CHRISTINA NUMEVROUW GUILLERMO binnenland Pater Bot tijdens de inzegening van het huwelijk in de Domkerk. Vanavond op tv Prinses Christina cn Jorge Guil lermo zullen vanavond in gezel schap van koningin Juliana en prins Bernhard bedanken voor de belangstelling, die zij hebben ontvangen bij hun huwelijk. Dit dankwoord wordt door de NOS-televisie uitgezonden om 20.20 uur via Nederland 1 en 2. De NOS-radio zendt het dank woord uit om 20.00 uur via Hilversum 1. Prinses Christina droeg een door de Neio Yorkse couturier An drew Koval ontworpen bruids japon van witte zijden organza, waarbij oude kant is verwerkt. Zij droeg geen sluier, maar een arrangement van oude kant. Het bruidsboeket van de prinses was gemaakt van ivitte rozen en lelietjes van dalen. Alles bij elkaar duurde de plech tigheid nog geen\ kwartier. Daarna vertrok het gezelschap, dat buiten voor het raadhuis door duizenden inwoners van Baarn hartelijk iverd toege juicht, naar Utrecht. In de met duizenden gele, witte en oranje zomerbloemen en exotische planten versierde Utrechtse Domkerk wachtten al 1050 genodigden op Christina en Jorge, toen het paar nog uit Baarn moest vertrekken. Onder hen waren minister-president Den Uyl en zijn ambtgenoten van Suriname en de Antillen, Arron en Evertsz, alsmede de MAANDAG 30 JUNI 197; Moeder en (als laatste huwendedochter in de Utrechtse Domkerk Een fraaie close-up van het gelukkige paar. ministers Van Agt, De Gaay Fortman, Vredeling en Van Doorn, veel fractievoorzitters uit de Eerste en Tweede Kamer, kardinaal Alfrink, de commis sarissen van de Koningin en verder honderden vrienden en kennissen uit binnen- en bui tenland. Even over twaalven kwam het bruidspaar de kerk binnen, ter wijl 't Nederlands Kamerorkest onder leiding van David Zin man het lievelingslied van ko ningin Wilhelmina, "A toi la gloire", speelde. De gehele liturgie was in de Ne derlandse taal, behalve de vra gen aan en de antwoorden van Christina en Jorge en de toe spraak van pater drs. B. A. H. M. Bot bij het overhandigen van de huwelijksbijbel. De ringen die zij elkaar aan de vinger schoven waren eenvou dige gladde gouden ringen waarin de datum van het hu welijk is gegraveerd. Geknield ontving het vaar de zegen. BAARN (ANP) "Dan verklaar ik als ambtenaar van de bur gerlijke stand dat gij door het huwelijk aan elkander zijt ver bonden". Met deze in oils land gebruikelijke formule bevestig de de burgemeester van Baarn mr. J. van Haeringenzaterdag ochtend in het raadhuis van zijn gemeente het burgerlijk huwelijk tussen prinses Chris tina en Jorge Guillermo. De koningin en prins Bernhard met de moeder van de bruidegom.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 8