^Elektriciteit in .Leiden duurder REDDING VOOR MAREDORP IS NABIJ Kritiek rond procedure bij nieuwbouw van AZL Fel verzet bij CDA Raad voor asfaltering van Burggravenlaan 'ABSURD LAGE GRONDPRIJS' Waardering Noord en Kooi JINS: DAG 8 JULI 1975 ir Aj LEIDEN „Redt Maredorp als vragioonbuurt: Maredorp rehabilitatie- chtiiPbied nu"- Deze wens geuit op 7.In spandoek, hangend aan de pu- jieke tribune in de Leidse raad ^rfaips gisteravond in vervulling. Alle I2iacties spraken hun bewondering uit por de initiatieven, die de bewoners •°najn deze buurt hebben ontplooid om wijk in de toekomst een beter anzien te geven. Wel werden wat liensVaagtekeiis geplaatst by de voort- iereiP-ng en de controle op de werkzaam heden by de voorbereiding van een rehabilitatieplan Wethouder Waal deelde de raad gisteravond mede, dat hem ter ore was gekomen, dat het ministerie van CRM bereid is gedurende twee jaar de inmiddels aangetrokken architect te subsidiëren, op basis van 20 werk uren per week. De architect zou op 1 augustus in functie kunnen treden. De raad stond gisteravond enige tijd stil bij de vraag of de vereniging Ma- redorp-Oost zelf een architect zou mogen aantrekken of dat daarvoor een open inschrijving zou moeten plaatsvinden. Op dat laatste stand punt plaatste VVD-er Langerak zich. Een motie van die strekking mede in gediend door zijn partijgenoot Van Duijn en Duivesteyn (PvdA) haalde de eindstreep net niet: met 11 tegen 4 werd hij verworpen. Pauline Buring (PvdA) wees er gis teravond op ,dat het op gang brengen van de rehabilitaite in Maredorp- Oost geen eenvoudige zaak zal zijn ook al door de zeer gevarieerde bouw in de wyk. „Bovendien zal de wyk- vereniging veel op haar eigen houtje moeten doen". Wethouder Waal voorzag mogelijk problemen wanneer wisselwoningen bij renovatieplannen nodig zyn. „De beschikbare wisselwoningen zijn hard nodig wanneer de plannen voor Noord, de Kooi en het Haagwegkwar- tier worden aangepakt". Teneinde ongewenste ontwikkelin gen in diverse stadsgedeelten tegen te gaan ging de raad ook akkoord met het nemen van een aantal zoge naamde „voorbereidingsbesluiten". Die zullen met name gelden voor het gebied NoordeindeRapenburg GroenhazengrachtWitte Singel, het gebied Hooigracht—Nieuwe Rijn HerengrachtOude Rijn en het Groenoordterrein. Volgens Wethou der Waal hangt het eerste samen met de toekomstige bestemming van het Doelenterrein, wordt voor het tweede een plan van eisen opgesteld, en zal zal voor Groenoord waar schijnlijk binnen een jaar een be stemmingsplan gereed zijn. iciëtel J n, «LEIDEN De elektriciteitstarieven in Leiden gaan opnieuw omhoog. De Leidse raad eider.nam daartoe in de Iaatste vergadering vóór het zomerreces het besluit met 19 tegen 6 iicrinistemmen. Fel verzet tegen een nieuwe verhoging kwam er van de zijde van het CDA- V:':i raadslid Van Zijl. Hij zei sterk te twijfelen aan de argumenten voor de prijsverhogingen centr constateercje' er een extra 'ast werd gelegd op de Leid'se bevolking ter verhoging ;:>n de winst bij de SLF. Wethouder Van Dam bestreed dat laatste en zei da't de tariefs- jverhoging noodzakelijk is om de in de begroting geraamde winst te kunnen halen. fabrieken, die spreekt over een ge raamde winst op de levering van elektriciteit van ruim 2 i.p.v. 1 mil joen voor het jaar 1975. Volgens wethouder Van Dam was de conclusie van het CDA-raadslid toestemming Van Zijp constateerde dat het lempo van de tariefsverhogingen lien Jloor elektriciteit n°g hoger ligt dan ;ide"Pat de PTT. Grote vraagtekens ot fplaatste hy bij het argument; dat denjg verhoging noodzakelijk zou zyn iegst^oor de sterk gestegen stookkosten, niet juist, omdat bij dit bedrag nog Hij citeerde verschillende kranten- geen rekening is gehouden met een sprake is van een extra stijging van de lonen en ma- i- terialen. "Trekken we die van de 2 i- miljoen af dan resteert het bedrag dit jaar was geraamd". Wethouder Van Dam hield de raadsleden ook voor, dat Leiden ge- i am. berichten 'cketaling in de olieprijs. Bij het Iterie van Economische Zaken 3en dergelijke berichten bevestigd dat tyn, terwijl tevens de verwachting Verd uitgesproken, dat de olieprijs Lei-flit Jaar niet verder zal stijgen. De tarieven verhogen omdat er in .misleiden een achterstand is ten koste bonden het begrotingskader. "We springen met de nieuwe ta rieven zeker niet uit de band" was het oordeel van wethouder Van Aken, die niet de vrees van Van Zijp deelde, dat de minister geen geven voor de prijsverhoging. "Sinds april is er geen toestemming van Economische Zaken meer vereist. We mpeten de nieuwe tarieven alleen melden". Volgens het raadslid Du Gardijn (PPR/PSP/D'66) bereidt dit minis terie op het ogenblik een nieuwe actie voor, waarbij het publiek wordt In dit jaar van de vrouw heeft de vrouw gelyke rechten, toch zyn haar rechten niet onbeperkt. Dit merkte de vrouw van de verdachte die zich mengde in het twistgesprek tussen de kantonrechter en de verdachte. Het probleem was als volgt: de verdachte uit IJsselstein ontkende pertinent dat hy door het rode licht zou zijn gereden. De kantonrechter overwoog toen, dat het wellicht het meest praktisch was om de agent, die indertijd de bekeuring had uitgedeeld, als ge tuige op te roepen. Hierop barstte de verdachte los, hy was helemaal uit zyn verre woonplaats gekomen en om nou nog eens een keer voor een extra zitting te moeten overkomen, achtte hy overdreven. Het zou dan toch een welles-nietes spelletje worden. Op dit ogenblik voegde zyn echtgenote zich in de stryd. "Het heeft nu al twintig *ulden aan benzine gekost." riep zy geirriteerd, daarby heftige gebaren makend naar de andere, al dan niet vrywillige bezoekers van deze sessie voor de kantonrechter. De laatste vroeg enigszins geprik keld of zy stil wilde zyn. De verdachte achtte de steun blijkbaar niet in zyn belang, en met een "vrouw, houd je mond", wees hy zyn vrouw op haar plaats. De enthousiaste officier van justitie in deze redenering van verdachte. Als kent, moet er toch getwyfeld worden ae De rechter dacht er toch iets anders o^ te horen. Verdachte schreef wat ontmoedigd de datum waarop dit verhoor zal plaatsvinden in zyn agenda. De verkeerszondaars waren goeddeels met vakantie, maar toch bleken sommige verdachten met liefde de reis naar Leiden te hebben ondernomen. Zo vertelde een koopman, dat hy bly was. dat de politie hem op de bewuste dag had verteld, dat drie van zyn autobanden spiegelglad waren. Hy had ze direct vervangen. Hy had er niet eer- LEIDSE KANTONRECHTER n deze morgen zag wel iets ;n verdachte zo stellig ont- i de vermeende overtreding. ;r, hy wenste de politieman der op gelet, omdat de banden by de aanschaf wagen, ander half jaar terug, er nog zo goed uitzagen. Doordat de politie zo ge treuzeld had met het teruggeven van het deel drie van zyn kenteken- bewys, had hy geweigerd de bekeuring te betalen. Het niet kunnen ryden had hem door zyn noodzakelyke bezoeken aan de veiling al een paar honderd gulden gekost. Zowel de officier als de rechter toonde hier begrip voor, de boete werd daarom bepaald op vyftig gulden. Een jeugdige automibilist dacht de Justitie op een fout te hebben betrapt. In de dagvaarding stond dat hy op de Herenweg te hard had gereden, terwyl hy het op het verlengde van deze weg had gedaan. Eerder had de jeugdige verdachte er al bezwaar tegen aan getekend. dat de officier na grondige bestudering van de Noord- wykse plattegrond, de straatnaam in de dagvaarding had veranderd. De naam was volgens de rechter nu juist, bovendien was duidelyk welke straat bedoeld werd, daar de een het verlengde van de ander is. Een mevrouw had last gekregen by het licht aan het eind van de Breestraat. Niet zo bekend zijnde in Leiden was zii door het rode Kcht gereden achter twee wagens aan. kort nadat dit op groen was gesprongen. Wat zy niet wist, was, dat het licht dat het links afslaan naar het Gangetje regelt, onbehoorlyk snel weer op rood springt. "Ik neem aan, dat? ik door rood ben gereden, die agent zal niet liegen," aldus de verdachte. Zowel de officier als de rechter nam zonder meer aan, dat zy door het licht was gereden in de volle over tuiging, dat het op groen stond. De boete bleef daarom laag, en de door de officier verlangde vyfendertig gulden, stemde verdachte zo tevreden, dat zy direct dit bedrag aan de rechter wilde betalen, zelfs voordat deze conform de eis gevonnist had. HELMA NEPPERUS. Daarin is vastgelegd dat ei' dit jaar verzocht nog zuiniger te zijn met l an Van Zyp ook niet. Ter vergelyking i2*f3af hy de tarieven die in andere vergelykbare gemeenten gelden teit joen niet halen zullen Leiden voor Rotterdam nde-Rreda Haarlem v m. Eindhoven Amsterdam andere gemeenten klopt volgens viel gulden winst moet ko- energie. Hi] vreesde echter, dat T"or* uit de energiesector (elektrici- beloning voor deze extra zuinigheid vier mil- een nieuwe tariefsverhoging zou ook begro- betekenen, wanneer niet ook de in vesteringen in de energiesector zou- verduidelijkte de wethou- den worden beperkt. Hij kreeg bij die opvatting de steun van de wet houders Van Dam en Van Aken: "De kostprijs van de electriciteit wordt bepaald door de capaciteit het opgestelde vermogen in Vastrecht 7.— 3.— 'kWh-prys Ungsposten geschrapt moeten 11 ct. 11.7 ct. der. Andere feiten die van de tarieven noodzakelijk ken waren volgens Van Dam wijziging waardoor van de berekende pryzen", aldus Van nbia vtnrif "fm hp? ie-7.iin pn dnf „nor PPn ct** juctqr plaats vuldt en het vollecüg door berekenen van de brandstofkosten „Leiden staat daarmee 11.5 ct. 9.8 Ct. 11.7 ct. i de top De Burggravenlaan, gezien van de Hoge Rijndijk. Zyp, „en dat voor een stad ;ro1" Steeds gewezen wordt op de sociaal zwakke structuur en de grote werk loosheid". Wethouder Van Aken trok ;Jen later de juistheid on_'cyfers in twyfel. „Ik heb recentelyk oe_ cyfers ontvangen, die Qag spreken", aldus de wethouder. Ook collega-wethouder Van Dam wees erop, dat tariefsvergelyking een zeer moeilyke zaak is. Hy noemde als 36a Voorbeeld de grote verschillen die iiitk er in Leiden tussen het nacht- en dagtarief bestaan. Het behalen van extra winst door de SLF destilleerde Van Zyp uit een .in- brief van de directeur van de licht- Raad tegen 88. verplichte iü; kabel-tv de brandstof clausule zuid-Holland. Op basis daarvan be- snellere aanpassing rekent de EZH ons de kosten". Bij de uiteindelijke stemming ble ken naast de vier aanwezige CDA- 'ers Laurens Beijen en Anne v.d. Zande (PPR/PSP/D'66) tegen de 'erhoging te zyn. PvdA en WD in de afnemer. De overtuigden CDA'er Van Zijp Te «SrckTe lCbtf niet' HiJ wilde ?lechts a*" sCemdcn rpppntpiiïir koord gaan met een verhoging van „nHo„ J1de toeslag voor gestegen brandstof - anaere taai i o „^>-,,1 LEIDEN De overgrote meer derheid van de Leidse raad is gister avond akkoord gegaan met de as- faltering en reconstructie van de Burggravenlaan naar het voorbeeld de Sitterlaan. Tegen de Van Duijn was verheugd, dat het voorstel de raad nu eindelijk be reikt had. „By de begrotingsbehan deling hebben we in een motie uit gesproken, dat de werkzaamheden uiterlijk in het eerse kwartaal miljoen gulden kostende plan- dit jaar zouden moeten beginnen. maanden later Haarlemmerstraat 181 Gouden ringen voor dame of heer. Juwelier v. d. WATER heeft een uitgebreide collectie. Ook in briljant. Altyd voordelig. Eigien ateliers. stemden de raadsleden Anne Dat v.d. Zande en Laurens Beijen (PPR geworden". PSP/D'66) alsmede wethouder Oos- kosten met 1.8 cent en vond de hoging van de tarieven met nog eens 0.6 cent per kWh overbodig. Anne v-d. Zande (PPR/PSP/D'66) vond dat B. en W. onvoldoende in formatie over de tarieven had ver strekt. "Dit besluit is erg slecht voorbereid. Het moet worden terug genomen om alles op een rijtje te zetten". Van Duijn (VVD) was van oordeel, dat het hier gaat om een "verkapte belastingheffing", maar vond dat de kwestie bij de begro tingsbehandeling aan de orde ge steld had moeten worden. Aan de Universiteit van Amsterdam is E. N. W. H. Smits te Noordwijk aan Zee geslaagd voor het doctoraal examen actuariële wetenschappen. Aan de Katholieke Universiteit van Nijmegen is mevrouw A. C. M. Brands-Goemans te Oegstgeest ge slaagd voor het doctoraal sociologie. Beijen stelde vast, dat het weg dek van de Burggravenlaan nog zo slecht niet is, en dat het geld be ter gebruikt zou kunnen worden voor andere sectoren. Hij vreesde, dat de asfaltering van deze weg ten gevolge zal hebben, dat er door de automobilisten nog harder gereden zal worden dan nu reeds het geval Wethouder Waal deelde die angst niet. "De ervaringen met de asfal tering van de Sitterlaan heeft ge leerd dat men ook daar niet har der is gaan rijden". VVD-raadslid Volgens wethouder Waal is de voorbereiding van het plan inder daad niet helemaal vlekkeloos ver lopen. "Maar", zo zei hij, "we heb ben goede hoop dat deze vertragin gen na de reorganisatie binnen het stadhuis voorbij zijn". LEIDEN Aan de Leidse uni versiteit is dr. H. Hennephof be noemd tot gewoon hoogleraar in de Griekse taal- en letterkunde en in de cultuurgeschiedenis van de By zantijnse en de nieuwere tijd, dr. R. Tijdeman, thans lector i wiskunde, tot hoogleraar in de lyse en de getallentheorie. Latijnse School wachten op geld LEIDEN De Leidse universiteit is alleen bereid de Latijnse School in haar gebouwenbestand op te nemen indien Monumentenzorg wil subsi diëren in de restauratiekosten en de gemeente Leiden het gebouw en de grond wil overdragen voor de symbo lische prijs van één gulden. Dit blijkt uit het antwoord van het college van bestuur op vragen van het vroegere universiteitsraadslid Jan Hoekema. Volgens het college heeft de gemeen te Leiden zich inmiddels in princi pe bereid verklaard de grond en het gebouw voor een gulden af te staan. Het college van bestuur heeft intus sen contact opgenomen met Monu mentenzorg om de mogelijkheden van subsidiëring te onderzoeken. De universiteit is van plan in de La de tijnse School delen van de faculteit ,a- der rechtsgeleerdheid te huisvesten. LEIDEN De 2 i personen die in de Merenwijk grond hebben ge kocht voor de bouw van een bunga low zullen door deze grondaankoop niet verplicht worden een aanslui ting te nemen op het net voor kabel radio en kabel-televisie. Een motie om die verplichting uit het koopcon tract te schrappen werd ingediend coor het PvdA-raadslid Peters en haalde een ruime meerderheid in de Leidse raad (21 voor en 4 tegen). Peters vond een dergelijke verplich- j ting in strijd met de vrijheid van in- i formatie, ook al omdat aan dit on derdeel van het contract een anten neverbod is gekoppeld. Van Zijp (CDA) stemde tegen de motie. Hij wees op het gevaar dat met de mo tie de mogelijkheid geopend wordt, dat ook andere bewoners van de Me renwijk een antenne op het dak zul len plaatsen voor een betere ont vangst van een tweede toestel. Wet houder Waal vond het een zuiver theoretische kwestie. "In ae prak tijk zal het er wel op neer komen dat de bungalow-eigenaar -jen aan sluiting zal nemen op het kabelnet", aldus Waal. En verder LEIDEN De Leidse gemeenteraad is gisteravond onder meer akkoord gegaan met: O de eerste inrichting van het twee de scholencomplex in de Merenwijk. Kosten: ruim een half miljoen gul den O de aankoop van het nog in het bezit zijnde laatste aandeel van de Leidsche Duinwater Maatschappij O het aanleggen van een tv-circuit en een brandmeldingsinstallatie ter beveiliging van molenmuseum "De Valk" O de personeelsuitbreiding by de Gemeentelijke Sociale Dienst O de overdracht van de stadskwe- kerij aan de Dienst Sociale Werk voorziening. Beijen: rammelt aan alle kanten De Beloftekerk zoals die tot voor kort te zien was aan de Robijnstraat. Het gebouwtje is inmid dels afgebroken en opgeslagen. LEIDEN De vier aanwezige CDA-raadsleden en de VVD-ers Wes- sels en Van Duijn onthielden zich gis teravond van stemming toen in de Leidse raad werd voorgesteld om de niet meer in gebruik zijnde Belof tekerk aan de Robijnstraat in het Morskwartier over te plaatsen naar het terrein van Endegeest om daar te dienen als huisvesting voor de pa tiënten tydens de ingrypende res tauratie van de verschillende ver- pleeggebouwen. Zy vonden dat het kerkgebouw beter overgeplaatst zou kunnen worden naar de Zijlwijk om daar met de wijkactiviteiten te kun nen beginnen. Een motie van CDA-raadslid Ham werd door d< raad verworpen met 8 tegen 17 stem men. Voor de verplaatsing naar En- degeest stemden uiteindelijk 2( raadsleden. In afwijking van een eer der ingenomen standpunt is de be heerscommissie van de Gerefor meerde Kerk volgens CDA-ej Ham van oordeel dat de verplaat- Beloftekerk toch naar Elide geest Wethouder Oosterman wees erop dat Endegeest grote behoefte heeft aan het een wisselgebouw bij de uitvoering van de restauratieplannen. Hij vond het een vreemde zaak dat het kerk bestuur zo snel van mening was ver anderd en dat men nu kennelijk de "belofte" niet wil nakomen. "Ook onder het vorige college is het kerk bestuur al eens aangeboden "Ik heb ook wel eens spijt'van een bepaalde beslissing, maar dan zeg ik ook: zand erover", aldus Ooster man. Ham constateerde dat het aan bod al in december van het vorig jaar was gedaan en dat er maanden niets mee was gedaan. Plaatsing in de Zijlwijk zou betekenen dat er snel met het wijkwerk een begin ge maakt zou kunnen worden. Maar wethouder Oosterman vond het een onjuiste zaak om nu de voorstellen ter tafel lagen de aankoop nog onge daan te maken. Daar komt bij dat ik nooit door het kerkbestuur ben benaderd met de mededeling dat men van opvatting was veranderd. "Ik ben slechts eenmaal opgebeld x'oor een bestuurslid die ongerust op belde wanneer de Beloftekerk ver plaatst zou worden, omdat de Jeugd bezig was vernielingen aan de hou ten noodkerk aan te richten". Het raadslid Ham wees hij op zijn LEIDEN In de laatste raads vergadering voor de zomervakantie heeft het raadslid Laurens Beijen (PPR/PSP/D'66) verwijten gericht aan het college van B en W, in het bijzonder aan wethouder Waal, waar het de gevolgde procedure rond de nieuwbouw van de Academische Ziekenhuis in de Leeuwenhoek betreft Het raadslid sprak in een verklaring bij het begin van de vergadering zijn verbazing uit over het feit, dat af gelopen vrijdag in onze krant een ad vertentie van de gemeente Leiden was verschenen waarin werd aange kondigd dat een zogenaamde artikel 19-procedure (bouwen vooruitlopend op een bestemmingsplan) zou wor den begonnen om de nieuwbouw van het AZ mogelijk te maken. "Deze procedure rammelt aan alle kan ten", aldus Beijen. Hij verwees daarvoor naar het besluit, dat de Leidse raad in april van dit Jaar nam en waarin werd vastgelegd, dat niet eerder een artikel-19-procedure aangespannen zou mogen dan na dat overeenstemming was bereikt over de indeling van het terrein. "Het is merkwaardig, dat B enW nog niet eens de moeite hebben ge nomen om de raadsleden per brief je mee te delen, dat een dergelijk akkoord in beginsel was bereikt tus sen B. en W. en het AZ." Overigens vond hij die overeenstemming een zaak van de voltallige raad, omdat door een overeenstemming van B en W met het AZ de raad wordt ge bonden, wanneer straks een be stemmingsplan voor het gebied zal worden opgesteld. Hij kondigde aan zich te zullen beraden over eventue le maatregelen om zich tegen al te overhaaste beslissingen te kunnen verzetten. Na afloop van de raadsvergade ring zei wethouder Waal dat welis waar nog niet precies vaststaat hoe de indeling van het terrein zal wor den, maar dat wel Is vastgelegd waar de eerste paal zal worden geslagen voor het nieuwe AZ, waardoor de in deling van het terrein globaal be paald is. "Als we moeten wachten tot iedere parkeerplaats en de plaats van elke boom bekend Is, kan het nog wel een paar jaar duren. Dan zouden we niets kunnen doen." Overigens is ook voor wethouder Waal op dit ogenblik nog onduidelijk in hoeverre de nieuwbouw van het AZ nu op losse schroeven staat. "Ik heb links en rechts geïnformeerd, maar het blijft allemaal erg ondui delijk." Hij verwacht ook niet dat die onduidelijkheid op korte termijn zal verdwijnen. kerk te verplaatsen. Dat is destijds antwoordelijkheid voor de gang riet geaccepteerd". zaken in Endegeest. LEIDEN Voor de bouw van een verzorgingstehuis en 125 bejaarden woningen (die al geruime tijd aan de gang is) in het Morskwartier, heeft de Leidse raad gisteravond haar goed keuring gehecht aan de grondver- koop. Het gaat om een project van de Stichting tot Exploitatie van Be-! jaardencentra. Het CDA-raadslid Vink had alleen bezwaar tegen de wat hij noemde "absurd lage grond prijs". "De prijs voor de grond komt weliswaar overeen met het bedrag dat genoemd wordt in de exDloitatie- opzet voor de Mors", maar Vink vond dat hier duidelijk sprake was van kostenversluiering. "De één wordt geschonken waarvoor de ander extra betalen moet", aldus het CDA- raadslid, die vond dat prijs en grondwaarde zover uiteenliepen dat er geen sprake meer is van een zin volle relatie tussen die twee". LEIDEN CDA-er Vink heeft in de Lefdse raad gisteravond een lans gebroken voor de inmiddels verdwenen waarnemend-directeur van de Ge meen telyke Sociale Dienst in Leiden, de heer Kra mer. Volgens Vink heeft hy herhaaldelyk gevraagd om een uitbreiding van personeel waaraan geen gevolg is gegeven. Nu de heer Van Overmeire daar tijdehjk de scepter zwaaft is hy direot op zyn wenken bediend. Hy sprak in dit opzicht van een "unfaire behandeling" van de heer Kramer. Wethouder Oosterman ontkende dat er vanuit het college kritiek was uitgeoefend op de waarne mend-directeur. "De waardering voor Kramer is voor ons nooit een punt geweest en zyn werk ia altyd hoog gewaardeerd. Wat de personeelsuit breiding betreft: we waren bezig met een onder zoek. waaraan ook Kramer meewerkte." Wel wees hy erop dat de waarnemend-directeur steeds nog al uitgesproken ideeën had voor de oplossing van de problemen by de Sociale Dienst. LEIDEN Wethouder Verboom hoopt dat er binnen een jaar bestemmingsplannen zullen zyn voor het Noorderkwartier en De Kooi. Op vragen van het CDA-raadslïd Ham of het blpnen die ter- myn mogelyk zou zyn antwoordde de wethouder: "Ik dacht van wel." Ham drong aan op die snelle totstandkoming van bestemmingsplannen met stringente voorschriften om ongewenste ontwik kelingen in deze noordelyke wyken van de stad tegen te gaan. Hy vroeg zich zelfs af of er voor deze wyken geen voorbereidingsbesluit genomen zou moeten worden om tenminste gedurende een jaar gewapend te zyn tegen eventuele onge wenste plannen. Voor wethouder Verboom was een dergelyke maatregel op dit ogenblik nfet nood- zakelyk. "We hebben een aantal gereedschappen in de klauwen waarmee we dat tegen kunnen gaan." De raad ging gisteravond overigens una niem akkoord met de rehabilitatieplannen voor deze wyken, zoals die zyn opgesteld door het GEO en de Nationale Woningraad.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 3