Bluswatervoorzieningen intensiveren: f 80.000 Burgemeester Vis: „niet in gewetensconflicten' WEL OF GEEN SUBSIDIE VOOR NUTSBIBLIOTHEEK? agenda SVLV VIERDE GOUDEN JUBILEUM Vrijdag in raad Voorschoten Jubilaresse verzorgde zelf de predikatie VOORSCHOTEN - De bluswatervoor- Ziening in Voorschoten laat op enke le plaatsen te wensen over. Dit is 't geval in de Roukooplaan/Essen- laan, de Dobbewijk en het Centrum Gebieden die door de aanwezigheid van een aantal bedrijven, of een intensieve bebouwing een ver hoogd brandrisico opleveren. Een goede oplossing voor de on voldoende blusmogelijkheden in de Rouwkooplaan en de Essenlaan is gevonden in de vorm van net aan leggen van twee opstelmogolijkhe- den voor de brandweerauto's, één op de hoek van de Esselaan en de Veurseweg en één in de Rouw kooplaan ter hoogte van het troep huis van de Leiff Ericsongroeo Door deze voorzieningen zullen de bedrij nen aan de Rouwkooplaan, en de wo ningen aan de Essenlaan alle op afstand van maximaal 250 a 300 meter vanaf open bluswater bereik-' baar zijn. De kosten hiervan worden geraamd op f 20.000 in totaal. In de Dobbewijk, het industrieel gedeelte, is voldoende open bluswa ter aanwezig. In verband met de aard van de bebouwing is het ech ter noodzakelijk, dat men er ten alle tijden zeker van is. Daarom moeten nog enige voorzieningen worden getroffen, namelijk het leg gen van een aantal zogenaamde ringen in de achter de bedrijven aan de Dobbeweg en Industrieweg aanwezige sloten. De kosten hiervan worden begroot op f 5000. Het dichtstbijzijnde open blus water nabij het centrum is d: langs een gedeelte van de Bloklaan lopen de Vinkesloot, en de langs de Mo lenlaan lopende Molensloot. Een gro te brand kan met behulp van de in de Voorstraat aanwezige brandkra- nen niet snel geblust worden, aange zien deze niet voldoende watercapaci teit leveren. In verband hiermee is het nood zakelijk om vanuit de Vinkesloot 'n brandriool door de Bloklaan naar de Voorstraat, en vapuit de Molensloot een brandriool door de Molenlaan, eveneens naar de Voorstraat, te leg gen De kosten van het Drandriool door de Bloklaan worden begroot op f30.000, terwijl deze kosten voor de Molenlaan geraamd worden op f 25.000. De voorbereidende werkzaamhe den voor de aanleg van de Noord- Hoflandbrug zijn begonnen. Om een behoorlijke afwikkeling van het openbaar vervoer en het fiets/voet gangersverkeer te verzekeren is het aanleggen van het gedeelte van de Trompweg, gelegen tussen de Leid- seweg en de Admiraal de Ruytersin- gel (noodzakelijk. B. en W. willen de Trompweg aanleggen overeenkom stig het basisprincipe van de Admi raal de Ruytersingél: een ruime en- kelbaansweg met gescheiden fiets paden. Nu de Hoflandbrug al in aanleg is, heeft de totstandkoming van dit weggedeelte een spoedeisend karakter. Het ontbreekt de dienst van openbare werken aan dx man kracht om het opstellen van het de finitief ontwerp en de daaruit voort vloeiende vele en tijdrovende werk zaamheden op korte termijn in ei- ge beheer te verrichten. B. en W. vinden het daarom gewenst, deze werkzaamheden op te dragen aan t bureaux Drexhage, Sterkenburg, Bo- oon, Venstra in Rotterdam. Voor de voorbereidingswerken van genoemd bureau is naar raming een krediet nodig van f 32.000. Benoeming van een lid in het algemeen bestuur van de Regionale Woonwagencentra rayon Leiden; Vo teren van een krediet voor de uit breiding van kabel- en leidingnetten der nutsbedrijven in complex "Noord- Hofland"; Stellen van zekerheid als bedoeld in de "Beschikking deelne ming van het Rijk in garanties van de gmeente voor bestaande eigen woningen"; Vaststelling van het be stemmingsplan "Burgemeester Ver- nèdepark"; Voteren van een krediet ten behoeve van het ontwerpbestem- mingsplan "Buitengebied en Natuur gebieden". Voteren van een krediet voor de reconstructie van een gedeel te van de Raadhuislaan; Benoeming van een lid in het algemeen bestuur Streekmuziekschool Leiden en om streken; Beschikbaarstellen van een subsidie aan de vereniging Gezond heidszorg t.b.>. het cervix-onderzoek; Afwijzen van een subsidie voor het jaar 1976 aan de Bond tegen het vloeken; Voteren van een krediet in verband met een éénmalige bijdrage in de stichtingskosten van 'n nieum clubgebouw ten behoeve van de Tennisvereniging "Forescate" te Voorschoten. MAANDAG 25 AUGUSTUS 1975 Maandag Steenstraat lb, Wereldwinkel Lelden 2.30-6 uur nam. Herengracht 51. Ge Unified Family, 8.30 Rapenburg 10, Gebouw Rehoboth. Fotografen Ver., 8 De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Lelden wordt waargenomen van 22 augustus augustus door: i-Apotheek, Ha- tel 20085; Apotheek Voor schoten. Leldseweg 66, Voorschoten, tel. 01717-2525. Tevens op zaterdag tot Oegstgeester Apotheek, Wllhelminapark 8, Oegstgeest, telef. 53274. Dinsdag Stadhuis, Gemeentelijke Commissie Economische Aangelegenheden, 8 uur Rijnsburgerweg 163, spreekuur Alg. RIJPWETERING De Rijnlandse Molenstichting te Leiden heeft 3o°uurJnamS" en Gözlnsvragen' overeenstemming Bereikt over de aankoop van tivee windwatermolens Hooigracht 38, spreekuxir stichting van de Veender- en Lijkenpolder te RijpweteringBeide molens zijn Huisvesting Werkende Jongeren, 7.30 stenen vijzelmolens, staande op de Poeldijk. Zij zijn circa tweehon derd jaar oud. Aankoop van beide molens zou betekenen, dat de stichting vijfentwintig molens in beheer zou hebben, die behouden zullen zijn voor de toekomst. De stichting doet daarom een beroep op iedereen, omdat het zonder steun niet mogelijk is, de koopsom van 30.000 gulden per molen bijeen te krijgen. Steenstraat lb. Wereldwinkel. 12.30 Meerderheidscollege 'niet altijd de ideale situatie' V) Eenrichtingsverkeer blijft in Cornelis de ITittstraat WASSENAAR Een aantal bewoners van de Cornelis de Wit- straat, in welke straat éénrich tingsverkeer geldt, behalve voor het gedeelte bij het gebouw van de gemeentelijke Soöiale Dienst, hebben burgemeester en wethou ders gevraagd dit éénrichtings verkeer ,,om te draaien". Naar aanleiding van dat verzoek heeft het college een schriftelijke en- quete gehouden onder de bewo ners van deze straat en van de Adr. Pauwstraat. Er kwamen 52 reacties op binnen. Twee bewo ners, die het aanvankelijke verT zoek hadden ondersteund, ver klaarden nu de bestaande situatie te willen handhaven, zodat het aantal bruikbare reacties 47 be droeg. 17 daarvan pleitten voor wijziging van het éénrichtings verkeer; 30 bewoners spraken zich uit voor handhaving van de hui dige situatie. Na afweging van alle argumen ten voor en tegen zijn burge meester en wethouders tot de conclusie gekomen dat het beter is de geldende regeling te hand haven. Het rapport over deze kwestie is door het college toegezonden aan het verkeers- en welzijns- overleg. Breestraat 19, Twentwel, sociëteit mor kamerbewoners, vanaf 9 uur nam. Oude Rijn 20a, Vrouwencafé, 91 Pieterskerkstraat 1, Werkgroep Dlenstweigeren, 8 uur nam. Breehuys, Breestraat 19, Ouderen- Untfied Family, 8.30 uur nam. telefoon 44853. Steenscbuur 6, Leidse Ver. v&n Postzegelvrienden, 8 uur nam. Woensdag Vredeskerk Kringvergadering Ned. Chr. Vrouwenbond. Met Bob Meyer, Geversstraat 65. Oegstgeest, sociëteit voor komerbewoners en alleenstaan- Breestraat 19, Twentwel voor kamerbewoners en alleenstaan- Kennedylaan 11, Oegstgeest. gespreks- 1 inschrijving kinderclubs, 2 Steenstraat lb, Wereldwinkel. 12.30 Breehuys, Breestraat 19 kinderclup tiecentrum „Rijnland", 7.309.30 uur 1 071—22493. Overige da- 071—32618. Vrouwenkerkkoorstraat Herengracht 51, Unified Family 1 LEIDEN „Mijn standpunt is: de meerderheid van de raad wilde dit linkse meerderheids- college, dan moet ik mij niet verzetten tegen de opvattingen die die meerderheid heeft, tenzij in zeer principiële zaken. Het is niet altijd de ideale situatie, dat wil ik best toegeven. Maar tot nu toe ben ik niet in gewetensconflicten gekomen. De verhoudingen met mijn wethouders zijn in de persoonlijke sfeer heel redelijk te noemen". f 6500 voor r.k. lagere school WARMOND B en W van War mond stellen de gemeenteraad voor om de katholieke lagere school "De Leerhoeve" te helpen bij de aanschaf van leermiddelen. Het betreft hier werkboeken en illustratiemateriaal vcor natuurkunde en biologie. B en W. schatten dat met deze aanschaf een bedrag gemoeid is van ruim 6500 gulden, en stellen de raad voor om de door "De Leerhoeve" gevraagde medewerking te verlenen. Op de agenda voor de raadsverga dering van komende donderdag staan verder de votering -vah een krediet voor de aanfechaf van een schrob- en boenmachine voor "De Leerhoe ve", en de votering van een krediet voor voorzieningen aan de School met de Bijbel. Verder stellen B en W voor subsidie te verlenen aan de Stichting Telefonische Hulpdienst te Leiden, en een aanvullend krediet te voterén voor het bouwrijp maken van bestemmingsplan Endepoel II. Als laatste punt van de agenda stel len B en W voor rente en aflossing te garanderen van enkele leningen volgens artikel 63 van de Woningwet. Colleges van toekomstige provincie Leiden naar Leiderdorp LEIDERDORP Naar aanlei ding van het concept-ontwerp Wet Reorganisatie Binnenlands Bestuur dat door de minister van Biiinen- landse Zaken op 15 juli jl. openbaar is gemaakt, heeft het Leiderdorpse college van B. en W. de colleges van 25 gemeenten, die volgens het ont werp zullen gaan behoren tot de nieu we provincie Leiden, uitgenodigd tot een gesprek. Doel van de bijeen komst, die op woensdag 1 oktober 1975 gehouden wordt in de sport zaal "Op Dreef" 's morgens 11.00 uur is te proberen tot een gezamenlijk standpunt te komen. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland willen de mening van c'e gemeentebesturen medio oktober vernemen. DAF gestolen LEIDEN In de loop van zater dag of zondag is vanaf het Van Vollenhovenplein een gele DAF per sonenauto ontvreemd. Het kenteken luidt 68-36-ZO. Dit zegt burgemeester dr. A J. Vis van Leiden in het onlangs ver schenen blad "Vrijheid en Democra tie", een veertiendaagse uitgave van de VVD. Het portret van de Leidse burgemeester, die voor het stadhuis heeft geposeerd, vult de omslag van het blad, dat onder de kop "Elke stad heeft zijn problemen maar Lei den heeft ze allemaal" binnenin een interview met Vis presenteert. Hij gaat daar, zoals ook uit bovenstaan de blijkt, o.a, in op de politieke si tuatie in Leiden, waar zes linkse wethouders samen met een WD-bur- gemeester het college van B. en W. vormen. Vis: "Voor mijn positie als burgemeester is het soms wel een in gewikkelde zaak. Maar als ik mijn politieke visie geregeld een door slaggevende rol zou laten spelen bij de bepaling van mijn stem in het col lege van B. en W., dan zou dat be tekenen dat ik herhaaldelijk in de raad van een minderheidsmening blijk zou moeten geven. Ongewild word je als burgemeester dan de woordvoerder van de oppositie. Dat is in strijd met mijn opvattingen over de positie van de burgemeester in de gemeenteraad". Vis volgens "Vrijheid en Demo cratie" was hij als dagelij'cs be stuurslid van de WD een soort "brandjesblüsser" bij problemen met afdelingen praat in het inter view verder over de moeilijkheden rond zijn benoeming in 1971, de ver beterde relatie tussen gemeente en universiteit, het streven om Leiden nrar buiten toe een positiever ge zicht te geven en ook de vernouding met de rijksoverheid. "Waar we al leen nog steeds op zitten te wachten is dat de rijksoverheid Leiden niet beziet als gewoon een stid met 98.000 inwoners, maar meer aan dacht aan deze stad wdl besteden om dat die met een verzameling bijzon dere problemen zit. Helaas wordt in de benadering van de gemeenten te veel met objectieve normen gewerkt. Ik bedoel hiermee dat er veel meer ruimte in het beleid zou moe een zijn om de specifieke problemen van de ze stad een gewichtige factor te la ten wezen op rijksniveau. Het is niet plezierig dat de grootste vier steden van ons land wel een afzonderlijke behandeling mogen claimen en meer mogelijkheden krijgen dan een stad als Leiden waar de problemen 'op iets kleiner formaat) veeial de zelfde zijn". Op de vraag of het hem iets uit maakt of er éen linkse regering is o* een kabinet met de VVD, zegt Vis: "De burgemeester wordt in dit land allang niet meer als een rijks- kruièr gezien, als iemand met spe ciale contacten bij de rijksoverheid. Voor mij persoonlijk maakt het wel enig verschil of de VVD in de rege ring zit of niet. Mensen die je per soonlijk kent, kun je altijd wat mak- lelijker benaderen dan mensen die je alleen in hun functie kent. Een kabinet met de VVD zou om die re den voor mij persoonlijk nogal wat praktische voordelen bieden. Het spreekt vanzelf dat ik om veel an dere redenen graag een kabinet met de VVD zou willen hebben, maar ik wil daar liever niet over uitwijden". Ten slotte de vraag of hij over twee jaar in Leiden wil worden her benoemd. Vis: "Ja van rmj mag het. Al is het een baan die Je niet in de koude kleren gaat zitten" Kloosterfeest werd reünie bedssamenkomst, Donderdag Gemeentelijke commissie voor Onderwijs, Recreatie, Sport en samenlevingsopbouw, 8 uur nam. Stationsweg 28, Overleg wijkorganen TJalkowskylaan 39. Voorschoten, ge. spreksavond Baha'i Gemeenschap, Van der Valkboumanweg 236, Lei derdorp. Bijbelstudie Baptistengemeente, l Gesprekskrlng Rijn 20a. Theehuis van de Leidse Werkgroep Homofille/COC. 8 10.30 uur nam. Steenstraat lb. Wereldwinkel Lei- Unlflcd Family, 8.30 1 Zoeterwoude De plechtige Hoog mis, opgedragen door pater P. Pee- ters Weem bij gelegenheid! van het gouden kloosterjubileum van zuster Clothilda kreeg gistermorgen in de overvolle Christus Dienaarkerk een bijzonder accent omdat de ju bilaresse daarin zelf de predikantie verzorgde. Zij had daarom ver zocht en deed! het op een wijze die veel indruk maakte op de aanwezi gen. Zuster Clothilda vertelde van haar beweegredenen om te kiezen voor het kloosterleven en waaruit dat leven bestaat. De gezangen wer den op knappe wijze verzorgd dooi de koren o.l.v. de heer H. J. C. Paardekooper met orgelbegeleiding- van de heer A. Voorn. De wisselen de Gregoriaanse gezangen namen de heren voor hun rekening terwijl het dameskoor de 2-steimmige mis van Ravenello zong. Verder werden uitgevoerd net Jesus Dulcis van Ko- Vrijdag the en het Verbum Supernum van Haagh. De viering werd daarna voortgezet in het Don Boscohuis en kreeg met de aanwezigheid van de ruim honderd familieleden tegelijk het karakter van een familiereü nie. Namens hen werd door ceremo- niaris Gerard v.d. Hoeven een be drag onder couvert overhandigd. Na de receptie in de middaguren Drach ten de drumband VIOS en de Sint Jans Fanfare nog een muzikale hulde. Breestraat 19, Twentwel. sociëteit voor kamerbewoners, vanaf 9 uur Herenstraat 45, (gebouw Staalwijk), jeugdsociëteit Time. 7.4511.30 uur Hooglandse Kerkgracht 28, Open- Soos avond. Ten Katestraat (speeltuingebouw, Bejaardensociëteit Humanitas, 24.30 Fred. Hendrikplantsoen 25, Leider dorp. gespreksavond Baha'i Gemeen- Dilemma voor gemeente Wassenaar WASSENAAR Het departe ment Wassenaar van de Maat schappij tot Nut van het Alge meen heeft bij de gemeente een subsidie van f 8500,aange vraagd voor het vernieuwen van de inventaris van de Nutsbiblio- theek, die in het gebouw van de Nutsspaarbank in de Langstraat is ondergebracht. Gelet op de aanwezigheid van een goed ge outilleerde Openbare Leeszaal én Bibliotheek kan men zich de vraag stellen, aldus Burgemeester en wethouders in een nota over dit subsidieverzoek, of de Nuts- bibliotheek nog wel een functie heeft. Het college meent deze vraag in zoverre positief te kun nen beantwoorden, dat de Nuts- bibliotheek in de ruim 50 jaren van haar bestaan een geheel eigen lezerspubliek heeft opge bouwd. Daarentegen, is zowel op rijks- als op provinciaal niveau 'n dui delijk streven waarneembaar naar een steeds verder gaande samen- king en coördinatie van het be leid inzake het bibliotheekwerk. Burgemeester en wethouders van Wassenaar wijzen er verder op, dat de vrijwilligers van het Nut het lezerspubliek dat zy be reiken met veel inzet en enthou siasme begeleiden in de keuze van boekwerken. Vooralsnog zyn burgemeester en wethouders van mening dat de argumenten voor en tegen de susidieregeling zwaar wegen. Daarom heeft het college eerst het oordeel gevraagd van de commissie Onderwijs, die de vol gende week in vergadering bij eenkomt. Uit een cyferstaatje dat by de nota is gevoegd blijkt, dat per uitlening in de Nutsbibliotheek de gemeente met f 0,11 subsidi eert. Dat bedrag is voor de Open bare Bibliotheek f 0,68. Het to tale subsidiebedrag over 1973 aan de Nutsbibliotheek bedroeg f 2000,aan de Openbare Biblio theek f 169.235,80. In Leiderdorp Borstholte - onderzoek voor mannen LEIDERDORP Begin september zal weer een borstholteonderzoek worden gehouden voor Leiderdorp- se mannen van 40 tot 70 jaar. De 2500 oproepingskaarten zijn deze week bezorgd. Het onderzoek wordt gehouden in het kruisgebouw aan de Berkenkade bij het gemeentehuis op vrijdag 5, maandag 8 en dinsdag t.yden 9 september a.s. steeds van 17.30 tot 20.00 uur. Er wordt een bijdrage a 4 jli gevraagd van f4.50 per persoon. Dit Moederhulp bedrag is tot stand gekomen i.v.m. de kosten van de foto: f3,50 en de kosten verbonden aan computer voorbereiding, bezorging van oproe pingskaarten en het huren van de Steenstraat lb, Wereldwinkel Lelden 2.306 uur nam. Herengracht 61, gel Unlfeld Famdly, 8.30 1 Zaterdag Den Burcht. Antiekmarkt, 9.30 uur vm—5 uur nam. Breestraat 19. Twentwel. sociëteit komerbewoners 8—12 uur nan ■aat lb, Wereld morgens geopend. Zondag Antonius Clubhuis, dansen, 811 den. 8—12 1 Breestraat 19, Twentwel, sociëteit voor komerbewoners, vanaf 9 uur nam. Burgerraadsman Bureau Burgerraadsman, Koornbrug- steeg 7 (zijkant Stadhuis). Openings- tijdc-' do.a lijks tijdens kantooruren 143171. mej. J. Schrama (maatsch. werkster)! SOS-dienst Architecten Architecten-informatiecentrum Rijn- Reünie voor oud-leden Afscheid van hoofdleidster aagavona van 7.30y.30 uur op t p adres Middelweg 4 (bij Hoogl. kerk). Ilummelnor in Gemeenschap Zuidwest Zoeterwoude Hulpverlenlngs- en informatiedienst gemeenschap Zuidwest tel 64116, VOORSCHOTEN Ter gelegen heid van het 50-jarige bestaan van Sport Ver. Laurentius Voorscho ten organiseerde het bestuur voor de oudleden een reünie. Dat vond zon dag in het clubgebouw plaats. Hoe veel SVLV voor haar leden betekent blijkt wel uit het feit dat de heren Lamboo en Zonneveld speciaal voor deze gelegenheid uit Nieuw-Zeeland waren overgekomen. Secretaris Hulsebos en voorzitter Mens legden in hun toespraak de na druk op de zeer goede sfeer die in de vereniging heerst. 130 leden zijn altijd bereid om pro deo in de kantine te assisteren en enige jaren geleden was het dankzij de activiteit van de leden mogelijk om een geheel nieuw clubgebouw van de grond te krijgen. De aanwezigen herdachten de over leden oprichters van SVLV, dat in die dagen nog SLC heette. Ondanks onder te lijden, de moeilijke tijden heeft SVLV toch In de ochtend was iedere keer weer de kop kunnen op steken en men is nu zover dat er de Lau- ïn druk bezochte mis. predikant was het be- 44 elftallen binnen de lijnen kunnen stuurslid A. Walters, pr. RIJBEWIJZEN ONTVREEMD LEIDEN De Leidse politie heeft nomen werd naar het bureau bleek vrijdagnacht een 25-jarige Leide- dat hij verdovende middelen bij naar aangehouden, die zich nogal zich had. Ook vond men twee hem vreemd gedroeg in de buurt van een niet toebehorende rijbewijzen en al- aantal geparkeerde auto's op de le drie de delen van een kenteken- Morssingel. Toen de man meege- bewijs van één en dezelfde auto. 's Middags werd de wedstrijd Raad van Elf 'De Pico Bello's' tegen Oud- SVLV gespeeld. In Oud-SVLV speelden: Wenink, Stouthamer, Kraan, Duivenvoorden, Zonne- vled, T. Lamboo, J. Lamboo, Hak ker, B. Lamboo, v. Leeuwen, Vree burg en de Hollander. De leiding had Hoeks. Na het doelschoppen nemen kon Oud-SVLV het veld als winnaar verlaten. De vriendschappelijke wedstrijd SVLV—Tonegido eindigde in een 4-2 overwinning voor Tonegido. Voor de muzikale omlijsting van het geheel zorgde de showband van de harmonie ver. St. Laurentius Voorschoten. Onder de aanwezigen waren alle ereleden en erevoorzitter J5. Lakeman. ZOETERWOUDE-Mejuffrouw M v Rijn, die bijna 10 jaar hoofdleid ster is geweest van de r.k. kleuter school Hummelhof heeft een aan stelling aanvaard van dezelfde funk- tie in Nieuwkoop. Ouders, oud-leer lingen en andere belangstellenden kunnen afscheid van haar nemen a s dinsdag 26 aug van 16-17 uur in het schoolgebouw aan de Van Swieten- straat. Haar opvolgster is nog niet bekend1. Orgelconcert VOORSCHOTEN In de Dorps kerk in Voorschoten zal Addie de Jong vanavond een orgel-beiaard concert verzorgen. Alle uitgevoerde werken zyn gecomponeerd door Joh. Seb. Bach. De aVond begint om 8 LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave. Leidscb Uagoiaa B.V. Witte Singel 1 Lelden Postbus 54 T- Giro 67055 Telefoon: 071-44941. Redactie. 071-21507 Hoofdredacteur Han Mulder Kwartaalabonnement f 85,90 Idem per post f 40.30 Jaarabonnement f 132.10 Idem per post 1149.70 Losse nummers f 0.60 Adonnementsgelden bij vooruit betaling te voldoen 811 auto matische overschrllving geeD ad ministratie- en incassokosten Nabezorglng van 18 0020.00 u Zaterdags vaD 16.00—18.00 uur: Telefoon 071 -30500 Indien in ee- eprek: 071-94539

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2