Hoogheemraadschap Rijnland zoekt naar oplossing voor rioolstank agenaa Arie van Nierop: een handige .doe-het-zelver" groot BETALING SCHADECLAIM NIET JVAARSCHUNLIJK Wassenaarders zijn niet blij met stoplichten voor de deur W. Huigen gaat weg als voorzitter Leiderdorpse Sportraad ZOETERWOUDENAAR HERBOUWT EEUWENOUD PAND WATER VAN BOLLENBAD NIET BESMET Commissie onderwijs geeft krediet aan „Jubilate" DONDERDAG 14 AUGUSTUS 1975 DONDERDAG ^Groenoordhal. BMT Star Trucking 9, Voorschoten, ge- Gemeenschap 8 kring Baptistengemeente, 8 Wereldwinkel ALPHEN AAN DEN RIJN Het Is weinig aannemelijk dat het hoog- heemraadschap Rijnland in Leiden zal ingaan op een schikkingsvoorstel "-van de heer J. E. H. Pfauth, om vóór morgenmiddag 2 uur een bedrag van f 40.000 te storten op de bank. Deze som is geëist bij wijze van smartegeld voor jarenlange onder vonden stank van het rioolgemaal langs de Pres. Kennedylaan in Al phen. Volgens technisch-directeur ir. H. de Groot van Rijnland is de brief van Pfauth pas gisteren op de be stuurstafel beland: "en er is tijd voor nodig om die zaak te bestuderen." Ir. De Groot bleek wel op de hoog te van wat er is gebeurd, na de eer ste Alphense brief. Hij bestrijdt even wel dat de betonnen perstoren sinds vorige week uit de roulatie is ge nomen, zoals Pfauth zegt te hebben waargenomen. Deze laatste: "je hoort ook geen watergedruis meer in die toeter, zoals voorheen." Er zijn volgens ir. De Groot na die eerste brief van het Venusstraat-co- mité, nu ruim twee weken geleden geschreven, wel tijdelijke maattre- gelen genomen teneinde de stank overlast zoveel mogelijk te beperken. Die komen er op neer, dat het riool water thans zoveel mogelijk wordt verdund met oppervlaktewater. Wat er op de lange duur gaat ge beuren met het rioolgemaal kon ir. De Groot nog niet zeggen. "Wij heb ben het rioolgemaal met waterslag toren overgenomen van de gemeente Alphen, en dit jaar zijn we voor het eerst geconfronteerd met een schrif telijke klacht van de bewoners op de flat erachter. We hebben onmid dellijk geprobeerd de stankoverlast te minderen door verdunnihg met op pervlaktewater. We zijn nu bezig te bezien welke verdergaande maat regelen kunnen worden genomen." Eén mogelijkheid is, dat de open perslagtoren (de "toeter") wordt voorzien van een norit-filter. Brief schrijver Pfauth is overigens vier kant tegen zo'n oplossing, omdat dit naar zijn zeggen behelpen blijft. Hij wil de betonnen toren helemaal weghebben, ook uit esthetische over wegingen. Eenoplossing die daaraan tege moet zou komen, zou zijn de inscha keling van een speciale stuwpomp. Ir. De Groot: "ik geloof dat er moge- lijkhed enzijn om die zaak op te lossen, maar die moeten eerst wor den onderzocht. En we moeten elk geval voor zorgen dat de primaire verantwoordelijkheid van Rijnland het afvoeren van het rioolwater naar de zuiveringsinstallatie te allen tijde ongestoord kan worden voort gezet." Het gewraakte gemaal langs de Pres. Kennedylaan is in 1966 ge bouwd in opdracht van de gemeente Alphen aan den Rijn. In 1973 werd de installatie overgenomen door het hoogheemraadschap Rijnland. Het gemaal is een tussenstation: het transporteert het rioolwater uit Rid- derveld naar de zuiveringsinstallatie nabij sportpark De Bijlen in Alphen. Initiatiefnemer van de Venus- straat-actie, de heerPfauth, verklaar- de gisteren dat hij vrijdagmiddag on-, verwijld zal besluiten tot gerechte lijke actie, als het hoogheemraad schap niet ingaat op het betalen van smartègeld. Voor zijn eerste brief naar Rijnland, op 22 juli j.l., kreeg' hij de steun van 37 buren. In hoe verre zijn mede-flatbewoners ook bij eventuele gerechtelijke stappen ach ter hem zullen staan, is niet duide lijk. Pfauth heeft in de flat daarover wel een soort enquete-formulier la ten circuleren, maar wilde niet kwijt wat daarop de respons is geweest. iSSENAAR Een aantal bewo- ctomnn imnr Hot honrihgvan von rlo vorlroorc_ on mol71'incm WASSENAAR Een aantal bewo ners van de Deylerweg en van de Rijksstraatweg in Wassenaar heeft aan burgemeester en wethouders een brief geschreven over de tijdelijke verkeerslichten bij de Rozenweg. Zo als bekend hebben B en W de minis ter verzocht deze verkeerslichten (die geplaatst worden in verband met de werkzaamheden op de Lange Kerk- dam) voorlopig te handhaven gezien de zeer gunstige reacties van de bur gerij. De adressanten wijzen erop dat het lawaai en de hinder van afremmend en weer optrekkend verkeer vele ma len erger is dan dat van zonder meer voorbijrijdend verkeer. Daarom heb ben ze grote bezwaren tegen een om zetting van.de tijdelijke installatie in een permanente. Zij zijn van mening dat de onge vallenstatistiek, die net college als argument heeft aangevoerd, betrek king heeft op een te korte tijd om geldige conclusies te trekken. De frappante toename van het aantal keren per dag dat de schrijvers van de brief worden opgeschrikt door gie rende remmen, geeft beslist niet de indruk dat het Kruispunt door de verkeerslichten veiliger is geworden. De adressanten vragen tenslotte in het overleg over deze kwestie betrok ken te worden voordat definitieve LEIDERDORP Binnenkort zal de heer W. Huigen moeten bedanken als voorzitter van de Leiderdorpse Sportraad. Huigens, die sinds decem ber deze functie bekleedde, wordt namelijk naar het buitenland over geplaatst. Hij is beroepsmilitair. Wie hem gaat opvolgen, is nog niet het handhaven van de verkeers- en welzijnsoverleg in Was- verkeerslichten worden gedaan. senaar, dat op woensdagavond 27 Burgemeester en wethouders heb- augustus de eerstvolgende openbare ben de brief doorgezonden naar het vergadering houdt. Unified Family. v/RIJDAG Breestraat 19, Twentwel. sociëteit voor kamerbew Herenstraat jeugdsociëtelt Hooglandse Kerkgracht 28. Open- Soosavond. Ten Katestraat (speeltuingebouw). Bejaardensociëteit Humanitas. 2-4.30 Fred. Hendrikplantsoen 2S. Leider dorp, gespreksavond Baba'i Gemeen schap, 8.15 uur nam. Nieuwe Rijn 19, club voor alleen staanden, weduwen en weduwnaar. 8 Steenstraat lb. Wereldwinkel Lei- Herengracht 51. gebedissamenkomst nifiet' *-* 14853. ilavond in de Leidse Werkgroep Homofilie/ Unified Family. Zwijgerlaan, Koningskerk open-huisajvond Zaterdag Speeltuinvereniging "Zuiderkwar tier" (Montgomerystraat),Jubileum activiteiten ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan. 2-11 uur nam. De Burcht. Antiekmarkt. 9.30 v.m.- Breestraat 19, Twentwel, sociëteit Geversbraat 65, Oegstgeest, sociëteit voor kamerbewoners 1 den. 8-12 Zondag Antonius Clubhuis, dansen 8-11 uur Geverstraat 65, Oegstgeest, sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaan den. 8-12 uur nam. Breestraat 19. Twentwel, Maandag Steenstraat ab. Wereldwinkel Herengracht 51. Unified Family. 8. 44;853. Apotheken ZOETERWOUDE Er zijn de laat ste jaren in Zoeterwoude diverse •oude panden door nieuwe, veelal jonge, eigenaren prachtig opgeknapt. Een van de jongste voorbeelden is te vinden in de Zuidbuurt waar de heren Giezen en Olsthoorn veel eer hebben vap de renovatie van hun dubbelwoning die in het verleden een boerderij was. Het onbetwist hoogte punt van deze categorie "doe-het-zel- vers-in-het-groot" krijgt echter ge stalte aan het Watertje. Daar kwam aan 't eind van 't vorige jaar het oude pand leeg dat enkele jaren terug het eigendom was geworden van de 24- jarige Arie van Nierop en zijn vrouw José. Zij woonden eerder in een ca- Goed Soms doen bedrijven goed; ondanks de baisse, malaise, inflatie of stag- flatie (u mag het zelf uitkiezen) schonk een bedrijf een zwembad aan de gemeente Leiden. Nou ja, een badje van vijf bij vijf. De mors- wijk is de gelukkige die het cadeau tje krijgt. Wethouder Tesselaar ver telde het gisteravond verheugd tij dens de fractievergadering van de PvdA. Iedereen blij. Dicht Voor de herbouw van het twee eeuwen oude pand maakte Arie van Nierop een gedegen plan. Voor de woeste herfststormen wil hij het dak erop hétibev, en in het voorjaar kan hij er dan wonen met vrouw José en de twee kinderen. Redactie Paul Wolfswinkel Dans Joke danst en schrijft ons: "Op maan dag 18 augustus opent de volksdans vereniging "Oud Poelgeest" opnieuw de deuren van de Kon. Wilhelmina- school aan dei Oosterdwarsstraat te Leiden. Het dansprogramma bestaat uit dansen uit de Balkan, Israël en de Engels sprekende landen. We be ginnen om 19.45 uur en gaan tot 22.00 uur door. De eerste drie kwar tier worden benut om de dansen aan te leren. Naast dansgroep probe ren wij ook kontaktgroep te zijn". Probeert u het eens. baar sociaal-pedagogiscn onderwijs te Leiden met 3-jarige dagopleiding m.b.o. kultureel werk. Heus, zo heet dat, zo staat' het hier. En wat schrijft "De Lok"? Dat ze vanaf nu een an der adres hebben. Tijdelijk zitten ze in de voormalige MEAO-school aan de Hooglandse Kerkgracht 20a (in gang Koppenhinksteeg), Postbus 656. tel. 071-32458 en later 071-132458. Niet Het dienstencentrum In Noord wordt verbouwd. In verband met de verbou wing is het Dienstencentrum Noord in de Van Hogendorpstraat 36 ge sloten tot en met 24 augustus. Dat is duidelijk nietwaar? Open rtte Lok" is een school voor middel- De Grote Held Lou Reed komt niet. Heet van de naald berichten wij u dat Lou lichamelijk uitgeput zou zijn en niet naar de Groenoordhal komt; hij komt trouwens helemaal niet meer naar Europa. Wim Bosman zegt: "Hij is wel grillig en weigert inter views, maar is niet ontoerekenings vatbaar en lastig". Wim geeft f20 terug aan de mensen die vergeefs alleen voor Lou Reed zouden komen. Wie komt dan wel? Steve Harley met Cockney RebeL Ook niet mis. Maar toch». Sproei Uw tuin is zo droog ails oud brood. Een beetje sproeien kan geen kwaad. De plantsoenendienst van Wassenaar vraagt om dan ook de bomen in de omgeving eens wat water te ge ven; vooral de jonge boompjes. Ook zjj willen in deze tijd gulzig drinken. VOORSCHOTEN Op woensdag 20 augustus Adegeest (met uit zondering van het gedeelte Oude Adegeesterlaan tussen de Prins Bern- hardlaan en de Nassaukade), aan de Leidseweg (het gedeelte tussen Raad huislaan Voorschoterweg), Voor- Jschoterweg, Hofweg (het gedeelte ten oosten van' de Voorschoterweg), Prof. Boerhaaveweg, Krimkade, J. P. Coenstraat, Vondelstraat, Marnixstr. en Beresteynstraat. Op donderdag, 21 augustus Nas- sauwijk, KL.M. wijk, aan de Pape laan (van het station tot de grens met de gemeente Wassenaar)Dobbe- wege, Donklaani Industrieweg, Wijn gaardenlaan (noordzijde), Elstlaan, Oude Adegeesterlaan, (het gedeelte tussen de Prins Bernhardlaan pn Nassaukade), Erasmusstraat, Bakker- steeg, Schoolstraat, Kon. Marinelaan, Bloklaan, Voorstraat, Kerkplein Treubstraat, Willibrordusstraat, Leid- senweg, (tussen Schoolstr. en Raad huislaan), Oranjeboomstraat, Molen laan, (het gedeelte tussen Prof. As serlaan en Kerkplein)Chr. Huygens- straat. Van Heuven Goedhartstraat, Prof. Asserlaan, Raadhuislaan, (het gedeelte tussen Leidseweg en Prof. Asserlaan), Vredenhoeffstraat, Lan- genhorststraat, Bethlehemstraat, Vlietzicht en Tolstraat. verkocht, zij sloegen ten leste letterlijk hun tent op achter het ge meentehuis om zo de aandacht van het gemeentebestuur te vestigen op him woning nood. Een kraakpand aan de Laan De Goede Herder, ei gendom van het gelijknamige ge sticht, werd daarna (en tot op he den) hun onderkomen. Aan al deze ellende zal binnen afzienbare tijd een einde komen. In de gedwongen wachttijd is Arie in de gelegenheid geweest een gedegen plan voor de herbouw van het twee eeuwen oude pand te maken. In het begin van het jaar is de woning, waarin de oude schoenmaker Arie van Benten in het verleden zijn stiel beoefende, tegen de vlakte gegaan. Daarna kon de herbouw beginnen .die nu tot de balk laag is gevorderd en men begint nu een indruk te krijgen van de prach tige oude stijl waarin het wordt uit gevoerd. Om aan de materialen daar voor te komen werd o.m. een oude schuur gekocht in Hazerswoude. Ze ven weekends zaten Arie en José te bikken aan de oude stenen die bij de sloop hiervan vrij kwamen. In an dere plaatsen werden zware balken van Amerikaans grenen op de kop getikt en de sloop van een oude boer derij aan het Watertje leverde de gezochte dakpannen op. De raamkozijnen werden door Arie zelf gemaakt. Deurkozijnen zijn niet nodig. Het hangwerk van de deuren wordt, zoals dat vroeger ook geschied de, bevestigd in het metselwerk. De binnenmuren worden geheel opgetrok ken van oude stenen die niet gestu- cadoord worden. In de zijgevel vormt een wagenwiel een bijzonder fraai raam. Het pand za! aan de voorzij de gedekt worden met riet en de naastgelegen poort zal een toog krij gen van oude stenen gedekt met pla vuizen. Het bouwen in de oude stijl kost veel extra tijd maar men heeft het er graag voor over. Voor de najaarsstormen 1 osbre- ken hoopt Arie het dak te hebben geplaatst. Voor dergelijke grote klussen kan worden gerekend op de hulp van familieleden d:e graag be reid zijn een handje toe te steken. In het vroege voorjaar hopen Arie en José het juweeltje waarmee'het karakteristieke Watertje verrijkt gaat worden met hun twee kinderen te betrekken. Aan de achterzijde moet dan ook de schuur in de vorm van 'n schaaps kooi, met riet gedekt, gereed zijn die het geheel nog meer cachet moet geven. NOORDWIJK AAN ZEE In Noordwijk doen geruchten de ronde, dat het water van het Noordwijkse Bollenbad besmet zou zijn. Het aan tal bezoekers zou daar door ook min der zijn, maar dit kan het gevolg zijn van de gestarte scholen. Wethouder Jansen van Sport- en jeugdzaken bestreed dit gerucht. Er worden geregeld watermonsters ge nomen. Bovendien is er in het zwembad een zuiveringsinstallatie gebouwd, die aan alle Nederlandse eisen voldoet. Met deze installatie kan men iedere drie uur de inhoud van de bassins in het binnën- en buïtenibad rondpompen, zodait het zwemwater constant wordt gefilterd en gedesinfecteerd. Bovendien heeft het chloor in het water het vermogen, alle micro-or ganismen te vernietigen. Van alle geruchten is dus niets waar,, aldus wethouder Jansen. Het bollenbad, dat ruim vier mil joen liter water herbergt in binnen- en buitenbassins, is zeer in trek. Sinds de opening half maart zijn er dit jaar al 200.000 bezoekers geweest. Burgerlijke stand GEBOREN: WlOhelmina Alicia dv A. .Varkevisser en Beelen; Michaëla Monika dv zondagsdienst wordt waargenomen geest. tel. 55482. Sociaal Raadsvrouw In verband met de vakanties zijn de spreekuren in de maand augustus als Dienstencentrum Noord: Dienstencentrum Morskwartler: elke Dienstencentrum Binnenstad: geen spreekuur. Stadhuis: elke donderdagavond van 17.30-20.00 uur. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15. Lelden. Voor hulpverlening verongelukte honden, katten, vogels e.d. tn de gemeenten Leiden en Leiderdorp Dag en nacht bereikbaar: telef 34687 Schooltandverzorging straat la, tel. 20645 Spreekuren voor spoedgevallen van deelnemende kinde ren aan de Stichting Schooltandverzor ging Leiden gedurende de.zomervakan tie: ma wo en vr van 9.30—10 u v m. Moederhulp Bureau Moederhulp (nlet-gehuwde- moederzorg). Terweepark 2. tel 51068. mej. j Schrama (maatsch. werkster). SOS-dienst SOS Telefonische hulpdienst: Tel. 071-25202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Dag en nacht te be- ucnaeia JVLonika dv a i den Brink en b. H. Architecten Staykovskl; Marleen Vttil eu A E. M. de Vries; Wynand Jeroen zv M; Bakker' en F. w. T. van Kleef; Sennef -Adrlana Johanna ■u. ue roiuuer en OVERLEDEN: Fin land. Op werkdagen telefonisch berelk- baar onder nr. 26385 Zitting op woens- C Hassinc dagavond van 7.309.30 uur op het 14 adres Middelweg 4 (bij Hoogl kerk) n der Put. Gemeenschap Zuidwest Hulpverlenlngs- en informatiedienst leenschap Zuidwest tel 64116, F- Vormingscentrum Troef KATWIJK De commissie voor onderwijs en vrijetijd heeft gisteren vergadert over krediet aanvragen. Het Katwijks Chris telijk Mannenkoor „Jubilate" krijgt - in plaats van, zoals vo rig jaar, 6750,- achtduizend gulden voor net begrotingstekort Het koor had gevraagd om f 10.600,-. Dit bedrag zal worden bekos tigd uit de pot "Culturele eve nementen". De Boorsmaschool krijgt nieuw sanitar-. zoals toi letten en wasbakken, terwijl ook op andere - oudure - scho len te zijnertijd het sanitair zal worden aangepast. Troef Jongerencentrum: Maandagavond: Toneelgroep en So- 8jale Kreagroep; Dinsdagavond: Ken- Werkgroep Naald en Kinderopvang Stichting werk) centra Lelden, Geopend dl. t/m —iz uur vm en van 2—5 uur t Huize St.-Maarten Opvanghuis voor nood verkerende deren Sint. Jacobsgraoht 1dag nacht bereikbaar. Tel.: 32187. LEIDSCH DAGBLAD Uitgave. Leidsch DagDla. Kwartaait Idem per post f 40.30 Jaarabonnement f 132.10 Idem per poet f 149.70 Losse oummers f 0.50 betaling te voldoen BH Otauto- overschrUvlng geen ad- ng van 18.00—20.00 u. Zaterdags van 16.00—18.00 uur: Telefoon 071-30500. Indien In ge sprek: 071-84589.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2