Bevolking Zoeterwoude kiest voor dorpsplein ,/f Is^f f K agenda VAKANTIE IN LEID TWORP UITSLAG ENQUETE VAN WERKGROEP DORPSKERN: DAG VAN T PAARD IN WASSENAAR Leidse vrouw (46) na café-ruzie overleden De circulaire die de Werkgroep Dorpskern onder de Zoeter- woudse bevolking heeft verspreid, heeft in totaal tot 326 reac ties geleid. Dat wil zeggen dat ruim 23 procent van de 1400 ge zinnen in Zoeterwoude-Dorp, Weipoort en Zuidbuurt spontaan heeft gereageerd door een antwoordformulier in te vullen en dit zelf terug te brengen daar het niet aan de deur werd op gehaald) In de circulaire werd zoals bekend gevraagd naar me ningen inzake de bestemming van de dorpskern, dat is het ge bied tussen Dorpstraat, Kerklaan en Dr. Bouwdijkstraat. Nóg verrassender is de aard van de antwoorden. Ruim 60 procent van de bevolking voelt voor een dorps plein. Daarvan ziet 14 procent zo'n plein als enige gewenste oplossing, terwijl 22 procent ook met een plant soen tevreden zou zijn. De overige 24 procent kan zich een dorpsplein eventueel ook voorstellen in combi natie met andere oplossingen als een kinderspeelgelegenheid en bloemen kiosk of postkantoor en bejaarden woningen. Het dorpsplein, zo blijkt uit de vaak uitvoerige antwoorden zou moeten worden voorzien van oude bomen, een pomp, plaats voor een muziektent, sierbestrating, banken, een zandbak, de al genoemde bloe menkiosk of het postkantoor en zou gelegenheid moeten bieden tot het houden van (rommel) markten bra derieën, spelen, een ruilbeurs enz. Ni ;t minder dan 53 procent van de invullers voelt voor een plantsoen. Ook hierbij ziet weer 14 procent dit als enige mogelijkheid, terwijl de rest, 39 procent, ook met een ande de oplossing akkoord zou gaan. Daarvan ziet 22 procent als zo'n andere oplossing een dorpsplein, zo als hiervoor bleek. Verder voelt 17 procent wel Burgelijke stand Leiden Geboren: Rogier z. v. H. van Dam en A. A. Jansen, Deborah Esther, d. v. J. van der Plas en E. de Best. Barry z. v. A. L. P. Barriei T. Coomans, Gregor Lode wijk z. Kuyvenhoven en D. I u w en burg; Patr 1 c 1 a Hlllebrand en E. M. Boekee; Cindy, dr. van D. J. Devilee en A. H. de Krelj; Nlcolaas A., zn. van C. L. van Velzen en M. H. Verhart; Erik zn. van G. Pronk en I. M. H. Ehle: Petrus C. J., G. Abels (34) man, A. Choufoer (80) gehuwd geweest met H. A. Peter, overleden: P. Maasdam (7) dochter; (26) man; T. L. Komman i Wekker (75) echt- wat voor een kinderspeelgelegen heid, veelal in combinatie met een brink of plantsoen. Bejaardenwonin gen kregen 13 procent, een bloemen kiosk of postkantoor 6 procent, win kels slechts 3 procent, een markt ruim 2 procent, een kinderboerderij 2 procent en een sporthal of sport- gelegenheid 1 procent. Iets minder dan 9 procent van de antwoorden was onverwerkbaar of betrof niet hiervoor genoemde alternatieven. Samen tellen deze percentages tot 166 op als gevolg van dubbeltellin gen. Velen gaven namelijk meer dan één alternatief. De werkgroep heeft ook nagegaan wat het resultaat is wanneer de op lossingen "dorpsplein" en "plant soen" samen als één alternatief wor den beschouwd. Onderling zijn zij namelijk niet altijd duidelijk te scheiden. Dan blijkt dat 50 procent van de invullers uitsluitend voor een brink en/of plantsoen voelt en daar naast nog eens 40 procent een brink of plantsoen wil in combinatie met of als alternatief voor een andere oplossing. Dit houdt in dat ruim 90 procent van de Zoeterwoudse bevol king, voorzover deze zich daarover heeft geuit, in eerste of tweede in stantie voor een dorpsplein of plant soen voelt. Een ander opmerkelijk resultaat was dat ruim 35 procent van de in vullers ongevraagd vermeldde geen behoefte te hebben aan een winkel centrum. Uit dit en de voorgaande conclusies blijkt dat de bevolking het plan van de gemeente om op dit ter rein een winkelcentrum te stichten niet steunt. Eveneens ongevraagd merkte 7 pro cent van de invullers op dat zij een kinderspleelgelegenheid in het be trokken gebied gevaarlijk en daar om ongewenst achtten. Hierboven bleek echter dat toch nog 18 procent voor een kinderspeelgelegenheid of kinderboerderij voelt, al dan niet gecombineerd met een plein, plant soen of iets dergelijks. De Werkgroep Dorpskern bestu deert momenteel de mogelijkheid om de dorpskern een bestemming te ge ven die overeenkomt met de wensen en gedachten die leven onder de Zoeterwoudse bevolking. WASSENAAR De dag van het- Paard op Duindigt in Was senaar: 'n jaarlijks terugkerend evenement dat ook gistermiddag ondanks de stromende regen, weer kon rekenen op een groot aantal toeschouwers. In tegenstelling tot vorig Jaar, toen Duindigt met zon werd o- vergoten, heeft het zonnetje de Dag van het Paard mooi in de steek gelaten. Maarmenwas er op voorbereid; de gekste hoofd deksels, paraplu's en stukken plastic dienden ervoor dat de paardenliefhebbers, zonder last te hebben van de regen, de fraai georganiseerde paardenmiddag kon volgen. Volgens de voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Hard draverij en Renvereniging, de heer C. Berg, waren er minder bezoekers dat vorig jaar. "We leefden in de veronder stelling dat er meer zouden ko men om die reden hadden we voor extra tribunes gezorgd maar het weer is spelbreker gewor den. Ik schat 't aantal toeschou wers op zeventienduizend, vo rig jaar waren er twintigdui zend mensen", licht de heer Berg toé. De mensen op de toch nog vol geplakte tribunes kregen aller eerst een show voorgeschoteld, die vooral aansloeg bij het Jon gere publiek. Een soort hinder nisrace van een groep ruiters waaraan, tot grote hilariteit van het publiek, een groot aantal paarden weigerde deel te ne- Terwijl aan de overkant van Ce renbaan de Nederlandse Ver eniging Ponystamboek oefende voor haar optreden, werd het programma vervolgd met de eer- Het vijf span van de heer P. van Delden uit Amsterdam (foto hoven) ontlokte de vol gepakte publieke tribunes een warm applaus, evenals trouwens de volwassen en zeer jeug dige clowns die op een grappige manier de relatie tussen mens en dier gestalte gaven (foto onder). ste van de zeven draverijen die gisteren werden verreden. Zoals gebruikelijk werd er bij deze gelegenheid danig gegokt. Met het programma op de knie zaten de verwoede gokkers (op een, "gehuurde" stoel a 2,50) in het café hun kansen te be reken voor de volgende koers. Ook een optreden van de clowns stal de harten van het jonge publiek, waarna men wederom werd "getracteerd" op een dra verij. Ruim 500 paarden waren aan wezig op de dag waar alles om hen draait. Groot was het en thousiasme onder de bezoekers toen de demonstratie en show van de meerspannen, direct na de tweede draverij, begon. Eén van de weinige onderdelen waar voor alle aanwezigen warm lie pen. Ondanks de regen wilden de organisatoren toch spreken van LEIDERDORP Het hemelwa ter plensde gisteren ook in Lei derdorp in alle hevigheid neer op de hoofden van de deelnemertjes aan de vakantiebezigheden, maar kon hen er niet van weerhouden gewoon door te gaan. Dit plaatje werd geschoten op de speelplaats van de Meijgaardenschool aan de Vronkenlaanwaar een fietsrace met hindernissen werd gehouden. Een pikante bezigheid, want het wegdek was behoorlijk nat. LEIDEN In het Academisch Ziekenhuis is gisteren de 46-jarige Leidse mevrouw A. van Drie-De Vries overleden, die eind vorige maand na een café-ruzie tussen een aantal autoslopers op de Steen straat onder een auto kwam. De vrouw, echtgenote van één van de ruziemakers, werd bij het oversteken aangereden door een 20-jarige sloper, die van de schietpartij in het café getuige is geweest. Deze autosloper heeft tegenover de politie ontkend, dat hij de vrouw op- zettelijk'had aangereden Tour de Frats I Onze berichtgevers ten oosten van de Gelderse Vallei zijn actief. Van ochtend bereikte ons het tweede bul letin aangaande het verloop van de "Tour de Frats". De sneeuw die gis teren, op sommige plaatsen tot een meter hoog, de wegen van de vallei bedekte, blijkt overigens te zijn op- geruim Tour de Frats II De weg van Doetinchem naar De venter bleek voor veel kleine jongens en meisjes in de tour een hele erge lange, zo schrijft onze correspon dent. Hij gewaagt verder van de grote dankbaarheid jegens de poli tie, die de deelnemers zo keurig over de gevaarlijke kruispunten hielp. De politie wordt daar trouwens ook nog voor betaald. Maar dit terzijde. Tour de Frats III Halverwege de etappe gingen de ouderen in de slag door middel van een korte tijdrit. Uitslag: 1. André v.d. Kleij, Van Rossumploeg, 36 secon den; 2. Van de Werf, Van Rossum ploeg, 37 sec.; 3. Van Rossum, Van Rossumploeg, 38 sec. Dat scheelt haast niks. De jongere deelnemers bleven niet achter. Ook zij verreden een tijdrit, waarvan de uitslag was: 1. Rob Schlagwein, Wehkamp, 2. Sjaak Harteveld, Cebuto, 3. Lenie Eradus, Gé Hofenk Tour de Frats IV Er waren twee kleine valpartijen, xo blijkt uit het geschrift van onze correspondent. Het begint waarlijk een echte tour te gelijken. De kara vaan werd later op de dag gastvrij ontvangen in het zwembad "Rieler- bad". Op dat moment zat het be stuur van de speeltuinvereniging "D«» Zwolse Weide" met limonade en koffie te wachten. Wat bleek? Een reportageteam van de TROS-ru- briek "Sport voor sport" hield zich op in het zwembad en daardoor het contact met de speeltuin tegen. De vertrossing grijpt om zich heen. Het kwaad trouwens ook. Of gaat dat soms samen? DONDERDAG 24 JULI 19751 DONDERDAG Tsjaikoskylaan 39, Voorschoten ge- spreksav >nd Bana'i Gemeenschap. 8 Van der Valkboumanweg 236, Leider dorp, Bijoelstudie en -iespreksknng taptistengemeente, 8 uur nam Nieuwe Rijn 20a, Theenuis vai, de Leidse Werkgroep Homofilie/COL. 8- a.0.30 uur nam. Steenstraat lb, Wereldwinkel 12.30- Apotheken De avond-, nacht en zondagdie der apotheken m de regio Lelc - <yj, fiyumccü v. Dieeso nallenburg, Loevestein 7, Leiderdorp sfoon 99211. Tevens op zaterdar l uur nam.: Oegstgeestse Apotl Wllhelminapark 8 telefoon 53274 telefoe 211. Tevens op'zatërdag"u„ Oegstgeestse Apotheek, rk 8. telefor- Diere nhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Lelden. Voor hulpverlening verongelukte honden, katten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden en Leiderdorp. Dag en nacht bereikbaar: telef. 34687. Schooltaiidverzorgi'ng GG en GD-gebouw, Roodenburger- straat la, tel. 20645. Spreekuren voor spoedgevallen van deelnemende kinde ren aan de Stichting Schooltandverzor- tle*m|i(wo |^Urrende g|(^2!?orValCan" Moederhulp Bureau Moederhulp (niet-gehuwde moederzorg), Terweepark 2, tel. 51068, mej. J. Schrama (maatsch. werkster). SOS-dienst SOS Telefonische hulpdienst: Tel. 071-25202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Dag en nacht te foe- Koordstudio Centrum voor Intermenselijke betrek- r advies, informaties tot 23 u. (zaterdags gesloten), zondara 2023 u. Aangepast' Architecten Architecten-Informatiecentrum Rijn land. Op werkdagen-telefonisch bereik baar onder nr. 26385.' Zitting op woens dagavond van 7.30—9.30 uur op het adres Middelweg 4 (bij Hoogl. kerk). Infosentrum Infocentrum Breestraat 68. Leiden. Donderdag 8.3010 30 uur nam en zaterdag 24 uur nam Gespreksavönden Gespreksavonden Baha-I gemeen schap Wo 8 11. Oegstgeert. vr 8.15 i 25 Leiderdorp Moeders voor moeders Mevr. Zr. E. Jansen—Niemever. Hof- dilck 32 Oegsteéest tel 071—53862. Wijziging Wets winkel i Juli en augustus i J Kinderopvang Stichting werkgemeenschap Kinder centra Lelden. Hooglandse Kerkgracr.t 4. tel^ 30360. Geopend dL t/m vr 9.30 Sociale raadsvrouw Sociale Raadsvrouwe: Bin- Morekwartier, oenstad. Gerecht 10. 6tadswl|k, Herenstraat Leidse Rechtswinkel 11-1 uur, dl. 6.80—8.30 i 11—1 uur, do. 6.30—8.30 uur nam., dienstencentrum Van Hogendorpstraat Redactie a.i. Wim Wirtz Van gisteren Een raadselachtig bericht. De knip selkrant van het Leidse stadhuis d.d. 23 juli 1975 vermeldt in de aanhef: "De knipselkrant van gisteren (22 juli) is ondergebracht in de knipsel krant van vandaag". Bü nadere be studering blijkt er op 22 juli geen kpipselkrant te zijn uitgebracht. Morgen verschijnt dit bericht overi gens niet in de rubriek "Allegaar", omdat het er vandaag al in staat. Tour de Frats V Ambtenaar Om de advertentiemarkt niet te ondermijnen een klein stukje uit slag. Ploegenklassement johgens: 1. Lola, 21 pnt.; 2. Rivella 19 pnt; 3. Albert Heijn 18 pnt. Ploegenklasse ment meisjes: 1. Hopax 20 pnt., 2. Gé Hofenk 17 pnt., 3. Golden Won der 16 pnt. De Leidse vrouwen doen het beter dan de mannep- Een zor gelijke ontwikkeling. Een boodschap van het feestfront. Burgemeester en wethouders van Leiden hebben besloten ermee in te stemmen dat de heer C. J. J. Hu- gens in het bestuur gaat zitten van de Stichting tot instandhouding van Eeuwfeesten aan de Rijksuniversiteit te Leiden. De heer Hugens is amb tenaar ten stadhuize. Of moet hij nog geboren worden? Dienstencentrum Noordelnpieln 2b cel 40483. aigeme- voormf°rmatle daB 9tLD *~10 UUT Maatschappelijk Werk Bureau MaatschappeWk Werk. Oude Rijn 44c, spreekuur dag. van 2— 3 uur nam., ma. en dl. van 7—8 uur nam., telefoon (071—) 20931 Huize St.-Maarten Opvanghuis voor orlslsgevallen van ln nood verkerende moeders evt. met kin deren Sint. Jacobsgracht 1 dag en nacht bereikbaar, Tel.: 32187. Gewonde bij arbeidsongeval LEIDEN Een 23-jarige Leidse student, als vakantiehulp bij het Rijnlands Metaalbesc-hermingsbedrijf werkzaam, is gisteren gewond ge raakt bfj een arbeidsongeval. De Jongeman raakte gedeeltelijk bekneld onder een drie ton wegende staal plaat. Hij kreeg rugletsel en brak bovendien zijn linkerbeen. De Ar beidsinspectie stelt een onderzoek Manus jubileert Havanna's Een bijzonder feit. Op zondag 27 juli viert mejuffrouw W.M. Gijbeis - juffrouw Toos voor intimi - haar 25-jarig jubileum bij de familie Van der Vliet, wonende Nachtegaallaan 13, Leiden. Jeffrouw Too6 is voor deze familie een manusje-van-alles. Ze is doktersassistente, huishoudster en bij tijd en wijle moeder tege lijk. "Waakhond van de familie", zo werd zij eens door een lyrische pa tiënt betiteld. Zondag kan men haar feliciteren met haar jubileum en wel tussen drie en vijf uur in het pand Nachtegaallaan 13. Komt allen. Een encyclopedisch bericht voorde gemeente Voorschoten. Wilde Ha vanna's zijn sigaren. De naam is ontleend aan de hoofdstad van Cuba, San Christobal de La Habana Ze zijn verkrijgbaar in. kartonnen doosjes en houten kisten. Komkommers De gisteren genoemde prijzen van de komkommers zijn netto-prijzen. Maar dat doet niks af aan de ont wikkeling. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leidsch Dagblad B.V Witte Singel 1 Lelden Postbus 54 Giro 57055 Telefoon: Directie en admlnistr.: 071-25041 Redactie: 071-21507 HoofdredacteurHan Mulder Kwartaalabonnement f 35.90 Idem per post f 40.30 Jaarabonnement f 182.10 Idem per postf 149.70 Losse nummers f 0.50 Abonnementsgelden bij betaling te voldoen. Bil matlsche overschrijving geen ad ministratie- en incassokosten Nabezorglng van 18.0020.00 u Zaterdags van 16.00—18.00 uur; Telefoon 071-30500. Indien ln ge sprek: 071-34539.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2