Toch voelen we ons kampioen r>r> Crickettitel Ajax gevolg van veranderingen Stoop en V. d. Meent (FC Amsterdam); een paar apart Halve tennisfinale van dertienjarigen Proftour Nederland: 'trainingsronde' WK betaalbare 'voiture: Raadselachtige inbraak bij Pepijnklinieken J VRIJDAG 15 AUGUSTUS 1975 PAGINA 11 Het paar apart is min of meer eendrachtig het vijfde jaar van de samenwerking binnen geglipt. Dat wordt vlucht igjes gevierd op het zonovergoten terras van het Apollohotel waar hagel wit damast een passende omlijsting vormt en de heren Dé Stoop en Pim van der Meent tussen het verorberen van gespieste stukken geroosterd vlees door een komi sche act opvoeren. Door Pim Stoel Dé Stoop, voorzitter en eigenaar van FC Amsterdam. Pim van de Meent eigendom van Dé Stoop. Een slui tende combinatie zo op het oog. Stoop vertederd door het rijkelijke maal, de fraaie vrouwenbenen op het terras en de azuurgetihte hemel: „Ik heb het toch maar getroffen met Pimmetje. Probeer vandaag de dag maar eens aan een goede trainer te komen. Ze stappen bij Je binnen met een air van wat heb jij het getroffen dat je mij kunit krijgen. Ze willen een huis, veel salaris, wat vrije tijd en weet ik nog veel meer. Alleen een vrouw hoeft niet. Die hebben ze en vaak nog twee ook. Dan onmiddel lijk dat gezeur over absolute alleen verantwoordelijkheid. Ze willen het voor het zeggen hebben. Je mag je' zelfs als voorzitter nergens mee be moeien. Nou vraag ik je toch. Als je met zoveel kapsones ergens binnen komt dan moet je wel mislukken. Als Je ai zo hoog gezongen hebt. nog voordat er een bal rolt dan kan je Je nooit meer waarmaken Vertrouwelijk: „Daarom zijn wij zo blij mét Pim. Niet zeuren, werken. Daarom heeft hij bij ons ook geen contract. Hij kan blijven zo lang als ie wil". Lang Pim van de Meent: „Toch hebt u me een keer ontslagen'. Rang. De scher ven van de illusie rinkelen hardnek kig lang na. De voorzitter onthutst: „Jou ontsla gen. Hoe kom je er bij". De trainer koppig: „En toch is het Stoop zijn geheugen raadplegend: „Oh Je bedoelt die keer met dat krantenartikel". Van de Meent tevreden: „Precies". Stoop verduidelijkend: „Dat kwam, er stond een stuk in De Tijd. Ik had het niet gelezen, maar een medebe stuurslid belde me op en las de kop voor. Niet te geloven. Een uitspraak van Pim meen ik. Over FC Amster dam. Dus bel ik hem op. Ik zeg, dat moet Jij herroepen. Hij zegt, ik kijk wel uit. Dus zeg ik, dan ben je ont slagen. Of nee. ik zei, dan onthef ik je van je werkzaamheden. En toen moest Jij zo nodig je vriendje van de krant weer opbellen om uit te kraaien dat Je ontslagen was. Maar daarna lees ik het stuk en zie ik dat de kop verkeerd is, dat de vlag de lading niet dekt. Toen was Je weer aangenomen, na twee uur al. dus een ontslag kun je het nauwelijks noe- Van "de Meent hardnekkig: „Maar het kan weer gebeuren". 6toop vol overredingskracht.Ben Je gek Pimmetje. Jij bent toch helemaal opgegroeid bij FC Amsterdam. Je bent zo gezegd geëvolueerd binnen de club. Jou kan niets gebeuren'. „Die jas van Pim. Die regen jas. Dat verfomfaaide model. Na de ivedstrijd zit z'n ceintuur om z'n kin en staat een -punt van z'n revers meestal recht omhoog". Van 'de Meent triomfantelijk: „En dat met die jas dan?" De voorzitter: „Oh krijgen we dat weer". Vertrouwelijk: „Zeg jij nou eens eerlijk. Die jas van Pim hè. Die regenjas. Dat verfomfaaide model. Na de wedstrijd zit z'n ceintuur om z'n kin en staat een punt van z'n revers meestal recht omhoog. Dat is toch geen gezicht? Oh het was je ook op gevallen. En je vindt het wel karak teristiek! Nou ik niet! Ik heb tegen Pim gezegd, dat moet uit zijn met die Jas. Dat kan je het nette publiek van PC Amsterdam niet aandoen. Ik neem je mee naar de Society Shop om je een nieuwe aan te meten. Wordt hij boos. Zegt ie dat ie zich aangetast voelt in z'n persoonlijke vrijheid De trainer: „Meneer Stoop vindt dat de voorzitter altydi gelijk heeft". De voorzitter: „Als de voorzitter of de werkgever z'n werk goed doet, moet er naar hem geluisterd wor den". Hij wordt een tikje geïrriteerd. „Neem Starlift van mij. Daar is na tuurlijk een ondernemingsraad. Krijg ik laatst die brochure van het NVV in handen. „Fijn is andere", heet dat ding. Nou dat was het enige waar ze gelijk in hadden „Fijn is anders". Wat staat er in.Alle directeuren moeten de laan uitgestuurd worden. Een paar dagen later hebben gadering van de ondernemingsraad. Ik open, behandel de ingekomen stukken, kom aan punt drie. Ik zeg heren, als die mooie vrienden van jullie mij, Dé Stoop, de man die het beste met jullie voor heeft, die jullie goed betaalt, die werk voor jullie heeft, de laan uit willen sturen, dan bepaal ik bij deze dat ik de eerste vijf maanden geen vergadering van jullie zal bijwonen. Goedenmiddag'". Mokkend: „Mij de laan uit sturen. Je vraagt je wel eens af Van de Meent: „Hij laat zich niet zo makkelijk wegsturen. En al is hij dan de beste voorzitter vam Nederland, lastig dat hij is. Vooral bij verlies. D'r is een behoorlijke rivaliteit tus sen AZ '67 en PC Amsterdam. Tussen de gebroeders Molenaar en Stoop, maar ook tussen Brand en m|j. Speelden we pas met ons C-elf tal tegen dat van hun. Kregen we met 6—1 klop. Nou toen wist ik het al. Zo'n lang' gezicht. Komt ie naar ma toe en zegt ie: wat heb Je nou ge flikt. Komen daar morgen de heren van de pers op bezoek voor de Jaar lijkse bijeenkomst en stop Je me op de valreep een 61 nede'rlaag in de mik. Daar kan hij niet tegen'. Stoop afwerend: „Jij kan ook niet tegen je verlies. Maar ik geef toe. ik ook niet. Dan word ik woedend, dan schop ik tegen elke kiezel die me od m'n pad komt. Gelukkig is Pimmetje meestal die kiezel en die kan wel wat hebben". Van de Meeht inestemimiend: „Hij be kijkt het maar. Ook dat bemoeien met mijn werk. Die laatste wedstrijd tegen Roda JC vorig seizoen. Stond 't gelijk geloof ik. Be zag hem al van de tribune komen. Komt ie naast me zitten en zegt ie: „Pim, denk aan de klantenbinding, volgend jaar moe ten er weer mensen komen. Ik zeg hup tegen die twee reserves, de wel in. Schopt die ene er nog een in ook. puur geluk natuurlijk'. Stoop: „Maar oh al6 een wissel van meneer zelf succes heeft. Dan is het ineens van, dat ging keurig hè, voor- zitteïtje Dan ben ik ineens een voor- aittertje'. Maar dan zeg ik altijd, meneer Van de Meent als die wissel zo goed wos had Je hem wel een uurtje eerder moeten doen De trainer grijnzend: „En dan de volgende dag het Limburgs Dagblad. Stoop pakt Roda JC een punt af. Daar geniet hij van, dat vindt hij het mooiste wat er is'. Graag Stoop knikkend: „Ik kan niet zeggen dat ik tegen de publiciteit ben. Tk mag daar graag "in verblijven". HU begint nu door te slaan. „Ik droom er wel eens van. De landstitel. De KNVB-vergadering daarna. Ik hele maal achter in de zaal zittend, iets wat anders niet in m'n natuur ligt. Of meneer Stoop van FC Amsterdam even naar voren wil komen om de prijs dn ontvangst te nemen, Nou. dan maakt 't me niets uit of Meule- man me een drol in m'n handen stopt of iets anders. Als ik dde gang door de zaal maar kan maken. Zo". Hij staat op, schrijdt onder de ogen van het verbaasde publiek op het terras langzaam en waardig naar de deur. Komt terug. „Kijk zo. Dat iedereen me kan zien. En terug nog een keer". Stilte. Trainer Van de Meent opvullend: „We hebben dit jaar de landstitel niet gehaald, maar toch voelen we ons kampioen. Waarom. We hebben twee spelers verkocht voor verschrik kelijk veel geld zonder dat we echt verzwakt zy'n. We hebben spelers in Oranje. Ajax wilde Heini Qtto voor vijf ton kopen. Aan al onze andere spelers is hevig getrokken. FC Am sterdam heeft naam gemaakt, is een begrip geworden, is het niet meneer Stoop?" Stoop nog ver van de wereld: „En als ik daar loop in die KNVB-ver gadering en Enkelaar van de NOS neeant het op, dan zal ik hem na af loop zeggen, Karei ik heb veel zitten zeuren over meer geld voor de voet- balflitsen, maar omdat Je mijn zege tocht nu hebt vereeuwigd voor het Nederlandse volk, zal ik Je op dit punt nooit meer lastig vallen Doek. ADVERTENTIE In toernooi Nieuw Vennep A Stoop: „Ik kan niet "zeggen dat ik tegen publiciteit ben. Ik mag daar graag in verblijven". ADVERTENTIE NIEUW VENNEP Jan Hase- noot weet dat hij nog een stevig karwei zal moeten klaren voordat hij in de halve finale van het tennis toernooi in Nieuw Vennep tegen Peter Pouwels kon aantreden. Wim Brandsen, no. 2 geplaatst, schakelde gisteren in een goede partij de vooral in de tweede set sterk tegenstand biedende Leon Goossens uit, 6-2, 7-5. Toch moet het tennis van Brandsen Katwyke'r Hasenoot geen onoverko melijke problemen opleveren. Voorop gesteld dat deze zich niet te snel zeker waant van zijn zaak, want dan sluipen er missers in zijn spel, die kostbare punten kosten en zijn te genstander een morele injectie ge ven. Een vlotte zege boekte verder Noud Weijers op Erik Schroder, 6-2, 6-2. Laatstgenoemde had tegen het sluitende aanvalsspel van Weijers geen enkel verweer. Weijers wordt nu geconfronteerd met René Gorter en al is Gorter niet onaantastbaar, de kans dat Weijers hem weet te kloppen moet toch klein worden ge acht. Bij de dames pakte de no. 1 geplaatste Lida Weijers uit tegen de tot gisteren zo imponerende mej. van Rijn. Het overwicht waarmee mej. Van Rijn haar voorgaande par tijen won had verwachtingen ge wekt voor het duel met Lydy Weyers. Daar kwam niets van uit, maar dat moet niet alleen worden toegeschre ven aan het bepaald mindere tennis van mej. van Rijn maar ook aan het goede tennis van Lydy Weijers. Zij miste heel weinig en zette mej. vaft Rijn van meetaf met een hoog tempo onder druk. De no. 2 geplaatste Mar- got Kramer kwam ook een ronde verder, maar dat gebeurde bepaald niet overtuigend. Adri Kuhlman ver loor de eerste set weliswaar met rui me marge (3-6) maar in de tweede set werd het voor Margot Kramer een benauwde ontsnapping: 7-5. In het herenenkelspel C bereikte Forst de halve finale via een aan duide lijkheid niet te wensen latende 6-1, 6-3 zege op J. Colijn. Karin Moos. 13 jaar, had niet de minste moeite met D. Holster, 6-0, 6-1 en stapte met deze winst de halve finale bin nen. Daar krijgt zij te maken met haar leeftijdgenote, Tineke Lange- veld. Dat kan een pittige ontmoeting worden, waarin Tineke Langeveld de favoriete is. £00 De GS zit boordevol allure. Vloeien de lijn, veel comfort, enerverende rij-kenmerken. Hartelijk welkom voor een alleszeg gende proefrit. VAU DERNELDE WIJLRE De zesdaagse prof ronde van Nederland, die op 21 au gustus in Grave van start gaat, zal het niet alleen moeten doen zonder de belangrijkste Belgische renners, maar ook zonder de representatieve Italiaanse ploeg van SCIC. Enige uren voor de persconferentie die gis teren in Wijlre werd gehouden, maakte de ploeg van Bitossi en Ba- ronchelli bekend niet te zullen fco- Wereldrecord kogelslingeren FRANKFURT De 27-jarige Westduitser Walter Schmidt heeft gisteren in Frankfurt het wereld record kogelslingeren verbeterd en gebracht op 79.30 meter. Het oude wereldrecord stond sedert 19 mei van dit Jaar op naam van zijn landge noot Karl Hans Riehm, die in Reh- lingen tot 78,50 meter kwam. De pres tatie van Schmidt is uiteraard ook een nieuw Europees record. men. Als reden werd opgegeven een auto-ongeluk van Bitossi en ziekte van Baronchelli. Het aantal deel nemers aan de proftour van Neder land is daarmee teruggebracht van 96 tot 88; de individuele eindprijzen zijn meer dan verdubbeld. De win naar van de eerste profronde, die na tien jaar in Nederland wordt ge organiseerd kan een prijs van 2000 gulden toucheren. Gemiddeld is er per renner tijdens de zes dagen met provinciale ritten ruim 80 gulden te verdienen. Een bedrag dat niet iedereen met stomheid zal slaan, maar de wedstrijd ontleend zijn waarde in de eerste plaats aan het feit dat hij kort voor het wereld kampioenschap op de weg eindigt. Min of meer dus een trainingsronde, waarin nog geld valt te verdienen. Dat is meegenomen voor de 88 profs, zeker omdat een week lang 32 Ne derlandse profs in eigen land aan de slag kunnen al zijn daarby twee ploegen van mede-organisator Frisol. Verder ryden o.a. meer de Spaanse ploegen van Kas en Super-Ser (met Ocana) en de ploeg van Gan Mercier (Zoetemelk). IOC MENGT ZICH IN STRIJD OM TV-RECHT LAUSANNE Het interna tionale Olympische Comité (IOC) heef-t zicht gisteren in de slryd om de televisierechten va-n de Olympische Spelen in Mon treal gemengd. In een donderdag in Lausanne gepubliceerde verklaring vraagt het IOC de organisatoren van dp Spelen in Montreal in de stryd met de verschillende tv-organi- saties toe te geven. De verkla- rine werd in Lausanne uitgege ven nadat het bestuur van het IOC enkele uren lang had ver gaderd. Woensdag maakt de Europese Omroep Unie (EBU) mede na mens de Aziatische, Latyns- Amerikaanse, Oosteuropese en Arabische omroeporganisaties bekend, dat de organisatoren het gezamenlijke aanbod van 9.3 miljoen dollar (ruim 23 miljoen gulden) voor de televisierechten hadden afgewezen Omdat de organisatoren hét 'dubbele van dat bedrag vroegen waren de onderhandelingen, voor wat de EBU betreft afgebroken. In zijn verklaring wijst het IOC de organisatoren van de Spelen op de regeling, die voor Mün- chen in 1972 was getroffen. De Canadezen krijgen voor de tv- rechten een totaal bedrag van 27 miljoen dollar, wanneer de bedragen van de Amerikaanse organisatie ABC en de EBU c.s. worden opgeteld. München ont ving in 1972 in totaal 11,9 mil joen dollar. Het IOC-aandeel van Montreal bedraagt 6.9 mil joen dollar (München 5.9 mil joen) Het IOC verwyst bovendien naor zyn statuten, waarin staat dat de stad. die Olympische Spelen organiseert, er voor moet zorgen dat zoveel mogelyk men sen de Spelen kunnen meebele- Verder stelt het IOC dat alle rechten van de Olympische Spelen het IOC behoren. Het IOC „delegeert" zyn volmacht aan het organisatie-comité. Daarom ook moeten o.a. ver dragen over tv-rechten ook door het IOC worden goedgekeurd. Waarnemers in Lausanne zien ln de verklaring van het IOC een ernstige waarschuwing aan de Canadezen. Wanneer het conflict niet tot een oplossing komt verwacht men dat het IOC het bestaande verdrag met de Amerikaanse ABC zal afwijzen. LFC speelt in Waddinxveen LEIDEN LFC neemt nu zyn thuisoefenduei tegen RVC in ver bond met de droogte moest worden afgelast zondag met twee elftallen deel aan een toernooi in Waddinx- OEGSTGEEST Ajax uitstekend seizoen bezig. De Leidse cricketers zullen zondag het kam pioenschap van hun eerste team kunnen begroeten naaste concurrent UD 2 is met nog twee wedstrijden te gaan al op een bijna onoverbrugbare achterstand gezet) en ook het A- team heeft bij de jeugd de titel al veilig gesteld. Met de wetenschap dat het tweede elftal goed meedraait, de overige jeugdteams ook het nodige talent herbergen en het ledenaantal ge staag blijft groeien, kan dan ook worden gesproken van een bloeiende vereniging. Nu is er ook wel het nodige ver- ahderd bij Ajax, de cricketafdeling van de voetbalbalvereniging ASC die tot voor kort als Ajax-Leiden door het leven ging. Vorig seizoen werd oud-cricket-international Mare Slin- genberg (HCC) als trainer aange trokken en tevens kwam de heer Taalman Kip van 't Rotterdamse VOC) op bestuurlijk niveau als voorzitter de gelederen versterken. Taalman Kip: "We hebben ons in de eerste instantie op het verbeteren van de organisatie geworpen. Dat is, met de hulp van iedereen in de vereniging, uitstekend gelukt en ik dacht ook te mogen zeggen dat die verbeterde organisatie een van de voornaamste oorzaken is van ons Mare Slingenberg, nu actief als voetbalscheidsrechter in de zondag hoofdklasse amateurs en bij de C- elftallen van de semi-profs, noemt met captain Ton Eldering een ander belangrijk punt: "Ook het feit dat we dit jaar bewust voor de jeugd hebben gekozen speelt duide lijk mee. Er zijn vier spelers in het eerste team gekomen en dat is al met al voortreffelijk uitgepakt. Zo heeft Jan Wolter IJssel de Schepper inmiddels het Nederlands jeugdteam bereikt, Eric Spruyt bijna, en voldoen ook Frank Snieder en Evert Brouwer Zoals ook de verstandhouding voet' Bij Ajax heeft zich overigens ook bailers cricketers dit jaar een mentaliteitsverandering voltrok- zienlyk is verbeterd, ken. Mare Slingenberg: "Ik heb de "Het is zelfs zo dat jongens twee dingen voorgehouden Ten eerste spelen tweede, cricket is een harde sport. De spelers hebben dat goed begre pen. Er is dit jaar bijvoorbeeld, vanaf april tweemaal in de week keihard getraind en naast de conditie is ook eigen veld kampioen kunnen te winnen, ten worden, hoewel dat in de planning van het voetbalseizoen helemaal niet paste Het veldenprobleem is overigens, zoals bij zoveel Leidse sportvereni gingen, ook by Ajax geen onbekende. :n pitch kunnen leggen." Terug naar de resultaten. Ajax Slingenberg startte dit jaar met een nederlaag morgen op tegen concurrent UD 2, maar won vervolgens alles wat er maar te win nen viel. En passant het clubrecord (tegen VCC kwam Ajax tot een re cordscore van 276 runs) en vele per soonlijke records meenemend. Het karwei is echter ook als morgen de titel van 2A n wordt veroverd de concentratie al veel beter gewor- Taalman Kip: "We hebben dit sei- nog niet af. Om promotie den." zoen op de eerste Ajax is, na vier seizoenen te zyn maand na, toen speelden weggeweest, dit jaar weer op het Wassenaar en Dordrecht veld aan de Kempenaerstraat beland. Ook die situatie wordt door Slinger- berg als een belangrijk bestanddeel voor het huidige succes ervaren"Die terugkeer heeft vanzelfsprekend erg positief doorgewerkt. Je bent weer terug op het oude nest, het veld is gezellig en het publiek dat jaren is weggebleven, is weer teruggekomen. Allemaal factoren die positief wer ken op de resultaten." thuis wedstrijden de beschikking over een veld. En dat, terwijl we voor een gezonde opbouw van de vereniging nu zeker al twee pitches nodig heb ben. Misschien dat er komend sei zoen een mogelijkheid ligt in het veld aan het Piet Paaltjespad. Daar werd tct dit jaar door de studenten gecricket maar die vereniging is helaas opgeheven. Het zou de op lossing zyn als we daar komend jaar de anderhalve Overgangsklasse te bewerkstelligen in Delft, zal dan eerst nog op 31 augustus van Quick 2, de kampioen van de andere tweede klasse moeten worden gewon nen. Mare Slingenberg: "Over die wedstrijd valt nog weinig te zeggen. Alleen dat we er goed voorbereid aan zullen beginnen." En nadenkend: "Het moet mogelyk zijn met ons spelersmateriaal erg ver te komen. Zoals het trouwens ook mogelijk moet zyn in Leiden een gezonde, grote cricketvereniging op te bouwen GERTJAN ONVLEE. ECHT (ANP) Dr. J Beijaert van de Pepijnklinieken in Echt, direc teur-geneesheer, is er van overtuigd dat inbrekers die dinsdagnacht de kamer van zijn secretaresse. me vrouw Van Krimpen, hebben door zocht het niet gemunt hadden op geld maar op andere zaken. Dr. Beijaert is tot vandaag nog di recteur-geneesheer. Hij moet zijn verbintenis vanaf 15 augustus beëin digen. "Indien ik gelddief zou zijn was ik namelijk bij de directeur-eco noom naar geld gaan zoeken en niet bij de secretaresse van de directeur geneesheer. De kamer van de eco noom ligt namelijk vlak in de buurt", aldus de heer Beijaert. Dr. Beijaert die aangifte heeft ge daan bij de rijkspolitie van Echt is er bijna zeker van dat de inbrkers op weg zijn geweest om documenten op te sporen. De lade, waarin normaal bijzondere en belangrijke stukken worden bewaard in het bureau van mevrouw Van Krimpen, is namelijk geheel nagepluisd. vermist is echter niets. Ook mevrouw Van Krimpen heeft aangifte gedaan bij de politie. Zij mist een beurs met een gulden of tien inhoud. De mogelijkheid dat do cumenten gecopieerd zijn wordt door dr. Beijaert eveneens niet uitgeslo ten geacht. De verbindingsdeur naar de kamer waar het copieerapparaat staat, was namelijk geopend. Me vrouw Van Krimpen: "De deur is steeds op slot. Ik mag namelijk op bestuurlijk bevel niet meer kopië ren". De rijkspolitie in Echt be schouwt de diefstal als een gewoon geval. "Omdat er echter Pepijn bij staat heeft het de aandacht van de buitenwacht". ElMDC EEK- STE WELFT.. JAMMER CWT AppeMcxjajiet MET voóEDE cost te eeak- makeiz ERW .weeft eetePT.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 11