Tweede ritzege voor bijgelovige Rik van Linden Paraguees Pecci verspert weg voor Ismail el Shafei Tweede en derde plaats voor De Zijl/LGB TOUR-TOP NAAR ACHT VAN CHAAM Lotto en toto Financiële strop bedreigt AZ'67 Tour in cijfers In toernooi van het Melkhuisje VRIJDAG 18 JULI 1975 PAGINA 9 CHALON-SUR SAONE Rik van Linden heeft ruim een week voor zijn 26ste verjaar dag zijn tweede ritoverwinning in de Ronde van Frankrijk behaald. De zege van de Belg werd fel betwist door de andere wegsprinters en dooi* Eddy Merckx, die als troostprijs voor de verloren gele trui graag de groene aan zijn landgenoot zou willen ontnemen. CHAAM Het is vrijwel ze ker dat de huidige drager van de gele trui in de Ronde van Frankrijk zal deelnemen aan de Acht van Chaam, die volgende week woensdag wordt gehouden. Bernard Thevenet, die prak tisch niet meer van, de eindzege in de tour is af te houden, is namelijk gecontracteerd door Theo Balemans, de Belgische wielermanager, die in samen werking met Jan Derksen de be roepsrenners voor de Acht van Chaam heeft aangetrokken. Behalve Eddy Merckx, die tra ditiegetrouw op dezelfde dag uitkomt in een wedstrijd in zijn woonplaats St. Pieterswoluwe zal trouwens de hele top van het al gemeen klassement van de tour in Chaam aanwezig zijn, want ook bergkoning Lucien van Impe, Joop Zoetemelk en Feli ce Gimanidd komen naar de Acht van Chaam, de enige plaatselij ke wedstrijd in Nederland, die. op de UCI-kalender voorkomt. De massale eindsprint in de buurt van Bernard Thevenets woonplaats typeerde de eerste dag na'de ber gen, die de renners voltooiden zo als zy waren begonnen en zoals zij De Alpen zaten nog in de benen, de prijzen lijken verdeeld, waarom dan nog eens een aanslag gedaan op de geslonken reserves. Als een kleurig blok peddelde de club met een snelheid van amper dertig kilo meter langs het meer van Genève naar de col de la Faucille. Een hin dernis van de tweede categorie, die "en groupe" werd genomen, zoals de cote de Mijoux en de cote de Charo- pied. Het enige opzienbarende was dat Eddy Mercxk geregeld aan de staart van het veld reed om door de tour arts te kunnen worden verzorgd. Merckx kreeg een injectie tegen de pijn, die gisteren ook duidelijk voel baar was in zijn linkerschouder. Dokter Miserez is overigens niet dol gelukkig met het doorrijden van de wereldkampioen. Hij heeft Merckx gezegd dat hij als arts geen verant woording wil nemen en dat Merckx zich bepaalde risico's od de hals haalt, die in een ongunstig geval een operatie noodzakelijk zouden kunnen maken. Een dergelijke in greep zou de wereldkampioen meer kunnen kosten dan deze tour hem kanopleveren, ook al zijn de twee de plaatsen in algemeen-, punten-, berfg- en ploegenklassemeait goed voor een bedrag van rond de der tigduizend gulden. Merckx echter - en dat mag be kend worden verondersteld - rijdt niet alleen voor de prijzen, maar ze ker ook voor die glorie. Het bleek gistermiddag nog eens in Chalons sur Saone. Doordat zijn ploeggeno ten zich in de bergen het vuur voor ham uit de sloffen hadden moeiten rijden, had hij in de eindsprint wei nig hulp meer te verwachten. Niet temin stortte Merckx zich opnieuw in het gevecht om de dagprijzen, waarin hij de pure sprinters Van Linden, Mintkewicz, Hoban, Karstens en Godefroot moest laten voorgaan. Van Linden, ook winnaar vai halve etappe van Molenbeek Roubaix, maakte in Chalon LEIDSCHENDAM Opvallend blijft de progressie bij het jeugdzwemmen. Ook op de voorlaatste dag van het familiefeest van de KNZB kwam dit weer tot uiting. Drie nieuwe namen konden worden bijgeschreven voor de ploeg vain'Genève'. Het toverwoord bij deze kampioenschappen. Het is in iedere race duidelijk merkbaar hoezeer de zenuwen gespannen zijn om aan de limiette voldoen. Zelfs in de groep onder 14-jaar kan men diit waarnomen. Geen wonder overi gens, wamt zeven meisjes en één jongen, die de kwalificatie-eis pas seerden, zwommen in de leeftijds groep onder 14 jaar en dikwijls no teerden deze zwemmers snellere tij den dan de dames en/of heren, waarmee de armoe van het senioren- zwemmen duidelijk is onderstreept. Daphne Demuth scoorde op de 200 meter rugslag een tijd van 2.29.90, inderdaad geen chrono om achter over te vallen, maar genoeg om tot de uitverkorenen te behoren. Martizka van der Linden liet op de 100 meter schoolslag de klokken stil staan na 1.20,52 en stond daarmee juist op de grens van voldoende en Kees Ver voorn had zich reeds tijdens de series van de 200 meter rug waargemaakt met een tijd van 2.20.12. Hij slaagde er helaas niet in de opgaande lijn tijdens zijn race in de finale door te trekken: 2.21,78. Een deceptie onderging Diane Ede- lijn. Zij was reeds een 'zekere' vóór le prijs: geen winnaars. Van het bedrag van de le prys gaat 1/5 deel naar de jackpot van lotto no. 29. Het overblijvende 4/5 deel wordt in gelijke delen verdeeld over de overige prijsklassen. 2e prijs: 1 winnaar, die bruto fl. 242.434,- ontvangt, 3e prijs: 89 winnaars, die elk bruto fl. 3.460,- ontvangen, 4e prijs: 4335 winnaars, die elk fl. 86,- ontvangen 5e prijs: 7008 winnaars, die elkfl.53, ontvangen. Toto no. 28. le prijs: Geen winnaars. Van het bedrag van de le prijs gaat 1/3 deel naar de Jackpot van toto no. 29. Het overblijvende 2/3 deel wordt in gelijke delen verdeeld over de overige prijsklassen. 2e prijs: 3 winnaars, die elk fl. 4966,- bruto ontvangen, 3e prijs: 24 winnaars, die elk fL764,- ©ntvangen. 'Genève* op de 100 meter vlinderslag, maar wilde zich op haar favoriete nummer, de 200 meter rug, ook zo graag kwalificeren. Een volkomen mislukt keerpunt was er echter de oorzaak van dat een huilende Diane Edelijn een illusie zag vervliegen: 2.31,82. Het is vol doende voor Genève, maar hst lever de in totaal slechts een vierde plaats op en dat was voor Diane een grote teleurstelling. Wilke Peeters deed het veel beter met haar 2.28,34 en ook Daphne Demuth kwam - in de onder 14-jarigen - tot een knappe score van 2.29,90. Uitstekend Werk deed de pas 13-jarige Maritzka van der Lin den. Ook alweer zo'n ongepolijst ta lent, dat thans in de bekwame han den van Dries Peute wordt bijgesle pen. Haar tijd van 1.20.52 op de 100 meter schoolslag spreekt reeds voor zichzelf, omdat de schoolslag tot het technisch moeilijkste nummer in de zwemsport wordt gerekend. Antoi- net de Groot, die zich reeds had ge plaatst op de 200 meter schoolslag, kwam op de halve afstand tot 1.19,34, ruim voldoende om ook op deze afstand in Genève op het start blok te kunnen klimmen. Hetzelfde gold voor Judith Verkerk en Berber Kamstra. Na de 100 meter vlinder slag braken zij ook nu door de bar rière op de 200 meter vlinderslag. Triest blyft die situatie by de senio ren. Als een jongen als David Schad- denhórst beslag kan leggen op de 200 meter rugslag met een minimum aan training, dan geeft dat te denken. Evenals de triomf van langzamer hand 'veterane" Cornie Gramme op de 100 meter schoolslag dames. Bij de heren (van wie Alex v. Belfeum van De Zijl/LGB tweede werd) kwam niemand onder de 1.10 minuut, een teken aan de wand, wat ook gezegd kan worden van de 200 meter vlin derslag dames, die door Yolanda Ag- genbach werd gewonnen in 2.22.09. Robin Woutering won dit nummer bij de heren in 2.13.31. Derde werd Peter Wolters van De Zijl/LGB. Don Allan: twee prijzen CHALONS SUR SAONE Don Allan, als 92ste nog altijd nummer laatst in de Ronde van Frankrijk, heeft gisteren twee gedeelte-prijzen ontvangen. Sa men met Misac mocht hij de premie voor de strijdlustigste renner en die voor de beste ont snapping delen. Misac en Allan reden vijf kilometer samen aan kop, werden achterhaald door Karstens en Legaye en op min der dan 23 kilometer voor de eindstreep teruggepakt door het peloton. Met die door hem geanimeerde ontsnapping stelde Allan zijn laatste plaats uit het algemeen klassement in de waagschaal. Allan wil echter niets liever dan rode lantaarn af-zijn: "Het is nooit mijn bedoeling geweest als laatste in Parijs aan te komen. Ik weet dat het voor de reclame veel beter is wanneer je de al lerlaatste bent dan wanneer je nog een of twee man voor je hebt, maar ik rijd om zo hoog mogelijk te eindigen, niet zo laag mogelijk. Ik heb werkelijk geprobeerd weg te blijven. Voor de rit had ik het al tegen Kuiper gezegd, als ik mij goed voel, ga ik aanvallen". Met veel pijn en moeite is Henk Prinsen er nog altijd in geslaagd aan de laatste positie te ontkomen, ook al kreeg hij bij na een halt uur strijd aan zijn broek, omdat hij op de hellingen an de Pyreneeën en de Alpen ge regeld zij het ongevraagd door het publiek werd geduwd". Rik van Linden gaat als winnaar over de streep i tens (vierde) en Walter Godefroot (vijfde). (v.l.n.r.) Barry Hoban (derde), Gerben Kars- Zowel in Le Mans (Esc las san), Mer lin Plage (Smit), Angouleme (Mo- ste plaats. Maar d? ser). Bordeaux (Hoban) en Fleu- ook gekomen zijn, doordat rance (Smit), werd hem op de laat- der ste meters een overwinning ontno- laat aan Ferretti en nu i derd binnen, in de Alphen reed ik mi, brsngt mij geluk. Hij tussen de zestigste en tachtig- jaar ook in de Giro toen 1 dit De triomf die forse bdonide Vlamlimg. ben nog altijd bang dat Merckx zijn volle aandacht op het punten- der van Bianchi's wielerploeg, was klassement zal richten", vertelde gisteren aanwezig bij de etappe van Van Linden." Thonon Les Bains naar Chalon sur Ik ben blij ook dat de bergen achter Saone. "Baldini,, die zelden naar de rug zijn. Hoewel ik mij geleidelijk wedstrijden komt kijken, omdat hij verbeterd heb. In de Pyreneeën de directe leiding van de ploeg over- riijk Bari reden en ook daar min- moet maar blijven." ErcoLe Baldini is van plan weer te- die rug te gaan naar Italië. "Maar", zei een Baldini, "het zou eigenlijk beter zijn beetje bijgeloof. Ercole Baldini, de dat ik niet ging, want als ik er niet opluchting toch niet helemaal vrij is r die tellen niet". l9JULL21eETAPPEr?20l<m ESC4ROT C0«PlffiNElJ7km Negentiende etappe Thonon fes Ba lus Chalc-n sur Saone <229 km» 1. Van Linden (Bel-Ferretti), 229 kilometer in 6 uur. 53 minuten en 59 seconden, 2. Mintkewicz (Fra- Stabiinskd)3. Hoban <Eng-Oaput>, 4. Karstens iNed-Stablinski), 5. Go defroot «Bel-Schotte». 6. Merckx (Bel-Lelanque), 7. Rottiers (Bel-Le langue», 8. Regis Dejepine <Fra- Schotte),9. TeirlAnck (Bel-Stablinski) 10. Vianen <Ned-Caput), 11. Moser (Ita-Bartolozzi), 12. Martinez (Fra- Stablinski), 13. A. van Vlerberghe (Bel-Gribaldy), 14. Allan (Aus-Lie- bregts), 15. Ovion (Fra-Demuer), 16. De Meyer (Bel-Schotte), 17. Tal- bourdet (Fra-Cit), 18. Legeay (Fra- Lapebie), 19. Fraccaro (Ita-Ferretti) 20. Guttierez (Fra-Gribaldy), 22. Kuiper (Ned-Liebregts), 24. De Cau- wer (Bel-Liebregts), 27. Knetemann (Ned-Caput), 29. Prinsen (Ned-Lie bregts), 41. Kamper (Ned-Liebregts), 48. Zoetemelk Ned-Caput» 62. Den Hertog (Ned-Liebregts), allen Inde zelfde tijd als de winnaar. ALGEMEEN KLASSEMENT: 1. Thevenet (Fra-De Muer) 96 uur, 32 minuten en 42 seconden, 2. Merckx (Bel-Lelangue) op 3.03 min, 3. Van Impe Bel-Stablinski) op 4.49. 4. Zoetemelk (Ned-Oaput) op 6.58, 5. Gimondi (Ita-Ferretti) op 12.53, 6. Lopez Carril (Spa-Barrutia) op 19.45, 7. Moser (Ita-Bartolozzi) op 24.29, 8. Fuchs (Zwi-Bartolozzi) op 25.39, 9. Janssens (Bel-Lelanque) op 31.15, 10. Torres (Spa-Saura) op 34.24, 11. Kuiper (Ned-Liebregts) op 41.01, 12. Romero (Fra-Lapebie) op 44.12, 13. Talboudet (Fra-Caput) op 45.05, 14. Martinez (Fra-Stablinski) op 48.58. 15. Agostinho (Por-Gemi- niani) op 51.04, 16. Delisle (Fra-De muer) op 55.09, 17. De Schoenmaec- ker (Bel-Lelangue) op 55.12, 18. Den Hertog (Ned-Liebr?gts op 58 17. 19. Poulidor (Fra-Caput) op 58.45. 20. Julien (Fra-Geminiani) op 1.05.25, 54. Karstens (Ned-Stablinsik) op 2. 65. Knetemann (Ned-Caput) op 2.26.55, 70. Vianen (Ned-Caput) op 2.33.12, 89. Prinsen (Ned-Lie bregts) op 3.06.14. 91 Kamper (Ned- Liebregts) op 3.16.06. ALGEMEEN PLOEGENKLASSE- MENT: 1. Caput 290.56.10. 2. Lelan- gue 291.03.38, 3. Bartolozzi 291.07.27, 4. Stablinski 291-16.18, 5. De Mu?r 291.24.03, 6. Ferretti 291.37.51, 10. Liebregts 293.33.29. BERGKLASSEMENT: 1 Van Impe (Bel» 285 punten. 2. Merckx (Bel) 203, 3. Thevenet (Fra) 166, 4. Zoetemelk (Ned) 161, 5. Galdos (Spa) 82, 6. Gimondi (Ita) 78, 7. Tor res (Spa) 63. PUNTENKLASSEMENT: 1. Van Linden (Bel) 267 punten, 2. Merckx (Bel) 240, 3. Moser (Ita) 168, 4. Go defroot (Bel» 134, 5. Hoban «Eng» 114 6. Zoetemelk (Ned) 109, 7. Thevenet (Fra) 108, 8. Van Impe (Bel) 107. de HILVERSUM Guillermo Vilas heeft zich als enige geplaat ste speler bij de beste vier van het Melkhuisje geschaard. De titelhouder verkeert in de halve finales van het toernooi om het internationale kampioenschap van Nederland in het ge zelschap van Zeljko Franulovic, Uli Pinner en Victor Pecci. De laatste twee hebben internationaal nog nauwelijks de aan dacht kunnen trekken, in tegenstelling tot Vila en Franulovic. Dat het zondag in Hilversum ook inderdaad tot een eindstrijd tussen deze twee vedetten zal komen is echter allerminst een vast gegeven. Guillermo Vilas zal namelijk eeret leiden tot wilde klappen, bracht alles moeten afrekenen met Victor Pecci, keurig terug en marcheerde gecon- een op het oog niet al te moeiiyk centreerd door tot het einde. Dat karwei, dat evenwel best tot empli- Pecci het kxachtwerk daarby niet catie zou kunen lelden. Pecci, een 19- schuwde (zes aces) en bovendien en- jarige Paraguees. heeft zich in Hil- kele zyden dropshots etaleerde, was versum ontpoptals een potentiële voor het publiek (2500) des te aan- kandidaat voor de hoogste prys- trekkelijker. klasse van het internationale tennis. De Zuidamerikaan, die pas op het laatste moment een plaatsje kreeg Ster Het Melkhuisje heeft altyd ge- toebedeeld in het^ kwalificatie-toer- pretendeerd het toernooi te zyn. r waar een ster werd geboren. Dat ls dit keer Viktor Pecci. Dat hy in de halve f inales ook Guillermo Vilas zal nooi, heeft nu achtereenvolgens slagen: Blom (Nederland), Kirmayr (Brazilië», Ganzabal (Argentinië), Fibak (Polen) en. in de kwartfinales, verslaan neemt vooralsnog niemand de Egyptenaar Imail el Shafei. die aan hoewel de Argentyn begin vorig als vierde was geplaatst. Pecci heeft jaar een keer van ^eze noorderbuur gekozen voor de „moeilyke weg". Dat heeft verloren. Maar toen was Vilas betekent: op jeugdige leeftyd het vaderland verlaten, eindeloos rond de wereld reizen in de hoop geschikte toernooien te vinden, waar een karig loon byeen kan worden geslagen. nog niet beroemd. De regerende kampioen van Hilverum rekende donderdag af met Jürgen Fassben- der (6—3, 6—3). De gedegen spelende Duitser spreidt uitstekend, maar daar blyft het eigeniyk wel by. Vllasi hoewel niet opzienbarend in vorm! Victor Pecci maakte deze keus toen dreef op de toplaag van zyn klasse Keus derd tennissers, zodat l vyftal Jaren geleden een ernstige HAARLEM De Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben bezwaar tegen een raadsbesluit van de gemeente Alkmaar loaarbij een streep wordt gehaald door een schuld die AZ '67 aan de gemeente heeft. Het gaat om een bedrag van 204.500 gulden dat de eredivisie club had ontvangen in de vorm van een gedeeltelijke kwijtschelding van een lening. In 1972 leende AZ '67 250.000 gulden nadat de ge meente zich garant had gesteld voor de rente en de aflossing. De gemeenteraad schold onlangs een bedrag van 204.500 gulden 'kwijt. De Gedeputeerde Staten hebben het gemeentebestuur van Alk maar nu verzocht het raadsbesluit in te trekken. Indien dit niet ge beurt zullen Gedeputeerde Staten geen subsidies meer verstrekken. kon zyn. De begenadigde atleet, die van Parys (verloren Pecci nu al is ïytot vaste voet service, een dappere volley en een steeds terugkerende schouderblessure gedegen forehand. Met deze wapens ondermynden zyn resultaten, maar bestreed hy Imail el Shafei, vorig de man uit Split is nu bezig aan een Jaar kwartfinalist op Wimbledon dus niet de eerste de beste. Met su ces. De cyfers, 7—6 (tie-break 7—3) door de Fransman Francois Jauffret en 6—1, geven het aan: El Shafei een pak slaag te geven: 6—3, 6—0 in werd moe gebeukt. Tevergeefs pro- 55 minuten. Uli Pinner versperde een beerde de Egyptenaar de zwakte andere Joegoslaviër de doorgang tot Guillermo Vilas in zijn partij tegen Fassbender.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 9