Van Aken handelde niet in strijd met gemeentewet Uitdagend optreden van Dr. Feelgood agenda Waarom zweeg Van Dam in de kwestie van de burgemeesterswoning? DE LAATSTE BRODEN... Ben W over cle affaire-Welzijnsbron Afsluiting Brahmslaan dient de veiligheid PAGINA 2 STAD EN RAND ZATERDAG 28 JUNI 1975 LEIDEN Hoe moet je de ge voelens van een soepel swingen de menigte (voornamelijk Jonge) mensen op papier tot uitdrukking brengen? Superlatieven en mode woorden lijken dan de aangewe zen weg. Recensenten van pop bladen bedienen zich vaak van termen als "tof", "te gek" en "shit" om een sfeer bij een pop concert weer te geven. Toch lij ken die woorden tekort te schie ten, wanneer een concert van Dr. Feelgood heeft plaatsgevonden, zoals dat gisteravond gebeurde in de Leidse Stadsgehoorzaal. Dr Feelgood werd gisteravond voor af gegaan door c'e Leidse forma tie "Spirit of St. Louis". Van de door deze groep gebrachte num mers moeten met name genoemd worden "Hotel Room", "On The Ride", "Irene", "Land of Gold" en "Up in my Tree". Martin, Ar thur, Roland en Frits hadden te recht de hitsingle "Down by the Radio" niet in het repertoire op genomen, al ontkomt men in de provincie, volgens Martin van Weizen, niet aan dit nummer. Van de groep zal in september 'n eerste langspeelplaat gaan ver schijnen, die waarschijnlijk "The Spirit Is Willing" zal gaan heten. De groep was aangekon digd als een "supporting -act", die in relatie tot de muziek van Dr. Feelgood zeer zeker niet als zo danig hoeft door te gaan. Na 'n korte pauze was er het haast agressieve optreden van Dr. Feelgood. Lee Brilleaux, de zan ger van de groep, die in de kleedkamer soms een wat verle gen indruk maakte, groeide op 't podium uit tot een zich in de muziek vastbijtende zanger. Fel le mondharmonicasoli werden af gewisseld door het driftig bewe gen van de microfoon. Daarnaast lopen Sparko i basgitaar) en Wilko Johnson (leadgitaar) kruislings voor zanger Lee Bril leaux naar de voorzijde van het podium, de hoofden haast blin delings heen en weer bewegend. Het is een zich steeds herhalende figuur, die op den duur wel gaat vervelen. De persoonlijke presen tatie van de leden van Dr. Feel good doet overigens denken aan de beginperiode van een aantal Engelse groepen rond 1966, die destijds nog een hele evolutie moesten doormaken. Dit lijkt ook het geval met Dr. Feelgood. Want al was de zaal wild enthousiast en wist het publiek Dr. Feelgood zelfs tweemaal tot een toegift te verleiden, toch werd een profes sionele instelling duidelijk ge mist. Het optreden van Dr. Feel good zit boordevol muzikale emoties, die vooral Lee Brilleaux uitstekend op het publiek weet over te brengen. Dit gebeurde in als "Talking bout you" (overigens veel professioneler op een elpee gezet door de Rolling Stones), "Back In The Night" (de pas verschenen single, die 'n strak ritme combineert aan een goede tekst), I'm A Man (door talloze groepen op de plaat ge zet) en "Riot In Cellblock nr. 9". Het waanzinnige enthousiasme van de leden van Dr. Feelgood voor vooral de eigen composities (veel van Wilko Johnson) biedt een verantwoord evenwicht voor dem inder geslaagde covers van bekende nummers, zoals het eer der genoemde "Talking bout you", "Walking The Dog" en "Route 66". Deze laatste num mers zijn door andere groepen (en dan op de eerste plaats de Stones) beter gecoverd. Dr. Feel good weet echter een spanning op te roepen in de zaal, die doet denken aan het concert van de Stones vele jaren geleden in Scheveningen. Als cie spanning berust op een uitdagende groep 'en een reagerende menigte lijkt een grote toekomst in het ver schiet. Blijkt het een luchtballon waar doorheen wordt geprikt dan wordt het tegenovergestelde ef fect bereikt. Het publiek voelt zich genomen. En dat kan erg gevaarlijk zijn. A. C. KOEKEBAKKER JR. ZATERDAG De Burcht. Antiekmarkt Ö.30 to.-5 uur nam. Breestraat 19, Twentwel, Steenstraat lb. Wereldwinkel. mor gens geopend. ZONDAG Antonlus Clubhuis, dansen, 8-11 uur Geverstraat 65. Oegstgeest. sociëteit voor kamerbewoners en alleens taan- Artsen LEIDEN Voor spoedgevallen wordt de weekeinddienst LEIDEN Door zich te laten betalen voor zijn functie als secretaris van de Stichting Wel zij nsbron heeft PvdA-wethouder Van Aken niet in strijd gehandeld met de Gemeentewet. Dit zegt het college van B. en W. in antwoord op vragen, die het raadslid Driessen (CDA) heeft ge steld. door de volgende e wyk I (Mors- 'artler, binnenstad tot Cltyrlng): H. C. Jasperse Jr., Witte Singel 72, tel. 24961; Wijk II (Groenoord, Kool m Merenwijk): R. M. G. Taytelbaum. Hogewoerd 138. tel. 20266; Wijk III (Waard, Professorenwljk en Tuinstads- wijk) G. D. de Jong, Hoge Rijndijk 15. tel. 32877; Wijk IV (Zuid-West en Haagwegkwartier)J. D. van Winger den, Boshuizerkade 28. tel. 30791 LEIDERDORP Van 't Woud en Reuling, Hoofdstraat 40. tel. 30070 OEGSTGEEST J. W. de Haan. Palestrinalaan 29. tel. 3960 (zaterdag) C. Meijer. Chopinlaan 16. A. W. Bots. Prof. Aalberselaan 2, Apotheken wordt waargenomen juni tot vrijdag 4 juli. door: Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66. Voorscho ten. tel. 01717-2525; Apotheek R. van Breest Smallenburg. Loevestein derdorp. tel. 99211; Lytweg 4, Oegstgeest W iikverpleging LEIDEN Stichting De Stichting Welzijnsbron heeft in het geheim de bouw van een zwem bad aan de Vondellaan voorbereid. Het was de bedoeling, dat realisering van dit plan gefinancierd zou worden met gelden van de N.V. Leidse Duin water Maatschappij, waarvan de aan delen voor 99 procent in handen van de gemeente zijn. Daartoe were' de Stichting Welzijnsbron in het leven geroepen, waarvan het raadslid Van Aken in 1974 betaald secretaris-direc teur werd. Hij werd in die functie be noemd door de commissarissen van de LDM (andere raadsleden) en trad op dat moment zelf als commissaris af. De raad were' daarvan door wethou der Lij ten op de hoogte gesteld. Driessen vroeg zich af of de finan ciële vergoeding, die Van Aken voor zijn werkzaamheden voor de Welzijns bron heeft ontvangen niet op gespan nen voet staat met artikel 26 van de Gemeentewet. Dit artikel luidt: De leden van de raad mogen a) in rechtsgedingen, waarin de ge meente betrokken is, niet als advo caat of procureur werkzaam zijn; b) niet medestemmen over de vast stelling of goedkeuring der rekening van een lichaam, waaraan zij reken- plichtig zijn of tot welks bestuur zij behoren; c» noch middellijk noch onmiddellijk deelnemen aan onderhandse pacht van gemeentegoederen of inkomsten, aan leveringen of aannemingen ten behoeve der gemeente, aan het ko pen der betwiste vorderingen te haren laste. Op grond' van deze inhoud komt het college tot het oordeei, dat Van Akens betaalde dienstverband bij de Stichting Welzijnsbron niet op ge spannen voet staat met artikel 26 van de Gemeentewet. ontvangen vergoeding terug te beta len, is niet aan de orde, aldus B en W. Zij vinden dat Driessen in zijn vraagstelling („heeft de heer M. van Aken nog andere financiële verplich tingen aangegaan tegenover de LDM is de heer M. van Aken zijn verplich tingen tegenover de LDM en Wel zijnsbron overeenkomstig de afspra ken nagekomen; is het niet hoogst SCHEIDING Het college ontkent verder, dat Van Aken als adviseur van de gemeen te is opgetreden. De vraag of de wethouder verplicht is, als de raad dat van oordeel is, om een eventuele LEIDEN De postduivenvereni ging De Reisduif nam deel aan een wedvlucht van Compiegne af met in concours 105 duiven. De uitslag was: 1, 10 A. Singeling; 2, 9. W. v. d. Nieu- wendijk; 3, 6, 7 P. Mooten; 4, 8 F. vanDuuren;5. H. Scheurwater. De wedvlucht met jonge duiven van Roo sendaal af had de volgende uitslag: 1. W. de Roode; 2. 5 R. Abspoel; 3, 4 W- Tolboom; 6, 8 S. Koster: 7. C. Kop; 9. F. Bouwman en 10 L. Mieremet. De postduivenvereniging „De Vrien denclub vloog eveneens van Compiegn met in totaal 192 duiven in concours. De uitslag was daar: 1, 2, 4, 5, 6, 7, 9, 10 Vijlbrief 3. L. Knijnenburg en 8. T. Gasman. De wedvlucht met jonge duiven van Roosendaal resul teerde in: 1. W. Siera sr. 2, 9 L. Burgmeijer, 3, 10 J. Knijnenburg; 4 Jac. Siera; 5, 6, 7, 8, R. Noorder- De postduivenvereniging „De Rijn- klievers" uit Leiderdorp bereikte met 174 duiven in concours de volgende resultaten in de wedvlucht van Com piegne: 1. M. Jongeleen; 2. Zwaan- Den Oude; 3, 5, 8 A. Ouwerkerk: 4 6, 7 P. van Griensven; 9. A. v.d. Dop en Zn.; 10. Gebr. Hoogervorst. De vlucht met jonge duiven van Roo sendaal had de volgende uitslag: 1, 4, 8. 10 A. v.d. Dop en Zn.; 2, 5, 9, J. Verstraaten; 3, 6 Gebr. Kok; 7. A. Ouwerkerk. ongewenst om c'e heer M. van Aken als president-commissaris te doen functioneren") er opnieuw blijk van geeft bestuurlijke en privézaken van wethouders en/of raadsleden niet te kunnen scheiden. Omwille van de openheid wil het college echter dit maal nadrukkelijk een uitzondering maken. Volgens B en W hebben cle commi- sarissen van de LDM besloten om Van Aken een voorschot van 6500 gulden te verlenen voor de periode, dat hij geen secretaris van de Welzijnsbron meer was en ook nog niet totwet- meer was en ook nog niet tot wet houder was benoemd (de zomer van 1971). „Tussen de commissarissen en de heer van Aken zijn besprekingen gaande, die binnenkort worden afge rond, over de terugbetaling van dit voorschot en de wijze van verre kening van 'n aantal werkzaamheden die de heer van Aken tussen 15 mei 1974 en 1 september 1974 ten behoe ve van de Stichting Welzijnsbron ver richt heeft", aldus het college. AANDEEL Zoals bekend hebben B en W verder besloten om de benoeming van Van Aken, tot president commissaris van de LDM (als opvolger van oud wethouder Lyten (met diens instem ming) nog even op te schorten tot de onduidelijkheden rond de Welzijns bron uit de wereld zijn. Het college zal de raad binnenkort verder het voorstel voorleggen, om ook het ene aandeel in de LDM, dat nog niet in bezit van de gemeente is, van het Hoogheemraadschap van Rijnland te kopen. In augustus zal het totale zwembadplan in de gemeenteraad worden behandeld. Aan de Leidse universiteit is gis termiddag de heer J. C. H. Bloem gepromoveerd tot doctor in de Lette ren. Onderwerp was „De muiterij op de zeven Provinciën". LEIDERDORP Het zwembadbezoek schijnt een beetje terug te loven in Nederland, dat heeft het CBS tenminste uitgezocht. Oorzaak zou zijn dat de mensen niet meer passief willen recreëren maar beziggehouden roillen wordenook in het zwembad. Dat heeft het schitterend geoutilleerd zwem bad "De Does" in Leiderdorp begrepen, want het organiseerde een geslaagde zwemvierdaagse. Tweehonderdendertig deelnemers hebben 4 avonden achter elkaar kunnen zwemmen 4 x 500 me ter oftewel 10 zwembaden heen en weer. Men was laaiend enthousiast en de initiatiefnemers, bad meester Jaap Timmermans en instructrice Marian Krotje, gaan er een jaarlijks weerkerend feest van maken. Orgeldraaier Mink verzorgde de vrolijke muziek tijdens de laatste finalerondjes gister avond. De jongste deelnemer was 6. de oudste 65 jaar! Half augustus wil Jaap Timmermans weer een zwemfamiliefeest organiseren en begin september een zwemtocht waarvan de langste afstand 5 kilometer is en de kortste, voor de kleintjes, 300 meter. Goed dat er een zwembad is, heeft men toch ivat gezelligs te doen in de lange vakantiemaanden. PSP Leiden LEIDEN Het PSP-bestuur ver-i wacht van het huidige college van B. en W. dat het zich in de kwes tie opknapbeurt burgemeesterswo ning net zo op zal stellen als de PvdA in de vorige raadsperiode. Dat wil zeggen, het college moet 't standpunt innemen dat het be drag van 3000 gulden alsnog door hetzij de LWS, hetzij het vorig col lege moet worden betaald, maar niet door de gemeente. Zoals bekend vinden CDA en VVD dat de gemeente alsnog zelf maar dit bedrag moet betalen, on danks de uitspraak van de vorige raad. Een overweging daarbij is, dat de procedure om het bedrag bij voorbeeld van het vorige college of een vorige wethouder te innen, waarschijnlijk meer zal kosten dan Ie som nu zelf bedraagt. Volgens de PSP gaat het echter niet om de hoogte van het bedrag, maar is er sprake van een princi piële zaak. Het verbaast de PSP daarom dat PvdA-wethouder Van Dam, in tegenstelling tot zijn par tijgenoot Van der Horst zijn mond hield', toen CDA en VVD in een on langs gehouden commissievergade ring met hun suggesties kwamen. Volgens het PSP-bestuur zouden ook PvdA-raadsleden op het stand punt staan dat de 3000 gulden als oninbaar moet worden geboekt. "Wij zouden dat een schandalige en ui terst on-democratische daad vin den", aldus de PSP. De partij wijst erop, dat de huur ders van de Leidse Woningstichting in het Haagwegkwartier, die actie hebben gevoerd tegen huurverho ging wel met een gerechterlijke ver volging worden bedreigd. Daarbij zou het om bedragen van rond ae 200 gulden gaan. "Democratisch be sturen houdt in dat er geen ver schil mag zijn in behandeling tus sen burgemeesters, wethouders en gewone huurders. De wethouders en raadsleden, die vóór zullen stem men om de 3000 gulden oninbaar te verklaren (in de doofpot stoppen dus) laten weer eens goed blijken dat zij met twee maten meten", al dus de PSP. Voorstanders in petitie: LEIDEN Vannacht om drie uur is het laatste brood gebakken in de Leidse Broodfabriek. In de uit 1866 stammende fabriek zal voor taan alleen nog het zogenaamde nat gebak, luxe gebak, gemaakt worden. De uit 1968 daterende oven, die 3000 stuks per uur kan produceren, zal vernietigd moeten worden. Wat er met de deegmachines, high speed mixers, en overig materieel zal ge beuren is nog niet bekend. Waar schijnlijk zullen ze elders verouderd materieel vervangen. Het laatste Jaar had directeur Van Helden weinig personeel meer aan getrokken omdat hij de bui had zien aankomen. Sinds een half Jaar is er met de ondernemingsraad over de tflopende situatie gesproken. V. Hel den was zeer te spreken over de po sitieve opstelling van de onderne mingsraad. Toch is het door de her structurering allemaal anders en sneller gegaan. Het kwam toch nog als een flinke klap aan dat de brood afdeling zou sluiten. Directeur Van Helden zei in de bezorging nog wel mogelijkheden te zien. „Misschien zijn er mogelijkhe den tot uitbreiding". Verder zal de banketafdeling, waar dus uet luxe gebak gemaakt wordt en met Sin terklaas de staven en letters, ge handhaafd blijven. Het nat gebak voornamelijk handwerk; de pro- ouktie daarvan beloopt duizenden stuks per week. Op de foto kijkt di- ïecteur Van Helden samen met een van de bakkers van de LBF toe hoe de laatste broden uit de oven ko men. LEIDEN Driëenzeventig bewo ners van de Apolloflat II (hoek Apol- lolaan-Brahmslaan), de bejaardenwo ningen van de Van der Willigenhof en de eengezinswoningen aan de Brahmslaan hebben B en W mee gedeeld dat zij achter het voornemen van het college staan om de Brahms laan tussen de Voorschoterweg en de Apollolaan voor motorvoertuigen ge sloten te verklaren. De bewoners rea geren hiermee op een bezwaarschrift dat eerder deze week tegen de voor genomen verkeersmaatregelen in Zuid West werd ingediend door de Vereni ging van Huiseigenaren aan de Griegstraat en een aantal bewoners van de Apollolaan. In een petitie aan het college schrij ven de voorstanders van afslui ting van de Brahmslaan dat het ver keer door deze laan nu al te veel, te snel en zeer gevaarlijk is. Afslui ting, aldus de bewoners, bevordert de In juli zijn er geen diensten van de Leidse studenten-ecclesia in de Hooglandse kerk. De eerste dienst is weer op 3 augustus. De jonge rengroep The Lord's Folks verleent zondagmorgen half 12 medewerking aan een eucharistievoering in de rk kerk Haagse Schouw te Leiden. Zondagavond half 8 spreekt ds. G. Toornvliet in de Marekerk te Lei den over "Ga maar vast graven het ligt voor u klaar". Jan van Weelden zit aan het orgel. veiligheid van de parkbezoekers, van de in die omgeving wonende kinde ren en van de vele bejaarden. Bo vendien. zo motiveren de bewoners, verder zal het race-baan effect van de gehele Brahsmlaan door de maat regelen van B en W verminderen. „De bewoners van de Apollolaan die een actie voeren om de Brahmslaan open te houden hebben als enig ar gument dat zij met hun auto een eindje moeten omrijden", aldus de be woners in hun petitie. Geslaagd aan l Rapenburg LEIDEN Geslaagd aan de LHNO-MHNO-school ,,'t Rapen burg" in Leiden voor: Inrichtingsassistente: Yvonne Bak ker; Corrie Delissen, Anne-Margreet van Dishoeck, Anja Ebbendorf, Li lian Favier, Ellen Hillebrand, Ma rion van Houts, Marga Koudijs. Mie- ke van Loon, Roelian Slot, Astrid Tetteroo, Henriëtte Velema, Els Vie- veen, Marian Vogelaar, Yvonne Wens veen, Hanny Zuiderduin en Lia van Schoonderwoerd den Bezemer. Kinderverzorgster- Marian Aben, Marion Borreman, Ingrid Cornells, Maria v. d. Haak, Anneke Hendriks, Liesbeth Hou weling; Rita de Jong, Patricia Klopma, Lia Lödel, Linda v d. Mark, Erna v. d. Meijden, Ni- coline Phiiippo en Marry v. d. Stelt. Waalslaan. tel. 4641 WARMOND Zr. C. Koster. Helm- itraat 43. Noordwijkerhaut. tel. 02522- Dr. R. Tijdeman Leids hoogleraar Dr. R. Tijdeman, lector in de wis kunde aan de Leidse Universiteit is aan deze universiteit benoemd tot hoogleraar in de analyse en de ge tallentheorie. Prof. Tijdeman, die op 30 Juli 1943 in Oostzaan werd geboren en in 1961 aan het Barlaeus-Gymnasium in Amsterdam slaagde voor net eind diploma bèta, legde in 1967 aan de Universiteit van Amsterdam cum laude het doctoraal examen wis kunde af. In 1969 promoveerde prof. Tijdeman aan de Universiteit van Amsterdam bij prof. dr. J. Popken op een proefschrift, getiteld „On the distribution of the values of certain functions". Prof Tijdeman, die in 1967 werd aangesteld als wetenschappelijk me dewerker aan de Universiteit van Amsterdam en van september 1970 tot mei 1971 aan het Institutt for Advanced Study in het Amerikaan se Princeton verbleef, werd in 1970 benoemd tot lector in de wiskunde aan de Leidse Universiteit. Op bezit van heroïne Leidenaar en f oorschotenaar aangehouden DEN HAAG (ANP) De Haagse politie heeft gistermiddag zes men sen aangehouden bij een inval in een café aan de Parallelweg in Den Haag. De 17-jarige R. van de T. uit Leiden, de 19-jarige J.J. van L. uit Voorscho ten en de 21-jarige S.W.N. zonder vaste woon- of verblijf plaats had den heoïnepoeder by zich. De 48- jarige café-eigenaar J.N.R. is aange houden, omdat hij twee vuurwapens en een geluiddemper bezat, en de twee overige mensen, omdat ze te boek stonden voor een geldboete. De inval kwam na vermoedens van de politie, dat in het café drugs ver handeld werden. In totaal deden 46 politiemensen aan de actie mee. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Oitgave: Leidsch Dagblad B V Witte Singel 1 Leiden Postbus 54 Giro 57055 Telefoon directie eD admini stratie 071-25041 Telefoon redactie 071-2löü7 Hoofdredacteur Han Mulder Kwartaalabonnement 35.90 Per post f 40.31 Jaarabonnement f 132.10 Jaarabonnement per post f 149.70 Losse nummers f 0.50 Abonnementsgelden by vooruit betaling te voldoen Bil automa tische overschrijving geeD ad ministratie- eD incassokosten Nabezorging van 18 0020 00 u Zaterdag vaD 1600—18 00 uur Telefoon 071-30500 Indien m gesprek 071-34539.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 2