Even volhouden Kroon gevraagd raadsbesluit Voorschoten te vernietigen V akantiebezigheden Leiderdorpse jeugd Expositie Cornelia Marani in Wassenaar Tekst Annemiek Ruijgrok VRIJDAG 18 JULI 197 Voor de dertigste maal lopen mev LEIDEN De rij wandelaars is nog steeds onafzienbaar. Zingend, of stil voor zich uitstarend, uitgelaten of ingetogen, gelopen wordt er nog steeds. Natuurlijk komt mijnheer Bey uit Voorschoten naar ons toe. Hij doet het al voor de 29ste keer. Op zijn gemak en de laatste jaren zonder blaren. Zijn kameraad Schipper uit Noordwij k is daar maar een begin- nelingetje bij: Voor de 17de maal is hij naar Nijmegen getogen. "Ach je begint pas een beetje mee te tellen na de 25ste keer", was zijn gering schattende zelfkritiek. Mevrouw Louwerse uit de Meren- wijk was door haar kniebanden ge gaan. Geen malheur, dapper houdt zij vol. Mijnheer Bokma van de wegenwacht had nog geen blaren. Joke Heemskerk uit Alphen aan den Rijn had dit jaar als verzorg ster .mee willen gaan. "Maar ik kreeg de kriebels, maandag bij de aanmelding. Dus ik loop toch maar Meneer Bey en meneer Schipper, doorgewinterde wandelgasten. Muys al mee. Streekgenoten in Vierdaagse: "Al moet ik kruipen...", maar de eindstreep wil sergeant De Fisser halen. Haar broer uit Koudekerk aan den Rijn-Zuid, loopt al voor de achtste keer mee. Geen sinecure, maar hij haalt het niet bij mijn heer Woordes uit Alphen aan den Rijn, die dit jaar zijn dertigste me daille hoopt te halen. "Ik zorg voor mezelf, ga niet naar Rode Kruis posten, want die staan telkens op een andere plaats. Je kijkt er naar uit en als ze er dan niet zijn, geeft dat zo'n mentale klap, dat ik liever voor mezelf zorg. Cafeetjes genoeg langs de weg". Een individualist, zoals er zoveel zijn onder de 15.000. Mijnheer Smeldenk uit Noordwijk is er ook zo een. Hij voelde zich „merakels goed" in tegenstelling tot sergeant De Pisser uit Lisse, die "maar 300 kilometer" heeft ge traind. "Dat is te weinig, ik heb blaren en last van mijn spieren. Mijnheer W. F. Taf fijn heeft he lemaal niet getraind. Maar hij loopt de 50 kilometer per dag met gemak. Hij heeft dan ook al elf jaar erva ring achter de rechte rug. Er ko men heel wat mensen babbelen op zo'n dag. Joop en Frans Thijssen, die het louter om de prestatie doen. de heren Bakker, Snijders en Sma ling uit Katwijk, goedlachs en wel gemoed, Thea en Ans van der Geest, die vorig "voor de grap" meededen en het ook dit jaar niet kunnen laten, de heren Lan en Straathof, die hun diamanten vier daagse ooit nog eens willen halen, mijnheer Caspers die al vier bla ren had, Willy Blansjaar, die vóór de derde keer meeloopt, Gerard van der Geest, Daan de Roode en Klaas van Duyn, opgewekt, maar enigs zins trillend in de spieren, mijnheer Van der Zee, mijnheer Westerhout. mevrouw Leemans voor de dertigste maal present, evenals mevrouw Nuys, Hans Ouwerkerk en Peter Delies, allemaal willen ze doorgaan, gaan. En dat voor een medaille. We vin den het moedig hoor. Ons zullen ze tenminste nooit in hun gelede ren aantreffen. We willen figuurlijk al niet op de blaren zitten, laat staan dat we er letterlijk op gaan lo pen Van 21 juli t/m 1 augustus LEIDERDORP Ook dit Jaar zal de Stichting Jeugdwerk Lei derdorp weer starten met vakan tiebezigheden voor de lagere schooljeugd. Vanaf as. maandag 21 juli t/m 1 augustus is er een heel programma voor de kinde ren samengesteld dat ?en 'reis door de elf provincies' behelst. Het kan nu nog; in de toekomst wordt het misschien een reis door 26 provincies. Er wordt een grote deelname verwacht daarom heeft men de diverse activiteiten naar leeftijd gesplitst. De kinderen van 6 tot 9 jaar kunnen terecht in Sjelter, Heemraadlaan 67; de kinderen van 9 tot 12 Jaar in de Meygaardschool, Vronkenlaan 2a de kindern van 6 tot 9 Jaar in de Binnenhofwijk kunnen terecht in de basisschool "De Hobbit", op Van Alphenplein 3. De kosten zijn f 2,per dag. Het gehele programma van de Stichting Jeugdwerk Leiderdorp voor net seizoen 1.975/76 wordt binnenkort huis-aan-huis be zorgd. Het programma van de Vakantiebezigheden is als volgt: de tilden zijn iedere dag van 's- morgens 10 uur tot 12.30 uur en 's-middags van 14.00 cot 16.30 uur. Maandag 21 Juli; Groningen, 's- morgens paardekoppen maken; Martinitoren makenkoekhap- pen. s-middags Paardemarkt, wadlopen in spelvorm (bv boom pje verwisselen). Dinsdag 22 Juli: Friesland, s' morgens Elfsteden- (speurtochten)'s Middags Kaat sen of ander balspel; volksdan sen. Woensdag 23 juli, Drente, 's- Morgens hunnebedden bouwen (schuimplastic); T.T. Assen, 's- Middags film. Donderdag 24 Juli: Overijssel, 's-Morgens klootschie ten (jeu de boule); Volksdansen. 's-Middags handenarbeid; straat tekenen; Staphorst (verkleedspel) Giethoorn (punters). Vrijdag 25 Juli: Gelderland/Utrecht; 's mor gens NOS-oohtend; songfestival; toneelstukjes. 's-Middags Flipje uit Tiel; Vierdaagse; krant ma ken; KNMI de Bilt. Maandag 28 Juli: Flevo-polders; 's-Morgens eieren zoeken met loopwedstrijd; maquette nieuwe vliegveld. 's- Middags Flevohof maken; schat, graven (Buitenhof). Dinsdag 29 juli: Noord-Holland; 's-Morgens kaasmarkt; polsstok springen; bloemencorso. 's-Middags zeep kistenrace. Woensdag 30 Juli: Zuid Holland; 's-Morgens Mu- seumbezoek; bv Molen de Valk. 's-Middags film. Donderdag 31 juli: Zeeland; 's-Morgens Del ta-werken (papier en karton, groepswerk). 's-Middags ring- rijden te paard; klederdracht; Volksdansen. Vrijdag 1 augustus: Brabant en Limburg; 's-Morgens en 's-middags carnavaleske sport dag. Opheffen voorrang Bernhard- en Beethovenlaan VOORSCHOTEN Twee maan den geleden nam de Voorschotense raad het besluit dat de Prins Bern- harclaan en de Van Beethovenlaan geen voorrangswegen meer zijn. In middels is dit besluit ter vernieti ging bij de Kroon voorgedragen door de secretaris van het GPV, afdeling Voorschoten, die tevens waarnemend hoofd van de afdeling Verkeer en Vervoer is van de provincie Zuid- Holland. In de brief zegt hij dat ce gemeenteraad van Voorschoten in 1971 besloot beide wegen tot voor rangswegen te maken, in verband met de onoverzichtelijke kruisingen in genoemde wegen, in die situatie is de afgelopen jaren geen veran dering gekomen. Integendeel, de we gen zijn zelfs drukker geworden. En zodra deze wegen verbonden zijn met de Admiraal de Ruijtersingel zal het verkeer nog intensiever van deze wegen gebruik gaan maken. Tijdens de raadsvergadering van Juni heeft het raadslid Iestra, dat de GPV vertegenwoordigt gezegd dat de bestaande situatie gehandhaaf" moet worden totdat de Kroon uit spraak heeft gedaan. Het college van B en W en de meerderheid van de raad was het met die zienswijze niet eens. De dienst openbare wer ken heeft inmiddels opdracht gekre gen om de voorrangsaanduidingen, zoals de zogenaamde haaietanden bij de kruispunten weg te halen. De heer Kalberg heeft nu de ge meenteraad geschreven, dat de be slissing om niet te wachten op het antwoord van de Kroon "In strijd is met het beginsel van behoorlijk be stuur". Hij heeft tevens meegedeeld te zullen pogen te voorkomen dat de voorrangsborden worden verwijderd. De gemeenteraad heeft de beslising ever de voorrangswegen na langdu rig voorberaad genomen. Met name in de VVD-fractie waren er enkele leden, die meenden dat de voorrang cp deze wegen de veiligheid zou be vorderen. Wethouder Eveleens nam als uitgangspunt het feit, dat het meeste verkeer geleid moet worden via de grote verkeerstraverse Leid- sewegVeurseweg. De kruisingen in de Bernhardlaan en Beethovenlaan zijn gevaarlijk. Juist met het oog op de doortrekking van beide lanen naar de Admiraal de Ruijtersingel zag de ambtelijke dienst een mogelijkheid om de snelheid te beperken door er 'gewone" wegen van te maken. De meerderheid van de commissie Ver keer en Vervoer wil af van teveel uitzonderingen in het verkeer. Te snel is een moeilijkheid in het verle den opgelost met het geven van voorrang aan bepaalde wegen. Na een intensief overleg met alle instanties op het gebied van verkeer en vervoer heeft de gemeenteraad besloten de proef te nemen tot ophef fing van de voorrangsregeling. Ook al omdat de lanen grote kans maken te zijner tijd een tweede verkeers- traverse door Voorschoten te wor den. Bovendien is er een verzoek van de wijkcontactraad van Noord- Holland. Het college van B. en W. heeft de raad in juni geadviseerd om t wachten op een uitspraak van de Kroon, ook al omdat niet eerder dan ever een jaar of nog langer een uit- praak van de Kroon verwacht kan worden. Er ligt voorts een afspraak dat na (én jaar de hele zaak nog eens bekeken zal worden. WASSENAAR De Zwitserse ambassadeur in ons land, Alfred Fischli zal zaterdagmiddag 19 juli om 3 uur in 'de galerie Bibliotheek aan de Luifelbaan een tentoonstel ling openen van werkstukken van de Zwitserse beeldhouwster Corne lia Marani. Deze 35-jarige kunstenaresse, die in Basel woont, heeft zich gespecia liseerd in het bewerken van mar mer. Een bijzonderheid is, dat zij haar werken niet eerst modelleert in gips of klei. Zij maakt hoogstens een paar schetsen en neemt dan de beitel ter hand om aan haar fan tasieën gestalte te geven. Op de expositie, die tot 31 juli in een aantal van haar meest recente werken te zien zijn. Haar voorkeur gaat uit naar abstract werk, maar in sommige gevallen maakt zij toch gebruik van traditionele vormen als uitgangspunt. Vrijdag 19. Twentwel. it 45 gt jeugdsociëtelt Time, Hooglandse Kerkgracht 28, Open-Soos Ten Katestraat (speeltuingebouw), Bc- jaardensociëteit Humanitas, 2-4.30 uur Fred. Hendrikplantsoen 25, Leiderdorp, gespreksavond Baha'i Gemeenschap, 8. Nieuwe Rijn 19, club voor alleenstaan den. weduwen en weduwnaars, 8 uur Steenstraat lb. Wereldwinkel, 12.30-6 Herengracht 51, gebedssamenkoi.r Unified 44853. 1 de 7.30- 10 i ide Singel 140. open-huisavond vanl Leidse Werkgroep Homofilie/COC, Unified Family, de Zwijgerla: oningskerk. ZATERDAG d, Wereldwinkel 's mor gens geopend. De Leidse STAG-drukkerij, de drukke rij voor aktiegroepen. is wegens va kantie van 26 juli tot 11 augustus ge sloten. ZONDAG Antonius Clubhuis, dansen, 8-11 uur Geverstraat 65, Oegstees alleenstaanden, 8 12 uur nam. Ereestraat 19. Twentwel, sociëteit voo kamerbewoners, vanaf 9 uur nam. V1AANDAG Steensttraat 1 b, Wereldwinkel, 12.30 6 uur nam. Herengracht 51, gebedssamenkon:< Unified Family, 8.30 uur nam. tv. 44853. Artsen Leiden Voor spoedgevallen word de weekenddienst van zaterdag 1 gelaar, Burggravenlaan 14, telefoon- sé. Zoeterwoudsesingel 82, telefoon 2001: Wijk IV (Zuid-West en Haagweg- kwartier)C. J. M. Schrama, Zocher- straat 1, telefoon 66123. Mauritssingel 168. telefoon 33686 (spz.- j weg 152, telefoon 50394. schoten A. J. Tromp, Lohman j nond A. de Gijzel, Sweiland- 16. telefoon 10834. Apotheken wordt waargenomen theek Voorschoten Leidseweg 66. tele- Wilhelmlnapark 8. telefoon 5 Wijkverpleging I.eiden Stichting Intrekruis, Mid delweg 38. telefoon 21753 Leiderdorp Gezondheidszorg Lei derdorp, telefoon 40131. Oegstgcost Stichting Interkruis, Lijtweg 7, telefoon 54500. Voorschoten Gezondheidscentrum V. d. Waalslaan, telefoon 4641. Warmond Zr. R. Tiel Groenest.ege, Friezenhorst, 27. Sassenheim. Telefoon 02522—11643. Dierenhulpdienst. Anna Paulownastraat 15, Leiden Voor hulpverlening verongelukte honden, katten, vogels, e.d in ds gemeenten Leiden en Leiderdorp. Dag en nacht bereikbaar. Tel. 34687. Schooltandverzorging GG en GD-gebouw Roodenburger- straat la. tel. 20645. Spreekuri ging Lelden gedurende de 7 SOS-dienst SOS - tel hulpdienst tel 071 25202 Voor allen die ln moeilijkhe den verkeren dae er, nacht te berei ken Moederhulp Bureau Moederhulp (niet gehuwd® moederzorg). Terweepark 2. tel. 51068. me). J Schrama (maatschappelijk Koordstudio Centrum voor intermenselijke be trekkingen ontmoetingsruimte voor ca 25 tot 60-'arlgen Oude Rlln 88, Lelden tel 44V100 Voor advies Infor maties etc WerkdageD van 15-23 uur OntmoetingsruimtenWerkdagen '8 avonds tot 23 uur Zaterdag eesloten, •ekuur Ale Ned ïpvalldei -informatie Rijnland Op werkdagen tel berelk- LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leiascb Dagblad B V Witte Singel 1 - Leiden Postbus 54 Giro 57055 I'elelooD directie en admini stratie 071-25041. Telefoon redactie 071-21507 Hoofdredacteuj Han Muider Kwartaalabonnement 35.90 Per post t 40.30 Jaarabonnement f 132,10 Jaarabonnement per post r 149 70 Losse nummers f 0.50 Abonnementsgelden by vooruit betaling te voldoen Bil automa tische overscnruving geeD ad ministratie- eD incassokosten NabezurgUlg van 18 U0- 20 00 u Zaterdag van 16 00—18 0C uur Telefoon 071-30500 LndieD in gesprek 071-34539.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2