Duitser Tliiele verongelukt GP Lage sfeerloze Landen: draverij Hezemans tweede NOOREN ZESDE TIJDENS CfflO AKEN Bekende spring ruiters naar Warmond Geheimzinnigheid na ongeval tijdens TT van Assen ZESDE DODE 973 MAANDAG 30 JUNI 1975 Door Bert Winckel Assen De goudglans, die dit jaar de TT van Assen een extra feestelijk aanzien gaf ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de Stichting Het Circuit van Drenthe is lijk verbleekt door het dodelijk geval dat de Duitse motorrenner hebben schuld Rolf Thiele overkwam. Hij sloeg met zijn Yamaha tijdens de race in de nisch mankement de oorzaak. Het circuit van Assen is een uiter mate veilig circuit. Alle renners én het bestuur van de Stichting Circuit van Drente, die dit Jaar 50 j. bestaat, verzekeren het in alle toonaarden. Tóch kunnen er ongelukken gebeu ren zoals zaterdag toen de Duitse cou reur Rolf Thiele door nog onbekende oorzaak ten val kwam en later in het ziekenhuis overleed. Noch de or ganisatoren, noch de andere coureurs dit ongeluk, dat staat wel vast. Wellicht is een tech- kop, werd met spoed naar het Academisch Zie kenhuis te Groningen vervoerd en overleed daar korte tijd later aan de sit 6ev°l£en van een schedelbasisfrac- Tij- tuur. Gebleken is dat ook op dens de races werd door de speaker met een enkel woord gerept over het ongeluk, maar dat Thiele over leden was, werd niet verteld. Dit werd zorgvuldig geheim gehouden, de wedstrijden wérd in de veiligste circuits (en Assen is een inderhaast gehouden persconferen- wilio* rcirremt.a rtartolulra /vruyplnlrlrian - C1CU tie de fatale afloop bekend gemaakt. veilig circuit) dodelijke ongelukken kunnen gebeuren. Voor zover bekend is Thiele door geen van de andere renners geraakt. Of hij door een technisch mankement aan zijn machine ten val kwam of door een andere oorzaak, staat nog niet vast. Zijn motor wordt door de technische commissie aan een diepgaand on derzoek onderworpen. De races in Assen waren dit jaar uitzonderlijk spannend. Veel meer dan 100.000 toeschouwers genoten van een adembenemende strijd in bijna alle klassen. De nieuwe ster aan het danks motorsportfirmament Johnny Cecot- to heeft tot spijt grote faam niet kunnen waarmaken: derde in de race van de kwart liters lag hij tot en met de 9de ronde in de kongroep met een zeer goede kans o"1 de overwinning, maar vijf ronden voor het einde viel zijn machine stil er kon Johnny naar de pits lopen. Di ar werd de teleurstelling hem te machtig en barstte hij uit in een on- b daarlijke huilbui. Ook bij de 350 pjjerj voorop het veld hun rondjes Dit achten wij niet oprecht organisatie. Het publiek heeft er recht op geïnformeerd te worden over een zo ernstige zaak. Ongeluk ken komen zó zelden voor in Assen dat men niet geheimzinnig behoeft te doen als de dood eens een keer mee rijdt. strijd om het wereldkampioenschap kon zijn supersnelle Piovaticci maar moeilijk aan de gang krijgen. On grote krachtsinspanning velen 7ün ^et rijden van de snelste ronde, Irmoifi kracht hij het niet verder dan de derde plaats. De tweede plaats was voor de eveneens op Kreidler rij dende Herbert Rittberger die derde is in de wereldkampioenschapsstrijd. De beide Italianen Paolo Pileri Van Heugten moet veel voorsprong prijsgeven RUDERSBERG Ton van Heugten heeft gisteren tijdens de vijfde ronde van de strijd om het Europees kampioenschap mo torcross in de zijspanklasse in de Westduitse plaats Rudersberg veel van zijn voorsprong in het klassement moeten prijsgeven. In de eerste manche eindigde de met bakkenist Dick Steenbergen rij dende Amersfoorter als achtste, na dat hij in leidende positie door een Zweedse deelnemer uit de baan was gedrukt. In de tweede manche moest Ton van Heugten na een ketting breuk zelfs uitvallen. Na vijf ronden heeft hij in de stand om de Europese ttitel nu nog slechts vier punten voorsprong op de Zwitser Grogg (80 tegen 76 punten). Ook broer Fons van Heugten reed geen gelukkige wedstrijd. Met bakkenist Sjaak We'ry eindigde de man uit Stoutenburg in de eerste manche als dertiende en in de tweede manche als vijftiende. Fons van Heugten moest het voorzichtig aan doen daar de men van zijn Norton niet goed werk ten. De eerste manche werd gewon nen door Thompson/Beavls <Eng) Norton, voor Grogg/Graber (Zwl), Norton. De tweede manche leverde een zege op voor Grogg/Graber voor de Westduitsers Siegle'Peppinghaus. 9 De Belg Gaston Rahier heeft gis teren op een Suzuki de Grote Prijs van Tsjecho-Slowakije gewonnen in de 125cc klasse. Door deze overwin ning is Gaston Rahier vrijwel zeker van de wereldtitel. Rahier won beide manches en heeft nu voor het klas sement 229 punten verzameld. Gil bert van de Roover, ook uit België, werd tweede op een Zündapp en Heugten moest het wel staat met 157 punten tevens tweede in het klassement. op Yamaha beste Nederlan- Pier Paolo Bianchi beheersten op der. Hij werd achtste, hun ongelooflijk snelle en schitte- De Duitser Dieter Braun (Yama rend draaiende Morbidellis het beeld ha) won tot verrassing van de toe- de 125 cc-klasse. Zij reden met schouwers, die Cecotto op het scha- eindigden (ongetwijfeld op bevel hun pit-baas) in dezelfde volgorde. Hun machines zijn precies even snel, maar Pileri heeft de leiding in het wereldkampioenschap en Bian chi is tweede. Zij hebben nu resp. 85 en 56 punten, voor de concurren ten praktisch niet meer in te halen. Jos Schurgers, die tot verrassing velen toch meedeed, bracht het tot de eervolle vijfde plaats. Ook deze klasse laad Henk v. Kesselgeen geluk, toen zijn zelfbouw AGV Con dor drie ronden voor het einde toen Henk op de vierde plaats lag, de geest gaf. Walter Villa de Italiaan die op ;r ge- rivalen_bijna gelijk jJoor concent"" Jotaw 'ce- cotto, terwijl hij op kop lag, motor- pech kreeg. Michel Rougerie, even eens op Harley, nam toen de kop over maar kwam vier ronden voor het einde te vallen. Hij reed welis- hem geen zege bescho ren. Hij eindigde op de 5de plaats a l,er zijn grote concurrent Agostini, die het ditmaal óók niet kon waar maken en de zege aan Dieter Braun (Yamaha) moest laten. Het klapstuk van de dag was on getwijfeld het verloop van de strijd in de halve liter-klasse. Agostini joeg zijn Yamaha in onnavolgbare stijl over het circuit, een strijd op leven en dood voerend met de En gelsman Barry Sheene op Suzuki. De Suzuki was duidelijk sneller op de rechte stukken van de baan, maar Ago was superieur in het bochten werk. Beurtelings voerden de beide vedetten het veld aan. In de veertiende ronde lag Sheene op kop, in de vijftiende ronde Asoen Ha'r'lëy Davidson7ijd*t7'tad in de zestiende kwamen de kniebocht. In een laatste krachtsinspanning sleurde Sheene zijn loeiende machine enkele centi meters vóór die van Ago over de fi nish. Een orkaan van applaus was de beloning van het publiek voor dit razend knappe staaltje van techniek er tactiek. °hil Read kwam er op zijn MV Augusta, het merk dat Ago vele ja ren diende, niet aan te pas. Hij moest zich tevreden stellen met de de'-de plaats. voor wereldkampioen in de 50 cc- klasse Henk van Kessel was dit maal geen succes weggelegd. De Spanjaard Angel Nieto beschikt over een Kreidler die beduidend sneller is dan die van Van Kessel. Deze moet zelf voor het "opfokken" van zï;n machine zorgen terwijl Nieto d steun heeft van Van Veen en van oud-wereldkampioen Jan de Vries. Ho -wel Van Kessel vele harten snel ler deed kloppen toen hij na de eer ste ronde op kop bleek te liggen, zakte hij al snel af en verdween la'-r met pech van het strijdtoneel. 3en heel goed figuur sloeg in dit sterke gezelschap Gerrit Strikker, die met Kreidler op de vierde plaats ein digde. De Italiaan Eugenio Lazzarini, die op de tweede plaats staat in de een zeer fraaie zelfgebouwde combi natie, die zij Seymar noemden. Jammer voor de coureurs dat hun nummer het sluitstuk van de races vormt, zodat tallozen al het circuit alle eenzaamheid votje hadden verwacht de klasse 350 verlaten vóór het einde daar is. In cc. Niet echter dan na een felle strijd de strijd met de Fin Pentti Korhonen op Ya maha. Het verschil aan de finish tus sen de beide kemphanen was nog geen 2 seconden. Agostini werd vier de en maakte de indruk dat hij het allemaal in deze klasse, waarin hij jarenlang de boventoon voerde, niet meer zo ziet zitten. i de WK-punten hebben Steinhausen-Huber (Busch-König) er nu 48 verzameld terwijl Schwarzel— i de uiteindelijke Huber er 39 hebben en Biland-Gru- ber 30. Er is dus nog van alles mo gelijk. Aanstaande zondag wordt op Fran- chorchamps de Grote Prijs van Bel gië verreden. Op 7 september aan staande wordt in Assen de eerste ra ce in Nederland in de 750 cc-klasse verreden. Deze telt voor het WK. NURNBERG De Brit John Fiitzpa- trick heeft gisteren in Nürnberg de derde wedstrijd voor het Europees kampioenschap voor grond-tourisme wagens gewonnen. Hij heeft daarvoor tevens de leiding in het klassement met 43 punten. Toine Hezemans werd in een Porsche Carrera tweede. Uit slag: 1. John Fitzpatrick (Eng.). Por sche Carrera, 151,8 kilometer in 1 uur, 3 minuten en 29,0 seconden. 2. Toine Hezemans (Ned.), Porsche Carrera, 1.03.29,3; 3. Tim Schenken <Aus.), Porsche Carrera, 1.04.00,0. 6. Cees Sievertsen (Ned.), Porsche Car rera, op één ronde. De Fransman Michel Leclere won met z'n March BMW 752 in Rouen 'n meetellend Laffite, eindigde op twaalf ronden van Leclere door pech aan zijn Mar tini BMW. De 24 uur van leper werd gewon nen door het Franse duo Mordack en Bret rijdend in een Porsche Carrera. Deze race telde mee voor Europees rally kampioenschap. Tweede, ook met een Porsche Carrera, werden de Westduitsers Schewe en Petersen. Alfa Romeo heeft door een dub bele overwinning in de 1000 kilome ter-race van Oostenrijk het wereld kampioenschap voor merkenwagens veroverd. Alfa Romeo won de titel voor het laatst in 1925. Als eersten gingen over de streep het FransEn gelse duo Henri Pescarollo, Derek het Europees Bell gevolgd door de Italianen Arturo 45 punten, de Fransman Jacques staL Cecotto werd vijfde, i leidt i op zijn zelf opgefokte Bridgestone het kampioenschaps-klassement nog met licht steeds met 63 punten tegen Agostini met 47 punten. Beste Nederlander was "de witte reus" Wil Hartog, die zesde werd. Hij bracht het publiek in vervoering, toen hij na een razend snelle start na de eerste ronde aan de kop van het veld doorkwam. Over de boeiende strijd tussen Ago en Sheene in de halve liter klasse is reeds het nodige gezegd. Phil Read werd onbedreigd derde, maar John Newbold moest op zijn Suzuki hard knokken met de Fin Teuvo Lansi- vuori die hetzelfde Japanse merk be reed om de vierde plaats te bemach- door, maar kon Villa toen niet benaderen. Dieter Braun op Yamaha werd derde. Villa heeft nu 60 punten en Rougerie 49. Nico van der Zanden motor tigen. Bonera op de tweede MV 1 ASSEN De Westduitser Roelf Thiele, die voor de eerste maal in zijn carrière op Assen reed, is de zesde coureur die in de geschiedenis van de TT-races van Assen om het leven is geko men. Het laatste dodelijke on geval op het circuit van Drenthe gebeurde in 1967. Thiele had vrij dag tijdens de training ook al een val gemaakt. Hij was toen echter normaal naar het ren nerskwartier gegaan en had zich niet door een arts laten onder zoeken. loor zijn aanvankelijk gunstige po sitie en moest zich tevreden stellen met de zesde plaats. De beste Ne derlander was Piet van de Wal, die tiende werd. Agostini leidt met 57 punten in de strijd om het wereld kampioenschap, maar Read heeft er 54 en Sheene is in opmars. De zijspanklasse vormt immer een spektakel apart door het bijna angst aanjagende uiterlijk en het helse la waai van de driewielers. De BMW's zijn in deze klasse bijna alle ver drongen door de König's. Deze com binaties zijn voorzien van motoren, die oorspronkelijk werden gebouwd als buitenboord-motoren voor de wa tersport, maar zij bleken ook nog andere kwaliteiten te hebben. De winnende combinatie van Wer ner Schwarzel—Andreas Huber was van zo'n König voorzien, die met ge middeld 135.753 km/uur een nieuw wedstrijdrecord vestigde. Tweede wa ren Rolf Biland—Bernd Gruber met AKEN Henk Nooren, de re gerende nationaal kampioen bij de springruiters, heeft zich zaterdag op het CHIO van Aken uitstekend ge weerd temidden van het puikje van internationale topruiters. In het zo genaamde concours der kampioenen, waaraan alleen de nationale titel houders uit de verschillende landen en de hoogst geklasseerde op de Olympische Spelen 1972 en het Eu ropees kampioenschap 1974 mochten deelnemen, wist hij de zesde plaats te Met Jagermeister bereikte hij de barrage, met nog vijf andere com binaties. Hiertoe behoorden onder andere Hugo Simon met Lavendel, Gerd Wiltfang op Galipolis en Alwin Schokemöhle op Warwick. Evenzo veel topruiters zagen echter geen kans zover te komen: wereldkam pioen Harwig Steenken, Olympisch kampioen Grazziano Mancinelli en de befaamde Hans-Günther Wink ler: zij werden door een of meer springfoutjes voor de hoofdprijzen uitgeschakeld. In de barrage, die ook op tijd ging, nam de Nederlander iets te veel risico's. De gevolgen bleven niet uit: Eerder op de dag had Nooren al Johan Heins op Granaat) een zevende plaats veroverd, eens na barrage. Dat gebeurde in de finale van de jubileumprijs, waar voor hij zich zaterdag had geplaatst door met Funest op de vijfde plaats te eindigen. In de barrage van de jubileumprijs, waaraan door negen combinaties werd deelgenomen, maakte de nog onervaren Funest twee springfouten. Winnaar de fout op de sloot en vervolgens concours werd de Westduitser Karl- nog een afgeworpen balk ontnamen Nooren het uitzicht op een nog beter resultaat. Winnaar werd de Oosten- rijkker Hugo Simon op Lavendel, die foutloos bleef en een fractie sneller Heinz Giebmanns met Gabriela. Harry Wouters van den Ouden- weijer had zaterdag de beste Neder landse prestatie geleverd door met Salerno vierde te worden in de voor finale, die werd gewonnen door de Oostenrijkse Simon met Flipper. Tweede werd de Westduitser Hendrik Snoek. Harry Wouters van den Ou- denweijer en Johan Heins belandden door een springfout buiten de prij zen. Van de dressuurruiters werd de beste prestatie geleverd door mevr. Cees Benedictus-Lieftinck, die met Jeroen op de goede zevende plaats beslag legde. In dit door de Oosten rijkse Christine Stuckelberger ge wonnen nummer, eindigde Yvonne Dehnert met Jarema als dertiende en John Swaab op Jungle Doruto als zeventiende. De Zweedse trainer/pikeur Par Gustafsson met Judy Song, teleurstellende km. tijd WASSENAAR De 21ste editie van de Grote Prijs der Lage Lander is er een geweest waarin spanning - sensatie en topsport ontbraken. Ster- werd een sfeerloos gebeuren, waar bij op twee incidenten na, niets ge beurde. Minder dan vijftien sekon- den na de start was de eerse Ne- ker nog, de Duindigt 2-d: door derlandse combinatie Jojo Buiten- 15000 toeschouwers bezocht die te zamen voor een totalisatoromzet van bijna 1,5 miljoen zorgden kende pro gramma-nummers die qua dotering hij van de benen, aanzienlijk minder maar qua spor- De veertein overgeblevenen hadden tieve prestatie op een aanzienlijk ho ger plan stonden. Neem de aankomst van de debuterende 2-Jarigen waarin trainer-pikeur Wim van Dalen met Otilla S na raadpleging van de fi- nish-foto in de zeer fraaie km.tijd van 1.27.3 tot winnaar werd ver- Equiléo kwam door de blokkade muurvast in het veld van veertien dravers te zitten en vond nergens de uitgang naar een positie die hem wellicht succes had kunnen op leve- Na 1600 m course werd duidelijk dat het vooral de pure sprinters zou den zijn die in de finale van het slaapverwekkende tempo zouden kunnen profiteren. Daartoe behoor de o.a. Worthy Dean met achter zich den"zich "hoofdzakelijk op de zater- de jongste pikeur van het gezel- dae- 65 jaar geworden Westduitse schap, de 21-jarige Cees de Leeuw. zorg - Jan v. Dooyeweerd volmaakt kansloos. Weliswaar had Jojo een vlotte start, maar na 200 m ging trainer-pikeur Hans Frömming ach ter Wyatt's Ariel. Na het uitkomen van de eerste bocht ontwikkelde hij gelukkig als de aandeelhouders paarden i stayers-ei Lage Landen-winnaar Judy Song vele kilometers bezig waren. Na In de super-trio-koers, ouverture van het Lage Landen-duel, maakte win naar Jonker Volann met een km-tijd van 1.20.6 over 3200 m. een wereld- <tiju. Trainer-pikeur Wim Duivenvoor die zijn Equiléo trachtte te clen en Tonker Volann in deze vorm hadden de Grote Prijs der Lage Lan den precies die impulsen kunnen ge ven die van de f 150.000,- draverij een topper hadden kunnen maken. Waai- maanden naai- uit is gekeken voor het bereiken Tot voor het ingaan van de laatste bocht hing hij achterover op de sulk om de krachten van zijn supercrack niet voortijdig te laten exploderen. Juist op het moment dat de explo sie moest plaatsvinden werd hij nog al opvallend gecoupeerd door collega ronde werd duidelijk dat de Franse Bertus Leeuwenkamp achter Floris- filmakteur Alain Delon zijn afwe- sant. De 6 jaar oude hengst raakte volkomen uit balans en kon pas se- konden later in een alles of niets of fensief weer in aktie komen. Voor de werd nogal opzichtig geblokkeerd onfortuinlijke combinatie maakten door de combinatie Diana Royale - Judy Song Damarete en Flor is - Jan Kruithof Jr. Beide partijen had den in het restant van de Lage Lan- den-prijs meer oog voor elkaar dan sant zich gereed voor de eindsprint. Judy Song won met bijna speels ge mak in de voor deze klasse en af- de stand op de snelle Duindigt-baan 1.19.1. ZATERDAG „Bordeaux-prijs", 2520 m: 1. Mike Nardinclant (J. Wagenaar) 3.29.8 1.22.6; 2. Martina Norma; 3. Kame leon V. Winn. 3,40, pi. 1,50, 1,60, 2.30, kopp. 8,30, trio 92,40. „Grbsbois-prijs": 1500 m: 1. Ot tilia S (W. van Dalen) 2.10.9 1.27.3; 2. Olga Draisine; 3. Orange Bowl. Winn. 3,60, pl. 1,70 1,30, kopp. 5,50. „Dieppe-prijs: 2040 m: 1. J. Hui- berts) 2.48.3 1.22.5; 2. Naron Buiten zorg; 3. Myra Glorie. Winn. 7,20, pl. 1,80 1,20 1,70, kopp. 6.80, trio 144,70. „Attila-prijs"1000 m (ren): 1. Prince Jack (R. Wetemans) 1.02.3; 2. Feuerboy; 3. Grizka. Winn. 3,30, pl. 1,50, kopp 2,80. „Marseille-prijs": 1600 m: 1. Mar cel Regina (A. Knijnenburg) 2.08 1.20; 2. Mama Mia; 3. Karla Pluto. Winn. 16,40, pl. 3,90 3,40 2,80, kopp. 113.60. trio 1 153,70. „Krista-prijs"; 1000 m (ren): 1. Yemir (D. Weiss) 1.56; 2. Lismora; 3. Goldkrans. Winn. 1,70, pl. 1,10 1,50 2,60, kopp. 12,—. „Vichy-prijs": 2120 m: 1. Longshot (J. van Dooyeweerd) 2.53,4 1.21,8; 2. Komiek Olivier; 3. Lissy. Winn. 3.70, trio 1.487,20. „Remember-prijs": 1900 m (ren»: 1. Fighting Jinks (A. Jones) 2.05.6; 2. La Bourgogne; 3. Brulant. Winn. 1,70, pl. 1,90 2,80. kopp. 12,90. „Cagnes Sur Mer-prijs": 2040 m: 1. Lido Buitenzorg (M. v. d. Togt) 2,43.- 1.19.9; 2, Joke; 3. Karel Duke. Winn. 6,20, pl. 3,20 5,10 4,-, kopp. 56,10, trio 1.964,40. „Enghien-prijs": 2040 m: 1. Nai robi (J. van Dooyeweerd) 2.53.8 I.25.2; 2. Lieneke G; 3. Marinus G. Winn. 2,10, pl. 1,70 2,90 2,80, kopp. II,30. Totalisator-omzet f 361.409,-. ZONDAG „Rolandprys": 2040 m: 1. Laetitia (M. C. Vergay) 2.45.4 1.21.1; 2. Kim- berly Gregor; 3. Leanne Fortuna. Winn. 6,80, pl. 3,10 7,10 2,60, kopp. 266.20, trio 3.035,30. „Fideelprijs": 2120 m: 1. Nicole H (P. Zandt» 2.53.8 1.22.8; 2. Nino Song; 3. Mai Regina. Winn. 2,30, pl. 1,60 2,10. kopp. 5,90. „Drafsportprijs" (ren): 2000 m: 1. Jamberdeen <D. Weiss) 2.07.2; 2. Question; 3. Tudor Roussi S. Winn. 4.70, pl. 2.80 3,70 10,40, kopp. 14,90, 8,60, kopp. 30,40, trio venvoorden) 4.21.2 1.20.6; 2. Kees Verkerk; 3. King Hollandia. Winn. 2,90, pl. 1.50 1.60 3,10, kopp. 5,30, supertrio 110.70. „Grote Prijs der Lage Landen": 2100 m: 1. Judy Song <P. O. Gustafs son) 2.46.2 1.19.1; 2. Damarette; 3. Worthy Dean. Winn. 13,60, pl. 3,90 3,40 3,50, kopp. 57,10, trio 973,—. „Mac Kinleyprijs: 2040 m: 1. Maes tro Cavaljos <M. v. d. Togt) 2.44.4 1.20.6; 2. Iwan Mac H; 3. Kolibri. Winn. 4,30, pl. 1,70 4,40 2,—, kopp. 74,70. „Duindigt's Amateurrijders Kam pioenschap": 2100 m: 1. Devin (G. V. d. Wal» 2.484 1.20.2; 2. Joke: 3. Isis Williams. Winn. 1,40, pl. 1,20, 2.— 1,70, kopp. 9.40. trio 95.60. „Haagse Ooievaarprijs" ren)2100 In totaal staan m: 1. Townsman <A. McGarrity» 2.11.8; 2. Ebeltoft; 3. Frederique. Win. 4,30, pl. 2,10 2,10 2,20, kopp. 25,90. „GelinotteprUs"2040 m: 1. Larens Roem (H. Bandemer» 2.42.8 1.19.8; 2. Michael Spender; 3. Micky. Winn. 3,70, pl. 2.40 2.20 1.30. kopp. 51,70, trio 314,40 „Une de Maiprys": 2600 m: 1. Nan- neke Hanover (J. R. de Boer) 3.47.5 T d Fhn_ 1.27.5; 2. Mark Anjo; 3. Mac Rood- noot. Winn. 5,40, pl. 2,10 2,80 3,10, kopp. 24.30. Totalisatoromzet: 899.285, WARMOND Tal van bekende springruiters zullen zaterdag en zondag van de party zyn als weer en weder dienende op het terrein van manege Pegasus in Warmond voor de zevende maal het Kaagconcours wordt gehouden. Peter Diks, die onlangs met succes deelnam aan het internationale concours hippique in Fontaine- bleau, zal aan de start verschynen. Evenals Jan Broek, die kortgele den een stevig aantal uitstekende prestaties liet zien in het Poolse Olsztyn. Verder zien we op startiysten beken de figuren figureren als de prys- vechter Piet Mooy, de sinds de NCRV-sprlngtrofee zo bekende lange Jan Dolfing. good-old Sieg Pruikemaker uit Wassenaar tdie in dezelfde televisie-uitzendingen vaak het parcours voorreed) en vele anderen als Herman Seiger, Daan Nanning, Ton Olsmeijcr, Harry Wiering, Dick Lemstra en Ger Visser. voor die twee dagen acht rubrieken op het pro gramma met o.m. een Jachtspring- concours, een puissance met een aanvangshoogte van 1,40 meter en een concours a L'Américain. Voorts zijn er nummers voor Jacht- en rijpaarden. In totaal zit er voor zo'n tienduizend gulden in de pry- zenpot. Cees Vellenga, die bei den met hun paarden op Pegasus staan, zullen het programma op luisteren met een ongetwijfeld oog strelende yas de deux.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 13