Ali als een egel in eenzijdig dnel met Frazier De NMB zorgt voor een hypotheek op de maat van uwportemonnee. Rini van Bracht alleen aan de kop Vrij Een passende hypotheek voor uw woning of bedrijf is een kwestie van een goed advies. De NMB denkt met u mee. Probeer 't. SPELERS VAN BILBAO STAAKTEN SCHAAK-IN LEIDERDORP een miljoen gulden aan prijzen Gibson neemt ontslag Wisselbeker Na nederlaag Ceulemans Wereldkampioen imponeert niet WOENSDAG 1 OKTOBER 1975 PAGINA 13 NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK de grootste, dit keer groter buiten de ring dan erin. Manilla was geen Thrilla. Clay, de grootste bij gebrek aan betere. Clay in de hoek gezet. Tussen de handschoenen door sist hij Frazier beledigingen toe. Later zou hem de moed daartoe vergaan. BILBAO In de geschiedenis van het Spaanse voetbal heeft zich gisteren een uniek feit voor gedaan. De spelers van Atletico Bilbao weigerden te trainen als teken van solidariteit met de ar beiders, die in de Baskische pro vincies Guipuzcoa en Baskaje sta ken om te protesteren tegen de executie van viif activisten van de ETA en de FRAP Atletico Bilbao, dat uitkomt in de eerste divisie van het Spaanse voetbal, is de enige ploeg uit de hoogste afdeling, die zijn spe lers toetrekt uit de eigen omge ving. Het voorbeeld van de spe lers van Atletico is gevolgd door hun kameraden van de club Bil bao Atletico, die in de derde di visie speelt. Zondag reeds droegen twee spe lers van de eveneens Baskische club Santander rouwbanden tij dens de wedstrijd tegen Elche. Bij ondervraging door de politie verklaarden zij de banden te heb ben gedragen als teken van rouw 'wegens de dood van een vriend'. LEIDERDORP De schaakver eniging „Leiderdorp", organiseert a. s. zaterdag een Schaak-In in het Dorpshuis in Leiderdorp. Van tien uur 's morgens tot viif uur 's avonds zijn er tal van activiteiten. Zo kan een wedstrijd worden gespeeld te gen de Amerikaanse schaakcompu ter Chess 3.5, die tijdens het we reldkampioenschap voor schaak computers een eerste plaats wist te veroveren. Voorts geeft John van der Wiel, die vorig jaar Nederlands jeugdkampioen werd in de klasse tot 16 jaar, een simultaanséance. Bo vendien kunnen snelschaakwedstrij den worden gespeeld en krijgen de bezoekers een drietal schaakproble men voorgelegd. Onder de goede oplossers worden aan het eind van de middag enkele prijzen verloot. LONDEN ^Captain Mike Gibson, die sinds 1963 hoofdscheidsrechter was van het Wimbledontennistoernooi, heeft gisteren aangekondigd 2ijn overeenkomst met de All England Club en de Lawn Tenni.' As sociatie niet meer te willen verlengen. Gibson kreeg de laatste toer nooien steeds veelvuldiger ruzie met topspelers. Een bekende uit spraak van het Roemeense enfant terrible Ilie Nastase is: „Gibson is werkelijk de slechtste referee in de wereld. Hij schijnt de tennisport in Engeland als een koning te willen regeren. Hij is een dictator ver momd als gentleman". Zeilen De Engelsman Tim Col man heeft gisteren voor de kust van Portland (Engeland) een nieuw snelheidsrecord voor zeilboten ge vestigd. Hij haalde met zijn 'Cross bow' een topsnelheid van 3.» .09 kno pen (ruim 57 kilometer per uur). Olympische Spelen De werk zaamheden aan het Olympisch Sta dion van Montreal hebben gisteren vier uur stilgelegen, nadat 2üi kraan machinisten uit protest tegen ae pro cedure weigerden hun identiteitspa pieren in te leveren. Wielrennen Roy Schuiten, we reldkampioen achtervolging bij de beroepsrenners, is gisteren tweede geworden in de Omloop van de Gren- streek, een wedstrijd met start in Templeuve (Bel) en aankon ist in Auchan-Leers (Fra). Schuiten werd *n de eindsprint verslagen door de Belg Eric van de Wiele, die de 188 ki lometer aflegde in 4 uur en minu ten. De Fransman Sylvain Vasseur, die ook meesprintte, werd derde. LEIDEN Voor de eerste senior- elftallen van de voetbalverenigingen in de Leidse regio valt er dit seizoen een halve meter hoge wisselbeker te verdienen. De ZW-beker, uitge loofd door een op de Lange Mare gevestigd sporthuis, wordt jaarlijks uitgereikt aan het elftal dat met het beste positieve doelsaldo kampioen wordt, ongeacht in welke klasse. Het winnende elftal krijgt bovendien 12 trainingspakken, shirts, shorts, kou sen en (2) ballen. LA PAZ Rini van Bracht heeft gisteren in La Paz (Bol.) de leiding genomen in het toernooi om het we reldkampioenschap driebanden. Hij won zijn voorlaatste wedstrijd tegen de Pei-uviaan Siquimitzu royaal (60 44), maar eindigde wederom net on der een gemiddelde van één, omdat hij 61 beurten nodig had. Nog be langrijker voor Van Bracht was even wel de gebeurtenis op de andere ta fel, waar Ceulemans een forse neder laag moest incasseren tegen de voor het kampioenschap inmiddels kans loze titelverdediger Kobayashi. In 46 beurten won de Japanner met ont hutsend groot verschil: 6037. Door die verrassende ontwikkeling gaat de Nederlander, die zeker is van de tweede plaats, met een punt voor sprong de finale tegen Ceulemans in. Daardoor behoeft Van Bracht (nog altijd ongeslagen) zich geen zorgen meer te maken over zijn aanzienlijk zwakkere gemiddelde, omdat hij bij een remise automatisch wereldkam pioen is. De uitslagen van gisteren zijn: Van Bracht 60 61 8 0,980 Siquimitzu 44 61 5 0,420 Kobayashi 60 46 9 1,304 Ceulemans 37 46 7 0,804 Diab 60 87 5 0,680 Busquet 58 87 3 0,660 Gonzalez 60 62 5 0,965 Yoshihara 56 62 7 0,903 De stand is: 1. Van Bracht 10 wed strijden—19 punten; '2. Ceulemans (Bel) 1018; 3. Kobayashi (Japan) 10—16; 4. Gonzalez (Columbia) 10—14; 5. Siquimitzu (Peru) 1114. Boris Spasski met zijn door velen „aangevallen Dame", in het trouwpaleis in Moskou, waar het huwelijk van de Russische ex-wereldkampioen schaken met de Franse secretaresse Marina Stcherbatchejf werd voltrokken* Een springboxkombinatie. Deze unieke kombinatie, bestaande uit een stalen on derstel, een dikke polyetherlaag en een matras geeft uw slaapvertrek meteen al lure. Een geschenk ter waarde van 1.100,- van Olga Matrassen LMF B.V., Leiden. Te winnen in de Nationale Puzzelaktle t.b.v. Nationaal Fonds Sport Gehandicapten. MANILLA Men Leeft er veel geld voor over, dus bewijst Cassius Clay van tijd tot tijd ito de rirng dat bij niet alleen met zijn mond de grootste is. De grootste wordt echter wel een jaartje ouder, is al 33, reden waarom hij zich de laatste jaren eenmaal aan het boksen met aanmerkelijk veel minder bravoure aan den voice vertoont dan bij deed vóór hij Zich als Mohammed Ali liet aanspreken. Vanmorgen vroeg, om een paar minuten voor vijf Nederlandse tijd werd Clay opnieuw tot 's werelds grootste uitgeroepen. Bevangen door de hitte drong het aanvankelijk niet tot hem door dat de helpers van Joe Frazier him pupil verboden ermee door te gaan, achthonderd miljoen TV-kijkers bleven derhalve ver schoond van nog een Clay-show. Sipkijkend hoorde Clay de uitslag dit keer aan, Joe Frazier, uitdager van Cassius Clay voor de wereldtitel ln het zwaargewicht, had opgegeven met een wenkbrauwblessure. Cassius Clay was de winnaar op technisch knock-out. Nieuwe namen van uitdagers werden prompt genoemd. Die van Foreman en die van Ken Norton. Maar Clay behield zijn titel. Wie na afloop een blik op de gehavende Frazier wierp begreep waarom. Frazier liep in een monotoon gevecht de meeste averij op, een gevolg van zijn gedurfde manier van bjisen. Of de wijze waarop Clay zich tegen de vechtmachine Frazier teweerstelde bij iemand past, die zich erop laat voorstaan de grootste te zijn, dient echter te worden betwijfeld. Zoals Clay tegen Fore man deed, verschoof hij zich ook dit keer veelal achter zijn handschoe nen. Clay bokste voortdurend achteruit, liet Frazier zich leeg slaan en kroop slechts uit zijn schulp wanneer Frazier op adem poogde te komen. Met die hoogge sloten dekking en zijn nog altijd vlijmscherpe linkse bracht Clay echter wel de meeste ronden op zijn Joe Frazier maakte ook de derde maal dat hij tegen Clay stond het gevecht. Op de hem specifieke manier, knokkend, hamerend, met zijn veel minder lange .reach' invechtend tegen een Clay, die op die momenten weliswaar tactisch goed werk leverde maar zijn koosnaam ,de grootste' geen eer aandeed, veel meer weg had van een egel die zich angstig oprolt. Carlos Padilla, een 40-Jarige Philipijnse filmster die als ringrechter fungeer de gaf Clay eenmaal een vermaning maar beperkte zich verder slechts tot het wegduwen van diens handschoen wanneer hij Fraziers achterhoofd vastgreep. Cassius Clay klemde Frazier voorts bij voortdu rende herhaling ongestraft af. Het gevecht Clay-Frazier werd vooral als gevolg van de behoudende strategie van de conditioneel veel mindere Clay erg eenzijdig. Frazier bleek niet in staat zijn strijdwijze te veranderen, Clay sloeg flitsend toe wanneer zijn tegenstander het vuurwerk even verminderde. Had aanvankelijk moeite met de juiste afstand waardoor met name zijn opstoten geen doel troffen. In de zesde ronde kwam Fraziers vervaar lijke linkse hoek enkele keren goed door op Clays gezicht, zonder dat de titelhouder er echt door in moeilijkheden kwam. Toch moet het dat zijn geweest, dat Clay er toe bracht wat meer variatie in zijn boksen aan te brengen. Vanaf dat moment gebruikte hij de ring meer, was er zelfs soms sprake van eigen initiatief. Clay praatte toen ook niet meer, loerde slechts van achter zijn dekking of het moment waarop Frazier even zou verslappen nog niet daar zou zijn, scoorde prompt punten met zijn linkse directe en zijn rechtse hoek. De dertiende ronde betekende het keerpunt voor Frazier. Met een harde rechtse hoek sloeg Clay zijn tegenstander de tandbeschermer uit de mond om blij met dat buitenkansje een serie slagen op het hoofd van Frazier af te vuren. Aan het eind van die ronde een nog meer geschonden Frazier. Net toen een ieder zich afvroeg hoeveel meer de uitdager nog zou kunnen incasseren, kondigden zijn helpers het einde aan. Geen vreugdetonelen dit keer rond Clay; geen show, maar een op de grond zittende wereldkampioen die wanhopig naar lucht hapte in de tropisch hete broeikas. Cassius Clay, Mohammed Ali (rechts) en Joe Frazier in de eerste ronde van hun (teleurstellende) gevecht.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 13