Bezwaren tegen afsluiting deel van Brahmslaan VOORSCHOTEN KRIJGT BEJAARDENPASPOORT agenda Zoeterwoude decor voor Bolland Bolland-show Nog veel gesprekken over „Blauwe Boom' en vrijwilligerswerk Inbraak Voorschotens gemeentehuis berecht: 5 maanden voor dader WOENSDAG 13 AUGUSTUS 1975 VOORSCHOTEN De Voor- schoteose commissie voor onder wijszaken en welzijn kreeg een vlotte start na de zomervakantie door de nieuwe wethouder L. L. Marselis. die kans zag een zware agenda snel te behandelen. Voorschoten zal het bejaarden- paspoort gaan enigingen zullen geinformeerd worden over het paspoort door middel van het Vormings- en Ontwikkelingswerkoverleg. De onderzoekcommissie School- advieswerk Voorschoten heeft een rapport uitgebracht. Voor eerst zal getracht worden te star ten met een remedial-teacher (herhalingsonderwijzer)Omdat het rapport adviseert te komen tot een volledig pakket voor het schooladvies- en begeleidings- werk en dit financieel voor Voorschoten niet haalbaar is, zal een poging gedaan worden om tot samenwerking met de ge meente Wassenaar te komen. Aansluiting bij het Haagse of het Leidse schooladviesWerk is niet mogelijk. De schooltandverzorging in sa menwerking met de gemeente Voorburg en Leidschendam is door de bestuursvorm een log lichaam, waarbij de gemeenten vrijwel geen inspraak hebben, hoewel deze wel voor zien in het dekken van het fl- 'nahciële tekort. Dit jaar zal de schooltandverzorging een vaste behandelplaats krijgen in een schoolgebouw te Leidschendam. De kinderen zullen per autobus naar dat schoolgebouw gebracht worden. De rijdende behandel kamer komt buiten gebruik. Het Cervix-onderzoek naar baarmoedermondkanker opgezet door de vrouwenverenigingen in Voorschoten met medewerking van de Stichting Gezondheids zorg' krijgt een subsidie van maximaal f9.000,—. Van de 5400 oproepen hebben thans al 2582 opgeroepenen gereageerd. De planningsdatum voor het onder zoek is 1 september. W oensdag Geverstraat 65, Oegstgeest, sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaan den, 8-12 uur nam. Breestraat 19. Twentwel, sociëteit voor kamerbewoners, vanaf 9 uur nam. Kennedy laan 11. Oegstgeest. gs- spreksavond Baha'i Gemeenscliap 8 Apothekersdijk 33. Volkshuls. I Nadelig effect winkelcentrum inschrijving kinderclubs, 2- 1.30 uur nam. Steenstraat lb Wereldwinkel. 12.30- uur nam. Breehuys. Breestraat 19, kinderclub 10-12 jarigen. 4-5 Overige dagen Napraatcursus Herengracht ble Unified Family. 8.3 DONDERDAG Groenoordhal. BMT Star Trucking '5, popfestival, 3.30 LEIDEN De leden van de raadscommissie voor Eco nomische Aangelegenheden hebben nogal wat bedenkin gen tegen het plan om een gedeelte van de Brahmslaan, gelegen tussen de Voorschoterweg en de Apollolaan, in beide richtingen af te sluiten voor alle motorvoertuigen. De commissie was gisteravond van was aan de orde gesteld op verzoek oordeel, dat deze verkeersmaatregel van het raadslid Houtman (SGP/ vooral voor het autobedrijf Van der GPV), die eind juni al in een ver- Velde en voor de in het Kennedy gadering van de Verkeerscommissie Winkelcenrtum gevestigde midden- had voorgesteld om deze verkeers- standszaken. een zeer nadelig effect maatregel eerst te behandelen in de kan hebben. commissie voor Economische Aange- De afsluiting van de Bramslaan legenheden. Dit mét het oog op de LEIDEN - Twee particuliere initia tieven op het gebied van de maat schappelijke dienstverlening en de geestelijke gezondheidszorg in Leiden zullen in de toekomst waarschijnlijk nog veelvuldig ter discussie komen. Het betreft hier de onlangs opgerich te vereniging "De Blauwe Boom" en de Stichting Vrijwilligerscentrale Lei den e.o. in oprichting, waarvan de ini tiatiefnemers gisteravond moesten toezien hoe verzoeken om financiële medewerking van de gemeente door de raadscommissie voor sociale, zorg, maatchappelijke aangelegenheden, gezondheidszorg en cultuur voorlopig op de lange baan werden geschoven. Vrijwel unaniem was de commissie 1 van mening dat er nog te weinig duidelijkheid bestaat over wat erop 't gebied van maatschappelijke dienst verlening en geestelijke gezondheids zorg nu eigenlijk in de overlegsfeer gaande is. Nu opeens blijkt er bij voorbeeld een Stichting De Schakel te zijn die zich bezig zou moeten gaan houden met de problematiek van ex-psychiatrische patiënten in ds regio. Bij deze stichting zijn diver se instellingen aangesloten, maar zij zou nog niet functioneren omdat ér nog geen voltallig bestuur is, vermoedelijk was deze stichting gisteravond ook niet ter sprake ge komen als niet het verzoek van de vereniging De Blauwe Boom op de agenda was geplaatst. Dit verzoek behelsde het verlenen van medewer king bij het zoeken naar woonruim te. De Blauwe Boom wil namelijk vier ex-patiënten van „Endeg^c-st" ia deze woonruimte onder brengen om hen daar verder non-professioneel te begeleiden in een integratie-proces. Inmiddels lag er evenwel een nega tief advies op tafel van de gemeen telijke afdeling die zich doorgaans met dit soort zaken bezighoudt. Dit advies hield in dat er al een Stich ting De Schakel bestaat, die soortge lijke doelstellingen heeft, die regio naal werkt en die bovendien meer uitgewogen statuten zou hebben. Met andere woorden: "De Blauwe Boom' was overbodig. In de commissie werd dit advies niet direct overgenomen. Maar wel kwam de suggestie naar voren om het werk van de Blauwe Boom onder te brengen bij De Scha kel. Jaap Bregman, één van de ini tiatiefnemers van de Blauwe Boom, zei daar helemaal geen bezwaar te gen te hebben. Maar hij vreesde wel dat het dan allemaal te lang zou gaan duren, temeer omdat de instellingen die bij De Schakel betrokken zijn, eigenlijk helemaal niet zoveel voelen voor de nieuwe stichting. Het advies za nu voorloog in de ijskast worden gwzet in afwachting van diverse besprekingen die over probleem nog te verwachten zijn, o.m. tussen de geneesheer-directeur van Endegeest en 'De Blauwe Boom'. Soortegelijke problemen deden zich voor bij de behandeling van het ver zoek van Stichting Vrijwilligerscen trale Leiden e o. in oprichting om een subsidie van f 110.000 beschik baar te stellen voor het aantrekken van twee maatschappelijk werk(st)- ers en een administratieve kracht. De vrijwilligerscentrale zou de leem te die in deh- lpverlening isontstaan door het ter ziele gaan van de Stich ting Release weer willen opvullen. Dit met het oogmerk dat professio nele hulp nooit zal kunnen voorzien in de noden van mensen die, zoals dat gisteravond werd uitgedrukt, „bui ten de kantooruren van de stichting voor maatschappelijke dienstverle ning en geestelijke gezondheidszorg in een geestelijke crisis terecht ko- De commissie was het er over eens dat het subsidie-verzoek voorlopig niet gehonoreerd wordt. Maar drong er wel op aan dat er met de vrijwil ligers gesprekken worden aange knoopt om o.m. te. bekijken in hoe verre de professionele organisaties en de vrijwilligers moeten an kunnen samenwerken. NOORDWIJK Vannacht om één uur heeft zich een ernstig on geval voorgedaan in Noordwijk. Een automobilist, de 24-jarige J. van Zandbergen uit Lisse, slipte met zijn auto op de weg en moest met ernstig hersenletsel naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden worden over gebracht. economische gevolgen van de maat regel. Een andere reden voor Houtman om de maatregel aan te vechten was gelegen in het feit dat volgens hem uit- verkeerstellingen zou zijn geble ken dat het sluipverkeer door de Brahmslaan slechts van zeer geringe omvang is. Daarmee vervalt t argu ment voor de afsluiting, aldus het raadslid. Ook door de betrokkenen is de voorgenomen maatregel fel aange vallen. In een brief aan het college van B. en W. heeft autobedrijf Van der Velde verzocht om niet tot af sluiting van het betreffende gedeelte van de Brahmslaan over te gaan. Zoals bekend heeft het autobedrijf in maart van dit jaar het garage complex aan dë Brahmslaan/hoek Kennedylaan, dat ruim negen jaar heeft leeggestaan, gekocht. Inclusief enkele aanpassingen van het gebouw was hiermee een investering gemoeid van anderhalf miljoen gulden. Om tot een sluitende exploitatie te komen is het volgens Van der Velde noodzakelijk, dat de vestiging een re gionale functie dient te vervullen. Dat is echter mogelijk als de bereikbaar heid van het bedrijf optimaal is. Van der Velde verzoekt het college dan ook te voorkomen dat ,,een be drijf dat grote investeringen doet, de werkgelegenheid uitbreidt, zijn hoofd zetel t.zt. in Leiden wil vestigen en een regionale diensbverlende taak heeft, door een discutabele verkeers maatregel fn moeilijkheden wordt ge bracht". Ook de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland heeft ern stig bezwaar aangetekend tegen de afsluiting van de Brahmslaan. In een brief aan B. en W. wijst de Kamer erop, dat een belangrijke overweging voor het autobedrijf bij de keuze van dit vestigingspunt juist is geweest, dat de bedrijfsruimte op die plaats een uitstekende aan- en afvoerroute heeft. De Kamer is dan ook van mening, dat zowel voor de Leidse economie in het algemeen als voor Van der Velde in het bijzonder deze verkeersmaat regel als ongewenst aangemerkt dient te worden. De afsluiting van de Brahmslaan komt weer aan de orde in de eerste vergadering van de Verkeerscommis sie, die a.s. maandag gehouden zal worden. 19, Voorschoten, ge- Van der Valkboumanweg 236, Lei derdorp. Bijbelstudie en Gespreks- kring Baptistengemeente, 8 uur .nam. Nieuwe Rijn 20a. Theehuis van de Leidse Werkgroep Homofilie/COC, 8- 10.30 uur nam. Wereldwinkel Lei- Unified Family. 8.30 44853. /RIJD AG Breestraat 19, Twentwel. sociëteit voor kamerbewoners, vanaf 9 uur nam. Herenstraat 45 (gebouw Staalwijk), Jeugdsociëteit Time. 7.45-11.30. uur Hooglandse Kerkgracht 28. Open- Soosavond. Ten Katestraat (speeltuingebouw). Bejaardensociëteit Humanitas. 2-4.30 Fred. Hendrikplantsoen 25. Leider dorp, gespreksavond Baha'i Gemeen schap, 8.15 uut nam. Nieuwe Rijn 19, club voor alleen staanden, weduwen en weduwnaar. 8 Steenstraatlb, Wereldwinkel Lei- Herengracht 51, gebedssamenkomst Unified Family. 8.80 uur nam. telj ZOETERWOUDE De Dorpsstraat vormde giste ren, vroeg in de avond, het decor voor opnamen van een tv-show met het muzikale duo Bolland Bolland in de hoofdrol. Het spectaculaire van de opnamen was dat zü vanuit een hoogwerker 20 meter boven de straat werden gemaakt. Deze moeten een aanvulling zijn op het camerawerk in een ballon. Ook zijn er opnamen gemaakt met een oude stoomlocomotief en zal er vandaag nog een groots buitengebeuren worden gefilmd. Het geheel zal worden gemonteerd tot een film van een half uur welke in het komende seizoen zal wor den uitgezonden. ProducerHans van Genderen van de gelijknamige TV-Produktie Maatschappij wenste de naam van de omroepvereniging welke een optie op het programma heeft, nog niet in de publiciteit bren gen. Hij toonde zich bijzonder tevreden over de op namen voor Huize Veldzicht waar, naast de blonde helft van Bolland Bolland, ook een lieftallige da me aan te pas kwam. In de produktie, welke onder supervisie staat van Hans van Hemert, wordt geheel nieuw materiaal van B B verwerkt. De nieuwe single komt deze week uit en de lp op 5 september. Hans van Genderen sprak dan ook van de "return" van Bolland Bolland, die een beetje uit het gezichtsveld verdwenen schenen te zijn. Er zijn besprekingen gaande over een tournee naar Amerika en het laat zich aanzien dat dit in ok tober zal gaan gebeuren. Qm half acht was de rust in de Dorpsstraat, waar opperwachtmeester Wassenaar een oogje in het zeil hield, weergekeerd. Werkgroep Homofilie/ Zaterdag Speeltuinvereniging "Zuiderkwar tier" (Montgomerystraat), Jubileum activiteiten ter gelegenheid van het 50-Jarig bestaan. 2-11 uur nam. De Burcht. Antiekmarkt. 9.30 v.m.- Breestraat 19, Twentwel, sociëteit voor kamerbewoners, vanaf 9 uur nam. Geverstraat 65, Oegstgeest, sociëteit voer kamerbewoner» en alleenstaan den, 8- Aangereden door vrachtauto in Valkenburg VALKENBURG Op de Voor- schoterweg bij Valkenburg nceft gis teren rond tien uur een ernstig on geval plaatsgevonden. Een inwoon ster van Leiden werd bij het over steken door een vrachtwagen gegre pen-. Zij is met ernstig hersenletsel en verwondingen aan beide benen overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden. Haar toestand is ernstig, maar niét kritiek. Muzikale hulde We beginnen de rubriek vandaag maar eens met een prettig bericht want er staat in deze warme weken al genoeg ellende in de krant. We moeten daarvoor naar Zoeterwoude, waar gisteravond de drumband VIOS een muzikale hulde bracht aan een vaa zijn oud-leden, Aad van der Hoe ven. Hij was vanaf de oprichting lid van VIOS, met andere woorden hij stond aan de wieg van deze muzikale boreling maar moest de drumband acht jaar geleden vaarwel zeggen in verband met zijn studie. In de afgelopen Jaren heeft hij naast zijn werk in de bouw zich in de avonduren theoretisch verder be kwaamd. Onlangs sloot hij zijn stu die succesvol af met het behalen van de Akte Theorie Timmeren. Hij heeft inmiddels een aanstelling als leraar gekregen aan de r.k. techni sche school „Don Bosco" in Leiden. VIOS liet gisteravond blijken het oud-lid nog niet vergeten te zijn en veel bewondering te hebben voor diens doorzettingsvermogen waarvan voorzitter K. v. Bohemen ook gewag maakte in zijn toespraakje. Onderscheiding en opzichter van de begraafplaats by de Groene Kerk, in dienst van de hervormde gemeente, geweest. Botulisme De een wordt gehuldigd de ander onderscheiden. Het houdt niet op. In Oegstgeest kreeg de heer W. Ver steeg, koster van de Groene of Wil- T T - librordkerk uit handen van burge- V OGlfoCü meester Van Eysinga de zilveren medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Eind van deze maand gaat de heer Versteeg met pensioen. Hij is sinds 1948 koster We kunnen de ogen niet sluiten voor de realiteit en daarom in deze rubriek ook een minder pretige mis sive. Want in Oegstgeest is dezer dagen botulisme C geconstateerd. In de vijver bij het bejaardencen trum Hofwijck dreven de afgelopen dagen een dode zwaan en enkele doden eenden rand. Onderzoek bracht aan het licht dat de beesten gestorven waren aan botulisme. Oppassen geblazen dus. En mocht u ergens een dode watervogel vinden, niet met blote handen aankomen. Even een telefoontje naar het ge meentehuis en de dode dieren wor den verwijderd. De Reisduif Maar snel over naar wat sportiever nieuws. De postduivenvereniging De Reisduif hield een wedvlucht met Jonge duiven vanaf St. Dlzier. Er werden 246 duiven ingekorfd. En de eerste die kon klokken was de heer W. de Roode. Een tweede duif van hem legde beslag op de derde plaats. De uitslag was verder: 2. H. Scheurwater, 4. W. Tolboom, 5. W. Kop, 6. P. Mooten, 7. F. de Zeeuw, 8, 9 J. v. Oosten, 10. S. Koster. Redactie Paul Wolfswinkel speelt vanavond op het sportpark Het Overbosch in Warmond een oefenwedstrijd tegen Warmunda 1. Het getrap tegen de bal, die vroeger nog wel eens eerbiedig met het bruine monster werd betiteld, maar nu in allerlei wufte kleuren wordt uitgevoerd, begint om zeven urn 's avonds. Langvingers Leden van het gilde der langvin gers zijn ook weer actief in de Sleutelstad. In een benzinepomp station aan de Plesmanlaan werd ingebroken. Er verdwenen voor on geveer 2500 gulden aan cassettere corders, radio's en autoradio's. Met een tegel is in de nacht van maan dag op dinsdag een ruit van het pompstation vernield. Door het ont stane gat werden de 23 apparaten naar bulten gehaald. VOORSCHOTEN In de nacht van 8 maart werd ingebroken in 't gemeentehuis van Voorschoten. In verband hiermee had zich gisteren voor de Haagse politierechter te verantwoorden een 20-jarige losar- beider uit Leiden. Bij genoemde in braak werden o.a sigaren en 'n kost bare kandelaar gestolen. Door ver nielen van een raam, drong de in breker het gemeentehuis binnen. Hem werd ook neg ten laste ge legd een inbraak in een kantoor aan de Rooseveltstraat te Leiden, waar een hoeveelheid geld werd ge stolen en diefstal van een auto. Maar deze had verdachte ergens weer neergezet, zodat de officier hier alleen het "plezierrij den" be wezen achtte. Verdachte werd ver oordeeld tot 5 maanden gevange nisstraf waarvan 2 maanden voor waardelijk met proeftijd van 2 Jaar. Burgerlijke stand Zondag Antonius Clubhuis, diansen 8-11 uur Geverstraat 65, Oegstgeest, sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaan den, 8-12 uur nam. Breestraat 19, Twentwel sociëteit voor kamerbewoners, vanaf 9 uur nam. Maandag Steenstraat ab Wereldwinkel Lel den, 12.30-6 uur nam. Herengracht 51, gebedssamenkomst Unified Family, 8.30 uur nam. tel 44)853. Apotheken De avond- nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 8 augustus tot 15 augustus, door: Apotheek He>- dingh en Blanken, Hogewoerd 171, tel. 20502. Apotheek Voorscho ten, Leidseweg 66. tel. 01727—252'5, Apotheek Beker. Lijtweg 4. Oegst geest. tel. 55482. Sociaal Raadsvrouw In verband met de vakanties zijn de spreekuren in de maand augustus als volgt gewijzigd: Dienstencentri rrildag van 10.8u-ri.au uur. Dienstencentrum Noordgeen spreek Dienstencentrum de Kooi: elke dinsdag van 10.30-11.30 uur. Dienstencentrum Morskwartler: elke woensdag van 10-11 uur met uit zondering van 6 augustus. Dienstencentrum Binnenstadgeen spreekuur. Stadhuis: elke donderdagavond van 17.30-20.00 uur. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15. Leiden. Voor i Leiderdorp Dag v. O. Remmelzwaal ira Bordeira. Mariana E. d.v. A. G. Touw en M. M. M. Versteeg, Ca- Schooltandverzorging GG en GD-gebouw. Roodenburger- tel 20645. Spreekuren Ontslag voor 50 werknemers Van Schuppen VEENENDAAL (ANP) De con- fectie-industrie Van Schuopen BV in Veenendaal wil de helft van het honderd man tellende personeel, dat in Veeneadaal werkt, ontslaan. In een perscommuniqué geeft de direc tie als reden voör de sluiting, aat de produktie in Nederland van dames mantels niet meer rendabel is door de kostprij sverhogende factoren en de concurrentie uit de „ïage-Jonen- jr„ m., H. M. Goddijn, 85 Jr., v.d. Drift, 80 jr., geh. gew. Jong, 64 jr, echtg. ging Leiden gedurende de zomervakan- Moederhulp Bureau Moederhulp (niet-gehuwde- x - ---moederzorg), Terweepark 2, tel. 51068, Getrouwd: _C. M. v. Muijen en M. mej. J Schrama (maatsch. werkster). SOS-dienst SOS Telefonische hulpdienst: Tel. 071-25202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Dag en nacht te be reiken. Architecten Arohltecten-informatlecentrum Rijn land. Op werkdagen telefonisch bereik baar onder nr. 26385 Zitting op woens dagavond van 7.30-^9.30 uur op het adres Middelweg 4 (bil Hoogl. kerk) Gemeenschap Zuidwest Hulpverlenlngs- en informatiedienst gemeenschap Zuidwest tel 64115. 33921 en 61944 C. M. d. Bakker. Leiderdorp Geboren: Haye, P. z.v. P. Kesteloo en M. C. W. Klein, Bastiaan H. K. z.v. P. W. Tiele en T. W. v.d. Water, Jeroen z.v. C W. v.d. Berg en_J._E. R. v Fuchs. Go- R. A. Mulder, Paula G. d.v. J. J. I. Bruggen en G. Old en, Ti- s z.v. O'. C. N. M. Heemskerk en C. J. J. Nollen. A. M. Oosterhof. De 100.000 Zomeravondvoetbal is er ook weer volop. Het eerste elftal van EDO uit Haarlem, spelend in de hoofdklasse en ooit nog eens een semi-profclub Tot besluit toch nog iete positiefs. De bevolking van Leiden neemt weer gestadig toe en we stevenen dankzfj de Merenwijk weer aardig op de 100.000 inwoners af. Volgens het bureau statistiek van de ge meente bedroeg het inwonertal eind Juni 98.502. En dat waren er weer 70 meer dan de maand daarvoor. De toename is te danken aan de vestiging van 499 personen en 92 ge boorten. Daartegenover stond het vertrek van 457 mensen en 64 sterf gevallen. Het aantal woningzoeken den in Leiden bedroeg eind Juni 2162. Het ontslag betreft 8 i 42 vrouwen, van wie de helft als part-timers we kzaam is. Met de vakbonden is o vu eenstemming be reikt over een sociaal plan Districtsbes tuurde*- J. van Dijk van de industriebond NVV noemde Van Schuppen tyoisch een confectiebe drijf, dat het wat de produktiesector betreft niet kon boiwerken tegen de keiharde concurrentie u's het bui tenland. Wanneer straks de reorga nisatie bij Van Schuppen is uitge voerd is er van het pruduktiegedeel- te praktisch niets meer over. Eerder al gingen de produktiebedrij- ven in Renkum en Leerdam dicht. Alleen in het Belgische Rilckevorsel resteert nog een atelier, waar nog 50 mensen werken (onlangs nog 80). De verkoopafdeling 'vltt 'in het confectiecentrum in Amsterdam. KATWIJK Een bejaarde vrouw is gisteravond in de Princestraat van haar tasje beroofd. Twee jon gens die op een bromfiets reden, gristen het tasje uit haar aaneen In het tasje zaten onde meei eea haakwerkje en een pond sperciebo- nen, zodat de schade beperkt bleef. Van de daders geen spoor. In Katwijk wordt weer een toe- ristenmarkt gehouden. Hiervoor ko men verschillende ambachtslieden naar deze markt die donderdag a.s. dus morgen - plaats vindt Een kaar senmaker, een emailleur, een man denmaker en een glasblazer zullen onder meer aanwezig zijn. LEIDSCH DAGBLAD Leidsch Dagbiaa Witte Singel 1 - Lelden - - 54 - Giro 57065 Telefoon. Directie eD admmistr.s 071-25041 Redactie: 071-21507 Hoofdredacteur H a n M u 1 d e i Kwartaalabonnement I 85.90 Idem per post f 40.30 Jaarabonnement f 132.10 Idem per post f 149.70 Losse nummers f 0.50 Abonnementsgelden b« vooruit betaling te voldoen BH auto- matische overschrijving geen ad- Nabezoreing van 18 00—20.00 u Zaterdags van 10.00—18.00 uur: Telefoon 071-30500 Indien In ge sprek: 071-84689

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2