Cambell: "Het hadden er 18 kunnen zijn Ceulemans herstelt zich van misstap Nastase serieus op weg naar de hoofdprijs Scorebord Acht doelpunten PSV tegen Linfield Bij de ABN kunt u op een bijzondere manier geld lenen. Umag daarbij weer opnemen wat u hebt afgelost. Bon voor flexibel geld lenen. Door Pim Stoel Een wreed bedrijf eigenlijk, dat Europa-Cupvoetbal in de eerste ron de. Elf goedwillende. Ierse amateurs, die moesten optornen tegen een naar doelpunten snakkend PSV. Die doel punten moesten vallen om bij het publiek de nare nasmaak van de 1—0 nederlaag bij Sparta weg te kunnen nemen. En gedoelpunt werd er, al duurde het nog vrij lang voor dat de Eindhovenaren in de gaten kregen hoe dit woud van Ierse be nen voor doelman Barclay genomen moest worden. Billy Cambell: "Ik weet het, ik heb van tevoren geroepen dat we best een kansje hadden tegen PSV hier. Dat was natuurlijk onzin. Ik wist wel beter. Maar je kan toch niet bij voorbaat gaan roepen dat je kansloos bent. Dan haal je elke fut uit je ploeg. Maar toen het in die eerste tien minuten 00 bleef, dacht ik toch even: zouden we weer gaan stunten" Het was Harry Lubse die de illu sie van de vriendelijke Ier aan schei*ven kopte. Die scoorde uit een inzet van Dahlquist en brak daar mee het Ierse verzet in de 12e mi nuut. Toch zou Linfield nog een keer dicht bij de gelijkmaker komen maar dat was alleen maar het gevolg van de weifelende wijze waarop Jan van Beveren voor het eerst in actie kwam. Daarbij bleef het. Althans Door Piet Kienhui* ARNHEM "Je moet wel gek zijn als je twee warmbloedige Roe menen in een circuit laat spelen". Dat was het spottende commentaar van Ilie Nastase toen hij gistermid dag hoorde dat zijn landgenoot Ion Tiriac, alt 36, de plaats, van Tom Okker in de Amro-Zesdaagse zal overnemen. Nu is het geen geheim dat Tiriac en Nastase de laatste ja- len geen grote vrienden meer zijn, hoewel zij lange tijd een van de sterkste dubbels ter wereld hebben gespeeld. De organisatoren Roffel en Steur hadden al eerder geprobeerd Ti riac te strikken voor het geval Ok- I ker zou moeten uitvallen, maar dat was in eerste instantie niet gelukt. Gisteren kreeg men hem toch nog in Parijs te pakken, toen hij op het punt stond naar Roemenië terug te keren. I De organisatoren slaakten een zucht van verlichting toen de Roe meense prof binnen was, maar ook Riessen, Borg en Nastase, want Ti- riac is ongetwijfeld een klasse min der dan Okker, zeker in het enkel- j spel. En om het enkelspel draait het j hele circuit van totaal f 100.000 aan I prijzengeld, want voor het dubbel spel wordt ditmaal geen klassement opgesteld. Vaststaat dat met Okker, vooral in eigen land, een van de ern- stigste concurrenten voor de andere drie is weggevallen. Dat was gister- avond al direct te merken aan bijv. I Ilie Nastase^ die tegen Marty Ries- sen bloedserieus tenniste. Er kon bijna voor de uitverkochte Rijnhal I met 4500 toeschouwers (en dat op een Europa-Cupavond-) geen grol of I grapje vanaf. Nastase was ook I 's nachts nog wezen stappen, samen niet de Zweed Björn Borg in Keulen, maar dat mocht niet verhinderen J dat de dubbelpartner van Okker, Marty Riessen, op indrukwekken de wijze naar een nederlaag werd I gespeeld in twee sets: 7—5, 6—1. Het ziet er dus naar uit dat Ilie Nastase erg veel zin heeft in do hoofdprijs van een halve ton. In de kleedkamer teruggekeerd beaamde I hij dat. "Vijftigduizend gulden, dat i is een hele hooD geld voor een week tennissen", vond hij. Zijn voornaamste concurrent Björn I Borg, kwam tegenover Tiriac te I staan, die niet minder dan 17 jaar in leeftijd met Borg verschilt. De Zweed voor wie het tapijt eigenlijk wat te snel is, had nog tamelijk veel moeite met de Roemeense veteraan maar hij klaarde het met tweemaal i 6—4, nadat Tiriac in de tweede set voor Linfield. PSV ging door. Lub se bracht de stand op 2—0, Barclay liet een bal tussen zijn benen door lopen waarna Dahlquist de derde scoorde, maar zichzelf een beetje geneerde en besloot niet te juichen voor dat presentje. Willy van de Kerkhof liet nummer vier aanteke nen via een schitterende 1-2 met Lubse en nog voor rust haalde Wil ly van der Kuylen vernietigend uit (5—0). En toen moest er nog een tweede helft gespeeld worden. Die zowaar nog amusant werd «door wijze vaarop de Ieren bleven Droberen de nederlaag zo klein mogelijk te hou den. Dat resulteerde in tal van bi zarre momenten voor doelman Bar- cle.v en dat had ook tot gevolg dat I SV nog slechts drie keer tot scoren Iwam (Edström en Deasy twee maal) terwijl het aantal o» geiegde kansen wel het tienvoudige betrof. Manager Cambell: „Ach «3-0, wat zegt het helemaal. Het hadden er ook 18 kunnen zijn. Maar wij heb ban weer wat geleerd". Datzelfde had Kees Rij veis ook kunnen zeggen. Die zal ongeiwijfeld nebben waargenomen hoe matig zijn l'nksbuiten Dahlquist op dreei was en hoe behendig hij werd ver»angen roor de Engelsman Deasv. Rijvers: .Ik ben blij dat het achter ae rug is, zonder noemenswaardige olessu- res. Jammer was alleen dat René van de Kerkhof die penalty niet be nutte na rust. Een penalty benoort te zitten. Mis je hem, dan is dat non- chalanche." Ion Tiriac, Okkers vervan ger in het AMRO-circuit bij zijn aankomst op Schiphol. ARNHEM Nationaal tenniskam pioen Louk Sanders zal volgend jaar competitie gaan spelen voor Tilburg de club van sporthallenbouwer Henk Pellikaan. Hij komt in de plaats van Jan Hordijk, die naar Leeuwen- bergh in Voorburg gaat. Sanders, die pas geleden is «afgestudeerd als be drijfseconoom en deze week in mi litaire dienst is gegaan, zal daarna in dienst treden bij het bouwbedrijf van Pellikaan. Het ligt dan voor de hand dat hij ook nog wel wat tijd zal krijgen om toernooien te spelen. Sanders wil namelijk ook trachten of hij aansluiting kan krijgen bij het grote proftennis. nog van 13 op 33 was terugge komen. Wedstrijdleider Savalle voegde in het dubbelspel tegenover Riessen en Borg de befaamde Roemenen weer eens samen, die enige jaren geleden ondermeer tot twee keer toe de challenge round van de Davis Cup hebben gewonpen. Behalve Nas tase kreeg ook Tiriac de lachers op zijn hand door soms te spelen als een soort robot. Het werd 75, 76. Europa Cup 1 DEN HAAG De uitslagen van de tweede wedstrijden uit de eerste ronde van. het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen zijn: (tussen haakjes de uitslag van de eerste wedstrijd) PC Zürich—Ujpest Dosza 5—1 (0—4) Dinamo Boekarest— Real Madrid 1—0 (1—4); St'. Etienne—KB Kopenhagen 3—1 (20)Bohemians Dublin- Glasgow Rangers 1—1 (1—4); Derby CountySlovan Bratisla va 30 (01); Kuopio Pallo- seuraRuch Chorzow 22 (0— 5); Penerbahce—Benfica 10 (0—7)PSV—Linfield 8—0 (12>; BayernMünohenJeu- nesse d'Esch 3—1 (5—0); Vi king StavangerRWD Molen beek 0—1 (2—3)Wacker Inns- jruckBorussia Mönchen-Gl.- Dach 1-6 (1-1); Juventus—CSKA Sofia 2—0 (1—2); Hajduk Split Forliana La Valetta 3—0 (5— 0); PC Magdeburg—Malmö FF 2—1 (na verl. Malmö FF wint na strafsch.); IFK Akranes— Dmonia Nicosia 40 (12); Dy namo Kiev 4OOlympiakos Pi raeus 1—0 (2—2). Europa Cup 2 FC Den Haag (Ne-d.)—Vejle BK (Den.) 2—0 (2—0); Stal Rzeszow (Pol.)—Skeid Oslo (Noorw.) 40 (41); Celtic (Sch.)—Valur Reykjavik (IJsl.) 7—0 (2—0); FC Coleraine <N.- Ierb—Eintrachit Frankf. (W.- Dld.) 2—6 (1—5); Anderiecht (Belg.)Rapid Boekarest (Roe menië) 2—0 (0—1); FC La Va letta (Mal.)—Haladas Szomba- thely (Hon.) 1—1 (0—7); Anor- thosis Famagoesta (Cyp.)—Ara rat Jerevan (Sow) 11 (09). Atletico Madrid (Spa.)—FC Ba zel (Zwi.) 1—1 (2—1); Sachsen- ring Zwickau (O.-DUl.)—Pana- thinaikos (Griek.) 20 (00); Slavia Sofia (Buig.)—Sturm Graz (Oost.) 10 (13); Djur- gaarden (Zwed.)Wrexham United (Wales) 1—1 (1—2); Fio- rentina (It.)Besiktas Istan- boel (Turk.) 3—0 (3—0); Lens (Fra.)—Homefarm Dubl. (Ierl.) LA PAZ De poging van Rini van Bracht, om Nederland na vier jaar weer een wereldtitel by de drie- banders-te bezorgen, is op het laat ste moment mislukt. Doordat de 28- jarige Waalwijker zijn laatste en beslissende partij tegen Raymond Ceulemans kansloos verloor <3360 in 38 beurten), blijft Robijns de eni ge Nederlander, die ooit 's werelds sterkste driebander was. Robijns be- 6-0 (1—1); West Ham United (Eng.)—Reipas Lahiti (Finl.) 3—0 (2—2); Boavista Porto Port.)—Spar tak Trnava (Tsj.) 3—0 (0—0). UEF A-Cup Spartak Moskou (Rusl.)AIK Stockholm (Zwed.) 10 (11): HJK Helsinki (Finl.)Hertha BSC Berlin (W.-Dld.) 1—2 (1— 4»; Stal Mielec (Pol.)—Holbaek BK (Den.) 2—1 (1—0); Olym- pique Marseille (Frank.)—Carl Zeiss Jena (O.-Dld.) 0—1 (0—3) Aston Villa (Eng.)FC Antwerp (Belg.) 0—1 (1—4)Ajax (Ned.) Glentoran (N.-Ierl.) 8—0 (6— 1); Oesters Vaexjoe (Zwed.)— Molde SK (Noorw.) 0—0 (0—1); Dundee United (Schotl.)Kef- lav,ik (IJsl.) 4—0 (2—0); Liver pool (Eng.)—Hibernian (Schot.) 3—1 (0—1); Slask Wroclaw (Po len)Gais Gothenburg (Zwed.) 1—2 (1—2) B 1903 Kopenhagen (Den.)—1. FC Köln (W.-Dld.) 2—3 n.v. (0—2»; Valerengen (Noorw.)—Athlone Town (Ierl.) 1—1 (1—3); Ipsw. Town (Eng.) Feyenoord (Ned.) 2—0 (2—1); Club Brugge (Belg.)Olympique Lyon (Fr.) 3—0 (34)Real Sociedad (Spa.)Grasshoppers (Zwi.) 1—1 (3—3): Aveniir Beg- gen (Lux.)—FC Porto (Port.) 0—3 (0—7) HSV Hamburg (W.- Dld.)—Young Boys (Zwi.) 4—2 (0—0); AC Milan (It.)—Ever- ton (Eng.) 10 (00); Sporting Lissabon (Port.)Sliema Wan derers (Mai.) 3—1 (2—1); Real Zaragoza (Sp.)Inter Bratisla va (Tsj.) 2—3 (0—5); Honved (Hong.)Bohemians (Tsj.) 11 (2—1); Paralimni (Cyp.)—MSV Duisburg (W.-Dld.) 1—7 (2—3); CF Barcelona (Sp.)Paok Salo- niki (Griek.fr fr—1 (0—1); Doe- nav Roesse (Bulg.)AS Rjoma (It.) 10 (02); Lazio Roma (Ital.)Tsjernomoretz Odessa (Rusl.) 3—0 n.v. (0—1); Galata- saray (Tur.)—Rap. Wien (Oos.) 3—1 (0—1); AEK Athene (Gr.) Vojvodina (Joeg.) 3—1 (0—0); Vasa Boedapest (Hongarije) Voest Linz (Oost.) 4—0 (0—2); 3SC Napoli (It.)Torpedo Mos kou (Rusl.) l—l (1—4); Dyna mo Dresden (O.-Dld.)—Argata Tirgu Mures (Rm.) 41 (22) Rode Ster (Joeg.)Universitatea Craiova (Roem.) 11 (31); Eskisehirspor (Turk.)—Levski/ Spartak Sofia (Bulg.) i—4 (0-3). haalde de titel in 1930, 1932 en 1933. Van Bracht, die de finale begon met een voorsprong van één punt, eindig de in La Paz op de tweede plaats. In de anderhalve week te La Paz slaagden slechts de Japanner Yos- hihara en Ceulemans er in de Waal wijker af te stoppen. Yoshihara be reikte een remise. Rini van Bracht leverde zijh opmerkelijke prestatie T raimers De standenlij st van de hoofd klasse A van de zondagamateurs. Je trekt jezelf aan het haar om na te gaan of je wel wakker bent, je poetst de kijkglazen nog eens extra om er zeker van te zijn dat je het wel goed ziet, maar 't staat er toch echt: UVS onder aan de ranglijst met één punt uit vier wedstrijden. Zo ongelukkig hebben de blauwwitten niet meer gestaan sinds zij in 1962 het be taalde voetbal verlieten. Gaat Leiden, toch al nimmer verwend met echt topvoetbal, nu ook zijn enige amateur-hoofd klasser kwijtraken? Zo ver is het gelukkig nog lang niet. Maar dat tempo van 1 op 4 kan natuurlijk niet te lang worden aangehouden, want dan zou het heel vlug be keken zijn. Van belang is wat een oefen- meester in zo'n geval voor ver klaringen uitgeeft. Nu hebben wij in Nederland drie soorten trai ners. Soort I treft men hoogst zelden aan. Het zijn trainers die de waarheid spreken, hoe hard die ook klinkt. Het zijn harde, maar meestal uiterst bekwame trainers, mensen met overwicht, niet bang voor wat de spelers zeggen. Soort II vormt de overgrote meerderheid. Het zijn trainers die bij een nederlaag nooit precies zeggen wat ze vinden. Ze wensen vóór alles geen confrontatie met de spelers over hun uitlatingen. Daarom hebben ze bijna geniaal uit de nek leren praten. Soms verspreken ze zich en dan vallen ze werkelijk briljant door de mand. Soort III is even zeldzaam als soort I. Dat zijn trainers die din gen zien die er niet zijn, die de ogen stijf dichtknijpen en net doen of ze het in Nizny Nowgorod horen donderen. Meestal is deze houding tijdelijk. Ze wordt inge geven door wanhoop van het hoogste kaliber. WIELRENNEN De Nederlander Frits Pirard heeft gisteren in Lange- mark (Bel) een wegwedstrijd voor amateurs gewonnen. Hij had voor de 70 kilometer een uur en 50 minu ten nodig. De Belg Roger de Vlaeminck won in Knokke een wedstryd voor be roepsrenners over een afstand van 134 kilometer. Jan van Katwijk werd als beste Nederlander elfde. BOKSEN De 28-jarige ^politie agent Francisco Plando vond giste ren in de kleedkamer van Joe Frazier de dood, toen zijn revolver, waarmee hy wat stond te spelen, plotseling afging. Het ongeluk gebeurde acht uur na afloop van het gevecht tus sen Mohammed Ali en Joe Frazier. De agent was belast met de bewa king van Fraziers kleedkamer. tegen titelhouder Kobayashi, die hij versloeg: 60—50. De triomf op de Japanner had nog een andere positieve uitwerking voor Van Bracht. Kobayashi, getergd door zijn nederlaag tegen de Neder lander, haalde zijn gram uitgere kend tegen Ceulemans. De Belg, die in La Paz ruimschoots boven de "een" draaide, ondervond de ware Door Ruud Paauw en René Vos Zou Gerard Désar, trainer van UVS, zich even onder de laatste categorie hebben geschaard? Het is bijna niet aan te nemen, want als speler gold hij als zeer ver standig en koelbloedig. Maar wat moet je nu met die uitspraak van afgelopen zondag van hem, na 't pak slaag van 4—0 tegen De Spar taan? Désar zei toen dat hij „meer tevreden kon zijn dan een week geleden" (toen met 24 van Uni- tas werd verloren) en „organi satorisch was het een stuk beter". Zó erg kan het toch met UVS nog niet zijn? Okker Typisch Nederlandse vraag: hoeveel heeft de Nederlandse Lawn Tennis Bond Okker nu eigenlijk betaald voor dat week endje ongein in Brussel? Werksfeer De glorie van topclub Feyen oord is tanende en dientengevolge stapelen in de Kuip de zorgen zich huizenhoog op. Ook dit sei- Basketbalcijfers DEN HAAG De uitslagen van de wedstrijden, die gisteren zijn ge speeld voor de eredivisie basketbal luiden: heren: Punch - Gerard de Lange 91 - 84 Delta Lloyd - Buitoni 71-80 Arke Stars - Transol rz 82 - 98. TURNEN - De Zweedse turnbond heeft de landenwedstrijd tegen Spanje die in oktober zou worden gehouden afgelast in verband met de politieke toestand in Spanje. De handbalbond overweegt zich terug te trekken uit een internationaal toernooi in Zwit serland. omdat daarvoor ook Spanje is uitgenodigd. kracht van Kobayashi die in 46 beukten de 60 caramboles volmaak te. Ceulemans kwam niet verder dan 37. Door deze ontwikkelingen kwam Van Bracht één punt voor op de Belg. Een remise was genoeg om de wereldtitel naar Waalwijk te brengen. Het is er niet van gekomen. Met een serie van 15 als hoogtepunt PAGINA 15 zoen weer een voor de roodwitte formatie snelle beëindiging van het EC-avontuur: in de eerste ronde uitgeteld door een toch waarlijk niet briljant Ipswich Town. Weliswaar handhaaft de Maasstedelijke stadionclub zich nog in de top van de nationale eredivisie, maar wekelijks consta teren èn de Feyenoord-leiding èn de kijkers dat de verwende rood witte vedetten voor het vasthou den van die plek zich niet meer dan een minimale inspanning wensen te getroosten. Populair gezegd: er wordt niet aan klan tenbinding gedacht en dat is voor een miljoenenbedrijf als Feyen oord, dat met een gemiddelde van rond de 35.000 toeschouwers per wedstrijd moet draaien om uit de rode cijfers te blijven, een onverteerbare zaak. Guus Brox, toch geen „harde", heeft begin deze week van ziin hart geen moordkuil gemaakt. De manager (die over twee jaar met pensioen gaat)„De bereidheid om te werken ontbreekt bij de spelers. Ze zijn nooit meer tevre den. De ene week willen ze dit en als het geregeld is, komen ze een week later wéér met iets anders. Er hangt een sfeer van „na ons de zondvloed". Een aantal spelers is verzadigd, heeft alles al mee gemaakt en die geloven het wel. En als het dan niet goed gaat is de schuldige snel eevonden: de trainer. Of die nu Wiel Coerver of Antoni Brzezanczyk heet. Zelf kritiek is er niet meer bij. Maar de spelers vergeten dat ze hun eigen graf graven, want het pu bliek zal het op den duur laten afweten". De vuile roodwitte was hangt nu dus publiekelijk buiten in de Kuip. Aan de bittere ontboeze ming van de Feyenoordmanager voegde Brzezanczyk nog wat een voudige woorden toe: „De spelers zijn verpest door de grote salaris sen die zij verdienen De kern van de zaak. Die niet in de Kuip alléén de werksfeer verziekt VOETBAL De tweede wedstrijd om de supercup tegen Dinamo Kiew en Bayern München op 6 oktober (17.00 uur) wordt-rechtstreeks uitge zonden op Duitsland 1. Uit het legaat van de onlangs overleden actrice Fie Carelsen heeft de gemeente Den Haag een portret van haar ontvangen. Fie Carelsen heeft bepaald dat het portret zal worden geplaatst in het Haags Ge meentemuseum of in een schouw burg. Overeenkomstig haar wens zal het de komende weken zyn te zien in het Haags Gemeentemuseum. Daarna krijgt het een plaats in de Koninklijke Schouwburg herstelde Ceulemans zijn misstap tegen Kobayashi. De eindstand aan de kop is: 1. Ceu lemans (Bel) 20 punten (hoogste serie: 15); 2. Van Bracht (Ned) 19 (9); 3. Kobayashi (Jap) 18 (11); 4. Gonzalez (Col) 14 (10); 5. Legarda (Equador) 14 (9)6. Siquimitzu (Peru) 14 (7). DONDERDAG 2 OKTOBER 1975 EINDHOVEN Een droef avondje voor het dappere Linfield. En in het bijzonder voor de populaire speler-manager Billy Campbell, twee weken terug nog de held in het Windson Park, toen profclub PSV dankzij vooral juist zijn inzet niet verder kwam dan een armzalige 2-1 zege. De geschiedenis herhaalde zich niet. In Eindhoven, voor een nog redelijk bezet stadion, haalde PSV meedogenloos uit en de 8-0 zeg was nog maar een zwakke afspiegeling van de werke lijke krachtsverhoudingen. Linfield-doelman Barclay kreeg ook nog wel eens de kans de zaken voor zijn doel te klaren. Zoals in dit geval. Barclay stompt boven het hoofd van Lubse de bal weg. ADVERTENTIE Dat neet ABN Plan-Krediet. Het werkt als volgt: u spreekt met de ABN een maximum bedrag af dat kosteloos voor u wordt gereserveerd. U kunt dit bedrag ineens in zijn geheel opnemen of een deel ervan. U betaalt alleen rente over het bedrag dat u heeft opgenomen. U lost maandelijks een van tevoren afgesproken minimum bedrag af, maar dat mag ook méér zijn. En terwijl u aflost kunt u weer over nieuw krediet beschikken. ABN Plan-Krediet is dus voor u een ideale flexibele manier van geld lenen. Ik wil graag meerweten over ABNPlan-Krediet;stuurtumij zo snelmogelijknadere informatie. Dhr./Mevr./Mej.: Adres: Woonplaats: Heeftreeds rekeningbij deABN:ja/neen. Zo ja, ABN-kantoorin: In ongefrarikeerde envelop zenden aan: AIgemeneBankNederland,Antwoordnummer3502, Amsterdam. Algemene Bank Nederland

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 15