Twee films van kwaliteit gelijk op het scherm c/ii r(jy) vandaag I ...e/7 gisteren 1 In Rob Out zit nog wel wat piratenbloed toegelicht amro bank Lion in the winter99 en Major Dundee Barend Barendse jubileert Prijzen voor de VPRO TVmorgen] WOENSDAG 13 AUGUSTUS 1975 De Nederlandse tv-kijker wordt op het punt van bioscoop films maar matig bediend. In vergelijking met het buitenland wordt de film praktisch geminacht. De geringe hoeveelheid wel gepresenteerde films valt dan nog op door een uiterst merkwaardige keusdie bijvoorbeeld plotseling een onafzien bare reeks met Gregory Peck te voorschijn kan brengen. Waar di$ overigens sympathieke Amerikaan dat aan te danken kan hebben is onduidelijk. Met de voorlichting over films is het nog droeviger gesteld. Alleen de KRO heeft een geregeld infor matieprogramma, zij het vermomd als quiz. Door Piet Ruivenkamp Een meevallertje wil er in de zomerperiode nog wel eens zijn als er goedkoop gaatjes moeten worden gevuld. Dat dat dan vanavond gebeurt met twee kwaliteitsfilms, die met vier minuten, verschil in aanvangstijd op respectievelijk Ne derland 1 (20.21 uur) en Nederland 2 (20.25 uur) vertoond worden, behoeft nu ook weer niet en geeft weer eens een staaltje van volstrekt falende programmacoördinatie. Er zal vanavond in de huiskamers wel worden touwgetrokken, want al coet men beide films wat onrecht door „Leeuw in de winter" en „Majoor Dundee", een vrouwen- en een mannenfilm te noemen, dat karakterverschil zit er toch wel in. Onze voorkeur gaat overigens naar „Lion in winter", van de van oorsprong Britse cutter Anthony Harvey, die er in 1968 na zijn „Dutchman" een tweede film mee regisseerde. Beide films, ook Sam Peckinpahs „Majoor Dundee" uit 1964, moeten met hun brede visuele stijl wel wat op het kleine scherm verliezen. Dat er althans naar het verhaal van James Goldman ook in vroegere tijden door echtelieden intens geruzied kon worden in de sfeer zoals Martha en George dat voor onze tijd in „Wie is bang voor Virginia Woolf?" deden zal duidelijk worden in de historie van de Engelse koning Hendrik II en zijn lieve gemalin Eleanor, die elkander hete kolen op het hoofd stapelen zonder dat zij tot handgemeen overgaan, acht eeuwen voor onze dagen. Maar laten we eerlijk zijn, venijnige woorden betekenen een geciviliseer- der strijdmiddel dan gifbekers en brute zwaarden, die in de middel eeuwen gebruikelijke attributen waren om conflicten uit te vechten. Vaak zijn historische spekrakels niet meer dan kleurige prentenboeken, die men alweer kwijt is bij het woordje „einde". Deze groots opgezet te kleurenflim houdt echter een prettige verrassing in, het is een film met een gezicht. Men zou zelfs kimmen zeggen, dat het om een voortzetting op niveau gaat van „Becket", het toneelstuk van Anouilh door Peter Glenviile verfilmd. De vorst daarin is in het nieuwe verhaal inmiddels enkele tientallen jaren aan de macht geweest en mag zich heerser noemen in een uitgestrekt rijk in Engeland en Frankrijk. Peter O'Toole speelt hem ook nu weer met de speciale kleur van een man, die met volle teugen van het leven tracht te genieten, maar die in zijn persoonlijke leven een mislukkeling is. NEDERLAND I 18.15 Voorlichtingsprogramma computerkunde (TELEAC) '1845 Minimolen (NOS) 18.55 Journaal (NOS) 19.05 Jouw wereld, mijn wereld, programmaserie (IKOB) 19 30 Kenmerk (KRO) £0.00 Journaal (NOS) 20.21 Major Dundee, speelfUm uit 1965 (TROS) 22.20 Journaal (NOS) NEDERLAND II 18.45 Minimolen (NOS) '18.55 Journaal (NOS) 19 05 Van gewest tot gewest (NOS) 19.50 Nederlandse vereniging voor revalidatie (SOCLTERA) 20.00 Journaal (NOS) 20.21 Staatsloterij (NOS) 20.25 Leeuws in de winter, Engelse tv-film (NOS) 22.30 Studio Sport (NOS) 22.55 Panoramiek-Special (NOS) 23.00 Journaal (NOS) 'Major Dundee' is de titel van de Amerikaanse speelfilm, die de TROS vanavond van 20.20 tot 2220 uur via Neder land I uitzendt. In deze film van Sam Peckinpah speelt Charlton Heston de titelrol. Andere belangrijke rollen wor den bezet door Richard HarrisSenta Berger, Jim Hutton en James Coburn. Het verhaal speelt zich af tegen het einde van de Amerikaanse Burgeroorlog in Nieuw Mexico. Major Dundee trekt, door de omstandigheden gedwongen, tesamen met een stel woeste avonturiers ten strijde tegen het India- nenopperhoofd Sierra Charrïba, wanneer deze de zoveelste ranch overvalt en een aantal kinderen ontvoert. De acteur Peter O'Toole, die vanavond te zien de film "Lion in the Winter". Zelfzuchtig „Leeuw in de winter" blijkt in dat opzicht een modern psychologisch drama met een intrigerende kracht in de dialogen. De koning en de koningin hebben zelfzuchtig langs elkaar heen geleefd en drie treurige zoons zijn het resultaat. Zij hebben, ieder voor zich, 't oog op de troon geslagen, maar geen van hen is in feite geschikt, verkapte kerels als zij geworden zijn. Vader en moeder hebben verschillende favorieten en dat maakt er de kerstsfeer in 1183 op het kaste-.l Chinon niet gezellig ;r op. Koningin Eleanor is een -harde diplomate, tegen wie haar man nauwelijks is opgewassen. De 2e rol wordt door Katherine Hepburn magistraal gespeeld. Achter de harde buitenkant suggereert zij treffend haar wanhopige strijd om de man van wie zij nog steeds houdt. Dat lijkt haar te gelukken, maar Hendrik is een wisselvallige levensgenieter voor wie een graaf schap zwaarder telt dan een gelukkig huwelijk. Anthony Harvi-y draagt dit stuk geschiedenis voor als een adembenemend schaakspel. Alen zou hem het verwijt kunnen maken dat hij dit drama te weinig naar buiten brengt, ware het n.ct dat lvj de spelprestaties tot een hoge concentratie heeft opgevoerd. De kleurenfotografie van Douglas Slo- ADVERTENTIE 84% Dat is de jaarlijks opneembare rente van de Amro Spaarrekening met een vaste looptijd 1-1 van 7 jaar. En de 111 minimumstorting {"O J is 100.-. combe getuigt van een karaktervol vakmanschap, hij is ook een van de groten. Men moet trouwens zeker letten op de muziek van Bond-com- ponist John Barry, die men van een geheel andere kant leert kennen. Jammer dat dergelijke muziek (bij CBS op de plaat verschenen) doorgaans gedoemd is in vergetel heid te verzinken. De naam van regisseur Sam Peckinpah is veel bekender, onder meer door zijn recentere films „Straw dogs" en „The getaway" Vermoedelijk de publiciteit heeft hem jarenlang verkocht als de zoon van een Indianenopperhoofd en dat vermocht natuurlijk een pikant nevenaspect te verschaffen aan de films, die hij met „The deadly companions" en andere westerns in het begin van zijn carriere vermocht te maken. Wel is hij dé zoon van Amerikaanse veehouders, zo bleek toen hij enkele jaren geleden zelf met die legende afrekende. Dat verklaart misschien waarom hij nogal gewelddadig in zijn filmverhalen te keer kan gaan. De geleerden zijn het trouwens nog steeds niet eens of het Peckinpahge- weld moet worden uitgelegd als een zwelging van de regisseur of dat hij Juist daarmee wil bereiken, dat de toeschouwer zich geschrokken afzet Vrijdag 15 augustus viert Barend Barendse een jubileum. Op die dag gaat om 12.03 uur via Hilversum Hl voor de 150ste maal zyn NCRV-pro- gramma „Bij Barend" de luoht in. Deze speciale uitzending wordt uitgezonden van het hospitaalschip „Henry Dunant" temidden van pa tiënten en verzorgsters. Barend is populair by het publiek. Hoewel zijn verpletterende opgewektheid ons al tijd een beetje triest maakt (nie mand kan ongestraft zo constant schouderkloppend door het leven gaan) zy'n er toch iedere week 2 om 2% miljoen luisteraars die zich op de knietjes slaan van plezier. Ook de fanmail is ontzagwekkend. Tot nu toe zijn er dit jaar meer dan 10.000 brieven binnengekomen, een verdubbeling sinds vorig jaar. De NCRV vraagt zich zelf ook af waaraan Barend Barendse zijn po pulariteit te danken heeft. De omroep die van frisse, blanke bltf- heid een cultus heeft gemaakt, weet ook het antwoord. Zij zegt: „Barend is altijd opgewekt. Hij heeft altijd een opbeurend of vrien delijk woord voor de mensen en hij laat de mensen in hun waarde". Om te illustreren hoe sympathiek bij overkomt voegt de NCRV er aan toe: „Als hij alle uitnodigingen zou aannemen om koffie te komen drin ken of te komen eten zij zijn luis teraars zou hij geen minuut meer thuis kunnen zijn". Er worden nog al eens bijzondere verzoeken gedaan, mam- daar kan hij in het overladen programma zel den aan voldoen. Hij heeft eens een meisje dat zonder bericht te sturen al een half Jaar van huis was de raad gegeven haar moeder te bel len. En dat gebeurde binnen een uur. Barend „verzamelt" in zijn ra diorubriek ook honderjarigen. Hii heeft er tot nu toe 107 gehad. Zij kregen allemaal een bloemetje en soms een bezoekje van grote Ba rend zelf. tegen alle driestheid. Zelf hult hij zich daarover in zwijgen. Wat wel waar is, Peckinpah was jarenlang een zwart schaap in Hollywood. Er werd vaak door producenten aan zijn films geknoeid en dat legde hem door conflicten lange -tijd een gedwongen rust op. Sinds hij de kassa's echter weer enkele malen duchtig heeft laten rinkelen groeide zijn vrijheid. „Majoor Dundee" draagt nög sporen van conflicten tussen filmmaker en producenten. Vrienden In „Majoor Dundee" wordt gejaagd op Apache-Indianen. Vrijwel het enige wat men van deze brandstich ters en moordenaars gewaar wordt is wat zij aan beestachtige resultaten achterlaten. De verteller houdt zich in hoofdzaak bezig met twee ex-vrienden. Charlton Heston als majoor Dundee (een om zijn eigenzinnigheid als bevelhebber op een zijspoor gerangeerde militair van de noordelijken) moet krijgsgevange nen bewaken na de burgeroorlog. De ander, kapitein Tyreen (Richard Harris), behoort daartoe. Dundee behoeft steun van de krijgsgevange nen om eigenmachtig achter de Indianen aan te gaan. De twee vroe gere vrienden moeten elkaar met een mengeling van haat en respect verdragen. Dundee is miiet hele maal eerlijk over de beweegre den van zijn oorlog en dat maakt hem in feite de mindere van Tyreen. Die indruk wordt trouwens nog versterkt door het levendiger en opener spel van Harris, waar Heston niet veel meer tegenover weet te stellen dan weer zo'n stoere man uit de Ben Hur- en El Cid-klasse. „Majoor Dundee" is niet helemaal een gave film geworden, het hoofdconflict wordt onvoldoende uitgeracerd. De heftige beeldstijl met een heroiek zonder veel scepsis maakt er evenwel toch een western van allure van. „Daar kijk je van op als paard", sprak de commentaarstem bij weer zo'n prachtige NCRV-film in de reeks „Denkend aan deze keer Twente. Dat paard moet weten dat hij niet alleen staat in zijn verwondering. Ook ik viel weer van de en verbazing in de andere bij de NCRV p Nederland H. Vastigheidi biedt deze omroep hier. Deze keer was het Christelijk Nijverdals Mannen- en Jongenskoor in actie en jawel hoor, daar schuifelden ze weer met zekere tred en ze moeten als gewillige figuranten naar de regieaanwijzin gen van meneer Didier van Koekenberg geluisterd hebben. „Kijk, heren, nu lijkt het wel alsof die camera heel ver weg staat, maar dat komt zo, we zetten er een tekst onder zo van: „Op de huppelepup- heide waar de stilte voor een ogenblik verstoord wordt door 60 enthousiaste zangers en dan verschijnen jullie in de verte. OK?" En zo werd er paden-op-lanen-in gewandeld, in een speeltuin geravot en terwijl de actrice van de toneelvereniging Ontwikkeling door Ontspanning haar medespelers met een koekepan op het hoofd sloeg, stond de hele Nijverdalse gemeente er zingend bij. Mooi, echt mooi, ouderwets mooi, wereldvreemd mooi. Voor ƒ14,90 levert de NCRV de daardoor Bedum, dat eerst al Montfoort een poot dwarszette, van een finaleplaats verdrong, anders was mijn avond mooi verknoeid AMSTERDAM HILVERSUM —Het is wat drukker dan anders op de veerpont die de oevers van het IJ in Amsterdam met elkaar verbindt, alle passagiers staren, al dan niet gewapend met camera's en filmappa ratuur, naar een zwarte coaster, die troosteloos ligt afgemeerd aan de kade bij scheepswerf Cammenga. Waarom wordt al snel duidelijk, wan neer de letters zichtbaar worden die midscheeps geschilderd zijn; VERO NICA. Tien jaar lang zat er muziek in het schip, nu is het een beziens waardigheid. Het wordt een museum over de Veronica-historie. En mis schien komt er toch nog een dag dat de Norderney, zoals het schip officieel heet, weer voile zee kiest om de Veronica-programma's uit te stralen. De Norderney is op verzoek van de Veronica Omroep Organisatie binnengesleept, nadat het al een Jaar werkeloos op de Noordzee voor Sche- veningen had gelegen. Zoals, bekend beëindigde Radio Veronica haar uit zendingen op 31 augustus van het vo rig jaar om 18.00 uur. Maandag pas seerde het schip de sluizen van IJ- muiden, richting Sumatrakade in Amsterdam. Onderweg probeerden tientallen belangstellenden in boot jes het schip te "enteren", maar zij werden door de Rijkspolitie te wa ter keurig op een afstand gehouden. Éénmaal in de hoofdstad aangeko men moest het schip door de enor me drukte uitwijken naar het IJ, bij scheepswerf Cammenga. Een ge beurtenis waar het bedrijf allesbe halve blij mee is. "We zitten gewoon ineens opgescheept met een schip waarom we niet gevraagd hebben". aldus een woordvoerder, die het druk .gekregen heeft met het wegsturen van tienta'len nieuwsgierigen. De Amsterdamse officier van justitie liet meteen bij de aankomst van het zendschip, dat onder een onbekende vlag vaart, alles verzegelen. Waar schijnlijk wordt het schip over enkele dagen vrijgegeven, wanneer de zendapparatuur van boord is gehaald. Rob Out heeft het schip namens de leden van de Veronica Omroep Organisatie gekocht om er een museum van te maken. Vijftigdui zend gulden moest hij aan zijn vroegere directeur Hendrik „Buil" Verweij betalen: een vriendenprijs. Gisteren kreeg Rob Out een aanbod van het recreatie-centrum „Oud Valkeveen" om jhet schip daar neer te leggen. Ook de onderhandelingen met Lelystad en Volendam verlopen gunstig, zodat Out en de zijnen van de VOO rustig een ligplaats kunnen kiezen. Van de zestien man personeel, die het schip nu nog bemannen, kunnen er vier of vijf in dienst treden van de VOO. De overigen moeten afvloeien. De plannen om van het voormalige radioschip een platenstudio te maken lijken voorlopig van de baan. Rob Out wil het eerst proberen met een museum, waarin de veertienjari ge geschiedenis van Radio Veronica uitgebreid belicht zal worden. Ook de periode dat Veronica uitzond vanaf het schip de Borkum Riff (1960-1965). Voor vele fans,die hoopten dat hun „Radio Veronica" weer eens zou gaan zenden vanaf de vrije Noordzee, is het binnenslepen van de Norderney het einde van een droom. Of toch niet? Rob Out: „Het is echt niet helemaal uitgesloten dat Radio Vereonica weer vanaf de Norderney gaat uitzenden. Het is een koud kunstje om het schip naar buiten te laten slepen en een nieuwe zender aan boord teN monteren. Dat is zo gebeurd!" Een en ander hangt nauw samen met de beslissing die minister H. W. van Doorn (CRM) voor 4 september moet nemen over de radi .zendtijd- aanvrage van de Veronica Omroep Organisatie. Wanneer de minister nogmaals nee zegt wordt de VOO naar alle waarschijnlijkheid geliqui- deerd. In Out en de zijnen zit echter nog zoveel „piratenbloed", dat hun terugkeer in de ether helemaal niet zo gek is als het lijkt. „De meesten van ons willen wel", zegt hij, „al zal bij sommigen toch het gezin prevaleren". Nog iets waar je niet alleen als paard van opkijkt: de Engelse aflevering uit Spel zonder Grenzen. Niet alleen kon de Engelse presentator maar niet van de Italiaanse scheidsrechter afblijven,, nog erger was dat de spelletjes de open air swimming pool van Southport op het keiharde trai ningskamp van de keurtroepen deden lijken. Barend Barendse, ziet dat allang niet meer, dat geeft hij ook eerlijk toe, hij wordt overweldigd. „We hebben in de spanning niet zo opgelet", of „Ik hou de spanning er even in, omdat ik het niet allemaal zo gauw uit kan rekenen", maar de anderen, de kijkers naar die gruwelen van evenwichtsbalken en klimtouwen, had de BBC daar niet een beetje rekening mee kunnen houden? De vrouwen werden dan ook geheel buitenspel gezet, zij mochten voor spek en bonen meedoen om voortdurend gered te worden door slingerende nep-pira ten. Het is dat Steenwijk won in Engeland met 38 punten en De meeste strafpunten gaan echter naar de jongeman die in Hier en Nu Hans Kraay interviewde. De amateur. Als je het doe, (en o wee als ze het niet gedaan) hadden, kun je het toch wel meteen even goed doen? Verwijten maakte dat kereltje van Hier en Nu de dappere trainer, oude koeien uit de sloot halen, maar in welk opzicht Kraay nu beperkt werd en vooral de vraag: „Waar gaat u nu van leven?", het bleef onduidelijk. Om maar te zwijgen van het slot over de kansen van Rinus Michels nu. „Dat zult u aan het Ajax-bestuur moeten vragen", zei Kraay, zo is dat. Hier en Nu stapte maar snel over op te moeilijke opgaven bij de e Kraay weg bij Ajax, De Zeeuw weg bij de KVP en het scheelde gisteren niet veel of er had nog een derde schisma plaatsgevonden. In Amster dam vergaderden 13 televisiecritici over de toekenning van de Nipkov-schijf 1975. In de laatste ronde van de stemming resteerden er twee mogelijkheden. Met zeven voorstanders won ten slotte de VPRO-serie „Culemborg bijvoorbeeld' van Pieter Verhoeff, Netty Rosen- feld en Ireen van Ditshuyzen. De andere kandidaten, van een vijftal televisiecritici, waren Wim T. Schippers en Wim van der Linden voor hun totale oeuvre (Hache-Ser- vet-Van Oekel en eventueel ander werk). Niemand zal dit kwintet horen spreken over „De Nipkovschijf, de prijs van de televisiekritiek"; zij zouden zich dan lichtelijk schamen. Onder deze minderheid bevond zich het dartele estafette-tweetaldat zesmaal per week over hun kijkervaringen in deze krant bericht. Het is maar dat u weet waar die Paques en Van der Veer nu eigenlijk staan. Wel, zij zijn het eens, zij vinden Culemborg een alleraardigst, maar verder onbedui dend, niet vernieuwend en waar schijnlijk zelfs grotendeels mislukt project en zij menen dat de beide Wimmen beter te laat dan van-zij n-lang-zal-zi j n-leven niet, acht jaar na Hoepla en vier Jaar na de eerste Fred Hache-show, de zilveren plak in hun zak hadden mogen steken. BERT VAN DER VEER. WOENSDAG 13 AUGUSTUS Hilversum I NCRV: 18.00 (S) Kapel van de Ko- ïinklijke Luchtmacht 11 18.41 Kunst- en vliei Met uw instemming: i 18.55 (S) Populaire soIuwu^ku. Theologische etherleergang. TROS: 1 Eight O'clock Special. 21.15 (S) Hilversum II VARA: 18.00 Nieuws. 18.11 Dingen van de dag. 18.20 (S) Tony van /erre ontmoet Jan Blaaser: licht pro- Podium: informatie i i hoogde- iSrilcrland I v lAaS Mlnlmnlan IQ QQ T/mivmaaI in ac 20.00 Journaal. 20.20 22.15 Journaal. AMSTERDAM De Nipkow-schijf Amsterdam voorts dit Jaar ook 1975 is toegekend aan „Culemborg de Zilveren Reiss-miorofoon toe te bijvoorbeeld", de serie die de VPRO- kennen, de radio onderscheiding die televisie afgelopen seizoen uitzond in 1966 is ingesteld. De prijs gaat en die werd gemaakt door Pieter naar de VPRO-radio voor het totale Verhoeff, Netty Roosenfeit en Irene programma-pakket. „Babel", de lite- Terra Afrika. 20.00 Journaal. 20.20 Zo van Ditóhuizen. Het gezelschap van raire rubriek van de KRO, krijgt radio en televisie kritici besloot in een eervolle vermelding. 2.00 Achter het zine. NOS: 19.40 (S) Orkest van byd Lawrence. 19.50 Den Haag vandaag. 20.00 Nieuws. 20.05 Woensdagavond muziek magazine: 20.05 Nieuwe gram-, mofoonplaten. 21.10 Horizon 21.45 Pra ten over muziek. 22.10 (S) Joegoslavië zelfbestuur opnieuw In discussie. EO: 22.40 Woord der waarheid ge sprek. 22.55 Klankbord. 23.05 (S) Post- ludium. 3.55-24.00 Nieuws. Hilversum III NOS: 18.03 De Vakaturebank. 18.10 Joost mag niet eten. 19.02 (S) De Rock en Rollmethode 20.02(S) Woens dagavond III, met om 20.02 Tineke. 2L02 NOS-Jazzuur. 22.02 Spprthalver- wege. 22.25 Mededelingen. 23.02 Kom DoesTineke. 0.02 (S) Metro's Midnight Music. 1.02 (S) Take it easy. 2.02 De Meurders Methode. TROS: 6.02 DONDERDAG 14 AUGUSTUS Hilversum I NCRV: 7.00 Nieuws. 7.02 Het levende woord. 7.08 (S) Preludium: klass. mu ziek. 7.30 Nieuws 7.41 (S) Hler en Nu 7.55 (S) Aangestipt: programma-over zicht. 8.00 (S) Te Deum Laudamus: ge 8.24 Op de iving. zon: pastoraal 10.30 Nieuws. 10.33 Orkestpaiet x: Klassieke muziek. 11.07 IS) Oraestpa- let II: klassieke muziek. 12.00 iS) Bel canto, lz.zö Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.41 (S) Hier en Nu. 12.55 Middagpauze- dienst. 13.15 (S) Lichte koorzang 13.30 (S) Europa-Globaal, gevar. program- 16.30 17.32 Hilversum II AVRO: 7.00 Nieuws 7.11 Ochtendgym. 7.20 (S) Dag met een plaatje. iö.uO Nieuws. 8.11-8.21 Radiojournaal). 8.50 Morgenwijding. NOS: 9.00 Spiegel van België. 9.35 Waterstanden. AVRO: 9.40 (S) Blij met Toots Tielemans: lichte muziek. 10.00 (S) Kleutertje luister. 10.10 Arbeidsvitaminen: populair ver- zoekplatenprogramma. (11.00 Nieuws. 11.03-11.05 Radiojournaal). 11.30 (S) Rondom twaalf: gevar. programma. (11.55 Beursberichten). 12.30 Zelfstan dig zijn en blijven. 12.35 (S) Sport- revue. 13.00 Nieuws. 13.11 Radiojour naal. 13.21 (S) Alert: programma op het vlak van muziek en maatschappij. 13.50 (S) Instrumentale kamermuziek. 14.10 (S) 't Is historisch: programma over geschiedenis. 14.30 (S) Met mu ziek op stap.16.15 (S) Aspecten: kunst rubriek. 16.00 Nieuws. 16.03 Radiojour naal. 16.05 (S) Gebakken vensterban- 17.00 ^oÏÏelTeeif b ewÏÏgUj'k pro gramma voor beweeglijke mensen. 17.55 Mededelingen. l Drie draalt tussen Hugo van Gelderenshow.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 5