Zuidema: NEC is niet slechts een springplank Zondag 17augustusgaat de bal weer overal rollen en deToto weer volop draaien. Larsen en Matic zijn nog niet speelgerechtigd TENNISJEUGD TECHNISCH EN TACTISCH ZWAK „Het sfeertje hier bevalt me" Voor nacompetitie-duel Sparta Als ik zondag goed zit in de Nationale Lotto of Toto boek ik nu vast voorde WK Voetbal in 1978. CHRIS EVERT WEER TITEL OEFENDUELS DINSDAG 12 AUGUSTUS 1975 PAGINA 11 Nijmegen - De boekenkast, die ten tijde van Wiel Coerver was volgepropt met sportlec- tuur, is bijna leeggeroofd. In NEC's spelershome herinneren nog een paar omgekrulde werkjes aan de van voetbal bezeten trainer. Maar waag het niet daarover iets geringschat tends te zeggen, want onmiddellijk is er iemand om je over die ongepastheid te onder houden. „Meneer", zegt een al wat oudere man belerend, „alles hier in de Goffert ademt toch de sfeer van Coerver. Dat was een man,zoals er geen tweede op de hele wereld is". Door Ger Stolk delingen nog stroever verlopen, dat we een middenveld hebben van Maar dat kwam door Kessler. we nauwelijks zestig jaar. Jaap van de hadden een eerlijk gesprek gehad Berg is 21, Marijnissen 21 en Peters en hij zou me zo snel mogelijk iets 20. Dat heeft perspectief. We heb- laten horen. Hij moet dat nu nog ben een lichtgewicht-voorhoede met doen. Kijk, dat had ik van een heer Kowalik, Meijers en mijn persoon op neer als Kessler tóch niet verwacht. Die Maar we gaan ook niet van fysieke Piet de onderhandehngen met buitenlandse kracht uit. we zijn gewoon een be- clubs zijn zelfs nu nog niet van de weeglijk stel. En daarmee krijgen on- taura. Voorlopig zit ik voor 'n jaar bij ze tegenstanders nog heel wat te NEC, dat wel. Maar de contacten stellen." bestaan nog. Valencia, waar Johnny Rep heen is, was een andere moge- lijkheid." Naar verluidt heeft Johan Zuidema "In het kort komt hét dat het materiaal waarm Visser volgens insiders op een veel hogere klassering dan de midden moot gaat aansturen, voor een be langrijk deel is ontdekt door Coer ver. "Schatten heeft die trainer voor NEC verdiend", zegt dezelfde man "Schellekeus. Marden. «n'conTmct Door Rob Vente Johan Zuidema (8), hier nog in actie voor FC Twente, ziet NEC niet alleen als een springplank. Rotterdam Leo Steegman, de Spartaanse trainer die vandaag-de- dag toch al bepaald geen zorgeloos bestaan leidt, heeft er een nieuw probleem bij: zijn buitenlandse aanwinsten Claus Larsen en Stipan Matic blijken (nog) niet gerechtigd om morgenavond met Sparta voor de nacompetitie aan te treden tegen AZ'67. Een sombere Leo Steegman vanoch tend: „Zoals de zaken er nu voorstaan, mogen Matic en Larsen in Alkmaar beslist niet spelen. Het wachten is op een verklaring van de Deense voetbalbond dat Larsen officieel voor ons speelgerechtigd is en eentje van de Duitse bond - Matic speelde immers vorig seizoen in Duitsland - dat die Joegoslaaf mag voetballen. Natuurlijk, het is mogelijk dat die verklaringen vandaag of morgen afkomen - er wordt op het ogenblik met spoed en op hoog niveau overleg over gepleegd - maar nogmaals, op dit moment is het helaas nog niet in orde". Ook Erkelens kan woensdagavond in ADVERTENTIE Thijssen, Peters, Van Deinsen, - r vónd ze gewoon. En weet je wat ze helemaal kostten? Drieöui- zehd gulden en geen cent meer. En neem dit prachtige spelershome. Heeft meer dan een ton sekost. Dat de"ma; ..Dat geld was er niet, maar Coerver zo'n enthousiaste kerel dat hij dat geld in een mum van tijd uit de zak van een stel supporters praatte. Die supporters drinken hier na afloop van de wedstrijd, dat is hun belo ning." Johan Zuidema weet van die ge- scmedenis mets af. Hij heeft Coer ver nooit meegemaakt, speelde, toen Coerver nog de scepter zwaaide in De Goffert, eerste divisie voetbal bij SC Cambuur. "Laat die man"* met rust", roept zo'n rijke supporter tij dens ons gesprek. Hij zwaait ver vaarlijk met een glas en voegt er aan toe dat Johan toch negentig minuten voetbal in de bloedhitte tegen Ever- ton achter de rug heeft. Zuidema werpt hem een blik toe van „bemoei je er niet mee" en zegt vervolgens dat hij nog nooit zo blij is geweest dan op het moment dat de com missie van bindend advies hem en NEC in het gelijk stelde. En: „Denk nie„ dat ik bluf. Honderd procent club zou kunnen veran deren. Niettemin spreekt hij perti nent tegen dat NEC voor hem slechts een springplank zou zijn. Zui- die clausule klopt. Startschot voetbal competitie nadert het zeker, zou hebben gewonnen, gestopt. Maar 't sfeertje hier bevalt i is zo'n beetje te vergelijken met hoe het er bij Twente onder de spe lers aan toe ging. Het is beslist niet zo dat ik op stel en sprong wegga na dit seizoen. Het hangt er ook vanaf, hoe het zich ontwikkelt, of ik zelf FC Twente de zaak een goede competitie speel. Ik heb •k zijn mezelf hQge eisen gesold, toen ik hier voor het eerst ging trainen. Ik waarmaken, laten ;n ze mooi helemaal niets s gekregen. Ik ben een Fries, die doelpunten van vroeger geen toe- koppig zeggen ze. Ik heb op een ge- val zijn geweest. Ik wil voor het eerst geven moment de beslissing geno men weg te gaan bij FC Twente. Niemand zou me van dat besluit hebben kunnen afbrengen". Sinds Johan Zuidema in de halve ajo uouaucuicllut, *1® UEF^"CuP Plotseling Met dat laatste stop ik hier. Ik weet doelpunt in mijn leven helemaal met voetbal bezig zijn. Bij SC Cambuur en ook bij FC Twente was ik naast de voetballerij ook nog werkzaam als bankbediende. - - -Met dat 1) kapitaal belang niet hoe me dat bevalt, misschien verveel ik me wel. Maar ik wil het gewoon ervaren. Wie weet hoeveel tegen Juventus maakte, werd hij een nationale held, na Cruijff en beduid, tk* gaan vMtbaUen.lrk Iets wat hij volgens zijn ex-coUe- —'zie met NEC ook mogelijkheden. Je 1 ,e mag van mij weten dat niet aUeen ft onsevanppr "TTnrvcnnec" wijze heeft opgevangen, noemde Epi Drost het recentelijk.' En een andere tukker, die onbekend wenst te blijven, kan niet nalaten te zeggen dat Johan Zuidema een omhooggevallen speler is, die, wan neer hij bij FC Twente zou zijn ge bleven op een voor hem kwade dag een "mooie klap op zijn bek" zou hebben gekregen. Zuidema: "Dat wat Drost zegt, slaat nergens op. Kijk, toen ik ze naar de finale van de UEFA-Cup schopte was ik een goeie jongen. Nu gooien ze ineens het salaris een rol heeft gespeeld. Ik heb ook de kwaliteit van de ploeg mee laten spelen. Het feit dat Jan Peters is gebleven, dat een Schelle- kens, sinds Coerver hem niet meer uitfoetert, inderdaad die doelman aan het worden is, i die hij kan zijn. In dit verband zeg ik je dat ik bij Go Ahead Eagles meer geld had kunnen verdienen dan hier. Kort om, wanneer alles naar wens ver loopt, blijf ik bij NEC." Een NEC, dat weieens hoger zou met modder. Maar denk niet, dat ik kunnen komen dan velen op dit riets 1 trek". Buitenland Johan Zuidema spreekt trouwens tegen dat hij het besluit nam om weg te gaan toen hij nationale be kendheid ging genieten. "Al in ja nuari zijn de contractuele bespre kingen begonnen", legt hij uit. "Nou, er was een aardig gat en alles leek erop dat we niet tot een vergelijk zouden komen. Toen heb ik al ge zegd, ik ga weg, ik zou graag het transferbedrag willen weten. Dat is. denk ik, met een korreltje zout' genomen. Het aanbod dat ik voor 1 mei kreeg leek nergens op. Pas toen ze door kregen dat het menens was kwam er een veel hoger salaris uit de bus. Maar dat al- een hoog vergoedingsbedrag te kunnen krijgen. Ga ir het buitenland, adviseer- le telkens weer. Dan konden ze namelijk nog meer geld vragen. Met RWDM was ik persoonlijk voor drie jaar akkoord. Maar ja, die mensen schrokken terug voor een bedrag van meer dan negen ton". Met "^rtha BSC zijn de onderhan- VOETBAL De competitiewed strijd in de eerste divisie tussen Vi tesse en SC Amersfoort wordt in-- plaats van zondagmiddag, zondag avond om 18.00 uur gespeeld. De wedstrijden PSV MVV en Sparta Ajax beginnen zaterdagavond om 20.00 uur. Haal meteen een formulier bij uw club of winkelier. Alkmaar nog niet van de partij zijn. Leo Steegman: „Naar eerst nu blijkt moet die nog een oude schorsing, bij FC Dordrecht opgelopen, uitzitten. Hoe de vork overigens precies in de steel zit. snap ik ook niet. In de Intertoto-competitie mocht hij im mers wel spelen. Maar dat scheen niet te tellen. Trouwens, Larsen heeft in die Intertoto-competitie ook voor ons gevoetbald. Zonder die verklaring van de Deense voetbal bond dus op zak te hebben. Maar voor de „Intertoto" had hij die kennelijk niet nodig." Nog een tegenvaller voor de veelgeplaagde Steegman: Binken tobt met een teenblessure en blijkt niet in staat tegen AZ van de partij te zijn. De trainer van Sparta: „En door al die toestanden heb ik natuurlijk nog geen opstelling op papier. Eerst trouwens maar even afwachten of er voor woensdagavond kwart over zes soms telegrammen van de Deense en Duitse voetbalbond binnenkomen". Leo Steegman gelooft er overigens heilig in dat de nacompetitie ook inderdaad gaat uitmaken welke Nederlandse club er komend seizoen met Feyenoord aan het UEFA-toer- hooi mag deelnemen. De trainer van de club die de Fair Play Cup veroverde: „Volgens mij gaat de KNVB die arbitragezaak namelijk winnen". Steegman over de kansen van Sparta: „Wij starten in deze nacompetitie natuurlijk als de underdog. Maar dat heeft ook zijn voordelen. In elk geval zullen we er t morgenavond een spektakelstuk van gaan maken. Let maar eens op. Want we weigeren pertinent om ons te laten afslachten". En daarna, lachend: „Gelukkig kunnen we morgenavond ook ons Nederlands weer eens ophalen. Sinds de laatste competitiedag van vorig seizoen, begin mei dus, hebben we namelijk niet meer tegen een Nederlandse club gevoetbald. In de Intertoto dus tegen Zweden, Belgen en Oostenrijkers en vriendschappe lijk voetbal in Denemarken en Spanje. Zo'n drie maanden hebben we dus niet tegen een Nederlandse vereniging gestaan. Dat moet een record zijn". WENEN De Russinnen Olga Morozova en Marina Krosjina heb ben gisteren in Wenen tijdiens het tennistoernooi om de Europese titels in de finale damesdubbelspel met 4—6, 7—5, 6—4 gewonnen van de Tsjechische speelsters Martina Na- vratilova en Renata Tomanova. In de eindstrijd herendubbelspel zege vierden de Polen Nowicki en Niedz- wieki met 6—2, 6—3, 7—6 over de Bulgaarse gebroeders Bojidar en Ma tei Pampoelov. De titel in het ge- mengt dubbelspel ging naar het Tsjechische paar Martina Navrati- lovaHutko, dat het Hongaarse duo Eva Szabo—Machan met 7—6, 6—2 versloeg. In de landenrangschikking eindigde Tsjechoslowakije met 36 punten bovenaan, voor de Sow jet Uniet (34). Nederland werd dank zij Elly Appel (halive finalist) vijfde met 5 punten. Chris Evert verzekerde zich met een overwinning van 6—3 64 op de Australische Dianne Fromholtz van de vierde achtereenvolgende Ameri kaanse titel verharde banen. Het was de 75ste achtereenvolgende zege, die Evert de laatste twee jaar op dit soort speeloppervlakten behaalde. LEIDEN r De oefenduels van de amateurclubs uit de Leidse regio die voor vanavond en morgenavond op het programma staan zijn: dinsdagavond: Katwijk LDWS (19.00 uur). Woensdagavond: LPC RVC, Noord-wijk UVS (19.00 uur.), Rtfns- burgse Boys Roodenburg, RCL UDO (18.30 uur), SC Lisse Donau- feld (18.30 uur), VFC SJZ en Tey- lingen Nieuw Vennep. leen toch Toch vier jeugdspelers naar hoofdtoernooi van nationale kampioenschappen SCHEVENINGEN De nationale tenniselite, of alles wat daar voor door wil gaan, is begonnen aan de slechtst betaalde klus van het sei zoen: de nationale kampioenschap pen in Scheveningen, waar de uit eindelijke winnaar niet meer dan 200 gulden wacht. De KNLTB maakt het de deelnemers niet gemakkelijk: vanaf de kwalificatie mteen 'best of five' zonder 'tiebreak' de duur-ver- korter, die overal elders wordt oe- gepast. Desondanks is de belangstel ling groot, wellicht ook al omdat tennistoeristen van buitenlandse afkomst, die de nationale groothe den bij vrijwel alle voorgaande eve nementen hinderlijk voor de voeten hebben gelopen, nu ontbreken. Tra ditiegetrouw werd het Jong talent dat van bondswege in ruime getale gisteren tot de kwalificatie werd toe gelaten, opgenomen in het vertede- dende sfeertje dat het METS-gebeu- ren kenmerkt. Maar alle opwekkende kout vanaf de kant, kan niets verhelen, dat ook de jongste gene ratie de ballen het fermst raakt als teleurstelling over een gemiste kans moet worden afgereageerd met een klap tegen de omheining, een gebaar dat meestal gepaard gaat met fors taalgebruik. De nieuwste generatie is technisch gezien even zwak onder legd, heeft taktisch gezien even weinig benul, als de parkspelers van tien jaar geleden. Een nieuwe Okker is vooralsnog niet aan de horizon verschenen. De reden staat op een papiertje, dat ergens diep in de laden van het bondsbureau is weggestopt. Twee jaar geleden stelde bondstrainer Buytelaar al voor in navolging van het buitenland Frankrijk telt al zo'n 23 instituten over te gaan tot de oprichting van een school, waar studie en tennis op harmoni sche wijze zou kunnen worden ge combineerd. Het plan klonk de bondsbestuurders te duur en te re volutionair in de oren, waardoor het talent, dat via het inmiddels in werking getreden fase-plan overal in den lande wordt geplukt, geen ge legenheid tot behoorlijke scholing wordt geboden. Desondanks plaats ten vier van de zes toegelaten jeugd spelers zich voor het hoofdtoernooi. Huub van Doorne van de bekende DAF-familie won van Ad Kooy- mans, Jaco Garos versloeg tennis- leraar Jaap Panman, Peter Boots man won in een uitputtingsslag van Hans Haks en nationaal jeugdkam pioen (in de categorie t/m 18) René Gorter kwam na twee verloren sets in een partij anti-tennis toch nog langs de houterig ogende en zo spe lende Jaap van Mourik. In het eigenlijke hoofdtoernooi, dat met een schema van 32 begint, moet Bootsman aantreden tegen Fred Hemmes, René Gorter komt uit te gen Paul van Min, Jaco Garos staat tegenover Marion Laudin, terwijl Huub van Doorne als enige van de jeugd een reëele kans heeft door te dringen tot de tweede ronde. Hij ontmoet namelijk Hans Adema van Scheltema. Wie Louk Sanders (ook indoor- kampioen) van de troon moet stoten is onduidelijk, al zal men komen aan dragen met Rolf Thung, die zich toch weer tot de 'nationale' heeft verlaagd. Hoewel hij er vorig jaar tegen een forse kater aanliep, die lang genoeg heeft nagewerkt. Voorts is ook Theo Gorter weer aanwezig na zijn rampzalig bromfietsongeluk van vorig jaar. Bij de dames zijn de vooruitzichten een puzzel, nu Betty Stöve en Tine Zwaan ontbreken we gens tennis in Amerika en Ada de Laive-Bakker in verband met een blijde gebeurtenis alleen in het da- mesdubbel uitkomt. Opmerkelijk mag worden genoemd dat niet titelver dedigster Marijke Schaar eerste is geplaatst, maar Elly Appel. Uitslagen Heren enkelspel: Loek Klippel Michel Riaskoff 7-5, 3-6, 7-5, 4-6, 6-0; Patrick Silos Erik Verkade 6-3, 3-6, 6-1, 6-2; Sander Rutgers Bas Vletter 6-4, 9-7, 6-3; Jan Lind— Bram Madera 6-1, 4-6, 6-2, 6-4; Rob Mentink Frans de Kort 6-3, 5-7, 6-3, 6-2; Fried Schmitz Henny Brakel w.o.; Jaco Garos Jaap Panman 6-1, 6-3, 1-6, 6-1; Gerard Scholtes Jan Coebergh w.o.; Frits Don Willem Pufkus 9-11, 6-3, 6-3, 7-5; Jan Buise Lex Constandse 3-6, 6-8, 6-2, 8-6, 6-3; Otto Panman René Boers 6-4, 7-9, 6-2, 7-5; Otto Blom Richard Kasten 12-10, 4-6, 6-1, 6-4; Peter Bootsman Hans Haks 10-12, 6-3, 4-6, 6-2, 6-4; Huub van Doorne Ad Kooymans 6-0, 6-0, 6-3; Rene Gorter Jaap van Mourik 1-6, 2-6, 6-3, 8-6; Peter Vaar- ties Bert van Slooten 6-4, 6-2, 8-6. Dames enkelspel: Leonne van de Wildenberg Jansje van Breemen 6-2, 6-1; Inge Kosten Guusje Wolff 6-3, 7-5; Annelies Prins Hanneke Raaymakers 2-6, 7-5, 6-3; Joke Bos Bernardino Sluyter 6-4, 6-0; Yvonne v. d. Eeckhout Mar- riet Pakker 2-6, 6-3, 8-6; Ingrid de Jonge Hetty Taphoorn 6-2, 5-7, 6-2; Joyce Zuidam Patricia Blaas 6-2, 6-2; Annemieke Blom Annet te Bouwer 9-7, 6-L

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 11