Commissie wil plan Voordorp wel uitvoeren jUs&ih Belangen van waterwinnen ondergeschikt Ondanks bezwaren toch hoogbouw van Rijn? Ingrijpende maatregelen in Zoeterwoude DINSDAG 12 AUGUSTUS 1975 ZOETERWOUDE Met in gang van a.s. maandag 18 augus tus zal de Noordlbuurtseweg ter hoogte van het gemeentehuis voor een periode van 3 a 4 weken voor het verkeer worden afgeslo ten. Dit in verband met de aanleg van de transportleiding vanuit het persgemaal in het industrie gebied aan de Hoge Rijndijk' via. de Grote Polder naar het dorp. Het aansluitingspunt ligt in de J. A. de G'ravenlaan vanwaar het afvalwater via het bestaande net naar het persgemaal in de Loethe wordtgevoerd. Van hier wordt het water naar de zuiveringsin stallatie in LeidenVoorschoter- weg gepompt. De aanleg van de transportleiding door de Grote Polder die gecombineerd wordt met het maken van een nieuwe fietsverbinding tussen de beide gemeentedelen, geeft weinig over last behoudens 'bij het maken van de zinker onder de Noordbuurtse- weg en -vaart. Het intensieve doorgaande ver keer zal in de komende weken worden omgeleid via het woonge bied Westeinde en weer op de Noórdbuurtseweg terug komen via de nieuwe brug. De bestaan de situatie ter plaatse -is echter zodanig dat de weg eerst moet worden „uitgebogen" om een be tere toegang tot de brug te ver krijgen. Daartoe is men gisteren begonnen met het slaan vaneen damwand. Dit is vooral noodza kelijk i.vjm. het bestaande water naast de boerderij van A. Paar- dekoper. Zo zal ook het grotere Vrachtverkeer en de bus goed' de bocht kunnen nemen. den dat het verkeer vanuit de richting Zoetermeer via de Kerk- laan door het gebied Westeinde wordt gevoerd, terwijl het verkeer vanuit Leiden na de passage van de brug de Ambachtsherenweg, volgt en via de Veldizichtstraat op de bestaande route komt. In deze tijd zullen er parkeerverboden gelden voor de AmfoachtWieren- weg aan de zijde van C. D. ke'rk, de Veldzichtstraat en de Kerk- laan (le gedeelte). De bushalte van de Noordbuurtseweg wordt tijdelijk verplaatst naar de Am bachtsherenweg. Pauselijke oorkonde voor Leiderdorper LEIDERDORP De heer F. H. J. Mooren uit Leiderdorp, die steeds de bezoeken van de Braziliaanse aartsbisschop Dom Helder Camara aan Europa voorbereidt en hem daarbij begeleidt, is door paus Pau- lus benoemd tot commandeur in de orde van St. Gregorius de Grote. Hij ontving de oorkonde uit han den van Dom Helder Camara in 'n plechtigheid in het Seminarie van Olinda. LEIDERDORP Het terrein achter de Leiderdorpse stiel, waacp jaren geleden het kin dertehuis „Voordorp" stond, ligt al twaalf jaar braak. Oorzaak is het feit dat de ge meente geen kans ziet een bestemmingsplan voor dit dure weiland te ontwerpen dat de instemming heeft van de bewoners rondom het terrein. Spraken de bewoners eerst hun afkeuring uit over een bestemmingsplan dat een 25 meter hoog kantoorgebouw behelsde later maakte men om verkeerstechnische redenen bewaar tegen een huizenbouwplan. Eind deze maand meer over Voorhof LEIDERDORP Bij de rond vraag gisteravond tijdens de vergadering van de commissie Ruimtelijke Ordening twee op merkelijke vragen. Jaap Beze- mer (PvdA): "Het is mij be kend dsa-t het de ingeschrevenen voor een huis in het 'Voorhof' .niet duidelijk is hoe die zaken ervoor staan. Hoe zijn of worden de inge schreven mensen ingelicht?"- Wethouder Drenth: "De eer ste selectie heeft plaatsgevon den bij de mensen die zich hebben aangemeld bij de aan nemers. Einde deze maand wordt de zaak afgerond en krijgt iedereen een brief. Degenen die met zijn aanvaard krijgen dan te horen dat ze in eerste of tweede instantie, indien er kan didaten afvallen nog kans krij gen. In de brief wordt ook op de mogelijkheid gewezen dat men in kan schrijven voor Voorhof-Noord". Raadslid Tieken (KVP) was het opgevallen dat de Zeven Dwergen (zeven zelfbouwers in het Voorhof) in een recordtem- po hun huizen gebouwd hebben. Zal de bouw in het Voorhof ook zo 'snel gaan wanneer de aannemers beginnen? Wethou der Drenth: "Over drie weken kan de eerste paal er in. Het ligt aan de aannemers hoe snel men kan werken." Gisteravond kwam in de com missie ruimtelijke ordening het be zwaarschrift in bespreking dat 24 bewoners van de Brederode, de Tollenaef singel en de Lnevestein hebben ingediend tegen het ont- werp-bestemmingsplairi „Voordorp" Hekkelman (PCG), zef woonachtig aan het Loevestein, vond dat aan allo wensen van bewoners tegemoet was gekomen. Hij was verontwaar digd i dit plan bij GS indienen". Bezemer (PvdA): "Welke belangen dienen deze bewoners eigenlijk? Zeker geen Leiderdorps belang. Het getuigt niet van gemeenschapszin, maar daar zijn ze ook niet voor. Men kan en mag zijn eigenbelang verdedigen. KVO'er Tieken vond het aange zicht van Leiderdorp (als men over de Leiderdorpse brug komt) vervol gens tegen laagbouw aankijkt, het feit dat de bewoners ook niet zo fraai. Het Voordorpter- zich eigenlijk tot het uiterste zetten tegen welke bouw dan ook. Ook wethouder Drenth vond de in gediende bezwaren niet van een hoog gehalte. Op de vraag van Gor dijn (PPR/D'66) om te trachten tot overeenstemming met de bewoners te komen, omdat zij anders tOGh tot overeenstemming met de bewo- rein ligt wel zes meter lager dan brug, het uitzicht zou dan zijn op daken of in de slaapkamers van de laagbouwwoningen. Hij vond hoog bouw om die redenen aaar wel op z'n plaats. Er zou volgens Teiken gediscus sieerd kunnen worden of die hoog bouw dan wel uit 5 of 6 lagen zou Het terrein "Voordorp" waarover nogal wat verschil van mening bestaat waar het de bestemming betreft. Nu staan er kermiswagens. De vraag is: wat staat er straks? te komen, omdatzij anders moeten bestaan. VVD'er Kaersma toch tot de Kroon toe bezware: den indienen en men dan deel van de moeilijkheden Buma, wonend in de Bredero- groot de (geen ondertekenaar van de kun- brief), kom zich met de verschillen- voorkomen antwoordde Drenth: de argumenten van collega Hekkel- verge- man wel verenigen en zou zich niet t wei- verzetten tegen het plan. Hij vond vas er het wel erg vreemd dat men in Lei derdorp wel spreekt over geluids wallen opwerpen op het Engelen- daal tegen de geluidsoverlast en dat men aan de andere kant met "Het is niet mogelijk tot lijk te komen, alleen als we land 't weiland laten. Eerst bezwaar van hoogbouw bij laag bouw, -we hebben de hoogbouw ver der geschoven, meer naar de Rijn toe. Nog niet goed. En zitten tegen flatbouw. Volgens mij, Plannen komt om flats tegen de op i juist spoor als Rijn aan te bouwen vlak bij drukke verkeerspunt rond de Lei derdorpse Bfug. Hij vertelde later het misdadig te vinden om veel woningen te concen treren bij drukke verkeerswegen. De woningen zullen wel bewoond raken maar met bezorgt de mensen wel overlast met de verkeersdrukte. Uit fltedeiboukuniddg oogpunt vond Haiers- ma Buma ook dat er geen flats bij de brug moeten komen. Uit de lange brief van de bewoners vond hij wel een steekhoudend argumènt de vraag waarom een alternatieve plan dat door een Leiderdorpse aannemer was gemaakt en dat dat uitsluitend een gezinswoningen behelsde, niet ter sprake is geweest. Wethouder Drenth "Een dergelijk pl'an is noodt door iemand bij ons ingediend." Donderdagavond aanstaande wordt 't bezwaarschrift vam de 24 bewoners tegen het ontwerp-bestemmingsplan "Voordorp' behandeld door de leden van de Commissie Beroep- en Be zwaarschriften. B. en W. Wassenaar: Ophalen grof vuil Oegstgeest: donderdag 14 augustus. Oude Rijn- zichtweg, van Assendelftstraat, Rhijngeesteerstratweg - Endegeester- straatweg, Endegeesterlaan, Wilhel- minapark, Deutzstraat, Gevers - straat, Willem de Zwijgerlaan, Ju- lianalaan, Mauritslaan, Prins Hen driklaan, Fred. Hendriklaan, Nas- saulaan, Koninginnelaan. COMMISSIES VOORSCHOTEN VOORSCHOTEN De commissie gemeesber Vernèdepark"; bespreking diverse bestemmingsplannen, te we- in- ten "Stadswijk", "Buiten gebied en /er natuurgebieden", "Essenlaan", en de "Kantoorgebouw-Centrum". De commissie voor de financiën en bedrijven komt maandag aamstaan- voor openbare werken zaken in Voorschoten vergadert staande donderdag ondermeer de volgende punten: krediet voi verbetering van de bluswatervoorzie ning; verkeersmaatregelen in krediet voor het maken 5 i gedeelte l plan watervoorzieningen, de Trompweg voor de aanleg van Trompweg; krediet Etructie van een deel van de Raad- huislaan; voorstel tot het vaststel- mingsplan "Buitengebied len van het bestemmingsplan "Bur- gebieden". Raadhuislaan aan de orde. Verder het voorstel voor een aanvullend krediet het ontwerpen van het bestern- natuur- W oensdag Geverstraat 65, Oegstgeest, sociëteit den, 8-12 uur nam. Breestraat 19, Twentwel, sociëteit voor kamerbewoners, vanaf 9 uur nam, Kennedyiaan 11, Oegstgeest, ge- spreksavond Baha'i Gemeenschap. 8 Apothekersdij'k 38, Volkshuis, infor matie en Inschrijving kinderclubs, 2- 2.30 uur nam. lb. Wereldwinkel, 12.30- ïam,, tel. 071-22493. Overige dagen iel 071-32618. Praethuys, Vrouwenkerkkoor steeg 9, Family, 44853 DONDERDAG Groenoordhal. BMT Star Trucking '75, popfestival, 3.30 uur nam. Tjalkowskylaan 39, Voorschoten, ge - spreksavond Baha'i Gemeenschap 8 Val'kboumanweg 236, Lei- Gespreks- Nieuwe Rijn jeids 10.30 Leidse Werkgroep Homofilie/COC, Steenstraat lb, Wereldwinkel Lei den, 12.30-9 uur nam. Herengracht 51, gebedssamenkomst Unified Family, 8.30 uur nam. tel. 44853. VRIJDAG Breestraat 19, Twentwel. sociëteit voor kamerbewoners, vanaf 9 uur nam. Herenstraat 45 (gebouw Staalwijk), jeugdsociëteit Time. 7.45-11.30 uur Hooglandse Kerfegracht 28, Open- Fred. Hendrikplantsoen 25. Leider- lorp, gespreksavond Baha'i Gemeen- ehap, 8.15 uur nam. Nieuwe Rijn 19, clüb voor alleeri- wediuwen Steenstraat lb. Wereldwinkel Lei- Willem de Zwijgerlaan, Koningskerk ruilavond 7.30 uur-10 uur nam. Oude Singel 140, open-huisaivond van de Leidse Werkgroep Homofilie/ Zaterdag Speeltuinvereniging tier" (Montgomerystrai Breestraat 19, Twentwel, sociëteit roor kamerbewoners, vanaf 9 uur nam. Geverstraat 65, Oegstgeest, sociëteit roor kamerbewoners en alleenstaan- Zondag kamerbewoners 65, Oegstgeest, sociëteit Maandag Wereldwinkel Lei den, 12.30-6 uur nam. Herengracht 51. gebedssamenkomst Unified Family, 8.30 uur nam. tel. 44)353. Apotheken zondagsdienst wordt waargenomen LEIDERDORP De maatschappelijk welzijn vergadert vanavond in het gemeentehuis in Leiderdorp. De agenda vermeldt on dermeer; subsidie voor de Neder landse Blindenbiblotheek m.b.t. het gesproken weekblad over 1975; de in terkerkelijke vrouwendienst; de Ne derlandse Hartstichting; de stichting tot steun van de protestant-geeste lijke verzorging van de krijgsmacht; stichting gezondheidszorg Leider dorp 174; kraamcentrum Rijn en Vliet 1974; Unie van Vrouwelijke vrijwilligers. Aanstaande donderdagavond;ver gadert de commissie beroep- en be zwaarschriften, eveneens in het gé- meentehuis. De bezwaarschriften van de heer Brouwer, inzake het inne men van een standplaats op de weekmarkt komen aan de beurt, evenals die van aannemer Meerburg inzake een geweigerde vergunning voor het plaatsen van een nissenhut op het perceel Achthovenerweg 7. Tenslotte komt het bezwaarschrift van 24 bewoners tegen het bestem- i mingsplan „Voordorpterrein" (zie el ders op deze pagina) in behandeling. elehoon 25260 Vakantie Parmantig Koord-studio, Oude Rijn 88, was gedurende de maaud juli gesloten voor vaste bezoekers en geïnteres seerden. Nu meldt dit fraaie instituut ons dat ook deze maand de deuren dicht zullen blijven. Niet omdat er moeilijkheden zijn, neenee, gewoon omdat het nog veel te mooi weer is en er derhalve van de zon genoten dient te worden. Nou ja, als je het Je kunt veroorlo ven, nietwaar? In elk geval: van harte gegund. Op 1 september treedt het dagelijks programma weer in werking. De na dere mededelingen volgen nog. Via deze mhnirth Onze correspondent in Leiderdorp zag tijdiens de opening van de kinder boerderij, afgelopen vrijdag, kennelijk tussen de vele beesten de oud-raads leden niet meer. Bij het vermelden van de milde gavers van de verschil- lande dieren had hij niet vermeld dat het parmantige hangbuikzwijntje Sjang en het zwangere hangbuik varkentje Li-Wang door de oud- raadsleden Toelen en Poels waren ge schonken. Wij verontschuldigen ons voor dit soort omissies. Gasten ^girfipinffl "Duimmftiii herbergt» mo- Redactie Paul Wolfswinkel menteel (deze maand uit en dan ook nog in september) een honderdtal Engelse werkstudenten, die in de Randstad zullen worden tewerk ge steld. De jongens, afkomstig uit Londen, Liverpool en Bristol, verdienen, na aftrek vaij de reis- en verblijfkosten, meer dan zij thuis zouden verdienen. Hier zijn trouwens ook meer bij baantjes dan in het Verenigd Ko ninkrijk. En Duinrell is natuurlijk blij met deze gasten, zo op het einde van het seizoen; de studenten ook, want ze kunnen van dè zwem-, midgetgolf- en trimfaxdlAteiten gebruik maken, om maar eens enkele gezonde dingen op te noemen. LEIDEN De kantoorboek handel Wolfslag aan de Bree straat is gistermiddag officieel heropend, na een langdurige en intensieve verbouwing. Daartoe hield men een "Open Huis" waar, zoalsde foto te zien geeft, nogal wat mensen aanwezig waren. Burgerlijke stand van Leiden Mariël Monique dv G. G. de Jager en, 0. M. Schouten: Barbara Janina Bro- nislawa dv J. Rudz en B. I. Markows- ka; Anna Danlëila dv P. J. A. M. van der Ham en G. C. A. M. Rossel; Marco zv G. A. Langezaal en G. C. Hermans; Yashvir Ram-Manohar ----- - en N. S. de Best dus Gerardus Maria dv L. A. M. der Krogt en C. J. M. van Leeuwen; Wendy dv C. Leupe- en A D. van Berge Henegouwen. GEHUWD: D. Dijkstra en A. Kühn; W. Harteveld; C. L. H. Knljnenburg en M. de Boer. OVERLEDEN: A. Pikaar (66) vrouw; P. .Blankestyn 477) man; J. Naastepad. (64) vrouw. WASSENAAR Bij de bezwaar- schriften die bij de Wassenaarse ge meenteraad zijn ingediend tegen het bestemmingsplan "Landelijk Ge bied" is een.uitvoerig stuk van de di recteur van de Duiniwaterleiddng van 's Gravenhage met een groot aantal technische bezwaren tegen onderdelen van het bestemmings plan. De meeste van die bezwaren worden door burgemeester en wet houders als gegrond erkend. Met en kele principiële bezwaren van de Haagse Duinwaterleiding zijn bur gemeester en wethouders het echter niet eens. De directeur- maakt er 'beswaar tegen dat in het bestemmingsplan de waterwinbelangen ondergeschikt zijn gemaakt aan de natuur- en cul tuurhistorische waarden van het duingebied alsmede aan de oplan gen van de zeewering. Naar zijn mè- ning dienen de waterwinbexangen "nevengeschikt" te zijn aan jie van de zeewering en "bovengeschikt" aan alle andere belangen en waarden. Het Wassenaarse college mprktop dat de waterwinning van nationaal belang genoemd kan worden. De Duinwaterleiding tracht bi.i de uit voering van haar werkzaamneden het duinlandschap zoveel mogeli jk te sparen ên zo mogelijk ze'fs is verbe teren. Dat illustreert dat de Duin waterleiding zelf ook rekening houdt met de natuurhistorische waarde van het duingebied. Deze na tuurhistorische waarde is onvervang baar terwijl de waterwinning in uiterste noodzaak ook buiten net duingebied op andere wijze plaats zou kunnen hebben, aldus het Was senaarse gemeentebestuur. Dus dient de natuurhistorische waarde gesteld te worden boven de wacerwinbeian- gen. Ook de zeewering - een onont beerlijk element - dient naar de mening van het college te worden gezien als van hoger belang dan de waterwinbelangen. De commissie Technische Diensten uit de Wassenaarse gemeenteraad heeft zich intussen met h- t stand punt van burgemeester en wethou ders verenigd. Het bestemmingsplan "Landelijk Gebied" zal met de be zwaarschriften op 15 september a.s door de Wassenaarse gemeenteraad behandeld worden. LEIDEN De oefenwedstrijd, die Lugdunum vanavond op het sport park De Bijlen tegen Alphen i zou spelen gaat niet door. Het Alphense sportpark is vanwege de droogte voor onbepaalde tiid gesloten. 20502, Apotheek Voorscho- ten, Leidseweg 66. tel. 01727—2525, Apotheek Beker. Lijtweg 4, Oegst- geest, tel. 55482. Sociaal Raadsvrouw In verband met de vakanties zijn de spreekuren in de J volgt gewijzigd: vrijdag van 10.30-11.30 augustus i Tulnstadwijk: elke 30 uur. Dienstencentrum Noordgeen spreek Dienstencentrum de Kool: elke zondering spreekuur 17.30-20.0(1 Binnenstadg elke donderdagavond Dierenhulpdienst katten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden en Leiderdorp Dag en nacht bereikbaar: telef 34687 Schooltandverzorging GG en GD-gebouw. Roodenburger straat la. tel. 20645. Spreekuren ging Leiden gedurende c Moederhulp Bureau Moederhulp (nlet-gehuwde- moederzorg), Terweepark 2, tel. 51068. mej. J Schrama (maatsch. werkster). SOS-dienst SOS Telefonische hulpdienst: Tel. 071-25202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Dag en nacht te be- Architecten Architecten-informatiecentrum Rijn land. Op werkdagen telefonisch bereik baar onder nr. 26385. Zitting op woens dagavond van 7.309.30 uur op het adres Middelweg 4 (bil Hoogl. kerk) Gemeenschap Zuidwest Hulpverlenlngs- en gemeenschap Zuidwest tel 64115. LEIDSCH DAGBLAD Giro 57055 Witte Singel 1 Lelden Telefoon Redactie: 071-216Q7; m u 1 d e Kwartaalabonnement 1 35.90 Idem per post f 40.30 Jaarabonnement f 132.1C Idem per post f 149.70 Lossp betaling te voldoen BH a matlsche overschrllvtng geeD mintstratle- en incassokosten Nabezorelng vaD 18 0020.( Zaterdags van 16.00—18.00 Telefoon 071-30500 Indien Ir sprek: 071-34589

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2