„Het lijkt soms of Sparta trots is op armoede..." Noord wijk te 'hecht' voor UVS Pim Doesburg (laatste seizoen bij Sparta), t SIMCA-CHRYSLER chrysler uw proefrit ill wordt profijtrit! Dit is het einde DONDERDAG 14 AUGUSTUS 1975 S33E3B PAGINA 11 ROTTERDAM Het was na afloop van de vorige voetbaljaargang één van de eisen die Leo Steegman stelde: Pim Doesburg móét blijven; ik kan niet zonder hem. En al deed de stijlvolle klasse-keeper zelf verwoede pogingen om in België een slag te slaan, Doesburg bereikte zijn doel niet. De hoge Spartaanse Kasteelheren wilden namelijk van een overgang geen woord, maar dan ook geen woord horen. „Er valt over een transfer niet eens te praten", luidde het antwoord aan Waregem, toen de Belgische ver eniging naar Spangen opbelde. „We houden Doesburg per sé aan zijn contract bij ons". Door Rob Vente Zodoende kwam er geen Rotter- hangen of om op het bestuur te Maar toen ik daarna bij Sparta Elk jaar weer een beetje minder over "méér" ging praten, is er een kwaliteit op het Kasteel. De gevol- merkwaardig spelletje gespeeld. Wat gen liggen voor de hand. Minder er precies is gebeurd, zeg ik niet. Dat goed voetbal, nóg minder publiek, gaat niemand wat aan. Ik voel er nóg grotere verliezen. Heus. al zou weinig voor om de vuile was buiten ik volgend jaar bij Sparta willen blijven, dan zou dat niet eens kun nen. Om de kosten te drukken tenis die Waregem voor de 31-jari- opSpangen zal zijn gc Doesburg klaar had liggen. En terwijl Hans Venneker, Stef Wal beek, Cees van der Munnik en zelfs ondanks de hevige protesten gaan schelden. Maar iedereen mag wél_ weten dat dit mijn laatste jaar prompt laten gaan". Peinzend kijkt Pim Doesburg even voor zich uit, maakt dan een bijna "Ik heb jouwens vroeger al vermoeid handgebaar naar het bii Sparta mijn biezen kunnen voorhoofd en mompelt: "Had Dolf Pim Doesburg (links) Verschrikt Pim Doesburg onderbreekt zijn me jian net als Nol Heijer- betoog even en vraagt, bijna ver schrikt: "Mijn verhaal wordt toch niet te negatief voor Sparta, hè? Want dat is de bedoeling niet. wil Sparta echt niet de grond KOERSEN OP DUINDIGT Langelo-prijs 2120 m: 1. Nanet te (J. Hendrikx) 3.00. 1.25.7. 2. Ne ver Worry, 3. Nichol T. Winn 12.10, pl. 2.30, 1.30. 1.60, kopp 12.40, trio 157.60. Lankhorst-prijs 2040 m.: 1. Kon- dor Fez (S. v.d. Oord) 2.44.7, 1.20.7, 2. Miltiades J, 3. Laura v Zeelda. Winn 10, pl. 3.20, 1.50, kopp 21.20. Langweer-prijs 2520 m: 1. Na than Olivier (C. van Leeuwen) 3.36.2, 1.26.5, 2. Lotje van Double, 3. Liebestraum. Winn 2.20, pl. 1.40, 2.80 2.30, kopp 13, trio 113.30. Arkelshof Presto-prijs 1300 m. ren: 1. Mactwain <H. van der Kraats) 1.23.3, 2. Feuerboy, 3. Reve de Roi. Winn 1.40 pl. 1.10 1.10. kopp 1.90. Langbroek-prijs 2040 m.: 1. Mai Regina <S. Diab) 2.48.4, 1.22.5, 2. Korinotte, 3. Manus Hannover. Winn 3.30, pl. 1.30, 2.40, 1.40. kopp 31.60, trio 155.40. Rilana-prijs 2100 m. ren: 1. Prin ce Wolter (H. v.d. Kraats) 2.20.2, 2. Angry Brigade, 3. Iraq. Winn 1.30 pl. 1.10, 1.30, kopp 1.90. Lattrop-prijs 1600 m.: 1. Lucky H. (J. v.d. Loo) 2.06, 1.18.8, 2. Locomo- tief, 3. Karol Hagheweyde. Winn 9.30, pl. 3.50, 4.40, 4.30, kopp 65.20. Mo 1180.90./ Landsmeer-prijs 2040 m.: 1. Iwan Mac H <J Duivenvoorden) 2<t4 2, 1.20.5, 2. Lord Axkit, 3. Icarus. Winn 2.70 pl. 150 1.10. kopp 4 90 i duel met Nico Jansen van de FC Amsterdam. Moustache-prijs 1800 m. ren: 1. lukt, moeten mijn medespelers het vind? Als ikzelf geweldig goed heb Joeri (Mej. M. Ooms) 1.59.5, 2. La ken. Of ik het leuk vond of niet. Leo Steegman Nol Heijerman het Aarse het bij Sparta nog armlastige Sparta de rug toekeer- het zeggen. Dat waseen fantasti- den, bleef Pim. Moest hij wel blij' ven. Om het laatste jaar van zijn contract op het Kasteel uit te die- Vandaag-de-dag wil Pim Does- bu g eigenlijk liever niet meer pra ten over de Belgische kansen die hij moest laten glippen. "Ik denk nu werkelijk nog alleen maa r aan Snarta. Aan het komend seizoen. Ik wil er iets moois van maken. Ik zal beslist alles op alles zer en om c een goed jaar van te maken. Ik zal me ook voor honderd procent inzet ten om de nieuwe, jonge spelers In ons elftal te steunen. Nee, niemand bij Sparta zal dit seizoen van mij kunnen beweren dat ik me niet po sitief opstel". Toch valt tijdens het urenlan ge interview in huize Doesburg sche vent. Daar kon je mee praten, Beveren Kasteel onderhandelen. Die keek niet *euk tegen in de kas en riep dan verschrikt "hij is bijna leeg, dus krijg je weinig", maar betaalde de spelers naar hun kwaliteiten". Maar als' er nu bij Sparta geen geld is? Een soort wegwerpgebaar en dan: "Ach wat. Haal Dolf Aarse terug. Geloof me, die weet wel ergens een paar ton los te peuteren. Daar ben ik van overtuigd. Tussen haakjes, volgens mij staat Dolf Aarse weer te popelen om er in te springen. Als iemand hem een hand toesteekt, komt-ie". Jaar of negen geleden, toen Jan trappen. Trouwens, de club kwalijk nemen. Want gespeeld, maar Sparta heeft verloren, dat betreft lijk ik wel een tikje op Als ze me dan na de wedstrijd schou- Wim van Hanegem. Die wil net derklopjes geven, denk ik altijd: als ik ook altijd winnen en gaat "Daar vind ik niets van terug in tekeer als het niet vlot. Alleen wint mijn loonzakje. Vind je het gek Willem met Feyenoord wat meer dat ik zo denk? Nee toch? Ik ben in_ dan Ik met Sparta." immers prof. Ik voetbal allen voor Tot slot: "Weet je wat ik hrt ergst het geld, begrijp je." hééft Langerak-priis 2120 m 1 Kinglet O (F. Ordas) 2.53.1, 1.21.7, 2. Larens Abaka. 3 Long-'-iot. Winn 5.50, pl. 2.80, 1.80, kopp 5.60. Totalisatoromzet f 296.603. "We hebben be- kan het me toch kwalijk nemen, dat tere keeper dan jij' en we hebben geld nodig. We verkopen je naar PSV. Ga je niet. oké. maar dan kom je bij ons nooit meer in het eerste elftal". En toen kon ik gaan en later in het clubblad van Spar ta lezen dat ze het zo jammer von den dat ik weg was". Eerlijk enigszins ontmoe- smaakvol ingerichte één-gezinswo- digd gezicht trekkend: "Het huidige ning in het Rotterdamse Ommoord) bestuur van Sparta is beslist eerlijk, erg vaak het woord "weggaan". Het En openhartig. Ontzettend open- Vrif spel valt domweg niet te vermijden. Pim Doesburg: "Nogmaals, ik wil geen ouwe koeien uit de sloot halen, maar ergens vond Ik het on voorstelbaar, dat Sparta me niets hartig. Soms krijg ik zelfs wel de indruk dat ze het gewoon mooi vinden om iedereen haarfijn uit de doeken te doen hoe arm Sparta wel is: Het lijkt wel of^ze er trots op zeg hoe ik erover denk. Hét bestuur is openhartig, nóu ik ook". "Maar hoe dit interview bij Spar ta ook valt, de reacties er op zullen me niet van mijn standpunt bren gen. En dat standpunt is: keihard werken dit jaar en niet kankeren. Op wie zou ik trouwens moeten kankeren? Op Leo Steegman? Na tuurlijk niet. Dié kanei- ook niets aan doen dat hij' nu weer een paar goede jongens kwijt is. Steegman doet ook zijn best". En op de voetballer die het bij ons niet redt. kan ik uiteraard ook moeilijk schelden. Kan die jon gen er wat topvoetbalier groep zal ik me zo positief moge lijk opstellen. Ik zal zelfs proberen om tijdens de wedstrijd zo min mo gelijk te foeteren als er iets misgaat. Maar als dat niet altijd even goed LEIDEN Het dameswaterpoloteam van LZ'86 is gepromoveerd naar de 2de klasse van de landelijke doen "dat hij geen competitie. De Leidse dames, die in het afgelopen seizoen kampioen icaren geworden van de 3e klasse Nogmaals, .n onze Hmoesten voor de promotie tweemaal spelen tegen de ploeg van De Menuede DordrechtBeide duels eindigden in winst voor LZ'86. Vorige loeek werd in De Vliet vrij gemakkelijk een 84 overwinning be haald; gisteren ging het in Dordrecht iets lastiger en daar was de uitslag 1—2 in het voordeel van de Leidsen. Op de foto: achter v.l.n.r. Wil de Boer-Kiemel, Lineke v. d. Burg-Sierag, keeper Heieen Haver kort, Lydia Vermond, Anke v. d. Geest; voorCorrie Haverkort, Anke Chaudron, Marleen de Jong, Wil van Mil, Monique van Leeuwen. Geheel rechts coach Wim van Zijl. Waregem liet verhuizen. Ze zijn. Heus, stap jij als journalist hebben immers zo hard geld nodig i en ze letten toch zo op de toekomst? Wel, nu hadden ze waarschijnlijk nog een slordige twee ton bij ze binnen of je in de boeken mag snuffelen. Nou, ik wed er om dat ze ze dan keurig voor je openslaan en triom- kunnen vangen. Maar wat krijgen fantelijk uitroepen: "Zie j l dit seizoen voor me? Geen cent! In oktober '76 word ik 33 jaar. Dan ben ik transfervrij". Marktwaarde Je bent er op gebrand om een goed seizoen te gaan maken. Voor namelijk omdat dan je marktwaar de stijgt en je daarna als transfer vrije keeper maken? geen geld is". Ergens is dat natuurlijk allemaal keurig en net jes. Zoals het ook keurig en netjes is om geen schulden te maken. Nee, Sparta gaat volgens mij lie ver naar de amateurs terug dan dat het schulden maakt". "Geld van vreemden, van derden, doen ze ook niet. Want grote klap kunt de len dan Het eerlijke antwoord: "Ja, Dat is wat in de melk te brokkelen krijgen. 't hem. Kijk, bij Sparta ga ik na dit Jaar in elk geval weg. Dat heb ik tróuwens nu al haarfjin uitgelegd. En dat wil Sparta niet. Daar pas sen ze voor. Keurig, prachtig, een nobel standpunt. Zo blijf je ten- Ik ben namelijk diep teleurgesteld minste volledig onafhankelijk. Maar in de handelwijze van het Sparta- ook erg 'T Ega-nEE- oac l«JIEL 2UM WE KWJJT. AAEEC CAT W0BDT <35AT STRAKS LAS- Tie> 6'J DE ■STPJD IAUDIM© Y Tot I BUST bestuur. Nee, niet wege het feit dat ze me niet Waregem lieten gaan. Sterker, "Maar geld heb je in de voetbal lerij nodig. Wil je een behoorlijk elftal opbouwen, een ploeg gens kan ik er nog inkomen dat publiek op af komt, dan moeten elk geval wilden houden, centjes zijn. En hoe gaat het ni ADVERTENTIE v\°^ aoc® v\\^( ie^s Experimenterende Leidenaars verliezen met 3-1; winst voor Roodenburg LEIDEN Door de regionale voetbalamateurs werd gister avond druk geoefend. Noordwijk won met 31 van UVS, Roo- .denburg zegevierde met dezelfde cijfers bij Rijnsburgse Boys, UDO hield RCL op 0—0 en SC Lisse bereikte een 2—2 gelijk spel tegen de profs van FC Donaufeld. Andere uitslagen: VFC- SJZ 3—1, Warmunda-EDO 1—3. Noordwijk UVS 3—1 Het voorval tekende de felle (maar spor tieve) sfeer. Toen rond de dertigste minuuit van het treffen Noordwijk UVS een dubieuze Noondwijk-treffer werd toegekend, kwam een aantal Leidse spelers toch even in opstand. Hoewel het maar een oefenpartijtje betrof, wensten zij de rechtsgeldig heid van het doelpunt van Jaap van Resteren (corner Weyers) in twijfel te trekken. Doelman Sloos was dan wel verslagen, maar centrumverdedi ger Koos Hannaart zou de bal alsnog de toegang tot het doel hebben ont zegd. Ondanks de protesten, bleef de 10 staan. Het was de basis waarop de 3—1 zege van Noordwijk tot stand kwam. De Van Kesteren-goal immers, verstoorde het evenwicht van het eerste half uur Het experimenteren de UVS ging een periode lang lopen" rommelen. Noordwijk-zonder-nieuwe- lingen kreeg de gelegenheid echt goed op gang te komen. De Eelman-ploeg greep die kans en kwam nog voor de pauze op 2—0. dankzij Vreugdenhil 11 GENEVE De European Broadcasting Union (EBU) heeft gisteren in Genève een verklaring uitgegeven over onderhandelingen van de televisierechten voor de Olympische Spelen van 1976 in Montreal. An de verklaring komt naar voren dat de EBU, luaar 101 leden zijn aangesloten, de hoop op uitzending van de Spelen in Europa vrijwel heeft opgegeven nadat het organisatiecomité (de COJO) het laatste aanbod van 9,3 miljoen dollar (ongeveer 23,25 miljoen gulden) had verworpen. „Dit is het einde", aldus een EBU-woordvoerder. „Er zijn geen afspraken met de Canadezen meer gemaakt. Het ziet er nu naar uit dat er van uitzending van de Spelen in Europa geen sprake meer zal zijn". COJO blijft vasthouden aan een bedrag van 18 mil joen dollar (ongeveer 47 miljoen gulden) voor landen buiten Noord- Amerika. „Het gat is te groot om nog eniop realistische hoop op een gunstige afloop te hébben", meende de EBU-woordvoerder. NOORDWIJK Kees Karstens en Frans v.d. Veen van Noordwijk en Joep den Hollander van Quick Boys zijn gekozen in de amateurselectie van West II, die op 23 augustus in Driebergen selectiewedstrijden gaat spelen voor het Nederlands amateur elftal. die de bal na een voorzet van Kar stens het doel ingleed. Die pauze- voorsprong was de beloning voor het doortastender werk. Noordwijk im mers, had ook in de beginfase de beste kansen gehad. Dankzij Ret gro tere aanvallende .initiatief dat werd ontwikkeld en mede door het soms zwakke ingrijpen van Sloos. MaaT Hannaart had al tweemaal gered op de doellijn en Albert Spaanderman en Bröring hadden op de lat gemikt. Het vooral op de verdedigingsflanken (Zee, V. d. Heiden) nogal onrustige UVS, herstelde zich pas na rust. Met Verschoor voor Zee en later Stokkel en Mattie Kantebeen voor V. d. Hei den en Jan Verver, die voor zijn ver vanging nog de paal raakte, kwam het Leidsge team door Van Putten op 2—1. In die fase kwamen meer positieve punitén aan liet licht. Het zelfbewuste spel van Bert Kort bij voorbeeld. die best eens een leiding gevende en spelbepajlende rol binnen UVS zou kunnen gaan vervullen en het aanpassingsvermogen van John Verschoor. Maar ook de kracht die de lichte Ronald Pot als vleugelspe ler aan de bal toonde. Mede daardoor kon het fel Jagende Noordwijk nog lang van scoren worden afgehouden. Het op een hechter teamverband steunende Eelman-ts am, in het bezit van de betere conditie, kreèg dé 3—1 toch. Ton van Kesteren (pauze-in valler voor Jaap v Kesteren, later kwam V. d. Niet nog voor Weyers in het veld) werd foutief gestuit door Stokkel: Karstens benutte een kwar tier voor tijd de straf schob om Noordwijk naar de eerste ruime oef enwimst te schieten. Rijnsburgse Boys Roodenburg 13 Zaterdagderdeklasser Rijns burgse Boys nam in het duel met Roodenburg de leiding via Jac de Heijer. Vlak voor de rust scoord de uit de defensie opgekomen Peter Cae re de gelijkmaker. Na de pauze werd het duel pittiger. Via een straf schop (Peter Dubbeldeman was neer gelegd) van Hans Tisseur kwam Roo denburg op 1—2, vyf minuten voor tijd soleerde Pinas vanaf het midden veld naar 1—3. Bij Rijnsburgse Boys moest Leo Pluimgraaff al na vier mi nuten uitvallen door een bij strand- voetbal opgelopen blessure. RCL UDO 0—0 Vierdeklasser UDO slaagde erin RCL op 0—0 te houden. De Leiderdorpers, die Fred Plijter „probeerden" (hij had pech met zijn schoten), kregen wel de beste kansen, maar slaagden er niét in die in het matige duel te benutten. SC Lisse nam via V. d. Voort en Van Ruiten een 20 voorsprong te gen FC Donaufeld. De Oostenrijkse profs kwamen door twee defensie- fouten in het laatste kwartier nog op 2—2. De Zoeterwoudse vierdeklasser SJZ verloor de eerste oefenwedstrijd bi) het Vlaardingse VFC met 3—1 Sjaak van Slingerland scoorde voor SJZ. Warmunda ging met 1—3 ten- onder tegen EDO. Jaap Meskers scoorde bij 03 de Warmunda-goai. Cees Spaanderman kopt de bal wegWill Henskens is toe schouwer.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 11