Veilig goedkoop op Wijkindeling bij Sociale dienst Lotto Musica da Camera was het aanhoren waard NIEUWE UITGAYEN Arie van Staveren: "Desnoods stop ik poosje met voetbal de band 15^ met de groene stip Aanvullend krediet school slechthorenden VRIJDAG 27 JUNI 1975 VARIA PAGINA 17 LEIDEN De reorganisatie van de Sociale Dienst neemt steeds dui delijker vormen aan. Men heeft nu beschikking over drie gebouwen, te weten het oude gebouw aan de Steenschuur, de RK pastorie aan de Herensingel 3 en de noodschool aan de Apollolaan. Met het oog op deze spreiding is er een wijkindeling gemaakt: de stad is in drie rayons verdeeld. Het rayon Zuid-West wordt be grensd door de spoorlijn Alphen Leiden, achterkant NS - station, Rijnsburgerweg, Wassenaarseweg, Rijksweg 44, Haagsche Schouw, Rijndijk, Korte Vlietkanaal, Delftse Jaagpad en Kanaalweg tot de spoorlijn naar Alphen. Alle bewo ners van de wijken Cronestein, Gasthuiswijk, Fortuinwijk, Boshui zen, Haagwegkwartier, Morskwartier Pesthuiswijk worden dus tot dit rayon gerekend. Het rayon Noord wordt begrensd door de Haarlemmertrekvaart, Haarlemmerweg, Maresingel, He rensingel, Lage Rijndijk, de Zijl en de noordelijke gemeentegrens. On der dit rayon vallen dus de bewo ners van Groenoord, het Noorder kwartier, De Kooi, de Merenwijk en het woonwagenkamp aan de Haar lemmerweg. Het rayon centrum omvat de rest van Leiden, dus onder meer 't Stationskwartier, Poelgeest, Hout kwartier, Vogelbuurt, Transvaal- buurt, Vreewijk, Tuinstadwijk, Pro fessoren- en Burgemeesterswijk, binnenstad binnen de Singels, de Rijndijkbuurt, de Meerburg en de Waard. Voor aanvragen om hulp kan men op werkdagen tussen 9.00 en 10.00 uur 'terecht aan de Apollolaan als men in rayon Zuid-West woont. De bewoners van de rayons Cen trum en Noord kunnen op die uren terecht aan de Steenschuur. IVragen over de NOS-nieuwbouw DEN HAAG Het KVP tweede-ka merlid Van der Sanden heeft minis ter Van Doorn van CRM gevraagd of het juist is dat voor de reeds voltooi de nieuwbouw van de NOS nooit een openbare aanbesteding of een onder handse aanbesteding heeft plaatsge vonden. Slechts een beperkt aantal aannemers zou een uitnodiging tot in schrijving ontvangen hebben. De heer Van der Sanden vroeg ver der of de minister kan bevestigen dat het niet in de bedoeling van de raad van beheer van de NOS lig om voor ce rest van de bouwplannen een open bare of onderhandse aanbesteding te doen plaatsvinden. Hij vindt het blij kens de vragen gewenst een openba re of een onderhandse aanbesteding verplicht te stellen. Tenslotte vroeg hij minister Van Doorn of deze even tueel over de middelen beschikt een dergelijke aanbesteding verplicht te stellen. Voor het vragen van inlichtingen kan men vanaf maandag 30 juni terecht op maandag, donderdag en vrijdag tussen 11.00 en 12.00 uur. Bewoners van het rayon Zuid-West kunnen daarvoor naar het kantoor aan de Apollolaan, bewoners van het rayon Centrum moeten naar c.'e Steenschuur, en bewoners van het rayon Noord naar de Herensingel 3. Spreekuren vinden plaats volgens afspraak. Deze afspraken kunnen gemaakt worden tijdens de aan vraag- en inlichtingenuren of tele fonisch via de nummers 31941 en VOLLEBREGTS TWEEDE IN KIELERWOCHE KIEL Laat, te laat om nog hoog te eindigen in de strijd om de hoofdprijs, zijn toch nog enkele prominente Nederlandse zeilers in Kiel gearriveerd om deel te nemen aan de Kieler Woohe. Het zijn üc werldkampioen in de 470-klasse van 1972, de 22 jarige tweeling Erik tt.egne mc- el-e TELETYPE—3. en Sjoerd Vollebregt. Ze maakten woensdag hun debuut in -se f.d- klasse met een achtste plaats en wer den gisteren tweede achter de Zwit ser Joerg Hotz. Erik en Sjoerd, die beiden hun baard hebben laten staan, hebben de laatste tijd zoveel wedstrijden gezeild, dat zij niet bij het begin van de Kieler-Woche aan wezig konden zijn. Ze beschouwen de resterende wedstrijden nu als laatste voorbereiding voor het Euro pees kampioenschap in de f.d.-klas se, dat. de volgende week voor Tra- vemünde wordt gehouden. Daarin wil len zij met hun schip Tlying Vol leys' een goede rol spelen. Het Eu ropees kampioenschap geldt als één van de vijf selectiewedstrijden voor de olympische Spelen. Bij de eerste, in Hyeres, namen de gebroeders Vollebregt een voorsprong op hun grote rivalen Fred Imhoff/ Wibo de Groot. Intussen is de meest op de voor grond tredende deelnemer aan de 93ste Kielerwoche nog steeds de tem- pestwereldkmapioen Uwe Mares. Hij won gisteren voor de vijfde achter eenvolgende maal. In de 470-klasse, waarin Nederland kwantitatief het sterkst is vertegenwoordigd, werden gisteren twee races gezeild. In geen van twee eindigden de Nederlanders voorin. In de 420-klasse won giste ren Theo Dieks. In het klassement leidt hij voor de Westduitser Joerg Gosche. In het perscentrum Nieuwspoort in Den Haag heeft de voorzitter van de Tweede KamerVonde ling, gisteravond een permanente tentoonstelling van politieke karikaturen getekend door Wouter Lap geopend. Vondeling laat hier zien, dat de karikatuur van hem goed lijkt. Zaak Marijnis nog niet rond LEIDEN De verwikkelingen rond de leraar Nederlands Paul Marijnis op de Rembrandt Scholengemeen schap blijken nog niet helemaal te zijn opgelost. Wethouder Tesselaar zei gisteravond dat hij eerst in de ver onderstelling verkeerde dat c'e zaak- Marijnis nu definitief geregeld zou zijn. Maar gisternacht was hij bena derd over een nieuw probleem. Ma rijnis schijnt er namelijk geen vrede mee te hebben dat hij nu les moet geven in de dependance van de scho lengemeenschap aan de Vijf Mei laan, terwijl hij voordien gewerkt heeft in het hoofdgebouw. "Voor het college van B. en W. is dit geen punt. Tenslotte wordt er benoemc) aan een school en niet aan een schoolge bouw", zei Tesselaar, die er echter aan toevoegde dat de manier waar op Marijnis was meegedeeld dat hij in de dependance zou worden geïn stalleerd, wel wat anders had ge kund. Vandaag zou onderwijscoör dinator Van Riesen hierover een ge sprek hebben met Marijnis, de schoolleiding, de ABOP en de sectie Nederlands. Restauratie Stadsboerderij LEIDEN Wethouder Tesselaar zal laten nagaan wat het kost om de stadsboerderij in de Merenwijk te laten opknappen en er mogelijkhe den te creëren oir er een school- bioloog te laten werken, de plantsoe nendienst erin onder te brengen en van te maken. De wetno'-cx-r deel de gisteravond mee dat er op het ogen blik al een kostenberekening wordt gemaakt van de restauratie van de nogal verwaarloosde boerderjj. In eerste instantie wordt er over ge dacht om de plantsoenendienst erin onder te brengen en daaromheen bijvoorbeeld de natuureducatie en de kinderboerderij te groeperen. Tes selaar deed overigens zijn toezeg ging naar aanleiding van vragen van het raadslid Bosch (CDA) die erop aandrong om voor diverse scholen een schoolbioloog aan te stellen en die in de stadsboerderij te installe- DEN HAAG De uitslag van de lotto van afgelopen zondag (week 25) is: Aantal deelnemers: 855.420. Bruto inleg: f3.423.759,-. Prijzenbe- drag: f 1.626.285 ,53. Ie prijs: geen winnaars. Van het be drag van de 1ste prijs gaat 1/5 deel naar de jackpot voor de 1ste prijs van de volgende week. Het overige deel wordt in gelijke delen verdeeld over de 2de tot en met de 5de prijs. 2de prijs: 3 winnaars, die elk bru to f92.156,- ontvangen; 3de prijs: 123 winnaars, die elk bruto f2.908,- ontvangen. 4de prijs: 6.460 winnaars die elk per kolom f 67,- ontvangen. 5- de prijs: 6.676 winnaars, die elk per kolom f 65,- ontvangen. Jackpot voor de 1ste prijs van lot to no. 26 f 113.840,--. Beter pensioen voor militairen van het verzet DEN HAAG (SP) De Tweede Kamer is op de laatste dag voor de zomervakantie akkoord gegaan met een verbetering van de pensioenre geling voor verzetsmilitairen. Het VVD-kamerlid mr. H. E. Koning had hiertoe een initiatief-wetsont werp ingediend. Hij was hiertoe aangezet door de voormalige be roepsmilitair G. W. Baron van De- dem. Huwelijk Fabian op de klippen LOS ANGELES Fabian, rock 'n roll-idool van de jaren vijftig, en zijn vrouw, de actrice Kathleen Regan, gaan na een huwelijk van negen jaar uit elkaar. De scheiding heeft in alle vriend schap plaats. Fabian heeft de ech telijke woning aan het Toluca La ke verlaten en heeft zijn intrek ge nomen in een nabijgelegen huis. Fabian en zijn vrouw trouwden in 1966 en zij hebben twee kinde- De zanger is nu 32 jaar. Hij be gon twee jaar geleden weer te zin gen, na twaalf jaar in de filmindus trie te hebben gewerkt. Hij herstelt momenteel van een operatie aan zijn stembanden. In het raadhuis van Heerlen (Z-L) is tot 11 augustus een overzichtsten toonstelling te zien van de in Frank rijk wonende schilder Jan Steke lenburg. Het is de eerste grote ten toonstelling van de uit Baarlo (Lim bing) afkomstige kunstenaar, die naam maakte met schilderijen van race-auto's en andere voertuigen. Stekelenburg is met schilderijen ver tegenwoordigd in de collecties van het stedelijk Museum in Amster dam, het Van Abbemuseum in Eindhoven en in de Sandberg-collec- tie. In 1958 ontving hij de Talens- prijs. Hij geniet ook bekendheid als verzamelaar van antiek speelgoed. In 1970 vestigde hij zich in het Frans Montmaur, waar hij een speelgoedmuseum wil stichten. VOORSCHOTEN Voor het con cert, dat gisteravond in kasteel „Duivenvoorde" werd gegeven, was het optreden aapgekondigd van het ensemble Musica da Ca mera, o.l.v. Ton Koopman. Nu heb ik Musica da Camera al ver scheidene malen mogen beluiste ren, en telkens was het gezel schap anders samengesteld. Het doet me denken aan het verhaal van de tien kleine negertjes, want 't aantal musici werd (Toevallig?) steeds kleiner en gisteravond wa ren het er nog maar twee. Hobïst Ku Ebbinga verliet trouwens zelfs af en toe de zaal, en zo speelde Ton Koopman dan heel alleen- Als gewoonlijk was de Marot zaal overvol. De bezoekers moes ten het echter stellen met een programma vellet je met een nog al kryptische inhoud. Na enig puzzelen bleek dat „9 kl." stond voor g kleine terts, en dat "cov- vente" en "bouvvée" vertaald moesten worden door corrente en bourrée. Voorts lijkt het mij waar schijnlijk, dat de Aria detta "La Frescobaldi" geschreven is door een van Frescobaldi's bewonde raars, men noemt tenslotte geen compositie naar zichzelf. Intussen was het gebodene ze ker het aanhoren waard. Koop man had een goed overwicht ge vonden tussen de traditionalisti sche metronoom-tempi en de nog steeds in zwang zijnde over-hist- riserende rubati. Dit evenwicht liet nu ruimte over voor het over dragen van het musiceer-plezier. Wat dit laatste betreft had Ebbin ga het iets moeilijker, daar zijn barok-hobo enige kuren aan de dag legde,, waarschijnlijk ten ge volge van de warmte, die ook het klavecimbel niet onberoerd had gelaten. De klank van het blaas instrument zou bovendien in een minder droge akoustische omge ving beter tot zijn recht zijn ge komen. Niettemin werd met na me de sonate van Emanuel Bach zeer geïnspireerd vertolkt. RON HARMS WARMOND Bij Sparta is een merkwaardige situatie ontstaan. Hoewel de training alweer enige dagen geleden (25 juni) is begon nen, lopen er bij de Rotterdam se eredivisieclub nog altijd voet ballers rond die niet weten waar ze aan toe zijn. Arie van Stave ren bijvoorbeeld heeft nog steeds geen contract getekend en lijkt vooralsnog ook niet van plan dat op korte termijn te zullen gaan doen. Toch moet ook Warmonder Van Staveren (22) 'verplicht' meetrainen. Deze week kreeg hij van het Sparta-bestuur een brief waarin hem werd meegedeeld dat de club hem aan zijn contrac tuele verplichtingen zal houden. Dat betekent dat Van Staveren tot maandag 30 juni, wanneer ziin contract afloopt, de training en de intertoto-wedstrijd tegen Wacker Innsbruck moet meema ken. "En dat doe ik dan maar", zegt Van Staveren, "want daar toe ben ik inderdaad contrac tueel verplicht. En voordat er daarover moeilijkheden komen, zal ik die training maar gewoon volgen en meegaan naar Oosten rijk, hoewel vlak daarna mijn con tract afloopt. Dan zal ik wel ver der zien. Voorlopig zal ik zeker niet tekenen. Tenminste niet on der de voorwaarden die Sparta me gedaan heeft. Op de voorstel len die de club me één keer in mei gedaan heeft, weiger ik per tinent in te gaan. Daar zou ik niet op vooruit gaan en dat wil ik toch echt. Kan dat niet en komt Sparta niet met een an der aanbod, dan zullen we wel zien wie de langste adem heeft. Desnoods stop ik dan een poosje met voetbal, ga ik werken. Het lijkt me toch sterk dat er dan na een tijdje geen enkele club inte resse voor me zou hebben. Ik ben op dit moment nog met een an dere club bezig, maar daarvan heb ik de laatste tijd niet veel meer gehoord. Nou ja, ik wacht maar gewoon af. Ik ben in elk geval niet van plan me bar druk te maken. Sparta kennelijk ook niet trouwens, want veel haast maken ze niet terwijl toch ook De Munnik en Nol Heyer- man nog niet hebben getekend. Hoe ze dan ook het nieuwe sei zoen in willen in zo'n chaotische situatie, is me een raadsel. Voor al als je ziet wie er weggegaan zijn (Venneker, Walbeek) en wie daarvoor gekomen zijn (twee amateurs). Nu Skipper nog al- tyd geblesseerd is, vraag ik me echt af hoe Sparta het in het nieuwe seizoen wil gaan maken." De volgel heeft geen vleugels meer, door Peter Schwiebert. Uitge verij Elsevier Nederland B.V. f 13,50 Francoise Sagan, dooor Francoise Sagan. Uitgeverij Elsevier Nederland B.V. f 12. Broeder Bertus, door Alfons Jeu- rissen. Uitgeverij Wereld-Bbliotheek B.V. te Amsterdam f 8,90 voor le den f 6,90. Kruidenbitter, door Rink van der Velde. Uitgeverij Wereld-Bibliotheek B.V. f 8,90 voor leden f 6,90. Dilemma, door Jan Morris. Uitge verij Meulenhoff Nederland B.V. te Amsterdam f 19,50. De stranden van sirius vier, door Larry Niven. Uitgeverij Meulenhoff f 10,50. Wolfsjong en wereld der zombies, door Gordon Dickson. Uitgeverij Meulenhoff f 10,50. Ombarmhartig Oklahoma, door Mare Norman. Uitgeverij Bruna te Utrecht f 15,90 f 18,90 geb. Eiland van de dorst, door Georges horende en spraakgebrekkige kinde- gymnastieklokaal. Op basis van ljike Vereniging op een terrein op de hoek met de Diamantstraat. Onderwijs, komt het gebouw te realiseren aan Ie de Robijnstraat Robijnstraat, waar de vereniging de oorkeur aan gaf. De kosten De plannen voor deze school date- bouw en terrein zijn geraamd op ren overigens al van vele jaren te- resp. 6.100.000 en 749.000 of te rug (de jaren vijftig) toen er nog wel totaal 6.849.000. Simenon. Uitgeverij Bruna f 11,90. Ilona, door Hans Habe. Uitgeverij Bruna f 28,50. Het Land van de Brabanders, door A. v. Oirsdhot. Uitgeverij West- Friesland B.V. te Hoorn f 13,75. Flat nummer 2, door Edgar Wal lace. Uitgeverij West Friesland f 5,90. De zonen van Ragousa. door Ed gar Wallace. Uitgeveerij West Fries land f ,960. Ernst en luim in het theater, door J.M. Ridderikhoff. Uitgeverij West- Friesland f 16,50. Don blik en de bloedrode vogel, door Max Kruse. Uitgeverij West Friesland f 6,90. Piet en Tom in hel spookkasteel, door Jac-Linders. Uitgeverij West Friesland f 8,90. D-Day, door Warren Tute/John Costello/Terry Hughes. Uitgeverij van Holkema en Warendorf te Brus- sum f 29,50. Een 2.000 jaar oude kopie van een beeld van de Griekse godin Athene, is voorzichtig met band beplakt. Het wordt tijdelijk uit het Yale Kunst- en Beeldhouwkunst Museum in de Ver enigde Staten verwijderd, omdat het geen goed plaatsje had. Zodra er een betere plaats is voor het beeld, dat al een brand in 1969 doorstond, wordt het daar neergezet. 'Laat FBI zijn gang gaan WASHINGTON (AP) Clarence M. Kelly, de directeur van de FBI, heeft gisteren verklaard een tegen stander te zijn van de voorstellen van het Congres om het afluisteren van telefoongesprekken, het plaat sen van verborgen microfoons en het inbreken door agenten van de FBI te verbieden als daar geen rech telijke machtiging voor is verleend. Honoloeloe de glin- Volgens Kelly zouden de voorstel len, als zij door het congres worden aangenomen, een "verlammende uit werking" hebben op de activiteiten van de FBI. Op grond van de voorstellen van het congres zou een rechterlijke machtinging voor dit soort praktij ken alleen mogen worden verleend als er voldoende reden is om aan te nemen dat een misdaad is be gaan. Kelly deed zijn uitspraak tijdens een zitting van de subcommissie voor de vrijheden van de burger van het Amerikaanse Huls van Afgevaardig den, die heeft onthuld dat vorig jaar 232 gevallen van elektronische lui- stervinkerij hebben plaats gevonden zonder dat de rechterlijke macht daar toestemming voor had gege- De democratische afgevaardigd© van Wisconsin, Robert W. Kasten- meier die de subcommissie voorzit, verklaarde dat in 1973 163 van dit soort gevallen waren geconstateerd. Kelly werklaarde voor de subcom missie dat de voorstellen een 'dras tische beperking' zouden betekenen van de activiteiten van die organen van de uitvoerende macht die zich bezig houden met het 'verzamelen van informatie'. „Dit land is voor de inlichtingen diensten van de landen van het com munistische blok hun eers.e doelwit", aldus Kelly. "De vijandelijke inlich tingen operaties zijn uiterst geraffi neerd en verschillend van aard. Het is duidelijk dat wij in onze pogingen om deze bedreiging het hoofd te bie den, niet de mindere mogen zijn". Kelly zei dat de FBI in staat moet zijn om buitenlandse spionnen te volgen en gegevens over hen te ver zamelen ten einde de president in staat te stellen het land tegen be dreigingen van buitenaf te bescher- De president, aldus Kelly, kan met het nemen van zijn maatrege len niet wachten tot deze zeer ern stige bedreigingen zijn uitgegroeid tot overtredingen van de Ameritean- se wet.

Leidsch Dagblad | 1975 | | pagina 17