Veel kritiek geuit op Stichting „Oud Groen agenda Gemeenteraad Voorschoten Zwembad te duur Jubileum Schoneveld WARMUNDA VIERDE FEEST Pagenel boeide nauwelijks LEZERS SCHRIJVEN PAGINA 2 STAD EN RAND ZATERDAG 30 AUGUSTUS 1975 Nieuwe telefoonnummers LEIDEN Ten gevolge van een nummers in Leiden die met een verkeerde plaatsing van een aan- 2, 3, 4 of 5 beginnen wordt een 1 tal zetregels zijn er onduidelijk- geplaatst. De telefoonnummers die heden geslopen in het artikel over met een 6 beginnen krijgen een de nieuwe Leidse telefoonnum- uitbreiding met het cijfer 7 en mers. Om verwarring te voor- voor de telefoonnummers die met komen zetten we de zaak nog even een 9 beginnen (Leiderdorp) op rijtje. Voor alle telefoon- wordit het cijfer 8 geplaatst. VOORSCHOTEN De Voorscho- tense gemeenteraad betreurt het in hoge mate dat een particuliere stich ting, de Stichting Oud-Groen en Leefbaar Voorschoten regelmatig kort voor een raadsvergadering de raadsleden brieven doen toekomen, waarin twijfel gezaaid wordt over de juistheid van een voorstel. Aan leiding voor deze opmerkingen was het voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet voor het ont- werp-bestemmingsplan "Buitenge bied en Natuurgebieden." Buiten dit plan vallen 'Bijdorp' en 'Berbice'. De Stichting deed het in een brief voorkomen alsof deze beide land goederen onbeschermd zouden zijn. Wethouder Eveleens (PPV) gaf aan de hand van raadsbesluiten de raad de verzekering dat beide landgoede ren opgenomen zijn in vigerende be stemmingsplannen en als zodanig wel degelijk beschermd zijn. Koetser (WD) constateerde met ernstige wrevel dat de stichting zich gedraagt als een soort alternatieve dienst van openbare werken of ge meenteraad. Van Wijk (PPV) wees erop dat de stichting de bouw van een brandweerkazerne tegenhoudt doordat steeds maar op ieder plano logisch voorstel beroep aangetekend wordt. Volgens Van Wijk speelt de stichting met vuur. Visser (PPV) gaf de gemeenteraad in overweging om in het vervolg brieven, die gezonden worden door burgers kort voor een raadsvergadering niet meer in be handeling te nemen. Door de open baarheid van alle commissievergade ringen heeft ieder de gelegenheid ruim voor een raadsvergadering eventuele opmerkingen te maken. Overbelast Koetser vroeg aan de burgemees ter of hij toegetreden was tot de fractie van het CDA. Bij de benoe ming van een lid in het algemeen bestuur van de Regionale Woonwa gencentra werd in de vacature me vrouw De Ruiter de burgemeester voorgesteld. In het voorstel werd ge wag gemaakt van het overleg met de CDA-fractie. De burgemeester zette uiteen dat de taken van de afgetreden wethouder mevrouw De Ruiter verdeeld worden binnen het college, omdat anders de nieuwe wet houder Marselis overbelast wordt. De raad bleef deze mededeling ongepast vinden, maar verkoos wel de bur gemeester in de genoemde Wethouder Marselis (CDA) ver dedigde het voorstel om tot benoe ming van burgerleden in de diverse commissies over te gaan, nadat van uit de raad bezwaar was gemaakt over de gevolgde procedure. Via een advertentie waren burgers opgeroe pen om zitting te nemen. De sollici tanten hebben maanden moeten wachten en de meesten hebben een briefje thuis gekregen dat ze niet op de voordracht geplaatst zijn. Dat was allemaal te negatief volgens de raadsleden. Wethouder Marselis had begrip voor tal van opmerkingen, maar meende dat het nu tijd was om een jaar achterstand in te halen en snel tot benoeming over te gaan. Die benoeming verliep allerminst snel. Begeer (WD) vond de kan didatenlijst een soort politiek B- elftal. Esselaar (CDA) verbaasde zich over de kritiek op de kandidatenlijst. De kandidatenlijst was uitvoerig be handeld in de commissie bestuurs zaken en volgens Esselaar geeft het geen pas om uit deze besloten com missie gesprekken in de openbaar heid te brengen tijdens een raads vergadering. De raad was verheugd over de voorlopige vaststelling van de ge meenterekening over 1973 waar een voorlopig netto batig saldo van ruim f 750.000,- uitkomt. Dit saldo gaat naar de saldi-reserves. Wethouder Oosterbaan (VVD) zag het batig saldo van 1973 als "het kerkhof van niet doorgegane plannen." LEIDEN Reünisten van de Leisde Kokschool hebben gister middag hun herinneringen kun nen ophalen tijdens een drukbe zochte en zeer aangename recep tie in de Doelenkazerne. Een op treden van het tamboerkorps der intendance uit Bussum kwalifi ceerde KoksSchoolcommandant Van Buuren als 'hartstikke mooi'. En dat was het ook. Hartstikke lekker was de nasimaaltijddie aan de gasten werd voorgescho teld. Groepen christenen in China blij ven nog steeds bijeenkomen, en niet alleen in het geheim. Dat zegt dr. Herman Will, hoofd van de afdeling voor wereldvrede van de raad voor overheid en samenleving van de A- merikaanse Verenigde Methodisten- kerk na een bezoek aan China. Volgens dr. Will is de georgani seerde vorm van godsdienstig leven wel beëindigd, maar kleine christe lijke groepen vergaderen in parti culiere woningen, in scholen en zelfs in clublokalen of fabriekskantines. Dergelijke religieuze gemeenschap pen zouden op het ogenblik groeien binnen uiteenlopende groepen van de bevolking en plannen ontwikkelen voor het opleiden van leke-voorgan ger?. In het LD van gisteren konden we een artikel lezen waarin werd aangekondigd dat de prijs voor een toegangskaartje voor het zwembad "De Vliet" in 1976 fors omhoog zal gaan met als dubieuze reden dat de toegangsprijzen van de zwembaden in omliggende gemeenten hoger zijn en de tarieven in Leiden moes ten worden aangepast. Deze reden om de prijs te verhogen is weer eens iets anders als het oude lied van stijgende lonen en verhoogde onderhoudskosten. Het betekent te vens dat de Sportstichting Leiden en de leden van de Raad van Beheer voor de zoveelste maal voor "joker" zijn gezet, immers in de vergade ring van de Raad van Beheer van 19 juni jl. werd de begroting van 't zwembad "De Vliet" voor 1976 be handeld en goedgekeurd. In deze begroting is men er van uitgegaan dat de tarieven voor 1976 gelijk zou den zijn aan die van 1975. Echter door de stijging van o.a. lonen en sociale lasten alsmede een verho ging in de beheerskosten zou het nadelig saldo oplopen van f 295.644 tot f 355.957. Er wordt nu' eenvoudig gesteld LEIDERDORP Tot aan de in gang van de speelplaats stonden gis teren mensen te wachten om direc teur Schoneveld te feliciteren met zijn 25-jarig jubileum als onderwijs kracht aan de chr. Mavo in Leider dorp. Veel oudleerlingen gaven acte de presence, als ook oudleraren. B en W van Leiderdorp, de inspecteur van het voortgezet onderwijs, oud wethouder Meerburg en vele ande re Leiderdorpers waren gekomen om een handje te schudden. Schoneveld (55) was de tweede leerkracht naast de oprichter van de school, Wissel. Hij volgde hem op als directeur. Aanvankelijk was de school begonnen met 34 leerlingen; nu zijn het er 310 en zijn er dertig leraren. De' laatste drie jaar alleen al zijn er ongeveer honderd leerlin gen bijgekomen. Dat in tegenstelling tot de verwachting dat de scholen gemeenschappen alle leerlingen zou den aanzuigen. Binnenkort gaat des chool ver huizen naar een nieuwe school in het Voorhof en Schoneveld' gaat WARMOND Het vernieuwde ge deelte van de Warmunda-gebouwen is gisteravond feestelijk heropend. De heer A. Heemskerk die optrad als ceremoniemeester, heeft het geheel op humoristische wijze geleid. Bij de genodigden en sprekers w-aren o.a. aanwezig burgemeester De Vreeze, de vice-voorzitter van de KNVB Leiden, de heer Ducee, en een van de scheids rechters van OOVS. Door de harmo nie „St. Matthias" werd een serenade gebracht. Ook mocht de jubilerende vereniging diverse geschenken in ont vangst nemen. Het vermelden waard is wel de volledige geluidsinstallatie en de filmprojector plus scherm, die Wairmunda cadeau kreeg van de jeugdafdeling voetbal. De gelden hiervoor had men bijeengebracht door middel van een fancy-fair. Na afloop van het officiële gedeel te werd het feest voor de rest opge- Maandag LEIDEN Burgemeester Vis heeft gistermiddag in de kantine van het politiebureau aan de Zonneveldstraat de eremedaille in goud op de borst van adjudant G. van der Kaaij gespeld. De adjudant is met pensioen gegaan. Tijdens zijn toespraakje vermeldde de heer Vis uitvoerig de verdiensten van Van der Kaaij voor de dierenbescherming en voor het Leidsch Politie Muziek Gezelschap, waarbij hij tamboer-maitre was. Op de toto burgemeester en onderscheidm* Oude Herengracht, Ververstraat, Zijlstraat, Oost- en West Haven straat, Dwars Havenstraat, Ververs- plein, Haven, Havenkade, Kalver markt, Kijfgracht, Minnebroers gracht, Zuidsingel, Herengracht, Korte en Lange Langestraat, Nwe. Waardstraat, Oosterkerkstraat. Waardkerkplein en -steeg, Waard- gracht, Oranjegracht, Kaarsemaker- straat, Looyerstraat, Weverstraat, Vestestraat, Groenestegen, Uterste- gracht, Kerksteeg. Breestraat, Langebrug, Ketelboeter- steeg, Schoolsteeg, Wolsteeg, Gan getje, Botermarkt, Vismarkt, Stad huisplein, Koornburgsteeg, Dwars- koornbrugsteeg, Maarsmansteeg, Mandemakersteeg, Vrouwensteeg, Boommarkt, Aalmarkt, Nieuwe Rijn den Burcht, Burchtsteeg, nieuw- straat, Hartesteeg, Beschuitsteeg, Moriaansteeg, Hooglandsekerk- gracht, Koppenhinksteeg, Hoog- landskerkkoorsteeg, Middelweg, Oude Rijn, Hoogstraat, Kaasmarkt, hooigracht, St. Panerassteeg, van Driessenstraat. Middelstegracht. Voor het verder ophalen van het grofvuil, zie de krant vaa LEIDEN 's Middags was de burgemeester al geioeest. maar Willem Postde nieuwe 100-jarige van Leiden, was toch wel reuzebenieuwd naar de verrichtingen van "zijn" muziek: die van de politie. Hij was één van de oprichters van het muziekgezelschap. Gisteravond nam hij zeer kri tisch een serenade in ontvangst voor de deur van "Rijn en Vliet", waar hij woont. Jan Holvast maakte dit doorkijkje. LEIDEN K en O's laatste orgel concert van dit zomerseizoen werd gisteravond in de Marekerk verzorgd door de Fransman André Pagenel. Zijn biografie vermeldt, dat hij voor ieder recital steeds een ander pro gramma kiest en gisteravond behels de dit voornamelijk werken van Francois Couperin en J.S. Bach. Een biografie moet echter met de nodige voorzichtigheid worden ge hanteerd. Een reeks gewonnen con coursen zegt pas iets over iemands kwaliteiten, wanneer de namen der mededingers en Juryleden bekend zijn. Beroemde leermeesters: hoelang en wat hebben zij gedoceerd? En zelfs als al deze dorre feitjes even zovele aanbevelingen inhouden voor de betrokken persoon, dan nog ge ven zij niet bij voorbaat uitsluitsel over de wijze, waarop een concert ge geven zal worden. Dit was gisteravond het geval met André Pagenel. Wat de oorzaak ook geweest moge zijn, hij vermocht niet te boeien. Zij tempi wafen vaak zeer onrustig en hij leek moeite te hebben met de overbrengingsverhoudingen van het instrument. Ook zijn regis- terkeuze was zelden gelukkig, met name in Bachs koraal „Ach Mensch bewein' dein Sünde gross", waarin de geprononceerde mixtuur al te veel de aandacht afleidde, en in de Passa- caglia, waar het motief onmiddellijk Zaterdag Burcht, Antiekmarkt, Geversstraat 65, Oegstgeest. socië teit voor konier bewoners en alleen staanden. 812 uur nam. Steenstraat lb. Wereldwinkel Lel den, 's morgens geopend. .ondag Antonlus Clubhuis, dansen. 811 Geversstraat 65, Oegstgeest. sociëteit lor kamerbewoners en alleenstaan- Breestraat )9, Twentwel, sociëteit «oor komerbewoners. vanaf 9 uur nam. Maandag Steenstraat lb, Wereldwinkel Lelden vm tot zondag 24 uur, waargenomen door de volgende artsen: Wijk I (Mors- -"jkwartler, binnenstad tot Cityring): C Jasperse Jr Witte Singel 72. 124961; Wijk lï (Groenoord, Kooi- Merenwijk): R. M. G. Taytelbaum. Hogewoerd 138, tel. 120266; Wijk III (Waard, Professorenwljk en Tuinstad- wijk): W. de Bruyne, De Laat de Kan- Wijk IV LEIDEN Uit de diverse toespraken bleek maar al te duidelijk dat Arie Versteeg, de scheidende huismeester van het Rijn landshuis aan de Breestraat een onmisbare figuur was. Maar aan een pensionering kan je nu eenmaal weinig veranderen. Vandaar dat hij de eremedaille in goud kreeg uit handen van de burgemeester van Leiden en de bronzen legpenning van het Hoogheemraadschap, hetgeen een niet alledaags cadeau is. Zichtbaar ontroerd nam hij alle wensen, lof en cadeaus in ontvangst, zoals hier, als hij uit handen van dijkgraaf Van Knobelsdorf de erepenning in ontvangst neemt. dat de Sportstichting Leiden wordt verzocht de verhoging van de en treeprijzen te bekijken ofwel bur gerlijk gezegd de Sportstichting Lei den krijgt de opdracht de toegangs prijzen te verhogen. Het ergerlijke aan deze onsmake lijke geschiedenis is dat juist een wethouder van de PvdA, de partij die voorgeeft de belangen van de kleine luiden te verdedigen, die zelfde groep nog verder de put in duwt, immers het "volksvermaak" ofwel sportieve zwemrecreatie dat nog enigszins betaalbaar was, dreigt onbetaalbaar te worden vooral voor gezinnen met meerdere kinderen. Als camouflage voor het econo misch denken geldt dan de goed heid dat de persoonlijke- en gezins abonnementen niet in prijs zullen stijgen. Met andere woorden, de wethouder wil meer "vastigheid" hebben in zijn inkomsten. Uitgaande van het voorgaande houden wij ons hart vast als de wethouder ipet een herziene zwembadnota op de proppen gaat komen. Nog afgezien van de termijn van realisering raden wij U vast aan te gaan sparen voor een abon nement op het nieuwe zwembad. A. v. d. BERG Boshuizerkade 29 van Leeuwen, v. d. Brandelerkade 28, tel 120412. LEIDERDORP F. O. A. M. Kemme tel. 891000 (zaterdag OEGSTGEEST E. J. Roelants. Frans Halslaan 10, tel. 153747. VOORSCHOTEN W. van Dam. Palestrinalaan 20, tel. 3960 (zaterdag); eigen patiënten). Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 29 augustus tot 5 september, door Apotheek "Tot Hulp der Menschheid'', Hooigracht 48, tel. 121060; Apotheek Beker, Lijtwee 4 Oegstgeest. tel. 155482. Tevens op za terdag tot 1 uur nam. Apotheek Noord-Hofland., Thorbeckeweg !j Voor schoten. tel. 071-762877. Wijkverpleging LEIDEN Stichting Interkruis, Middelweg 38. tel. 121753. LEIDERDORP Gezondheidszorg Leiderdorp, tel. 140131. OEGSTGEEST Stichting Inter kruis. Lijtweg 7. tel. 154500 VOORSCHOTEN Gezondheids centrum, v. d. Waalslaan, tel. 4641. WARMOND Zr A Vriend, Frie- zenhorst 23. Sassenhelm, tel 02522- 12022. Burgerraadsman Bureau Burgerraadsman, Koornbrug- steeg 7 (zijkant Stadhuis). Openings tijden ma., di. en woe. 11—12 uur en do.avond 18.3020 uur. Telefoon, dage lijks tijdens kantooruren 143171. Moederhulp ureau Moedert ïderzorg), Terweepanc z, tei. roruea, J. Schrama (maatsch. werkster). SOS-dienst SOS Telefonische hulpdienst: Tel. 071-125202 Voor allen dl In moellijk- Architecten Architecten-informatiecentrum Rijn- Gemeenschap Zuidwest Hulpverlenlnes- en informatiedienst gemeenschap Zuidwest tel. 764115 1339ai en 761944. Infosentrum Infocentrum Breestraat 66. Lelden*. Donderdag 8.3010.30 uur nam en eaterdae 24 uur nam Gespreksa vonden 11. Oegstgeeit, 8.16 i Hendrlkplantsoen 25 Leiderdorp Kinderopvang Stichting werkgemeenschap Kinder centra Lelden, Hooglandse Kerkera- ht 4, tel. 130360. Geopend di. t/m vr. 9.30 dijck 32. Oegstgeest, tel. 071-153052. Totaalgebeuren LEIDERDORP Het totaalgebeu ren van parochie "De Menswording" is gisteravond in Leiderdorp van start gegaan met het volumineuze trommelgeluid van de Leiderdorpse drumband, die door het dorp ging. In het kader van de actie Thuis '75, de bouw van 'n multifunctioneel kerk centrum, worden dit weekeinde fes tiviteiten gehouden in de Meyigaard- school aan de Vronkenlaan 2a om de laatste centen te vergaren t.b.v. het interieur. Tot middernacht duur de de pret die honderden meemaak ten en waarbij van alles te doen was. Ook trad de pop-groep Engine op. Vanmiddag tot 4 uur en vanavond \an 8 tot 12 uur kan iedere Leider dorper terecht in het Meyegaard- complex waar de Zuid-Amerikaanse groep Yaravi plus vele attracties wachten. werd weggedrukt door de harde te genstemmen. Deze waren de uiterlijke sympto men van een dieper liggende kwaal: gebrek aan visie, plichtsgetrouw spel zonder diepgang. Aangenomen mag worden, dat Marchal, Litaize en Langlais hun krachten niet aan mid delmatige organisten verspillen en dat zij vooral werkten aan de per soonlijkheidsvorming van een leer ling. De conclusie, dat Paganel gis teren minder gedisponeerd was, lijkt dan ook gerechtvaardigd. Het is al leen jammer, dat dit nu juist in Leiden moest gebeuren RON HARMS LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Witte Singel 1 Leiden. Postbus 54 Giro 57055. Telefoon: 071—144941. Telefoon redactie 071121507. Hoofdredacteur Han Mulder. Kwartaalabonnement f 35,90 Per post f 40,30 Jaarabonnement f 132,10 Jaarabonnement p. post f 149,70 Losse nummers f 0,50 Abonnementsgelden bij vooruit betaling te voldoen. Bij automa tische overschrijving geen ad ministratie- en incassokosten. Nabezorging van 18.0020.00 u. Zaterdag van 16.00—18.00 uur. Telefoon 071130500. Indien in gesprek 071134539.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2