iets af te dwingen. Op- en aan merkingen werden genoteerd en zullen door de voorbereidingscommissie worden bezien voordat het definitieve ontwerp wordt vastgesteld. Een omstreden punt was de peilverlaging van 42 cm welke vol gens bestuurslid L. Schenkeveld in de praktijk neerkomt op ongeveer 25 cm, om dat in de afgelopen jaren al iets in die richting is gebeurd. De kritiek betrof o.m. de aantasting van funderingen en de pro blemen bij het drinken van het vee. Deze bezwaren werden onderkend maar wegen op tegen de hogere opbrengst van de per celen en een langere berijdbaarheid voor landbewerking en bemesting. In verband met de peilverlaging werd er door ver tegenwoordigers van Rijnlands Molen stichting voor het in water houden van het scheprad van de molen Zelden van Passé. Maalvaardig houden kan belangrijk zijn i.v.m. reserve-bemaling. Over deze vraagstukken zullen binnenkort gesprek ken plaatsvinden tussen beide belangheb benden, zo werd toegezegd. Het creëren van een vogelweidegebied in deze polder naast dat aan de Broekweg zal alleen ge schieden wanneer er op vrijwillige basis aankopen kunnen worden gedaan. Het doortrekken van de Westeindseweg als fietspad naar Stompwijk werd door de tuinders in het Oosteinde niet gewenst. de weg een apart fietspad aan te leggen. Merkwaardig genoeg kwam het kosten aspect nauwelijks ter sprake. De heer J. v. Vliet wees op de enorme lasten waar voor men komt te staan wanneer je naast de kosten van de verkaveling ook komt te staan voor grote investeringen in de dikwijls zo hoog noodzakelijke bedrijfs gebouwen. LEIDERDORP „Ik heb het gevoel dat er toch al veel buiten de commissie middenstandsaangelegenheden omgaat en ik ben bang dat het er niet beter op wordt als er nu ook nog een spe ciale commissie voor marktaangelegenheden komt". Dit zei mevrouw Gehner (raadslid) gesteund door mevrouw Dekker (con sumentencontact) gisteravond in de commissie Middenstandszaken toen de opdracht een Marktcommissie van de grond te brengen aan de or de kwam. "Het kan misschien niet anders, maar vooral voor wat be treft Winkelhof heb ik het gevoel dat we te weinig inzicht in de proble matiek krijgen. Wethouder Reuge- b'r nk verzekerde haar haastig dat er omtrent Winkelhof niets was gebeurd wat de commissie niet wist. Mevrouw Gehner: "Er is een win kelteam bij elkaar geweest" Reu- gebrink antwoordde daarop dat 80% van deze zaken zelfs buiten de com- missie ruimtelijke ordening om gaat, omdat de stedebouwkundige dat doet. Wethouder Reugebrink juichte het voorstel van mevr. Dekker naar aanleiding van een vraag van me vrouw Gehner over de winkelverde ling - om een enquete te houden onder de Leiderdorpers over de be hoefte aan winkeltypen toe. "Op dit moment", aldus Reugebrink, "is nog geen winkel verdeeld. Volgend jaar maart/april wordt het bestemmings plan pas ter visie gelegd. Daarna pas kan de winkelverdeling plaats- winden. De marktcommissie - bestaande uit marktkooplieden, een afgevaardigde van de gemeente, een marktmees ter en iemand van de directie be drijven - zal worden ingesteld. De mark tv er ordening moet worden aan gepast en de taken van de commissie zullen daarin worden opgenomen. Deze commissie zal zich bezig gaan houden met pure marktzaken, secre taris Van der Kroft: De commissie zal zich alleen moeten bezig houden met technische zaken, zoals het ver keerd geparkeerd staan van au to's of een kraam bij iemand voor de deur. Bij de rondvraag wilde me vrouw Gehner nog weten waarom er zoveel lege plekken op de markt te zien zijn. Is er soms geen interes se bij de marktlui? Wethouder Reu gebrink verzekerde dat er wel veel belangstelling voor de markt was en dat hem zelfs is gevraagd de markt tot 's middags 4 uur (nu tot 2 uur) open te laten. Klandestiene zenders in LEIDEN "Tafeltje-Dek-je" be staat tien jaar; reden voor de bijna zeventig vrijwillige mede werksters om zichzelf eens een maaltijd te bezorgen. In het dienstencentrum aan het Gerecht vond het eenvoudige doen voed zame feestmaal plaats. "Tafeltje-Dek-Je" is een afde ling van de Unie van Vrouwelij ke Vrijwilligsters. Beginnen als dienst aan bejaarden, staat de afdeling nu gereed voor iedereen die niet bij machte is zelf te ko ken en de maaltijd te verzorgen. Met vijf auto's worden twee maal in de week de maaltij ien rond gebracht, de gestaag groeiende klantenkring gebruikte vu leden jaar ongeveer 12.000 maaltijden. Deze worden in een speciaal daar toe ingerichte ruimte m^t ovens en diepvrieskisten bij de Mara- nathakerk bereid en in geïsoleer de kisten vervoerd. Merendeels zijn het diepvries-maaltijden, maar ook worden op Erdegeest bereide maaltijden en diëten rondgebracht. Tijdens de koffie m M taart (een smakelijk presentje van de dienstencentra) ve:teide me vrouw Vis, ere-pi-esidente van de UW-Leiden, iets ov=»r de ge schiedenis van de afdeling, de maaltijdverzorging tijdens de oor log, en kreeg mevrouw Polder man wegens haar goede zorgen een boek over haar vakantieland Ierland. Daarna ging men aan de welverdiende maaltijd. beslag genomen Burgerlijke Stand LEIDEN De Leidse politie heeft gisteren in totaal vijf klandestiene zenders in beslag genomen. De ille gale zenders werden opgespoord in samenwerking met de PTT. De zen ders bevonden zich op adressen aan de Evertsenstraat, de Diamantlaan, de Jacob Catalaan en de Hooigracht. Twee van de zenders bevonden zich op het laatste adres. LEIDEN Geboren: Dennis An- tonius, z. van A. Pennenburg en M. J. Bloemoink; Miranda, d. v. K. H. Cze-r ny en A. W. Swanenburg; Elke An- niek Carolien, d. van N. J. P. v. Cassel en J H M GilsingSandra Nicole dr v M P de Zwarte en J van der Velden; Mei-lan Christine Stepha nie dr v H de Koning en G de Jong; Petra dr v P Buijs en J W Hoogen- dam; André znv A Schaap en N Guijt; Esther Maria dr v A J M Oostdam en M J de Graaf. Overleden: J Ciere 81 J m; J Jas- perse 74 j echtg v A J van Haarlem; M C Metselaar 51J echtg v N T Pekel; N J Kruger 59 j m. P. J. E. Voskuil, wed. 'v. P. Tiedema, 82 jr., vr.; C. Zand bergen, oud 93 jr. man. telefoon 125260 Rakker Molen Dit is Rakker (boven), een reu van ongeveer twee jaar. Een paar weken geleden werd hij sterk ver waarloosd aangetroffen. Volgens een woordvoerster van de Dierenbe scherming was het beest "één groot viltpakket". Rakker is onmiddellijk naar een kennel gebracht en daar heeft men ruim drie uur aan hem "gewerkt", voordat alle vuil ver wijderd was. Toen bleek ook dat de staart ongeveer tien centimeter kor ter was dan aanvankelijk werd ge dacht, De hond heeft zwaar honde ziekte gehad, wat bleek uit het aan getaste gebit. Dit is Rakker (onder)getrimd, verzorgd en inmiddels liefderijk op genomen door een Leidse familie. Waarmee aangetoond is dat de straatcollecte, aanstaande zaterdag op Werelddierendag, en de huis-aan- huis-collecte voor hetzelfde doel ze ker nut hebben Molen De Valk zal morgen geslo ten zijn. Dicht dus voor het publiek. Tijdens de voorgaande jaren werd de molen door de enorme drukte, te veel belast en door gebrek aan toe zicht kwam het regelmatig voor dat er vernielingen werden aangericht. Aan de 3 October Vereeniging is gevraagd of zij mensen kon leveren om de bezoekersstroom te regelen en toezicht te houden. Toen de Ver eeniging daar geen mogelijkheid toe zag, heeft de gemeente besloten de molen op 3 oktober niet open te stel len voor het publiek. Groeten Lekker Burgemeester en wethouders van Leiden hebben besloten, na ad vies te hebben ingewonnen van de commissie Interne Organisatie en Beheer aan de ambtenaren, die ten gevolge van werkzaadheden tij dens de koopavond niet in staat ziin thuis de maaltijd te gebruiken, zulks wegens de afstand tot hun woning en de tijd, die voor het nuttigen van die maaltijd noodzakelijk is, een vergoeding te verlenen ter grootte van de kosten voor een warme maal tijd, maximaal tot het bedrag der rijksvergoeding ter zake (thans f 12.50). Verder is besloten aan de ambtenaren die in de voorgaande ja ren voor deze vergoeding in aanmer king zouden zijn gekomen uit billijk heidsoverwegingen alsnog een een malige tegemoetkoming te verlenen ten bedrage van f7.- vanaf juni 1971 per avond. Lekkerbekken daar op het stad huis. In het St. Elisabethziekenhuis gaat de 5-jarige ziekenomroep morgen weer een dagvullend programma uit zenden t.g.v. 3 oktober. Er kan tele fonisch een plaatje worden aange vraagd met de groeten voor zieke fa milieleden of kennissen. U kunt daarvoor morgenochtend tussen 10 en 12 uur telefoonnummer 899250 bellen en naar de studio vragen. De telefoongesprekken zullen op de band worden opgenomen en 's avonds wor den uitgezonden. Pleister In het zojuist verschenen jaarver slag van de politie over 1974 is een staatje opgenomen omtrent de leef tijdsopbouw van het korps. Daar uit blijkt dat het aantal 27- en 45-ja- rigen het sterkst vertegenwoordigd is: iedere leeftijd namelijk met 10 man. Er zijn twee 17-jarige, twee 18-jarige, drie 19-jarige en vijf 20- jarige agenten. Van de 166 functio narissen zijn er 43 tussen de 23 en 27 jaar. In een begeleidend commentaar zegt men dat de minister van Bin- nenil. Zaken een verhoging van de organieke sterkte met twee perso neelsleden toestond. Hetgeen ,,een pleister op een houten been" wordt genoemd. LEIDEN Burgemeester Vis reikte gisteren aan de heer B. Molenaar de e re-medaille in goud verhonden aan de Orde van Oranje Nassau uit. De heer Molenaar nam gisteren, na veertig jaar at scheid als ambtenaar van de Dienst Gemeentewerken. ZOETERWOUDE Scouting Zoeterwoude timmert in het a.s. weekeinde flink aan de weg. Dat gebeurt in het kader van het 30-jarig bestaan onder het motto ..Zestrum". Ook het zomerkamp van enkele maanden terug dat in Weert werd gehouden stond in het teken van het zesde lustrum. Zaterdagavond worden de festiviteiten voortgezet met een ouderavond in de Trappenfabriek Van Cromvoirt die hiervoor belangeloos beschikbaar is gesteld. De oprichters pater S. v. Beurden en pater A. Benschop behoren tot de genodigden alsmede vele oud-stafleden. Voor de pauze zullen de verschillende groepen afzonderlijk optreden. In het 2de deel van de avond wordt de musical „Kunt u ons de weg naar Zoeterwoude vertellen" gebracht welke geheel door de eigen staf is samengesteld. Zondagmorgen is er een eucharistieviering gevolgd door een gezamenlijk ontbijt. Rond de gebouwen De Weekender en het Avontuur achter het gemeentehuis waar de groepen na vele omzwervingen hun home hebben is er 's middags tussen 2 en 5 uur veel te beleven. Er zijn diverse demonstraties en er zullen kampfilms worden vertoond waarbij iedereen van harte welkom is. In de etalage van foto Van Bemmelen aan de Kerklaan is een expositie ingericht van kostelijke oude foto's en andere zaken die een interessant beeld bieden van de afgelopen 30 jaar. HOOGMADE Een 34-jarige vee- 1"andelaar uit Hoogmade is doorliet Haagse Gerechtshof veroordi eid tot iweehonderd gulden boete en voor waardelijk twee weken ?e/angenis- straf met een proeftijd van twee jaar. De man had geen vergunning- voor zijn vuurwapen, dat door de po litie in beslag genomen werd. Eerst was hij door de politierechter veroor deeld tot twee weken gevangenisstraf en daar was hij tegen in hoger be roep gegaan. Een 26-jarige timmerman ui Al phen werd door de Haagse politie- echter veroordeeld tot een boete van tweehonderd gulden, een week ge vangenisstraf voorwaardelijk en een proeftijd -'an twee jaar, omcinu hij een suède rok had gekocht van ii mand die daar niet op „er ..ILe wij ze aan was gekomen. De oU'cjervan justitie vond dat de man had kun nen weten dat de rok niet zó goed koop kon zijn en zei: "Als er getn he lers waren, zouden er ook minder stelers zijn.." Apotheek Noord-Ho; 1 weg 3. telefoon 762877 SOS - Telefonische hulpdienst: Tel 071-125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren Dag en nacht te be reiken Burgerraadsman Bur. Burgerraadsman. Hoornbrug- Echtpaar Uljee 50 jaar bijeen ZOETERWOUDE Vier oktober vijftig jaar geleden gaf Petronella Geertruida van der Hoeven haar ja-woord aan Johannes Petrus Ul jee- Zaterdag zullen de nu 71-jari- ge bruid en de 70-jarige bruidegom de gouden bruiloft vieren met de drie kinderen, een dochter en twee zonen, en zes kleinkinderen. Dat ge beurt met een eucharistieviering in de Meerburgkerk en een familiefeest daarna. Voor alle vrienden en beken den van het gouden paar is er van 17.00-18.00 uur receptie in het Don Bosco-huis in Zoeterwoude, Uljee. Leidenaar van geboorte, ging al jong aan het werk. Hij haalde aan de Hazerswoudse Groenendijk melk. Twee keer per dag maakte hij die rit met de hondenkar. Later werd dit paard en wagen en daarna kwam de eerste auto. Dit heeft de bruide gom zevenentwintig jaar voor Ver berg gedaan. Later ging hij werken bij het transportbedrijf Gebr. Meijer in Leiderdorp. Dat rijden naar binnen. en buitenland kon hem, hij was in middels getrouwd met de Hazers woudse Geertruida van der Hoeven niet bekoren. Hij werd chauffeur bij Menken. Na acht jaar stapte hij over op het vak van kantinebeheer der bij Durisol. Het was in die ja ren hard werken, ook voor mevrouw Uljee maar ze zegt "We hebben het r.u, na die jaren van hard werken erg fijn, we genieten van onze oude dag. Beiden gaan we iedere week naar bejaardengymnastiek. We zijn gelukkig nog erg vitaal en mijn man kruipt nog iedere dag achter het stuur van zijn wagen, zodat we da gelijks geniteten kunnen van alles wat er in de omgeving gebeurt". dagelijks (zijkant Stadhuis). Openings- 11 00—12.00 Dierenhulpdienst Paulownastr. 15, Lelden. Voor Leiderdorp. Dag Dienstencentrum Noordeindsplein 2b, tel. 140483. Al gemene Informatie dag van 910 uur Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging Lelden. Maatschappelijk Werk Bureau Maatsch Werk Oude Rijn Telefoon 44c. Spreekuur dag van 23 ma. en dl. van 7—f 071-142144. Sociale raadsvrouw Spreekuren Sociale Raadsvrouwe. Binnenstad. Gerecht 10. woe 56 uur nam. Noord: v Hogendorpstraat 36, ma. 10.30 -11.30' u v.m. Kool; Drift straat 49a. dl 10.30—11.30 uur v.m. Morskwartier: buurthuis Morswllk. To paaslaan. tel 761196, vvoe 10.00 —1.00 v.m Tuinstadwijk: Herenstraat 45. vrij 10.30—11.30 uur v.m Koordstudio Gemeenschap Zuidwest gemeenschap Zuidwest tel. 764115 Architecten Architecten-lnformatie'centrum Rijn land. Op werkdagen telefonisch bereik baar onder nr. 126385 Zitting op woensdagavond van 7.30—9.30 uur op Middelweg 4 (bij Hoogl. Kerk). Kinderopvang VOORSCHOTEN Op 7 oktober 1975 <20:30) vergadert in het gemeentehuis de functionele com missie volksgezondheid en maat schappelijke dienstverlening. Stichting werkgemeenschap Kinder centra Lelden. Hooglandse Kerker*.-ht 4. tel. 130360. Geopend dl. t/m vr. 9.30 —12 uur vm. en van 2—5 uur nam Moeders voor moeders Mevr Zr E .JansenNiemever Rnf- dijck 32 Oegstgeest. tel. 071-153652. Huize St.-Maarten Opvanghuis voor cnslsgevallen van m nood verkerende moeders evt met kin deren SLnt. Jacobsgracht I dag en nacht bereikbaar. Tel. 132187. Leidse Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Woordeinde g marinec 6.30—8 30 i 3.30—8. Van Hogendorpstraat 2a (voormalig marinecomplex) 11-1 uur. dl 6.30—8 30 uu 11—1 uur, do. 6.30—8.30 dienstencentrum Van Hog. 36 vrij. 7—9 uur nam.. Miero Ondenvijswinkel. Sopiastraat i 12P°6€ 126325. Geopend maandag Donderdag 83 Gespreksavonden 11. Oegstgeest. Moederhulp Bureau Moederhulp (nlet-gehuwde- moederzorg), Terweepark 2, tel. 151068, Israël blijft in VN De Algemene Vergadering der VN heeft de geloofs brieven van Israël aanvaard waar mee een eind is gemaakt aan alle pogingen om de vertegenwoordigers van de Joodse staat tijdens de hui dige zitting te weren. Deze zomer besloot een aantal Arabische landen op een bijeenkomst in Saoedi-Arabië pogingen in 't werk te stellen om Israël uit de volkeren organisatie te stoten. Argentinië Manuel Arauz Castex oud-rechter van de hoge raad, is benoemd tot Argentijns minister van Buitenlandse Zaken, zo is officieel bekendgemaakt. De 60-jarige Peronist Arauz werd vandaag beëdigd als opvolger van Angel Robledo. interim-minister sinds de reeks kabinetswijzigingen van 15 september. LEiDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave Leidscn Dagblad B.V Witte SingeJ 1 Lelden. Postbus 54 Giro 57055 Telefoon: 071—144941 Hoofdredacteur Han Mulder Kwartaalabonnement I 85,90 Per post f 40,30 Jaarabonnement f 132,10 Jaarabonnement p. post f 149,70 Losse nummers t 0.50 AbcnnemenisgeldeD bij vooruit betaling te voldoen Bü automa tische overschrijving geen ad ministratie- en incassokosten Nahezorging van 18 00—20 00 u Zaterdag vaD 16 00—18 00 uur Telefoon 071-130500. Indien Id gesprek 071134539.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2