Moeilijk jaar voor gemeenten PvdA achter partij van Soares 'Leden van vissersbond hebben zelf ongelimiteerd gevangen' Buitenom Binnendoor Verpleger wekenlang onschuldig in cel Prof. De Jong neemt beschuldiging terug ZATERDAG 26 JULI 1975 PAGINA 'i AMSTERDAM (ANP) Naai* aan leiding van de uitlatingen van het ue nnaervieugci van ue fvoa Stammende kamerlid A. Voortman, heeft het dagelijks bestuur van de PvdA het nuttig geacht daarop enig commentaar te leveren, waarin tevens het eigen standpunt tot uiting komt. In een gistermiddag uitgegeven verklaring schrijft het bestuur, dat de PvdA achter de strijd staat die Portugese socianstiscne paruj voert voor het behoud van een aan tal democratische grondrechten, zo- uti ViijAiciu van vereniging en persvrijheid. tevens o«euüt de PvdA de partij a iviario öoares „in het standpunt dat de uitslag van ae dit voorjaar zuigen haar weerslag moet vinden in wijze waarop Portugal wórdt be stuurd". wordt aan herinnerd, dat bij de verKiczuigen de socialisten in Por tugal Dijna 40 pet van ae stemmen benaaiaen. „in ait veroand willen wij vaststellen, aat op dit moment de Portugese socialistische partij geen ie mogoiijkiieid heeft haar cug ui - KJ, uugui vu nagoiaucu, radio of televisie uit te dragen en ,o de georganiseerde demonstraties enige mogeüjkneid zijn om tegen een aantal beslissingen en ontwikke lingen te protesteren", aldus besiuit de verklaring. Geen verdere daling tbc AMSTERDAM (ANP) Blijkens het jaarverslag van de Amsterdam se vereniging tot bestrijding der tu berculose zijn in Amsterdam en om geving gedurende 1974 in totaal 209 patiënten met actieve tuberculose ontdekt. Zestig van hen leden aan open longtuberculose met de moge lijkheid van besmetting van perso nen in him omgeving, maar door het instellen van een medicamenteuze behandeling is dit gevaar terstond bezworen. „De daling uit vroeger jaren van de tuberculose is kennelijk geheel tot stilstand gekomen", zo luidt het com mentaar van dr. R. N. Spanjaard, directeur van de vereniging. „Al zes jaar lang bevindt de ziekte zich op hetzelfde niveau en is er dus sprake van een relatieve stilstand in de da- ling". In geheel Nederland treft men de laatste jaren vrijwel zonder veran dering een aantal tbc-patiënten aan dat schommelt net iets boven de 2000. Hiddink blijft bij De Graafschap DOETINCHEM Guus Hiddink blijft bij De Graafschap. De mid denvelder, die eerder deze week we gens gebrek aan inzet werd wegge stuurd uit een trainingskamp en die in onderhandeling was met de Fran se club Strasbourg, zal zijn tweeja rig contract normaal uitdienen. Dit was op 1 Juli J.1, ingegaan. VNG OVER 1976: DEN HAAG (ANP) De Vereniging van Nederlandse Ge meenten (VNG) heeft met gemengde gevoelens kennis geno men van de circulaires van de staatssecretaris van Binnenland se Zaken, Polak, inzake de uitkeringen uit het gemeentefonds en de uitkeringen voor lager onderwijs in '76. Zij heeft begrip voor de moeilijke situatie waarin de overheidsfinanciën ver keren. Niettemin betreurt zij, dat de uitkeringen uit het ge meentefonds in 1976 nog weer f 200 miljoen zullen achterblij ven bij het advies van de raad voor de gemeentefinanciën. Met een drijvende kraan wordt in de Maashaven in Maasbracht het plezierjacht "Nelfra" gelicht dat gister middag door de ongeladen vrachtboot "Volta" van meer dan 1000 ton werd overvaren. De drie opvarenden van de "Nelfra" kwamen om het le ven. De slachtoffers waren de 49-jarige drogist L. Zondag uit Geldermalsen, zijn 41-ja rige echtgenote en hun 15-ja rige zoon. De stoffelijke over schotten bleken na lichting nog aan boord te zijn. Het pleziervaartuig was juist ge schut toen het van achteren werd aangevaren door het Nederlandse vrachtschip "Volta" dat enige dagen in de voorhaven had gelegen en nu leeg uitvoer. Vrijwel on middellijk verdween het ple- zierscheepje in het ter plaat se acht meter diepe water. Twee honden die aan boord waren wisten zwemmend de kant te halen. Heineken stopt leveranties van bier aan Konmar DEN HAAG (ANP) Omdat Konmar Zelfbedieningswarenhuizen in Den Haag het bier volgens Heine ken voor een te lage prijs verkoopt, heeft Heineken besloten de bierkraan voor Konmar dicht te draaien. De directie van Konmar heeft gis teravond meegedeeld dat er nog voor pl.m. een week voorraad aanwezig is, die voor oude prijs uitverkocht zal worden. Konmar betreurt dit besluit van Heineken ten zeerste, „omdat de consument er de dupe van dreigt te worden, die deze prijsvoordeeltjes best kan gebruiken, nu het leven toch al elke dag steeds duurder wordt". GROTE SERIE DIEFSTALLEN OPGELOST ROTTERDAM (SP> De Rotter damse politie heeft 28 Jongens on derhanden genomen, die 85 diefstal len op hun geweten hebben. Tegen 12 knapen van 16 en 17 jaar is pro ces-verbaal opgemaakt, de overigen kwamen er, gezien hun jeugdige leeftijd met een reprimande van af. De 19-jarige J. van E. en de 18-ja- rige R. S. kregen een proces-verbaal vanwege heling. De bende brak in in scholen en winkelpanden en heeft een aantal brommers gestolen. De gestolen goe deren werden doorverkocht. In to taal is voor 80.000 gulden aan geld en goederen buitgemaakt. De op brengst ging aan allerlei pleziertjes op. Verder heeft de politie zeven Jon gens van 15 en 16 jaar aangehouden, vanwege negen inbraken in scholen, clubgebouwen, kantines en uit vrachtauto's. De waarde van hun buit was circa 5500 gulden. een 25-jarige verpleger Gerrie N. wekenlang, naar nu is gebleken, on schuldig in voorarrest gezeten. terst moeilijk jaar worden. De ge- denkbaar. De ringe toeneming zal al voor een groot deel moeten worden aangewend voor het gemeentelijk aandeel in de sterk stijgende uitgaven in de sociale sfeer. Ook de normbedragen voor het la ger onderwijs laten over het alge meen slechts geringe verhogingen zien. Het is frappant, aldus de VNG dat bij de onderwijsuitkeringen wordt uitgegaan van lagere percentages voor loon- en prijsstijgingen dan bij de gemeentefondsuitkeringen. Dit AMSTERDAM (ANP) Met de arrestantie van verdacht worden inbraken te hebben gepleegd, heeft de Amsterdamse politie klaarheid kunnen brengen in een overval op de toekomst niet 11 december vorig jaar in Amster- woonde. De verpleger was een stam- vastgestelde bedra- ^m. Hierbij werd onder bedreiging gast van het café. Toen twee gemas- gen maken, aldus de VNG een niet met een vuurwapen f 15.000 gesto- erg overtuigende indruk. len. Verdacht van deze overval heeft kerde mannen de bewuste avond het huis van de vrouw binnendrongen vroeg de vrouw: Ben jij het Gerrie? Dit werd door een der overvallers bevestigd. Afgaande op deze verkla ring arresteerde de politie de ver pleger en hield hem tot eind januari vast. Toen moest men hem wegens gebrek aan bewijs op vrije voeten stellen. In hoger beroep ARNHEM (SP) Twaalf brief t AMSTERDAM (ANP) In het zevende deel van Het Koninkrijk der Weekblad Nederlanden in de Tweede Wereld oorlog zal prof. dr. L. de Jong, di recteur van het Rijksinstituut voor Oorlogsdocumentatie, de beschuldi- zeventien Zuidmolukkers, die door de ging rectificeren, dat „vast staat", rechtbank i nArnhem tot gevangen dat prof. David Cohen, tezamen met Hij spreekt rechtbank in Arnhem tot gevangenis- a. Asscher, voorzitter van de Joodse straffen zijn veroordeeld, omdat zij Raad tijdens de bezetting, adressen van ondergedoken Joodse kinderen aan de Duitsers heeft doorgegeven. Dr. de Jong kwam tot deze beschul- op bepaalde adri diging in een voetnoot in het laatst- zulks ter inleiding Met de arrestatie van de vijf man die in en om Amsterdam grote par- t-l l i *xt* tijen elektrische apparatuur zouden Dit deelt het_Nieuw Israëlitisch bebben ontvreemd, nu 00k deze overval opgehelderd. Een van de vijf, de B. die erg op Dit blad heeft maand geleden uitgebreid aandacht hacfoor) oon H07Q irrvotnnif Hu T/vtiit J o tS w^blaTdeiT^hm- verhoor de overval op de diging onjuist te hebben bevonden. Ook de tweede over. Koningin Juliana wilden gijzelen, zijn in hoger beroep gegaan. De overige vijf die werden veroor deeld tot een straf van een jaar, na een eis van drie jaar hebben hiervan afgezien. zijn spijt over uit. „Wel heeft de vertegenwoordiging van de Joodse Raad in Den Haag in een aantal gevallen Joodse kinderen, die als onderduikers waren gepakt, ondergebracht, Het onderzoek naar de inbraken wees uit dat Van de B. en zijn me deplichtigen de gestolen video-r hun depor- ders, televisietoestellen en radio-ap- AL ZEVEN TON TONG IN BESLAG GENOMEN DEN HAAG (SP) In de af gelopen week is al zeven ton on dermaatse tong in beslag geno men. De Algemene Inspectie dienst van het ministerie van Landbouw en Visserij heeft na melijk reeds vorige week in structies gekregen voor een in tensievere controle op de nale ving van de vangstbeperkingen voor tong en schol op de Noord zee. Dit gebeurde dus vóórdat de Nederlandse Vissersbond in een brief een verscherping van de controle eiste. Er wordt nu ook doelmatiger opgetreden in geval van overtre dingen. Bovendien heeft de ma rine sinds kort zijn controleca paciteit verdubbeld tot vier vaartuigen. Verder zal er niet eeaarzeld worden, aldus het mi nisterie, bij overtredingen de netten ter inbeslagneming te verzegelen en in geval van ver zet het schip op te brengen. "Als er volgend jaar weer een internationale vangstbeperking voor tong en schol komt, zal het Nederlandse quotum op indivi duele basis moeten worden ver deeld. Een andere verdeling kan niet worden aanvaard." Dit standpunt heeft de Nederlandse Vissersbond ineenomen. zo bleek uit het blad "Visserijwereld". IJMUIDEN (SP) "Het zijn de leden van de vissersbond zelf die de eerste zes maanden van het jaar ongelimiteerd hebben gevan gen op zee en het was de bond zelf die maandenlang het tot stand ko men van de quoteringsmaatregelen heeft vertraagd. Daarom vind ik het dreigement van voorzitter Hoek stra en zijn vraag om een strenge re controle op zee en in de aanvoer- havens alleen maar hypocriet". Dat zegt de IJmuidenaar Wim Gouda sr., die voorzitter is van de Neder landse Zeevisgroothandel Vereni ging, tevens lid van de quoterings commissie voor tong en schol en daarnaast nog lid van het bestuur van het Ontwikkelings- en Sane ringsfonds. In januari was al bekend dat de vangsten, o.a. van tong en schol, beperat moesten worden. Door het produktschap voor vis en visproduk- ten is toen een commissie gevormd die op verzoek van de minister werd belast met het opstellen van een regeling. In deze commissie had ook de vissersbond zitting. "Het heeft echt maanden geduurd voordat de vissersbond met haar achterban tot overeenstemming kon komen. Het was een grote Babylonische spraak verwarring, er is gepraat tot in het oneindige". Daardoor kon het voorkomen dat vanaf mei door de overheid de maatregelen bekend werden ge maakt voor de beperking van vang sten. "Zo hebben al die vissers zo'n vijf tot zes maanden lang ongelimi teerd, ongebreideld en zeer inten sief op tong en schol gevist. En nu zitten we met de gevolgen. In het afgelopen half jaar is al tweederde van de toegestane hoeveelheden voor tong en schol aangevoerd, zo dat het er best in zit dat de kotters in oktober aan de kant moeten lig gen. Ik kan me voorstellen dat de vissersbond, die de grootste aan hang in Urk heeft, daarvoor be vreesd is. En als je zoveel vis uit het water haalt kan je zo'n ontwik keling verwachten". Begrip Oök het Ontwikkelings- en Sane ringsfonds kan volgens hem geen oplossing bieden. Dit Jaar zijn er door het fonds 25 miljoen gulden aan oliesubsidies uitgekeerd. Er zijn nog zo'n 35 miljoen aanwezig voor verdere projecten en voor 1976 moet er zeker nog eens zo'n 40 miljoen gulden bij. Dat maakt een totaal van 100 miljoen. Topambte naren van het ministerie hebben al laten doorschemeren dat een derge lijk hoog bedrag nooit door de over heid gegeven zal worden. Daarvoor de nationale enomie een te kleine en te zwakke plaats in. Aan de andere kant heeft Gouda wel begrip voor de moeilijke situa tie van de tong- en scholvissers. De groep huizenhoog. De vrij moderne en nieuwe vloot in Urk is zwaar be last met schulden en als er te wei nig wordt aangevoerd, laat staan dat de schepen stil komen te lig gen, wordt de dreiging van schuld eisers die gaan ingrijpen wel heel reeël. De totale schuld die op de Ur- ker vloot rust wordt geschat op 70 tot 80 miljoen gulden. Vandaar dat Wim Gouda wel begrip heeft voor de ongelimiteerde vangsten van de Urkers. „Ik geloof dat de leden van de vissersbond daarom tot hun laatste snik zullen doorgaan met het nege ren van de qouteringsmaatregelen. Maar dan valt er over een Jaar of twee misschien helemaal niets meer te vissen", zegt hij. Nog groter Om een vergelijking te maken: een werktijdverkorting bij DAF/ Volvo met 3000 werknemers kost de staat vijf miljoen guldea Zo legt Gouda uit. De Nederlandse visserij heeft 15.000 man in dienst. Het zou op zijn hoogst een bedrag van 25 miljoen gulden vergen. „Dat staat natuurlijk in geen verhouding met deze 100 miljoen". Gouda gelooft dat de huidige compensatieregelingen voor de kottervissers nauwelijks toe reikend zijn en voor volgend Jaar dreigen er op dit gebied nog grotere moeilijkheden. De zeevisgroothandel wil daarom voorstellen de visduur verder te be perken, de compensatiemaatregelen verder op te schroeven en bijv. ook de visafslag op zaterdag te sluiten. Daardoor lopen de schepen ook al eerder binnen", legt Gouda uit. Een goede maatregel vindt hij ook het opnieuw instellen van de veilplicht. Daardoor moet alle vis op de af slag worden verkocht en wordt de enorme zwarte handel tegengegaan. „Het is nu zo dat sommige schepen niet meer dan bijv. 300 kilo tong mogen aanvoeren. Als de schipper dan 300 kilo meer aan boord heeft gaat deze hoeveelheid zwart de markt op. Dat betekent wel dat je een vertekend beeld krijgt van da exploitatierekeningen". Erg dun Gouda zegt dat er eigenlijk te veel kotters operatief zijn, waardoor de spoeling voor de vissers wel heel erg dun wordt. Het Ontwikkelings- en Saneringsfondsis er niet in geslaagd de vloot effectief te verkleinen, omdat daarvoor de geleden ontbre ken. Daarom vindt hij het een eerste vereiste dat elke visser zich aan de gemaakte afspraken houdt. „De vis- sèrsbond heeft met zijn leden alle inspraak gehad. Als goedwillenden zich wel aan de quotering houden is het uiterst vervelend cat er an dere kwaadwilligen zijn die het voor de andere verprutsen. Daarmee de quotering de grond in boren met al le gevolgen vandien, voor de hele bedrijfstak. Dan vind ik dat Je als bond niet moet zijn voor scherpe con- troles, want hoe kunnen die paar ma rineschepen nou zo'n 500 kotters con troleren? Nee, dan moet je het bij Je eigen mensen zoeken". Servies (1) Om te beginnen maar eens een greep uit het volle leven. Dat ir toch altijd wonderlijker dan de fraaiste fantasie van dichter of romanschrijver. Afgelopen woensdagmiddag is een vriendin op bezoek. Zij is met een aan onverantwoordelijkheid grenzende hang naar avontuur, niet zoals een normaal mens met de auto, maar met de trein naar Leiden gereisd. Dat is geen milieu bewust gedrag meer; dat is willen opvallen. Maar straf volgt ook hier op de zonde. De middag verloopt en het is tijd voor de barre tocht terug naar de woonstee Utrecht. Maar hoe laat gaan de treinen? Openbaar vervoer is niet popu lair in huize-Mulder. Het vertrekt op een moment dat je niet zint, van een plaats waar je niet bent, naar een oord, waar Je niet we zen moet. Er is dus ook geen spoorboekje. Daar komt als reden voor de af wezigheid van deze geduchte gele paperback nog bij dat voor een kundig gebruik een scherpzinnig heid is vereist, die aan een ge middeld IQ niet verbonden is. De telefoon dus maar gepakt. Het is dan vijf uur. De lopende gids (editie 74/75) levert op dat men onder nummer 2 33 77 tot zeven uur terecht kan voor in formatie. Alle tijd dus nog en dat verklaart waarschijnlijk, waarom het nummer de eerstvolgende twintig minuten continu de be- zettoon geeft: tutututu. Eigenlijk mag ik niet spreken over continu want na vier minuten proberen, ontdek ik dat bij geen gehoor ook een nummer in Den Haag te con sulteren is, 82 43 31. Dat num mer produceert tot tweemaal toe slechts de informatietoonhet ge broken akkoord van de electroni- ca, tietoetaatietoetaa. Meneer Spoorwegen heeft kennelijk de re kening niet betaald. Terug op 2 33 77 blijkt alles nog in vol bedrijf. Tututu. Servies (2) Waarom dan niet op de bonne fooi naar zo'n halte Lammen schans, zal iemand met een gro tere aanleg tot het lijden van ont bering en minder gevoeligheid voor tocht opmerken. Dat is in mijn geval acht minuten te voet en twee minuten in de blikken, vier wielige hartvervetter. Nou, daar voel ik niets voor. Als de Spoorwegen zo nodig de ser vies willen ophouden, dan zullen ze het weten ook. En naar de tandarts ga ik ook geen tien mi nuten te vroeg. Maar intussen wordt het wel half zes. Tijd voor de bra in-wave. Toch maar een spoorboekje bij de buren lenen en zeer geconcen treerd trachten mr. de Bruin's ijzeren menagerie op wielen naar de Lammenschans te lokken? Geen denken aan. Ze verplaatsen zich in taxi's of rijden in nog gro tere auto's dan ikzelf. De PTT brengt uitkomst door uitgerekend op dit ogenblik van totale ontreddering het nieuwe te lefoonboek, dat van 1975 tot en met 76, te laten bezorgen. Zo'n interventie had je vroeger op het toneel ook, "deus ex machina" heette dat en dan verscheen er ineens een engel of een verre neef uit Alaska door hogere machten gezonden, op de planken. Hier dus het nieuwe telefoonboek; de buurvrouw komt speciaal bellen. Er blijkt nog al te zijn huisgehou den in de Leidse nederzetting van de NS. Tot 1 januari 1976 kan er kennelijk helemaal niet meer via de telefoon geïnformeerd worden, er staat tenminste niets meer van in, maar na die datum zijn De lieden die in de dertiger Ja ren afgaven op de in menig op zicht vermolmde politieke elites, droegen als middel tegen alle kwalen de Grote Leider aan en wat dit betekende kunnen we nog aanschouwen, hetzij in de frequent weerkerende tv-pro- gramma's, hetzij in natura in de als monument ingerichte ver nietigingskampen la Ausch- wits-Birkenau. Goed, van de mythe, de be zem, schoon schip, zijn we nu wel redelijk verlost, al blijkt de anti-democratische smeerpijperij in ultra-reactionaire blaadjes toch groter dan vaak wordt ge dacht. De autoritaire (Führer, wir folgen) aanval op de westeuro- pese democratieën lijkt daarmee voorlopig afgeslagen. Maar de democratie heeft meer vijanden. Begrip (2) De berichtgeving over Portugal wordt hier en daar goeddeels weggestopt onder een dikke ideo logische deken. Die deken heet begrip voor de leiders van de Portugese revolutie, de militai ren van de beweging van de strijd krachten. Dat begrip wil ik best opbren gen. Een in vele opzichten ach terlijk land, een halve eeuw on der de knoet gehouden van de Salazar-kliek, economisch en moreel uitgemergeld door een waanzinnige koloniale oorlog op vele fronten, zo'n land verschaft ongetwijfeld niet het klimaat, waarop een ontwikkelde demo cratie gedijen kan. Een beperkte parlementaire controle op een re gering met zeer veel volmachten zal nog lang onder de gegeven omstandigheden noodzakelijk zijn. Zoals dat in veel ontwikke lingslanden het geval ls, waar men zich de "luxe" van een rijk assortiment aan politieke partij en nog niet veroorloven kan. Maar in Portugal schijnt in 't nu op gang zijnde ontwikkelings proces alleen ruimte te worden geschapen voor de toch altijd al straf en goed georganiseerde communistische partij. Die is zeer op Moskou gericht, ook ideo logisch, en dat betekent een wei nig buigzaam centralistisch ap paraat, dat hoogstens vóór het volk (dat dan gelukkig In tegen stelling tot Salazar es.) maar ze ker niet dóór het volk is. De met deze communistische partij sympa thiserende militairen zijn 't meest beducht voor aan de partij gren zende denkrichtingen en daar om werd ultra-links al eerder een op maoïstische ideeën geinspi- reerde splintergroepering ver boden en wordt aan de andere kant de socialistische partij van Soares het leven zuur gemaakt. In een dergelijk klimaat is, on danks alle mooie woorden, voor die aangekondigde democratie aam de basis geen enkele plaats- Progressieve democraten moe ten bezorgd zijn; niet in het minst, omdat daarmee de slui merende reactie - die poets je niet ineens weg na 50 jaar - best nieuw voedsel zou kunnen krij gen. Maar misschien zijn veel van die predikanten van het begrip he lemaal niet zo democratisch. En niet zo progressief. Begrip (3) elk af zonderlijke richting (Je moeit tuurlijk wel weten, waar je heen wilt). Er scheiden dus nog vijf maanden van deze gouden tijden. Maar wat staat onder die was lijst voor de naaste toekomst? "Overige inl. openb. vervoer uit- sl. 070—824141". Het is intussen tien over half zes. De eerste keer draaien lukt. Een mannenstem zegt: „inlichtingen spoorwegen, een ogenblikje". Na vier minuten wachten heb ik de hoorn maar weer op het apparaat gelegd, want dat interlokale bel len voor zessen telt lekker aan. Nog eenmaal: 070—824141. Dit maal een enthousiaste meisjes stem: "inlichtingen spoorwegen moment". Na veertig seconden reeds, is ze terug: "Lammen schans, vijf voor het heel, vijf voor het half". Wat waar fs. is waar: De treinen rijden op tijd in dit land. Daar hadden we destijds de heer Mussolini niet voor nodig We hébben die van vijf voor zes nog net gehaald. Waar een auto al niet goed voor is. U kunt nu wel zeggen, je moet geen vooroordelen hebben en de mensen op eigen waarden te gemoet treden, maar ik wil u nog wel eens zien, als uw dochter straks met iemand van de CIA thuiskomt. Futiel (1) De kwaliteitskrant uit Rotter dam noemde verleden week za terdag de koppeling van Apollo en Soyoez een 'futiele prestatie'. Zo iets zou ik nou niet zo gauw voor m'n rekening durven nemen, als bewoner van een continent, dat in Amerika zijn raketjes moet kopen, als het ook eens een weer- satellietje het universum in wil slingeren. Diezelfde NRC vindt alle gepraat in de krant 'ze kun nen beter met elkaar soep eten dan knokken', over Hoop met een grote h, flauwe kul. Dat is het goed recht van die krant. Maar, ik kan het blad dan niet volgen, als het verderop schrijft dat de Amerikanen nu zo duide lijk hun technologische en econo mische voorsprong hebben kun nen tonen dat het klimaat wel licht kan worden geschapen voor "een adempauze waarin omlaag- schroeven van de bewapening mogelijk wordt." Dat is geen hoop meer. Dat is Hoop die degelijke remraketjes behoeft. Begrip (1) Futiel (2) Ik beweer niet dat de parlemen. taire democratie, zoals we die in Nederland kennen, ideaal is. Het is hoogstens een stukje politieke zeggenschap en er valt met name op het gebied van economische macht en toegankelijkheid van onderwijs nog zeer veel bij te spijkeren. Toch plegen mjjn haren recht overeind te gaan staan, wanneer het parlement als een stel geld verslindende praatjesmakers wordt afgeschilderd. Trouwens één laatste klap heb ben die Russen gemaakt. En een oude zegswijze uit Omsk zegt dat de laatste klap een roebel waard is. Die Sojoez kwam op z'n gemak op de grond, alsof het Mimi Boes man en d*r grote heteluchtballon waren, een tikje uit' de koers. Vergelijk daarmee nou eens die Apollo met die plons op de buik? En dat aanmechtig overeind ko men?, als iemand die te veel bortsjsoep heeft gegeten? Han Mulder

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 7